Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok anyukak !


VAn egy 1 honapos babam es arra lennek kivancsi hogy okozott e problemat gyermekeiteknel az oltas.Varom tapasztalaitokat!

EGy aggodo anyuka
GAbi75
 


Szia Gabi!
Gratulálok pici babádhoz. Jó egészséget kívánok neki, és neked meg nagyon sok türelmet.KépKépKép

A védőoltásoktól nem kell félni. Nekem a 3 gyereknél egyiknél sem volt semmi mellékhatás, ami komoly lett volna. Természetesen volt lázuk, illetve ami mellékhatásnak kell lenni, de azon kívül semmi.
Mostanság vannak egyes emberek, akik merik vállalni, hogy ők döntsék el, az orvos helyett, hogy a gyerek milyen védőoltást kaphat. Nagy átlagban a gyerekeknek semmi bajuk nincs a védőoltásoktól, persze lehetnek kivételek, de az a betegség egyáltalán nem biztos, hogy pont a védőoltás okozta, az csak besegített a betegség kialakulásában.
Hajaj, remélem érthető volt amit akartam írni.Kép

Szia Zsuzsa

 
 


Nem dönthet úgy senki, hogy nem adatja be, mert kötelező és az ÁNTSZ fogja beperelni azt, aki megtagadja, ráadásul nem veszik fel bölcsibe-oviba az oltatlan gyereket, viszont elvehetik a szülőtől.
Névtelen
 

 
 

Gabi75,
Az oltasoknak vannak mellekhatasai, ha masnem akkor az, hogy gyengiti, ill. nem engedi kifejlodni az immunrendszert, a szervezet termeszetes vedekezokepesseget.
Most egy olyan orszagban elunk, ahol szabadon valaszthatok, oltatom-e a gyerekeimet, avagy sem. Probaltak le-, es rabeszelni. Vegul ugy dontottem, meg kell, hogy kapja a pici az oltasokat, sot, meg a BCG-t is, ami itt mar masfel evtizede megszunt, az oltoanyagot sem tudtak (vagy akartak beszerezni). Sajnos vannak betegsegek, amik igenis valos veszelyt jelentenek. Ezek ellen meg az esetleges mellekhatasok figyelembevetelevel is szukseges oltani. Vannak viszont olyan vedooltasok, amiket nem kotelezo beadatnod, rad bizzak, hogy fontosnak, hasznosnak tartod e oket! Elotte jol tajekozodj, olvass utana, es merlegeld a szuksegesseget, ne a rendeloben kelljen igent, vagy nemet mondani!

Amugy az en kisfiam a Di-Per-Te oltasok utan napokig (a masodik utan 1 honapig) kohogott. Minden kulonosebb ok nelkul, egyik pillanatrol a masikra jott elo nala a kohoges, tudohorges. Mindenki azt hitte beteg a gyerek, aztan 5 perc mulva mar nyoma nem volt az egesznek. Hogy van e osszefugges, nem tudom, ez csak egy megfigyeles.

Zsuzsi
 


Sziasztok!

Örülök, hogy indult ez a topic. Én is sokat gondolkodtam az utóbbi időben, vajon helyesek-e a védőoltások! Azután a következőkre jutottam.
Mivel már igen sokan élünk eme bolygón, sokkal nagyobb a különböző fertőző betegségek terjedésének esélye is. Mi lenne, ha az összes szülő úgy döntene, nem oltatja be a gyerekét? Ismét dühöngnének a járványok, aggódhatnánk a gyerekeink miatt! Bár való igaz, hogy újszülött korban gyengébb az immunrendszer, nagyobb a kockázati arány, mégis hasznos a védőoltás. Persze, hallottam egy két olyan esetről, ahol a gyermek egy védőoltás miatt lett gyógyíthatatlan beteg, de még mindig inkább legyen egy százalék ez az arány, mint a gyerekek nagy része beteg. Gondoljunk csak a gyermekbénulásra!
Persze mindenkinek szíve joga mit tesz a saját gyermekével, én mégis úgy gondolom nem véletlen, hogy egész Európa szerte szinte ugyanaz az oltási rendszer mint Mo.-on!

Süti
 
 


Suti,
Elegge kulonbozo az oltasi rendszer Europa szerte. Olyannyira, hogy igen nehezen igazodom ki rajta, hol, mikor es milyen oltasokat kellene megkapni a gyerekeimnek. Raadasul az oltoanyag is kulonbozo.

Zsuzsi
 


Zsuzsi,

Pont most nézegettem a neten, nekem eléggé egyformának tűnt...aztán lehet, hogy én néztem félre...

Süti
 
 


Sziasztok lanyok!

En jelenleg az Usa-ban elek es itt nem kotelezo,nagyon sokan probalnak rola lebeszelni de en felek tole.(marmint attol ha nem adatom be akkor kesobb lenne baja).Egyebkent az oltastol is tartok mert itt sok rosszat hallottam rola.De azert igazatok van szukseg van ra.
GAbi75
 


Sziasztok!
Éppen ma volt a rádióban erről szó. Ott a szakértő azt mondta, Németországban is kötelező az oltás, és nagyon hasonló a hazaihoz. Zsuzsi, te mit tudsz erről, ha nem is kötelező a szó szoros értelmében, nincs valami hátulütője, ha nem adatod be?
Itt Ausztriában egyébként tényleg hasonló az otthonihoz, kis eltérések vannak, hogy mit mikor adnak be, de nagyjából uaz. Az viszont biztos, hogy ha nem adatod be, nehezen találsz olyan óvodát-iskolát, ahova járhat a gyerek. Különösen a tetanuszra érzékenyek, nem tudom, miért. Persze sokkal közelebbit nem tudok, mert mi az otthoni rendszer szerint oltatjuk őket, hazajárunk. Ebből ki is derült, hogy oltáspárti vagyok. Ráadásul nekünk különösen szerencsénk is volt, mert az öt közül egynek se okozott még csak lázat se az oltás. Talán hőemelkedésük volt. Illetve egy dolog sült el rosszul, az azonban nincs benne a hazai oltási rendben, csak a gyagya osztrákok kérték beutazás előtt, hogy csináljunk a gyerekeknek tuberkulin-próbát, és az a nagyfiamnak csúnyán belobbant, hónapokig kezeltük.
Kíváncsi
 


Ezt kaptam ma, olvassatok el!!!

Kedves / Tisztelt Címzett!
Bizonyára halott(ál) róla, esetleg nem, de a feleségem és én vagyunk a média által most felkapott (és lassan letaposott) sztorinak a szereplői, amelyben minket bűncselekmény vádjával bíróság elé állítottak, mert a tőlünk telhető legalaposabb informálódás alapján úgy döntöttünk, hogy bizonyos oltásokat nem engedünk beadni a gyermekünknek.

A helyzet eléggé lehetetlen, mert egyrészt az a szituáció, amit tavaly ősszel veszélyesnek talált a Gyermekjóléti Szolgálat (miszerint a háziorvosunk visszaadta a gyermek TAJ kártyát (nem kötelező a háziorvos!), és így kikerül az orvosi ellenőrzés alól, sőt, még oltva sincs szegény) nem áll fent, gyermekorvosunk már van, és bizonyos, Németországból behozott, sokkal modernebb és veszélytelenebb oltásokat is kapott Csengele; másrészt a tavasszal megtörténő csatlakozással egy olyan unióhoz fogunk tartozni, ahol sokkal liberálisabb oltási rendszer működik, és bíróság elé senkit nem állítanak bűncselekmény vádjával, csakmert gyakorolta szülői felelősségéből adódó választási szabadságát.
És eléggé komoly: jómagam a vasárnapi Friderikusz-műsor után éreztem szinte a saját bőrömön, hogy bizony nem egy valószínűtlenül abszurd színjátékba csöppentem, hanem valóban vannak olyan érdekek, amik el akarnák szakítani a gyermekeinket tőlünk, és olyan helyzetbe akranak hozni minket, amiből már saját erőnkből nem állnánk talpra.
Nem tudom, kik ezek az emberek, nem tudom, miért támadnak ránk ilyen fogcsikorgatva, és miért érdekük egy szeretetben, körültekintő, megfontolt nevelésben részesült gyermekekből és szüleikből álló családot szétzúzni...

Most érkeztem el ahhoz a felismeréshez, hogy itt már nem elég a saját erőnk, és nem elég az ügyvéd ügyessége, nem elég a külhoni hivatalos szakvélemények és dokumentációk tömkelege.
Külső, nagy, erős segítségre van szükségünk, hogy mindenki lássa: annak ellenére, hogy hivatalosan nincs ma Magyarországon oltási szövődmény (tehát az ettől való félelem alaptalan volna, és minden híresztelés mondvacsinált), vannak, akiknek életét többé-kevésbé erősen befolyásolta egy-egy oltás után jelentkező betegség, károsodás vagy - sajnos ilyen is van - haláleset.

Ezért szeretnék megérni mindenkit, aki ezt a levelet olvassa, hogy ha tudomása van ilyen esetekről, ismer ilyen embereket, hozzátartozókat, segítsen a kapcsolatfelvételben (a fent vagy lent címek egyikén). Ez az ügy a fennálló tarthatatlan helyzetről szól, róluk is, nemcsak rólunk. Nem kérek mást, minthogy elmondják a velük megesett történetet a bíróságon, amikor erre sor kerül - amennyiben vállalják. Most az emberi oldalt kell látnia annak, akinek a vállát a döntés, a bíráskodás felelőssége terheli.
Azt, hogy van szenvedés, és nincs információ.

És azt is kérném, hogy menjen tovább ez a kicsit hosszúra sikeredett levél, minél több ember olvassa el.
Nagyon szépen köszönöm:
Zöld Balázs

Elérhetőségeink:
06-70/33-75-205
Fax: 94/511-350
balazs@logomotiv.net
szempont@westel900.net
csippi
 


Nemetorszagban legjobb tudomasom szerint egyaltalan nem kotelezo a vedooltas. Az orvos tajekoztat, esetleg elmondja a sajat velemenyet is a dologrol, de tiszteletben tartja a tiedet, mint szuloet, es csak azt adja be a gyereknek, amit te kersz! Igy pl. nem kotelezo a Di-Per-Te egyben, kerhetsz csak tetanusz ellen is vedooltast. Ugyanigy az oltas beadasanak idopontja is opcionalis. En is hajlottam ra, hogy a "kisbabas" oltasokat inkabb 1 eves kora utan adatom be Mikinek, addig is hagy erosodjon az immunrendszere, semmi kifogasa nem volt a dokinak ellene (aztan vegulis idoben, ill. 1-2 honap csuszassal kapja oket).
Ami kulonbseg van pl., hogy a 3-4-5 honapos kombinalt oltast itt 12 honapos korban ismetlik, tehat kap a gyerek egy negyediket is.
Az oltoanyagok szerintem jobbak, mint otthon, legalabbis kozel s tavol nem produkalja a gyerek azokat a tuneteket oltas utan, amit az otthon oltott babak viszont igen. Sokkal jobb a kozerzete oltas utan a gyereknek, nem lesz magas laza, es nem ordit vigasztalhatatlanul, ahogy errol otthon tobben panaszkodtak!

Zsuzsi
 


Az oltásokkal kapcsolatosan találtam itt a Babaneten egy nagyon érdekes cikket, a főoldalon "A védoltásokról" címen indul, lehet böngészni, benne vannak Ny-Eu.-ban, ill. K-Közép Eu.-ban a kötelező ill. adható oltások, és van egy-két cikk az oltóanyagokról is. (Ha még esetleg nem találtátok meg.)Hát döbbenetes, hogy mikre képesek a gyógyszergyártók pl. az USÁ-ban...

Süti
 
 


Szia Zsuzsi,

tudnal nekem egy kicsit segiteni oltas ugyben? Mi uyganis Ellinek a nemet oltasokat adattuk be eddig, es ezutan is ezt tervezzuk. Vagyis o nem kapott itthoni oltoanyagbol egyet sem es eddig osszesen 3* szurtak meg. (3-4-5 honaposan megkapta a Pentavac-ot) Most azt szeretnem kerdezni, hogy hogyan tovabb? Errol, hogy 1 evesen is ismetelni kellene, nem tudtam. akkor ez most aktualis nala, ezert kerdezem.

Es mi van a kesobbi oltasokkal? Mikor mit kell kapnia a kinti oltasi rend szerint?

Ha nem okoz gondot, legy szives szedd nekem egy kicsit ossze ezeket.

Mi is azert dontottunk uyg, hogy a kicsit a kinti oltoanyaggal oltatjuk, mert eleg sok rosszat hallottunk a mellekhatasokrol. (Mondjuk nekem a ferjem nemet, de magyar gyereket is siman lehet oltatni nemet oltoanyaggal). Es tenyleg soha semmi baja nem volt. Egy kis siras esetleg, amikor megkapta, de ennyi. Ha jol emlekszem, meg hoemelkedese se nagyopn lett. A labat borogatni meg hasonlok, szoba se kerult. Es ami a fo, mindig csak 1* szurtak meg.

Az is igaz, hogyba korzeti gyerekdoki nem orult a dolognak, de hat o ugyis csak mereskor meg popsikenocs iratasakor latja a gyereket, szoval annyira nem erdekel a dolog. Van egy nagyon kedves doki nenink, o ajanlotta ezt es nekunk nagyon bejott. Most jon a kovetkezo baba es ot is ugyanigy fogjuk oltatni.
Mert az igaz, hogy fontosak az oltasok, de ha mar lehet jobbat talalni, akkor miert ne?

macsek
 
 


A rádióban azt is mondták, hogy ma már itthon is korszerű, ny-e-i oltóanyagokat használnak. Nekünk, amit már írtam, nem is okoztak semmiféle problémát.
Szerintem egyébként nem véletlen, hogy az oltások ideje nagyjából megegyezik a különböző országok gyakorlatában. Nyilván arról van szó, hogy bizonyos betegségeket ha egészen kis korban kap meg a gyerek, úgy értem, hogy aki nem volt előtte oltva, végzetesek lehetnek. Ha rábízzák a szülőkre, hogy betartják-e az oltási rendet, azt biztosan úgy teszik, hogy elmondják előbb a lehetséges következményeket, és saját felelősségre a szülő ezután azt tehet, amit akar. Mint a kórházban, hogy hazaviheted, de annak a lehetséges következményei ezek és ezek.
De cáfoljatok meg, ha nem igaz! Végülis ezek csak feltételezések, habár általános ismereteken meg ilyen-olyan tájékoztatásokon alapulnak.
Kíváncsi
 


Macsek,

Nemet oltasi tablazatok:

http://www.kinderpage.de/baby/impfung.htm
http://www.jukimed.de/Eltern/Impfen/Eltern%20Impftabelle.html

Es egy erdekes link az oltasok veszelyeirol (nemetul tudoknak, nagyon erdekes, korrekt, nem "szemellenzos"):

http://www.impfschaden.info/index.htm?/impfschaeden.htm

Zsuzsi
 


Sziasztok!

A Kislanyom Ausztraliaban szuletett es ott kezdtek meg az oltasat is. Ott egyaltalan nem koltelezo az oltas (szinte semmi sem kotelezo), csak ajanlott. Kaptunk egy tajekoztato fuzetet, amiben reszeltesen leirtak a betegsegek ill. az oltas kockazatat. A fuzet vegen pedig volt egy telefonszam, ha tovabbi kerdesek merulnenek esetleg fel, akkor tudjunk hova fordulni. Persze Kamilla megkapta az osszes oltast + hep. B ellen is. En ezt a rendszert nagyon korrektnek tartom. Kozben Nemetorszagba koltoztunk, es itt is maximalisan jonak tartom az oltasi rendszert. Egyebkent, amikor rakerdeztunk a bcg-re, nekunk is azt mondta a gyerekorvos, hogy nem hasznaljak, mar hosszu evek ota, mert "ugy tartjak, hogy nem hasznal".

Kamilla sem lazasodott be egyszer sem, sot piros sem lett a kis combja oltas utan. Engem megnyugtat, hogy az olyan gyermekbetegsegek, amik 1000 es 1000 kisgyermek eletebe kerultek, illetve ezek miatt sulyos egeszsegkarosodassal elhettek le egesz eletuket, a kislanyomat nem fenyegetik.

Maci
 


Zsuzsi,

koszi, kozben en is visszatalalam.
Ezt ismered?
//www.rki.de/GESUND/IMPFEN/IMPFEN.HTM?/GESUND/IMPFEN/STI_NEU.HTM&1

macsek
 
 


Macsek,
Koszi, klassz a link, bar csak atfutottam, olvasni napkozben nincs idom!
Magyarorszagon a Hepatitis B ellen kotelezo az oltas? Itt Nemetorszagban elvileg egy kombinalt oltoanyagot kapott volna Miki, de en nem kertem a Hepa ellenit, majd legfeljebb 1 eves kora utan, de jobb szeretnem ha csak akkor kapna meg, amikor mar kozossegbe jar.
Egy biztos, baranyhimlo, mumpsz ellen nem fogom oket oltatni! Jo lenne, ha mindegyiket elkapnak meg amig kicsik, foleg a mumpszot, mert azert szeretnek majd unokakat!

Vannak am homeopatias "oltas"-ok is, un. nozodak! Hallottatok roluk?
Illetve, ha a gyerek megis allopatias oltast kap, vannak homeopatias szerek, amikkel enyhiteni lehet az oltas kovetkezteben kialakult tuneteket.

Zsuzsi
 


Sziasztok!

Érdekes az a topic. bavallom, nekem a De-per-te oltásnél eszembe se jutott hogy nem kéne beadatni, és komolyabb tünete egyiknek sem volt. (kis hőemelkedés). Viszonta 15 hónapos MMR oltástól kezdek nagyon félni, Ráadásula di-per té-vel ellentétben itt nem vagyok meggyőződve hogy tényleg szükséges e. A rózsahimlő, mumpsz tudtommal azért nem annyira súlyos betegsége. De mivel kötelező, ez csak elmélkedés.

zsuzsi!

It a hepatitis B nem kötelező, legalábbis nem kisgyerek korban. talána nyolcadikosokat oltják kötelezően. Viszont a mumpsz kötelező.Kép A bárányhimlő elleni szerintem egy hülyeség, max azoknak a felnőptteknek jó, akik gyerekként nem kapták el, bár ez nagyon ritka, hogy nehogy felnőttként kapják ela gyereküktől. És szerinted mumpszot el fogják kapni a fiúk védőoltás nélkül? csak mert itt Mo-on elég kicsi lenne rá az esély, mert mindenki más be van oltva, tehát nem valószínű hoyg elkapnák. bár épp most hallottam egy történetet hogy a mumpsz oltás után pár évvel mumpszos lett egy kislány. Persze nem lett semmi komoyl baja, szépen átvészelte.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Zsuzsi,

ez a homeopátiás cucc érdekelne. Amit a tüneteket enyhítő szerekről írtál, azt hogy érted? Spéci, adott oltáshoz rendelt szerek, vagy a szokott homeobogyók, amit lázra, nyugtalanságra stb. adunk?

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Zulu,
Igen, adott oltashoz rendelt szerek. Hogy pontosan mi van benne, nem tudom, mert azutan, hogy Miki megkapta a masodik Pentvac-jat, es emlitettem a homeodokinknak, hogy a gyerek furcsan kohog, megkerdezte, hogy adjon e neki "Di-Per-Te-t", amibol ott helyben kapott egy adaggal. A homeopatias oltasoknak, nozodaknak utananezek!

Mano,
Volt szerencsem 21 evesen a 3 eves, ovodat kezdo gyerekemtol elkapni a baranyhimlot, akkor 17 eves ocsemmel egyetemben! Szupi volt, mondhatom. Fel szememre megvakultam kb. ket hetre, es iszonyat sokat szenvedtunk az ocskossel! Tenyleg egy remalom volt!
A gyerekbetegsegek elleni oltasokkal az a bajom, hogy az ismetlo oltasokrol felnott korban elfelejtkezunk, senki nem hivja fel a figyelmet arra, hogy mikor kene ujraoltatnia magat az idokozben felcseperedett gyerkocnek!
Te peldaul kaptal Di-Per-Te ismetlo oltast az elmult 10 evben? Vagy Szabin-cseppet (oltast)? Mert bizony akkor te sem vagy vedve ezen betegsegek ellen (bar ha jol olvastam tegnap a Frissbabakban, akkor te utazgattal, igy valszleg vedve vagy Kép )! Szerintem ismetlo oltast csak az kap, aki "veszelyeztetett" orszagokba utazik, es elotte ellatogat az ANTSZ-hez!

Zsuzsi
 


Ja, meg az oltasi rendszer hasonlosagarol annyit, hogy itt Nemetorszagban pl. a Hepatitis B-t 3, 5 es 12 honapos korban adjak, ill. javasoljak!

Zsuzsi
 


Manó,
vannak olyan betegségek, amelyek nem túl súlyosak ugyan gyerekkorban, de annál nagyobb katyvaszt okozhatnak felnőttként. Ilyen a mumpsz és a bárányhimlő is. Na ezért kell gyerekkorban oltani, hogy biztosan átessen a szervezet a fertőzésen és ezáltal védelmet nyerjen.
Egyébként az, hogy most nyugodtan lehet "játszadozni" a védőoltásokkal, hogy beadatom-e vagy sem, azért is van, mert a be nem adók nyugodtak lehetnek, hogy nem kapják el a fertőzéseket a beadóktól, akik súlyos többségben vannak. De ha elharapódzik a nem adom be szokása, akkor kicsit jobban kell majd félni a járványoktól, úgy hiszem. Nem szeretném én ezt!

Érdekes, a tegnapelőtti rádióműsorban az is elhangzott, hogy nincsenek homeopátiás oltóanyagok! Már teljesen meg vagyok zavarodva! Azért elképesztő, hogy ennyire egymással szöges ellentétben lévő állítássorozatot halljon az ember! Kép Mostmár tényleg szeretném tudni, hol is az igazság!

Ausztriában egyébként hepa B-re 12 évesen oltanak. Nyilván azért, mert borzasztóan elterjedt a tetkó már kiskorban is.

Kíváncsi
 


Sziasztok,

az MMR nem kanyaró-mumpsz-rubeola oltás? Eddig úgy tudtam, hogy a bárányhimlő ellen nincs kötelező szuri. Ezek szerint változott?

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is nyugodtabb lennék, ha mumpszra meg rubeolára nem oltanák őket, avagy csak kamaszkorban, addig meg kapja csak el inkább. Sajna mindegyik oltóanyaggal az van, hogy x évig ad védettséget, utána már nem annyira és sose annyira, mint a kiállott betegség.

Sabin csepp: erről viszont olvastam, hogy az OPV, ami a csepp, az olyan, hogy élő kórokozó, és a baba szervezetéből 8-10 hétig ürül a széklettel. Azaz az anyuka, ahogy tisztába teszi gyermekét, újra találkozik vele, s ezzel javitja a védettségi esélyeit.

Másfelől a DiPerTe és a Sabin cseppek esetében az a helyzet, hogy ezek kifejezetten gyerekkorban veszélyesek, például a szamárköhögésről (Pertussis) irják, hogy valószinűleg egy csomó felnőtt éppen átesik rajta anélkül, hogy tudná, hogy emiatt köhög sokáig.
Na a Te azaz a Tetanuszra ez persze nem áll, de azt meg tipikusan mély sérüléseknél lehet elkapni, akkor meg adják is a szurit.

Érdemes elolvasni, a főoldalról elindulva sok összegyűjtött anyag van, én például ennek alapján végre kizártam magamból a kétségeket azirányban, hogy oltsam-e menjugate-tel a kicsit vagy se. (utóbbi)

Ja, még egy: bárányhimlő nem kötelező oltás, de létezik.

Ildi

Ildi
 
 


Zsuzsi!

Sajnos nem én utazgattamKép
Bárányhimlős én voltam, remélem a férjem is, így Emma nyugodtan lehetKép
Egyébként én nem vagyok oltás ellenes, csak szerintem is az lenen a jó megoldás hogy azt oltsák csak mumpsz és kanayró ellen aki gyerekkor ban nem estt át rajta. Épp azért amit zsuzsi is ír, hogy később ezeket ugyanúgy el lehet kapni az oltás ellenére, míg ha átesik a konkrét betegségen akkor nem. ha meg elkerüli akkor iskolás korában beoltanák. Kép

Egyébként Zsuzsi én csak BCG-t kaptam vagy 6xKép, szerintem, totál érzéketlen vagyok rá, ahányszor próbát csináltak annyiszor nem eltt egy mm-es piros foltom sem. Még főiskolán is képesek voltak beoltani újra. és Emmának sincs semmi komoyl nyoma,s zerintem örökölte az érzéketlenségetKépKépKép
Sabin csepp és Di-per -te ből meg én is úgy tudom hogy csak a tetanusz veszélyes felnőtt korban, ezt ha történés van megkapjuk, én is kaptam már 1x felnőtt koromban, 1 évig hat.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Pont a héten hallottam a rádióban, hogy Romániában egy területen hosszú évek betegség-mentessége után abbahagyták a di-per-tét, és pár év múlva felütötte a fejét a megbetegedés. Mármint valamelyik a háromból, nem emlékszem, melyik, de végülis mindegy. Szerintem akkora a jövés-menés a világban, és annyi helyen élnek még ezek a betegségek(3. világ), hogy behurcolják innen-onnan, nem lehet rizikózni, hogy a gyereket megtalálja a kórokozó.
A bárányhimlő tényleg fakultatív, pénzért lehet oltatni.
Szerintem is van hátránya, hogy minden ellen oltanak(rubeola,...), biztos ez is szerepet játszik abban, hogy ennyi allergiás gyerek van, mert egyszerűen "unatkozik" az immunrendszer, de nyilván azért oltanak mindenkit, hogy a gyerekek ne szórják a betegséget, ezáltal ne betegítsenek meg terheseket ill. azok magzatát.
 
 


Rjuli!

Unatkozik az immunrendszer?Kép Ez jó. Valszinű tudat alatt sejthettem mert a kúszó-mászó 11 hónaposom állandóan szutykos... Pl lent a játszón a homokozóból ki a földre... Néha nem vagyok elég gyors és pár marok homok bekerül, de tudod mit? Annyiban izgat, hogy ne fulladjon meg tőle és ne legyen a homokban semmi veszélyes (üvegszilánk, kaka)Kép Lehet felelőtlenség, de anyósom is mindig azt mondja, "úgy szép a gyerek, ha maszatos"Kép

Védőoltás... Valószinű beadatnám azokat amiket már megkapott. A bárányhimlő, mumpsz, rubeolát nem. Szeretném, ha elkapná. Bárányhimlős voltam kemény 6 db pöttyel még csecsemőnek. Mumpszos voltam kb 3. v. 4. osztályban, és nem vészes. A fülem fájt egy kicsit. Aztán 1 hétig itthon rosszalkodtam, úgy volt, hogy megyek az osztálykirándulásra is a betegség vége felé, de aztnap nem bírtam lábra állni. Nagyon furának és viccesnek találtam (kemény 10 évesen), hogy nem tart meg a lábam és kiabáltam anyámnak, hogy segítsen menniKép Ez a nagyon gyenge állapot kb 2 napig tartott, vagy inkább másfél.
sasha

Kép
 
 


A Folia homeopathica hungarica 2002/4-es szamaban talaltam az alabbi cikket (es egy masikat is, aminek begepeleset kesobbre halasztottam). Elgepelesekert elore is bocs.

MIERT SZUKSEGES A VEDOOLTAS?

Mert a szoptatos anyak oltott vedettseggel rendelkeznek, ami a szoptatas idejere mar nem ad vedelmet! A szocialhigienes viszonyok elegtelensege miatt megalkuvasra kenyszerulunk, es oltanunk kell a jarvanyok megelozesere. A vedooltas bizonyos ertelemben uj fegyver az orvos kezeben. A fegyver itt azonban nagyon komolyan veendo!
Egy rosszul taplalt egyen az immunrendszeret gyengito eletmod miatt nem jol toleralja sem az oltast, sem a betegseget, mert meg gyengebb es meg betegesebb lesz.
A vakcinalas legyengitett korokozoval tortenik, ami egy enyhebb betegseget indukal, es ha az egyen immunitasa jo, akkor a paciens egy idore vedelmet kap.
Ha gyenge immunitasu egyent vakcinalunk, akkor tovabbi karosodasokat inditunk be: vagy kronikus betegseghajlamot indukalunk, vagy az illeto fogekonyabba valik az akut betegsegekkel szemben, gyakrabban betegszik meg.
Miert ellenezzuk/-ik a homeopata orvosok, szulok a vedooltast? Vedooltas- itt a vedesen van a hangsuly. A fentiek alapjan, ha a szocialhigienes erettseg megfelelo lenne, vedooltasra nem lenne szukseg. Hiszen mint fentebb mar emlitettem, a vedes nem teljes erteku, azonkivul veszelyei is vannak.

Kisero tunetek es oltasi karok:

1.A kisero tunetek lehetnek helyiek es altalanosak.
a.) Helyi tunet lehet izom- es/vagy idegatrophia, vagy lokal erithema.
b.) Altalanos tunet lehet 2-3 napig tarto apatia, tobb napig elhuzodo laz es etvagytalansag.

2.Oltasi karosodasok:
a.) Elbutulas, ami a 3-19-ik nap kozott jelentkezik; a magas laz jarhat eszmeletvesztessel, kancsalsaggal.
b.) Hirtelen gyermekhalal, Reye szindroma.
c.) A meglevo anyagcsere, ill. malabszorpcios problemak felerosodese.

Mindezek visszavezethetok az oltas idegen feherjejere es/vagy az antibiotikummal valo szuszpendalasra. Vannak un. kesoi oltasi karosodasok, amelyeknek a bizonyitasa nehez. Ilyenek: rheumatoid arthritis, epilepszias gorcsok, arthralgia, szisztemas lupus erithematosus, sclerosis multiplex.

Virusoltasok utan elofordulhat:
1.hiperaktivitas (de ez lehet a sok antibiotikumtol, ill. a terhesseg alatt tuladagolt vastol is)
2.eszlelesi zavarok (latas, hallas)
3.figyelemzavar (10 percen tul le nem kotheto figyelem)
4.minimal cerebral diszfunkcio vagy mas neven pszichoorganikus szindroma,
5.nyugtalansag ejjel-nappal
6.agressziv viselkedes, bar ez utobbiak nagy valoszinuseggel az in utero kialakult anyagcserezavar es az oltasi karok szuperponalodasabol adodnak.
Lehet meg: neurodermitis, kesoi es/vagy hibas beszedfejlodes, dyslexia es dysgraphia, mastoiditis.

Az oltasokkal ovatosan kell banni es homeopatias kivedesre es kivezetesre is lehetoseg van.

Megis hogyan vedekezzunk?

-Altalanos immunerositessel es csak akkor oltsunk, ha az oltando egyen immunitasa jo.
-Kivanatos lenne az aktualis immunallapot teljes felmerese.
-A megelozeshez az is hozzatartozik, hogy ha a kozvetlen kornyezetben betegseg van (csalad, ovoda, iskola), akkor ne oltsunk!
A homeopata orvos is ad vedooltast, de ugynevezett homeopatias kivezeto szerekkel egyutt, hogy az elozoekben emlitett oltasi karokat es oltasi szovodmenyeket kivedhessuk. DPT helyett DPT acellularis tisztitott vakcina ajanlott, ez kevesbe ingerlo es a lazmenet is elviselhetobb.
Ahhoz hasonloan, ahogy legalabb 12 honapos kor elott nem adunk tehentejet, mert hetszeresere no es gyakoribba valik az ekcema, ugy az oltasokkal sem kellene idegen feherjeket bevinni. Az ellenanyagszint ugyan no, de no a bevitt feherje allergizalo hatasa is. Ezaltal az allergias subokat szaporitjuk, megis mar korai eletkorban vakcinalunk.
Figyelnunk kell nekunk, olto orvosoknak az atopias paciensekre, mert ezeknel szenanatha, ekcema vagy mas borelvaltozas, kesobb allergias asztma alakulhat ki.
Figyelnunk kell a vakcinacio es az autoimmun reakcio kapcsolatara.
Az oltasok hosszu tavu hatasai nem, vagy nem kelloen ismertek.
Merlegelnunk kell: a rovidtavu eredmenyek ellensulyozzak e a hosszu tavu karosodasokat? A betegseg, amit homeopatival kezelek vagy kezelhetek, nem jobb e az egyen szempontjabol, mint az oltasi szovodmeny? A homeopatias kezeles, ami szignifikansan csokkentheti a gyermekkori betegsegek elofordulasat es sulyossagat, megkerdojelezi a vakcinacio szuksegesseget.

Az alapkerdes
Bevigyunk-e vagy sem patogen mikrobakat az elo szervezetbe?
A homeopatias orvosok meglatasai:
1.A vakcinacio akadalyozza a gyogyitast.
2.Az oltas utan kialakult immunmemoria nem hosszutavu.
3.A klasszikus gyermekbetgsegek konnyen kezelhetoek homeopatiaval.
4.A vakcinaltak koreben gyakoribbak a komplikaciokkal jaro betegsegek.
5.A sorozatban kapott vedooltasok miatt a szervezet nem tanul meg beteg lenni, es az elet folyaman kialakulo nagyobb betegsegek ellen nehezen vagy semmikepp nem tud ellenanyagtermelessel vedekezni, valoszinuleg korunkban a carcinomas megbetegedesek egy egyeb sulyos kronikus betegsege (pl. Sclerosis multiplex) nagy szama is reszben ere vezetheto vissza.
6.Lehet e az elet ellen vedooltani?
7.A vedooltas jovoje: az etelekben beadott „oltoanyag“.

Az oltasok melletti homeopatias kezelessel a negativ hatasok oriasi tobbsege elkerulheto lenne.
Gondoljunk bele, mennyi oltas altal provokalt bortunet- ha csak a leggyakoribb kisero tunetet nezem- nem jelenne meg.

A megfelelo homeopatias szer beadasaval megelozheto peldaul egy atopias csecsemo tobb honapos nagy mennyisegu gyogyszeres kezelese.

Dr. Sik Ildiko
 


Zsuzsi,

ez tényleg elgondolkodtató cikk. Meg egy kicsit ijesztő is. Eszembe jutott, mikor én voltam gyerek, ha valaki mumpszos vagy rubeolás lett, akkor az anyukák sorba vitték látogatóba a srácokat, minnél előbb átessenek a fertőzésen.
Hétfőn viszem Dávidot a homeós dokinénihez, még a szurka előtt, majd megkonzultálom vele a dolgot.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Zulu,
Biztos van a homeodokineninek ilyen "kisero" szere, kerdezz ra. Amikor Mikit vittem (Dr. Kuzsel Judithoz), egybol kapta elo a fiokbol a DPT-t.
A Gazdagreti Gyogyszertarban lehet kapni az osszes kivezeto szert, multkor nagyon ajanlgattak nekem, de mondtam, hogy elobb szeretnek utanaolvasni- akkor vettem ezt az ujsagot!
Majd gepelem a kovetkezot is, talan ma este.

Zsuzsi
 


Sziasztok!

Tudtok segiteni, hogy a BCG oltas csak szuleteskor erdemes megkapni, vagy lehet kesobb is (pl. 6 hetesen)?

A masik kerdesem, hogy ti milyen oltasokat kaptatok/kertetek az elso evben, es melyiket mikor?

Mi is egy olyan orszagban elunk, ahol semmi sem kotelezo, es masfel het mulva megyunk a 6 hetes ellenorzesre, addig probalok kiokosodni oltasokbol (sajnos a szuleteskori BCG-rol mar lecsusztunk, nem szeretnek tobb ilyet).

Koszonom,

batkamano
 


Batkamano,
Miki is kb. 2 honaposan kapta a BCG oltast. Barmikor lehet, allitolag 6 honapos kor (masok 6 hetest mondtak) utan mar el kell vegezni a tuberkolin tesztet.
En pl. a Hepatitis B oltast feleslegesnek tartom egy csecsemo szamara, epp ezert nem is adatom be egyelore, majd talan kesobb. A Babanet fooldalarol klikkelve nagyon jo cikkek vannak a temaban osszegyujtve!

Zsuzsi
 


Zulu, az igert masik cikk (sajna szerkeszteni nem volt idom):

Vedooltasok es oltasi nozodak

A mult
Az 1790-es ev kulcsfontossagu volt mind a homeopatia, mind a vedooltasok szempontjabol. Ebben az evben keltette fel Jenner figyelmet a tehenhimlo megelozesenek lehetosege, valamint Hahnemann elvegezte a kinafa kiserletet, amelynek kapcsan felfedezte a hasonlosagi torvenyt es megalapozta a homeopatiat. Hahnemann 1796-ban publikalta eloszor az uj kezelsei modszert es Jenner ugyanebben az idoben lepett eloszor a nyilvanossag ele az oltasi elmeletevel.
A himlooltas egeszsegkarosito hatasat nagyon koran felismertek, es kiserletek tortentek ennek a megszuntetesere. Hahnemann, aki a homeopatia megteremtesevel a termeszetes gyogymodok teruleten uttoro munkat vegzett, Jenner kezdeti sikereit sokkal inkabb egyszeru orommel, mint szakmai lelkesedessel fogadta. Hamar vilagossa valt szamara az oltasok szamtalan kovetkezmenye. Tudta, hogy a Jenner- modszer nem lehet a helyes ut, mivel sok rossz tapasztalata volt a nem potencirozott gyogyszerekkel, melyeket a betegeknek similimumkent adott.

Jenner borbely es sebesz volt. Egy farmertol kapta az otletet, hogy a tehenhimlovel fertozott tehenekkel valo erintkezes himlo elleni vedelmet epit ki.
Jenner azonban egy lepessel tovabb ment azaltal, hogy a himloben megbetegedett tehenek es lovak szerumat kozvetlenul emberi verkeringesbe juttatta.
Jenner modszere ujdonsag volt. Habar Angliaban es Nemetorszagban a druida papok mar hasznaltak az emberi himlo izopatiasan higitott szerumat a borbe valo bemetszesen keresztul himlo elleni vedekezeskent, de allati szerumot nem hasznaltak. Paracelsus is tanitotta es hasznalta az izopatias modszereket a kezeleseknel es a betegsegek megelozesenel (izopatia: azonost az azonossal gyogyitunk). Igy a vedelemnek ezt a modszeret sok mas gyogyito is kiprobalta. A szamtalan kudarc miatt es kulonosen az 1860-70 kozotti sulyos himlojarvany idejen sikertelenul alkalmazott oltasok kovetkezteben vegul 1870-ben betiltottak az oltasokat.
Pasteur volt, aki szemelyes kapcsolatai es ugybuzgalma reven az oltasokat ujra be tudta vezetni. Hahnemannt sokaig ketsegek gyotortek, mivel a gyogyszerek es az oltasok okozta karosodasok terapias kezelesere semmifele tanaccsal nem tudott szolgalni. Ezeket gyogyithatatlannak tartotta. Majdnem 40 evig kutatott es dolgozott az uj gyogytudomany teljes kidolgozasan. Az uj tudast, meg a kozepszintu ismereteket is csak faradsagos munkaval es lassan lehetett megszerezni. Eletenek utolso 15 evet ezeknek a finomitasaval toltotte. Munkaja tulajdonkeppen fontos elofeltetele az oltasi szovodmenyek sikeres kezelesenek.

Hering volt az egyik elso homeopata, aki nozodakkal, megpedig Veriolinummal es Vaccinummal vegzett kiserleteket a himlooltas kovetkezmenyeinek kezelesere. Arra a kovetkeztetesre jutott, hogy a Variolinum jobb, mint a Veccinum (Stapf leveltar, 1834.07.28.-i level Hering orvosi irasai, Burgdorf Kiado). A nozodakat emberi vagy allati betegsegtermekekbol, koros valadekokbol, megbetegedett szovetekbol, vagy korokozo (gomba, bacilus, virus) kulturakbol keszitik. A nozodak alkalmazasa a fertozo betegsegek megelozesere alapjaiban megfelel az oltasi elvnek. Az allopatias oltastol alapvetoen abban kulonbozik, hogy a nozoda a potencialas altal tokeletesebbe valik es nemcsak materialis szinten hat, hanem a test energiajat, biofizikai szabalyozo mechanizmusait harmonizalja. Variolinum a himlonozoda es Vaccinum a himlooltoanyag.

Boenninghausen ajanlotta es alkalmazta a Thujat megelozesre es a himlo gyogyitasara is. Kunkel es kesobb Goullon is a Thujara alapozta a himlooltas kovetkezmenyeinek kezeleset es gyogyitasat. A karos kovetkezmenyek osszesseget ok vakcinosisnak neveztek.
Burnet a vakcinosis teruleten sok tapasztalatot szerzett, es errol irt egy gyakorlati tanacsadot: „Vakcinosis es Thujaval torteno gyogyitasa“ (Muller es Steinicke Kiado).

Az uralkodo orvosi nezet egeszen odaig elment, hogy egyre tobb korokozo ellen kell oltasi szerummal vedekezni. Az iskolaorvoslas nem volt kepes gyogyitani a himlot es egyeb fertozo betegsegeket, ezert volt mentsvara az oltas. A homeopatak ugyanebben az idoben fejlesztettek ki sajat ovintezkedeseiket a fertozo betegsegek ellen a nozodak segitsegevel.

A szerum, mint betegsegesszenciak hordozoja

Az oltasi szerumot a betegseggel mestersegesen fertozott allat verplazmajabol nyerik. A szerum tartalmazza az adott eloleny eszenciajat, de nem csak fizikai ertelemben.
Az oltasi szerumok eseteben nem csak egyszeruen egy idegen anyagrol van szo, hanem az adott allat emocionalis strukturajarol is.

Vakcinia es vakcinosis
Az uralkodo medicina hevesen vitatja az oltas kovetkezmenyeit es az oltasi szovodmenyeit. A himlooltasnak csupan az akut reakcioit, a gennytasakot es a lazat ismerik el. Ezeket ugyanakkor pozitivan ertekeltek. A szervezetnek ezt az akut reakciojat vakcinia-nak nevezzuk.
Ugyanakkor vannak kronikus, melyrehato, destruktiv kovetkezmenyek is, amire oda kell figyelnunk. Ezeket a kovetkezmenyeket a homeopatak vakcinosisnak nevezik.

Diagnozis:
Elmeletileg egyoltas a kozponti idegrendszerben enyhe gyulladasi folyamatot idezhet elo; ha ebbol oltasi encephalitis fejlodik ki, akkor sulyos oltasi szovodmennyel van dolgunk. Az enyhebb gyulladasok Resch es Reichenbach szerint legalabb negy evig megmaradnak es sclerosis mellett gyogyulnak. A multiplex sclerosis (MS) betegseg gyakran oltasok utan lep fel, vagy amiatt rosszabodik. Ez a betegseg az oltasok bevezetese elott nem letezett.
Fontos, hogy a terapeutak az oltasi szovodmenyek lehetseges tuneteit felismerjek, es az ellenintezkedeseket mar a legelejen el tudjak inditani.
A kovetkezo symptomak utalhatnak oltasi szovodmenyekre (Delarue „A hihetetlen tevedesek oltasai“, Reichenbach):
Tulerzekenyseg, kulonosen a fej erzekeny szelre es hidegre, tehat mindig sapkat kell, hogy hordjon.
Hianyzik a homersekletszabalyozas, betegseg kialakulasa a legcsekelyebb homersekletvaltozasra; sem a hoseget, sem a hideget nem viseli.
A napfenyt nem birja elviselni (szedules, fejfajas).
Megnovekedett fertozesre valo hajlam, az enyhe nathatol a magas lazig.
Ingerlekenyseg, intolerancia, depresszio.
Tartos megfazas.
Szenanatha es az allergia minden valtozata.
Multiplex sclerosis (MS).
Autista magatartas.
Ok nelkuli allando kimerultseg (fatigue syndroma).
Kancsalsag (kulonosen FSME- oltas utan).
Tanulasi nehezsegek (FSME es Polio).
Hirtelen gyermekhalal (kulonosen diphteria oltas utan).
Neurozis (szorongas, felelem, szivneurozis stb.)
Szkizofrenia.
Szuvasodas (pontosan egy ev mulva az oltas utan).
Latasgyengules.
Majmukodesi zavarok.
Gyengeelmejuseg, idiotizmus, lassu elbutulas.
A cukor iranti vagy novekedese.
Koros lesovanyodas (anorexia nervosa).
Identitaszavarok, onbizalomhiany, donteskeptelenseg.
Leukemia, AIDS.

A klinikai diagnozis lehetosegei:
Computertomografia (rontgenfelvetel)
Elektroencephalogram (EEG)

Alternativ diagnosztikai modszerek:
Bioplazma Print eljaras
Kirlian fotografia
Elektroakupunktura (Voll szerint)
Bioenergetikai funkciodiagnosztika, Mora stb.

Minden oltas- fuggetlenul attol, hogy lathato serulest okoz vagy sem- gatolja a homeopatias kezelest. A tobbszori oltas utani reakciokbol gyakran nehez megallapitani, hogy az ember melyik oltast viselte kulonosen nehezen.

A karosodasokat csoportosithatjuk aszerint, mely oltas utan jelentkezik leginkabb:

Polio:
borkiutesek, neurodermitis, torok- es mandulagyulladas, hasfajas, natha orrfolyassal, epilepszia, felso leguti hurut, fejlodesben valo lemaradas, kesoi fogzas, menstruacios problemak. Benulasok, benulasszeru gyengeseg, MS.

Skarlat:
szeszelyes hangulat, kiallhatatlan magatartas, vesebetegsegek.

Kanyaro:
legutak betegsegre valo hajlama.

Rubeola:
MS, akut panencephalitis. A rubeola oltas gyakran szellemi es lelki teren is artalmas. A rubeola oltastol serult ember elsosorban nem kepes valamit helyesen megitelni. Bizonyos eletszituaciokban szuklatokoru es inkabb szivesen lemond sok mindenrol, csakhogy a legkisebb rizikot se kelljen vallalnia. Minden esemenynel fel a legrosszabb kovetkezmenyektol es csak korlatozottan tud mindenben resztvenni. A tipikus kepet abban a gyerekben latjuk, aki az iskolaban soha sem mokazik. Mindent ugyanugy csinal, mint ahogy megkovetelik tole, nincsen sajat kezdemenyezese. Tudja a lecket, de ezen tul semmi masra nem kepes.Szerencsere ez a vedooltas nem annyira hatasos. A rubeola vedooltast kapott szemelyek valamilyen formaban gyakran megis megkapjak a rubeolat es a mar emlitett kovetkezmenyek megszunnek.

Oltasi szovodmenyek kezelese altalaban

Amikor meg csak a himlooltas letezett, a homeopatak a Thujat az oltasi serulesek fo szerenek tekintettek. A szintetikus repertoriumban (Haug Kiado) 30 szert adnak meg az oltas kovetkezmenyeinek kezelesere, ebbol azonban meg hianyoznak az uj oltasi nozodak valamint a betegsegek nozodai es egyeb mas szerek.
Boericke tiz szert ad meg a Vakcinia (akut oltasi kovetkezmenyek) ellen, amelyek gyakran a boron jelentkeznek. A mai homeopataknak azonban a kronikus oltasi kovetkezmenyek es serulesek kezelese egyre fontosabb, mivel peldaul az amerikai oltasok kovetkezmenyeit kutatok szerint az amerikai lakossag kb. 25 szazaleka ezaltal serult (Coulter). Bar a vedooltas kotelezo, de azokban az allamokban, ahol kevesebbet oltanak, ez a szam ennek megfeleloen alacsonyabb.

Az oltas kovetkezmenyeinek homeopatias kezelese elmeletileg nem kulonbozik mas betegsegallapotok kezelesetol. Alapjaban veve minden betegseget okozo faktort, mint pl. Kornyezet, munka es munkahely, szocialis helyzet, oltasok es egyebeket a kezelesnel egyarant figyelembe veszunk.

A nozodak szerepe
Az oltasi nozodaknakn es a betegseg nozodaknak az oltasi karosodasok kezelesenel igen fontos szerepuk van. A betegseg nozodat az oltoanyag nozodaval szemben elonyben kell reszesiteni (Hering). A betegseg nozodak a betegseg alapmintainak osszesseget tartalmazzak. Az ember az alkatatol fuggoen a kulonbozo oltoanyagokra valtozo hevesseggel reagal.
Ha a beoltott szemely a betegseg tuneteit mar aktivan magaban hordja, akkor a „betegseg“ teljes mertekben kifejlodik, felerosodik.
A nagy nozodak (mint Tuberculinum, Carcinosinum stb.) gyogyszerkepei tartalmazzak az oltasi betegsegek alapmintait, mivel az oltasok rakot, syphilist, AIDS-et stb. Is kivalthatnak. Ezert a kezelesnel gyakran szoba jonnek.

Szerkesztok
 


Volna itt azért egy kérdés: hogy a bánatban bizonyítható vag yakár csak feltételezhető, hogy pl. dyslexiát okozott egy oltás???
szkeptikus
 


Szkeptikus,
Kb. ugy, mint ahogy az bizonyithato, hogy nem. Nem tudom, van egy par dolog, amit nem ertek a cikkel kapcsolatosan, viszont van jonehany olyan dolog, ami cafolhatatlan, kisebb-nagyobb tunetekkel a gyerekeim is jelentkeznek oltas utan!

Meg egy szosszenet, egy Vedooltasi konferencian elhangzott eloadasbol gyerekkori dokinenimtol, aki akkor meg gyokeresen mas allaspontot kepviselt.
Arra tippelnek, hogy ez egy "projektoros" eloadas vazlata.

1. A vedooltasok mellekhatasai
Laz, fajdalom, borlob, helyi gyulladas, beolvadas. Rossz kozerzet, nyugosseg, etvagytalansag. A sulygorbe ellaposodasa, fejfajas es enyhe miningitizmus, "az oltas ota..." tunetek, stb. A komoly szovodmenyek ritkan korhazi ellatast is igenyelnek!

2. A homeopatia eszkozei
Oltasi nozodak: az oltoanyag specialis higitasaval (un. potencialasaval) eloallitott homeopatias szerek. Hazankban a hivatalos Nemet Homeopatias Gyogyszerkonyv (HAB, 1978) alapjan keszult gyogyszergyari keszitmenyek hasznalatosak. Minden nozoda nyersanyagat 133 C fokon 20 percig sterilizaljak.
Tuneti es alkati szerek: homeopatias szerek az oltas immunogenitasat nem befolyasoljak!

3. A BCG- oltas szovodmenyeinek prevencioja
Oltasi nozoda: BCG nos. D30
Adagolas: oltas elott 1* (1 heten belul)
Tuneti szerek: Beolvadas: Silicea D30

4.-5. egy-egy oszlopdiagram, ami az oltasi reakciot es a BCG-heg meretet abrazolja a homeopatiasan tamogatott es nem tamogatott ujszulotteknel.

6. ACT-HiB oltas es Diperte oltas homeopatias kisero szerei
Act-HiB oltasi nozoda D30
Adagolas: oltas elott es utan 1*

DiPerTe oltasi nozoda D30
Adagolas: oltas elott 1* es utana 2*

Act-HiB DPT oltasi nozoda
Adagolas: oltas elott 1* es utana 2*

7-9. abrak a 6 eves DPT oltas utani reakciokrol homeopatias vedelemben reszesult es nem reszesult gyerekeknel

10. A DPT oltas mellekhatasainak prevencioja es kezelese

Lazas eclampsia kivedese: Belladonna D30
Az erytherma kezelese: Apis D30, Belladonna D30
Beolvadas: Silicea D12-D30
Idegserules: Hypericum D12-D30
Nyugtalansag, nyugosseg: Chamomilla D12

A Polio, az MMR, az FSME oltas homeopatias kisero szerei:
Polio: Poliomyelitis nozoda D30
MMR-oltas: MMR nozoda D30
Mellekhatasok eseten:
Morbili-szeru tunetek: Pulsatilla D12
Hanyas: Cocculus D12
Enyhe (!) meningitizmus: Apis D30
Fejfajas, gyengeseg: Gelsemium D12

FSME- oltas: FSME nozoda D30
Mellekhatasok:
fejfajas, tulerzekenyseg: Belladonna D30
Fejfajas, gyengeseg: Gelsemium D30

12. Az eloadas celja: gondolatebresztes!
A homeopatias medicina segitheti a szakma szabalyainak betartasat, csokkentheti a betegek oltasokkal szembeni ellenerzeset!
A modszer tudomanyos igenyu felmerese hazai korben is javasolt!
Az eloadasnak nem volt celja a homeopatias gyogymod reszleteinek ismertetese, melyek az MHOE tanfolyamain sajatithatok el!

Bocsi, ha ez utobb mar kicsit off, de gondoltam kozzeteszek minden oltassal kapcsolatos infot, ami most per pillanat birtokomban van. Ez utobbi cikk is a Folia homeopathica hungarica 2002/4-es szamaban talalhato.

Zsuzsi
 


Batkamano,
www.babaszoba.hu -n megnézheted mikor milyen oltásokat adnak Magyarországon.

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!

Nagyon orulok, hogy raakadtam a topicra. Mi is az USA ban elunk, ahol en donthetem el az oltasokat. Eddiog nem nagyon foglalkoztam vele, de itt nagyon sok rosszat hall az ember: epilepszia, autizmus kialakulasa az MMR utan. Allitolag az oltas idobeni kitolasa csokkenti a mellekhatast illetve az is szamit, hogy nem kombinaltan adjak be. Mondvan, hogy a kombinalt oltas merkuriumot tartalmaz ami karos lehet. Mit gondoltok rola?

Barbus
 
 


Sziasztok,
leszögezem, én az összes gyerkemnek beadtattam az összes kötelező oltást - eszembe sem jutott, hogy ne adassam be.
Mégis felháborított, amit nemrég a ráédióban hallottam ill. a Nők Lapjában olvastam.
Tipikus csúsztatás.
A lényeg, hogy azzal érvelnek, hogy ha abbahagyja x ember a védőoltást, ott feüti a feját az a betegség.
csakhogy
Be van ellene oltva 10 millió-x ember, a beoltott tíz millió nem kaphatja el csak a be nem oltottak, akkor mit paráznak?
Másik:
Azt mondja a nyilatkozó dokinéni (László kh-ból), hogy a gyerek addig közösségbe nem mehet amíg a kötelező oltásokat meg nem kapja. De, azt mondja, tankötelezettség van.

Hopp. Tankötelezettség van, de nem ISKOLAkötelezettség. Mi van ha az adott szülő nem is akarja óvodába iskolába beadni a gyereket? Olyan feleslges ezzel védekezni...

Szóval én azt mondom, oké, legyen kötelező, de akkor érveljenek mással...

Zsóka
 
 


Névtelen
 


Zsóka,
amit mondtak, azokra a gyerekekre vonatkozik, akik koruknál fogva MÉG nem kapták meg az oltást, tehát védtelenek, ráadásul elég kicsik is!!! Ezekkel a gyerekekkel szemben nevezném én kisebb merényletnek a nem beadást, bár a véleményemmel persze lehet vitázni.
Kíváncsi
 


Kíváncsi,
igazságod vagyon... Látod, ez eszembe sem jutott Kép.
Na megint előbb járt a szám, mint ahogy gondolkodtam.
puff.

Zsóka
 
 


Szerintem Ti itt kicsit elbeszeltek egymas mellett! Kép
Ket egeszen kulonbozo dologrol van szo.
Az, hogy valakinek belazasodik-e a gyereke oltas utan, meg kicsit bedagad a laba, karja ...ezek nem lenyeges dolgok.
Attol kell felni, amikor az oltasban levo anyagok hatasara (pld.higany) a kisgyerekben elojon az eddig "rejtett" kepessege pld. autizmusra, hiperaktivitasra, epilepsziara, stb. Nagyon-nagyon sok esetben olvashatunk/hallhatunk olyan gyerekekrol, akik gyonyoruen, normalisan fejlodtek, mar beszeltek, elveztek a kozosseget, es akkor az oltas (MMR) utan hirtelen magukba fordultak, lealltak a beszeddel, teljesen megvaltoztak.Vagyis az oltas hozta elo naluk pld. az autizmust.
Talan ismeritek a Nyitott Kapu alapitvanyt, ok foglalkoznak a szakszeru felvilagositassal, ok hoztak nyilvanossagra Magyarorszagon a vedooltasok karos hatasairol szolo fuzetecsket.
Sajnos nem tudom a web-oldaluk pontos nevet (pedig van nekik!).Ha valaki fel tudna rakni, nagyon hasznos lenne!!!
Mert ugy latom sokan kozuletek elegge nem vagytok tisztaban azzal, hogy valoban lehetnek nagyon sulyos kovetkezmenyei.Kép Kép Kép
Sajnos. Kép
Zita
 


Zita,
hallottam én is számtalan véleményt és ellenvéleményt. Te nagyon sok esetről beszélsz, az oltással foglalkozó szakemberek pedig elenyészően kevésről. Persze mindenkinek a maga egyetlen rossz tapasztalata a legfájóbb, ezt egy életen át hordozza, nem vígasz, hogy az ő gyereke egy az ezerből. Viszont arról sem tudok meggyőződni - igazából sem én, sem te! -, hogy melyik szám a valós: amit te olvasol, vagy amit a hivatalos szervek állítanak!
Az azonban tényleg érdekes felvetés, hogy iskolakötelezettség van, de oltatlan gyerek nem mehet közösségbe. Akkor hogy lesz ez?
Kíváncsi
 


Sziasztok!

Én is beadattam eddig minden oltást a gyerekemnek és meg sem fordul a fejemben,hogy olyan veszélyeknek tegyem ki,amit a be nem adatás okoz.

Elég furcsának találom azt a véleményt,hogy az oltások miatt az immunrendszer nem tud fejlődni.Az IR fejlődése éppen abban áll,hogy amíg nem tökéletes(ha fogalmazhatok így),ha kül. kórokozókkal találkozik,azokra később emlékezni fog,így azok betegséget nem fognak okozni,mert az IR emlékezeténél fogva azonnal felismeri őket és elszaporodásuk előtt elpusztítja azokat.
Éppen ezen oknál fogva osotbaság tökéletes higiéniában tartani a gyereket.Ugyanis nem találkozik elegendő bacival,így később gyakran lehet tőlük beteg.
Zita nagyon jól leírta,hogy az oltás utáni láz és egyebek nem mellékhatás.Az csak azt bizonyítja,hogy az IR reagált a bejuttatott bacira,vagy annak anyagára,vagyis enyhe lefolyással lejátszódik egy immunreakció.Ennek célja,hogy a végén memóriasejtek keletkezzenek,így a legközelebbi találkozáskor ezzel a kórokkozóval az IR felismeri és azonnal tudja,hogyan kell elpusztítani.Én inkább azt mondnaám,hogy az "örüljön" egy kicsit,akinek gyermekénél az immunválasz az oltásra erősebb,azaz látható tünetekkel járt.Mert ez azt jelenti,jól reagált az IR.

Szerintem nem csúsztatás,ha azzal érvelnek,hogy felütheti fejét a betegség.Egyrészről azért nemj,mert ezen védőoltások(mármint a kötelezők) nem mindegyike szól egész életre.Így a felnőtteken nem ,vagy csak enyhe tünetekkel járó betegségek okozhatnak nem beoltott gyermeknél problémát.És persze az sem mellékes,hogy a védőoltások bevezetésével sikerült eltüntetni a Földről a himlőt,ami több millió embert ölt meg.De látni még néhány olyan idős embert,aki a poliomielitis miatt kényszerült tolószékbe,vagy mankóra.A tetanuszról nem is beszélve.Mint ahogy abban a bizonyos Friderikusz-féle műsorban is elhangzott:akkor hogyan magyarázom meg a gyerekemnek,hogy nem játszhat az udvaron?Csak mert én úgy döntöttem,hogy nem adatom be az oltást?
Tk akkor mindekét módon veszélyeknek teszem ki....

Én ugyan a Zita által említett mellékhatásokról nem sokat tudok,de elképzelhetőenk tartom,ha vki "hordozza" ezen betegségeket,akkor később bmi más miatt is előjönnének.

BCG-->születéstól 6 hetes korig adják,vagy a kórházban,vagy már kintKép
Heaptits-B-->nálunk 14 évesen kötelező,iskolában oltanak kampányszerűen.De nem ad egy életre védettséget,később mindenki maga dönti el.Ha jól emlékszem,vagy 3 vagy 5 évig ad védettséget.

Iskolakötelezettség-->szerintem nincs,csak tankötelezettség.Vagyis megoldható a helyzet magántanulókéntKép

Rubeola-->talán azért oltják,mert akinek kb ennyi idős a gyermeke,lehet,éppen a következővel várandós és ha gyeremekedtől akkor kapod el,akkor vetélés,vagy fejlődési rendellenesség lehet belőle.Így kisebb a kockázat.De ez csak az én gondolatmenetem.Kép

Anyapoc

 
 


Nyitott Kapu Közhasznú Alapítvány

http://web.axelero.hu/nyitottk/
Névtelen
 


Kínáncsi,
nem iskolakötelezetség van, hanem tankötelezettség. AMi azt jelenti, hogy tanulni kell, de nem iskolában, hanem akár magánúton is. Nem kötelezhetnek arra, hogy a gyereked iskolába járasd, csak arra, hogy taníttasd.

Én nem hiszek abban, hogy bármely kémiai összetevőtől előjöhetnek szellemi betegségek. Mondjuk meggyőzhető vagyok Kép.
Zs.

Zsóka
 
 


Zsóka,
kémiai anyagok természetesen okozhatnak szellemi károsodást, de igazából és sem gondolom, hogy ne vizsgálnák be az oltóanyagokat ebből a megközleítésből. Ha mégsem, akkor az nagyon szomorú lenne.
Kíváncsi
 


OK, nyilván. De az autizmusról a mai napig nem tudják, mi okozza. Olyan betegség, amire még azt is rá lehet fogni, ghogy védőoltástól van...

Olyan, mint a szoptatás: (anno olvastam egy ilyen tanulmányt) kimutatható, hogy a szopotatott csecsemőknek nagyobb az iq-ja. Én ugyan maximálisaan szoptatáspárti vagyok, mind2 gyerekem meglehetősen sokáig szopott (2 ill 3 év) de ekkora marhaságot még nem olvastam. De ez itt már off.

Zsóka
 
 


Sziasztok! Én sem akarom beoltatni a babámat.

Ő a harmadik, az előzőek be vannak oltva, de mindig egyre halogatom az oltásokat, most már 1 éves koráig nem akarom oltatni engedni (talán csak a tetanuszt, de sajna az is kombinált).

Éppen ma akartam írni azt, ami a főoldalon ma jelent meg: ki olvasta már az oltások mellé adott tájékoztatót közületek???

Én egyszer végigböngésztem. Felháborít, hogy nagyobb gyerek esetén már egész más időközönként kell adni az ismétlő oltásokat (gyógyszer - úgyhogy logikus) mégis az ombudszmani állásfoglalás szerint "be kell pótolni az elmaradt oltásokat".
(Ld: 5§ 6: "Azoknál a gyermekeknél, akiknél bármelyik kötelezően előírt védőoltás elmaradt, azt a legrövidebb időn belül pótolni kell. Azok az orvosok, akik bölcsődébe, óvodába, nevelőszülőkhöz, gyermekotthonba, illetőleg egyéb gyermekközösségbe, továbbá alap-, közép- és felsőfokú oktatási intézménybe kerülő gyermekek vizsgálatát végzik, kötelesek az életkor szerint esedékessé vált oltások megtörténtét ellenőrizni, és a hiányzó oltásokat pótolni.")

(Amikor a László kórházhoz fordultam, hogy egyéni oltási rendről beszélhessünk, nem kaptam érdemi választ 3 évvel ezelőtt. Most örömmel olvasom, hogy hová (hozzájuk) kell fordulni ilyen esetben, de valószínűleg most sem kapnék rendes választ.)

A másik: az oltás mellé adott tájékoztatóban az van, hogy az oltóanyag "csirke embrió" nemtudommijében van. És ez a legfőbb bajom az oltásokkal, nem a mellékhatások, meg a szövődmények (bár a statisztika nem 1000%-osan nyugtat meg). A szervezet valamennyi védelmi vonalát megkerülve juttatok (igaz, "legyengített")vírusokat egy élő ember vérkeringésébe... ráadásul milyen hordozóanyaggal?

Mit gondoltok erről? Valaki nyugtasson meg, hogy túlbonyolítom a dolgot! Kép

Sziasztok!
Ilon
Kép

U. i.: Lehet, hogy 1-2 hétig nem tudok válaszolni.
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: