Új privát üzeneted érkezett!

Csi,
bocsi, hogy belekotyogok. Kép Én mindig, mielőtt beirattam volna valahova a gyerekeket, igyekeztem legalább egyszer találkozni a vezetőóvónővel, és a gyerekek óvónőivel. Aztán adtam magamnak egy pár napot, hogy letisztuljanak a gondolataim, és abszolút az intuíciómra hagyatkoztam. Megvártam, míg jött egy egyértelműen jó vagy rossz érzés, és aszerint döntöttem. Amikor viszont hagytam, hogy vigyen a víz, akkor Rebeka nagyon rossz óvónőket kapott. Ki is vettem őket. És ha már meg vagy győződve (még ha tévedsz is), akkor sokkal könnyebb benthagynod. Kép Szerintem. Kép

Virág
Virág
 


Sziasztok, Kinga és mindeni!

Az én problémám jelenleg, hogy a gyerek (16 hónapos) még mindig mindent bekap, amit felszed a földről. (Egyébként 6 és 2félKép foga van. Szopik még) A gyalog-séta kész kínszenvedés, nem győzöm a csikkeket és eldobott zsebkendőket kikapkodni a kezéből. A homokozóban kavicsevésre specializálódott. Szintén ezért nem gyurmázhatunk, nem rajzolhatunk, pedig biztos nagyon élvezné már.
Természetes ez az állapot? Mikor lesz vége?

Méri
 
 


Méri!
Még eltart egy darabigKép. Szerintem ettől még lehet rajzolni, a lányom most jött rá arra, hogy érdekesebb firkálgatni, mint rágicsálni a ceruzát, így inkább rajzol. Én megmondom őszintén, hogy felőlem azt eszik meg, amit akar-persze normális kereteken belül. Azt viszont észre vettem, hogy a homokra nagyon szomjasKép

Virág!
Tessék csak belekotty, sosem volt még ovis gyerekemKép.
Az ovi az remek, azaz a lehetőségekhez képest remek. Óvónő állítólag az egyik legjobb, határozott, nagyon színpatikus. Ráadásul ő is megrögzött "kreatív-bütykölő", így mondhatom: jól kijövünkKép.
Tavaly már voltunk mindenféle ünnepen az oviban a gyerekkel, az is tetszett nekem, és ami a lényeg, hogy a gyereknek is.
Amit nem tudok, nem is tudhatok előre, hogy hogyan fog majd arra reagálni, ha felborítják, zaklatják, vagy kudarc éri. Persze mindebből tanulni fog, része az életnek, de... nem is tudom.
Olyan, mint amikor a szívem szakadt meg az első védőoltásnál.
Tudom, hogy szüksége van a társaságra, jó helyre is kerül.
Gyártottunk egy csomó vacakot is oda, hétfőn kezdünk, majd beszámolokKép

Sziasztok
Csi
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsuzsa!
Kép Igen, nagyon okos!

Judit!
Hááát, asszem nem fölcserélhető a dolog, szóval marad a 2 dl tej + 2 zsömiKép
Tudat nyitvatartása: egyrészt gyerekfüggő is, hogy ki mennyire érzékeny, de sok múlik a környezeten is, hogy mennyire hurrogják le a gyerkőcöt, ha olyanokat mond, amik a felnőttel racionális világába nem illenek bele.
Nagyon tetszett az unokahúgod mondata!!

Csi!
KépÉn is úgy voltam, mint Virág, előtte igyekeztem jól körülnézni. Olyanokra is figyeltem, hogy mit csinálnak, ha sír egy gyerek (pont azért, hogy az enyémmel hogyan fognak viselkedni ilyen helyzetben), ha bepisil a gyerkőc, ha verekszenek, ha nem eszi meg a kaját...
Ha tetszett neked, akkor biztos nagyon jó lesz!
És szerintem teljesen természetes, hogy ennyit foglalkozol vele, nagyon nagy lépés ez mindkettőtök életében!
Nagyon szurkolok hogy a gyerkőcöd egy csomó jó élményt szerezzen az oviban!!!

Méri!
Az én (jelenlegi kintiKép) legkisebbem is 16 hónapos. És hát persze, van kavics, fűszál, homok, itthon legó, üveggolyó, cerka, és még amit elképzelni sem lehetKép a szájában. De szerintem is lehet még ettől nyugodtan gyurmázni, csinálj pl. só-liszt gyurmát, ha a toxikus anyagoktól tartasz (az még ráadásul elvileg rossz izű is, bár nem mindegyik lurkót zavarja), színezheted céklalével, ilyesmivel. És hogy meddig tart? Tapasztalatom szerint ez a nagyon itenzív szájbavevés kb. 2-2,5 éves korig, gyereke válogatja. De egy-egy helyzetben még sokáig előfordul utána is.

Pele
 
 


Kedves Lányok!

Végre megint itt lehetek köztetek, vagyis megjöttem nyaralásból. Egész jól sikerült, az idő is nagyon remek volt, és megúsztuk egy hétvégére kumulálódó, de akkor viszont mindenkit leddöntő betegséggel.Barnusnak folytak a fülei, Rékának tüszős mandulái, Borkának gyulladt hörgői, nekem gyulladt arcüregem, férjemnek lumbágója. No de mostmár talán mindenki jól van.
Muszáj kicsit hozzászólnom a fentiekhez.

Judit!
Amiről szó van, az tényleg a terheléses vércukorvizsgálat, mi is a terhesség 28. hete felé szoktuk csinálni,és mindenképpen úgy, hogy nézünk éhgyomrit is. Az én dokim nem ragaszkodik szigorúan a két zsömle egy tej verzióhoz ( én általában ezt szoktam azért kérni a kismamiktól!), hanem azt mondja, hogy reggeli után. A vizsgálatnak az a a lényege, hogy egy óra múlva az éhgyomri vércukorhoz közeli értéket kapjunk. Egyébként jó tanács: inkább mindent kérdezz meg kétszer, mint egyszer se, a szakemberek - sokszor nagyon helytelenül - azt gondolják, hogy mindenkinek minden evidencia.
Ja, és persze gratula!

Az oviról!

Fel a fejjel lányok, egyszer mindenhol bekköszönt ez az érzés, hogy nem szívesen engedem el, hogy be vagyok ....va, stb. Tudjátok, az első leválás az, amikor a gyerek abbahagyja a szopizást. Akkor az ember egy kicsit úgy érzi, hogy már nem is annyira fontos, mert hirtelen megszűnik az a nagyon bensőséges kapcsolat, ami csak egy anya és gyereke között alakulhat ki. Aztán jön az ovi. És egyszeriben csak azon kapjuk magunkat, hogy el kell engednünk féltve őrzött kicsinyünket egy idegen környezetbe, mert már nem jelentünk elég társaságot neki. És ott más fog neki parancsolni, és ott másokhoz kell alkalmazkodnia, és elkezdődik az a könyörtelen harc, ami aztán végigkísér bennünket egy életen át: az érvényesülés harca. És mi nem vagyunk benne biztosak, hogy a gyerek megállja-e a helyét. Hogy mi lesz vele, ha mi nem leszünk ott állandóan mögötte, ha nem szaladhat mindig hozzánk, hogy megvédjük, hogy megpusziljuk. El kell engedni, hogy tanuljon, hogy ne legyen önző, hogy sikerei és kudarcai legyenek. Hogy megtanulja érvényesíteni az akaratát és hogy megtanuljon beállni a sorba. Hogy megtanuljon alkalmazkodni, másokat elviselni és saját magát elviseltetni. Hogy barátokat, játszópajtásokat szerezzen, hogy rivalizálni tudjon, hogy megismerjen egy csomó jó játékot, éneket, mesét. Mindannyian elengedjük őket egyszer, mert ez az élet törvénye. És az oviban jó helyük van. Én is elvittem egyszer kétszer ismerkedni a kisfiamat. Aztán amikor eljött az idő, akkor reggel elsétáltunk és megbeszéltük, hogy alvás után jövünk érte. Mert a mi óvónénink ezt javasolta. Mi meg egyetértettünk vele, mert bíztunk benne és persze bíztunk a gyerekben. az első hónap nem volt könnyű.Nem sírt, csak éppen nem rajongott az oviért. Eddig másfél évet járt, a kiscsoportot másfélszer. Most lesz középsős. Sose mondja azt, hogy de jó, hogy mehetek, mindig számoljuk a napokat, hogy mikor lesz hétvége. De délutánonként alig tudom hazavonszolni. És tele van élményekkel, amiket el is mesél. Ebből tudom, hogy jól érzi magát. Tehát, fel a fejjel lányok, és legyetek nagyon következetesek! Lehet, hogy csak egy pár hét múlva kezdenek tiltatkozni az ovi ellen, mert addigra rájönnek, hogy ez mostmár végleges, állandóan menni kell. És menjetek is állandóan. Ha nem inogtok meg, akkor nem lesz gond a beszoktatással, csak nektek lesz nagyon nehéz az elején. Én is bőgtem párszor, persze csak otthon. Mert olyan kis védtelennek és árvának és elkeseredettnek tűnik úgy otthagyva.....
Szóval hajrá minden kis óvódásnak!

A kakilással kapcsolatban pedig nekem is az a véleményem (hasonló cipőben járunk mi is Réka lányunkkal ) hogy meg kell próbálni nem nagy ügyet keríteni belőle.Persze ez néha nagyon nehéz, mert az ember lánya nehezen tudja tolerálni az egyébként nagyon okos, kiszámítható, kedves gyerek ilyeténképpeni ellenszegülését és orrunk alá borsot (kakit) törését. De ez is csak egy olyan dolog, ami annál hamarabb múlik el, minél kisebb feneket kerítenek neki. Úgyhogy itt is csak azt tudom mondani, hogy kitartás!

Na ma aztán jó hosszúra nyújtottam, köszönhetően a szép új számítógépemnek, amin győzök élvezkedni!
Sziasztok, mostmár gyakrabban jövök majd:

Kinga
Kinga
 


Nem is tudom, hogy ez most kérdés lesz-e vagy válasz vagy csak egyszerű közlésKép
Őszintén szólva én hagynám a gyereket felszedegetni a dolgokat (persze nem a csikket), az sem zavar, hogy naponta több lapnyi újságot felfal, és ez csak az, amit nem tudunk kikaparni a mancsából.
A férjem viszont retteg tőle, hogy vmi olyasmit is lenyel, amit nem szabadna. Ő egy morzsányi papírdarabkáért is képes órákig könyörögni, parancsolni, stb. neki, s ha azt mondom, ugyan, mit árthat, azt mondja, csak így tanulja meg, hogy azt is odaadja, amit nem szabad megennie. Ha azt mondom, ilyen úgysincs itthon, azt mondja, azt sosem lehet tudni. Ha azt mondom, nem sok gyereknek történik baja ilyesmitől, azt mondja, a gyerekeknek szerencséjük van, meg nem tudhatom, hány ilyen eset van a kórházban, erről nem írnak az újságok. Uganebből az okból kifolyólag pl. ceruzát sem adhatok a gyerek kezébe, mert mi lesz, ha megbotlik, és magába szúrja... A körtét, barackot körömnyire kell vágnom, mert megfullad...
Na most, a férjemet nem bírom megváltoztatni, nemcsak késő, de neki meggyőződése, hogy igaza van. Amikor egyedül vagyok, nem hagyhatok rá a gyerekre többet, mint amikor férj itthon van, hiszen nem értené, akkor miért nem szabad. Nem vagyok biztos benne, jó-e ez így, nem tudom, mitévő legyek...
 
 


Méri,
az en lanyom ugyan nagyon koran leszokott a "mindent a szambaveszek" dologrol, igy en barmit hagyok neki mar /kiveve csikkek/, ennek ellenere szinte alig szed fel valamit. En mondjuk azota, miota ult mar a babakocsiban, azota mondogattam neki, hogy szemet, ha meglattunk valami olyat, majd mikor mar menni tudott, egyutt dobaltuk otthon a szemetet a kukaba, igy tudja, hogy nem kell felszedni. Kiveve a csikkek, azokkal nem birtamKép Aztan egyszer -mikor mar harmadszor dobattam el vele- raleptem, hogy ne lassa es akkor hatha elfelejti. Es azota, ha csikket lat, mindig ralepKép Neha oda kell mennem nekem is ralepniKép, de ennyit meger, hogy ne szedje fel. Es talan meg a Te gyerkocod is az utanozos korban van, hatha...
ui: tudom, hogy minden gyerek mas, lehet, ami nalunk bejott, mas gyereknel nem mukodik, ezert csak tippkent irtam amKép

-Afonya
 
 


Sziasztok!
Kinga! Köszönöm a reagálást a kakilásra. Igyekszem valóban keveset törődni vele, mosom szó nélkül a kakis bugyikat. POnt most is itt ül mellettem csupaszon (az előző pisilésnél levetkőzött, még a pólót is levetteKép)jövök be, érzem a szagot, prsze kakis a feneke, de nem szól és úgy kellett elhúzni a wc-ig, ahol viszont rendesen kakilt a bilibe, igaz zuhanyoztunk utána, mert még a hasa is kakis lett a nyakáigKépKép.
Méri! Szerencsére az én 19 hónapos fiam egyre ritkábban veszi a szájába a dolgokat, bár az még előfordul, hogy lapáttal eszi a homokotKép.
AZ aggódós férj, az ismerős. Az enyém is ilyen, nem mehetnek ki a körfolyosóra, mert leesnek (a nagyobbik egy kifejezetten megbízható 3,5 éves), a játszótéren állandóan a nyomukban van. HA valahova odakakil a nagyobbik, azt rögtön fertőtleníteni kell.
Nálunk a nagyobb már kezdi kiismerni a szabályokat, tudja, hogy mit lehet velem és mit lehet apával. A mi apánk szabályai rengeteg más, főleg biztonsági dologra is vonatkoznak, azt én nem tudom (és nem is akarom) betartani egyedül. Lehet, hogy ez sem jó politika, de a már-már kórosan szorongó férjem mellett kell hogy lássanak más mintát is, kell hogy lássák, a világ nem csak veszély.
Zsuzsa
 
 


Kinga
Köszi a választ. Lapítottam pénteken,mint az a bizonyos a fűben, ugyanis reggel 1zsemle-1tej verziót választottam, plusz egy vékonka szelet sonka. Remélem nem fogok lebukni. De az elmondásod alapján rendben kell lennie. Az új védőnéni viszont teljesen levett a lábamról a kedvességével. Szóval éljenek soká a kedves, odaadó védőnők, élükön veled KépKépKép
Judit


Áfonya! aranyos vagy, valóban, lehet a kölköt formálni.... ez esetben úgy sikerült, hogy felveszi a csikket, majd széles mosollyal nyújtja nekem: "ugye, milyen jó kislány vagyok, nem kapom be, hanem rögtön neked adom." Így rögvest kettőnk keze lesz koszos Kép Kép
Zsuzsa! De jó, azt hittem, már egyedül vagyok a kórosan szorongó apával Kép. Mert mindenütt azt írják, hogy az apák többet engednek... Nálunk még a lakásban is folyton a gyerek után lohol, nehogy nekimenjen ennek-annak, beverje a fejét... És ilyenkor persze nekem is muszáj loholni, mert különben kapom a gyilkos pillantásokat, milyen nemtörődöm anya vagyok... Kicsit reménykedtem, de ezek szerint a második gyerekkel sem változik a helyzet? Kép Én is hajlok a "nálam lehet" verzióra, de hogy oldod meg a dolgot, amikor mindenki együtt van?

Méri
 
 


Lányok!

Akkor ma elmondom Nektek a mai napi keserveimet. Merthogy kakilás témában nagyon jó tanácsokat tudok adni MÁSOKNAK! Én meg szétrobbanok az idegtől, mert az én két és fél éves, egyébként nagyon éles eszű lánykám - szerintem készakarva, illetve az én bosszantásomra - rendszeresen bekakil. és ma olyat tett, amitől teljesen elveszítettem a tűrőképességemet, jelesül: belekakilt a fürdővízbe, amit a férjem a habtól nem vett észre, aztán én sem vettem észre, és ebbe a vízbe belehelyeztem harmadszülött kislányomat, akit a délutáni oltások után csak gyorsan le akartam mosni.....Gondolhatjátok!Őrjöngtem és megvallom piszkosul elfenekeltem a másodszülöttet. És nem tudom, mit csináljak, mert tudom, hogy ez pszichológia, figyelemfelhívás, hogy ő is van. Pedig annyira igyekszem a kedvébe járni! És tudom, hogy tudja, hogy mikor kell kakilni, mert amikor olyan kedve van, akkor simán megy neki a WC-be! Persze a lelkiismeretem nem hagyott nyugodni, mert ilyenkor mindig elkönyvelem, hogy rossz anya vagyok és mentem kibékülni a lányommal. No de ez mégsem járja!
Na, csak ennyit akartam, mostanra már lecsitultak az indulatok és leginkább csak röhögök az egészen. Azért ha van valami ötletetek, szívesen várom!
Pusszantás: Kinga
Kinga
 


Szia, Kinga!

Tavaly Abigél lányom, aki 2 éves múlt, és teljesen szobatiszta volt, ha dühös volt, bekakilt. Akárhova. A legrémesebb az volt, mikor ebéd közben a padra. Pele azt mondta, ilyenkor szó nélkül takarítsuk el. Ezt csináltam, és nem hagytam magam felmérgesíteni, még legbelül sem, tök nyugodtan és jókedvűen (nem nevetgélve persze, hogy de jó, hogy kakit takaríthatok Kép) eltakarítottam. Pár hete (ovikezdés előtt) már nem tudat alatt, hanem teljes tudatossággal büntetett bennünket a bepisilésével. Akárhol, akármiben volt, lábát széttárta terpeszbe, majd bepisilt. Újra Pele tanácsára nem bosszankodtunk, hanem szépen feltakarítottunk. 2-3 nap múlva abbahagyta. Szóval a legfontosabb, hogy ne haragudj rá, ne bántsd. És magadat se. Könyveld el, hogy nem lett volna szabad megütnöd, és tudd, mit fogsz legközelebb csinálni ilyen esetben. És képzeld magad bele a kicsi lány helyzetébe, és szeresd nagyon. Kép Babusgasd, játssz vele, stb (úgyis tudod Kép). Akár pár nap alatt megszűnhet ez. Kép Puszi,

Virág
Virág
 


Virág!

Jó Téged olvasni! Nagyon köszönöm!
Pusszantás:
Kinga
Kinga
 


Kép
Virág
 


LÁnyok! A fiam még mindig MINDEN kai elejét a bugyijába végzi, nem szól, ha ráültetem a bilire v. wc-re, akkor ott folytatja. Az oviban is bemutatta ezt a mutatványt (legalább nem tartja vissza). Tkp. mindig is így volt, mióta lekerült róla a pelus a nyáron. Hetek óta nem veszekszem vele, semmi bünti és egyéb dolgok amiket hallottam már, simán levesezm róla, kimosom a kakis gatyót, és semmi változás. Többen azt mondták, hogy ennek pszichés oka van, ez azért felzaklatott. LEhet esetleg orvosi oka, nem érzi meg pl. gyorsan jön az inger, vagy valami ilyesmi.
Most már a lakásban mindenol kakiszagot érzek, némi kakiparanoia Képjeleit vélem magamon felfedezni. Lesz ebból a gyerekből még bilibe kakiló egyed egyszer?Kép
Zsuzsa
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Persze, hogy lesz!!!KépKép Az az igazság, hogy az, hogy pár hét óta nem veszekszel vele emiatt, az még elhanyagolható időKép Sajnos gyerkőcöknél egy tünet pár nap alatt kialakulhat, aztán hónapokba telik elmulasztaniKép
De lehet, hogy ő csak egy nagyon érzékeny gyerek, akinek gondja van a kaki elengedésével. Az nagyon-nagyon jó jel, hogy nem tartja vissza!!!!
Az én nagyfiam is ilyen roppant lelkizős gyerkőc, neki azután, hogy totál szobatiszta lett, még fél évre volt szüksége, hogy ne pelust kérjen a kakiláshoz, hanem bilizni menjenKép Aztán volt még egy fél év, amikor pisilni már vécébe pisilt, de kakilni csak bilibe volt hajlandóKép Szóval türelem!

Pele
 
 


Köszi Pele!
Én is örülök, hogy nem tartja vissza, elég szörnyű rémtörténetet olvastam a napokig nem kakiló gyerkőkről. Amúgy az eleje megy a bugyiba, és utána rendeset termel a bilibe. De nem szól, én kell észrevegyem, akkor meg tagadjaKépPerszea veszekedésnél ne gondolj semmi komolyra, csak egy időben elég ideges lettem ettől. Igaz, nem rosszabbodásról van szó, hanem a kezdetektől így van. Még pelenkáskánt is tagadta az érezhető ténytKép
Amúgy valóban lelkiző gyerek, temperamentumos fiú, mégis cicás, bújik, puszilgatást kér stbKépKépKépKép
Zsuzsa
 
 


Jelentem: ovisok lettünk!
Voltak nagy kiborulások, nem minden úgy alakult, ahogy szerettük volna, de ma reggel már nem sírt a gyermek, ez jó jel...Nem bízik még igazából az óvónőkben, ma pl. azt mondta, hogy azért nem játszik a gyerekekkel, mert akkor eltűnik az ovónő. Ez köszönhető annak, hogy első nap az óvónő kivitte őket az udvarra, és bement a vezetőhöz beszélni. Gyerek élből kiborult, mert az egyetlen ember, akit ismert, szó nélkül eltűnt... Azt hiszem, hogy kell egy kis idő, míg ezt el tudja felejteni.
De piszok nehéz ez a beszoktatás, nekem legalábbis nem ment/megy könnyen.
De nem reménytelenKép.
Csi
Névtelen
 


SZia Csi!
Ez rossz lépés volt az ovónőtől, hogy finoman fogalmazzak. Gratulálok a nem síráshoz.
Mi is most kezdtük az ovit, nekünka vártnál jobban sikerült az első hét. Igaz szerencsénk van, mert egy csoportba jár a fiam a legjobb barátnőjével (tényleg a legjobbm egy éves koruk óta állandóan együtt játszanak a téren, meg aazon kívül is). HA ott van a "menyjelölt" akkor semmi (4) sírás nincs az elválásnál, amúgy azért pityereg kicsit. MA már hozott haza egy mondókát is, és MINDENT megeszik ebédnél!
SZia
Zsuzsa
 
 


Ne csüggedjetek, az enyém már másfél évet "lehúzott" az oviban, komoly, gyakorlott középsős és mégis bőgicsélt két napig. Mostmár csak csüng a nyakamon, de nem sír. Ja! És tegnap azt mondta, hogy "úgy fáj a hasamban a hányinger!"
Sziasztok: Kinga
Kinga
 


Kedves Kinga!
Nehéz kérdést teszek fel, és talán nem is a te asztalod, de gondolom, annyi esetet láttál már, hátha tudsz segíteni... Szóval problémás babapopsiról van szó, de sajnos csak leírni tudom a tüneteket, mert digit gépem nincs. Azért is gondolom, hogy nehéz a kérdés, mert több doki is látta már a baba popsiját, mégsem rendeződött a kérdés már nyár eleje óta. A baba most nyolc hónapos, és kb. 10-12 hete tart ez az áldatlan állapot. Egyik pillanatról a másikra pirosodott ki, de nagyon durván, rögtön kilátszott a bőr alatti réteg babakörömnyi foltokban. Először valstagabban és gyakrabban alkalmaztam a szokásos popsikenőcsét, majd áttértem a Neogranormonra, később - mivel korábban volt szájpenésze, s valami következménynek gondoltam a dolgot - boraxos krémet kezdtem rákenni, de semmi sem használt. Akkor látta először orvos, aki a fogzásra gyanakodott - mondanom sem kell, azóta sem fogzik, s ezt rögtön mondtam is neki -, és valami szteroidos kenőcsöt írt fel neki, amit ugyan nem szívesen, de végül megtörten használni kezdtem. Azért törtem meg, mert az időközben próbaként bevetett Canesten és Sudocrem se használt egyáltalán. Ezek után mondanom se kell, hogy a doki kenőcse se vált be. Akkor elmentem egy másik orvoshoz, aki Canestenre biztatott, s bár korábban nem használt, gondoltam, hátha most - az eredmény nulla. Végül most legutóbb egy harmadik orvos úgynevezett kék folyadékot írt fel, bizonyos Tricoloratat, nem tudom, ismered-e. Ez egy hete volt, azóta bekenem a baba popsiját vele naponta kétszer, közben - ez a legújabb - Vitamerfennel kezelem, hááát... Szerintem igazából semmi nem változott. Talán, talán mintha kisebbek lennének a húsig lemenő foltok, de nehéz megítélni, mert a folyadék annyira megfesti a bőrt, hogy ez megzavarja az embert. Még azt vettem észre, hogy ez a bőrbetegség olyan telepszerűen van a popsin, mert ahogy töröltem le a lila kencét a gyerekről, egy kerek pikkelyszerűség maradt a rongyon, alatta pedig rózsaszín - de még továbbra sem egészséges - bőrt láttam.
Na, a feladat az lenne, hogy segíts, ha tudsz: mi lehet ez, és hogyan gyógyulhatnánk végre ki belőle? Valószínűleg egyébként nem fáj neki, de azért igen csúnya látvány. Hozzáteszem még, hogy ebben az évben Bécsben élünk, így elég nehéz megoldani, hogy orvos gyakrabban lássa, meg aztán a történetből láthatod, hogy hiába is vittem eddig is orvoshoz, csak próbálkoznak. Ezt én is megtehetem itthon. Kép Szóval szerinted folytassam a lila kence kúrát, vagy kezdjek megint egészen mást? Talán valami teát, hitőport, ilyesfélét ajánlasz?
Köszönöm előre is!
Aztán volna még egy kérdésem: hajtetű. Terrmészetesen túlvagyunk már mindenféle szereken, kifésülésen és serkeszedésen, de továbbra is érezzük a mászkálást a fejünkben. Ugyanakkor nem látok a gyerekek fejében sehol már serkét, nem fésülök ki bogarat. Mit tudsz róluk, lehet, hogy olyan kicsik éppen, hogy nem "foghatók be"? Nem tudok mit kezdeni a dologgal, pláne nálam van gond, mert engem ugye senki nincs, aki átnézzen. A nagyfiam ugyan hajlandó néha beletúrni a fejembe, de neki még nincs akkora türelme, mint kéne. (Meg "sikerélménye" sincs, mert még nem talált soha semmit Kép) Szóval: lehet, hogy annak ellenére nincs tetű, hogy érezzük a csiklandozást, vagy lehet, hogy annak ellenére van, hogy nem találunk semmit?
Köszi, előre is!
Ha másoknak van ötletük, mindenre nyitott vagyok! Kép
Kíváncsi
 


Kiváncsi!
Sajnos ijesztgetni foglak a partvonalrólKép. A leírásod eléggé úgy hangzik, ahogy a párom pikkelysömöre kinéz. És ha ez a helyzet, kevés jóval se tudlak biztatni, mi eddig nem találtunk semmit, ami átmeneti javulásnál többet hozott volna.
A lila kence ugyanúgy gombaölő, mint a canesten. Csak lórugás jelleggel. Ha nem használt, én laikusként azt mondanám, ez nem gomba. Ha pikkelysömör, a hámosító kenőcsök bepanten, neogranormon, suddocream és tsa. azért nem hasznának, mert a problémát a túl gyors hámosodás okozza.

Fejtetű: amikor nekem volt, a mászkálást nem éreztem, csak tarkótáji viszketést-ahol összecsipkedtek. Viszont ha csak szóbakerül, mint most isKép, érzem, hogy mászkálnak a fejemen. Szvsz. már rég lakatlanok vagytokKép.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa,
köszi! Elméletileg lehet pikkelysömör - nem tenne valahogy boldoggá -, ennek némileg ellentmondani látszik, hogy az a tudós könyvem szerint szteroiddal gyógyul, míg emez arra sem reagált. Várom a fejleményeket, addig is jobbulást a férjednek!
Kíváncsi
 


Kíváncsi!
Én lehet, hogy megpróbálnék pelenkát váltani, meg azt is, hogy amennyit csak lehet,szabadon hagynám a popsiját. A Bioptron lámpa is szóba jöhet...
z.
Névtelen
 


Kíváncsi, nekem már a bogarak nevétől is viszket. Pedig tutira nem maradt még egy árva serke sem. Kép
sofka
 
 


Körömvirág-krém? Nekem a popsira nagyon bejött. Mondjuk az is hámosít, de csökkenti a gyulladást is.
sofka
 
 


Kíváncsi!
Fiamnak a születése után szinte a húsig fel volt maródva a bőre, köszönhetően a "szakszerű" ellátásnak. Akkor a doki Mecucrom folyadékot ajánlott rá, ez is színezi, de pirosraKép. Nálunk végül elég volt a pelenkenélküliség, a folyamatos lemosás, és a fürdetéshez is CSAK fürdetőkrémet használtunk, semmi babaápolási terméket. Ha ma valami bibi van, akkor is elhagyom a megszokott babafürdetőket, és ált. segít is.
Ha jól emlékszem, Kinga is említette a Mecucromot, a topik elején.
Ja, és amikor nálunk fogytán a bababőr, akkor néhány napig diétáztatom a dedeket, hogy ne legyen a székletük-vizeletük ismét maró.

Hajtetű--Mikor én alsós voltam, akkor nagyon hosszú hajam volt, és emiatt megelőzésre a Nittifort használtuk. Hallottam lyan kósza híreket, hogy állítólag a mai hajtetűt már nem riasztja, és nem is írtja, ezt nem tudom, de az biztos, hogy az ember a tudattól, hogy tett valamit a fejére, máris jobban érzi magátKép
Egyébként lehet kapni nagyon-nagyon sűrű fésűt, azzal a serkéket is el lehet távolítani. Szerintem, ha lenne Neked, akkor azt a tükörben is látnád a haj tövén.

Most én is viszketekKép

Csi

ui.:Most, hogy ovis lett a fiam, engem is nagyon érdekelne a mai szerekről a tapasztalatotok, és ha van olyan, akkor a megelőző szerekről is. Jobb félni...
 
 


Kíváncsi!

Ezt írta anno a Kinga:
"- sebfertőtlenítő(én szeretem a hiperolt, illetve utána a merkurokrómot/piros/)"

Nos, ő itt említette, de mondom, nekem a kórház gyermekorvosa ajánlottaKép

Szia
Csi
Névtelen
 


Csi,
tavaly 2* volt hajtetűnk, a nittifor és van egy másik is, sz@rt sem ér, de hatásosan meg lehet tőle fulladni. Kép Ehelyett állandó serkézés, tetvezés egy-két hét alatt eltüntette a tetveket - a gyerekek hajából. Addigra én is tetves lettem. Sajnos levágtam a hajam (3mm-esre KépKépKép), és utána befestettem. Akkor jöttem rá, hogy a hajfestéket nem bírják! Úgyhogy nők tetvesedéde esetén hajfestéket ajánlok nagy szeretettel. Kép

Virág
Virág
 


Virág, én azóta már festettem is, mégis minidg érzem, hogy "langzam spacíren, niksz ugrabugra!" Kép
 


Csi,
köszönöm, meg fogom próbálni azt is!
(Valaki nem tud esetleg zöld színűt ajánlani? Vagy érdekelne még a sárga is! KépKépKép)
 


Ja, és z!
Az elmúlt két-három hónapban többféle pelenkát is használtunk, legalább négyfélét, a helyzeten nem változtatott. Sajna. Ez van.Kép
 


Mi megelőzésképpen tegnap is nix-szel mostunk hajat. Mert az osztályban még mindig találtak. A sűrűfésű sem ér sokat, egyedül a szorgalmas és folyamatos kézimunka segít. Kíváncsi, én az utcából kértem meg az egyik csajt, hogy nézzen meg. Előtte a gyerekeken demonstráltam.
Állítólag az ecetes öblítés is segít.
Ja, és a körömvirágkrém SÁRGA!!!
sofka
 
 


Kíváncsi!

Pontosan a körömvirág kérm ajánlkozása miatt jöttem most, de már elhangzott. Én bioboltban vettem zöld tégelyben van és tényleg sárgaKép Meg kamillával való lemosás, bár lehet ezt is próbáltad már. Szoptatsz? (nem emlékszemKép) Mert akkor esetleg anyatejjel kezelhetnéd.
Egyébként, mostanában a fiam feneke és kukija állandó jelleggel bepirosodik, jön a foga és marja a végtermék. De a körömvirágtól általában javul nagyon szépen, akár egy éjszaka alatt is.
Gyermekorvos látta vagy bőrgyógyász? Lehet érdemesebb lenne elvinni a bőrgyógyishoz. Fúú itt töröm a felyem mit lehetne még kipróbálni, de nem igazán jut eszembe semmi. Esetleg benézhetnél alkalom adtán egy bioboltba és kifaggathatnád az eladót milyen kezcéik vannak még erre a körömvirágon kívül, esetleg valami kombinált gyógynövényes kenőcs, ha már a gyógyszertári nem használt.

sasha

Kép
 
 


Kíváncsi! A kamilla szárítja a bőrt. De csökkenti a gyulladást. Most légy okos!!
sofka
 
 


Sofka,
miért baj az, hogy szárítja a bőrt, amikor amúgy is levedző fekély van rajta? Ezt már akkor sem értettem, amikor a doktornő mondta. Magamatól azt gondoltam volna, hogy az direkt jó, a gyulladáscsökkentés meg pláne.
 


Akkor jól sejtettem, hogy a Nittifor már nem az igazi...
Engem mondjuk nem fog érinteni, mert azt mondják, hajba költözik bele, és meg csak valami szőkített szöszt hordok a fejemenKép
Csi

Kíváncsi!
esetleg spenót, belsőlegKép?
 
 


Csi, itt töröm a fejem, mire is lenne jó a spenót, s csak nagy nehezen esik le, hogy ZÖLD! Kép Mellesleg tényleg kellene adnom neki már spenótot is, még nem látott olyat.

Gyerekek, csak halkan mondom, mert nem akarom elkiabálni, de mintha, mintha ..kicsit gyógyulgatni látszana az a popsi! A levedző foltok nem levedzenek, valami varszerűség képződött rajtuk, újabb nem jött elő!

Vettem egyébként körömvirágkrémet, de nem sárga. Kép Szerintem valami finomított változat, emlékszem, régebben volt nekem is sárga fajta is. De ezt most nem is bánom, mert jobban beszívódik, mint az a régebbi.

Kíváncsi
 


Újra végigolvastam a tüneteket, és tulajdonképpen én próbálnám kamillázni. Akár ülőfürdőben is. Utána pedig mehetne rá a körömvirág- akkor is, ha nem sárga...
Ja, a szárítás könnyen még gyulladtabbá teszi a bőrt. Betegségtől függően.
sofka
 
 


Ma kiakadtam a védőnőnkre. De lehet, hogy igaza van, nem tudom.
Eset a következő:
2 és fél éves leánykám be-beereszti a pisi elejét. Főleg játék közben, éjszaka sosem, ezért úgy gondoltam, csak eljátssza. De mivel túl gyakorivá vált, rákérdeztem e problémára a védőnőnél. Kért vizeletmintát. Vittem. Sajnos az utolsó pillanatban jutott eszembe rggel, hogy ez "fontos" pisi és nem ferőtlenítettem előtte a bilit, beleesett a WC-papír és belenyúltam érte kézzel. Kép
Az üveget sem fertőtlenítettem, csak kimostam.
Azt mondta a védőnő, hogy talált benne minimális gennyet és fehérjét is. Pont ott volt a doktornő is, aki azonnal Sumetrolimot írt fel.Minden egyéb vizsgálat nélkül!!!! Meg se érintette a gyereket!!

Mivel két nap múlva készültünk a "rendes" doktornéninkhez Pestre a MÁV-Kórházba, nem kezdtem el szedetni a gyógyszert, hanem oda is vittünk pisit. Eredmény: teljesen negatív.
Boldog voltam, egészen máig.
Ma összefutottam a védőnőnkkel, kérdezte mi van. Mondtam, hogy a gyógyszert nem szedjük, mert a kórházi eredmény negatív lett. Ráadásul a bepisilgetések is egészen megritkultak (jobban odafigyelek).
Erre ő azt mondta, hogy lehet, hogy a kórházi eredmény nagyon is "szubjektív", lehet, hogy ők nem értékelték ugynazt az eredményt pozitívnak.
Állította, hogy a nem tökéletesen tiszta bili miatt nem lehetett ilyen az eredmény.
És felvázolta előttem, hová vezethet egy elhanyagolt hólyaghurut. Győzködött, hogy nem kell annyira idegenkedni annyira a gyógyszerektől.
Megállapodtunk abban, hogy pénteken viszek újra pisit és majd meglátjuk.

Teljesen összezuhantam.
Legyek hanyag anya, vagy gyógyszerezzem feleslegesen a gyerekem?
Felhívtam a saját pesti dokinéninket is, aki azt mondta, hogy pozitív lelet esetén szeretné azt látni, és majd ő megmondja, mi legyen.
Bevallom én leginkább benne bízom.

Az itteni gyerekorvos már tett el majdnem gyereket láb alól (pár hónaposnak adott 3 évesnek való gyógyszert->gyógyszermérgezés)és túlzottan gyógyszer és antibiotikum-párti.
A védőnőnk enyhébb eset, de azért egy követ fúj a gyerekorvossal.
És az bánt leginkább, hogy meg akarja ingatni a bizalmamat a pesti doktornéninkben. Ez még nem sikerült neki.
Villő
Villő
 


Kedves Villő!

Két dolog jutott eszembe: az egyik, hogy te tudod, kiben bízol meg. A védőnő szolgálatairól lemondhatsz, orvost meg válthatsz. (Én ezt tettem) Szerintem ez tiszta sor. Kép

A másik: ha a kicsi lányodnak két és fél évesen olykor becsurog a pisi, akkor nem lehet, hogy jobb lenne, ha még pelus lenne rajta? Vagy kifejezetten ő nem akar pelust? (Csak egy érdeklődő kérdés, nem több.)

Virág
Virág
 


Kedves Virág!
Az első dologgal kapcsolatban tul.képp. igazad van. Csak én aggódom valószínűleg túl a dolgot. A ciki csupán az, hogy foglalkozásomnál fogva munkakapcsolatban is vagyok a védőnővel. (ő a gyermekvédelmis, és meg pedagógus vagyok)
Próbálok úgy kievickélni ebből, hogy senkit se sértsek meg (egyedül az idejáró gyerekorvos nem érdekel), és a gyerek a legjobban járjon.
Ezért is vállaltam az újabb vizeletmintát. Attól még a gyereknek nem lesz semmi baja.

A lányom már május óta (2 éves kora óta) szobatiszta éjszakára is. Azóta semmi gond nem is volt a pisiléssel, csak most, egy hónapja jött ez hogy becsurog az eleje. És mivel ez múlóban van, már szinte meg vagyok aról győződve, hogy csak eljátssza a dolgot. A pelenka visszaadásáról szó sincs! El sem tűrné, és amiatt a pár csöpp miatt felesleges is lenne. Mert végül is szól, hogy kell neki, csak egy kicsit későn, és ezt a bugyik megsínylik.

Igazából a védőnő "fenyegetése" zakkantott meg. Ezért írtam.
Azt éreztette velem, hogy saját elveimmel tönkretehetem a gyereket. Azért tettem közzé az esetet, hogy kapjak valamilyen visszajelzést, és több vélemény alapján dönthessek. Vagy úgy, ahogy Virág írta, tojok mindenkire, megyek a saját elképzelésem után, vagy ha egy védőnő megerősíti az itteni védőnő véleményét, akkor magamba mélyülök, és jobban utánajárok a dolgoknak.
Köszi, Virág! Te egyelőre az én elképzelésemet erősítetted! Kíváncsi lennék mások véleményére is.
Villő
Villő
 


Villő!
Ez a duma, hogy a kórházi vizeletvizsgálat szubjektív, egy izmos baromság! (Csak nőiesenKép).
Gondolom, te vitted a védő(?)néninek a pisit, ő meg belemártotta a tesztcsíkját, nem? A kórházi laborban pedig valszeg az összes jellemzőt erre kifejlesztett, mennyiségi meghatározásra is alkalmas technikával vizsgálták. Ez utóbbi a pontosabb. Ha az negatív, valszeg csak a bili volt koszos.
Másrészt nyilván, ha azt tapasztalnád, hogy lánykád 10 percenként bilit kér, aztán zokogva ül rajta, nem riadnál vissza az antibiotikumtól. Az elhanyagolt hurutnak azért több tünete van, mint pár csepp becsurrant pisi.

De az, hogy egy 2,5 éves gyerkőc játék közben kicsit későn szól, ha pisilni kell... ez nem betegség-, hanem kortünetKép.

Ne hagyd magad!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa!
Köszi Neked is!
Lelkileg megerősödve viszem a pisit pénteken a védő(?)néninek.
És szinte biztos vagyok benne, hogy negatív lesz. Kép
Ja, és azóta, vagyis a múlt héten és ezen a héten egyszer sem csöppent be a pisi! Kép
Villő
Villő
 


Lányok!

Már megint rosszkor hanyagoltam el a "topicomat"!
Csupa fontos dolog jött én meg nem. Vagyis sajna nekem is elég sok gondom volt az utóbbi napokban, ezért nem jöttem. Na de mondjak is valamit!

Kíváncsi!

Én próbálkoznék a mercurocrommal és a szabad babapopsival. Figyelni kell valóban az étrendjét, és a lámpa se árthat neki.És még azt szeretném kérdezni, hogy bőrgyógyi látta-e, vagy "csak" gyerekorvos? Mert a bőrgyógyászoknak azért lehet még jó ötletük. A pikkelysömört én látatlanban nem valószínüsítem, márcsak azért sem, mert miért pont csak a popsin, ha már jön, és valóban: miért nem gyógyul szteroidra? De remélem azóta már jobban vagytok. Mi gombára szoktunk adni castellani-canesten párosítást is, persze tudni kéne, hogy ez gomba-e igazán. A fürdetőt is jó gyógyszertárira cserélni. És nagyon figyeld milyen kaját adsz neki. Nem tudsz visszaemlékezni, hogy amikor elkezdődött, akkor nem adtál-e valami újat, amit esetleg azóta is adsz? A hajtetüre jelenleg nincs jobb ötletem, minthogy valakit (aki nem a kisfiad) meg kell kérned, hogy jó alaposan nézze át a fejedet. Persze könnyen lehet, hogy csak képzelődsz. (iskolai tetüvizsgálatok után napokig vakaróztam, pedig tetüt se láttam!)A tetüírtók a tetveket megölik, a serkékkel van a gond, azokat bizony egyesével le kell huzogatni!

Villő!

Azóta már túl vagy a kontroll vizsgálaton, ami biztosan negatív is lett, ugye??? Megint szomorú vagyok, mert olyan történetet olvastam, ami megint azt bizonyítja számomra, hogy milyen lelki viharokat tudunk "mi védőnők" (is!!) okozni az anyukákban egy -egy rosszul irányzott mondattal. A hiba nem a Te készülékedben van. Ne hagyd magad eltéríteni az érzéseidtől, egy anyánál jobban senki nem ismerheti a gyerekét. És ha az a védőnő oly primitív,hogy megsértődik egy ilyen reagáláson, amilyen a tied volt, akkor jobb is, ha nem véd benneteket tovább. De azért ezeket a dolgokat jobb tisztázni. Próbáld meg elmondani neki, hogy milyen lelki válságot éltél meg miatta, és kérd, hogy legyen toleránsabb az anyák önrendelkezésével kapcsolatban. És most itt nem akut helyzetekről beszélek. "Mi egészségügyisek" sokszor észre sem vesszük, hogy milyen tárgyként kezeljük a pácienseinket. Akik ráadásul laikusok is. És pillanatok alatt meg lehet valakit rémíszteni egy rosszul irányzott mondattal, szóval. És sokszor a másik kérdezni sem mer, csak magában morfondírozik, agyal és tessék, itt az eredmény! Próbálj meg beszélni vele, tegyétek helyre ezt a dolgot, aztán ha nem megy, akkor meg el kell válni. A közös munkát (gyerekvédelem)pedig véképp nem szabad a magánügyhöz keverni!

Minden jót Nektek, remélem már teljesen jól vagytok és hajrá!
Üdv: Kinga
Kinga
 


Kinga,
szia. Kép Egy aprócska gondolat: a mi gyerekeink fejében Nittifor után is vígan rohangáltak a tetűk. Kép Puszi.
Virág
 


Szia Villő!
A mi dokinénink a lányomnak 3 hetes korában adott először antibiotikumot (!) enyhe náthára (!), aztán amikor 9 hónaposan tél végén többször is megfázott (semmi láz, csak orrfolyás), minden egyes alkalommal magátólértetődően antibiotikumot írt fel. (Az összesen kb. 6 alkalomból mi - nem kis lelkiismeretfurdalás és dilemmázás után - 2x adtuk be a felírt gyógyszert.) Egyszer aztán szómenése volt és elejtett egy olyan mondatot, amiből kiderül, miért is ad folyton ilyet. Hogy ne lehessen feljelenteni esetleges szövődmény elhanyagolása miatt!Kép (Ami 1-2 %) De neki még ez a csekély fenyegetés is sok. Azért viszont nem jelenthetik fel, mert a feleslegesen adott antibiotikum tönkreteszi a gyerek szervezetét. Azt nem lehet bizonyítani. Kép

Méri
 
 


Kinga és Méri!
Köszi!Kép
A pénteki vizelet - természetesen - negatív lett! KépKépKép
Láttátok volna a védőnő fejét! Olyan furcsán nézett rám. Végül azt mondta, hogy biztosan magától meggyógyult a gyerek. Ráhagytam: Biztosan.
De hogy ezentúl semmi miatt nem fordulok hozzá, az is biztos!
Új védőnőnk lesz, de még csak most kezd, és emelett a banya mellet gyűjti a "tapasztalatokat". És a gyerekorvos meg a régi marad még jó ideig. Rossz így, hogy a legkisebb problémával is Bp-re kell rohangálni. Szerencsére a lányom nem beteges, még nem is volt beteg (2 és fél). De a bp-i doktornéni nagyon jó. Csak végső esetben ír fel gyógyszert, főleg antibiotikumot.

És jó, hogy van ez a topik, és vagytok ti!
Köszi még egyszer!
Villő
Villő
 


Virág!

Mostanában nem tudom, mi újság tetüfronton, mi gyógyítja, mert 4 éve nem kellett foglalkoznom tetükérdéssel. De el tudom képzelni, hogy ezek a mai tetük már fittyet hánynak a Nittyforra és csak mástól döglenek. Bocsi, ha nem vagyok naprakész!

Villő!

Örülök, hogy nincs gond (miért is lenne!) és remélem az új seprű jobban söpör majd!
Pusz: Kinga
Kinga
 


Sziasztok!

Mi a helyzet a szivárványszínű popsival?
Csak mert elsőre nekem is pikkelysömörnek tűnt a leírás alapján. (A húgomnak van sajnos.)
De: Miért csak a popsiján lenne? Mindenhol meg szokott jelenni.
Volt a családotokban hasonló?
Szteroid (Diprosalic) ideiglenesen használ rá.
Egyébként nem gyógyítható.
(Húgomat is kínozták mindenfélével, mire rájöttek, h mi ez.)
De szerintem ehhez ő még túl pici.
Inkább az a kérdés mit ettél/evett a baba.

Jobbulást!

Ilon
Kép
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: