Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Bizonyára többen is tartotok otthon különféle szebbnél szebb szobanövényeket. Hát én is, bár a nevét egynek sem tudom.
Volna kedvetek megosztani a gondozási tapasztalataitokat velem?
Konkrétan arra gondolok, hogy pl. mitől esik le mindig a hibiszkuszomnak - jé, egynek tudom a nevét! Kép - a virága, mielőtt még kinyílna?
Kiváncsi
 


Hmm? Senki??
 


van elég fény???
z.
Névtelen
 

 
 

névtelen, van! Víz is!
 


Kiváncsi, valahol van egy növényes topik már, gőzöm nincs mi a cime, de hátha abban már van egy-két tipp, ami érdekel. Történetesen a hibiszkuszt nem ismerem.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi, sajnos nem találtam meg. A keresőt is használtam, az sem dobta ki. Nem lehet, hogy időközben törölték?
 


Ildi, sajnos nem találtam meg. A keresőt is használtam, az se dobta ki. Nem lehet, hogy régebbi topik, és már törölték?
 


Most meg mindent kétszer mondok mondok
 


Az egyik:<a href="http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/4935.html" target=_top>Erről - arról: KERTÉSZET</a>
A másik:<a href="http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/3963.html" target=_top>Ötletek, tippek: Virágok, kertészkedés</a>

Annyit tettem, hogy beirtam a keresőbe: kert és a tárgysorra kerestetek (topikcimekre)

Ildi

Ildi
 
 


Lehet hogy az a baj, hogy mozgattad a növényt
fd
 
 


Ildi,
köszi, én növény és virág alatt kerestem, de mindig csak fiore nevét dobta ki Kép.
Fd,
a növény tavaly óta ugyanott van, az első néhány alkalommal szépen kinyílt, de azóta folyamatosan leejti a bimbóit.
 


Kíváncsi!

Az én szobanövényes könyvem azt írja, hogy a
bimbóhullás oka:
általában a föld kiszáradása
tápanyaghiány
hirtelen helyváltoztatás
hirtelen hőmérséklet változás.

Írja még, hogy
a napos ablakpárkányokat szereti
jó megvilágítást, de nem tűző napot,
sok vízet, sok tápanyagot
nyáron és virágzáskor tartsuk nedvesen földjét
télen vágjuk vissza, hogy bokrosodásra serektsük.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csak kérdem, aki tudja: a másik két topikban van róla szó, hogy melyik növény mérgező, és melyik nem? Kitti múltkor addig nyújtózkodott, hogy elérte egy biz. "lúdláb" nevű szobanövénynek az egyik levelét, és mire megláttam, már meg is csócsálta. Aztán ment a telefon a növénykert igazgatójának, stb.
Mit gondoltok, nem lehetne a gondot okozó növények képét rövid leírással feltenni? Én tudok egy párról, de az szerintem csak a jéghegy csúcsa.
 
 



Napocska, figyellek, te mindent tudsz Kép
 
 


Napocska!

Tök szupi lista! Kép
Szerintem mehetne a honlapra is. Kép Kép

Egyen kuncogtam nagyon. A mák három csillagos volt, nagyon mérgező mindene, írja. Közben meg milyen finom a mákos tészta és a mákos bejgli. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kíváncsi!
Történetem a hibiszkuszommal:kb 5 évig nem virágzott, csinálhattam én bármit vele. Amúgy gyönyörű, bokros növény.Aztán gondoltam egyet és kiraktam a délnyugati fekvésű teraszomra a tűző napra, májusban-na , kapásból lepotyogtak a levelei. Fogtam is a fejem. Aztán, mivel már úgyis mindegy volt, nézegettem egy darabig a kopasz kórót.
Egyszercsak elkezdett kihajtani-aztán augusztustól egyszerre több virága is volt, nap mint nap. Ősszel bevittem, de januárig folyamatosan virágzott bent is-talán elvesztette a naptárát...
Aztán megint vegetált egy kicsikét, míg ki nem vágtam májusban megint kicsit kopaszodni. Mostanában kezd újra életre kelni, már virágzik.
Szóval, én már feladtam, és akkor megtréfált a növény.
Ezt csak azért meséltem el, mert először én is mindent végigzongoráztam, amit a nagykönyvek megírtak, aztán pedig egyszerűen csak a fantáziámat használtamKép
Zita
Névtelen
 


Köszi, Zita, ez naggyon szimpatikus nekem! Kép
 


Ez ugyan nem szobanövény, de miért nem akar szaporodni/megmaradni az a borostyán, amit az erdőből szedek? pedig gyökere is van meg minden ..?????
Névtelen
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: