Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

nekem 3 éve mondta a dokim hogy van egy kis sövényem a méhemben, és ezt úgy képzeljem el mintha szív alaku lenne a méhem.
ez a dokim 2 éve meghalt, így máshoz járok.
most szeretnénk babát, augusztus óta. még nem sikerült teherbe esnem,mert magas volt a prolaktinom, ezt már kikezelték.

viszont azóta már voltam legalább 3 orvosnál is mire az utolsónál maradtam, és egyik se lát sövényt a méhemben. azt mondják minden rendben vele, igaz egy kicsit hátrahajló.
szóval nem tudom,hogy hova lett, ha volt egyáltalán.

na ehhez mit szóltok? mi a véleményetek?
Vendég
 


Sövény biztosan nem ugyanaz mint a kétszarvu méh. Hogy el tud-e tünni nem tudom, nekem ilyen gondom szerencsére nem volt. Amugy a legbiztosabb ha csinálnak hiszteroszkopiát akkor a méhet belülröl teljes alapossággal meg tudják vizsgálni, kiderül bármi is van ott és operálni is tudják. Csak 1 napos bentfekvés, fájdalommentes (altatás után mármint)
Prolaktinnal vigyáz mert ha most jo is ujra felmehet ha abbahagyod a gyogyszert. A terhesség 12. hetéig majd szedned kell, nekem évekig sikerült jo értékbe beállitani, igy helyes.
Méhem nekem is hátrahajlo, jelentösége nincs, majd ha terhes leszel és nö a méhed kicsit jobban fáj ahogy nyulnak a szalagok.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

karmen nagyon örülök,hogy írtál!!!
Annyira jó hallani pozitív példát.Hasfájáson kívül nálam nem volt gond eddig.Arra pedig a doki nekem is a méhszalagokat mondta legutóbb.Szinte csak jobb oldalon érzem,de testhelyzet változtatásra megszűnik.
Nekem legelőször csak a hátrahajló méhet diagnosztizálták.Hüvelyi uh-val derült ki a sövény,simával ma sem látni.
baba neked melyiket csinálták mostanában?Ha sima hasi uh-t,szerintem nem ártana hüvelyit is..Ott biztos,hogy látni fogják ha tényleg van sövény.

karmen kicsit nem asszimetrikus a pocid?Azt mondták,hogy lehet az lesz az enyém,mert ugye jobb oldalon van a baba...Van benne igazság?

Vérzésre visszatérve:dokim mondta a 7.hét körül,hogy akkor dől el minden...Féltem is nagyon nehogy baj legyen.Szerencsére nem lett.De akkor fogok csak megnyugodni,ha már manó a karomban lesz.


Vigyázz magadra!

Üdv:Miléna

Kép

Miléna és Zéti

 
 

Miléna! De ha fekszek akkor a jobb oldal totál kidudorodik, a bal meg puha és lapos:) De ha felkelek nem látszik már ennyire.
Én már elöre feküdtem szigoruan várható vérzés miatt mégis lett. De tulvagyunk rajta!
Szerintem már neked sem lesz gondod, esetleg a várható görcsök a tágulás miatt, nem tudod nemsokára neked is kell nyugtato a görcsök ellen?

Kép

Kép

Karmen
 
 


Szaisztok!
Most jövök a dokitól. Sajnos rossz híreket mondott....
Van egy septum a méhemben, ami miatt nem ovális, hanem szív alakú. Ez nehezíti a megtapadást, és a kihordát. Valószínűleg ezért volt a múltkor is kései vetélésem, és ez most is benne van a pakliban. De az is lehet, hogy most nem okoz problémát. Okozhat még koraszülést is....
Kiírt táppénzre, meg írt fel duphastonet meg folsavat, meg magne b6-ot. Egyébként azt írta hogy 4mm es petezsák sejthető (csak hasii uh-al vizsgált) 2 hét múlva megyek újra, addig pihi!
 
 


Sziasztok!

Faul:ha gondolod nézz be a várandósság/terhesség fejlődési rendellenességgel-uterus subseptus c .fórumra.Ketten vagyunk ott pikkivel,mindkettőnknek ugyanez a baja.

Duphastont én is szedtem 3X1-et a 14. hétig.Feküdj nagyon sokat!A múltkori vetélésed hány hetesen volt?Kicsit félek tőle én is,remélem nem lesz baj. :(

Puszi!

Kép

Miléna és Zéti


Visszaolvastam és látom,hogy 17 hetesen... :cry:
Megkérdezhetem,hogy volt-e valami előjele?Korábbi vérzés,stb.

Az én pocim fájdogál pár napja.Kétoldalon,csípőcsontnál.Azt mondják a méhszalag tágul.Kicsit keményedik is,megemelték a magnéziumot.Azóta érzem jobban,mióta mocorog kismanó időnként.

karmennel mi újság,tudja valaki?Ő már biztosan babázik..
:D

Puszi!

Kép

Miléna és Zéti


Szia!
Igen véreztem elég sokat. Aztán a vérzés abbamaradt, és minden előjel nélkül megrepedt a magzatburok. Bár az hogy minden előjel az túlzás, mert olyan nehéznek éreztem elötte végig a hasamat, pedig nem volt nagy.... A Duphastone adagolása testtömeg függő?
 
 


faul:Nem tudom az adagolás mitől függ...Ismerősöm 4x1-et szedett.Nekem azt mondta a doki,hogy akkor lesz megemelve ha baj lesz...Szerencsére nálam a szedésnek nem volt különösebb oka,a terhesgondozóban nem is értették minek szedem.Azt mondták az szokta szedni akinél előfordult vérzés.
Dokim azt mondta szerinte nemárt megelőzni a bajt az én problémámmal...Úgy tűnik igaza lehet és én is nyugodtabb voltam,hogy szedtem.

Kép

Miléna és Zéti


Igen, hétfön jöttünk haza, Norbi 20án született meg, 37 hetesen, 3840g, 56 cm-el, szerencsére minden tekintetben elég fejlett baba.

Kép

Kép

Karmen
 
 


KARMEN!GRATULÁLOK A KIS NORBIHOZ.SOK-SOK EGÉSZSÉGET ÉS TEJET KÍVÁNOK. :D

Kép
 
 


miléna

hüvelyultrahangot is csináltak, meg 3 d ultrahangot is, egyiken se látszott semmi, csak az,hogy hátrahajló, a sövény nem. mivel már nem él az az orvos aki annak idején látta, így ez már rejtély marad. :roll:

karmen

már voltam prolaktin szint ellenőrzésen azóta, a bromo szépen lehúzta, már a padlón van. azóta is szedem. és fogom is, míg el nem jön a 12. hét, a dokim mondta. hát remélem hamar eljön.
épp tegnap előtt jött meg megint, úgyhogy kezdek türelmetlen lenni, mert közben a párom is elment vizsgálatra, nagyon szupik az eredményei, szóval már mindkettőnkkel minden rendben elvileg, mégse jön a babó. de nem adjuk fel!
Vendég
 


Breni! köszönjük!

Baba! Feladni nem is szabad, látod rólam is letettek az orvosok, lombikkal sem sikerült erre jött a spontán.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok Karmen!De szeretnék már ott tartani én is... :D
Császárral lett akkor?

Én azért szorítok,hogy a középidőn túlessünk baj nélkül és táguljak rendesen.Néha nagyon érzem,írtam korábban.Neked is csípőcsontnál fájt?Hátul keresztcsontnál is érzem és a pocimat is ha sokat mozgok.A 3x2 magnézium úgy tűnik segít.Szerencsére konkrétan a méhemnél soha nem görcsöl,csak körülötte.

Neked megindult magától a szülés,vagy tervezett császár volt?

Puszi!

Kép

Miléna és Zéti


Miléna! Köszönjük. Igen császár volt, több ok is indolta, eleve a kétszavú méh volt az elsö ok. Nekem 3*1 Magnézium volt a 34. hétig, meg Pipolphen 1/2-1-1 szem a 34. hétig, utána lett Seduxen helyette 2*1 és 3*2 Magnézium
Tervezett volt.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Üdvözlök mindenkit!

Én is sok mindenen keresztül mentem át. Az első terhességemnél 11,5 hetesen észre vettek az uh-n valamit,ami később kiderült, hogy a babám nem egészségesen született volna meg, hanem daganatosan. Igy hát tul kellett esnem egy abortuszon. Ezek után sok vizsgálatot vágeztünk,(toxoplazmozist, herpesz vizsgálat, citomegavirus, genetikai vizsgálat) ahol baj volt, azt kezeltük a férjemmel. Egy jó 1 év pihenés után , kb-5 hó-ra teherbe estem, de nem peteér.kor, hanem a menszesz előtt 2-3 nappal. Igen megörültünk neki, amikor is a 3-hétben el kezdtem pecsételni. 1 hétig feküdtem a kórházba, szedtem Duphastont, Magne-B6, E-vitamint, Folsavat, de sajnos semmi. Ujra csak a rossz hirt kellett hallanom, hogy a magzat már eldeformálódott, és kezd levállni a méhfalról. Megint át estem egy ujabb abortuszon. Most megyek holnap hormon vizsgálatot cssinálni, ugyan is ezzel is összefüggésbe hozzák a vetélésem.
Viszont az orvosom, akinél másodszor voltam abort--on, azt mondta, hogy kétszarvú a méhem, és legutóbb decemberében az egyik uh-s orvosnő is ugy látta, viszont más nem látja.
Lehet összefüggésben van a méhemmel, hogy nem tud megmaradni a magzat? Van valaki, aki tud erre választ adni?

Köszönöm előre is!!!
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok még nálatok. Nekem uterus duplex-em van vagyis 2 különálló méhem van 2 méhszájjal és volt egy sövény a hüvelyem utolsó részén amit már kiszedtek.Az egyik méhem kissebb a másik nagyobb de kissebb mint egy normális.Ezért lombikra járunk hogy a nagyobbiba essek teherbe.Tavaly ez sikerült is de a 21.héten "elvetéltem". :cry: Teljesen ki voltunk! Most kezdjük újra a próbálkozást de nagyon félek. Mit javasoltok hogy ne történjen meg ez újra? Van vkinek hasonló problémája?

morocsilla
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: