Új privát üzeneted érkezett!

Magdi!
Köszi Kép
Le tudod írni pár sorban, hogy milyen könyvek?

HP5 én is láttam angolul. Nem rég megállapítottam, hogy végre tényleg meg kéne tanulni tisztességesen angolul.

Engem jó ponyva is érdekel. Minden evő vagyok Kép
program-> újság mellékletben láttam egy demo-t direkt kicsiknek. Megkeresem.

Míra! Persze, hogy megyünk Kép Már elvonási tüneteim vannak.
 


Phaedra,
Robert Merle: A bálvány
-II- : Védett férfiak
KépNa szintén ő: Malevill
ezek mind letehetetlenek.
Jamina
 
 


Sziasztok!
Jamina!
Köszi Kép De Robert Merle-t imádom és már az összes könyvét olvastam (legalább is úgy hiszem).
Azt nem is tudnám megmondani, hogy számomra melyik a legjobb könyve, mert mindegyiket remeknek tartom.

Kérek még tippeket !!!! Kép
szia, Phaedra
 

 
 

Phaedra,
Vonnegut?
J.
 
 


Phaedra!
Via ala tényleg jó. Kép

Magdi!
Interneten is jó? Olyan oldalakat tudok.

bigacccsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Vonnegut... Jól hangzik. Ha lehet kérnem egy kicsit bővebben Kép

Míra!
Ígértél egy címet, el ne felejtsd Kép
Phaedra
 


Phaedra,
jaj, hát ha még ,,szűz" vagy Vonnegut-ügyileg, akkor feltétlenül a Burleszk-kel kezdd! Ennyire haláli jó humorú, szkeptikus, szurka-piszka modorú írót nem ismerek még egyet! Amúgy sci-fiket ír, de ez ne vegye el a vállakozókedved, mert ez nem OLYAN sci-fi, hanem valami remek olvasmány!!! Hidd el, nagyon jókat fogsz rajta derülni Kép
egy elvakult Vonnegut-rajongó, Jamina
 
 


Phaedra!

VONNEGUT, Kurt: BÖRLESZK, AVAGY NINCS TÖBBÉ MAGÁNY
VONNEGUT, Kurt: BÖRTÖNTÖLTELÉK
VONNEGUT, Kurt: ÉJ ANYÁNK
VONNEGUT, Kurt: MESTERLÖVÉSZ
VONNEGUT, Kurt: UTÓPIA 14

Kurt VONNEGUT: BÖRLESZK, AVAGY NINCS TÖBBÉ MAGÁNY
http://cgi.axelero.hu/ilegeza/sendpage.cgi?rec=1919

Itt a többiről is olvashatsz

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga,
mit csinálnánk nélküled? Kép
Kép

Jamina
 
 


Jamina, Bigacsiga!

Köszi Kép
Egyébként a sci-fi-t is szeretem. Mondtam, hogy minden evő vagyok Kép

Magdi!
A második rész címe: Édes élet Itáliában!!!
Könnyű rá ismerni a könyv alapján is, mert nagyon hasonló a borító.
Phaedra
 


most kezdődik az a nagyon aranyos film a magyar 1-en. C;me: Szívek szállodája.
De ne valami nyálra gondoljatok!
Névtelen
 


Tényleg kedves film. Nem lőnek, nem ülnek meg senkit, nincs szex, nem bugyuta, és még humoros is.

Györgyi
Gy.
 


Phaedra!

Via Mala: Egy eldugott fűrészmalom a helyek között, itt él egy lány a családjával,gyilkosság, brutális apa, szerelem, örökség. Úgy a 20.század elején játszódhat.

Szerelem a kolera idején: A 19.században játszódik, a hősnőt két pasi szereti ötven!!!!!! éven át. A Karib tenger környékén játszódik.

Az évfolyam: Ez nincs most nálam, a tesóm lenyúlta, de vmelyik amerikai egyetem végzőseinek az életét követi nyomon. ( Ez az író írta a Love Storyt is, de ez a történet más jellegű.)

Ezt meg anyunál találtam: Dallos Sándor: Aranyecset, A nap szerelmese. Munkácsy életéről szól, de regény. Egész más ám így olvasni róla, mint egy önéletrajzot!!!

Bigacsiga Kata, inkább cd kellene, mert itthonról netezek, freewebwn és elég húzós lenne a gyereket is eléültetni!

Magdi
Névtelen
 


Phaedra!

Via Mala: Egy eldugott fűrészmalom a helyek között, itt él egy lány a családjával,gyilkosság, brutális apa, szerelem, örökség. Úgy a 20.század elején játszódhat.

Szerelem a kolera idején: A 19.században játszódik, a hősnőt két pasi szereti ötven!!!!!! éven át. A Karib tenger környékén játszódik.

Az évfolyam: Ez nincs most nálam, a tesóm lenyúlta, de vmelyik amerikai egyetem végzőseinek az életét követi nyomon. ( Ez az író írta a Love Storyt is, de ez a történet más jellegű.)

Ezt meg anyunál találtam: Dallos Sándor: Aranyecset, A nap szerelmese. Munkácsy életéről szól, de regény. Egész más ám így olvasni róla, mint egy önéletrajzot!!!

Bigacsiga Kata, inkább cd kellene, mert itthonról netezek, freeweben és elég húzós lenne a gyereket is eléültetni!

Magdi

Elküldöm még egyszer, mert úgy látom, nem ment el, bocs, ha kétszer lesz!
Névtelen
 


Magdi!
Köszi az ismertetőket Kép
Dallos Sándor: Aranyecset, A nap szerelmese. -> olvastam és nagyon tetszett.

Phaedra
 


Sziasztok!

Nagyon jó könyveket ajánlottatok! Kép
Az én egyik kedvencem: Noah Gordon: Sámán c. könyve. Két orvos, apa és fia élete tulajdonképpen, háttérben a 19. század, Észak és Dél háborúja...
Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Anno én is olvastam a Via Malat és akkor nagyon tetszett. Szerintem talán a legjobb könyve J. Knittelnek.


Phaedra, keresem a könyvet de nem találom egyenlőre, de csütörtökre meglesz!!

Míra
Míra
 


Sziasztok!
Juca! Az orvosdoktort és A doktornőt olvastad?
Az orvosdoktor az első JB kalandjairól szól, a középkori Angliában és egy középkori arab egyetemen játszódik, A doktornő pedig napjaink Amerikájában.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa!

Azt tudtam, hogy ez egy trilógia középső darabja, de nem tudtam, hogy lehet kapni a másik két részt is! Hű, utánanézek! Kép

Köszi:
Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Míra!

Kedvet kaptam tőled. Kép
Van a húgomnak négy R. Cook könyve, újra olvasom őket. Az első a Mutáció volt.

Találtam egy Berkesit is, Szerelem három tételben. Kép

bigacsiga Kata
biga.csiga
 


Sziasztok lányok!

Már nem olvastok? Mire végigolvastam az archívot, hogy hozzá tudjak szólni, leül a topic?
A Lukács Eszter válogatott élete szerintem is nagyon jó, csak egy kicsit drága, s mivel új könyv, gondolom még nincs a könyvtárakban. Nekem amúgy megvan, de már vagy az ötödik helyre van kölcsönadva. Az én kedvenceim is Janikovszky Éva, Szabó Magda, Fehér Klára, G.Szabó Judit stb.
Néhány szerintem nagyon jó könyv, amiről még nem írtatok:

G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Janikovszky Éva: Aranyeső ( csíkos könyv volt )

Eric Segal: Orvosok
Eric Segal: Hívő lelkek
Eric Segal: Csúcson

Van még egy kedves íróm, aki igazából nem is író, hanem állatorvos, és a munkájáról írt néhány könyvet. Szerintem nagyon jó humora van a fickónak, aki Durrellt szereti, annak ezek is tetszeni fognak:

James Heriot: Apraja-nagyja megbabonázott
James Heriot: Egy állatorvos történetei
James Heroit: Minden élő az ég alatt
James Heriot: Ő is Isten állatkája

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, amúgy sem akarok túl hosszú lenni.

Panó
 
 


Sziasztok!

Keresek egy mesét, a három kismalacról, tudja vki, melyik meséskönyvben van? Vmi olyasmi hogy házat építenek, jön a farkas...Nem emlékszem már rá. A hétvégén az összes meséskönyvünket átnéztem, de sehol nem találom. Bálintnak most A hét kis kecskegids a kedvence, vmi hasonló meséket is ajánlhatnátok!
Bigacsiga Kata???? Neked mindig van vmi okosságod!

Magdi
Névtelen
 


Magdi, én láttam olyan laporellós könyvben, a 3 kismalacot. A történet lényege volt hogy a 3 kismalac külön külön akart lakni és mindegyik épített házat magának egyik talán szalmából a másik nem tudom miből, a harmadik kőből.
Na és a farkas 2 házat összedöntött csaka kőházat nem és megint együtt és boldogan él a 3 kismalac.
Erre gondoltál?

Kinga
Kinga
 


Most délután lesz a Doktor Szöszi az HBO-n.

Láttátok? Nekem nagyon tetszik, kicsit puncs, de azért olyan aranyos. Ja ! és ki ne szeretne egy kiicsit olyan lenni mint Elle Woods?

Kinga
Kinga
 


a jövő héttől meg a mozikban megy a doktor Szöszi folytatása.

Nekem a talpig rózsaszín kicsit bizarr egy percig sem szerettem volna benne parádézni.
És nem tartottam nagy bevonulót a koleszba, igaz nem is kitűnővel vizsgáztam.

De a film nekem is tetszett, még moziban láttam.
Névtelen
 


Sziasztok!

Én ezt a 3 állat külön él dolgot 3 kiscsibe formájában ismerem, francia népmese alapján, közel 30 éves könyvemből.

Ildi

Ildi
 
 


A 3 kismalac több verzióban is ismeretes. Ami az interneten van, az az egyik és ami a leporellós könyvben, az a másik. Ezen kívül biztosan van még. Kép A leporellósat be tudom neked gépelni (Vili kapta valakitől), nem túl hosszú, mivel ezek zanzásított változatok.
Kiscsibével még nem hallottam... Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Köszi, a mondókás topikba vki feltett nekem egy címet, egy mesekönyvét, ahol korosztályok szerint vannak gyűjtve a népmesék! Ott megtaláltam a kismalacokat, de nézzétek meg, nagyon jó mesekönyv!

Magdi
Névtelen
 


Míra!

Berkesitől a Szerelem három tételben még jobban tetszett mint a Sellő a pecsétgyűrűn. Nagyon hasonló a téma.

R. Cook
Nyaralni is őt vittem.
Oda fele kitartott az Agymosás, ott a Vakság, Hazafele a Halálfélelem.

Tegnap a könyvtárba találtam öt másikat kivettem azokat is, persze az Akár az isten nem volt bent, tőle az az egyik kedvencem.
Agy, Láz (ezeket már egyszer olvastam jó mind a kettő, ezeket is szeretem)
Műhiba, A gyötrelem éve, Halálos kockázat, (ezeket nem ismerem még)


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


bigacsiga!
És nem méz Rád különösen a könyvtáros? A mienk gyerekkorom óta ismer, és megvetéssel adja ki a ponyvát. Hát, csak azért mert bölcsész is voltam, három gyerek mellett ritkán vágyom Thomas Mannra. Szerintem az csinálna csak gyesbetegséget!!!
R. Cook legjobbja szerintem a Kóma.
sofka
 
 


Szerintem nem kell törődni azzal hogy mit gondol a könyvtáros. És tuti hogy ő is olvas ponyvát.

Egyébként is minden ami könyv valahol fejleszti a szókincset a gondolkodást meg mindent. Könyve válogatja hogy melyik mennyire.

Én is szeretem R. Cook-ot és semmi kivetnivalót nem találok az olvasásában. Végül is nem "romana" szerelmes regény kategória.

A szomszéd lánynak nemrég volt egy szerelmi csalódása. Romana szintű könyveket kezdett el bújni,az volt az ő "vigasza". Ezekből töltötte fel magát hogy még lehet szép az élet.

Az hogy kinek mit nyújt a könyv, nem pont a könyvtárosnak kellene furcsállnia.

Én várom a Harry Potter 5. részét, meg a gyűrűk urát a moziban, láttam és tetszett a doktor Szöszi, de ha tehetem elmegyek a tehetem elmegyek a francia filmfesztiválra. Nagyon szeretem a francia és más művészfilmeket.

Most készülök megnézni a Gregor Bernadett filmjét nem jut eszembe hirtelen a címe de tudjátok melyik az.
Látta valaki?

Tímea
Névtelen
 


Csak beugrottam szolni, hogy este 9-kor lesz az MTV 1-en a Macskajaj, nezzetek meg, ha me'g nem lattatokKép

-Afonya
 
 


Macskajaj - nagyon szeretem.

Láttátok az MTV 1-en a héten Stradivari életét? Annyira jó volt!!!!

Tímea
Névtelen
 


Sofka!

Nem figyeltem, mert öt perc múlva zárt a könyvtár és szerintem ő is arra figyelt.

Nem is ismerem őket személyesen csak látogató szinten, de valahogy mindig bennem van az ördög, hogy szóljon egy két szót a kivett könyvekről, de még soha nem tettek megjegyzést semmire.

Különben ha lett volna nyolc nyolcat viszek haza mivel eltökéltem, hogy kiolvasom mind. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Olyan kedvet csináltál hozzá, hogy én is újra előveszem őket. Van még egy nagy kedvencem: Sandford. Baromi jó kis krimiket írt. Így gyes alatt nagyon fekszenek, mert nem engedik elkalandozni a gondolatokat. Bár azt hiszem, ma inkább belenézek a Macskajaj-ba, aztán durmolok egyet.
Különben engem sem izgat a könyvtáros. Ha Eszterházyt olvasok, akkor sem dicsér meg. Csak még általános iskolás koromból ismerem, és mindig tartottam tőle gyerekként. Most meg egyszerűen nem szeretem, mert mindig kekecel.
sofka
 
 


Sziasztok!
HP 5. részét én is nagyon várom!

Bigacsiga! Koontz-ot ismered?
Akinek sztm tetszik Cook és/vagy King könyvei, az Koontz-ban sem fog csalódni.

Végre sikerült a Napsütötte Toscana-t kiolvasnom. Szenzációs Kép Elkezdtem a második részt.

Sofka! Sandford. Nagyon ismerősen cseng, de nem tudom honnan. Mondj légyszí címeket.

Míra! Ígértél nekem egy könyv címet!!!

Ph
 


Koontz-ot nem ismerem. Mesélnél róla valamit?

King könyvei nem igazán, R Cook könyvei is csak mérsékelten tetszenek. De azt hiszem az volt a baj hogy túl töményen olvastam, ahogy elolvastam az egyiket vettem elő a másikat. És egy idő után besokalltam, és már nem tartottam annyira jónak RC-ot. Úgy gondoltam tucatkönyvíró lett ő is mint Robert Ludlum, Wilbur Smith, Leslie L. Lawrence.

Láttam a napsütötte Toscánát a boltokban, vagy 3500-4000 Ft darabja. De nagyon ígéretes a címe. Talán majd karácsonyra?
Egy napló ugye, azt írtad Ph.?

Emese
Emese
 


Mi a napsütötte Toscana második része?
Sandford: Az ördög kódja, Meg egy csomónak a főszereplője Lucas Davenport. A címek most nem jönnek be, a könyveket meg épp nem találom. De tutik.
sofka
 
 


Timea!
Szent Lőrinc folyó lazacai. Olasz-Magyar koprodukció.

Emese!
Napsütötte Toscana és a második rész az Édes élet Itáliában-> Napló, szakácskönyv és szótár egyben, de ezt mind egy nagy regényként kell elképzelni. Tehát nem egy száraz olvasmány, hanem egy igazi regény. Röviden: Elmeséli hogyan találtak rá a második otthonukra, hogyan újították fel a házukat, hogyan élnek Olaszországban

Koontz-> elkezdtem írni róla, de rájöttem, hogy elég nehéz leírni. Inkább King-es. Sztm ő rá is ráillik a tucat jelző. Tőle sem érdemes láncba olvasni a könyveket, mert ugyanúgy tömény lesz, mint a többi, akit megemlítettél. Bár én a többit is szívesen olvastam.
Majd keresek elő címeket.

Sofka! Édes élet Itáliában. Már elkezdtem és ez is olyan jó, mint az első kötet.
Sandford-> ismerősen cseng a főszereplő is.

Phaedra
 


Egy filmet keresek. Nagyon régen láttam talán 10 éves ha voltam (most már a 30at is múltam), nem sok mindenre emlékszem, csak ezekre:

egy iskolában játszódott ahol egy lány szerelmes volt egy fiúba, de a fiúnak nem tetszett ez a lány. Valami tréfából levágta a copfját, meg örökké csúfolta a lányt de zatán megtetszet neki azt hiszem. aztán valami okból -már nem emlékszem- az erdőben sétáltak vihar lett, behúzódtak egy kisházba ahol megcsókolta a fiú a lányt.

Többre sajnos nem emlékszem, lehet hogy magyar film volt de nem biztos.

Ha valakinek eszébe jutna ezekből a morzsákból valami az írja meg. Nagyon kíváncsi lennék a filmre.

K.
Névtelen
 


Phaedra, Molnár Ferenc: A zenélő angyal

rövid történet: "egy fiatal szerelem története. a fiatal gazdag világjáró bankárlányt most először sebezi meg a reménytelen szerelem. Eddig mindent megkapott. A vágyai és elkényeztetettsége összhangban voltak, és most előszőr kívánt meg valamit amit nem kaphat meg.

Molnár F kiváló megfigyelő, egy kézfogással, egy ingerült mozdulattal szituációt teremt, és uezt bizonyítja Velence atmoszférájának megrajzolásával is.
Nem írja le részletesen a nagy hírű műemlékeket hisz nem útikönyvet írt, és mégis érezzük a Szent Mark tér hangulatát a lagúnák vízszagát, az aranyba öltözött város teljes ragyogását"

Tényleg ettől jó a könyv. Olyan mintha ott sétálnék én is Velencébe.


Kata, olvastam a szerelem 3 tételbent én is, csak szégyenszemre nem emlékszem rá. Nem abban szerepel egy lány akinek furcsa neve van valamelyik szigetről nevezték el a szülei ahol jól érezték magukat?

Robin Cook: egyetértek Emesével, sokat egymásután én sem tudok elolvasni belőle, de mindig szívesen olvasom.

Tímea/Phaedra:ha látta valamelyikőtök a Szent Lőrinc folyó lazacai-t vélleményezzétel légyszi, én is kíváncsi vagyok.

Most néztem a MTV1-en a szívek szállodáját. nagyon tetszik!!!! kár hogy nem ezt nyomatják naponta hanem a hülye kibeszélőshow-kat.

Tényleg olyan jó volt a nyár ilyen szempontból nem? nem volt Jakupcsek, meg Móni, meg Balázs vagy ki, Szulák ... stb. Hogy a VV és BB-ről ne is beszéljek.
De mint hallom már megint indulni fognak... de kinek?????

Míra
 
 


A HBO-n 21.00-kor lesz (ma) az Amelie csodálatos élete !!! :-))))
 
 


Tímea!
Én láttam a Stradivarit (így írják?) nagyon tetszett!!!
Nem tűnt fel, hogy a gyerekek nagyon hasonlítottak az apjukra? Nem véletlenKép

Ha valaki szeretne egy lenyűgöző beszélgetést hallgatni, akkor holnap nézze meg a Friderikusz ismétlését délelőtt az MTV1-en. Szabó Magdával beszélget, ez az, amit meg kell nézni!Kép
Csi
 
 


Hát errő lemaradtam :-((

DE Csi, tessék itt beszámolni mindenről!!!!! légyszííííííí :-))
Míra
 


Én ma is megnéztem, igaz nem szándékosan... Be volt kapcsolva a TV, és nem tudtam moccanni előle. Nem akarok túláradó lenni, anélkül pedig nem tudom leírni, hogy milyen volt ez a beszélgetés. Egy nagyon tiszta, életvidám, bölcs hölgy beszélt. 86 éves, és ezt a stílust nem hogy a kortársai, hanem az emberek, csak úgy, kortól függetlenül irigyelhetikKépÉn nem olvastam könyveit, de ha egyszer módom lesz, megteszem.
Ja, és film készül a Régimódi történetbőlKép
Csi
 
 


Csi, amit feltétlenül el kell olvasnod (tudom hogy már jól kitárgyaltuk a témát másokkal, de azért leírom):


1. Mondják meg Zsófikának
2. Abigél
3. Ajtó

aztán ha tetszettek , jöhet még:

Születésnap
Álarcosbál (ezek ifj regényke, de nagyon jók, nem gagyik!)
Ókút
Für Elise
Alvók futása

Ami nekem nem nagyon tetszett:

Őz, Katalin utca, Disznótor


De én nagyon elfogult vagyok SZM-val nagyon nagyon szeretm, és most nagyon sajnálom hogy lemaradtam erről a beszélgetésről.

A régimódi történetet még nem olvastam, de örülök a megfilmesítésnek.
Anno az Abigél is olyan jó lett nem?

Míra
 
 


Sziasztok!
5 éves fiam most kezdett igazán rákapni a meseolvasásra-hallgatásra. Külföldön élünk és nincs igazán sok gyerekkönyvünk. Tudnátok nekünk ajánlano olyan meséket, ami nem túl rémisztő, nem túl hosszú, de nem is egy -két oldalas. A nagyszülők megvennék és kiküldenék, de ők nem igazán értenek hozzá. Szeretjük Elsa Beskow könyveit, nem tudom megjelent-e magyarul.
Köszi
Renáta
Névtelen
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Egész héten nem tudtam jönni, Kép úgy hiányoztatok.

Kiolvastam R. C. Műhiba c. könyvét.
Jó lett volna, de szerintem ezt kilóra írta, mert a vége túl van
bonyolítva. Mikor már gyakorlatilag mindent tudsz még, akkor is
felrak a hullámvasútra és mész egy kört ami a történet szempontjából
szerintem tök felesleges volt.

Még azt akartam írni, hogy szerintem mindegy, hogy mit olvas az ember lényeg, hogy olvasson mindennap. Na jó talán minden szemet mégsem, mert nem marad hely, idő a többi szépnek és jónak. Kép.

Én pl. azért örülök ennek a beszélgetésnek, mert kölcsönösen tudunk egymásnak olyan könyveket ajánlani amit érdemes elolvasni ill. amit nem.
(Amit eddig összeírtam könyveket, hogy el kéne olvasni, ha egy hétre egy könyvet veszek akkor is már vagy öt évre betáblázható a dolog) Kép Kép

Krimi:
Én nem vagyok nagy krimifaló. Igazából olvasni keveset szeretek, de lehet, hogy most rászokom. Kép
Sandford, Koontz, King, Robert Ludlum, Wilbur Smith, ezeket nem ismerem.

Macskajaj. Kép))))))))

Míra!
Igen, Csitáry Szulita volt a lány neve.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: