Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szívemhez kaptam a Zuglói védõnõ történetét hallva. Elég rémisztõen hangzik hogy ilyenbe is ütközhet a tapasztalatlan kismama. Csak ma kezdem pályafutásomat itt a fórumon, "10 hetesen". Szintén Zuglóiként az érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata Féderné Klárival kapcsolatban (Thököly út 178). Ma kaptam meg az elérhetõségét, rögtön hívtam is, de 10 perces telefonbeszélgetés alatt nem sikerült egy idõpontot találnunk az elkövetkezõ napokra. Ez még persze nem szegte kedvemet, de azért érdekelne, hogy mi a szubjektív véleményetek róla.
Kérlek, írjatok!
Üdv mindenkinek:
Pocor
Névtelen
 


Szia Pocor!
Elõször is gratulálok a pocaklakódhoz!
Én nem ismerem az általad említett védõnõt, de remélem, nem fogsz csalódni benne. Azt hallottam, hogy egymás mellett azért kiállnak, így én nem fogom felhozni a témát az új védõnõmnek, nehogy emiatt nézzen rám rossz szemmel.Kép Igazság szerint nekem már könnyebb a helyzetem, mert azt hiszem, beleszoktam az anyaszerepbe, és ha nem akarnak mindenféle terméket rámerõszakolni, akkor nekem sincs semmi bajom.
Sok sikert, ha gondolod, majd írd meg a tapasztalataidat!
Szia: Viki
 
 


Sziasztok!
Szerintetek most mégm így az elején tudok "szabadon" védõnõt választani? Kezdek aggódni, ígérete ellenére nem hívott fel a fentebb említett hölgy.
Szerintetek megtehetem, hogy valaki ajánlása alapján felkeresek egy, a körzetemben dolgozó védõnõt, és kérem a segítségét?
Pocor
Névtelen
 

 
 

Szia Pocor!
Sajnos nem. A védõnõ nem szabadon választható, és azzal kell tartanod a kapcsolatot, akihez a lakhelyed szerint tartozol.Kép
Igaz, én nem az elején szerettem volna váltani, de így is elég egyértelmûen mondták, hogy vagy az a védõnõ van, akihez tartozunk, vagy írásban lemondhatok a szolgáltatásairól, és akkor semmilyen védõnõ nem lesz.
Szia:
Viki
 
 


Viki!

Köszi a választ! Hát ez nem jó hír. Még próbálgatom a hölgyet, hátha sikerül. Muszáj, mert így nem kapok kismama könyvet.Kép
Még jelentkezem.
Pocor
Pocor
 


Pocor,
igaz, hogy már eléggé tapasztalt kismama voltam (3. és 4. gyerekkel), de én bizony csak a kiskönyvért mentem el. Aztán többet nem láttam a támadónõmet. Egyébként ezerszer többet tanultam itt, a babaneten a Szoptatás topicból, és valódi tudással (!) rendelkezõ szakamberek vannak köztünk, nem olyan orvosok és védõnõk(?), akik segítenek (tisztelet a kivételnek) elapasztani a tejet, és idióta tanácsokat adnak. Szóval ha kérdésed van, írj nekünk bátran, ha akarsz magánba is írhatsz nekem, és elkalauzollak az illetékes szakemberhez közülünk (magyarul megírom, kit érdemes megkérdezned. Kép) Bocsi, hogy ilyen kacskaringós voltam, nem tudom, mi van a velem. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Pocor: mi újság? Sikerült kiskönyvet szerezned?

Virág: mi most kapunk új védõnõt. Igaz, még nem találkoztam vele, de olyan problémák biztosan nem lesznek vele, mint az elõzõvel. Igaz, most már nem is lesz annyi kérdésem, talán kicsit tapasztaltabb vagyok. Remélem, most igazán összejön majd a szoptatás (bár tejem most is volt bõven). Az elõzõ védõnõ szoptatásban való segítsége annyi volt, hogy 5 percig az egyik mellbõl, míg beindul a tejleadó-reflex, aztán X percig a másikból. Köszi, ez elméletben szép és jó, csak ha a gyerek olyan kicsi, hogy nem tudja bekapni a cicit, aztán meg már a cici láttán elkezd üvölteni, akkor máris borult az egész...akkor még nem tudtam, hogy itt is lehet szopi-tanácsokat kérni, így maradt a fejés. Na mindegy, most biztosan kitartóbb leszek, a kisfiamnál örültem, hogy legalább anyatejet kap.

Azt még múltkor elfelejtettem írni neked a másik topicban, hogy az én orvosom azért javasolta, hogy a mostani terhességemnél fejezzem be a szoptatást, mert az elõzõ terhességem 8. hetében volt egy fenyegetõ vetélésem. Akkor szerencsére nem lett baj, csak sokat kellett feküdnöm, de most azért örülök hogy - legalábbis eddig - elkerültük. Amúgy a fagyasztott tejcsik a fiam 8 és fél hónapos koráig tartottak ki, azért a semminél az is jobb, nem?Kép
Bocsi, kicsit elkanyarodtam az eredeti témától.Kép

Viki
 
 


Viki,
mennyit fejtél, hogy ilyen sokáig elég volt??? Minden elismerésem! Most hány hónapos terhes vagy? Írj, ha találkoztál az új védõnénivel! És ez az 5 percig az egyik mellbõl, aztán a másikból azért elég gázos tanács volt... Meg ne fogadd! Én is elkanyarodtam... Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Virág!
Most a 11-12. héten vagyok. Ha minden igaz, ma találkozunk az új védõnõvel, mert viszem a fiam az utolsó agyhártyagyulladás-elleni védõoltásra, és õ is ott lesz.
Hát kezdetben 3 óránként (éjjel-nappal, akkor is, amikor még csak egyedül voltam itthon), aztán már csak 6X, majd 5X, végül 4X. 6,5 hónapos kora után a napi 2 fejés is elég volt, mert még akkor is rengeteg tejem volt, nagyon nehéz volt "elapasztani", mikor kiderült, hogy újra babánk lesz.Kép
Remélem, szülés után megint sok tejcsi lesz, és jut a fiamnak is (ha elfogadja, hisz akkor még csak 14-15 hónapos lesz...KépKépKép
A vicc az, ogy az elõzõ védõnõ ezt az 5 perces dolgot (szoptatás) a Ligára való hivatkozással mondta (hogy ez az õ álláspontjuk, és csak ez a jó).Kép
Szia:
Viki
 
 


Sziasztok!
Pocor,
IGEN!
A sajátodról, ahogy Viki írta írásban le kell mondanod, saját felelõsségre és elmehetsz másikhoz. Ezt nem azért írom, hogy vmi tüzet szítsak, de higgyétek el Lányok, hogy gyakorlatilag nincs sok értleme a mai formájában a védõnõi szolgáltatásnak(?!). Fõleg, ha olyanokkla kerültök össze, mint a fentebb említettek. Nekem szerencsém volt az összessel, de most 15 hónapos a kisifam, és legutoljára nálunk nyáron volt védõnõ. Semmi veszítenivalótok nincs, ha nincs kötött védõnõ, semmiben nem fognak hátrányt szenvedni. Sokkal jobb, hasznosabb információkat kaphattok sokx a barátnõ anyukáktól, meg a itt az interneten, mint a védõnõktõl. Ha meg nagyobb problémával szembesültök, akkor úgyis az orvos hívjátok, vagy mentek el hozzá. Ne felejtsétek el, hogy õk vannak ÉRTETEK.!!!

Viki,
olvasgasd a www.lll.hu oldalait szoptatási kérdésekben, ha esetleg a közeltekben van szoptatós csoport érdemes már elmneni a terhesség alatt. Ott a szoptatási tanácsadók, bizots hasznos és helyes információkat fognak adni (az oldalukon azt is megtalálod, hol).
Mindenkinek üdv:
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a tanácsot. Sikerült végre elérni a hölgyet, és végtelenül kellemes találkozás volt. Aranyos, lelkiismeretesnek tûnik. Úgy érzem, jó kezekben vagyokKép
Ja, és szoptatás-párti (bár részleteket még nem tudok):
Üdv,
Pocor
Pocor
 


Szia Virág!

Végre idetaláltam!
Nem semmi kinek milyen negatív tapasztalatai vannak a védõnõkkel. Nekünk is csapnivaló volt a védõnõnk. Csak könyvbõl osztogatta a tanácsait. Amikor a kisfiam 3 hónaposan hasrafordult elõtte, azt mondta, hogy ezt neki még nem lehet csinálni, mert túl kicsi hozzá. A szakkönyvek szerint is csak 6 hónaposan fodulnak át a hasukról a hátukra. Elég értetlenül néztem õt, hogyan mondjam el egy három hónapos gyereknek, hogy ezt nem lehet csinálnia?! Szerencsére, most már nagyon jó védõnõnk van, nagyon kedves és lelkiismeretes.
A régit láttam a választások alatt a tv-ben egy kampányfilmben. A gyerekét hintáztatta a játszótéren. Szegény! Mármint gyerek!

Banett
banett
 


Viki!

Nagyon örülök, hogy rndezõdött a "sorsotok"! Sok sikert az új védõnénitekhez!
Egyébként Zuglóban merre laktok? (ha nem vagyok indiszkrét)
Én is zuglói vagyok, csak azért érdekelt a dolog, hogy merre van ez a "szuper csaj"? Hová jártok dokihoz, illetve hová tartoztok? Ha úgy gondolod, nem kell válaszolni!

Banett
banett
 


Szia, Banett!

Mél majd megy! Kép Puszka:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!
Ágci
Most eltökélt szándékom, hogy én márpedig szoptatni fogok!!!KépKépKép Remélem, összejön, ha nehézségeink lesznek, megkeresem a szakembereket.

Pénteken itt volt az új védõnéni, hát ég és föld az elõzõvel összehasonlítva. Látszik rajta, hogy imádja agyerekeket, nagyon kedves volt, mondta, hogy kérdezzek nyugodtan. És a fiam etetéséhez is nagyon jó tanácsokat adott, sokról még nem is hallottam. Szóval szerintem nem lesz problémánk egymással.Kép

Banett
Mi az önkormányzatnál lakunk. A dokinénink a Dr. Zemplén Éva, eredetileg hozzá tartozunk, és nincs vele semmi problémánk, így hozzá járunk. Bár eddig szerencsére csak az oltások miatt kellett találkoznunk. Egy alkalommal kellett kihívni (illetve én csak telefonon hívtam, hogy folyik a fiam orra, és õ magától mondta, hogy azért a biztonság kedvéért kijön megnézni), nagyon rendes volt.
Szóval dokihoz+védõnõhöz a Thököly út 178-ba járunk (ha jól emlékszem a házszámra). Ti merre laktok?
 
 


Bocsi, a vége lemaradt. Szóval:

Sziasztok:

Viki
 
 


Viki
Mi a Tesco mellett lakunk, a parkban /Pillangó park/. Mi a Tábornok utcába járunk dokihoz. Nem lehet azt mondani,hogy rossz orvos, de szerintem a legjobbak közé sem tartozik. Igazából, ami tetszik, hogy nem antibiotikum párti. Régebben más volt az orvosunk és a kisfiam 4 évesen elég beteges volt. Rengeteg antibiotikumot kapott, ami a bélbolyhait kipusztította és kialakult nála a candida. Borzasztó volt. Orvosról-orvosra jártunk, mire kiderült, hogy mi a baja és hogyan lehet gyógyítani. Én teljesen kivoltam már, mert csak fogyott, pedig nem egy erõs testfelépítésû. Aztán elkezdtük az ilyenkor kötelezõ diétát, aminek következtében 1 hónap alatt hízott3 kilót. Fél év után aztán teljesen rendbejött és mi otthagytuk a régi dokibácsinkat /fizetõs/, de nem õ volt az aki meggyógyította az Áront. Így most a Harmati dr-nõhöz járunk, és õ tényleg csak komoly helyzetekben írja fel az antibiotikumot.

Virág
Hol van az igért e-mailed? Semmit sem kaptam! Le merem fogadni, hogy megint nem vagy "egyedül"!
banett
 


Banett,
az szuper, hogy ide is írsz, de mikor jössz a Túl az elsõnbe? Mélre tessék türelmesen várni! Kép

Viki,
örülök, hogy szimpi a védõnõd, és köszi, hogy leírtad. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok Lányok!
Az én tapasztalatom az volt a védõnõ kiválasztásánál, hogy nem mindenhol veszik komolyan ezt a "lakóhely szerinti" körzetesítést. Nekem az jött be, hogy "még itt vagyok, de majd szüléskor jelentkezünk át egy másik lakásba"... Így jutottam végül egy pozitív védõnõhöz, szerintem ilyenekkel lehet nyugodtan próbálkozni, ha minden húr szakad. Pedig nekem Bp, és egy vidéki város volt a két "lakhely".
Csi
Csi
 


Kedves Lányok!

Elég vegyes érzelmekkel olvastam végig a topicot- erõsen sajnálkozva azon, hogy nem kapcsolódtam be elõbb a témába. Nem is biztos, hogy jó ötlet részemrõl az "idejövetel", tekintettel arra, hogy magam is védõnõ vagyok. El is gondolkodtam szon, hogy más kollégák se olvasták a fentieket, vagy egyszerûen csak nem akartak belebonyolódni.
Minden esetre a véleményem a fenti kolleganõröl az, hogy így viselkedni maximálisan megengedhetetlen és etikátlan dolog, BÁRKI részérõl. A "mi" részünkrõl pedig különösen, hiszen abban a kiváltságos helyzetben vagyunk, hogy a családok legtitkosabb zugaiba látunk bele. Manapság elég kevés olyan ember van, akit "idegenként" beengedünk a házunkba, sõt mi több sokszor a legintimebb dolgainkat, problémáinkat vele beszéljük meg. Persze egy ilyen kolléganõvel ezt nem is lehet és így az egész találkozás nyûggé, kínlódássá, feszélyezetté válik, ami legkevésbé szolgálja a gyerek, a család érdekét. Tehát röviden egy ilyen védõnõt nem érdemes fogadni, sõt határozottan el kell utasítani. Mint ahogy azt nagyon helyesen tettétek (csak elõbb kellett volna!)megírtátok a levelet és szabadultatok tõle. Azért olvasva a hozzászólásokat, bizakodással tölt el, hogy összességében több a jó tapasztalat, mint a rossz velünk kapcsolatban, és egy-két kivételtõl eltekintve úgy érzitek, hogy tudunk még használható tanácsokat adni, esetleg újat mondani. 12 éve vagyok gyakorló védõnõ, a napokban fogok életet adni harmadik gyerekemnek, de még mais elõfordul, hogy tapasztaltabb kolléganõmet felhívom, ha elbizonytalanodom valamiben, vagy egészen egyszerûen csak meg akarok nyugodni a saját tudásomat illetõen. És persze a holló a hollónak nem vájja ki... címû mondás mindenhol érvényesül, de azért kérlek Benneteket, hogy ne gondoljátok a védõnõk kis társadalmáról, hogy mind ilyenek vagyunk és egyetértünk az ilyen viselkedéssel, csak azért, mert kolléga. És véleményem szerint az is szomorú, ha egy védõnõrõl úgy kell informálódni, hogy vajon szoptatás párti-e? Már hogyne lenne! Csak az lehet(ne) mindegyikünk.
Szomorú olvasni, hogy némelyikõtök kiszolgáltatva érzi magát még a védõnõjének is, pedig még az orvossal szemben sem szabadne ennek így lennie. Mert ahogy valaki írta, mi vagyunk értetek és nem fordítva. Nekünk kell szolgáltatni, és nem kiszolgáltatni. Hiszem, hogy kolléganõim jelentõs többsége az én elveimet vallja és kívánom mindannyiótoknak, hogy találjátok meg védõnõtökben azt a védõt, aki ha szerencsés, egy idõ után családtagnak mondhatja magaát nálatok, aki a megfelelõ idõben és helyen megfelelõ tanácsokat tud adni, ha kell, és fõleg azt a nõtársat, aki ugyanúgy éli a hétköznapjait, ahogy Ti magatok is: dolgozik, családanya, feleség, gyakran még tanul is és a világ egyik legszebb és legnehezebb mesterségét ûzi: családokat gondoz azok minden örömével,csodájával, bánatával és nyomorával együtt.
Üdvözlettel: Makai Kinga
Kinga
 


Kinga!
Bár osztanák a kollégáid a világnézetedet...
Én spec. a legelsõ terhesgondozási találkozón nagyon örültem, mert egy kedves ismerõs arc (csak látásból, mert amikor még én kicsi voltam, õ járt a suliba, amikor oltásokat kaptunk) fogadott. Hamar kiderült azonban, hogy õ manapság "helyettesítõ" védõnõ, akihez kerültem, és annak a felettese és még egy másik helyettes, akivel találkoztam... hát nem tudom, hogy õk értem/a babámért mit tettek. Pedig lett volna mit, lenne mit, de csak az én védõnõm esetében csak az volt, hogy ok, hogy 2 hónapig felém sem néz, hiszen szóltam neki elõre, hogy addig az ország másik végében leszek, de szülés elõtt két héttel csak azért rendelt be az irodájukba, hogy aláirassa velem a papírt, miszerint õ engem minden tudnivalóról tájékoztatott. Aláírtam, persze. De csak hogy nehogy nekem egy hétig kelljen ottmaradni és hallgatni azt, amit esetleg már hónapokkal korábban nem ártott volna megemlítenie, - és sok esetben válaszolni a feltett kérdésekre. Szerencsémre nem sokat látom, amikor jön, akkor viszont hívatlanul és mindig rosszkor, amikor pedig az utcán találkozunk, akkor az ellenõrzõbizottság megtesetsítõjeként kérdezi, hogy mióta vagyunk kint a babával. Ennyit a plusz egy negatív hozzászólásról. Azért remélem, a következõ babával már több esélyünk lesz arra, hogy addigra több védõnõ-védõnõ lesz elérhetõ.
 
 


Kedves Kinga!

Nagyon becsüllek, hogy leírtad a véleményedet, köszönöm, köszönjük. Örülök, hogy végre megszólalt valaki a másik oldalról is.

Mit is írjak? A legfontosabb, hogy én személy szerint és mondjuk az állandó errõl-csevegõ-kismamatársaim itt a babaneten (nem tudom, jártál-e a Szoptatás - kitõl ne fogadj el tanácsot topicban, érdemes, és el fog szomorítani), szóval mi nem tesszük egy kalap alá a védõnõket, mert tudjuk, hogy van olyan is (bár ritka példány, nagyítóval is alig lehet megtalálni), aki 6 hónapos korig nem tanácsol hozzátáplálást, és nem csinálja azt, hogy az elsõ szopiroblémánál azonnal tápszert ír fel mindenféle kérdés nélkül. Van ilyen. Az az általános tapasztalatunk azonban, hogy a védõnõk totálisan képzetlenek. Egy példa: szeptemberben van a XV. ker-i SZTK-ban a szoptatás világnapja alkalmából egy rendezvény, ahol most ott voltunk egy asztallal, képviselve az LLL-t. (Nem vagyok LLL vezetõ, és minden, amit mondok, csak és kizárólag a SAJÁT NEVEMBEN MONDOM!) Szóval. Sokan panaszkodnak a védõnõjükre, hogy fiatal fruska, nincs is gyereke, nem ért semmihez. Ehhez képest találkoztam ott egy frissen végzett védõnõvel, lehetett vagy 22, és ezerszer jobban tisztában volt a helyes mellretétellel, a lehetséges problémákkal, stb, mint talán bármelyik másik akárhánygyerekes védõnõ a kerületünkben. Pl. az én támadónõm, aki mikor az elsõ gyerekem megszületett, és elérte a 4 hetet, azt mondta: "anyuka, már négy hetes a baba, adjon neki gyümölcslevet!" És én, elsõ gyerekes és totálisan informálatlan anyuka mit csináltam? Hát adtam. Következmény? Ruben szopott 4 hónapig, de addigra büszkén meséltem, hogy az én fiam 2 deci fõzeléket zabál be ebédre! Hurrá! Ja, hogy harmados tejet is kapott? Még jó, hogy nem tejallergiás (még). Mert azt nekem elfelejtették mondani, hogy nem kéne! Hogy árthatok vele a kicsinek! Egyszer problémám volt, felhívtam. Azt mondta, kijön másnap ekkor és ekkor. Persze nem jött, két hét múlva telefonált, hogy bocsánat, nem tudott jönni. Összesen 2* járt kint, miután megszületett Ruben, elõször elmesélte, mit fõzött elõzõ este a férjének, és lecseszett, mert zokni nélkül nyitottam ki a kaput júniusban, így tél derekán. A következõ gyerekem születése után egyszer jött ki (nem mondom, hogy hiányzott), a harmadiknál éppen szabin volt, a helyettese jött ki, õ utána egyszer sem, a negyediknél kénytelen volt, mert ambulánsan szültem, nem tudom, miért, de ki kellett jönnie. Persze míg terhes voltam,, csak a kiskönyvért mentem el, aztán megkíméltem magam a szószártyár baromságaitól. Tehát nem az életkor számít, hanem hogy ki mit miért csinál. Vagy nem csinál. Én úgy gondolom, hogy akármi is a hivatásom, fejlõdnöm, tanulnom kell, mert így tudok jó szakember maradni, és a legtöbb védõnõ, mindamellett, hogy nem tehet róla, hogy a fõsulin szinte semmit nem tanítanak nekik a szoptatásról, tovább tudná képezni magát, de nem teszik, a sajátom mondta nekem, hogy nyûg neki ez a sok továbbképzés. ???

Ugyanõ: Pár hónapja odamentem hozzá, hogy ha esetleg valamelyik kismamájának szüksége volna szopistanácsra, és esetleg a kedves védõnõ nem tud segíteni, adja meg a telefonszámom az illetõnek, ha tudok, segítek, ha nem, továbbítom egy LLL vezetõhöz. Mire õ: "de nehogy az hidd, hogy mindenkinek bejön az LLL (Esküszöm, mintha egy kozmetikumról vagy vallásról beszélne)! Mert annak az újszülöttnek enni kell addig, amíg beindul az anyatej!" Basszus! Persze azóta sem hívott fel senki, és tuti mázsaszámra írta fel a tápszert...

Miért írtam ezt le? Mert ez az általános gyakorlat. Sajnos. És megkeseredek, mikor a maximális tudásommal, lekességemmel, tapintatommal, kedvességemmel segítek anyukáknak, amikor szopigondjuk van, és jön a védõnõ, és se szó, se beszéd, se kérdés, semmi, odavágja a tápszeres papírt, és nem is próbálja megtalálni a problémát.
És õ a "szakember", ezért neki hisznek, én meg csak egy anyuka vagyok, aki képzi magát a témában, és szoptatott 4 gyereket, a 4. az LLL tanácsai szerint, és most egyéves, és napi rengetegszer szopizik, de végül is ez nem számít, csak a szakemberek szava. KépKépKép De hála az égnek vannak jó tapasztalataim is, mikor a kórházi csecsemõs személyzet baromságaival dacolva az anyuka kizárólag szoptatja a babáját, és megelõz ezzel annyi sok mindent! Na mindegy.

Mégegyszer ismétlem: nagyon örülök, hogy Te így gondolkodsz! Kép Bárcsak minden védõnõrõl ezt mondhatnánk! Bárcsak a Te útmutatásod mellett szoptathattam volna az elsõ 3 gyerekemet is! Kép Kép De sajnos nem.

Van valami ötleted, hogyan tudnánk növelni a tájékozott és valóban szopipárti védõnõk számát? Úgy tudom, hogy a Szoptatásért Magyar Egyesület tart továbbképzéseket, ha felmerül erre igény. Csak nyitottnak kell(ene) lenniük, ahelyett, hogy nyûgnek tekintenék ezt... Tudsz ebben segíteni?

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Kinga!
Nagyon örülök, hogy megjelentél itt! A Virág által említett "negatív" topicban nem egyszer felmerült, hogy miért nem leveleznek velünk védõnõk. Biztos lehet abban valami, amit írsz, hogy talán nem akarnak belefolyni a kínos, és neha tényleg általánosító beszélgetésekbe, és talán tényleg nehéz lehet egy emberként megvédeni a mundér becsületét. Viszont valóban sok olyan dolog van, amiben segíthetnél, szerintem még egy új topicot is megérdemelne a felmerülõ kérdések mennyisége miatt, bár gondolom, hogy most a harmadik gyermekeddel a pocakodban nincs túl sok idõd. De talán ismersz olyan védõnõket, akiknek módjában állna válaszolni kérdéseinkre.

Csak néhány kérdés, ami felmerült mostanában, és nem csak a "negatív" topicban, hanem a többiben is:
Panaszokkal kapcsolatban:
-Kihez fordulhatunk, ha problémánk van a védõnõvel? /mint ennek a topicnak a vitaindítója/
-Hogyan tartozhatunk másik védõnõhöz?
-Hogyan mondhatunk le a védõnõi szolgáltatásról?
És a többi:
-Hányszor kell megjelennie látogatáson?
-Milyen vizsgálatokat kell elvégeznie a védõnõnek?
Kérlek, ezekre a kérdésekre ne válaszolj most, mert csak példának hoztam fel õket!

Az a kérdés, hogy milyen vizsgálatokat kell elvégeznie, a következõ miatt fontos nekem:
Elsõ gyermekemmel egy tüneményes, gyermektelen védõnõhöz kerültem. Szinte már zaklatásnak vettem az õ hozzáállását, mert rendszeresen meg kellett jelennem nála, vizeletbõl mindenfélét nézegetett, vérnyomást mért, hallgatózott a pocakomban, és folyamatosan zaklatott a súlyom miatt. Mindenféle vérvizsgálatra küldött, és tájékoztatott arról, hogy milyen papírokat kell beszereznem az anyakönyvezéshez, sõt, még a legolcsóbb bababoltot is õ ajánlotta nekem. Akkor mindezek nekem természetesnek tûntek.
Aztán a második gyermekem már másik városban született, és az itteni védõnõm nemhogy a vizeletmintát nem kérte, de még a vérnyomásomat sem mérte meg, ami azért gáz, mert az elõnél toxémia miatt lettem császáros /a másodiknál is/. Ha nekem nincs az elsõ védõnõm, akkor gõzöm sincs arról, hogy mire kell vigyáznom, és hova kell beutalót kérnem a kezdeti általános kivizsgálásokon kívül. Persze rögtön felmerül az orvos felelõsége is, de azért jó lenne tudni, hogy mik a lehetõségeink, ha a védõnõnél járunk. Én a dokim figyelmét felhívtam arra, hogy nincs védõnõi hátterem, és õ végezte el a fenti teszteket. Ha viszont nincs az elsõ tünemény védõnõm, akkor minderrõl fogalmam sincs. Azóta sokszor felmerül bennem, hogy mi történik azokkal az anyukákkal, akik már az elsõ alkalommal olyan védõ/?/nõhöz kerölnek, mint én másodszorra.
Persze, nagyon fontos a védõnõk szerepe a szoptatásban is, de én azt gondolom, hogy sokkal több más irányú kérdés is felmerül majd, mint ahogy felmerült eddig, és csak találgattunk, vagy kerestük a válaszokat az a másik személyes tapasztalata alapján.
Elképzelhetõnek tartod, hogy megnyíljon egy "Védõnõs" topic?
Ráadásul talán sokan szívesebben kérnének tanácsot Tõled, vagy munkatársaidtól itt névtelenül, arc nélkül a társalgóban, akár a családi problémákkal kapcsolatban is.
Szerinted?
Csi
Csi
 


Sziasztok!
Kedves Kinga! Nagyon örülök, hogy "idejöttél"! Örömmel olvastam soraidat. Nem akarlak viszont nagyon zaklatni kérdésekkel, tekintettel a közeli szülésedre, de tényleg jó lenne, ha Te, vagy esetleg a kollégáid közül valaki rendszeresen "megjelenne" itt! Csi is írta már, van több topic is, ami pl. a terhességgel kapcsolatos információk hiányban szenvedõknek nyílt, tápszer gondok, stb... ami miatt tényleg jól jönne akár egy önálló topic is!

Amúgy engem is érdekelne, hányszor kell/lehet látogatni a családot. Engem cserbenhagyott a védõnõ anno...

Üdv mindenkinek
mikoo
 
 


Kedves Lányok!

Örülök, hogy mindannyian örültök nekem, nagyon jólesik az ilyen kedves fogadtatás.
Elöljáróban szeretnék eldicsekedni Nektek, hogy 10-én szerencsésen megérkezett közénk harmadik csemeténk, Borka, aki 4800 g-mal, 60 cm-esen látta meg a napvilágot.Az elõzõekben leírtakra való tekintettel császármetszéssel született (mint az elsõ, aki 5 kg-os volt, a második csak 4240, ezért õt megszültem. A kórházból tegnap jöttünk haza, így most nem ígérek hosszú ittartózkodást. DE, már nagyon sokszor gondoltam, hogy kéne egy védõnõi rovat is a babaneten, nem tudom, bennünket miért hagytak ki. Remélem nem azért, mert nem volt vállalkozó szellem.Amikor chat-elni megyek, akkor is mindig sok kérdést kapok, ott is érzem a tájékozottság- tájékoztatás hiányát a lányokon. Fel fogom venni a babanet szerkesztõivel a kapcsolatot ezügyben, de természetesen nagyon szívesen jövök közétek a topikba, vagy akár egy szebben hangzó topicot is nyithatunk, (mondjuk mit szeretnél megtudni a védõnõtõl? stb...)csak egy kis idõt kérek, pár hetet, amíg rendezõdnek a családi berkeim. Szóval amíg öszeszokunk, meg miegymás.
Addig informálódni fogok a jelenlegi védõnõi módszertanról, szóval, hogy jelenleg mik a kötelezõ látogatás és tanácsdásszámok, milyen munka az, ami kötelezõ és mi az ami elvárható a védõnõtõl. Nehogy olyat írjak, ami valamelyik kolleganõ nemtetszését váltja ki. (Azért azt elmondom, hogy - igaz én egyszemélyes körzet vagyok - de a terheseket és a csecsemõket (vagyis 1 éves korukig a gyerekeket) én havonta meglátogattam minimum egyszer, akit kellett többször is,és általában el is várom a tanácsadásra a fentieket. És ezt így fogom tenni akkor is, ha 3 év múlva visszamegyek dolgozni. Aztán persze az enyém egy nem túl nagy körzet, de azt gondolom, ennyi mindenképp bele kell hogy férjen. Az én elveim szerint. És van hétvége is, ha kell. Meg persze én itt lakom, tehát akkor megyek, amikor akarok.
Na ennyit mára, ahogy lehet jövök, addig is gyûjtsétek a kérdéseket, biztosan sok lesz, amire nem tudok majd válaszolni, meg olyan is, amire majd tudok.
Sziasztok: M.Kinga
Kinga
 


Kedves Kinga!
Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok, várunk vissza!KépKépKép
Ágci

Kép
 
 


Kinga!
Gratula Borkához! Jó babázást!
Csi
Tudom, badarság..., de Te is jártál védõnõhöz? Kép
 
 


Kedves Kinga,
én is csatlakozom: gratulálok, sok boldogságot és tejecskét kívánok! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


köszönöm a jókívánságokat! Tej van bõven, Borka eszik, alszik, és hasonlít....(hol rám, hol a férjemre)
Én is jártam védõnõhöz - magamhoz. Én magam írtam a kiskönyvemet és láttam el magam hasznos tanácsokkal, meg utaltam be magam a kötelezõ vérvételekre, stb. Azért, akadt néha kérdésem, és akkor felhívtam a szomszéd falu védõnõjét, kedvenc kolléganõmet, aztán õ megnyugtatott. Másnak mindig könnyebb tanácsot adni.
Na ennyit mára, talán nemsokára már jövök, sziasztok: Kinga
Kinga
 


Sziasztok lányok!

Borka elmúlt 2 hónapos és 7 kiló. Tele szájjal vigyorog, dumál, és jönnek a fogai. Az egész öklét tudja szopni. Jól vagyunk.
Ha még aktuális és kívánatos a jelenlétem, akkor állok rendelkezésetekre. Nem ígérem, hogy minden nap, de igyekszem jönni, és emilben is megkereshettek. És nem bánnám, ha valami jobban hangzó topicban beszélgetnénk.
Sziasztok: Kinga
Kinga
 


Kinga! IGen! Kívánatos a jelenléted. Tegnap véletlenül az érdi topicba zrtam a következõket:
Sziasztok!
Olvastam itt korábban, hogy le lehet mondani a védõnõi szolgálatokról. De mi van, ha esetleg másik védõnõ okés lenne?! Az igazság az, hogy arra is kíváncsi lennék, valójában mit foglal magába a védõnõi szolgálat? Akihez mi tartozunk, az 1-2 havonta ránktelefonál, hogy megvan-e még a gyerek, aztán slussz. Feltételezem, õ olyankor kipipálja ezt a családot is, és leadja a jelentést a fõnökének. Ennek így semmi értelme, ezért is gondoltam, hogy inkább lemondok róla. De jó lenne tudni, valójában mirõl is.
Aki tud segíteni, h. pl. hol találom a védõnõk munkaköri leírását, írjon. Köszi.
 
 


Kinga,
Csak most ütött meg: 7 kiló?? Az enyém 5 hónaposan volt ennyi. (Most keményen 5 és fél hónapos...)
Persze kisebb volt, amikor született, mint a tiéd ;)
- Adrien
 
 


Kinga!
Üdv újra a fedélzetenKép!
Szerintem tényleg jó lenne, ha nyitnál egy topicot itt a környéken,"Válaszol a Védõnõ", vagy valami hasonló egyértelmû címmel. Csak gyõzd megválaszolni a kérdéseket...
7kg!? Az igen!Kép

Csi
 
 


Igen, nyiss egy topicot! Kép Csi címölete tök jó (egyszerû és egyértelmû).

(Ráhel 14 hónapos és 7,8 kg. KépKépKép)

Virág
Virág (fiore)
 


Akkor megyek a "válaszol a védõnõ" topicba, Csi-é a hangszóró! (Már ami a legjobb címet illeti! - köszi)
Kinga
Kinga
 


Sziasztok!

A kislányom 2 hónapos, tegnap kaptuk meg a 2 hónapos oltást. Elvileg a védőnőnek kellett volna valami értesítőt küldenie az időpontról, de már hónapok óta (najó ez kicsit erős, hisz 2 hónapos a bébi Kép) felénk sem néz. Nem mintha hiányolnám, de ezen egy kicsit kiakadtam...

Barbi
DBarbi
 


Barbi,
örülj neki... a legtöbb védőnőt jobb nem látni. Ha kérdésed van, azt itt úgyis megválaszolja vki, aki kompetens. Mondjuk a Válaszol a védőnő topicban. Kép Egyébként merre laksz?

Virág
Virág
 


Barbi!
Az én fiam a kullancs-csípés elleni emlékeztetőt nem kapta meg majdnem, mert én balga módon azt hittem, hogy nem kell egy év múltán ismételni. Amikor meg kellett volna kapnia, azon a napon pont ott voltunk a rendelőben, és sem az asszisztens, sem a védőnő, sem a doki nem vette észre a kartonon, hogy a kölyöknek be kéne adni az oltást. Ismerős (!!!!) gyerekorvos szólt, hogy ő úgy emlékszik, hogy mintha a fiam tavaly kapott volna egy oltást, és azt most kéne megismételni.
Mikor hörögve felhívtam a háziorvost emiatt, egy szót sem szólt.
Persze én is lehettem volna figyelmesebb, de azt hiszem, azért (is) vannak a védőnők, orvosok, hogy tisztában legyenek az oltások idejével-rendjével, nem az anyuka dolga, hogy ezeket fejben tartsa, és tudja, mikor milyen oltást kell kapnia a dednek. Persze, van a Babanet, de mellesleg az első fiam még nem kapott két hónapos oltást, a kicsinek már járt. Igen, innen tudtam meg(véletlenül), de mit csinál az, aki nem Babanetezik?!

Csi
 
 


Szia Lányok!

Tulképp nem bánom, hogy nem néz felénk....amikor várandós voltam, akkor sem szivesen mentem hozzá. 4X voltam összvissz, azt hittem, hogy tőle kell a 4 pecsét, közben az orvostól Kép ha ezt tudom, csak a kiskönyvért mentem volna!
Miután kijöttünk a kórházból, rá úgy 3 napra jelent meg és megmutatta, hogy hogyan kell a babát tartani, pelenkázni, öltöztetni, büfiztetni! Nemtom azidáig ki csinálta?!!! Jah és lebaltázott, mert nyitva volt az ablak...tényleg nem volt kint csak 40 fok! Kép
Egyetlenegy kérdésem volt, hogy mit csináljak a babával, ha csuklik...erre mondta, hogy hagyjam csuklani. Nahát én nem hagyom, iszik pár kortyot és el is áll neki azonnal Kép
Nemis lényeg, megoldom magam a dolgokat, vagy anyum is ad tanácsokat (jókat)...és a babanet is sokat segít.
Csak az oltás az komoly dolog!

Virág: a XI.kerben lakunk Kép

Csi: nemsemmi Kép

Barbi
DBarbi
 


Kedves Barbi!

Gyere át a válaszol a vnő topicba, és nyaggass nyugodtan a kérdéseiddel, mostmár megjöttem a nyaralásból, lehet, hogy tudok neked segíteni! Ne érts félre, sokszor én is az anyukámat kérdezem meg dolgokról, de azért olyan kérdések, amiket én jobban tudok. Ha van kedved, gyere oda és beszélgessünk ott, a többiek már kicsit ismernek.
Várlak, szia: Makai Kinga
Kinga
 


Sziasztok!
Dejavú érzéssel olvasgattam ezt a topicot. Első gyerekemmel 3 védőnénit "fogyasztottunk el", mivel sűrűn költözködtünk. Az egyik szinte mással se foglalkozott csak a súlyommal (9 kilót híztam és diétáztatni akart). Letolt mert a 6 hónapos gyerekem CSAK szopott. Majd jött a másik, aki letolt mert a 10 hónapos gyerek ette a levesben puhára főtt zöldséget, a szintén levesben főtt pipihussal összepépelve. A harmadik a totál szobatiszta gyerekemmel leállt vitázni hogy miért nem használja a bilit, szegény gyerek meg sírva fakadt hogy ő utálja, és akkor is wc-zik inkább.
Csak az volt a szomorú, hogy a védőnő kezében lévő kartonon már bizony ott volt hogy régen szobatiszta a gyerek... Ennyit foglalkozott vele.
Most ismertem meg életem 4. védőnénijét és kijelenthetem: élvezem a társaságát!!! Lehet hogy azért, mert ő már 3 gyermekes anyuka, nem "szakkönyv" szerint ad tanácsot, de az is lehet hogy pusztán más beállítottságú. Olvasgattam a friss kismamis topicban, hogy kinek mi baja a védőnőjével, én meg szinte büszke vagyok az enyémre! Az egy dolog, hogy bármikor bármivel felhívhatom, mindig mindenben segít. Átlag kéthetente találkozom vele, dumcsizunk, kidumáljuk a jobbnál jobb kaják receptjeit, és nem a súlyom, vérnyomim és laborjaim érdeklik csupán, hanem például szívhangot is néz! Még arra is figyelmeztetett, hogy a MagneB6 más gyártó által is van forgalomban, és fele annyiba kerül. Szóval egy remek álom-védőnő. Ami külön szimpatikus: ha meg akar látogatni, FELHÍV telcsin hogy ráérünk-e, mert zavarni nem szeretne!
Ne haragudjatok, nem dicsekedni akarok hogy nekem milyen mázlim is van, de ha netán olvassa ezt a topicot más védőnéni is, talán látja, hogy más hozzáállással nem csak "szükséges rossznak" fogják látni a kismamik.
DT
Névtelen
 


Sziasztok lányok!

Szerintetek normális dolog az, ha a védőnő egyszerűen váratlanul betoppan?

Ok, már hónapok óta nem megyünk tanácsadásra, mert a gyerek egészséges, nem érdekel, hány gramm pontosan. Sokat voltunk vidéken meg külföldön, és telefonon meg is mondtam a védőnőnknek, hogy majd jelentkezem, ha hazérünk. Nos, nem tettem, mert számomra terhes a jelenléte, nincs semmi megbeszélni valónk, nekem elég, ha havonta rámtelefonál.(Amúgy nincs vele semmi bajom, teljesen normális, "modern" felfogású)Összesen kb. 6x volt nálunk, a gyerek 11 hónapos. Az még ok, hogy törődik velünk, de úgy érzem, ez már kicsit sok! Ne jöjjön váratlanul, mikor egy szál bugyiban szaladgálok otthon, mosok-főzök-takarítok, kupi van,...

Bocs, hogy hosszú voltam, de ez nagyon kikívánkozott!
Vendég
 


Bocs, azt kihagytam, hogy teljesen normális körülmények között élünk, nagy-nagy szereteben, a gyerek makkegészséges, és van olyan ember a családban, aki kompetensebb a védőnőnknél (akinek nincs gyermeke), ezért ha valamilyen kérdés merül fel, inkább hozzá fordulok.
Eddig már 3x jött váratlanul!
Vendég
 


Szia, Veronika,
a válaszom velősen: nem, nem normális. Vagyis nem volna szabad annak lennie. De tudod, mit? Gyere át a Válaszol a védőnőbe, ott többen vagyunk. Kép

Virág
Virág
 


Sziasztok!

Látom, hogy már elég régen nem írt senki a topikba, de én azért reménykedem, hogy hátha jár erre valaki. Van egy 15 hós kislányom, akit a védőnő az első 3 hónapban 4x látogatott meg, viszont azóta színét sem láttuk. Cserben hagyott akkor is, amikor a gyerek újszülött volt, és akkor is, amikor a hozzátáplálási időszak volt, tehát, nekem semmiben sem segített. Most terhes vagyok a 2. gyerekkel, kiskönyvért tudom, hogy oda kell mennem hozzá, de én többet nem óhajtok vele találkozni sem a terhesség alatt, sem a baba születése után. Ha eddig megvoltam nélküle, akkor már semmi szükségem rá. Ezt megtehetem v. lehet vmi következménye?

Köszi előre is a válaszokat!
Üdv,
Erika
 


szia! Én úgy tudom h muszáj a körzeti védőnőt látogatni...
Próbáltam máshoz járni, de nem lehet Kép
Orsi

 
 


Sziasztok!

Mondoka!

Köszi a linkeket, megnéztem. Gyönyörűen le van az írva, hogy egy védőnőnek, mit kellene csinálni, milyen kötelességei lennének. Nálunk egyiket sem teljesítette. Ezek után, én nem tagadhatom meg a dolgokat?!Nekünk milyen jogaink vannak? Hát, ha szívóskodnak, akkor fel fogom őket jelenteni, de az tuti, hogy én csak 1x teszem be a lábamat hozzájuk. Állítólag havi 1x kell nekik jelentést írni az ÁNTSZ-nek a gyerek fejlődéséről. Akkor csak kitalálnak valamit, mert az én gyerekemet összesen 4x látta a védőnő, azt is az első három hónapban?!
Akkor az nem csalás?

Pogacsa!
Nekik nem lett volna muszáj minket látogatni? Akkor csak kitaláltak dolgokat a gyerekemről? Õk nem félnek, hogy esetleg panaszt teszek a feletteseiknél? Mert ha ők hadat üzennek, akkor én sem fogok megállni... Ha nem hagytak volna cserben, akkor semmi bajom nem lenne velük, de így ne akarjanak beleszólni a dolgokba, ha már eddig ignoráltak. Semmi szükségem rájuk, ha békén hagynak, én sem fogok pattogni, de ha kukacosodnak, akkor felveszem velük a harcot, az biztos.

Bocsi, Lányok, de már attól kiütést kapok, ha rájuk gondolok. Ha eddig nem segítettek, akkor így ők sem teljesítették azt, amiért vannak, akkor miért várják el azt, hogy én azt tegyem, amit ők előírnak? Hát, irigylem azokat, akik normális védőnőt fogtak ki...

Erika
 


Erika, teljesen igazad van Kép Szerintem nyugodtan tegyél panaszt! Mert néha azért jól tud jönni a védőnő, feltéve, ha tényleg normális és segítőkész, hátha küldenének a helyére egy másikat... (tudom, naív vagyok...)

 
 


Pogacsa!

Már egyszer reklamáltam. Csak megérdeklődtem, hogy nem kéne-e a védőnőnek családlátogatásra jönni egy 3 hónapos gyerekhez? Erre kiküldtek egy védőnőt kb. 3 hónap múlva, amikor éppen nyaraltunk, tehát nem voltunk itthon. Azóta sem láttuk. De most már ne is jöjjön, mert nem engedem be, az tuti. Ha nem segítettek semmit sem, első gyereknél, sem a kórházba való hazajövetel után, sem a hozzátáplálási időszakban, akkor mit tudnak nekem újat mondani v. mutatni? Akkor lett volna rájuk a legnagyobb szükségem, amikor még csecsemőt életemben nem láttam, de akkor rám sem néztek. Most már megbírkózom egyedül, ugyanúgy, ahogy eddig megtettem. Nekem most már ne jöjjön senki semmilyen okossággal, mert akkor jöttek volna, amikor szükségem volt rájuk. A védőnő megadta a mobilszámát anno, de soha nem vette fel pedig napközben, sőt munkaidőben hívtam mindig. Ezek után hagyjanak engem békén, és akkor nem fogok pattogni. Váltani, nem tudom, hogy jó ötlet lenne-e, mert már alapból be vagyok rájuk rágva és lehet, hogy már egy normálist sem tudnék jó szívvel fogadni.
Azért kíváncsi lennék arra, hogy egy védőnő, mit szólna a történtekhez...

Erika
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron