Új privát üzeneted érkezett!

Hajdú Krisztina nagyon profi orvos :D Megértelek,hogy aggódsz .Csak azt tudom,mondani,hogy a 75%>25%
Beszéld meg a babáddal, hogy minden rendben van!
Vendég
 


De aranyos vagy, hogy vigasztalsz!

:D

Kicsit már pozitívabban látom a dolgokat.
Csak nem vagyok olyan balek, hogy beleesek a 25%-ba.
Remélem a testem tudta, hogy nem szabad a rossz gént átadni.
(Ha most baj lesz, akkor megyek a Kaáliba az biztos)

Jó, hogy tudok valakivel "beszélni" erről, mert anyukámnak nem nyavalyoghatok, mert ő ugyanúgy izgul mint én. Apjuk lecseszett, hogy mit negatívoskodok. A munkahelyen teljes titoktartás, ki tudja mi lesz alapon..
Szóval látszólag erős vagyok és bátor.
 


Rita!
Igy is kell...negatív dolgok meg biztos,hogy fognak foglalkoztani!! Hány hetes vagy?
Vendég
 

 
 

Szió!

Pénteken töltöm a 6. hetet.
Még nem voltam dokibácsinál, semmi bajom, viszont csináltam 3 pozitív tesztet.

(aztán a végén lehet az derül majd ki, hogy nincs is senki a pocakban)

A genetikus azt monda, hogy a 6.-7. héten keressem föl az orvosomat. Ő már elkezdi szervezni a vizsgálatot.
 


Figyu Rita!

Én nagyon szorítok és bízom benne,hogy minden rendben van. Ha ez mégsem így van, akkor gondolj arra,hogy jobb,hogy előbb kiderül....,nem valami szívderítő amit most mondtam, tudom.
Amikor nekem csinálták a biopsziát,akkor 16 hetes voltam, és majd' megőrültem az aggodalomtól, de azt is elfogadtam, hogyha beteg,akkor muszály lépnem, mert egy súlyosan értelmi fogyatékos baba nevelését nem tudnánk felvállalni. Aztán még azon is aggódtam,hogyha beteg,akkor milyen úton kell majd véget vetnem a terhességnek. Meg is kérdeztem,magyarul meg kellett volna szülnöm. :shock:
No, nem akartalak még jobban elszomorítani.... :wink:
Addig is bízzál a 75%-ban..... :D
Vendég
 


Szia Rita!
Mizujs Veletek? :roll:
Vendég
 


Szia!

Megvagyunk.
:D

Voltam nőgyógyásznál, láttam a picurkát. Igaz csak hüvelyi UH-al tudott megnézni, mert hátrahajló a méhem.
Kérdeztem, hogy ez a vizsgálat szempontjából jelent-e valamit, de azt mondta, hogy szerinte nem.

Úgy néz ki Szegedre kell leutaznunk (Nógrádból), mert ott vizsgálják majd a mintát...

Részleteket sajna még semmit sem tudok. Rossz ez a bizonytalanság! Azt sem tudom, hogy pontosan hányadik héten csinálják majd.

Most azon agyalok, hogy mondta a nőgyógyászom, hogy mikor utoljára látott ilyen vizsgálatot Pesten akkor katéterrel csinálták hüvelyen keresztül. Kicsit lehet jobb lenne mint a hasbaszúrás.

Végülis mindegy, csak már túl lennénk rajta és meglenne az eredmény.
Csak így most, hogy Szegeden csinálják nem tudom, hogy hazajöhetünk-e majd, vagy ott kell maradni, és foglalni valami szállást.

Szóval van miért idegeskedni...



:?
 


Ja, és a tetejébe még előjött az émelygés is.
Eddig semmi bajom nem volt, de ez szörnyű, ennél még az is jobb lenne, ha hánynék, de azt meg nem bírok.

brrrrrrrrrrrrrrrrrr!

:?
 


Na, végre jelentkeztél! :D A hasszúrástól ne félj!! Szerintem a Szegedi kórházban bennt tartanak, vagy legalábbis ez lenne a normális.
És tényleg a bizonytalanság a legrosszabb.
Én is "csak" émelyegtem, sajna én sem vagyok egy hányós fajta, bár az öklendezésig eljutottam :lol:
Az még most is előfordul ha reggel mosok fogat. :(
Vendég
 


Hú, én egyébként ha elrontottam a gyomromat mindig kis "segítséggel" hánytam inkább.
De most meg nem bírok, viszont a mekis kajától egész jól vagyok.
Csak akkora leszek mint egy ház...


:lol:

Egyébként most egész jó időszakom van, nem aggódom rongyosra magam. Majd biztos közvetlenül a vizsgálat előtt...

Annyira fura volt csütörtökön hallani a szívhangját!

A nőgyógyász is rendes volt, nem is adott időpontot, csak sok szerencsét kívánt, és mondta, hogy ha megvannak a vizsgálatok akkor jelentkezzek, és elég lesz majd akkor elmenni a védőnőhöz.

Reméljük a legjobbakat...
 


Én is azt mondom....persze,aki szétaggódta az agyát, és azóta is egyfolytában aggódom valamiért.
Éppen tegnap kaptam fejmosást, szóval tegnaptól be happy van :lol:

Hát a Mekis kaja tényleg nem a legjobb. Azért alkalomadtán én is eszem ott, hol hambit, hol salátát. Szerintem pár alkalom még nem a világ vége.

Éééés én is bízom a szerencsétekben :D
Vendég
 


Szió!

Most hülye kérdésem lesz: a biopszia után lehet zuhanyozni?
Tényleg feküdni kell? Meddig? Nagyon komolyan kell venni? Úgy értem tényleg csak vécére lehet kimenni?
Éreztél utána fájdalmat vagy keményedett a pocakod?
Te tudod, hogy kisfiad lesz vagy kislányod?

Nem tudom, hogy én mikor leszek orvos által felhomályosítva, és mikor fogom tudni az időpontomat, de már kezdek morci lenni a dokira.

Akkor te is aggódós vagy? A jó eredmény tudtával is találtál okot az izgalomra?

Mondjuk én simán generálok magamnak okot...


Na, most jó sok kérdéssel elárasztottalak, de annyira jól esik, hogy van aki törődik velünk

:lol:
 


Szia Rita!
Nálunk úgy ment,hogy ébredés után elmentem zuhanyozni. Hozták a reggelit, utána olyan 9-körül beültünk egy szobába, ahonnan behívtak a műtőbe. Ne arra a klasszikus műtőre gondolj, nőgyógyi szék, monitor, felszerelések.
De mindezek előtt el kell majd menned UH-ra, itt az orvos meghatározza,hogy melyik az a legoptimálisabb időpont Neked a babádnak és a lepénynek a beavatkozáshoz, így ad egy időpontot.
A Schöfiben a bevatakozás előtti napon be kellett feküdnöm olyan este 6 körül.
Tehát ott tartunk,hogy behívnak a műtőbe, felfekszel, itt volt először is egy hüvelyi vizsgálat, aztán fertőtlenítik a pocót, kapsz érzéstelenítőt, és UH-al már lesik is a babát.
Nem kell figyelned a dokit, inkább nézzd a monitort. Mondjuk én fél szememmel láttam azt az iszonyú hosszú mintavevő tűt, de nem izgattam magam.
Magát a bökést nem éreztem, csak a mozdulatot. Az egész nem tart tovább 2-3 percnél. Felöltözöl és spuri a szoba, ahol szigorúan 1 óra fekvés!!! Csak wc-re mehetsz, ha nagyon muszály. :wink:
Ezt tényleg komolyan kell venni, nálunk az egyik lányt baromira leszúrta a nővér,mert kiment telefonálni a folyosóra :?

Semmi kellemetlen érzésem nem volt, nem keményedtem, nem éreztem fájdalmat, persze ahogyan múlik az érzéstelenítő hatása, egyfajta nyomást éreztem, de semmi fájdalmat!!
A beavatkozás után még 2 hétig kímélnek kell magad, ez nem szigorú fekvést jelent, de nem lehet emelni, semmi fitnes, max. séta.Nincsen szex, nincsen úszoda, és csak zuhanyozni lehet. Ha van szabid akkor inkább vedd ki, és tényleg pihenj, még takarítani sem szabad.

Én kértem ,hogy mondják meg a baba nemét a vizsgálat során, de ha nem akarod tudni, akkor ne kérd.Még egy dolog, hogyha lepénybiopsziád lesz,akkor nem csak az adott betegséget kutatják, amire kiszűrtek, hanem még mást is.
Szóval így derült ki, hogy ismét kisfiunk lesz. Én szerettem volna egy kicsit jobban kislányt, de hát ez van.

Igen, én is aggódós vagyok. Éppen tegnap előtt szúrtak le egy másik topicban, hogy inkább élvezzem a terhességet. :oops:
Sajna én is bepánikolok minden új dolgon, kisebb húzódáson, szúrkáláson. De jót tett a leszúrás, most már nem annyira parázom
. Nagyjából ennyi lesz.

Szóval ne izgulj!!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a Szabolcsban hogy működik az amnio (be kell feküdni vagy ambulánsan csinálják, stb.)?

Köszi
Mona
 


Szia Mona!
Úgy tudom,hogy Debrecenben csinálják...,de közelebbit nem. :roll:
Vendég
 


Szia Blongyinka!

Képzeld hétfőn megyünk Szegedre genetikai tanácsadásra, ahol mindent el fognak mondani a vizsgálattal kapcsolatban.
Kicsit örülök is neki, mert ha menni kell a mintavételre, akkor már nem "idegen" helyre kell majd menni.

Mondjuk a munkahelyemen tolakodás volt a szabik miatt, úgyhogy el kellett mondanom két közvetlen kollégámnak, hogy mi a szitu, de rendesek voltak, megértőek. Kértem a diszkréciójukat, de azért ilyen dolgot nemhiszem hogy szétbeszélnek, legalábbis én nem tenném.
Kicsit meg is könnyebültem, nincs már titkolózás, és legalább két emberrel többen izgulnak értünk.

Ti jól vagytok?
 


Szia Rita!
Jól van, örülök,hogy már hétfőn mentek....és,hogy a kollégák is megértőek.
Mi jól vagyunk köszi..egyelőre azon szurkolok,hogy dec.10-ig bennt maradjon a baba. Nálunk a külső méhszáj nyitva van... :( Doki szerint nem húzom ki jan.10-ig. Szóval minden dec.10-e után eltelt nap egy ajéndék lesz :lol:
Vendég
 


Remélem minden rendben lesz veletek!

Tényleg igaz, hogy a terhesség folyamatos aggódás...
Utána meg gondolom ha gyereked van, akkor az aggódás folytatódik, ha meg már tinédzser akkor meg azért...

:)
 


Szia Blongyinka!

Mi van veletek? Jól vagytok?

Hétfőn megyek mintavételre. 10+3 leszek. Kicsit aggódok, hogy majd nem fognak látni semmit hasi uh-n, mert hátrahajló a méhem.
Orvos nem látott mikor adták az időpontot, tehát ez majd akkor kiderül.
Visszaolvastam a hozzászólásodat ahol leírtad a vizsgálat menetét, sokat segítettél vele, mert ott sajnos nem mondtak semmit.

Üdv: Rita
 


Szia Rita!
Nagyon szorítok Nektek holnapra!!! Érdekes amit írtál,hogy nem látott doki amikor az időpontot kaptad, de ne izgulj!
Lehet,hogy egészen máshogyan fogják a mintát venni :roll: Akárhogyan is lesz, bízz a dokikban és magatokban!!!

Velünk nincsen semmi különös. Nekem vacakolnak a cukoreredményeim, próbálok diétázni. Jövő kedden megyek genetikai UH-ra, remélem semmi baj nem lesz. Aztán csütörtökön a dokihoz, reménykedem ott is minden rendben lesz, bár én nyitva vagyok lassan 1 hónapja :( remélem nem nyíltam tovább. Sok pihenés van előírva. De nem is bírok semmit csinálni. Tegnap éppen csak a portörlés, awc fürdő takarítás, szekrény pucolás volt napirenden, többször le kellett pihennem közben. Ma uez volt egy kis vasalás közben. Szóval nyomattam a magneB6-ot, ebéd után pihike.

Feltétlenül jelentkezz ha túl vagy a mintavételen stb!!!

Ne idegeskedj!! 75%>25% Holnap gondolok Rátok!!! :D
Vendég
 


Szia!

Itthon vagyunk, nem volt mintavétel. Adminisztrációs hiba történt, ők a 13. héttől végzik a vizsgálatot. Újabb időpontot kaptunk nov. 26.-ra.

De!
Én többé a lábamat be nem teszem Szegedre! Hajnal 3-kor indultunk tükörjég úton. Leértünk, megvizsgált egy orvos állat módjára. Mást nem tudok mondani, mert azt hittem "kinyomja" belőlem a gyereket.
Azt hitte, hogy magzatvíz mintavételre megyek, és két perc múlva nem emlékezett, hogy hány hetes vagyok, és mondta, hogy a baba a korához képest kicsi és fejletlen.
Átküldött uh-ra, végülis kiderült, hogy a korának megfelelő a baba, úgyhogy ezzel nincs baj.

Órákat sírtam a vizsgálat után, mostanra nyugodtam meg valamennyire.

Szerdán megyünk pestre a genetikushoz, kérem, hogy intézzen pesten vizsgálatot. Ha nem sikerül, akkor bevállaljuk a 25%-ot és nem csináltatjuk meg a vizsgálatot.
Szegedre soha többé nem megyek vissza!!!!
Nem fogom tönkretenni se magamat, se a pocaklakót az biztos!

A Jóisten nem akarja ezt a vizsgálatot, úgyhogy tuti minden rendben van. Először az útviszonyokkal tréfált meg, majd ezzel a sokkterápiával amit átéltem.

Vigyázz magatokra!

:D
 


áHHH Rita! :twisted: Nem semmi. A fene vigye el őket. Nem tudom,hogy mennyire engedi a pénztárcátok, a Schöpf_Mereiben, nagyon tudják a dolgukat, igaz,hogy én fizettem mindennel együtt 32.ezer forintot, de mindenki úgy bánik a betegekkel mint a hímes tojással. Én kértem külön szobát, kaptam is. Ennek az ára egy éjszakára 2.250 ft. Kapsz reggelit és ebédet.
Nem bántam meg,hogy itt csináltattam meg, bár előtte kifizettem ugyanennyit arra a hülye vérvizsgálatra, persze nem esett jól a hiretelen kidobott 60 rugó!
Örülök,hogy a baba jól van, csak így tovább!!!!!
Vendég
 


Szió!

Megoldódott a dolog!
A Schöpf-Mereiben lesz a mintavétel.
Holnap megyünk megbeszélésre és megnéz majd a nőgyógyász aki a mintát veszi majd, és kapok időpontot.

Mostmár megnyugodtam, talán sinen van az ügy!
Végülis így majd a párom viszi le Szegedre a mintát vizsgálatra, de aki a vizsgálatot csinálja az tündéri aranyos nő!

Nem hiányzott ez a szegedi tortúra, de szerencsének tartom, hogy egyáltalán nem szúrtak meg, annyira nagy ott a fejetlenség.

A genetikus mondta, hogy a Schöpf Mereiben nincs várólista sem, sőt, sok betegük sincsen, úgyhogy szerintem nem lesz semmi baj.

Remélem veletek minden rendben van!


:)

Puszi!
 


Húúúú Rita!!!! Annyira örülök!!! :D :D :D A Söfiben tutira jó kezekben vagy. Várólista meg azért nincsen mert fizetős lett :(
Nekem azt mondta a genetikán a hölgy (már nem emléxem, de valamilyen Júlia),hogyha rossz az eredmény azonnal telefonál.
Képzeld,hogy az időpont adás utáni nap felhívtam,mert nagyon el voltam kenődve. A sok beteg ellenére, türelmesen végig hallgatta a sirámaimat, megnyugtatott és azt mondta,hogy továbbra is hívjam, ha rosszat álmodok akkor is. :lol:

Tegnap túllőttem a célon, pár napja könnyebbnek éreztem magam és kevesebbet pihentem, több sétálást engedtem meg magamnak (ágy nézés, bevásárlás), na estére eléggé fájt a hasam alja, kisugárzott a combtőre is. Feküdtem is mint a kisangyal és tömtem magamba a MagneB6-ot. Mára sokkal jobban lettem, de megfogadtam,hogy nem játszom ezzel :roll:
Vendég
 


Jajj, vigyázz magadra!
Nézzél dévédéket meg ilyesmi, hogy lekötsd magad!

Ezt a MagneB6 dolgot hallottam már több helyről. Ezek a keményedések és fájdalmak a terhesség végén jellemzőek vagy előfordulhat az elején is?
Éjjel arra ébredtem, hogy feszít a hasam. Olyan volt, mikor erősen puffadok. Végülis lehet, hogy az este megevett párolt zöldség miatt volt, nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Néha én is érzem a hasamat, de nem vészes annyira.
Még mindig a gyomorégés a legrosszabb...

Én Imrei Júliához megyek holnap.

Lenne viszont még egy kérdésem. Nem akarok visszaélni a türelmeddel és a bizalmaddal, de teljesen tanácstalan vagyok...
Szóval mi a helyzet hálapénzileg? Úgy értem szoktak adni, vagy nem szokás eleve fizetős helyen?
Nem akarok ezen elcsúszni itt a célegyenesben. Lehet szegeden se lett volna annyira durva az a k...a orvos ha leteszem a tízezrest.
Errefelé bevett szokás a hálapénz, ezért ahová csak lehet fizetős helyekre járok, mert ott megvan a tarifa és nem kerül az ember kellemetlen helyzetbe.
Legalábbis nekem nagyon megalázó adni...
 


ja, és képzeld még mindig nem látszik a kis lurkó hasi ultrahangon :(
Nem tudom, hogy így hogy adják majd meg az időpontot...
De majd holnap kiderül. A lényeg, hogy mostmár sokkal nyugodtabb vagyok és azt érzem, hogy nem lesz semmi baj

Bízom a női megérzéseimben...

:wink:
 


Helloka!
Na, lehet,hogy már a Söfiben vagy.
Nem kell hálapénzt adni senkinek sem!!! Nem is várják el!! Emiatt ne is aggódj. Én is Imrei Júliánál jártam :lol:
A terhességem első 3 hónapjában rettentően puffadtam, nagyon kellemetlen volt.
Nekem is sokáig csak a hüvelyi UH-on látszódott, de ez sem baj ám!!!
Vendég
 


Szia!

Na, voltunk tegnap a schöpfiben.
Rendesek voltak nagyon!

Még mindig nem tudom mikor lesz a vizsgálat, két hét múlva kell visszamenni uh-ra, mert a dokibácsi nem tudta megmondani mikor tud majd megszúrni, mikor áll helyre a méhem a hátrahajlásból.

Vártunk egy csomót, de nem volt semmi negatív tapasztalat...

De mekkora balek vagyok már, a hátrahajlás miatt!



:cry:
 


Szió!
Én olyan 13 hetesen kerültem oda, és 3 hét múlva kaptam időpontot.
Tudod,már mondtam,hogy megnézik azt az időpontot amikor a legkissebb a veszélye a beavatkozásnak.Majd csak eltelik valahogyan a 2 hét :lol:
Vendég
 


Szia Blongyinka!

December 4.-én szúrnak. Ferenczi doktor fogja csinálni.
De mostmár nem elsősorban ezért izgulok...
Mindkét petefészkem be van durranva, az egyik 9 centis, a másik majdnem 8. Attól félek, hogy keddig ez még nőlni fog, nem húzódik vissza a ciszta. A doki nemigazán tudta, hogy mi okozhatja, de azt mondja, hogy volt már ilyen a praxisában, nem én vagyok az első, viszont kétségkívül nagyon ritka...

Úgyhogy be vagyok parázva rendesen!

Ti hogy vagytok?
 


Szia Rita!
Ne félj! Ezekkel a cisztás dolgokkal csodákat tudnak művelni!! Olvasgattam róla amikor még nagyon unatkoztam :lol:
Ferenczi doki szúrt engem is, egy tünemény volt. Az én dokim nagyon elismeri a szakmai tudását.
Szóval, no para!! Jó kezekben vagytok!!! :D

Mi elvagyunk, már a szülés jár az eszemben, meddig húzom ki. A Vinivel a betöltött 36.hétig bírtam. Néha fájok alul, kisugárzik a comcsontokra, de pihenéssel kilehet bírni.

Meglátod, elrepül Neked is ez a pár hónap!!!!!! :D

Gondolok Rátok 4-én!!! Utána egy hét és eredmény.
Vendég
 


Szia Blongyinka!

Pihenj sokat és nagyon vigyázz magatokra!

Majd jelentkezem.

Köszönöm a segítségedet, a bátorításodat!

Puszi!
 


Szia Blongyinka!

Megvan az eredmény!
Kislány a pocaklakó, úgyhogy minden a legnagyobb rendben.

Imrei Júlia sietett a vizsgálattal, és ma este közölte a jó hírt....

Nagyon boldogok vagyunk!

Remélem veletek minden ok!
 


De jó, hogy neked már meg vn z eredmény. Engem 4.-én szúrtak a SOTE-n, és 18-ára lesz eredmény. Szörnyű ez a várakozás.

Kép
Kép
Kép
 


Sajnos megvn a szörnyű eredmény. Down szindróma.

Kép
Kép
Kép
 


Kriszti nagyon sajnálom!

Judit

 


Annyira sajnálom!

:(

Miért kellett vizsgálatot csinálni?
 


Nagyon sajnálom, Kriszti! :(
Engem tegnap szúrtak meg a SOTE-n, jövő hét végére ígértek eredményt :roll: a buksijában találtak mindkét oldalon cisztát...elméletileg felszívódik, de ki akarják zárni a kromoszóma-rendellenességet.

Kép
Kép
 
 


Kicsirita, mi volt nálatok a probléma?

Kép
Kép
 
 


Meli!

Nálunk is volt Dorka kobakjában ciszta ( igaz nekünk csak a születés után derült ki ) és a tegnapi kontroll UH-on már nem volt meg :lol:

Judit

 


Meli!

Nálunk is kétoldali ciszta volt, 24. hétre felszívódott és az amnió is rendben volt :wink: Nálatok sem lesz baj.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Jucicuki, Mano, örülök, hogy a babátokkal minden ok.... én is reménykedem :oops:

Mano, nálatok hányadik héten derült ki a ciszta?

Kép
Kép
 
 


Nekem a nyaki redő értéke magas lett, 5,3 ezért kellett a kromoszóma vizsgálat, illetve sziv UH-n pedig pitvari sövény hiányt találtak.+ a down szindróma.

Ma engedtek ki a kórházból, túl vagyok a műtéten.

Kép
Kép
Kép
 


Kriszti!
Nem is tud ilyenkor az ember mit mondani.
Egyetlen vigasz talán, hogy nem születés után derült ki, hogy beteg a baba...

Meli!
Apukámnak izomsorvadása van, és én hordozó vagyok.
Ezért kellen a chorion biopszia.
Volt vesztenivalóm, mert kisfiú esetén 50-50% volt az esély a betegségre.
 


Kriszti!
Én is csatlakozom Ritához, próbáld túltenni magad a történteken, és a gyermekeidben keresni egy kis vígaszt.
Én még mindig bizonytalanságban vagyok, és nem telik el nap, hogy ne gondoljak bele, ha baj lesz, mi lesz velem.

Rita!
Annak pedig nagyon örülök, hogy a babáddal minden rendben!!!!

Kép
Kép
 
 


sZIA RITA!
NAGYON ÖRÜLÖK AZ EREDMÉNYNEK :D ÉN KÖZBEN MEGSZÜLTEM 35.HÉTRE, JÓ NAGY KÍNOK KÖZEPETTE, DE MÁR MAJDNEM ELFELEJTETTEM.
JÓ POCAKOSODÁST!!!! Kép Milán
Vendég
 


Szia Blongyinka!

HATALMAS GRATULA!

:D :D :D :D

Puszi mindkettőtöknek!
 


Gratulálok, Blogyinka, gyönyörűséges kisfiút szültél!
Azért ha lesz egy kis időd, gyere mesélni! :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Kívánok nagyon boldog Karácsonyt!!! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog, békés karácsonyt kívánok!

Megvan az eredményünk, egészséges a babucink, és kisfiú!!! :lol:

Kép
Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: