Új privát üzeneted érkezett!

Van a gyerekeknél egy ún. anális korszak. Így végeznek önkielégítést. Lehet, hogy jó érzés, ahogy jön kifelé, csak már nem tudja megállítani.
Névtelen
 


A múltkor írtam,hogy szerintem még ilyen korban nem tökéletes az izmok záródása.Gondolom attól,hogy meghajtja valami csak még inkább nem fogja tudni visszatartani.De ez csak az én véleményem.Azért jó,hogy a gyerekorvos is nyugtatni próbált.Hidd el magától megoldódik majd.Kép
 
 


Zsuzsa!Bocsi az előbb lemaradt a neved.KépNekem is szimpi volt amit Borcsa javasolt.Kép
 
 

 
 

Zsuzsa!

Szerintem is próbáld meg a Vitacolant, lehet, hogy Attila ettől rájön majd, hogy nem olyan nagy ügy a kakilás. Lehet, hogy néhányszor bekakil, de aztán rájön, hogy könnyen túl van rajta. Nálunk legalábbis így volt.Remélem nálatok is így lesz. Sok sikert hozzá!

Névtelen!

Saját élményeidet írtad le, gondolom, mert nagyon okosat szóltál!Jó szórakozást hozzá!

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 


DRága névtelen!Kép
Én tanultam pszichológiát, mint tanár és mint mentálhigiénikus is, de az anális korszak nem ezt jelenti! Hacsak Freud bácsi át nem írta az elméletét az utóbbi években!Kép

MA sok gyümölcslét ivott Attila, és ez valóban meghajtotta kicsit. Ez is bugyiba ment, de nem 4-5-szörre, hanem egybe. EZ nem lenne rossz, mert egyikünket sem stresszelné feleslegesen! A többszörivel az a baj főleg, hogy akkor az egész délután a wc-ről szól, és ez Attilát is naygon zavarja. Szóval egyre erősödik a Vitacolan kipróbálása.
Amúgy ma újfajta szórakozást is kieszelt a drágám (bocs, ha túltengek)Kép, a fürdővizébe beleöntött mindent amit talált, öblítőt, sampont, testápolót, tusfürdőt, fürdetőkenőcsöt és még egy tubus reumakenőcsöt is, majd megfürdette az elemes borotvámat.SZerencsére nem ivott a katyvaszból,de naygon illatozott.

NA megyek romeltakarítani...
Zsuzsa
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa!
Szerintem a gyerekeink titokban leckéket vesznek egymástól.Kép Valahol már láttam ilyen kotyvalékot ma este.Kép
 
 


Semmi rossz számdék nem volt a korábbi hozzászólásomban, de,hog ylássátok, hogy azért nagy hülyeséget nem írtam, pedig se nem tanultam pszichológiát,, se nem élvezkedtem/élvezkedek így, az anális korszakot beírva a keresőbe egy csomó dolgot találtam, ebből másoltam át ide hármat.


1.Az újabb kutatások szerint József Attila ún. border line személyiségzavarban szenvedett, melynek legfõbb ismérvei (a már említetteken túl): a polarizált anyakép (jó anya / rossz anya); ennek a polarizációnak kiterjesztése az egész világra; az ürességélmény, ebbõl adódóan az egyedülléttõl való félelem és elhárító mechanizmusként a túl szoros, ellentmondásos, viharos párkapcsolatok.
Az ilyen személyiségzavar az orális-anális korszak átmenete (18-24 hónapos kor) idejétõl eredeztethetõ, és a következetlen anyai magatartásból fakad. Az anya hol nagyon dédelgeti gyermekét, hol pedig váratlanul elutasítja, frusztrálja.




2.Mahler szerint a gyermek ekkor éri el az identitása elsõ fokát. Különálló individuális egység lesz. Ezt nagymértékben segítheti az, ahogyan a gyermek elszakadási törekvésére az anya reagál. Képes-e elfogadni gyermeke ambivalenciáját, továbbra is szeretettel veszi-e körül?
Az anya szerepe tehát meghatározó. Folyamatos érzelmi rendelkezésre állása az elõfeltétele annak, hogy a gyermek autonóm én-funkciói optimálisan fejlõdjenek, és hogy mágikus mindenhatóságba vetett hite fokozatosan csökkenjen.
Mahler két jellegzetes, de veszélyt hordozó anyai magatartást emel ki. Az egyik során az anyák vagy saját szorongásuk, vagy saját parazita kívánságaik miatt maguk válnak a gyermek “követõivé", megkötõivé. A másik szélsõséges esetben az anya nem áll rendelkezésre az újraközeledés idején. Fél az újabb szimbiotikus együttléttõl. Azt éli át, hogy elveszítheti az önállóságát.
A gyermek, aki visszatér a világot megismerõ elsõ útjairól, elfárad, biztonságot keres. Szeretne újraegyesülni az anyával, de már fél is az összeolvadástól. Az újonnan megszerzett autonómiája védelmére új elhárító mechanizmusokat épít ki, melyeket ekkor kezd el kipróbálni.
Az én-fejlõdésnek ez a periódusa egybeesik a libidófejlõdés anális periódusával, a dackorszakkal. Itt a tagadáson, a visszatartáson keresztül fogalmazza meg önmagát a gyermek. Egyre jobban differenciál a tárgy és az én belsõ, intrapszichés reprezentánsai között. Mindinkább észreveszi, hogy a világ nem tartozik hozzá, és hogy nehézségeit egyedül kell megoldania. A tárgyvesztés helyett inkább a tárgyszeretés elvesztésétõl fél.
Mahler az újraközeledési szubfázist további három periódusra osztja:

1. kezdõdõ újraközeledés;
2. újraközeledési krízis;
3. a krízis egyéni megoldása.

A kezdõdõ újraközeledés fontos változásokat hoz az anya-gyermek kapcsolatban. Megjelenik az anya különállásának észlelése, a gyerektársak felfedezése. Az én strukturálódását önállóság és társas interakciók jelzik.
Az újraközeledési krízis a másfél-két éves korban a legszembetûnõbb. Amikor a gyermek leválását tudomásul veszi, szeretne egyszeriben mindent önállóan csinálni, és békétlenkedése, türelmetlensége abból a vágyból fakad, hogy az anya mágikusan úgy segítsen, hogy azt ne kelljen észrevenni. Ebben a korszakban már megjelenhetnek az átmeneti tárgyak, személyek, akik szimbolikusan anyahelyettesítõvé válhatnak.
Az újraközeledési harcok a szubfázis vége felé elcsitulnak. Ekkor huszonegy hónapos lehet a gyermek. Megtalálja az optimális távolságot az anyával való közelség és az önállóság vágyai között.




3.Hodi_Agnes válasz erre | adatok | e-mail 2000-09-24 22:43:01 (48)

kedves Iceberg!

A genetika kontra nevelés kérdésében sajnos nem tudok átfogó áttekintést nyújtani, részben mert ismereteim korlátozottak, részben pedig mert ez az egyik legvitatottabb kérdés a személyiséglélektan és a pszichiátria területén.
A szociális érzékenység sok egyéb mellett az empátiás készség fejlettségével függ össze. Utóbbiról a pszichoanalitikus gondolkodás úgy tartja, hogy a csecsemőkor, ezen belül a korai anya-gyerek kapcsolat minősége, érzelmi biztonsága, és az azt megzavaró tényezők meghatározó szerepet töltenek be későbbi alakulásában. A kérdés, amit feltettél, összetett, most megpróbálok rá viszonylag egyszerűen, de a lényeget kiemelve válaszolni. Az első gyereketek bizonyára egészen a testvére születéséig nem volt kitéve igazán semilyen megosztási próbatételeknek, a figyelem és minden földi jó is egyedül az övé lehetett. Ezzel szemben a huga számára mindez már részét képezte annak a világnak, amelybe beleszületett. Számára valószínleg már nem okozott akkora gondot, amikor többen lettetek. Ez a különbség önmagában is indokolhatná, hogy másképp viszonyulnak a megosztási helyzetekhez. Aztán itt van ez az analitás-kérdés. Nagylányod két éves kora körül született a kistestvére, ez egyben az az életkor is, amit a pszichoanalitikus szaknyelv a fejlődés anális korszakának nevez. Általában ebben a korban kezdenek a gyerekek képessé válni a szobatisztaságra, és a szülők ennek a képességnek a gyakorlását többé-kevésbé leplezetlenül elvárják. A "produktum" a megfelelő helyre kerülve elimerést, ellenkező esetben némi rosszallást vált ki belőlük. A gyerek számára ez a folyamat nagy együttműködést kíván, mivel számára a szülő elismerésén kívül semmilyen ok nem szól amellett, hogy bilibe vagy vécébe ürítse azt a valamit, ami a saját teste részének látszik. Ebben a korszakban az ürítés arra is eszközzé válik, hogy a gyermek megajándékozza vagy megbüntesse a szülőt, azaz adjon vagy visszatartson abból, ami az övé. A szülő is megteheti a magáét ebben a rejtett csatában: túl korán kényszerítheti az ürítés feletti kontrollt, büntethet szóval, tettel, szeretete megvonásával,és természetesen akarata ellenére pl azzal is, ha minden csepp festéket, gyurmát,sarat, amiben az "anális" kisgyerek élvezettel turkál, azonnal lemos ("Fúj, kakis!") vagy akár egy újabb terhességgel, amiből a gyerek számára csak annyi látszik, hogy a mamája már nem veszi őt fel, aztán elmegy otthonról napokra, és egy új kisbabával érkezik haza. Az új kisbaba valahonnan a mamája hasából jött elő , minden bizonnyal úgy, hogy a mama kikakilta. Ráadásul neki szabad bepisilnie és éppen azért csodálják, hogy milyen szépet kakilt a pelenkába. Ebben a fiktív történetben lehetnek azután más életesemények is így kétéves kor táján: egy mandulaműtét éppen úgy becsúszhat, mint egy költözés, vagy egy hozzátartozó halála. A lényeg az, hogy ezek mind-mind olyan kisebb-nagyobb megrázkódtatások, amelyek ennek az ún anális kornak a személyiségjegyeit konzerválhatják, függetlenül attól, hogy esetleg látványos tünet nélkül, látszólag zökkenőmentesen zajlik tovább a fejlődés. Na, itt a lényeg, hogy ilyen tulajdonság lehet az irigység-bőkezűség, makacsság, gyűjtési kedv, túlzott tisztaság ill. a piszoktól való undorodás vagy ennek ellenkezője,székrekedésre vagy hasmenésre való hajlam, A különböző életkorokban ill fejlődési szakaszokban ugyanazok a megterhelések is másként hatnak, és a gyerekek egyéni pszichés teherbírása is különbözik abban, (Úgy gondoljuk, ez genetikusan meghatározott!!!) hogy egy-egy külső eseményt hogyan képesek feldolgozni.
Azt hiszem, alaposan eltávolodtunk a szociális érzékenységtől, de azt hiszem, kislányaid talán nem is abban különböznek igazán, inkább másképp kerültek ki ebből a viszontagságos, kinek büdös, kinek illatos életszakaszból.
Névtelen
 


Zsuzsa, tanar vagy??? Kép
Nem gyümölcslét ivott ( a gyereked) hanem gyümölcslevet!!!! Kép Bocs!.
L.Lajos
 


Te Lajos,
a ,,gyümölcslét" ITT helyes.
Hidd el.
Jamina
 
 


Névtelen! Senki sem kérdőjelezet meg az anális korszak létét, sőt még azt sem hogy gyermekem ebben a szakaszban van, egyedül az önkielégítésre vonatkozó passzusod és az analitás összekaocsolása helytelen, ilyet egyetlen általad citált szövegben sem lehet felfedezni, de még az általad nem idézett elméletalkotóknál sem! A tudományok területére merészkedve fontos a fogalmi pontosság!

Lajos! A lé többalakú tővel rendelkező főnév, így toldalékolva a "lé" és a "lev" tő is kialakulhat!
Bocs!

Linato!Kép

Zsuzsa
 
 


A mi jó Lajosunk hogy figyel minket!? Rólam mit tudsz, Laja? Kép

Az a Hódi Ágnes-féle válasz egyébként egész érdekes. Ha belegondolok, az én fiaim is küzdöttek hasonló gondokkal, mondjuk nem ilyen heveny tünetekkel, de jártam én is velük gasztroenteorológusnál, hasi ultrahangon, itt-ott. Eszembe se jutott ilyen oldalról is végiggondolni a dolgot. Végül a probléma mindkét esetben magától rendeződött, siettetni nem lehetett.
Szerintem egyébként az okok sem tisztán lelki, sem tisztán testi eredetűek, valahogy vegyesen benne van minden, még az életkorral járól ügyetlenkedés is. Ezért helyesnek tartom a gyümölcsevést és a Vitacolan adást, a fokozottabb babusgatást és ezzel egyidejűleg a betéthasználatot, de csak úgy, hogy a problémát bagatell ügyként tüntetjük fel, csak úgy, mint ami a dolgok velejárója. Aztán már csak várni kell. Kép
Kíváncsi
ui: nálunk most a középsővel vannak gondok, ugyan más természetűek, de csak napi 20-30 perc külön odafigyelés már "csodát" tett vele! Kép
 


Na, nekem is agyamra ment a nátha, nem azt akartam írni, hogy ITT helyes, hanem hogy ÍGY Kép
Lajosunk borzasztó rossz nicket választott (ha jól sejtem, Lőrincze Lajosra akart utalni).

Lányok,
nézze már meg nekem valaki, legyen kedves, a Vitacolant mennyi idős kortól lehet adni?

Köszi:
Jamina
 
 


OFF
Kíváncsi! Találtam egy honlapot iskolaválasztás témakörben, friss adatokkal, telefonszámokkal:
www.iskolavalasztas.hu .Azt hiszem csak középiskolák, ed vannak benne 12 évfolyamosok is
Zsuzsa
ON
 
 


Jamina,
sajna nekem csak Polyvitaplexem van, de sztem az is ugyanolyan. Nem írják, hogy mikortól, csak azt, hogy 1-3 éves korban mennyi az adag - szóval azt hiszem, úgy egy éves kortól biztosan adható. (Ahogy magamat ismerem, csuklás nélkül beadnám a tízhónaposomnak. Kép)
Kíváncsi
 


Jamina,
na megvan: Vitacolan emulzió; Javallat: adása indokolt a nem anyatejjel táplált csecsemőknek, amennyiben a táplálék nincs vitaminnal kiegészítve, fejlődésében elmaradt, étvágytalan, kedvetlen gyermekeknek és szoptatós anyáknak. (...) Megelőzés céjából adható kisdeknek, gyermekeknek, serdülőknek a téli és tavaszi hónapokban. (forrás: Családi Patika '99)
Szóval nem tudom, kinek kell, de ezt írja a tudós könyvem, valamint hogy gyermekeknek 5ml/nap az adag, folyadékba keverve. Remélem, még nem elavult a forrás! Kép
Kíváncsi
 


Kíváncsi, köszi Kép Szaffinak gondoltam, mert szegénykém elkapta a náthát és talán nem árt egy kis vitaminpótlás -csuklás nélkülKép. Vitacolan van itthon, Ádinak adjuk, csak nincs már meg a papírja.
Jamina
 
 


Jamina,
és ha te szednéd? Szaffi még sokat szopik?
Kíváncsi
 


Jamina!

Nekünk, mikor a lányok náthásak, a dokinéni mindig Cebion cseppet javasol. Azt pici, szopizós babáknak is lehet adni. Rita már két hónaposan kapott, naponta kétszer három cseppet. A Vitacolan szirupot én csak egy éves koruk után adtam mindkettőnek, persze ettől még lehet, hogy hamarabb is lehet adni.

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 


Timi,
azért gondoltam Vitacolanra, mert az van itthon Kép

Kíváncsi,
hogy sokszor? Kb. állandóan Kép, most, hogy beteg, még annál is többször. Mondasz valamit, én is szedek most vitamint, akkor tkp. ő is megkapja az adagját...
Jamina
 
 


Sziasztok!

Névtelen!
Akármennyire is vannak emberek akik élvezik az anális sexet, egyszerüen nem bírom elképzelni.

sasha

Kép
 
 


Sasha,
mit? Az análist, vagy azt, hogy vannak akik élvezik? Kép
Ne hagyd magad zavartatni, még olyanok is vannak eszerint, akik a beszólást élvezik, pedig ezt se tudod elképzelni, nem? Kép
Inkább mesélj, hogy van a párod, javul már?
Kíváncsi
 


Ez nem az én hetem.
Megfáztam, torokgyulladtam, gyerekeket megfertőztem, kialvatlan maradtam -mire kezdenék kilábalni, akkkkkkkkora herpesz nőtt a számra KépKépKép
Jamina
 
 


Jamina,
ráherpeszkedett? Kép (ez csúnya, én is mindig elkapom a férjemtől, pedig meg se...Kép)
Kíváncsi
 


Jamina!
Gyogyulast!!!Remélem, mindannyian gyorsan rendbejöttök. Nalunk a Fiam hord haza mindenfélét a bölcsiböl, én meg elkapom... En fetrengek, Neki meg se kottyan...Kép A patikusss néni aszonta, ha nagyon faj a torkom a spray-k ellenére, gargalizaljak vizben oldott Aspegic-kel, vagy Aspirin-nel (-nal???), vagy vmi mas gyulladas-fajdalomcsökkentö vizben oldott gyogyszerrel. Aspegic-em volt itthon, tényleg kevésbé faj a torkom!!! (30 éves koromig sosem voltam beteg... Na, most behozom...)
Herpeszem hal'égnek sosem volt, anyukamnak szokott lenni nagggyon gyakran, amikor meg volt fazva, rajtam sose jött ki. Szerencsére!!!1x kivizsgaltak: a véremben viszont benne van, hordozom a virust. Ihaj-csuhaj...
Sasha, pedig vannak. Kép (Gyakran férfiak az illetök) KépKépKép
Jamina, betegség ide vagy oda, lehet még ez a TE HETED!!!
Mindenkinek üdv!!!
Vendég
 


HeheKép

Kíváncsi, Kukacz!

Azért lett ilyen fél mondat az irományom, mert utólag leredukáltam... A többi nem bírta volna a "nyomdafestéket"Kép De nem akarok én már itt vitázni.
Ja egyébként a lényege a félmondatnak az az, hogy azt nem bírom elképzelni, hogy egy gyerek élvezze. Azt hogy a legtöbb pasi élvezi azt tudomKép

sasha

Kép
 
 


Helló csjszik!

Az előbb sikeresen leírtam a bajom egy tök ugyanilyen című topicba, mire rájöttem, hogy nem stimmel a címe...
Na átmásolom ide:

Helló Lányok!

Éppen a gutaütés határán állok!
A fiam úgy eltűntette a kulcsom, hogy kerek 2 órája nem találom. Már a szemetesben is kerestem.
És az a szép az egészben, hogy csomó mindent el kellene intézni és ráadásul vendégségbe is vártak minket délelőtt. Hát annak már annyi. A gyerekem itt bőg, gondolom ráragadt, a jó hangulatom.
Nem igaz, hogy végre akad valami jó kis programm erre nem tudunk kimenni a lakásból!! Illetve kitudnánk csak vissza nem. Hívtam a drága uram, hogy nem e látta. Látta, de még el is vette a gyerektől, aztán innentől kezdve felszívódott a kulcs. Ki hallott már ilyet?! Én is nagy majom vagyok, amiért csak a szekrényre tettem azt a kulcsot ahelyett, hogy a plafonra akasztottam volna!! Persze már az is eszembe jutott, hogy a rovarírtó elcsórta tegnap este...Hülyeség biztos, de hát hol a fenébe lehet még?! Egy ilyen kis lakásban nem tűnhet csak úgy el!
Na, kész most már tuti agyvérzést kapok.

És olyan gyönyörű idő van, jaj ez nem igaz!!
Soha többé nem hagyom elöl a kulcsom!!!

Sziasztok!

Bellana
 
 


Amúgy tudjátok, hogy három tök ugyanilyen című topic van?
Névtelenke
 


Linkeld mán be léci...

sasha

Kép
 
 


Bocs lányok a három egyformáért, egyikben el is magyaráztam az okát...
Szerket kértem, hogy törölje, de amilyen tempóval ők dolgoznak...!Kép
Kíváncsi
 


Kukacz,
lehet, hogy ez az én hetem lesz Kép
Eddig ezek történtek:
- megtaláltam a neten (nem a babaneten Kép) gyerekkori legjobb barátnőmet
- beszéltem telefonon innen a BN-ről vkivel, akit nagyon kedvelek és sokat emilezünk, de csak ma beszéltünk először Kép
-lehet, hogy lesz egy kis itthoni munkám

Ha még a lottóötöst is megnyerném... Kép
Jamina
 
 


Lányok!

Rita ma akkora fejest ugrott a kanapéról, hogy egy artistának is dicsőségére válna! Egy szilva nagyságú dudor lett a homlokán, de szerencsére sikerült lejegelnünk. Kb. két percet sírt, aztán folytatni akarta a fogócskázást Laurával. Én még mindig nem tértem magamhoz , de ennek a kiscsajnak betonból lehet a feje. Remélem erre a hétre nem jut több horror, mert nem vagyok elég edzett hozzá!

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 


Timi! Remélem minden oké a kicsival már. Nem semmi amit tudnak Kép
Ha valakit édekel meglett a kulcsom, a férjem zsebre vágta mikor elvette a lurkótól tegnap és bevitte a munkahelyre. Jó kis szobafogság volt ez a nap,de mindegy, lényeg, hogy megvan.
Bellana
 
 


Bellana!
Nem rosszindulatból mondom, de ezt sejtettem, mikor olvastam, hogy a férjed kivette a gyerek kezéből...Kép
Mellesleg nálunk én vagyok a nagy kulcs-eltűntető. De én mindig csak a sajátomat tüntetem el, másét soha.
Márti
T-Márti
 


Na én a kölcsön-kenyérsütő dagasztófejeit tüntettem el. Egész du. kerestem őket, mert a lányoknak kalácsot ígértem (persze a géppel). Rendbe tettem minden fiókot, kosarat. És semmi. Még teregetés közben is a konyhába rohangáltam. Feltúrtam a kukát. És nem tudtam semmit csinálni, mert mindig ugyanott kötöttem ki. A mozdulatnál, ahogy valami tuti helyre besüllyesztem őket.
Anyukám (a tárgy birtokosa) kérdezte, miért nem tettem bele a gépbe. Rögtön el is magyaráztam, hogy ... És kb. két óra múlva belenéztem. ÉS OTT VOLTAK!!! Reggelre lesz kalács. De a mai nap már ugrott.
(A kulcsokról csak annyit, hogy Kata első mondata: hotette volt. Kitől tanulhatta?)

sofka
 
 


Sasha, igen, igen... Na, nem minden ffi azért. De sok. Es a homokosokra is illik gondolni... De, hogy a gyerekek??? Nekem is furcsa volt, hogy Névtelen Cimbora ezt irta... Jo, jo, huzkodjak a fütyijüket, de azt is (eleinte!!!) csak azért, mert egész nap el van rejtve, és jopofa, amikor ugy csinal, hogy bijooooooooung és visszaugrik. A 13 honapos fiam 8honapos kora ota jatssza ezt és röhög...
Névtelen Kolléga, én is borderline vagyok. Nem akartam erröl itt irni, de elöjött... Kezelem magam. NE altalanosits 3 sorbol, amit erröl olvastal. En kiolvastam az itt létezö szakirodalmat...Kép Van borderline és borderline. Lehet öröklött is. Jöhet a gyerekkorbol. Jöhet felnöttkorban is, ha valami nagy, meghatarozo dolog történik az emberrel... Ha van kérdésed, varom.Amugy Jozsef Attilat IMADOM, és teljes mértékben megértem... Sokan csak lesnek, amikor arrol mesélek, szerintem mit, mikor, miért csinalt... Persze tévedhetek, de azt hiszem, értem mit élhetett at...
A kulcsokat én is eldugom a fiam elöl, aztan meg nem talalom öket... Kép
Timi!!! Ritussal minden ok???
Na, Jamina, nyertél a lotton??? Vagy akarmi mason??? Hogy van a torkod???
Vendég
 


Bellana!!
Engem a párom zárt be egyszer a lakásba. Épp a 8-ik hónap végén voltam..Elvitte az én kulcsomat is magával, meg a sajátját is..Még boltba se tudtam menni..Jött a barátnőm látogatóba, de nem tudtam beengedni, mert apuka reggel bezárta a bejárati ajtót.. Igy a barátnőm ment el vásárolni nekem. A pénzt ki tudtam adni a levélbedobó nyiláson, de a szatyornyi cuccot ő nem tudta beadni uott..Kép
jót nevettünk rajta, hogy erre nem gondoltunk.. Kép
Végül úgy oldottuk meg, hogy az erkélyen adta fel.. Leengedtem egy damilt, ő rákötötte a szatyrot, de elszakadt.. Aztán eszembe jutott, hogy van egy kb 2.5m hosszú sálam. Előkerestem, és azzal sikerült felhúzni a kajcsit.. Este aztán mondtam a páromnak, hogy szerencséje, hogy nem ma szültem...Gondolj bele milyen "vicces" lett volna: Tűzoltók szedik le az erkélyről a vajúdó kismamát..KépKép
Még jó, hogy az elsőn lakunk...
Betti

KépKép
KépKép
 


Bellana!

Nekem is rögtön az ugrott be, hogy a férjed elvitte a kulcsodat, csak nem szerettem volna megsérteni, pláne nem így ismeretlenülKép

Kukacz!

Hát igen. Gabim is mikor alkalma van rá akkor megtaláljaKép És meg is nézi, hogy mi a fene az ott neki... És mikor az ágyra sikerül rápisilnie azt is érdeklődve figyeli és nézi, meg meg is tapogatja közben... szoktam neki örülniKép
Ez általában fürdés előtt szokott történni, mert ilyenkor mindig hagyom pelus nélkül csak egy bodyban van.
Megkérdezhetem mi az a borederline? Most hallom először, de azért mindjárt visszaolvasok, hátha csak kihagytam valamit...

sasha

Kép
 
 


Kukacz!

Köszi az érdeklődést, minden rendben van a kiscsajjal. Azt leszámítva, hogy azóta már csinált másik három hajmeresztő dolgot. Biztos artista lesz belőle, mert csak a kanapé szélén, vagy a karfáján egyensúlyozva érzi jól magát, persze úgy, hogy kb. két centire álljon a szélétől.Ha kellően veszélyes a hely, még ugrálni is szokott.
Ma reggel az oviban is nagy balhét csinált, amíg bekísértem Laurát és beszéltem két mondatot az óvónénivel, Ritus is bement a csoportszobába, azonnal kiborított egy kosár játékot és leült játszani. Amikor el akartam hozni, közölte, hogy Rita játszik, anya pá-pá, stb. .Majdnem fél órát maradtunk, aztán már kinéztek minket az oviból, így nagy bömböléssel jöttünk haza. Még itthon is sírt, aztán vigyorogva bevonult a wc-be, és letekerte a wc papírt. Diadalittasan húzta végig a lakásban, és közben nézte, hogy mit szólok hozzá.Lehet, hogy őt is beiratom az oviba, legalább lesz egy kis nyugi itthon!

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Na hát én nem gondoltam, hogy a férjem vitte el magával azt a nyamvadt kulcsot Kép Nem is értem, hogy nem zavarta, hogy ott dagad a zsebében? Azért a farmerban csak érezni, vagy nem?
Ráadásul reggel nem találta a sajátját, itt zörgött nekünk. Bébi felkellt, anya szintén. Bébi sirdogál, anya puffog...Azért meglett a kulcs és mi a kicsivel visszaaludtunk.

Sasha, Márti!
Nem tudom miért nem a férjem jutott eszembe. annyira elvoltam foglalva a rovarírtóval...Legközelebb szóljatok már rám. Úgy látszik a kegkézenfekvőbb megoldás nem jut eszembe KépSasha nem sértődtem volna meg Kép Viszont én kicsit azért sértegettem az emberem amiért ilyen sikeresen bojkottálta a talimat Kép

Betti: Engem is zárt már be a férjem, de úgy, hogy aztán kulccsal sem tudtam kimenni, mert bekrepált a zár...Lakatost nem találtam sehol, vagy ha igen azok cégeknek dolgoztak, nem jöttek ki. Még azt is mondták másszak ki az ablakon. Na ja, a negyedikről?! Úgy tűnik itt nálunk nincs lakatos. A vicc az volt, hogy vendégem volt délelőtt, aki rendben meg is érkezett és a levélbedobón át diskuráltunk. Na szegény ilyen vndégségben sem volt még ahol be sem engedik KépKözben megjött a férjem is, de nem bírt kiszabadítani. Hívtam a melóhelyem, hogy nem tudom mennyit kések, mert nem jutok ki a lakásból. Jót derültek. Végül a munkahelyemről jött ki két hapsi szerszámokkal és feltörték az ajtót...Kiszabadultam. Úgy tűnik nálunk ez a kulcs mizéria karmikus Kép

Timi, mennyi idős Ritus? Ugye te is írtál abba a topicba nekem pár vigasztaló szót aminek a címe : Mit tegyek ha az utód bosszant...?

Sziasztok:
Bellana
 
 


Bellana!

Hát persze, hogy ott is előfordulunk. Bár én nem bosszantásnak érzem Ritus részéről ezeket az akciókat, csak szerintem túlteng benne a kíváncsiság, és sajnos semmi veszélyérzete sincs.
Rita egyébként 17 hónapos, azt hiszem a te Danid is hasonló korú, ugye? Most kivételesen úgy alszik, mint egy kisangyal. Ilyenkor a legédesebb. Persze máskor sem tudok rá haragudni, csak égnek áll a hajam a mutatványaitól.

Sziasztok, Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Timi!

Igen Dani is annyi idős majdnem :16 hónapos.
Amúgy tündéri gyerek főleg más gyerekekkel, mindent odaad, bármit ellehet tőle venni. Múltkor még a maciját is odaadta a rendelőben egy 3 évesnek-aki nem igazán díjazta. Viszont őt állandóan fellökik, rácsapnak stb. Féltem őt, hogy ráfarag a jószivűségével. A kortársai akikat ismerünk mind irigyek és csapkodósak. Tényleg, van valami topic ebben a témában?????

Bellana
 
 


Sziasztok!

Ismét jöttem panaszkodni.
Tegnap este kezdődött a pech sorozatom. Levetkőztettem a gyerekeket, és készülődtünk a pancsihoz. Persze apa sehol, de ezt már megszoktam. Amikor kinyitottam a vízcsapot észrevettem, hogy nincs melegvíz. Némi morgás közepette visszaöltöztettem a skacokat, és mondtam nekik, hogy még játszhatnak egy kicsit, amíg melegítek vizet. Persze csak egy óriás méretű fazekam van, kb. 10 körben kell melegíteni, hogy elég legyen egy fürdéshez. Eltelt egy óra, közben észrevettem, hogy fűtés sincs. Kb. 6-7 fazékkal öntöttem már a kádba, gondoltam még egyet viszek, és engedek hozzá hideget,így elég lesz. Mire a következő adagot vittem a kádhoz, láttam, hogy a kád tök üres. Arany kicsi Ritusom kihúzta a dugót a láncnál fogva , és leengedte a vizet.
Nem tudtam, hogy sírjak v. nevessek. Persze, mire ismét melegítettem megjött apa, kinyitotta a csapot, és folyt a melegvíz belőle.
Ma reggel folytatódott a vizezés. Betettem a ruhákat a mosógépbe, és elmentem a szárítóról leszedni a száraz rucikat. Közben Rita kiszedte a mosógép csövét a kádból, és mire észrevettem úszott a lakás. Gondolom, az alattunk lakó is ! Imádom azt a kisördögöt, de egy percre sem lehet egyedül hagyni. Laura 4 év alatt nem csinált annyi huncutságot, mint Rita az elmúlt két hétben.Most alszik, ilyenkor van egy kis nyugi.

Sziasztok, Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 


Timi,
és Vízöntő nincs a családban? Kép
Hát igen, az anyai örömök! Kép Ne is mondd, ez a mosógépes sztori! Hányszor megtörtént már velem is! Kép Legutóbb éppen akkor, amikor babát vártam, lehettem vagy a hetedik hónapban, és éjjel, amikor felkeltem, láttam, mi történt...tök jó volt vizet lapátolni éjjel háromkor! Sajnos ez az átka annak, hi nincs bevezetve a falba a leeresztővíz...
Kíváncsi
 


Timi, Kivancsi!!!Kép
Nekem a napokban a mikrosütöm robbant fel, immar a 2. alkalommal. Kép A következööö mar maS markajuuu lesz...Kép Jajjj.
Vendég
 


Kedves Lányok, és különösen Bellana!
Jelentem, ma elveszítettem a lakáskulcsomat! De tényleg! Lakáson kívül ráadásul!
Elmentünk a lányommal bevásárolni, aztán hazajöttünk de kulcs sehol. Anyuci bemászott a kerítésen (szép látvány!) és a második hanyagságomnak köszönhetően (nyitva hagytam a garázsajtót) a garázson keresztül be tudtam jutni a házba. Aztán a pótkulcsokkal kinyitogattam mindent.
A férjem már tudja, estére hoz új zárakat. Hát nem fog körbecsókolgatni, az biztos. Kép
Márti
T-Márti
 


Marti! Csak bejutottal, az a lényeg!Kép Uj kulcsokkal mi lesz???
Vendég
 


Sziasztok!
Hát én igazán tökéletlen vagyok! (Tudom, ez egy másik topik.)
Még elveszíteni se tudok semmit rendesen! Kép
Tegnap hazajött a férjem, semmi botrány, de új zárakat nem ért rá venni. Azért ő még egyszer átnézte az autót. És lássatok csodát, a gyerekülés alá beszorulva ott volt a kulcscsomó!

Ezennel ünnepélyesen visszavonom azon sokat hangoztatott kijelentésemet, miszerint a férfiak nem tudnak keresni!
Márti
T-Márti
 


Jól ideronditok a vidám topikotokba. Mert nekem meg rossz kedvem van. Semmi sem sikerül. Voltak vendégek délelőtt. Az jó volt. A többi boa. Be is borult és álmos is vagyok. Főznöm is kellene, Petivel játszani, könyvet ragasztani, csuhébabát csinálni, weboldalt csinálni. És erre én mit csinálok? Itt nyafogok nektek. Fáradt vagyok, álmos vagyok, jaj. Kép Kép Kép

zsunya

 
 


Zsunya! Küldök jókedvcsinálót!KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Zsuzsa
 
 


Zsunya!!!!

Kép

Fel a fejjel!!!!

Süti
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: