Új privát üzeneted érkezett!

Fiam hat hónapos, és az a gondja, vagy inkább gondunk, hogy hason "ellenni" nem képes (izomtónus fokozódás a problémája). Járunk gyógytornára (Dévény-módszer) már hónapok óta, szépen fejlõdik is, de a hason játszadozás nála nem mûködik. Egész egyszerûen nem lehet magára hagyni, számára egyetlen módja a játszásnak az, ha tartom az ölemben, õ pedig úgy matat a csörgõkkel és egyebekkel. Tudom, hogy hason kéne játszania, de nem teszi, ha a fejem tetejére állok, akkor se. Ha feküdnie kell, akkor sír, és nem is hagyja abba, míg föl nem veszem. Valamelyik nap véletlen beültettem egy bébikompba a barátnõméknél, és lássatok csodát: hosszan elvolt, szinte tudomást se vett rólam, sõt, ugrált örömében. Ugyanaz a baba, aki otthon gyakorlatilag vécére se "enged el", aki sír ha egyetlen percre is egyedül hagyom fekve. Hatalmas lelkifurdalások közepette hazahoztam a bébikompot, bár tudom, hogy nem helyes a használata. De számomra azt jelenti, hogy néha elvonulhatok a mosdóba, konyhába anélkül, hogy fiacskám sírását kéne hallgatnom. Jön szépen utánam, és boldog, hatalmasakat vigyorog, ugrál, hosszan játszik a csörgõivel, amiket eddig szinte kézbe se vett, csak az ölemben ülve néha. Nekem meg lelkifurdalásom van, mert mindenki azt mondja, hogy nem szabad bébikompot használni, mert lelassítja a járnitanulás folyamatát. Stb. Meg hogy hason kell játszania...
Arra gondoltam, hogy a következõ két hónapban néha beteszem õt a bébikompba, aztán mikor a járnitanulás már kézzelfogható közelségbe kerül, akkor elteszem, nem használom többet.
Van köztetek valaki, akinek a bébikomppal kapcsolatban vannak tapasztalatai? És van aki véletlen valami jót is tud róla mondani?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalasod. Jogod van egy kis nyugalomra is, Alkalmankent biztos nem art a hasznalata. Igaz en nem hasznaltam, de egy ismarosom koraszulott gyerekeinel hasznalta, s megis 1 evesen mar jartak a gerekek.
Az egyik fiam nekem sem akart hason elleni, de szigoru orvosi utasitas volt pont a fokozott izomtonusa miatt (koraszulottseg). Termeszetesen en sem tudtam sokaig hagyni, nem birtam a sirasat elviselni, de egyszer megijedtem (okkal ) es megfogadtam, hogy kitartok. Ket napig elotte fekudtem s ugy szorakoztattam Amikor nagyon- nagyon kiborult felvettem, megnyugtattam es visszatettem hasra. Es lon csoda. Rajott arra, hogyan tartsa magat, hogy ne faradjon el annyira, s utana mar nagyon elvezte.
Szerintem probald meg te is. A fejlodesehez kell, hogy kozepre hozva a kezeit jatszon.
Sok sikert
Molnarka
 


Kerdezd meg a gyogytornaszt. Ti ugyis jartok oda, o szaksegitseget fog adni ebben is. Mitolunk csak a lelkiismereted lehet jobb, de lehet hogy a kisfiad fejlodese latja karat. En amugy ellene vagyok maximalisan, a te eseted meg specifikus is, de en nem vagyok szakember. Ismetlem, kerdezd meg a gyogytornaszt.

(Ugye nem ide jottel megerositest kerni pedig a gyogytornasz tiltotta?) Kép
Névtelen
 

 
 

Ja bocs az elozo en voltam

katus
katus
 


Molnarka, az ötleted jónak tûnik, szoktam is csinálni, de nem olyan kitartóan, mert szegény csak bõg. A kezei meg oldalt kalimpálnak, ez a legfõbb gond, és eleddig a gyógytornász se tudott rá semmi biztatót mondani, ha õ viszi elõre a gyerek kezeit, akkor is csak bõg, amint pedig szabaddá válik, már veszi is fel a repülõgép-tartást újra. Sokmindennel próbálkozom, pl. plédet összesodorva a mellkasa alatt átvezetek, és mint egy marionett kutyust, tartom, segítek neki játszani. Azt élvezi is nagyon, de amint a plédet elveszem, megint szétcsapja a karjait. Nem tudom, mit tegyek.
Egyébként mi volt az, amitõl Te megijedtél egyszer?

Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!

Soma fiam 6 hónaposan felállt és persze onnantól csak állni szeretett volna. Helyváltoztatáshoz is csak a kapaszkodós módszert akarta alkalmazni.Mivel ez elég körülményes és fárasztó volt sokszor(pl.: Anyának muszáj a mosdóba menni...stb) mi vettünk egy bébikompot és beleraktam gyereket.Gyerek állati boldog volt,hogy képes a lakásban gyorsan közlekedni.Nekem pedig segítség volt,mivel így tudtam,hogy amig WC-n vagyok nem mászik valami veszélyes helyre...stb.Most 10 hónapos és már pár lépést tesz egyedül.
Szerintem nem gátolta a járástanulásban,ha kedve volt bekéredzkedett,ha megunta akkor pedig ki.Ez is csak egy játék a sok közül,nem kell túl nagy jelentõséget tulajdonítani neki.Most is ott van a sarokban de már nem nagyon foglakoztatja.Sokkal fontosabb számára,hogy önállóan képes legyen a helyváltoztatásra.
Egy szóval: nekem teljesen pozitív tapasztalataim vannak.

Szia:jucusmamus


Adrienn!

Soma fiam 6 hónaposan felállt és persze onnantól csak állni szeretett volna. Helyváltoztatáshoz is csak a kapaszkodós módszert akarta alkalmazni.Mivel ez elég körülményes és fárasztó volt sokszor(pl.: Anyának muszáj a mosdóba menni...stb) mi vettünk egy bébikompot és beleraktam gyereket.Gyerek állati boldog volt,hogy képes a lakásban gyorsan közlekedni.Nekem pedig segítség volt,mivel így tudtam,hogy amig WC-n vagyok nem mászik valami veszélyes helyre...stb.Most 10 hónapos és már pár lépést tesz egyedül.
Szerintem nem gátolta a járástanulásban,ha kedve volt bekéredzkedett,ha megunta akkor pedig ki.Ez is csak egy játék a sok közül,nem kell túl nagy jelentõséget tulajdonítani neki.Most is ott van a sarokban de már nem nagyon foglakoztatja.Sokkal fontosabb számára,hogy önállóan képes legyen a helyváltoztatásra.
Egy szóval: nekem teljesen pozitív tapasztalataim vannak.

Szia:jucusmamus


Sziasztok

Tudom sokan ellenzik, en ugy vagyok vele ha nem napi tob orat van benen nem artalmasabb az olednel. En hasznaltam 2 nagynal kicsinel csak azert nem mert nem sikerult talalnom itt olyat aminek kereke is lenne. Csak sima allokat. Annak en nem sok ertelmet latom. Kedvenc szovegemmikro azzal ervelnek hogy Kanadaba be van tiltva mert veszelyes a gyerekre. De akkor sima allokat miert nem tiltjak be? A betiltas valodi oka hogy par gyerek legurult a lepcson vele. Na de epp eszu ember a lepcsot eltorlaszolja. Szoval nekem nagyalnyom kepes volt maszas kozbe is elajulni. Igy bizony en egy kezmosas erejeig is nagyobb biztonsagb atudtam bebikompba mint barhol mashol. Ma mar nem eppen baba koru de semmi betegseget nem lehet erre visszavezetni, hogy bebikompozot.

NApocska
NApocsla
 


Köszönöm, megnyugvással olvastam soraitokat. Most már nehezemre esne lemondani a bébikompról, mert a gyerek irtó boldog benne, és nagyon nem mindegy, hogy napi kb egy órát bõg, vagy ugyanennyit ugrál örömében (szó szerinit). Életminõség változást hozott a bébikomp: fél év óta elõször végre csináltam vacsit a férjemnek, és most tervezem, hogy lassan visszaszokom rá, hogy minden nap meleg kaja várja. Ezen kívül bébiszitter jelenléte nélkül elmosogattam!!! Egyébként a bébiszitter (aki hetente egyszer jött két órára) sem csinált mást, mint ölében tartotta a gyereket, de nem túl jól, így aztán a gyerek majdnem ugyanúgy bõgött, mintha a járókában hagytam volna. És a póz meg ugyanolyan egészségtelen volt, mint a bébikompban-ülés. A járókát szét is szedtük a hétvégén, mert annyira utálta szegény.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kedves Adrienn! A bebikompot gyerekorvosok, gyogypedagogusok, baleseti sebeszek ellenzik, Kanadaban mint fentebb hallottuk be is tiltottak. Te nem akarsz lemondani rola, mar nem is tudnal. Miert nyitottad a topicot??? A lelkiismereted most tiszta? Csak mert egy olyan anyuka sem irt akinek a gyereke leesett a lepcson? Vagy akie nekihajtott teljes sebesseggel a nappali szekrenysoranak es raesett a fejere 3 meter magasbol a legnagyobb vaza? Vagy akie felbukott a kuszobben es az arcara esett? Hajra bebikomp!

De komolyan meg ez sem erdekel, a te gyereked, azt csinalsz vele amit akarsz. De iszonyatos alszentsegnek erzem hogy megnyitsz egy topicot nov.30-an, azzal hogy ketsegeid vannak, aztan dec.2-an boldogan jelented hogy ketsegeid megoldodtak, koszonod a biztato szavakat. Amiket kiktol kaptal? Szinten bebikompot hasznalo anyukaktol, akik csak azt ismetelgettek hogy hallottak hogy rossz de az oveknek jo volt. A sok hulye gyerekorvos meg baleseti sebesz meg csak hajtogassa a magaet. AHHH felesleges. Ide se figyelj, en nem hasznalok bebikompot, te ugyis csak azokra voltal kivancsi.
Névtelen
 


Adrienn!
Szerintem a bebikomp abszolut egeszsegtelen.Nem ertem hogy 6 honaposan meg nem tud egyedul ulni a kisfiad, nem maszik, nem fordul hasarol a hatara,meg vissza? Miert kell fogni mindig???
Egesz biztos vagyok benne, hogy a gyogytornaszotok elmondta a velemenyet rola, es en kizartnak tartom hogy o javasolna vagy akarcsak helyeselne.
CA
 


Kedves Nevtelen Kanadaba betiltottak mert idiota szulok a lepcso ele nem tetek semmit. Nana hogy a gyerek leszaguld. De ha ez a bebikomp hibaja megeszem a kalapom. Akkor az osszes kerekes jargany az osszes bicikli sot meg a maszast es a jarast is tiltsuk be mert hogy ugy is legurul a gyerek a lepcson ami elott nincs korlat. Na de Kanadaba kisetal a gyerek az ajton -30 fokba es megfagy. Kanadaba Jetskizik a 4 eves gyerek es meghal utana a szulok a torvenyeket okoljak. De ha az ember felelossegel hasznalja akkor nem okoz bajt. CSak igen figyelni kell ezzel is nem bezarom a szobaba es majd el lesz a gyerek benne. Szerinted hany gyerek rohant mar bebikompnelkul is szekrenyenk e spotyogot ez az ra? Mindnefele helyvaltoztatas azzonnal betiltando ezen elvek alapjan. Bizony nekem nagyobb biztonsagba volt a gyerek a bebikompba mint akar jarokaba mert bizony a legkisebb utestol elajult. Szerinted ne mentem volan egesz nap wcre? ne ettem vagy akar egy pohar vizet ne ittam volna. Ferjem reggeltol estig dolgozott.

Adrien azert egy orat egyvegtebe ne hagyd benne szerintem. En inkabb tobbszor egy ket percet tartom jobb otletnek egy egy kaja keveres egy egy wcre jaras stb. A jarokat meg szerintem me lehet hasznalhatjatok. Peldaul nagyon jo hely karacsonyfanak. Mi oda tetuk elso karacsonykor. Igy nem borult gyerkocra.

Napocska

Ja nevtelen nehez volna nevet irni barmit? Csak azert hogy egyertelmubben tud mit cimezunk neked es mit masnak mondandonkba
naposcka
 


Kedves Napocska!
Nevtelen baratunkkal (aki CA is meg Katus is meg meg sokminden szokott lenni) nem kell foglalkozni, ne strapald magad, mar jol ismerjuk a tobbi topikrol, senki se foglalkozik vele, miutan tobb topikot meggyilkolaszott. Kép Az utobbi idoben mas forumokon is talalkoztam vele, ott is agressziv, ott is ugyanezt csinalja, es persze ott is tobb nicken.


Egy orat nem hagyom benne, o olyan, hogy negyed ora a maximum, amit egyvegteben elvan valtozas nelkul.

Karacsonyfat a jarokaba? Nem rossz otlet...

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Az egy orat osszesen egy nap alatt bogte ossze. Wc-re menesek, kajakeszites, stb ideje alatt.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Egyebkent egyre biztosabb vagyok benne, hogy nickvalto baratunk meg csak nem is nonemu. Azt se tudja, hogy egy gyereknek hat honaposan meg nem kell tudni egyedul ulnie. :D

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kedves Adrienn!
En (tudomasom szerint) nonemu vagyok, es pillanatnyilag 3 gyereket nevelek.Kép Nem ertem, mi a problemad velem???
Szerintem egy 6 honapos gyerek mar szokott ucsorogni, es egy rovid ideig eljatszani a foldon. Meg mindig nem ertem miert kell allandoan fognod?
Sajnos nem valaszoltal a kerdesekre, hogy vajon a szakember a gyogytornaszotok mit mond errol a temarol?
Szia.
CA
 


Szia Nickváltó!
Elõre tudtam, hogy kb. írsz majd. Meg azt is, hogy nagyon hamar... Kép
De tudod, hogy velem hiába próbálkozol, neked nem válaszolok. Se itt, se máshol. Már ismerlek. Egyre kevésbé fogod tudni rászedni a népeket. Kép Kép
Még ha a sok zárójelet elhagyod, vagy a pont és a vesszõ után végre teszel szóközt, akkor is rád ismerek. Tudod, egyedül Te vagy ilyen agresszív, te késztetnél mindenkit védekezésre. Szóval bármilyen nicken jelentkezel, bárhogy próbálod is elhagyni a jól felismerhetõ berögzött gépelési szokásaidat, az agresszivitásod mindig elárul majd. Az egyéniségedet nem tudod lecserélni. Kép Kép Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Helyesbítés: ..."kb. írsz majd"... helyett ..."kb. mit írsz majd"...

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!

Sokat gondolkoztam, írjak vagy sem, hisz nem én vagyok megszólítva a címben. Szerencsémre nekem nem volt olyan problémás egyik gyerekem sem, amivel gyógytornászhoz jártam volna, így ehhez abszolút nem értek. Csupán laikusként gondolom, hogy akármennyire is utálja a baba, ha valamit fejleszteni kellene nála, akkor ki kell találni annak a módját, hogy hogyan lehet azt végigcsinálni. Másrészrõl pedig az, hogy sír 5 percet, amíg te wc-re mész, az nem fog nagyon megártani neki, ne félj emiatt. Persze, senki sem szereti, de szerintem a wc-re menés tipikusan az a dolog, amikor én valami 100%-osan biztonságos helyen szeretném közben tudni a gyermekemet. És lépcsõ ide vagy oda, nem biztos, hogy a bébikomp tekinthetõ annak. Valószínû, hogy attól, hogy napközben véges -nem túl sok idõt- olyan módon tölt a baba, ami megelõzi õt a fejlõdésben, az még nem lesz végzetes, de szerintem nem biztos, hogy hosszútávon megkönnyíti a dolgod. Elmodnom a mi esetünket. Fiam 4 hónapig terpeszbetétes gumibugyis volt, ami szerintem eléggé zavarta a mozgásban. Ráadásul tipikus kézbenlevõs elsõ gyerek, ha letettem üvöltött. Ebbõl következik, hogy 4 hónaposan nem tudott még semmit hasrafordulás terén, ha hason volt szépen tartotta magát, azzal nem volt gond. Na, lejött a gumibugyi, és még aznap, ölben "ülés"-bõl (tudod, mikor neked dõlve "ül") kirúgta magát, kezemet fogva, és felállt. És ez rettentõen tetszett neki. És én ugye, örvendtem, hogy végre valami tetszik neki, hagytam. A dolog erre fejlõdött. 6 hónaposan ha megfogtam a kezét, akkor állt és sétált, szabályosan órákon át, majd leszakadt a derekam. És ugyanekkor egyáltalán nem tudott hasrafordulni, természetesen mászni sem, egyedül felülni sem. (Felültetve megült.) És állandóan elvárta, hogy sétáljunk vele, hiszen imádta, de egyedül nem tudott. Hónapok jöttek azzal, hogy mászásra bírjuk, meg mindenféle kulikat eszkábáltunk neki, hogy egyedül mehessen valamibe kapaszkodva. Segédeszközöket csináltunk. 6 hónap után valamivel fordult hasra, 8-9 között volt, mikor megtanult mászni, de alig használta, állt fel, és ment kapaszkodva.
Nekem meg úgy telt el az elsõ év, hogy õ nem volt önálló, ha otthagytam sírt, állandóan csak vártam, hogy na majd legyen már ez vagy az, majd akkor el lesz.
Tesóinál semmi segédeszközt nem engedtem a közelbe, igaz, õk ketten voltak, elsõ perctõl kevesebb idõ jutott rájuk. Sokkal hamarabb fordultak, másztak és közlekedtek önállóan, és sokkal kevesebbet sírtak. Biztos, hogy minden gyerek más és más, de talán a körülmények is számítottak.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ami látszólag és pillanatnyilag könnyítés, az nem biztos, hogy hosszútávon is az lesz. El tudom képzelni, hogy egyre inkább megtetszik neki a kompban, egyre többet szeretne majd ottlenni, sírni fog, ha kiveszed, erre megsajnálja az ember, hagy maradjon, és abban midnenki egyetért, hogy a megfelelõ izomzat fejlõdését nem segíti a komp. Szóval szerintem legyél óvatos vele.

u.i:bocs, hogy nem a védelmi oldalról is belebeszéltem, remélem azért nem lesz ebbõl harag.

Ildi

Ildi
 
 


Kedves Ildi!
Köszi, és majd elgondolkozom. Valahogy nekem is ilyen aggályaim vannak, ezért is indítottam a topikot.
Tanítgatom egyébként hason lenni, kúszni is meg egyebek, de nem megy. Kép A gyógytornásznak se sikerült úgy beállítania õt egy percre se, ahogy más babák órákat játszanak. Egyszerûen ha hason van, lepottyan a feje, aztán csak sír. Egyébként már négykézláb állni tud, rázza is a popóját, mint aki mászni akar, de hason játszani - azt nem tud. A könyéktámasz nem mûködik nála. De ezen az ügyön dolgozunk. Viszont a sírását nem tudom elviselni. Így fogyott el az anyatej is...

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kedves Adrienn!
Ne haragudj, de fogalmam sincs mi boritott ki ennyire!Kép
Ki uldoz Teged? En biztos valamirol lemaradtam...nem jarok ide allandoan.
Nezd, mi probalunk segiteni Neked, nehanyan hozzaszoltak a topichoz amit inditottal - pro es kontra - erre Te itt nekiallsz, es eloadod az uzott vadat Kép
Sajnalom ha kivannak az idegeid (erre is van megfelelo szakember!), es mindenkiben csak a rosszat latod.
Azt viszont meg mindig NEM irtad meg, hogy megkerdezted-e a kisfiadat kezelo gyogytornaszt: neki mi a velemnye rola, o javasolna-e? En nem vagyok szakember, csak egy 3 gyerekes (nemi tapasztalattal rendelkezo) anyuka, azert vettem a batorsagot es irtam le a velemneyemet.
Aruld mar el, hogy hol es mikor voltam AGRESSZIV a hozzaszolasomban??? Ha Te ezt olvastad ki a soraimbol...nagyon sajnalom. Es ha gondolod, bocsanatot kerek, bar nem tudom miert? SORRY!
CA
 


CA ne strapald magad, soha nem fogod megtudni Adrienntol mit mondott a gyogytornasz a bebikomprol Kép

katus

Adrienn, a nevtelen is en voltam, csak kicsit kiakadva, ezer bocsanat. Megszokhattam volna hogy itt nem az a fontos mit mondanak, hanem hogy ki mondja... Vagy lehet hogy en vagyok PIldi is es CA is??? Kép A vesszoim jok? Napocska helyesirasa nem zavar? Mert nekem komoly gondot jelent neha kibogozni mit is akarhat, sajnos. Tovabba, bar uldozesi maniad ez nem engedi majd elhinned, az utobbi 3 honapban be sem neztem a Babanetre es irni pedig csak ide irtam most is. Szoval topicgyilkolasban nem vagyok ludas Kép. Bar ez a topic eppenseggel megerdemelne...
katus
 


Adrienn!

Csak most olvastam el ezt a topikot. Babahordó kendõd van?
Ha nincs, javasolnám. Ha még nem túl nehéz a babád, hordozd abban, amikor kompba tennéd. Több dolog miatt is jobb megoldás.
Petõ Intézetet nem akarjátok megpróbálni? Szerintem érdemes lenne.

A kompról pedig: ha megfontoltan, tényleg csak rövid idõkre használod, nem vészes. Én se bírtam, ha bõgtek a gyerekeim. Kép
És türelem, majd fog tudni játszani hason Kép
Nem tudom, hol laktok, én Bp. környékén, és korai fejlesztéssel foglalkozó konduktor vagyok (pár hete dolgozom újra, a teljesség kedvéért).
Ha esetleg érdemesnek gondolog felvenni a kapcsolatot, OK Kép

Edó
 
 


Szia Edóka!
Petõt megpróbáltuk, de maradtunk a Dévény módszeres helyi gyógytornászunknál, mert nagyon elégedettek vagyunk vele. Szépen fejlõdik a gyerek, csak az az egy apróság hiányzik még, ami a hason játszadozáshoz kéne. Lehet, hogy egyszerûen nem tetszik neki az a pozició.
Hordozókendõt is próbáltuk, sokféleképpen, de szegény bébi vonyított, mint a fába szorult féreg. Meg úgy is nézett ki benne. Kép Egyébként nagyon nehéz, több mint nyolc kiló. Kép Imád enni.
A felajánlást köszönöm, de igazából azért is nem a Petõ mellett döntöttünk, mert mi nem pestiek vagyunk. Így írásban viszont majd lehet, hogy még fordulnék Hozzád kérdéssel, ha nem bánod.
Egyébként a bébikompot olyankor használom, mikor mosogatom a cumisüvegeit, vagy hozzákészülök egy sétához, vagy készítem neki a fõzeléket, stb. (A férjem szegény fél éve nem kapott meleg vacsit itthon, mert Ádám mindig a hónom alatt van, és úgy nem lehet fõzni - próbáltam, szénné égett a kaja Kép Én meg a Mcdonald's ban veszek magamnak rubbishfood-ot, és babakocsitolás közben nyomom le a torkomon. Kép ) Szóval lehet, hogy néha majd vacsit is készítenék itthon, valami rövid idõ alatt kész kaját, mint diós tészta, vagy ilyesmi. Kicsit uncsi már, hogy nincs családi életünk. Viszont a gyereksírás totál kiborít, és hiába tudom, hogy nem kellene teljesen kiszolgálni a fiatalember szeszélyeit, mégis képtelen vagyok sírni hagyni. Túlszeretem. Talán majd a másodikkal más lesz a helyzet. Kép Vagy nem. Az se baj. Kép Legalább az is ilyen vidám baba lesz. Mert azért megéri a kényeztetés: Ádám mindenkire vigyorog, és a jelek szerint imád élni. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kedves Adrienn, gyorsan felporgott ez a topic, mar nem is tudom irjak-e Neked...
Irok. A korabban emlitett kisfiam miutan elfogadta a hasonfekvest, pillanatok alatt oriasit fejlodott. Mire a korrigalt kora (mikor szuletnie kellett volna)szerint 3.5 honapos volt, mar minden iranyba forgott. Igaz rengeteget foglalkoztam vele (masszazs, torna, uszas). A legkisebb fiam idore szuletett es megis csak a napokban, 7 honaposan kezdett el forogni. Ezzel igazolva latom, hogy minden gyerek mas habitusu. Lehet, hogy a tied soha nem akar hason jatszani, hamarabb kezd el maszni. A problema inkabb ott van, hogy mit mond a szakember. Van ennek vmi speci oka, vagy csak a habitus? Ha van, akkor azt kell orvosolni
es ebben az esetben komolyan kell venni a szakember tanacsat. Ha tiltja a bebikompot, ne hasznald. De a kendo jol hangzik. Kitartast
 


Persze, van spéci oka. Izomtónus fokozódás. Egyrészt merev izomzatot is örökölt, másrészt a vajúdás egy kissé hosszúra sikerült, ugyanis olyan béna voltam, hogy nem vettem észre, mikor elkezdõdött. Kép Mire a szülõotthonba bementem, már csak másfél óra volt belõle hátra, de elõtte viszont sok-sok óra telt el, és én azt hittem, csak jóslófájások. Két egész nap. A magzatvíz is úgy folyt el, hogy nem vettem észre, szóval ki tudja, szegény mennyit lehetett benn magzatvíz nélkül. Kép
A bébikompot nem tiltotta senki, csak más anyukák mondtak róla rosszakat. A gyógytornászt nem kérdeztem róla, mert õ még az ölben ülést és mindenféle ülést is károsnak mond, lehet hogy igaza is van, de ha nem hagynám ülni a gyerekemet, akkor a kezét tán még soha nem használta volna, tehát programszerûen leülök vele játszani naponta nemegyszer, hogy legalább a kezével megtapasztalható dolgokat megtapasztalja. A bébikompba is elõször azért tettem bele, mert láttam, hogy annak kis asztalán milyen jól lehet játszani. És bejött, pár nap alatt ismeretségbe került az összes játékával. Amelyeket bizony eddig hanyagolt, mert hason játszani nem tud, bármennyire akarjuk is, az ölben üléses módszer meg engem korlátozott le, szóval amit egyszer eldobott, azt nem tudtam visszahozni. Így most szorgosan adogatom vissza a játékait, de legalább játszik! És nem akarom a szellemi fejlõdését visszatartani a mozgásfejlõdése érdekében. Nekem is pocsék a mozgásom, de nem bánom, ha viszont szellemileg visszamaradtam volna, az nagy baj lenne. Szóval szerintem fontos, hogy idõben kinyíljon számára a világ, a mozgásfejlõdést meg hiába is próbálom sürgetni. De azért megteszek érte mindent. Heti kétszer járunk gyógytornára, és mikor marad energiánk Ádám folyamatos karban-cipelgetése után, akkor otthon is tornáztatjuk. Amíg nagy volt az elmaradása, naponta többször is végigcsináltuk a gyakorlatsort. Az egyébként a különös, hogy most már négykézláb szépen megáll, és riszálja a popóját, mintha el akarna indulni. Tehát ebben nincs elmaradva, sõt... De a hason játszáshoz szükséges könyöktámasz valahogy nem megy neki. Meg tudja csinálni, de nem szereti.
Nos, kissé bõ lére eresztettem, bocsi. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn, amit irsz az helyenvalo, tenyleg nem lehet konnyu egy ilyen babat lekotni. De a problemakat meg kene tudd beszelni a gyogytornasszal. Ha a jelenlegi nem nyitott ra, keress mast. Arra viszont fel kell hivnom a figyelmed, hogy ebben a korban a legtobb idegrendszeri problema a mozgasfejlodesen keresztul jelentkezik. Nem akarlak megijeszteni, de a ketto szervesen osszetartozik. Tehat legy ovatos
Molnarka
 


Sziasztok!

Tudom, hogy a topic már befúlt, csak azért írok, mert a bébikomp tiltáésának egyik okát senki sem említette (én a Rendelõben olvastam). Nevezetesen, hogy nem tanul meg benne esni a gyerek, s amikor elindul, teljes testével dõl, akár az arcára, kéz-védekezés nélkül, mert azt szokta meg, hogy a komp megtartja. Vagyis az elindulás nagyon veszélyes üzem lesz számára.
Névtelen
 


egy topic sose ful be, max szunetelKép koszi az infot.
Névtelen
 


Névtelen!

Szeretném megcáfolni az esésrõl állított dolgot.Soma nagyon ügyesen tud esni,a kezét maga elé teszi,pedig volt bébikompja.A nõvérem fia bébikompot még csak nem is látott és teljesen bénán esett,mindig az orrára.
Szerintem itt sem lehet általánosítani mint sok minden másban sem.


Szeretnek valami jot is irni a bebikomprol. A kislanyom csipoje nem fejlodott mind a ket oldaln egyforman, ezert 4 honapos koraban egy un. Pavlik-kengyelbe kellett tenni. Ez azt jelentette, hogy a csipojet es ket labat gyakorlatilag nem nagyon tudta mozgatni amig ezt le nem vettek, ugy kb. 10 honapos koraig. Amikor ez lekerult rola, termeszetesen le volt maradva mindenfele mozgas fejlodessel, es gyakorlatilag nem nagyon erzekelte, hogy a labaval mit is kellene/lehetne csinalnia. A bebikompot javasoltak tobben (az orvos is)miutan megtanult ulni, hogy eleinte rovid idore 5-6 percre azutan esetleg mar hosszabb idore is tegyuk bele, hogy erezze, hogy a talpacskajaval tud mindenfelet csinalni, el tudja lokni magat, tud haladni, stb. Mostmar ket eves, kutya baja, rohan szalad, egeszseges. A komp sokat segitett ilyen tekintetben nekem, egy kis energiat takaritott meg, ot meg egy ici-picit onallosagra tanitotta.

Szerintem is felno barki nelkule, de talan azoknal a babaknal akik stabilan ulnek segithet a mozgas fejlodesben. Persze ne sem hagynam a gyerekemet hosszu idore benne, hiszen attol, erosodnek, izmosodnak, ugyesednek hogy a sajat sulyukat elbirjak es sajat maguk fedezik fel mire kepesek.
norcsa
Himesháza
 
 


Sziasztok!
Én a topic címére reagálva tudok jót IS mondani, bár szerintem a bébikomp tényleg nem minden gyereknek jó, és én magára nem hagynám benne. Inkább ordítson, ha WC re megyek, mint fejre álljon, vagy neki ne száguldjon vminek úgy hogy a komp szélét fogja ésúgy ütközik/beüti a kezét/.
Szóval a barátnõm kislánya 11 hónaposan még nem mászott egyáltalán nem volt hajlandó mozogni hozzáteszem 1 évesen kb 12.60 kg volt. Ekkor kaptak egy bébikompot és láss csodák csodája, a gyerek elkezdett mászni, addig csak ülni tudott.Szeretett kompizni és megerõsödött, valahogy beindultak nála a dolgok.Teljesen egészséges volt, csak kövér és lusti. Észrevettem még egy dolgot, hogy a kompizó babák között van olyan aki nem mer járni, bár tudna de nem mer mert nincs körülötte az a valami. Ami vitatott, hogy a csípõ izületre van valami hatása. Szerintem van olyan gyerek akinek tényleg jó lehet, de nem szabad túl sokat benne hagyni.
Ez az én véleményem.
Bye
VEra
dvera
 


Safety, however, is an entirely different issue, and is one in which there is a lot known. Baby walkers send 14,000 children to the hospital emergency room each year. Walkers have been involved in 34 deaths from 1973 to 1998, and the rate of injuries has steadily increased since 1984.

Osszefoglalva: A bebikompok evente 14000 gyereket juttatnak korhazba. 1973 es 1998 kozott 34 halalesetet okoztak es a balesetek szama 1984 ota folyamatosan novekszik...

A tobbit [url=http://www.parentsplace.com/features/safety/articles/0" TARGET="_top]10335,443197_114062,00.html,itt[/url] lehet olvasni errol a csodalatos talalmanyrol...
Névtelen
 


[url=http://www.nisu.flinders.edu.au/pubs/shortreps/babywalk.html" TARGET="_top]ausztral adatok[/url],
Névtelen
 


[url=http://www.ratbag.demon.co.uk/anna/article13.html" TARGET="_top]angol cikk[/url],
Névtelen
 


A bebikomp biztonsagos hasznalata:
Soha ne hasznald emeleten vagy lepcso mellett.
Soha ne hasznald egyenetlen feluleten, ahol a kerekei megakadhatnak.
Soha ne hasznald nyilt tuz mellett.
A benne levo gyerek soha ne legyen felugyelet nelkul.
Soha ne hasznald 20 percnel hosszabb ideig, viszont tedd lehetove hogy a gyermeknek korlatlan lehetosege legyen szabad jatekra a foldon, hogy megtanuljon ulni, maszni es menni.
Soha ne hasznald a konyhaban mikozben fozol, es ne hasznald forro italok mellett.
A bebikomp mindig legyen a legtokeletesebb allapotban, a kerekei ne szoruljanak, a magassaga legyen a babahoz igazitva stb. Tartsd be a gyarto biztonsagi eloirasait.
Névtelen
 


[url=http://www.englemed.demon.co.uk/week02jun21.htm" TARGET="_top]Egy masik angol lap[/url]
Névtelen
 


Sziasztok
Egyetértek a bébikomp ellenzõkkel nekünk bent áll a szekrénybe soha nem probáltuk örököltük.
A gerincet is nagyon megterheli a szakértõk szerint.
Lássuk be van benne valami nem véletlenül van egy fejlödési folyamat kúszás állás stb..
A gerinc ferdülés késõbb derül ki iskolás korba és nagyban
hozzá járul ez a csodálatos szerkezet.
Gondoljátok meg érdemes e használni!Kép
Bea
 


Hali!
Új vélemény a bébikompról. Gábor fiam 9,5 hónapos. Mászik, áll, kapaszkodva és kézenfogva jár. Hirtelen felindulásból vettünk egy bébikompot.
Tapasztalatok: Etetőszék helyett is kíváló.;) A gyerek jobban szereti tolni, mint benne menni, vagyis kb 2 percig van el benne. Rendesen sétálgat vele, csak nem benneKép
Ami megfogott az az, hogy a gyerek nem ülve megy benne. Erről szó sincs. Fel kell állnia, hogy menni tudjon és ami kapaszkodó van rajta az ugyanúgy funkcionél, mintha a kezem lenne. Gyermekem számára az irányítása nehézkes, nem arra megy amerre a benne lévő szeretné. De ez már nálunk lényegtelen, kivülről tolva jobban irányíthatóKép
Egyszóval: FELESLEGES PÉNZKIOBÁS VOLT.
puszi
sasha

Kép
 
 


Örököltünk egy bébikompot. Tudom, sokan veszélyesnek tartják, dehát felügyelet nélkül minden az. Tegnap beleraktuk és nagyon élvezte. Csak áll a folyosón, és hosszú percekig néz be a sötét fürdőszobába. Azelőtt ezt a helyiséget nem szemlélhette sokat, főképp nem sötétben. A legérdekesebb, hogy eddig ha a két kiskezét megfogtuk, akkor sem próbált járni ha előrébb döntöttük. Mióta kipróbálta a kompot, már olyan helyesen lépked egész hatalmasakat... Szóval szerintem hasznos a bébikomp!

Ezt a bejegyzést 2002 Szeptember 30-án írtam. A véleményem nem változott. Kép
 
 


Sziasztok!

Tudom, ez a topic a komp melletti erveket gyujti, de nem akarok nyitni egy ellentopicotKép Eddig csak olyan néma ellenerzesem volt a bebikomppal szemben, en hajlottam arra, hogy nem jo, mert gerincenek art, mert mozgasfejlodesbe bekavar, stb.. de igazabol mukodesben nem lattam meg ilyet.
De most egy masik topicban lattam egy kepet:
Kép

Nos, a gyerkoc jobb laba olyan tartasban van /es az egesz sulya ranehezedik/, ami komp nelkul nem igazan fordul elo, hisz igy nem lehet menni, eloredolveKép Es ugye az elso idokben pont azert nem tudnak meg menni, mert gyenge a labizomzatuk, mert még csak most erosodik. Ezert mennek kulso-belso talpelen az elejen, van, amelyik labbujhegyen, stb, amit megtanul korrigalni a gyerkoc.... tehat nem mindegy, hogy egy ilyen tartast "megenged" a komp, nem keszteti ellentartasra.
Nem tudom, hogy ertheto voltam-eKép

-Afonya
 
 


Bevallom, nekünk sosem volt bébikompunk (nem telt rá)... A gyerekem 4 hónaposan ült, 6 hónaposan állt, 9 hónaposan járt. A nővéreméknek volt bébikompjuk, az ő lánykájuk igaz két hónap lemaradással, de ugyanilyen fejlődési tendenciát produkált. Szerintem nem lehet ennyire sarkosan ellenezni vagy mellette kiállni. Figyelembe kell venni azt is, hogy ki milyen életkorban "kerül" a kompba, milyen fejlődési fázisnál tart, mennyi időt tölt benne, jól van-e beállítva, stb. Olyan ez mint a kenguru: túl korán nem szabad beletenni, mert a gerincet deformálni tudja, túl későn meg semmi értelme, a gyerek utálni fogja. Szóval meg kell találni a középutat - ez az én véleményem.
Névtelen
 


Sziasztok!
Nekem anyám mondta, hogy vegyek bébikompot a gyereknek, mert pár éve Ő vett a keresztfiának és a kisfiú jólérezte magát benne!
Na, ezen kiakadtam és mivel sok ellenérvet hallottam a bébikomppal szemben, nem vettem, de nem bántam meg...
Nekem elég volt 1 érv ahhoz, hogy ne vegyem meg, ami a következő volt:

A bébikomppal nem tanul meg a gyerek egyensúlyozni, mivel ki van támasztva mindenhol!
Volt egy kisgyerek akit kivettek a sok bébikompozás után, aztán a járásból állandóan orraesett, mert nem tudott egyensúlyozni és nem tudta megtámasztani magát eséskor, mert nem volt hol megtanulnia..
Ennél akkor már jobbnak tartom a rugóshintát...bár, ezt is sokan ellenzik..Kép
 
 


Sziasztok!
Egyik gyerek ilyen,a másik olyan. Nagyon sokan vannak a bébicomp ellen. Bár én szerintem,ez egy kicsit olyan mint,kinek jó tapasztalata van egy orvosnál,és kinek nagyon rossz.
Én most sem a mellette,sem az ellene tábort nem akarom erősíteni,mert ez minden gyereknél egyénre válogatja. Az én fiam már 4 hónaposan élvezte. Igen ÉLVEZTE!!!! 6 hónaposan felállt,8hónaposan elindult,és 9 hónaposan már járt. Jó, nem volt benne órákig,csak amíg ő akarta,nem erőltettem. De mint mondtam nem vagyok gyökeresen mellette,mert azt minden szülő látja,hogy mi jó a gyermekének,és hogy mikor. Vannak erősebb,és gyengébb gyermekek,fejlettebbek,és "átlagosak".
Szerintem butaság ennyire ellenezni,de mellette lenni is. Mindenki csinállja úgy,ahogy ő jónak látja,de semmit ne erőltessen!
Névtelen
 


4 honaposan raktad bele???
Azert az eleg BRUTAL! Kép Kép
Egy 4 honapos gyerek meg kisbaba.
Névtelen
 


Sziasztok!
Azt hiszem, ott a tévedés, hogy van, aki fejlesztő eszközt lát(na) benne.
Szerintem a bébikomp nem alkalmas a gyereket járni tanítani, csupán egy játék a sok közül. Teljesen nélkülözhető, de ha valakinek van, hát hadd játsszon benne a gyerek. Nem órákig, kicsit, mint mondjuk a rugós lovon a játszótéren. Az sem hiszem, hogy nagyon fejlesztené a gyereket, de a kicsik egy darabig általában élvezik.
 


Igen,egy 4 hónapos ,még kisbaba. De,ha az a 4hónapos mindent gyorsan megunt,akkor mindent kipróbállsz,hogy neki mi jó,mitől érzi magát jól. Nálunk a bébikomp bevállt. Még azt el kell mondanom,hogy igen fejett gyerkőc volt már újszülötten is. Pl: a fejét sosem kellett megtámasztani,mert ő tartotta magának,3 hetesen a hasról a hátára fordult. Én ezek miatt mertem a bébikompot használlni,és akár hiszitek,akár nem 5 hónaposan már megtette benne az első lépéseket. Azt nem tudom,hogy előnye származott-e belőle,de hátránya nem! A doktor néni,és a védőnéni szerint mindíg fejlettebb volt a koránál. Továbbra is fentartom a véleményem,hogy mindíg a gyerek fejlettsége diktálja az iramot,és nem feltétlenül a kora. Mert ha a kort vennénk alapul,akkor ritka az a gyerkőc,aki fél évesen mondja tudatosan,hogy anya,és az is a ritkábbik eset,főleg fiúknál,hogy 9 hónaposan menjen,mint az én fiam is.Gyerekre válogatja.
Névtelen
 


Én 5 hónaposan már álltam és 8 hónaposan már futottam,pedig nem volt bébikompom!Nem brutál a 4 hónapost belerakni,ha olyan fejlettségi szinten van.
Bár én nem értek egyet a bébikomppalKép!Igaz,ha az ember gyerekének már semmi nem jó,akkor tényleg mindent bevetKép.

Anyapoc
Névtelen
 


A lányom most 8 hónapos mászik, ül, sőt kézenfogva már lépeget is, pedíg egy ideje használjuk a kompot, tehát az én tapasztalatom szerint nem gátolja a fejlődését, bár ezt is gyereke válogatja. Bárkit megbélyegezni azért, mert használja a kompot, kultúrálatlansá. Mindenki úgy próbál boldogulni a gyerekével ahogy a gyereknek és neki is jó. Gondolom, hogy azok akik ellenzik a kompot nem gondolják, hogy azok akik használják, rosszat akarnak a babáiknak, igaz?
üdv. Edina
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron