Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Dietetikus vagyok, nagyon szívesen segítek, akinek problémája van! A szakterületem a bélrendszer- a szájüregtől a végbélig. Gyerekek liszt, tej, tojás allergiája...stb (Crohn, Colitis, IBS)
:)

somi
 
 


Szia Somi!

Én 7 kilótól szeretnék megszabadúlni, amit minden nap elhatározok, hogy odafigyelek, nem eszem édességet stb. De vhogy nem megy és inkább feljebb csúsznak a kilók! :( Minden nap újra kezdem. Hétfőn pl. gyümölcs napot tartottam, de kedden meg megint össze-vissza ettem...
Januárban sikerült lefogynom 62 kilóra, ami szupi volt, de azóta visszajött 6 kiló!! :shock: Amúgy 171 cm vagyok.
60 szeretnék lenni, hogy jól érezzem magam a bőrömben.
A norbi félével fogytam télen. Most is azt próbálgatom, de képtelen vagyok kivárni az eredményt, inkább föladom és befalok egy kiflit, sütit, csokit.
Tudom, a lassú fogyás az eredményes, lehet hogy türelmesnek kéne lennem.
Mit tanácsolsz?
Köszi: zsanna
 


Szia Zsanna!!
Hát, igen...most kezdhetném, hogy látoma azért a lényeget Te is látod... De teljesen ismerem az érzést, elhiheted, hiába ezt tanulta az ember , azért én is küszködöm kilókkal. De nem adom fel! A norbis módszert sokfelől hallottam, hogy siekeres. Úgy gondolom, meg kell találni melyik módszer, amit tényleg be tudsz tartani! Ha elöszőr csak két napot birsz ki, szerintem már az is nagy dolog. Utána lehet ezt három napra növelni, majd egyre többre. Ez lelki dolog- mert ahogy irtad, amikor van kitartás az eredmény is megvan.
Szóval válaszom, igen, sajnos :) türelmesnek kell lenned! És ha már türelmes vagy, utána meg még oda is kell figyelni, hogy ne jöjjön vissza - ez a Te érdeked, hiszen ahogy te is irtad, így érzed jól magad.
- ez a legnehezebb!
Mozogsz valamit? ülőmunkát végzel?
egy-két szót irnál a szokásaidról, talán még aprólékosan is tudnék egy-két tanáccsal szolgálni!!
:wink: :wink:

somi
 
 

 
 

Szia Somi!

Köszi, hogy válaszoltál!
Van egy másfél éves kisfiam, egész nap vele vagyok. Ha a párom hazajön és elviszi sétálni akkor tudok mozogni. Kocogni szoktam meg este hasazni. Régebben jártam step-aerobickra, de oda sajnos már nem jutok el...
Igazából a déli órák a kritikusak számomra, mert a kisfiam előtt nem nassolok, mert akkor ő is kérne... Amikor alszik, akkor sajnos ebéd után megeszem pár sütit... Meg este, ami a legrosszabb...
Nem tudom, hogy lehetne az akaratomat növelni.
Köszi:Zsanna
 


Szia Zsanna!
Hát nem könnyű a kérdés!
Akartot növelni nem lehet, szerintem , csak elhatározni és véghez vinni, de tudom milyen nehéz!
A sütizést abba kéne hagyni, ez is valamiféle pótcselekvés ám, gondolom ezt tudod! A kocogás, torna szuper. Kérdésem, hogy iszol eleget egy nap? Mennyit iszol-pl. ásványvizet? Nagyon sok esetben a fogyást gátolja, hogy nem iszunk eleget, nem indul be a fogyás, a méregtelenítés, mert nincs mi kimossa a mérgeket!
Az lenne a legjobb ha nem lenne otthon süti, mert nem lenne csábítás! ez megoldható? Nézz bele a tükörbe és mondd ki hangosan mit szeretnél elérni! ez hatásos, mert egyből beleötlik az ember agyába, amikor még is nasizik, hogy basszus-MAGAMNAK igértem meg!
próbáld ki! kiváncsi vagyok ha-e!
nagyon drukkolok!
ha még van kérdésed, szívesen válaszolok vasárnap leszek itthon!
:wink:

somi
 
 


Szia Somi!

Most, hogy írod tényleg nem iszom eleget. Ha nem figyelek rá, akkor előfordul, hogy délutánig csak egy tejeskávét iszom meg. Nem vagyok szomjas. Másfél liter ásványvizet nem bírok meginni egy nap. Cukrozott italokat nem iszom,se szénsavasat. A kávét is édesítővel iszom. Néha megcsinálok egy nagy adag zöldteát és azt iszogatom napközben, de ez is ritkán van. Hogy lehetne erre tudatosabban figyelni? Menni vizet kéne meginnom?

Igen, az megoldható, hogy nincs itthon süti, tegnap száműztem minden nasit és a páromat is megkétrem, hogy ne vegyen édességet. :D

A gyümölcs nap méregtelenít?

A tükrös dolgot meg kipróbálom, köszi!
Beszámolok az eredményről!
 


Szia Zsanna!
Ma begipszelték a kezem, egy-két nap és belejövök az irasba-irok részletesen!

somi
 
 


Szia Zsanna!
Kérdéseidre válaszom: - egy nap minimum 2 liter szénsavmentes vizet kéne inni. Ha megvan a két liter az már nagyon jó!
erre tudatosan úgy lehet készülni, hogy felkészülsz egy üveggel az asztal mellé teszed és elkortyolod, ha ránézel mindig látod, önts belőle egy kortyot. Még akkor is ha nem kívánod! figyeld meg eltelik 2 nap és már a szervezted is kívánni fogja a nagyobb megnnyiséget- ez egyébként nagyon meglepő!
A gyümölcsnap méregtelenít, és segít megtisztulni. Mivel a benne lévő gyümölcscukor másképpen szívódik fel a szervezetben, ezért nem is hízlal (persze itt nem azt értem hogy az ember megeszik 5 kiló banánt :)
Segítheti a fogyit, ha minden héten egy nap gyümölcsnapot tartasz, mellette sok folyadékot iszol- az is elveszi az éhségérzetet!
És legfőképpen jó, ha lefoglalod magad, mert az unatkozó, tévéző ember szokott csipegetni, falatozgatni... :)
Amúgy hogy áll a dolog?

somi
 
 


Szia Somi!

Már több mint egy hete tartom a norbi féle diétát és szépen lassan haladok lefelé! :D Gyümölcsnappal kezdtem, hogy átálljon a szervezetem.
Tegnap viszont kerti partin voltunk és lecsúszott pár süti. Meglepő módon nem híztam egy dekát sem. Ez hogy lehet? 3x is ráálltam a mérlegre.
Az ivásra igyekszem figyelni. 2 liter víz jó sok... Ez tényleg csak víz legyen? Zöldtea esetleg? Persze cukor nélkül?
Köszi!
 


Szia Zsanna!!
DEJÓ!! tök ügyes vagy!!
én is belekezdtem egy kúrába- egy hét este csak lájtos gyümi, vagy tea. Sok sport, aztán meg jön a léböjt kúra október végén 10 nap! már alig várom.

Az jó hír, hogy nem híztál, ezek szerint a szevezeted feldolgozta, mozogtál utána annyit, hogy nem raktározott egyből.
Nagyon jó a zöldtea is! csak azzal vigyázz, mert vízhajtó hatása van és kihajthatja belőled az ásványi anyagokat pl. tehát közben inni kell rendes vizet is! :)
Örülök, hogy ilyen kitartó vagy, ez nekem is erőt ad!
(mert a dietetikusok is küszködnek fölös kilókkal :)
szivesen!!

somi
 
 


Szia Zsanna!
Hogy áll a fogyókúrád?
remélem sikerült! irj, kiváncsi vagyok, mennyit sikerült ledobni!

somi
 
 


Szia Somi!

De jó, hogy írtál! Most vettem észre. Régebben vártam, hogy jössz-e, nem jöttél, ezért nem is vettem észre, hogy írtál.

Sikerült a léböjt kúrád amit még októberben terveztél?

Nem is merem leírni, de én kész csőd vagyok... :( Nem sikerült a fogyi. Lelki okok meg miegyéb... DE karácsony után tervezem, hogy újra belevágok, mág január előtt, hogy ne újévi fogadalom legyen, mert azt úgysem tartom be.
A Neera léböjtkúráról hallottál már valamit? Remélem jössz és írsz!! :D
 


Szia Zsanna!
Sikerült a léböjt, fogytam 4 kilót, de most sajna én sem tudok ellen állni a finomságoknak. Márciusig szeretnék 10 kg-t fogyni (de ezt magamnak állitottam fel- most kivételesen nem hangoztatom, mert azt vettem észre, hogy minél több embernek mondom el, annál inkább nem tartom be :)

Hallottam erről a kúráról, olvastam is a neten a tapasztalatokat.. de még nem próbáltam. Eléggé drágállom azt a szirupot, amit kell inni, és én jobb szeretem azokat a leveket iszogatni, amiket én facsarok ki:)
Hogy telik a karácsony? én alig bírom, szenvedek...már elmenekültem anyukámtól, mert annyi sütémény van ott!! :)
Boldog Karit!!
És erőben gazdag új évet!!!

somi
 
 


Szia Somi!

Neked is boldog karácsonyt!

Úgy döntöttem, hogy mégsem veszem meg a lötyit. Nem tudtam, hogy ilyen drága...
Márciusig nekem is jó lenne 10kilót fogynom. Legyen ez a közös célunk! :D Van vmi diétás terved hogy hogy csinálod?
Én sem szeretem híresztelni, mert akkor nekem sem sikerül.
Te hány centi vagy? Most hol tartasz súlyban?
 


Szia!!
Ne hari hogy csak most irok, de kirándulni voltunk- így most minden porcikám fáj...
Próbálom már most kitalálni, hogy fogom csinálni a dolgot, de biztosan nem fogok most böjtölni, mert ahhoz túlságosan tél van :)
Joghurtok, este nem fogok enni, kenyér- és édesség semmi - egyenlőre ezt állítottam fel (mert most nagyon sok édesség lecsúszott karácsonykor :)
Ha már lesz kiforrott összeállításom, irok! :wink:
Amúgy 167 cm vagyok, és sajnos most megint közelebb a 70 -hez.
a célom, hogy 60-61 kg-ot elérjem, mert az a versenysúlyom- sokat sportoltam, és sportolok, ez nem feltétlen pozitív mindig, mert sok ratjtam az izom és arra híztam...igy nehéz ledolgozni...de kardio mozgással- futás, bicaj, lépcsőzés, ez is menni fog! remélem!
Örülnék, ha együtt vágnánk bele!! legalább tudjuk bátorítani egymást :)
Boldog és Vékony Új évet! :)

somi
 
 


Szia Somi!

Először is kívánok neked az új évre boldogságot, egészséget és néhány minusz kilót!

Nekem a diétával már tele van a hócipőm. Már hónapok óta szinte csak tökfőzeléket, krumplifőzeléket, sóskát husi levest, párolt, vagy fólia alatt sült husi(persze csak csirke és pulyka husit), párolt halat eszek. Igaz akkor nem vagyok beteg. Karácsonykor megszegtem a diétát, s ettem egy kis kacsa májat, göngyölt husit, meg amit szeretek persze karácsony másnapján kezdődhetett a diéta újra mert besokallt az epém. Szerencsére nem görcsöltem, de volt egy kis hasmenésem, puffadt volta a hasam, feszül, fájdogált. (ja és bébi adagokat tudok csak enni, szóval nem zabáltam be)

2000-ben állapitottak meg nálam irritábilis bélszindrómát. Egy évig szedtem gyógyszert, majd rendben voltam viszonylag. Aztán 2006-ban megszületett a fiam és három hetes korától kb egy évig naponta ment a hasam. Most rászántam magam a vastagbél türközésre, szerencsére nem volt szervi baj. (gyulladás, polip meg semmi) Aztán voltam egy négy dimenziós hasi uh-n. Ott azt mondták a vékonybél fala meg vannak vastagodva néhol, ami gyulladásra utal. Na meg a gyomrom és a teljes vékony és hosszúbél irritált. Amitől az epém nem ürül megfelelő mértékben. Most járok a Biovitálba ahol orovos, természetgyógyászok vannak. Kaptam is gyomor és bélkímélő diétát.
Már kutyára unom az előbb felsorolt kajákat. Miket tudnék még enni? (nem tudom, most ha a vékony belem gyulladt akkor ez crhon betegség) Na és meddig kell diétázni? Már soha nem ehetek fini kajákat? És persze jó lenne hízni is, mert állandó hasmenéstől csont soványra fogytam. Miként tudnám ezt elérni? Tudsz nekem segíteni??????

Én 167 cm vagyok és 48 kg. Szeretnék 55-56 kg-ra hízni. (amikor ennyi kiló voltam jól éreztem magam a bőrőmben.

Kép
 
 


Szia Szuzy!
Holnap délelött itt leszek a gépnél és irok neked egy-két dolgot, amit tudnál csinálni!! csak most értem haza és hulla vagyok!
holnap jelentkezem!
jó éjt!

somi
 
 


SZia Szuzy!
Lenne egy pár kérdésem:
- állandóan fenn áll a puffadás, hasmenés?
- milyen szereket szedsz jelenleg??-
- miből áll a diétád?

Én is dolgoztam a biovitalnal, hááát mit mondjak, tudnék mesélni... Lényeg hogy ne menj bélmosásra, ha esetleg azt tanácsolják-mert ha a vékonybeledben gyulladás van még erősebb lehet (és még sorolhatnám milyen gondokkal állhatsz szemben).

Melyik kórházban voltál és kinél?
Nem vetették fel a crohn kérdését?
a honlapomon (www.dietinfo.hu)találsz részletes crohn diétát- ezt szoktuk tanácsolni a bélbetegek klubjában is (www.mcbe.hu) be szokott válni, és ha már jobban vannak a betegek, akkor lehet bővíteni, jobb és változatosabb kajákat enni!
Tényleg jó lenne ha híznál kicsit, hogy megerősödj, meg ha állandó hasmenés áll fenn, akkor a vitamin, ásványi anyag pótlás sem megoldott- tehát valamilyen vitamint is kéne szedni (pl. nagyon jó a sprayvitamin, mert az már a szájban felszívódik, nem kell a bélig eljutnia, ahol lehet hogy fel sem tud szívódni)
Tudnám még neked ajánlai a probiotikumokat (pl. nagyon jó tapasztalatok vannak a klubban- a Progastro 825- el, sokan szedik már évek óta és segít nekik a görcsök, puffadás megszüntetésében) de ha bármilyen más probiotikumot preferálsz, azt is támogatom, mert segíti a bélflóra helyreállitását!
Ird meg nekem még kérdésekre a válaszokat !
Még összeszedek neked egy-két jobb kaját :)
üdv

somi
 
 


rosszúl irtam a klubot. www.mccbe.hu :wink:

somi
 
 


Somi!

Köszi a válaszod! Egyébként érdekelne a Biovitálról alkotott véleményed bővebben is. Az unoka nővérem ajánlotta nekem, mert őt rendbe hozták ott. Ő járt bélmosásra is, nekem eddig nem tanácsolták.
Én a Balaicza doktornőhöz járok. A Progastro port én is szedem. S mivel a diéta után már székrekedésem volt most Lepicol port is szedek. (már ha el nem felejtem) Nem tudom ezt ismered e ez növényi rostot tartalmat ami megkönnyíti a dolgokat. Puffadásra Magenpfleget szedek. (ami kb két hete elfogyott, és most hiánycikk, így nincs, hétfőn megyek a doki nénihez, hátha ajánl helyette valamit)
Aztán a gyomromra szedek Naxidint. És nyugtatóként Sedogelátot. Aztán ph-Balance port is kéne szednem vagy két hónapja, de ezt nem szedtem. (töredelmesen bevallom) De most elkezdtem szedni. Ebben nem vagyok bizots, hogy jó, mintha jobban fájna a gyomrom. Gastrol teát iszom, ami gyulladás csökkentő. (kamilla, cickafarkfű, édesgyökér van benne, de lehet, hogy más is most nem emlékszem, de majd megnézem) Mivel az immun rendszerem legyengült erősítésére szedek Echinachea kapszulát is. Valamint ittam actimun teát.

Vitamin tutira kellene, mert már pl a körmöm alatt a bőr állandóan berepedezik, és nagyon tud fájni. Korábban ilyen nem volt. A sarkamon is kezdődik, de olajozom és kenem ezerrel, így ott még nem. Nem ismerek egy szájba fújható vitamint sem. Megírnál egy ilyet!

Egyébként ha tartom a diétát nem megy a hasam, hanem mint írtam most már az ellenkezője is elfordul. (így lehet, hogy csak irritábilis bélszindróma)
Egyébként dr Molnár Sándornál voltam tükrözésen a Károlyi Sándor kórházban. Hát mit mondjak totál kiakadtam rajta. Ő azt mondta, hogy fel fog menni a vékonybél végéig (ez lenne a terminális ileum?) és kizárja a chronot. Ott nem is talált semmit. De én azt olvastam, hogy az ugye az emésztő rendszer bármelyik szakaszán előfordulhat. Így ott is ahol nem nézte........
A 4d-s uh-s eredmény meg pont azt írja, hogy a terminális uleum fala is meg van vastagodva. Így nem tudom mi a fene van velem...
Mivel a tükrözés előtt is diétáztam erősen (mivel erre magamtól is rájöttem) elképzelhető, hogy akkor már nem volt gyulladt ez a szakasz, de korábban igen??

7 éve a Szt Jánosban voltam tükrözésen Dr Siket Ferencnél. Ő nem tudom meddig nézte meg a vastagbelemet. Ő a Chronról nem is tett nekem említést. Igaz akkor nem ment a hasam csak 5 hétig, meg ha fölhúztak a munkahelyemen. De akkor Debridate port szedtem egy évig, utánna elkezdtem rendszeresen futni, és abba tudtam hagyni a gyógyszert is. Jól voltam. Igaz nálam stressz hatására előfordult a hasmenés. Sőt úgy érzem ha fizikálisan ki vagyok bukva is előfordul.

Ja még rendszeres testmozgást is elő írtak, de arra eddig nem volt időm, s most sem tudom még miként oldjam meg. Pedig az máskor is használt sokat.

Gyümölcsöt egyedül mandarint eszek. Mást nem birok, megy a hasam. Gyümölcs levekkel ugyan ez a helyzet.

Ja még voltam túlérzékenységi teszten is, ami szerint majdnem az összes gyümire allergiás vagyok , és egy csomó tartósítószerre is...

Egyenlőre ennyi.
Különben már egy vagyont hagytam a Biovitálba, már nem sokáig birja a pénztárcánk. De már nem tudom hová menjek. Nagyon meg akarok gyógyulni, mert ez így nem élet!

Kép
 
 


Nem írtam a diétámról.
Azt írják ugya, hogy mindent alaposan megrágni, hideg és forró kajákat nem enni. Füstölt, fűszeres, zsíros kajákat nem enni. Tejet nem igazán. Ja nem írtam laktóz érzékeny is vagyok.
Kefírt birok enni. Egyébként minden nap megeszek egy laktóz mentes joghurtot, zabpehellyel, búza csírával, műzlivel..
Leveseket nyákleveseket ajánl, azt sem igazán tudom mi az. Nekem a husi leves bejött.
Aztán a krumplit favorizálja. Ezt szeretem is nagyon. Így az jöhet.
Az elején párolt rizst kellett ennem éhgyomorra meg lefekvés előtt. Ezt már most eszem.
Zöldség meg gyümi leveket is ír két-háromszorosára hígítva. Ezt nem próbáltam még.
Husit csak fehér húsokat. Én szoktam csinálni a főzelékre disznó husiból is. Csak delikáttal és olajjal megsütve.(száraz husit, és csak egy kicsit....) Azt írja, hogy párolva, fóliában sütve. Aztán húspuding (gőzöm nincs, hogy mi az) húsfelfúlt (dettó). Édességeket ne egyek. (na ezt nem tudom megállni, bár azért ezen a téren is vissza fogom magam valamelyest)
Nem is tudom még......
Hurrá, megint ment a hasam...

Kép
 
 


Sziasztok!

Somi! Most volt időm egy pár percet bóklászni az általad megadott honlapokon. Egy kérdés a receptek láttán egyből felötlött bennem: Zöldbab leves. Én ehetek olyat??? Alma leves kiwivel? Aprómagvas???? Vagy főzve meg tudom talán emészteni???
Ahová járok azt mondták allergiás vagyok almára, körtére, szőlőre, sárgabarackra, meg mit tudom még mire, ja pl még a sárgarépára, cukkinire. Ez utóbbi kettőt mondjuk nem vettem észre, sajnos a többi gyümit tényleg nem birtam enni. Javasolták, hogy grillezve, vagy főzve kis mennyiségben azért ehetek belőlük. Almát egyszer kétszer főztem is, de hát nem volt valami fini.

Azt hiszem nem vagyok talán még sem crohnos, mert nálam nem volt lázas állapot, s amikor tavasszal voltam laborba akkor minden rendben volt a vérképemmel, pedig akkor már 9 hónapja ment a hasam. Viszont többször volt gyomor fekélyem is, a nyelő csövem is gyulladt volt már.
S akkor "csak" talán irritábilis bélszindrómám van. Meg az epém is tutira vacakol. Korábban a rántott husi elfogyasztása nem okozott gondot, most azt sem birom. Aztán az egyik ismerősöm javasolta, hogy zsemle morzsa nélkül csinájam és úgy majd nem lesz tőle bajom. Most hétvégén anyukám csinált nekem, s attól tényleg nem ment a hasam. Bár gondolom az olaj miatt azért ezzel is csínján kell bánni.

Bocs, hogy rád zúdítottam egyszerre mindent, de már úgy el vagyok keseredve. Az élet minőségem nagyon rontja az, hogy nem ehetek semmit ami finom, no meg attól, hogy megy a hasam, nincs erőm, rossz a közérzetem. S ráadásul itt van a 19 hónapos fiam, aki egy örökmozgó rosszaság, s bizony elég nehezen tudom ellátni a teendőimet mellette. Nem sok időm jut magamra, a pihenésre. Sajnos volt egy undorító munkahelyem, ahol taccsra tettek idegileg, akkor kezdődtek a bajok. Aztán meg volt egy nagy tragédia is az életemben. Első kicsi lányom a pocimban a 9. hónapban meghalt. Szerencsére azóta van a fiam. Viszont nagyon stresszeltem az elején anyukaként az előbbi okok miatt. Szerintem ez okozta a hasmenéseimet is. Akkor buktam ki a bébi miatt amikor már ott volt a kezemben, amikor már megnyugodtam.Na most már befejezem.

Segítséged nagyon köszönöm!
Még egy utolsó kérdés. Mennyi ideig szoktak általában diétázni? Mennyi idő kell, hogy újra jól érezzem magam, s tudjak enni, hízni?

Kép
 
 


Szia Szuzy!
Ha nem haragszol és megengeded elküldök egy-két dolgot rólad, a barátnőmnek, aki orvos, és szakrétő a férje, hátha tud valami okosat mondani!!
A biovitalnal én is dolgoztam egy rövid ideig, de az a véleményem, hogy zömében a pénzt veszik el az emberektől és össze-vissza kell szedniük mindent. Minden egyes kicsi tünetre adnak egy - természetes- gyógyszert, szert, és így szedhetnek kb. 5-7 féle dolgot. Szerintem ez tök nem jó, mert ha a fő okot megszünteted, akkor a többi is helyre fog állni, de ÉN nem vagyok orvos a Balaiczáékkal szemben, így hát ez az én privát véleményem.(bár mig ott voltam, volt olyan beteg,aki odajött, pont ilyen hasmenős baja volt, és adtak neki olyan szereket,hogy egyiket evéssel kellett bevenni, másikat éhgyomorra, de a kettő között több óra kellett elteljen...stb. a végén már nem tudta mit mikor, minek...stb. de ott hagyott kb. 50e ft- és ez volt a lényeg)
Bélmosás: nagyon sok embernek segit, megerősíti az immunrendszert DE! aki, bármilyen bélbetegségben szenved, pláne ha már van papírja arról, hogy a bélfalon elváltozás van, annak nem ajánlanám, mert ez azért erős dolog, és bármikor átlyukadhat a bélfal és abból még súlyosabb következmény lehet. Vagy fokozódhat a gyulladás.

A vitamin spray-k ről itt olvashatsz:
http://www.vitaminspray.hu/alapok.php
Szerintem érdemes kipróbálni, mert hamar felléphetnek hiányállapotok.

Azt tudnod kell, hogy a IBS és a crohn betegség oka is egyértelműen a stressz! Ahogy olvastam elég kemény időszak van mögötted, és teljesen egyértelmű, hogy ennek hatására kezdődött el a betegség benned. Sok időt kéne fordítani a stresszoldásra!! nem feltétlen nyugtatóval!!!
Próbáltál - e már pl. jógázni?? csak azért kérdezem, mert nekem is nagyon stresszes az életem, és ez NAGYON sokat segített!! de komolyan (amúgy élsportoló voltam 16 évig),a sima sport nem is tudott már annyira megnyugtatni, mint a jóga! Érdemes lenne kipróbálni, vagy vannak nagyon jó dvd-k, otthon is tudnád csinálni egy-egy órácskát, könyv is van nagyon jó!


A nyákleves-hányás szerintem :). Én is ezt tanultam,hogy ezt kell ajánlani, de aki még nem látta és nem kóstolta az bátran állítja, hogy azt meg lehet enni, de szerintem NEM! :)
Olyan ételeket próbálj fogyasztani, ami tényleg SZÁMODRA ízletes!
Célszerű elkezdeni egy táplálkozási naplót, egy füzetet, amiben elkezded felírni mit ettél, és melyik okozott hasmenést, vagy bármilyen panaszt, így ki tudod szűrni, hogy mit szabad, mit nem...

A kérdésedre a válasz- változó. Mert a crohnosoknak két fázis van az életükben- amikor gyulladt a bél, akkor nem ehetnek csak szigorú diéta szerint, meg amikor jól vannak, akkor meg általában mindent esznek (és gyakran ettől gyullad be mindenük:) ).
Nálad más lehet a helyzet. Ha betartod a diétát, eszel vitamint, erősödik a szervezeted és LEGFŐKÉPPEN megpróbálod a lelki egyensúlyodat helyrehozni, akkor szerintem elindulhat egy olyan mértékű javulás, hogy ehetsz amit akarsz, de ehhez kell az az akaraterő, hogy betartsd a szabályokat.

Szóval, beszélek az ismerősömmel, és még irok ezügyben!
Az, hogy a lelki dolgokat, helyre kell tenni, hogy a feszültséget, stresszt csökkenteni kell nem kétséges, tudnék most millió példát mesélni, hogy miként változott meg nagyon komoly, súlyos betegnek (akinek pl. már kivezették a belét a bélfalon kivülre 28 éves korára!-elhagyta a férje, leégett a háza..stb) az élete, miután felismerte, hogy a legfontosabb kérdés az, hogy nyugodtan éljen, próbálja az életét úgy felfogni, hogy a dolgok, amiket elé sodort az élet egy kihívás, amikkel meg kell bírkózni és egyre jobb lesz, ha ezt megteszi. Most a kisfiad is itt van és segíthet ebben :) !
Meg én is ha bármi kérdésed van!!!
Jó hétvégét!!
még írok!
puszi somi

somi
 
 


Kedves Somi!

Nagyon köszönöm a segítséged!
Jó volt olvasni soraid. Már ebből is erőt merít az ember. Ezeknek a vitaminoknak utánna nézek. Érzem szükség van rájuk. Nem tudom ugyan, hogy ettől e , de már a fogaim is szuvasodnak, és szinte mind fáj.

Sajnos tényleg így van. Már annyi szer van, hogy egyszerűen nem tudom szedni őket az előírás szerint. Mert a felét mindig elfelejtem. Sajnos eddig kb 100 e-t hagytam ott, ami a mi pénztárcánknak nagyon sok. (mi Nógrádban élünk, ahol ugye nem túl magas az életszinvonal, kevés az emberek fizuja, na és ugye örüljünk annak, hogy egyáltalán van munkahelyünk...)
Viszont pozitívum, hogy az ember úgy érzi itt tényleg foglalkoznak vele. Meghalggatják a problémákat. És nekem eddig segített amit ott kaptam. De sajnos még gyógyulásról nem beszélhetek....
Eddig sajnos a dokiknál, a magyar eü-ben azt tapasztaltam, hogy 2 percük sincs ránk betegekre, na persze a pénzt ők is várják, és persze magasról tesznek rá, hogy mi a bajod. Ez a Molnár doki is azt mondta szedjek imodeumot, meg ha megyek valahová előtte ne egyek. Na jó majd ha dolgozni járok többet nem fogok enni...

Remélem igazad van, s pár hónap elteltével rendbe jövök!

Még egy kérdés: aki crohos, és nem az aktív időszakot éli:annak is rossz a vérképe, vagy gyulladt a bele?Vagy akkor jó a vérkép, és nincs gyulladás?
Ezt azért kérdem mert ugye nem rohantam egyből dokihoz. Amikor a tükrözést csinálták már jó ideje diétáztam. Lehet, hogy akkorra a gyulladás megszünt?

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséged. Küld rólam az infókat nyugodtam az ismerősödnek. Várom válaszod.

Puszi
Szuzy

Kép
 
 


Szia Szuzy!
nagyon változó ez is, de lehet jó vérkép, és akkor ha süllyedés rendben, akkor a bélben sincs gyulladás- természetesen lehet.
Lehet, hogy megszűnt a gyulladás, lehet hogy éppen jól voltál. Érdemes lenne azért felkeresni egy gasztroenterológust- én is tudok ajánlani ha akarod!
ha tudok valamit a barátnőmtől-irok!
puszi somi

somi
 
 


Szia Somi!

Köszi előre is. Úgy döntöttem egyenlőre nem megyek másik dokihoz. Mert ha nem megy a hasam minek. De ha újból kezdődne akkor feltétlenül megkeresek még egy gasztroenterológust.
De bízom abban, hogy csak IBS-em van. Végül is lázam sose volt, amikor nézték a vérképem is rendbe volt. Véres székletem egyszer volt, s akkor is a végbél nyálkahártyája repedt be (kb egy hónapja) a nehéz széklettől. (végbél tükrözésen is voltam)Mert most meg ez a jellemző. Lehet ha szednék valami gyógyszert akkor már ehetnék bármit. Pár éve amikor a Debridatet szedtem szerintem (ha emlékeim nem csalnak) nem diétáztam, ettem mindent. (kivéve a főzelékeket, mert azt hittem attól jobban megy majd a hasam)

A patikában megnéztük a spray vitamint, nem tudtak róla, de megigérték, hogy utánna néznek és értesítenek telefonon ha sikerül beszerezniük. Hálás köszönet az ötelért.

Egyébként Te milyen sportot űztél verseny szerűen? Lehet, hogy a neved is ismerős lehet számomra?

Sajnos itt vidéken sportolási lehetőség nem nagyon van. (csak ha magadnak csinálod..) így a kazis megoldás lesz a nyerő. Az egyik barátnőmnek van valamilyen jógája, majd elkérem tőle. Egyébként nekem anno a kocogás is nagyon sokat segített. Igaz akkor minden áldott este kocogtunk 3-4 km-t. (felvételre készülődtem a bm-hez) Ez azonban idő hiánya miatt elmaradt.....
Most meg várok tavaszig a kocogással, mert ilyen immunrendszerrel szerintem egy-két bekapkodott hideg levegő elég lenne a betegséghez, így is fáj a torkom szinte állandóan.

Várom a fejleményeket!
Puszi
Szuzy

Kép
 
 


Szia Szuzy!
Ne hari, hogy eltüntem, csak otthon voltam anyukámnál...
Röplabdáztam - sokáig, ma már csak hobbi szinten.
Elküldtem a barátnőmnek az adatokat rólad, jöv.szerdán találkozom vele, remélem tud valamit mondani!!
Én egy kicsit most hulla vagyok... Mindenképpen jelentkezem, amint tudok valamit!
Puszi
Somi

somi
 
 


Szia!

Akkor most Neked nagyon jó volt. Anyudnál biztos feltöltőttél kicsit.
Köszönöm előre is!

Puszi
Szuzy

Kép
 
 


Szia Suzy!
Beszéltem a barátnőmmel, aki ezzel foglalkozik- mondta, hogy lehet nincs crohod, de ha jó lenne egy kis immunerősítés.
Ha nem áll el a hasmenés, érdemes akár még egy gasztros megkeresni- én is tudok ajánlani!
Meg hogy próbáld betartani a diétát- ha ezzel kapcsolatban van kérdésed segitek!
Vitamint ő is támogatta nagyon!
hát nem lettünk okosabbak- ő is mondta, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni, sport, diéta, és mindenek előtt nyugalom! :wink:
puszi
somi

somi
 
 


Somi!
Miért van az, hogy senki nem vigasztal? Na ez a kérdés költői volt. Azóta én is voltam a Biovitálban, újabb 40 ropival vagyok szegényebb.
Megszámoltam, 11 féle akármit kellene szednem. Mindet meg is vettem, na de még nem mindent szedek. Gondoltam fokozatosan vezetem be az újjakat, ha van valami hatás tudjam mitől. (akár pozitív akár negatív) A doki néni is azt mondta, hogy legyek türelmes, mert ebből nem egy könnyű kigyógyulni. Sőt! Ezek a problémák életemben végig fognak kisérni. Lesznek tünet mentes időszakok, de stressz hatására kiújjulhatnak. Az meg nálam mindig van sajna....

A diétában nagyon kérném a segítséged. Ha ennek bizonyos díjja van légyszi írd meg priviben, és rendezzük. Én vagy két heti étrendet szeretnék, hogy legalább kicsit változatos legyen amit eszek. Naponta általában 4x eszem. Reggeli, ebéd, uzsi, vacsi.
Mostanában az epémet is érzem nagyon, így még nehezebb, hogy mit is merjek enni.

Most ezeket eszem:
Reggelire: Egy szelet kenyér sonkával, vagy pirítós, tejbegríz (mintha mostanában ez is gondokat okozna) Tojást nem nagyon merek, néha egyet főzve...de nagyon puffaszt. Meg most az epém miatt félek megenni. Szóval ennyi, mi jöhet még?

Ebéd: csirke husi leves, tökfőzelék, krumpli főzelék, sóska, petrezselymes krumpli, vagy krumpli püré, párolt rizs ezekhez párolt csirke combi, mell, vagy szárny. (vagy sütve tepsiben, fólia alatt kevés olaj+víz) Párolt hal. Eszegettem husos rakott brokkolit is, úgy, hogy fedő nélkül főztem meg a brokkolit. Egyszer-kétszer ezt is megettem, de most az epém miatt nem tudom lehet e.
Vagy pl lehet e ennem borsót, babot átpasszírozva? Karfiolt szintén fedő nélkül főzve? Vagy milyen praktikák vannak még?

Uzsi: laktózmentes joghurt+műzli, vagy gabona pelyhek, zabpehely, búzacsíra.

Vacsi agyanaz mint ebéd.
Ja még héjjában sült krumplit is szoktam csinálni margarinnal. Ennyi. Szóval már unom. Jó lenne egy is változatosság. Gyümit nem tudok semmit enni, mindentől megy a hasam. Gyümölcs levekkel ugyanez a helyzet. Egyedül a mandarint eszegetem, de mostanság a gyomrom megint jobban fáj, így azt is pihentetem.

Ha tudnál valami olyat amitől hízni tudnék nagyon megköszönném. Olvastam, hogy fehérjét lehet dúsításként az ebédbe keverni. Ezt én megpróbálhatom? Mennyit és miként? Hol kell ezt beszerezni? Szóval ezer bajom van.
Ha lesz időd légyszi segíts!

Azt nem írtam sütiket azért szoktam nassolgatni. Főleg házi készítésűt, de ha az nincs, akkor valami csokis keksz féle is megteszi... erről nem tudok lemondani. Úgyis olyan sok mindenről le kell.

Azt hiszem egy-két hónapot adok még a Biovitálnak, de ha nem lesz ajvulás tovább lépek.

Kép
 
 


Szia Suzy!
Vasárnapra összeállítok neked, amit tudok! - elötte elutazom, versenyre. Ne izgulj, azért lesz még jobb időszak is!!!!! majd megoldjuk!
akkor jelentkezem hétvégén!
addig is puszi! és kitartás! nagyon szép a kisfiad!
somi

somi
 
 


Szia Somi!

Előre is nagyon köszönöm.
Milyen versenyed van?
Köszi. Bár ez a kép már több mint egy éve készült, de én is el vagyok tőle ragdtatva....
Neked hány gyerkőcöf van? És milyen idős vagy idősek? Gondolom ez úton kerültél Te is a Babanetre. Vagy még csak tervben van a bébi?

Üdv
Szuzy

Kép
 
 


Szia Suzy!
Szóval sorban- röpi versenyen voltam, amitől úgy kibuktam, olyan izomlázam volt, hogy vasárnap alig éltem :)
de nem feledkeztem meg rólad- mindjárt felmásolom ide amit irtam

- nincs gyerekem, a nővérkémnek van egy tündér kislánya, aki most decemberben vol 6 éves- és miatta keresgéltem itt a babaneten :)

Még sajna, tervben sincs, mert a párom nem nagyon akar, bár egyenlőre még én sem siettetem, bár már nem vagyok annyira fiatal, de nem akarok csak azért babá, mert a társadalom elvárja- ha jön úgyigy jön :)
Annak nem sok értelme van, hogy két heti étrendet leirjak, de nagyon szívesen megírom neked, ha úgy könnyebb!
pill küldök egy összeszedett részt, ahol megvan miket lehetne

somi
 
 


irj nekem egy email-cimet!
info@dietinfo.hu -ra!
küldök még egyéb anyagot!


Az ételekre küldök egy listát, mit lehetne mit nem!
A Nutridrink- nem tudom kóstoltad-e már- az nagyon jó lehet, talán hízni is tudnál tőle. Meg van belőle izesítés nélküli, amit bele tudsz keverni egy pudingban(már ha birod a tejet éppen), vagy krémlevesekbe, főzelékbe- és tényleg semmi íze nincsen!!!érdemes kipróbálni, nem egy nagy összeg, amúgy a gasztroenterológus fel is irhatja, és akkor patikában kiváltva lényegesen olcsóbb!

Vigyázz a zsíros ételekkel- epe és hasmenés ügyben is ez a legfontosabb, mert azok is fokozhatják a tüneteket, semmi zsírban sült- semmi zsíoskenyér :)
A sütiknél is a kelt tésztákkal kell vigyázni, főleg melegen!
A csoki ha jól esik edd, csak az is nagyon zsíros- inkább mérétkkel.
A burgonya kitünő ötlet- mert lugosító hatása is van, de neked kell kitapasztalni még hogy birod, mármint milyen elkészítési eljárással- esetleg kipróbálhatnád, alufóliában, egy kis párolt zöldséggel- ez is panaszt okoz??
A fehérjét dúsításra- ezt vagy úgy szokták, hogy tojással mint fehérjével, vagy sajttal feltúrbózzák a kaját- vagy úgy, hogy szintetikus fehérjét raknak az ételbe- énnem ajánlanám az utóbbit, mert a fehérje egyéb gondokat is okozhat (pl. ezért nem jó az a diéta, ahol meg van engedve a sok hús, tej, tojás- és a szénhidrátot megvonják, mert pl. fehérje túladagolást nem igazán tolerálja a szervezet).
Na még küldök emailben- irj nekem
puszi
somi

somi
 
 


Szia Somi!

Küldtem az email címem.
Ezt a Nutridrinket milyen mennyiségbe használhatom? Gondolom nyakló nélkül ezt sem lehet.

Sajnos a kelt tésztát már észre vettem, tehát a pizza kilőve. Pedig nemis olyan régen tanultam meg finomat sütni..... Ha nem melegen eszem akkor nem bántja az epét??????? Kelt sütiket nem díjjazom, így ezt meg tudom állni. (kivétel a fonott kalács, kakós nagykalács, de ezt is csak néha eszem)
Piskóta jellegű sütiket szoktam csinálni, néha mindenfél krém nélkül, egy kis csoki borítással, vagy kókusszal, vagy gyümivel. Az mehet?

Párolt zöldség: milyen? A répa ok, de mondjuk borsó, kukorica, zölbab????

A hüvelyesek fedő nélkül főzve, átpasszírozva? Vagy ezt a belek miatt mindenképp mellőzem még egy darabig?

Bébi: mi sem siettük el a dolgot. Valahogy sokáig nem éreztük hiányát. Aztán eljött az az idő amikor akartuk. 31 voltam Szilárd születésekor. Viszont most érzem, hogy talán fiatalon több türelmem lett volna hozzá. Ilyenkor az ember már ragaszkodik a megszokott dolgaihoz, merev, nem vagy nehezen áll át új dolgokra...

Köszönöm az eddigi segítséged.
Jó lazítást Neked!

Puszi
Szuzy

Kép
 
 


Szia Suzy!
ne hari, csak Varsóban vagyok, és még nem értem haza- csüt már ott leszek és küldöm a dolgokat!
addig is puszi

somi
 
 


Szia!

Ok, rendben. Várom!
Puszi

Kép
 
 


Szia Somi,
a kisfiam 21 hónapos, tejallergiás, extrém válogatós. Ja, és nem rág. Amit szeret abból rengeteget eszik, a többire ránéz és "NEMMM", vagy megkockáztat egy falatot és utána jön a "nem". Semmi praktika nem segít. Leírom, miket szeret:
Sinlac pép, tejmentes gabonapépek (Holle, B vitaminnal és vassal), zabtej(legtöbbször kálciummal dúsítottat veszek), banán, őszibarack, tejbegríz zabtejből cukrozott kakaóval, másoktészta, mind pépes állapotban. Volt 3 bébiétel, mind húsos, amit szeretett, ezek közül kettőnek elég semleges az íze, ezekhez bármilyen általam főzött nem markáns ízű kaját keverhettem, megette. Általában plusz húst és zöldségeket kapott, rántást. Na, ez a kettő kb 2 hónapja sehol nem kapható, a 3., amibe nem enged semmit keverni igen. Ebből egyszerre 2 üveggel is megeszik (440 g, kb 320 kcal.) Nagyon frusztráló, hogy minden másnap főzök és nem eszi meg. Tudom, hogy oda kellene figyelni a kálciumra, de nincs választási lehetőségem. Mit tanácsolsz? Fogadjam el a helyzetet? Általában ezt teszem, de pár havonta kiakadok.
Válaszodat előre is köszönöm.
 


Sziasztok

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem.

Babaprojektet szeretnénk az ősszel indítani a párommal. A nőgyógyászom viszont azt mondta, hogy úgy három négy hónap alatt akkor legalább egy tizest le kéne adnom. :(

Öröklődő asztmás vagyok, magasvérnyomással is kezelnek ami szintén öröklődik a családomban. Epehólyag gyulladásom is többször volt az elmúlt években.

Hogyan tudnék fogyni, ha már pár éve úgy étkezem, hogy min 2 2,5 liter víz (szénsavmentes), zöldtea, sok zöldség, gyümölcs, és csak fehérhús (zsírmentesen sütve), hal. Ezek után teljesen tanácstalan vagyok. Nasi néha bejön, sőt mesi alatt képtelen vagyok bármilyen édességnek vagy mogyorófélének ellenállni. Multivitamintól szedtem fel azt a plusz tizenakárhány kilót a télen amit le kéne kínlódnom.
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsánat mindenkitől, hogy elmaradtam, de nagyon sok meló csúszott be- és hulla vagyok :)
de itt vagyok és olvasgatom a kérdéseket!
Kedves potter76!
utána nézek, hogy mi lette azokkal, amiket nem lehet kapni- megírnád melyek voltak ezek a bébiételek?
Azt szeretném kérdezni, hogy a fogai hogy állnak? nőnek rendesen?

a válogatósság mindig fennállt? mióta tejérzékeny?
A nem rágás nagyon nem jó, bár gondolom ezt nem kell leírnom, mert ezért vagy kiborúlva többek között. A kálcium hiánnyal kapcsolatban orvost is meg kéne kérdezni, mert ha ennyire egyoldalú a táplálkozása ez majd nagy gondot fog jelenteni. Azért mondom ezt, mert az orvosok akkor veszik észre a jeleket, amikor már gond van. Ezt kell megelőzni.
Tudom, hogy nagyon leszűkíti eleve az étkezést az érzékenység, pláne ha társul ez egy válogatós magatartással, DE én azt tanácsolnám, hogy ne törődj bele, tudom nem könnyű, de a mostani táplálás alapozza meg az óvodás, és ISKOLÁS felépítést, mind a testi, mind a SZELLEMI -re gondolok.
Mennyit mozog a gyerek? mennyit van levegőn.- általában az is be szokott jönni, pl. a tesómnál is ez volt, a kislánya válogatott rendesen, hogy amikor nagyon kifárasztottuk, és nem nasizott pl. két étkezés között már olyan éhes volt, hogy olyanokat is megevett, amiket elötte sose! és az óvoda volt még a nagy áttörés- hiszen ott együtt ültek le, és ciki volt ha nem ette meg azt amit a többiek- új étel élményekkel tért haza (bár már nálunk is láthatta elötte csak rá sem hederített:).
Várom válaszod és ígérem gyorsabb leszek, és gyakoribb!!
somi

somi
 
 


Szia Suzy!
Külön elnézést kérek, átszerkesztem amit ígértem, a táblázatot és küldöm! nem felejtettem ám el, csak magánéleti válság is volt, meg meló ezerrel :)
Remélem jól vagytok!
somi

somi
 
 


Kedves anuk76!
Ahhoz, hogy tanácsod tudjak mondani még sok mindent kell átbeszélni-
mennyit mozogsz egy nap, egy héten?- nagyon fontos kérdés
hány kiló vagy most, mennyi a cél?
milyen gyógyszereket szedsz?
hányszor eszel egy nap?
mit dolgozol-ülsz, jösz-mész..stb?
kávét iszol-e?
alkohol?
ilyenek, ha akarod küldök egy kis tesztlapot, és ha kitöltöd jobban látnám az állapotodat- DE ! a legfontosabb kérdés!
Valóban elhatároztad -e magad, hogy azért hogy a babád és te is egészséges legyél- lefogyj 10 kg-t?
Mert ez az első lépés, és ilyenkor nem jöhet a mogyoró, csoki stb!!! vagy csak ha beépítjük (minimális mértékben) az étekzésbe!

Én azt gondolom, hogy érdemes elhatározni és legfőképpen kibírni, mert ha már melletted lesz a baba- akkor az elfeledteti az eseti -mogyorózgatást, nasizást!!! és itt azért a TE egészségedről is szó van!
Segítek neked szívesen, ha tényleg elhatároztad magad!!
üdv- somi

somi
 
 


Szia Somi

Igen, jó lenne mindenképpen. Most kicsit nem voltam a húsvéti jövés menés miatt.

Ha még mindig úgy gondolod, akkor priviben küldd át az adatlapot, és kitöltöm, vagy itt is tudok válaszolni.
Vendég
 


Haho!

Remelem megy meg ez a topik! (Bocsi, nincsenek ekezeteim:( )

Somi!
Egy kerdesem lenne. Par napja kezdtem egy nagyon komoly szenhidrat mentes dietaba, (Cambridge) nagyon jol mukodik annyibol hogy teljesen elveszi az etvagyamat es szinte hanyingerem van ha etelre gondolok. Ez sajnos azert rossz mert nem birom megenni az eloirt etelmennyiseget (3 zacsko por per nap) hanem max. kettot birok meginni. (sozott cement ize van!) :(
Kerdesem, hogy mit ehetnek a harmadik adag helyett amiben semmi szenhidrat nincs? Neztem egy kaloriatabalzatot es szinte mindenben van, meg a savanyukaposztaban is, ami eleg furcsa. Szerinted mit ehetnek meg ami kb. 140 kaloria, szenhidrat mentes es le tudom nyelni minden nelkul. (pl. nem olaj, vagy tejszin, mert ilyesmit nem tudnek)
A tojasra gondoltam, mert aranylag alacsony kaloria is es szenhidrat is, csak felek hogy a ketozist nehogy elrontsam. Vagy esetleg alma ?
MIt gondolsz?

Koszonettel varom valaszod:
Andi
 
 


Szia Andi68!
Megkérdezhetem, hogy miért csinálsz ilyen szigorú szénhidrátmegvonást?
Nem igazán tartom egészségesnek,még minimális ideig sem! de végül is nem ezért kerestél meg!
Én a gyümölcsöt ajánlom neked, és azzal ha nem banánt eszel, szinte alig kell számolnod,mert gyümölcscukor formájában van a szénhidrát benne, ami azért jó,mert könnyen felszívódik, nehezebben raktározódik. És ennyire minimálisan is szüksége van a szervezetednek!!!
üdv
orsi

somi
 
 


Somi,
köszönöm a választ, de csak most vettem észre, hogy írtál.
A 2 babakajának utána érdeklődtem, nem gyártják. A helyzet változatlan, pedig sok mindennel próbálkozunk. Napi 4-5 órát szaladgál a szabad levegőn és a fogzás bár későn (egy éves kor után) indult be, de már majdnem kint van az összes és jól állnak.
Mindig válogatós volt, a tejallergiát 4-5 hónapos korában vettük észre, azóta korrekt diétát tart.
Próbáltam éheztetni, másfél napig nem evett SEMMIT. Csak sírt. Ha bekeményítettem utána csak rosszabb lett.
Várom az ovit és próbálkozunk szakemberek segítségével. (Dévény, korai fejlesztés, most majd pszichológus is.)
Ez a max tőlem. Sajnálom, hogy ez határozza meg az ovis/iskolai fejlődését. :cry:
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: