Új privát üzeneted érkezett!

Ha már van "Pátyiak", akkor kíváncsi vagyok vannak-e telkiek a babanetesek között!
Mi egy éve lakunk Telkiben, nagyon jól érezzük magunkat.
A negyedik gyerekünk abszolút telki lakos, itt született 5 hónapja.
Várom, van-e szomszédom a neten!
üdv
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
 


szia :-)

... úgy néz ki, hogy nem maradsz egyedül ebben a topikban :-))

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Sziasztok!

Mi is, mi is!KépKépKép Még csak az elején sajnos, építészünk kissé szórakozott, de előbb-utóbb lesz ház a telkenKép.
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 

 
 

Zulu
Még mi sem vagyunk kint, csak papíron van már meg a ház... vagyis a főfalak meg a tető Kép... minden más ránk vár... Kép de talán ősszel már ott leszünk Kép

Rebi

bogancsi
tessék visszatalálni a topikba!!! KépKépKépKépKép

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Oké, Rebi Kép

Már itt is vagyok. De mostanság az osztály-topicba is alig van időm írni Kép
Naggggyon várlak már Titeket!

Zulu: Ti merre építkeztek?

üdv: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
 


Van ráérős telkis kismama errefelé? Kép

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Sziasztok,

Bogancsi,
bocsánat, hogy csak most írok, de most vettem észre ismét a topicotKép.
Mi az iskolával szemben levő területen leszünk, remélhetőleg még idén elkészül a kecó.

Rebi,
akkor Ti már kint laktok, ha jól látomKép. Merrefelé van a házatok?

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Zulu Kép

Mi a legelején, a Legelődombon... kocsival is messze van a suli...
A kisebbik miatt még nem vagyok túl mobil... és már kezdek megzakkanni... Most itt a közelben kajtatok játszótér után, egyelőre eredménytelenül, mert a nagyobbiknak nagyon hiányzik a gyerektársaság.

Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Rebi,

a Legelődomb nem a Telki kórház előtt van?
Játszót még én sem fedeztem fel a környéken. Most az óvoda is izgat, a nagyobbik srácom 3.5 éves, mire kint leszünk, már 4 is elmúlik, akkor azért már nem árt, ha oviba kerül, főleg a gyerektársaság miatt. De olvastam a Telki.hu-n, hogy csak úgy irathatom be májusban, ha bejelentett lakosok vagyunk, így most vihetem a kerületileg illetékes oviba beiratni, ahova egy percet sem fog járni, hogy aztán kb. novemberben átkérhessem Telkibe, áááááKép! Azért még futok egy kört, írok egy mélt az óvoda vezetőjének, hátha meg tudunk egyezniKép.
Kölkönc a profilodban édespofi!Kép Ő a kisebbik?

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Zulu
de... sőt úgy is fogalmazhatunk, hogy Telki elején... a körforgalomnál balra...
Ővival én is gondban... én max ideiglenesen leszek/vagyok ide bejelentve.. egyelőre a gyerkők sem ide vannak... legalább a kisasszonyt sürgősen át kell jelenteni... hogy novemberben esetleg eljárhasson fél napra legalább oviba...
Remélem, sikerül értekezned az ovivezetővel... Kép

A képen a kisebbik Kép
itt van a nagyobbikról is Kép http://babanet.hu/album/albumimages/1915/37951.jpg

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Rebi,
megérdeklődtem az ovit, nagyon kedves volt a hölgy, akivel beszéltem. Azt mondta, hogy mindenképp menjünk el a beiratkozásra május elején, hogy számoljanak vele, és ha kiköltözünk, akkor mehet is rögtön. Tavaly is elég sokan mentek így, meg valószínűleg idén is ez várható. Szóval nem kell megfutni a fölös adminisztratív kört itt a jelenlegi lakhelyünkön, hurrá!Kép
Házunk helyén már egy bazinagy luk van, remélem végetér hamarosan ez az esős idő, és akkor kezdhetnek alapozni.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom hozzátok. Mi az Üdülőterületen lakunk,leghátul a legtetején,icipici házikóban(amit meg kell nagyobbitani) egy szem leányzóval éldegélünk hármaskánt.

Rebi,
talán mi tudunk találkozni ,mindennap viszem sétálni a gyereket. A körforgalomnál van játszótér, ott összefuthatunk.

Zulu,
sok-sok energiát és pénzt az épitkezéshez!! Rendesek a telki ovónők.
 
 


Sziasztok!

Disznó módon nyitottam, aztán itthagytam ezt a topikot, de szerencsére Ti nem Kép
Mi Budajeno és Telki határutcájában lakunk a Rozmaringban. Jó messze mindentol Kép
Mi is beiratkoztunk Tomival az oviba, már várom az értesitést a felvételrol. Azt mondták, kb. 1 hónap mulva értesitenek.
Mivel Tomi 20010. december 18-án született, én csak januártól szeretném odavinni az oviba. Egyébként se lehet, csak betöltött 3 évesen. Ja, és addig még szobatisztának kellene lennünk ...
Na, most ennyit.
pusz, Telkiek Kép))

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
 


Szia Bogáncsi!

Majdnem karácsonyi a Tomi, szép kis ajándék a Jézuskától.
Zsófi 2003.08.09.én született,most 9.5 hónapos.Föláll és kapaszkodva megy,Reggel, este még szopizik, néha nap közben is.Most a hangját próbálgatja, kiáltozva kommunikálja a közlendőit...
Én meg szorgalmasan tornázok hogy lemenjen az a fránya 30 kg.
Ti hogy álltok?

Pusz, Datu
 
 


Sziasztok!

Datu: abszolut karácsonyi baba Kép annyira jó volt hazavinni 21-én! Aztán 24-én visszamentün varratszedésre, meg BCG-re. És este meg ott feszitett a fa alatt a mózeskosárban Kép
Amugy a bemenés is jó volt: együtt indultunk a gyerekekkel reggel kocsival, letettük őket a suliban, mi meg mentünk a kórházba. Hazafelé pedig hirtelen jöttünk, "kidobtak" minket (nagoyn sok baba született és nem volt hely), de a gyerekek nem tudták, jöttek látogatni, aztán együtt mentünk Daniért a fociedzésre és egysütt haza. Nagyon klassz volt Kép
Kilokrol inkább semmit Kép(((

pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
 


Sziasztok!

Bogancsi: Ahogy irsz róla kedvem támadt most rögtön szülni!
Mi is szeretnénk 2-3-at,ha Zsófi 3-4 éves lesz akkora tervezzük a következöt. Addigra le is kéne fogyni. Megmászni az emelkedöt felfelé....huuh. Ráadásul 3 gyerekkel, kettö kézben, egy a nyakamban. Kocsink ugyan van, de én nem tudok vezetni, sétálni nem autóval szokás.

Hogy lehet a "smileiket" feltölteni a levélre?

Rebi: Sikerült már gyerektársaságot találni?
Mostanában nem járunk le a játszótérre, olyan hirtelen elered az esö, inkább a kertben vagyunk.

Zulu:Hogy haladtok az épitkezéssel?Meg vannak az alapok?

(Valamiért nem tudok hosszú ö betüt írni,ezért elnézést a rövidekért.)

Puszi mindenkinek: Datu
 
 


Sziasztok!

Mi újság? Mindenki nyaral?Kép

Pusz: Datu
 
 


Sziasztok,

megvagyunk mi is, csak alig van időm mostanábanKép.

Datu,
óvónők valóban rendik, de ettől függetlenül nem lesz ovis a srác, túljelentkezés vanKép. Egyelőre gőzöm sincs, hogy fogom neki megoldani a társaságot, mire költözünk, már elmúlik 4 éves, és ahogy látom, egyre inkább szüksége van korabeli közösségre. Most nyáron nagyon jó, mert a játszón vannak ovis korú cimborák, na de ha jön az ősz, akkor csak a kicsik maradnak.
Házunk haladgat, már állnak a falak, jövő héten födém is kerül rá.

Bogancsi,
tőlünk nem lesztek messzeKép. Mi az iskolával szemben fogunk lakni, az út másik oldalán.

puszkaKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Zulu.
Budajenöi oviról több jót hallottam mint a Telkisröl,lehet hogy jobban jársz a Budajenöivel?! Sok Telkis gyerek jár oda legalábbis innen a üdülörészröl 5-6 ról tudok. Bár ha ott laksz a sulival szemben....nem túl praktikus.Kép
Te Bogáncsival nagyobb esélyel találkozol Kép

Engem itthon megesz a penész Kép Mire összekészülödök indulásra, kakis a pelusa a gyereknek,3-5 óra mire elég? Eleve a busszal bemenni 3 óra (oda-vissza),mit lehet a gyereknek adni, amit nem kell melegiteni,nem romlik meg? (most 11 hónapos)És praktikus adni,nem folyik..stb

Rebi,Bogáncsi veletek mi újság?

Üdv.:Tündi
 
 


Sziasztok!

Datu
vééégre vki erről a feléről :KépKépKépKép
körforgalomnál játszó??? ... mondták már mások is, néztem is (na jó, nem túl közelről Kép), de én nem láttam.... akkor megnézem majd közelebbről Kép .. bár mondjuk a körforgalomnál átmenni rémálom... Kép
Kert ugyan még mindig nincs.. de egyszer azért összehozhatnánk egy randit Kép

.. a változatosság kedvéért most a kisebbik nyüszít, mennem kell...

Rebi

Csengét nem vették fel az oviba.. legalábbis most.. csak 2005-2006-os évadtól.. Hát bánom is meg nem is... A budajenőit meg sem próbáltuk, mert egyelőre ugye nincs kocsi (bár az előbb lesz, mint nekem vezetési tudásom.. jogsim az azért van Kép).. gyalog elmászni meg bőven elég a telkis oviig...

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Sziasztok!!

Rebi
Egy faházikó létrával, egy gazos homokozó, nagy szabad bekeritett terület ez a körforgalmi játszó ismertetöjele Kép A szelektiv hulladékgyüjtö mellett. Kép Jól lehet látni az elhaladó jármüveket, a gyerek nagy örömére, mami bánatára Kép Aha jó ötlet, mikor találkozzunk? Hol?

Nem kötelességük felvenni a gyereket az oviba ?!
Megáll az ész!

én most voltam a Zsófival kontrollon, közöltea védönö hogy el kéne vinni az ortopédiára, hát remélem nem lesz gond, elég korán felállt,kapaszkova elindult lehet hogy csak egy jó
cipö és masszázs kell. Na jó nem panaszkodok.

Zulu,Bogáncsi veletek mi újság?

üdv Datu
 
 


Sziasztok!

Mi még csak most fogunk telket venni a szellő utca környékén. Van valami tapasztalatotok a gyermekorvossal kapcsolatban? Nekem a kisfiam még csak 5 hónapos, de bízok benne, hogy nem fogunk unatkozni. Nekem a keresztszüleim ott laknak, ezért nagyon sokat szoktunk kimenni Telkibe. Ha esetleg találkoztok valahol, akkor szívesen elmennék, beszélgetni egy kicsit a Telkis életről. Üdv Judit
hju
 
 


Sziasztok!

Szégyen, gyalázat, hogy így elhagytam a topikot, de...
Most viszont van egy "ajánlatom": Pátyon minden csütörtökön van gerinc gyógytorna 1/2 7-1/4 8-ig. Igazi gyógytorna, nem ugrálós, nem is zenére és nagyon jól esett ma az első.
Ha valakit érdekel, írjatok, megadom a telefonszámát Gabinak, aki tartja.
üdv
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
 


Sziasztok!
Lezeng meg v.ki neha ezen a topikon? Mi csak december ota vagyunk telki lakosok, majus vegere varom a(z elso) babamat es rengeteg kerdesem lenne, de nem akarok itt magamban beszelgetni..:-(
 
 


Szia,
mi hamarosan költözünkKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Zulu!

Csak most neztem be, mert nem gondoltam, hogy v.ki ilyan gyorsan reagal..:-)

Mikor koltoztok? Ezek szerint ti is varjatok az orokost? :-)
 
 


Kedves Telkiben elő Anyukák, Apukák és kedves Gyerekek!

Októbertől Önöket is várjuk a
SZÜLÕK HÁZA

Kamaraerdei Közösségi Házban induló programjaira!


A SZÜLÕK HÁZA Program szolgáltatásai pontos, korszerű, orvosi szempontból is megbízható információt és tanácsadást nyújtanak a családdá szerveződés korai szakaszában felmerülő kérdésekre, problémákra, egyben lehetőséget is biztosítanak a kisgyermekes családok és a kisgyermekek számára, hogy szabadidejüket aktívan és hasznosan tölthessék el.

Fonó – Családi koncert és csoportos, tematikus beszélgetések szülők és leendő szülők számára, szakértők bevonásával ( Szülés, szoptatás, alvás, evés, nevelés kérdései )


Terhesrelaxáció

A csoportos foglalkozások egy 30 perces irányított relaxációval kezdődnek, amely alatt a várandósoknak módjuk nyílik arra, hogy érzelmi betekintést nyerjenek a méhen belüli életre. A testi-lelki ellazulás alkalmával a magzat és mamája között olyan érzelmi csatorna nyílhat, amelyen keresztül a kismamák és magzataik között, aktív kommunikáció indulhat, amely egész későbbi kapcsolatukra építő hatást gyakorol majd. A relaxációt minden alkalommal kb. 1 órás csoportos élményfeldolgozás kíséri. Akár az 5. héttől el lehet kezdeni, de a 16. héttől ajánlott.

Mozgás, torna lehetőségek

A kismamák számára rendkívül fontos a jó erőnlét és közérzet, valamint nagy szerepe van annak is, hogy mielőbb visszanyerhessék kedvező testképüket, a mozgás, egészségmegőrzés és alakformálás terén is foglalkozhassanak magukkal. Szeretnénk olyan órákat biztosítani, ahol a mozgás nehézsége és intenzitása összhangban van a kismamák szükségleteivel és terhelhetőségével, és ahol szívesen látott nézelődők a babák is, akik tölthetnek időt a játszócsoportban is, de közelről szemmel tarthatják a mamát, beszállhatnak a tornába, vagy éppen megakaszthatják azt, ha arra van szükségük.

- Várandóstorna
- Szülés utáni regeneráló torna
- Baba-mama torna
- Manótorna gyerekeknek

Manómuzsika

Versek, dalok, játékok a legkisebb korosztály számára (fél év-3)
Játékformák: kézjátékok, ritualizáló, ismétlődő mozgások,„mintha” játék, höcögtetés, lovaglás, felelgetés, körtánc, ének

Egyéni konzultációs lehetőség


Jelentkezni lehet:
Személyesen: a Kamaraerdei Közösségi Házban, cím: 2040 Budaörs, Kismartoni u. 45
Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
Emailben: regosjudit@chello.hu
 
 


Gyertek el a Szülők Háza októbertől, Budaörs-Kamaraerdőn induló programjaira!Első foglalkozás október 7.-én pénteken, 11 órakor lesz. Tartja: Takáts Rita drámapedagógus, színész

A SZÜLÕK HÁZA Program szolgáltatásai pontos, korszerű, orvosi szempontból is megbízható információt és tanácsadást nyújtanak a családdá szerveződés korai szakaszában felmerülő kérdésekre, problémákra, egyben lehetőséget is biztosítanak a kisgyermekes családok és a kisgyermekek számára, hogy szabadidejüket aktívan és hasznosan tölthessék el.

Programok:
Hétfő, szerda: 9.30-10.15
Manómuzsika, Manótorna
Versek, dalok, tánc, mozgás, játékok a legkisebb korosztály számára (fél év-3)
Kedd, csütörtök
Várandóstorna, 9.30 - 10,30
Szülés utáni regeneráló torna 10.30 - 11.30
Baba-mama torna + Babamasszázs 11.30 - 12.30
Minden hónap utolsó szerda: 17 órától-19 óráig
Fonó – Családi koncert és csoportos, tematikus beszélgetések szülők és leendő szülők számára, szakértők bevonásával ( Szülés, szoptatás, alvás, evés, nevelés kérdései )
Egyéni konzultációs lehetőség

Jelentkezni lehet:
Személyesen: a Kamaraerdei Közösségi Házban, cím: 2040 Budaörs, Kismartoni u. 45
Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
Emailben: regosjudit@chello.hu

Megközelíthető: Kosztolányi Dezső térről a 87-es és a 87/a buszokkal, a Batthyányi tértől a 41-es villamossal. Mindenkit szeretettel várok!, üdv: Judit
 
 


Sziasztok!

Megnyílt a biatorbágyi GEKKO. Szeretettel vár minden 0 és 12 év közötti – játszani és játszva fejlődni akaró – gyermeket a GEKKO Képességfejlesztő Játszóházak Országos Hálózatának új tagja a GEKKO Biatorbágy.

Címünk: Biatorbágy, Nagy u. 56. Tel.: (06-23) 319-252, (06-30) 261-7276, biatorbagy@gekkonet.hu

Nézzétek meg a központi honlapot, érdemes: www.gekkonet.hu

Üdvözlettel:
Timár Julianna
 
 


A Babuka Kft. Gyermekfelügyelete és a Madárfészek Kávéház

Szeretettel meghívja a kisgyermekes anyukákat előadásaira és beszélgető-sorozatára

Önnek is problémát okoz….?
Ön sem tudja kivel beszélje meg…?
Ön is a legjobbat szeretné kihozni gyermekéből?
Most mi, anyukák, magunk között, őszintén beszélhetünk azokról a kérdésekről, melyek kitöltik napjainkat. Ráadásul most tapasztalt szakemberek is segítenek nekünk…


November 29. csütörtök 11 órától
Nyelvtanulás (kis)gyermekkorban
Horváth Hilda német nyelvtanár és Tárczy Judit a Kabóca Oktatási Műhely vezetője

December 6. csütörtök 11 órától
Babamasszázs
Némethné Gregor Judit babamasszázs-oktató, gyógymasszőr, szoptatási tanácsadó IBCLC


December 13. csütörtök 11 órától
Mit tanulhatunk egy intim torna tanfolyamon?
Bogdán Magdi szakokleveles intim torna tréner

Január 3. csütörtök 11 órától
Beszélgessünk a család étkezéséről
Seenger Nóra dietetikus


Helyszín: Madárfészek Kávéház, Biatorbágy, Viadukt lakópark, Szily Kálmán u. 8.
A részvétel ingyenes, a kávézó árai barátiak. Gyerekeknek játszósarok.

Információ: Petes Beáta – Babuka Gyermekfelügyelet telefonja: 06 30 9941 526

Beusa
Kép
 
 


Sziasztok!

Pátyon a Művházban kismama/baba-mama torna indult. Egy gyógytornásznő tartja, nagyon klassz és olcsó is!
Lehet gyerkőccel is jönni! Hétfőn és pénteken 9.15-10-ig tart.

Gyertek minél többen, mozgassuk meg elsatnyult tagjainkat!

Dóri

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is most szültem, és találtam egy szuper dolgot, :D

www.elintezzuk.hu

A szülés utáni adiminisztárciót, mint GYED,GYES,GYÁS,
születési anyakönyvi, taj, lakcím, adó kártya...stb.. :shock:

Itt mindent egy helyen lehet intéztetni, nem kell a hivatalokban
senkinek a családból tuszakodni, órákat várakozni! :?
Tök jó, háztól-házig hozzák-viszik... 8) :lol: 8) :lol: 8)
Próbáljátok ki! megéri, együtt lehettek idióta ügyintézek helyett! :wink:

pusz,e. :P
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: