Új privát üzeneted érkezett!

Kispapa!
Mostmár Apuka!
Hatalmas gratulaaaaKép Bár a Baluból sokat nem látni, de igy is sejlik, hogy csudiszépKépKépKépKépKépKép

sasha

Kép
 
 


Na akkor itt is gratula neked, SzaboZE Kép)))


norci, az öcsém sem akart kibújni, õ is húzta a dolgot, amíg csak bírta Kép Szólj majd, ha kibújik végre Kép

 
 

Köszi mindenkinek, nálatok nem látszik a kép? Máshol mindenütt megjelent... Kép

SzaboZE


norci, most kaptam a hírt, hogy Feszter osztódott Kép


Kamilláné!

Komoly! Hú nekem még nincs hírem, ill. úgy tudtam, hogy ma este indítják, ha holnap nem. No én mondtam neki, hogy ma, én is meg unokaöccse is ma szülinapozunk!
Sms-t írtam neki, meg hívtam otthon délelõtt nem volt otthon, hú az nagyon gyanús volt.
ÉS aranyos vagy, hogy szóltál!. Basszus az egyik legjobb barátnõje miért nem tudja még. Férjét lecseszem, de óriási gratula nekik! Te honnan tudod?

Norci
 
 


ha holnap helyett, ha me nem történik semmi.

Norci
 
 


Kamilláné!
Azóta kaptma sms-t tõle. Jól vannak, bár nehéz volt, végén császár.

Norci
 
 


Kamilláné!

Ennyire sanyarú a sorsod, hogy magatokról egy szót sem írsz?
Mi újág nálatok, milyen a lányka, hogy bírjátok a kiképzést?
 
 


norci, onnan tudtam, hogy a legjobb barátom a Baki nõvérével dolgozik együtt Kép


Kamilláné!

Köszi. Azóta beszéltünk is.

Tényleg miért nem írsz magatokról? Hogy vagytok? Milyen a kiscsaj Kép ?

Norci
 
 


Megpróbázom máshonnan betenni a képet... Balu 1 napos.



Ha nem menne, akkor www.extra.hu/szaboze/11/balu.jpg

SzaboZE


Csak nem ment Kép



SzaboZE


Norci, a kiscsaj nagyon édes és jó baba, éjjelente végigalszik 6 órát általában Kép
Folyamatosan kerülnek fel a dolgai a honlapjára, ott nyomon lehet követni õt és persze van egy nagy rakás fotó is Kép
[url=http://zalaisara.fw.hu" TARGET="_top]Honlap itt[/url]


Kamilláné már többször próbáltam az oldalt megkukkolni, de nem sikerült sosem, mindig lefagy Kép

Norci
 
 


Jé, flash-alapú az oldal, de belinkelem neked a képeket, annak be kell jönnie Kép

[url=http://zalaisara.fw.hu/pic" TARGET="_top]1. galéria[/url]
[url=http://zalaisara.fw.hu/pic2" TARGET="_top]2. galéria[/url]
[url=http://zalaisara.fw.hu/pic3" TARGET="_top]3. galéria[/url]

Kamilláné


Szia Kamilánné!

Megnéztem a képeket, Sára nagyon édi Kép Te is elég sokat változtál. És jól láttam a képeken, hogy Sz. Ádám is rajta van? Ti még tartjátok a kapcsoaltot?

Norci

Ui. Úgy látom mostanában nincsenek sanyarú sorsú kispapák Kép
 
 


igen, jól láttad, tartjuk a kapcsolatot Kép Az õ lánya most múlt 1 éves Kép


SzaboZE, hogy telnek az éjszakáid? Milyen a baba?


Kamilláné: Kezdünk megedzõdni Kép Volt már egyszer 5 órás alvás... ;) Egyelõre próbálgatjuk egymást Kép Kép Úgy tûnik szeret hisztizni Kép

SzaboZE


Kép Én szóltam elõre Kép


A tapasztalt mindenit Kép)) SNálatok Smi újság? Kép
Van már BabyOnBoard matrica? Kép Kép Kép

SzaboZE


Persze, kettõ is Kép
Te már felnyaltad a japán talicskádra? ;)


Én el nem rondítom vele Kép Kép Kép Kép Kép Majd valami jó kis mazdás matricát legyártatok a bx-xel, hogy mazda baby on board Kép Kép


Ja, nálatok a gyereket is a mazda csinálta helyetted? ;)


Norci, vannak megint új képeink, ezen ráadásul két baba van Kép Meg van film is Kép

[url=http://zalaisara.freeweb.hu/kepeim.html" TARGET="_top]Képek és film[/url]


Kamilláné: nem, csak különcködünk ... Kép

SzaboZE


Mi újság errefelé? Mostanában már nem sanyarú a kispapák sorsa? Ez a mai generáció...


Minden idõ elmegy a babára Kép


sanyarú sorsu kispapákKép))

nem rossz topic cimKépbár én élvezem az apaságot hisz a fiam születése óta (19 hónap)rengeteg idöt töltök vele.
elég apás lett,elsö szava is ez volt abuuKép)
apának lenni jóKéppelenkázás kezdeti nehézségeit némi papir zsepivel sikerült leküzdeniKépma már meg sem érzem..rengeteget játszunk,tanulunk,meg birkozunkKép)és a nagy séták szal ami van idöm vele és a feleségemmel töltöm és persze a gépemmelKép)

tehát én nem érze sanyarunak sorsomatKép

üdv : abuu Kép)
Névtelen
 


Sziasztok Papák!

Ti hogy viselitek, viseltétek párotok más(-)állapotát? Férjem nem tudja pontosan megmondani, mi foglalkoztatja, de látom, hogy gondterhelt, holott a baba is egészséges, szépen fejlödik, és én is.

Mi félidösek vagyunk az elsö babával. Új ez az állapot mindkettönknek, még újabb lesz ha már mindhárman "itt kint" leszünk. Persze, hogy más lesz, sok mindent nem láthatunk elöre, mindig van egy kis bizonytalanság, ez igazán nyomaszthatja a papát. De én biztos vagyok benne, hogy jó kis család leszünk.

Kérlek, írjátok meg, mivel könnyítheti meg egy viszonylag kevés terhességi panasszal küszködö kismama a viszonylag sok, de megfogalmazhatatlan "terhességi panasszal" küszködö kispapa dolgát?

Köszönettel
Lynn
Lynn
 


Nem tudom, a többiek hogy voltak vele, én a terhesség alatt eléggé megrettentem. Bár nagyon akartam a gyereket, a terhesség közben jött az a szakasz, hogy: "tényleg akarom én ezt?". Aztán megbeszéltem magammal, hogy tényleg akarom. Aztán jött az, hogy alkalmas vagyok-e apának. Aztán megbeszéltem magammal, hogy ki, ha én nem, tanárdiplomával, ezer év gyakorlattal az informális oktatásban. Aztán jöttek az egzisztenciális félelmek. Aztán a félelem attól, hogy mennyire alakítja át a megszokott életünket a gyerek. Épp csak egy kicsit, nincs még 7 óra, de túl vagyunk már evésen, orrporszívózáson, pelenkázáson, játékon is Kép Ráadásul ilyenkor az ember párja is elviselhetetlen, nem lehet bulikba hurcolni, mert 9-kor már hulla, állandóan újabb és újabb könyveket hurcol haza, amikben mind ugyanaz van leírva, másról sem bír beszélni, csak arról, hogy mi hogy lesz majd. Aztán jön egy megfoghatatlan pillanat, amikor az ember apatigrissé válik, talán a pocakmérettel lehet összefüggésben, és onnantól kezdve még "terhesebb" lesz, mint a feleség. Legalábbis nálam így volt Kép
A férfiaknál, mivel nem bennük nõ a gyerek, ez az egész nem olyan automatikus folyamat, mint a nõknél. Részesei a folyamatnak, de csak annyira, amennyire az anya engedi belelátni õket, kéz a hasra, UH együtt stb. de nem érezzük, amikor csuklik a baba vagy amikor csak kapirgálja a méhet, szóval, sokkal kevesebb impulzus ér minket.
Ráadásul én arról is meg voltam gyõzõdve, hogy most kénytelen vagyok felnõni, azóta kiderült, hogy nem Kép, de ez is okozott némi szorongást bennem.
Szóval, szerintem ne aggódj, rengeteg kérdést kell ilyenkor az embernek megbeszélnie magával, a nõk megbeszélik a babával, de a férfiak csak magukat rágják ilyenkor. Majd túl lesz rajta.


SZÜLÕK HÁZA - a felnőttekért és gyerekekért Kht.


Áprilisban a Szülők Háza tréninget indít, kisgyermekes szülők részére.

A szülői tréning öt alkalmas, minden alkalom másfél órás.
Az alkalmak érzelmi fejlesztő és kapcsolatépítő gyerekfoglalkozással indulnak, majd ezt követően csoportos beszélgetéseken vehetnek részt az anyukák, apukák.

A beszélgetések során, sok egyéb kérdés mellett, foglalkozunk az esetleges nehézségek, elakadások okaival is. A feldolgozásokat szupervíziós eszközökkel, drámajátékokkal, szituációs játékokkal és tesztekkel segítjük.

Amíg mi beszélgetünk, a gyerekekkel a drámapedagógus foglalkozik, de nem jelent problémát az sem, ha a gyermek >>bekapcsolódik<<, vagy akár egy-egy pillanatra meg is állítja a beszélgetés folyamatát.

A Tréning péntekenként 10.30 - tól 12-ig tart.
1 alkalom 2500 (öt alkalomra összesen12.500) Forint.

ELSÕ ALKALOM: április 7. Péntek
A Tréning minimum 6 fő esetén indul el, és maximum 10 fő jelentkezhet egy csoportba.

Addig is, Gyere el és próbáld ki a >>saját bőrödön<<:
Csütörtökönként 10.30.-tól 12 óráig az >>Éden<< játszóházban szeretettel várunk!

Jelentkezni lehet:
- Személyesen, a Bálint Házban (Révay utca 16)
- Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
- Emailben: info@szulokhaza.hu

www.szulokhaza.hu
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron