Új privát üzeneted érkezett!

Hali Lányok!

Mostanában ritkán jövök babanetezni, most látom, hogy írtatok.
Hát Kukacz feladtad a leckét. Svájc egy másik univerzum. Ha francia Svájban éltek, akkor feltételezem nincs őrült kereslet francia tanárra KépKép.
Az sem mindegy, hogy azért keresel állást, hogy pénzt keress, vagy mert belső igényed van valamit csinálni. Ha az első, akkor nehéz ügy, mert gondolom Svájban sem kapkodnak "nem őslakó" kisgyermekes anyukákért, ha viszont az utóbbi, akkor non profit szervezeteknél biztosan minden segítséget szívesen fogadnak.

Hát ez nem volt nagy segítség, ugye?

Anyapoc!
Hogy bírod a strapát? És a kismanó? Olvastam valamelyik topicban néhány hete, hogy elindult Bulcsú. Ez szuper, mostantól "minden magától megy" KépKépKép. De tényleg, annyival egyszerűbb, amikor egy lurkó már magától jár.

Sziasztok
Milla
 
 


Milla!Anyapoc!KépKépKép
Milla! Nem vagy Te 1 buta lany!!!KépKépKép Biza nincs nagy kereslet fr tanarra, esetleg kezdöknek... Akik idekerülnek (mostansag föleg kosovoiak...Kép)
Haaat, a non-profit-tevékenységet sajna nem engedhetem meg magamnak, de természetesen nem CSAK a pénz miatt akarok dolgozni! Igy is dolgoztam ingyen honapokig Afrikaban... Szuper volt, csak éppen az akkori itteni lakasomat nem tudtam fizetni...KépTe mivel foglalkozol??? Hadd ne keresgéljek utana. Mekkora a Törpöd/mekkorak a Törpéid???Kép

Anyapoc! Gratulalok Bulcsunak!!! Nem siette el ö sem a jarast, ez megnyugtat valamennyire, az én 14 honapos Fiam kb 2 honapja 1 ujjamat fogva megy, fut stb, de azt az egyet nem hajlando elengedni... OFF, de hogy indult el???Kép

Puszi!
Vendég
 


Sziaztok lányok! Hát nálunk az elválás nem egyszerű, a 3,5 éves fiam ma is kijelentette, hogy ne menjek du. dolgozni, ő "mindig velem akar maradni. Dolgozzon csak apa." Múlt héten be kellett vigyem, még szerencse, hogy dolgozatiratós napom volt, csak két rendes órám volt. Amúgy jól bírta!
Annyira kiborul minden elváláskor, úgy sajnálom! Hétfőn a játszóházban is alig tudtam otthagyni! Pedig még az oviból is kivettem.
Anyapoc! Te mikor tudsz készülni az óráidra, dolgopzatot javítani? Bulcsú jól elvan nélküled?
Kukacz! hAjrá a munkakereséshez!
Milla! Neked hogy megy a dolog?
Zsuzsa
 
 

 
 

Sziasztok!

Kukacz

Arra nem gondoltál,hogy vmelyik hajózási társasághoz elmégy dolgozni?Azért gondoltam erre,mert ahol uram is dolgozott(volnaKép és akkor már tudod),ott is van francia részleg és a cég maga svájci.Ott szoktak frnaciául tudást szeretniKép!
Elindulás:ismerősöknél voltunk,ott a hasonló korú kislány már régóta megy.Fiam állt mellettem és a pulcsimba kapaszkodott és egyszer csak elengedett és tett két lépést,aztán totty.Este sikerült egyszer-kétszer rávennem,hogy a szoba közepétől menjen el az ágyig.Másnap már magától kétszer megkerülte a szobát,3-4naptól pedig amikor úgy gondolta,akkor már kétlábon közlekedett...KépAzóta is csomót jön-megy.

Milla

Köszi,bírjuk,csak most a 15 zhónapos oltás miatt aggódom picit.Tegnap kaptuk meg és jövő hétre jönnek ki a tünetek elvileg és csak 1 anyanapom van már.De remélem,inkább hétvégére esik a bajos nap,így tudok vele lenni,ha betegecske.Amúgy ujól bírja az elválást.Babaklubban is egyedül talán ő volt el a gondozókkal,amíg mi előadást hallgattunk.Még mindig szopizik reggel,de csak 1-2 perc,amolyan konfort.De azt meg hadd tegye.Nálatok van még szopi?Megy a rendszer?
Egyébként tényleg egyszerübb,hogy már jár,bár hosszú útra nem hajlandóKépKép.

Zsuzsa

Szegénykém,ez rossz mindkettőtöknek.Pont most volt szó a gbabaklubban erről,hogyan alakul ki a távolba szeretés a gyerekeknél,hogy el tudják viselni a szülő hiányát és ne állandóan az ajtót lessék az oviban,mikor jönnek érte.De szt nagyon nehéz dolog....Egyébként én is nehezen tudok sokszor elválni.A gyereket talán nem is viseli megt annyira,mint engem.Főleg az elejeén volt rossz.
Hát,dogát lyukasórában vagy este javítok.Néha dolgozatírás alatt,de ezt nem minden osztályban tudom eljátszani,mert van,akikre nagyon kell figyelni.Órákra nem kell sokat készülnöm,mert olyan sok osztályban tanítom uazt,,hogy szinte mindig képben vagyok.Ha meg éppen nagyon új az anyag,akkor egyszer-kétszer átolvasom előtte.Na,nem vagyok ám olyan fenoménKépKépKép!!!!Csak nem csinálok belőle ügyet,ha olyakor bele kell pillantanom a jegyzetbe.Néha elgondolkozom,hogy az estivel együtt van olyan anyag,amit 4 osztályban tabítok 3féle könyvbőlKépKép.Na,így aztán ott van az ember a szeren!De más egy magyarra felkészülni.Nem olyan jellegű a tényanyag,a dolgozatok sem.Te nem igen tudsz gondolom olyan dogát íratni,amiben csak 1-2 szó a válasz a szintfelméréshez...Hanem hosszú fogalmazások sora....KépKépDe néha sok dolgozat jön össze,olyankor meg csak halogatom,amíg lehet,aztán egy éjjel kijavítom szinte mindet...igaz, a végére bedilizekKép.

Na,pussz,Anyapoc

 
 


Sziasztok Csajok!Zsuzsi, sajnallak nagyon mind2töket, a nehéz elvalasok miatt...Kép Erdekes, a Fiam csak akkor bööög, ha én viszem a bölcsibe, vagy mind2en a Parommal. Ha az Apjuk 1edül, akkor a Pöttöm nem sir, pedig imadja az apjat...Utanam meg jön, kapaszkodik a nadragomba és ooordiiit...Kép Amugy meg jo dolijavitgatast!!!Kép

AnyaPOC!
Nnnnna, a Fiam ma ment 8 lépést, mert a földön volt a mobilom, azt akarta felkapni... De aztan totttttttty.Kép
Tegnap is voltam 1 beszélgetésen, a személyzetis mami 1 tündér volt, azonnal imadtam, azt hiszem, ö is kedvelt engem... Viszont utana bemutattak az esetleges közvetlen fönökömnek...KépBOOOOOFFFFKép Ja, amugy 400 jelentkezöböl engem hivtak be elsönek, de a közvetlen mukso kérdezte, ha egyetemet végeztem, ugyan miért nem megyek tanitani?Mi köze......
Te, az én Férjecském is jelentkezett 1 hajozasi tarsasaghoz, most varjuk a valaszt. Te, leirnad mindezt részletesebben mééélben???Kép Itt tul OFF lenne. Elöre is köszi!!!

Csok!!!Kép
Vendég
 


Kukacz!
Hi-hi, a "Booof" ismerős én is franciául nyomom egész nap KépKépKép. Amúgy egy multikultinál vagyok és gazdasági területen matatok. A kisfiam 14 hónapos múlt (épp, mint a Tiéd és Anyapocé) de nekem nagyon jó, mert Édesanyám ment GYES-re és Ő van otthon a lurkóval.
Az jutott eszembe, ha a franciával nem is, talán a magyarral tudnál kint valamit kezdeni (most biztos hülyének nézel Kép). Ha esetleg van olyan svájci cég a közeletekben, amelyiknek van Magyarországon leányvállalata talán kellhet nekik valaki, aki közvetlenül tud velük kommunikálni (amolyan "hozzáadott érték" lenne). Azért ez elég nehéznek tűnik.
És Te mit csinálsz Svájcban? Én elég rég jártam ott, de piszokul irigyeltem azt a rengeteg virág órát KépKépKép. Gondolom Téged nem ezek tartanak ott.

Anyapoc!
Hú, jó, hogy emlékeztettél az oltásra. A védőnővel mostanában nehéz időpontot megbeszélnem, ezért ez egy kicsit kiesett. Nálunk minden OK. Kismanó elkezdett "beszélni" azaz egyre több felismerhető szót mond. Persze ehhez kell némi szülői rutin Kép. Most volt néhány nehezebb nap a héten, mert a lurkó nem aludt délután így estére teljesen kimerült és persze ilyenkor semmi sem jó, de ezen szerencsére már túlvagyunk.

Zsuzsa!
Kitartás. Sajnos tapsztalat hiányában nem tudok jobbat mondani.

Jaj most jutott eszembe, hogy olvastam egy cikket a dolgozó nőkről idelinkelem. Komolyan öröm olvasni KépKép.

http://www.fn.hu/cikk.php?id=24&cid=70268

Hali
Milla
 
 


Sziasztok!

Kukacz

Na,és akkor?Mi lett a melóból?Gyerek ügyes,gratulálok!KépLátod,csak motiváció kellKépKép...talán vegyélmég néhánymobilt!Kép
mail majd megyKép.

Milla

Nálunk is megy már 3 szó...CICI(Kép), GAGA(zokni) és a DÖDÖ(dinnye)...hát ennyiKépKépKépDe mi semmit nem vittünk túlzásba,ígynem aggódok...anyukádhogy bírja?Nem rontotta még el a pöttömöt?KépKép

Anyapoc

 
 


Sziasztok Csajok! Milla! Ari vagy, hogy segiteni probalsz, a magyar nem érdekel itt senkit, 1x adtam magyar maganorakat 1 krapeknak, de annak is csak arra kellett volna, hogy bp-i tartozkodasakor felszedhessen magyar macakat...Kép Hamar abbahagytuk az orakat...Kép Ha nem talalok semmit, ami teccccc, még nem tragédia, majd csak akad valami. KépTökjooo, hogy Anyukad otthon maradhatott a Picurral!!! Nem is tudtam, hogy létezik ilyesmi, ez szuppper!!!Kép Pontosan mikor született a Mini???

Anyapoc! Te csalsz!!! Ha a gaga szonak szamit, meg a dödö, nagy a Ti szotaratok!!!Kép Cici nalunk is emlegetett dolog, az elsö szo mamapapa utan kakika volt...Szép, mi???Mél majmegy.KépKépKép
Vendég
 


Kukacz

Nem csalok!Ez4eket következetesen használja!KépKépMást nem mond még így sem,csak baaaaa van mindenre,ami tetszik.Ezek voltak az első olyan szavak,amiket utánozás címszó alatt művelt...Kép
Hááát,mit ne mondjak..mama-papa-kakika...ez minősítés???KépKépKép

Anyapoc

 
 


Sziasztok,

Milla,
tényleg jó a cikk a dolgozó anyákról, de hallottatok már vállalati óvodáról/bölcsödéről? Ahová, ha van 5 perced átugorhatsz? De jó is lenne...
Mi 100 km-t költöztünk a cég miatt, ahol dolgozom, és februártól megyek vissza egy 16, akkor 18 hónapos mellett. A főnököm viszont azt firtatja, hogy ha a fél munkaidőmet otthon dolgozom le, honnan tudja, hogy tényleg dolgozom-e, nem csak a lábam lógatom? Ezért naplót kell írnom...

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Kobudo! Milyen naplot??? (Naplo-PO-t???)
Milla, nekem is teccc a cikk!!!
Anyapoc! Mél ment. Vannak màs kellemes szavak is, nem csak ezek... Kép Jokat lehet röhögni. Van pld szisza (cica), meg pipike, meg cici... A többi franciaul...
Kép
Vendég
 


Sziasztok, szia Kukacz,

a napló egy kis program, amibe be kell írnom, hogy kinek, hány órát, percet milyen témakörben dolgoztam (informatika, rendszerszervezés a dógom) sok ember, sok kicsi munka. Ezzel egy nap legalább fél óra megy el a kevés kis időmből. Tényleg naplopás...
Ezzel csak azt az aggodalmamat akartam megfogalmazni, hogy a távmunka elfogadásáig még sok időnek kell eltelnie. Bár, ahogy magamon is észrevettem, mióta van Kamillám, a dolgaimat sokkal jobban szervezem. Az otthon dolgozók is így vannak vele? Milyen a Főnökök hozzáállása?

Helga (mert hogy ez az igazi nevem, csak elfelejtettem aláírni)

Kép

Kép
 
 


Helga! Kép
Vendég
 


Sziasztok4
na én kicsit kaiakadtam a munkahelyemre,jobban mondva a helyettesítést megszerkesztő kedves kolléganőre.Ugyanis a 15hós oltástól belázasodott Bulcsú tegnap előtt,így mára kivettem a maradék 1 db anyanapomat.Amikor ezt közöltem a kolléganővel,elkezdet firtatni,hogí miért,meg hogy hány órám van aznap. DE MI KÖZE HOZZÁ????KépKépKépOlyan mérges voltam,hogy majdnem elharaptam a torkát,de nem szóltam,csak magamban puffogtam.Na,látszik a kor rajta is.Nem tudja meghazudtolni magát.

Kukacz

A cici nálunk is megy,egséz jól.Most éppen a kagylót próbálgatja.Ha lesz időm,válaszolok maKép

Helga

Hát fő a bizalom...Gondolom,eléggé rosszul esett.Én biztosan kikértem volna magamnak.Bár ha belegondolok,talán nem alaptalan a gyanakvása,csak kérdés,kivel kapcsolatban.Megoldottátok már Kamilla elhelyezését?

Anyapoc

 
 


Sziasztok Sorstársak!

Anyapoc!
Gratula a lurkónak, a lényeg a következetesség KépKépKép. Nálunk ez most úgy néz ki, hogy a kismaszat egy csomó mindent megismétel rögtön utánunk (jövök, papucs, kérem,...) de ez csak amolyan "hangutánzás", mert önállóan nem használja ezeket a szavakat. Viszont egészen tisztán utánozza (szerencsére remek a hallása). Majd meglátjuk mi lesz belőle.
Anyukám egyébként sokkal szigorúbb, mint én (ez pedig általában fordítva szokott lenni) szóval elrontani itt csak én szoktam gyereket KépKép (de mikor annyira élvezem, hogy hülyéskedünk).

A munkahelyi problémán pedig nem dühöngeni, árt az egészségnek Kép.

Kukacz!
Lurkó szeptember 25-én született. A Tiéd?
Ez a nagyszülői GYES tényleg nagyon tuti, bár nem a pénz miatt (az nagyon kevés) hanem azért, mert beleszámít a nyugdíjba, mint ledolgozott év.

Helga!
Emlékszem a mi gyerekkorunkban volt vállalati ovi (jó kis szoci találmány). Szerintem lesz itt még ilyen, csak el kell jutnunk oda. Ha pl. a nagyvállalatok (ahol már nagyobb számú női munkerő van) meg szeretnék tartani a már kiképzett (jól képzett) női alkalmazottaiakat, előbb utóbb lépniük kell. Én nem hiszem, hogy egy cégnek hosszú távú stratégiája lehet állandóan huszonéveseket betanítani, csak azért, hogy 3-5 év múlva (amikor már teljesen önálló, nagy hozzáadott értékkel) pusztán egy gyermek születése miatt újabbra cserélje.
Az a teóriám, hogy ma egy 30 körüli nő ha van gyereke azért nem kap munkát, ha nincs akkor meg azért, mert hamarosan szülni fog. Ez ugye hosszú távon nem működhet. Tehát a munkaadónak lépni kell (persze ehhez kellene némi tudatos fellépés a női alkalmazottak részéről is, ami ma még szintén hiányzik). Persze az is lehet, hogy csak egy javíthatatlan optimista vagyok.
Egyébként ez a "honnan tudja" dolog némiképp jogos, de a legegyszerűbb, ha megnézi el van e végezve a kiadott munka vagy sem. Persze a végtelen adminisztráció is egy megoldás.

Milla
 
 


Sziasztok Csajok!
Milla! Szept 14-en született a Huncut.

Anyapoc! Még nem valaszoltam mélben, lusta vagyok. A kolléganövel ne törödj, mindenhol sok a hüjjje ember.

MINDENKINEK KELLEMES MIKULAST!!!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Milla

Akkormár jó,ha vigyáztok,mit is mondotok,mert ha ugye mindent ismétel...KépKépBár ez nálunk sem ért,mert ahogy ismerem Bulcsút,ki tudja,mikordönt úgy,hogy "na,akkor most elkezdek beszélni"...mert ugye eddig mindent így csinált.
Na,igen,anyukáddal szerencséd van.Asszem anyuval nálunk sem lenne gond,bár így sincs.De ez is érthető,hhiszen a mintát mi is a szüleinktől tanuljuk,aztlátjuk jónak.És a párunk szüleilehet,hogymásként csinálják,az nem biztos,hogynekünk jó...
Mots éppen azzal küzdünk,hogy a gyermek nem nagyon akar aludni de,holott hulla fáradt,mert anyóshozzászoktatta,hogy ilyenkorleviszi sétálni.Ezt követeli magának.Úgyhogy egy kis sírás-rívás árán most alszik,de párom mondta,hogy szól az anyukájának,ne csinálja,mert megint mi szívunk...más egyebekkel együttKép.
Annyira azért nem vagyok mérges az iskoli miatt,csak utálom,ha olyanba ütik az orrukat,amihez semmi közük...

Kukacz-->lustaságoklustasága!!!!

A kép mellé igazán biggyeszthettél volna pár sort isKépKép!Egyébkéntjó volt a családi idill.Szóval ők a Te két gyerekidKép!
Neked is kellemes mikulást!
Kép

Anyapoc

 
 


Poc! offfffff

Esküszöm, holnap iiirok!!!Kép
Vendég
 


Kukacz

hiszem,ha látomKépKépKép!

Anyapoc

 
 


Akkor né meg!!!Kép
Vendég
 


Sziasztok Mindenki!
Szia Milla, Anyapoc, Kukacz!
Az ilyen adminisztráció már hébe-hóba ment, amikor még bent dolgoztam, valszeg, mert sok telephelyes cég vagyunk, a főnököm ingázik 3-4 hely között. Tehát megértem az indokait, csak a lelkesedésem tartson ki... Persze még eddig nem nézte meg, hogy mit művelek, de ha egyszer valaki megkérdezi Kép
ÉS mindezek mellett szerencsésnek érzem magam, hogy legalább dolgozhatok, és nemcsak a pénz miatt jó ez.
Anyapoc!
Kamilla dógában: a kiszemelt bölcsiket már hármasban is megnéztük, hogy Apa is lássa őket, és mondjon véleményt. Az egyik több szempontból is szimpatikus: bementünk a csoportszobába, ahová lurkó kerülne, a két gondozónő ült a földön a gyerekek meg játszottak velük, olyan aranyosak voltak...Kamilla rögtön birtokba vette az egyik kisszéket, mostanában imádja ezeket, alig bírtam elvonszolni. Persze ez még nem a beszoktatás, most még én is ott voltam, úgyhogy lassan kiderül. Január elején kezdjük a szoktatást, aztán február elején munkakezdés félállásban, a többit otthon, majd meglátom, hogy megy.

Milla,
én is optimista vagyok, a barátnőim közül én szültem elsőként majd 29 évesen. A többiek még építgetik a karrierjüket, tehát biztosan meg kell változnia a szemléletnek, miszerint csak a gyermektelen hőgy a jó munkavállaló. Sebaj, az ovit már kinéztem, a munkahelyem melletti sarkon van...

Jó munkát mindenkinek:
Helga

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok,

dolgozik mindenki szépen, rendesen?:-))) A héten én is elkezdtem a munkát, Kamilla 4 hete bölcsis. Úgy tűnik jól bírja, bár az orra folyik folyamatosan, így 1 hét bölcsi, 1 hét otthon. Sebaj, lassan megszokja azt is. A legnagyobb gondot a szopi elmaradás jelentette, a szoktatás alatt is kérte párszor, aztán megbszéltük, hogy majd otthon. Így is lett. Azóta, ha meglát, nagy örömben tör ki, és 10 perc múlva máris: "cici, cici!"
A munkába is lassan belerázódom, a gyerekhiány a beszoktatás ideján volt csak szörnyű, most már lefoglal a munka, így 1/2 12-re rohanok érte a bölcsibe, aztán indulás haza, gyorsan eltelik a nap. Szerencsére a jó időnek, du indulás játszani.
Ha rendeződik a napirendünk, hetirendünk (főzés,takarítás stb.) biztos, még ennél is gyorsabban megy minden

No, tömören ennyit, hátha valaki még jár erre. Remélem jól megy a Ti sorotok is, megy a munka.

Üdv:

Helga

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kati, Enikő!
Most elmegyünk gyereknapozni, de majd jövök!
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


ok, akkor en kivancsian varom a tapasztalataidat.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Enikő, Betti!

Bocs, elfelejtettem jönni Kép

Azt kérdezted, Enikő, hogy mitől volt rossz dolgozni (vagy valami ilyesmit). Lili 7 hónapos volt, amikor vissza kellett mennem dolgozni, ez volt akkor a maximum "maternity leave" (azóta felemelték egy évre). Heti 16 órát dolgoztam, három napra osztva. Az utazással együtt 22-23 órát volt Lili child-minder-nél (egy regisztrált gyermekmegőrző, saját otthonában vigyáz különböző korú gyerekekre)

Egyik gond a főnököm volt. Annak ellenére, hogy "flexi-time" szerződésem volt, és mindig ledolgoztam a 16 órát (ha kellett, a következő héten behoztam), ő állandóan beszólogatott, hogy kések, meg mennyit hiányzom. (A cég előírásai, de még a munkatörvény is biztosítja, hogy ha a gyerekkel valami van ,betegség, nincs ki vigyázzon rá, el tudjál menni munkából) Ezeket nem vette figyelembe, és azt se, hogy én mindig ledolgoztam az elmaradt órákat (különben nem fizették volna ki).

A másik dolog, hogy amikor nem voltam munkában, akkor VAGY takarítottam, VAGY vásároltam, intézkedtem, mindeközben a babám csak az ölemben akart ülni, hiszen a babák azt akarják (ráadásul tegnap egész nap nem látott). Semmire nem volt időm, mindig fáradt voltam. Tudom, ezzel nem vagyok egyedül, de már maga a babázás is elég kimerítő tud lenni, nemhogy még extra munka!
Ahányszor beteg lett, az első aggódó gondolatom az volt, hogy nem tudok dolgozni menni! Ez nagyon bántott, lelkiismeretfurdallásom volt, hogy ápolni akarom a beteg gyerekemet! Itt megjegyzem, hogy ebben az időben havonta megfázott szegény, azelőtt semmi betegsége nem volt, és azóta is alig. Tudom, gyerekek közt volt, de nem lehet véletlen, hogy a legstresszesebb időszakra esett a betegeskedés.

És mindeközben a színvonalam munkában egyre süllyedt és süllyedt... Aztán egy év múlva megszűnt az állásom és én elégedetten sóhajtottam fel. (Meg is írtam itt a babaneten, hogy Hurrá, nincs munkám! Kép)

Röviden ennyi. Biztosan kihagytam néhány dolgot, de majd még eszembe jut.

Kati
 
 


Szia Katica,
koszi, hogy leirtad a tapasztalataidat. Mar en is jobban belegondoltam, es pont ezektol felek, ezert se erdekel mar annyira, hogy egyenlore visszamenjek dolgozni. A legjobban azert felek, mert folytamatosan beteg lenne, mivel eddig alig volt, ugyhogy bolcsibe mindent osszeszedne. A legjobb, hogy az anyagi okok a legutolso amiert visszamennek, inkabb csak itthon nem akarok lenni, de azert tulelem, inkabb maradok. Most eppen kistesot szeretnenk, en mar csak azert is minel hamarabb, mert inkabb egyszerre "letudom" a kettot, minthogy visszamenjek elobb utobb dolgozni, es aztan a kisteso miatt ujra kelljen mindent kezdeni.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!
Nem felejtettem el, csak közbejött vizsga, betegség stb.
Az én fiam 21 hónapos volt, amikor dolgozni kezdtem. Az első két hónapban a nagyszülőkkel volt, utána felváltva két lánnyal itthon. Előtte úgy képzeltem, hogy a délelőtt csak pár óra, jó is ha mással is van egy kicsit, aztán ebédel, ahhoz úgysem én vagyok a lényeg, délután pedig alszik egyet. Mire felébred hazaérek és akkor csak vele foglalkozom. Ráadásul mivel egész nap nem voltam vele, sokkal értékesebb lesz ez az idő.
Ehhez képest délután nem aludt, mire hazaértünk, ki volt merülve. Általában valami intéznivaló is közbejött. Legtöbbször vagy elaludt vagy el kellett vinni a nagymamához ilyenkor. Mindig fáradt voltam én is. A házimunkát is délután kellett elvégeznem, ami korábban fel se tűnt, most nagyon sok volt. (Ekkor már a kislányomat vártam, a 32. hétig dolgoztam.) Végeredményben alig láttam a gyerekemet, akkor is nyűgös volt. Ahogy teltek a hetek egyre rosszabb lett a helyzet. Összesen 5 hónapot dolgoztam, de az utolsó 3 héten minden reggel sírva hagytam otthon.
Így utólag úgy érzem, mintha kimaradt volna egy fél év az életünkből, egyszerűen nem emlékszem, ebben az időszakban hogy fejlődött, mit változott. Szerintem az Õ belém vetett bizalmán is csorba esett.
Szóval nagyon nem érte meg, de sajnos nem tudtam mást tenni. (Most se tudnék abban a helyzetben. Nem anyagi, hanem más temészetű kényszer volt. Így még mindig a kisebb rosszat választottam.) Azért annyi haszna volt, hogy most már nem akarok hamarabb visszamenni.
Nagyjából ennyi.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Szia Betti!

Az én lányom is nagyon nyűgös volt minden munkanapon. Babakorában nem is tűnt annyira fel, hisz muszáj volt megszoptatni, de letenni nem tudtam, hogy főzzek magunknak vacsorát. Egyéves kora után kezdődött, hogy míg az "ovodában" nagyon jó kedve volt, amint átléptük a küszöböt, elkezdett bömbölni. És egészen ágybamenésig sírt (amíg evett, vagy szopizott, átmenetileg nem sírt).
Karácsonykor kivettem 3 hét szabit, aminek minden percét együtt töltöttük. Januárban már nem lehetett kibírni, ahogy mentek a dolgok..

Kati
 
 


Szia Kati!

Hát igen, én is hiába számoltam ki, mennyi időt fogunk együtt tölteni és hogy ez nem is olyan kevés, ha ez az idő gyakorlatilag használhatatlan volt. Hiszen ilyenkor fáradt volt, elaludt, valami sürgős házimunka vagy hivatalos intéznivaló mindig akadt stb.
Idővel csak fokozódott a dolog, gyűlt a feszültség bennem is, mert ma se sikerült, tegnap se, tegnapelőtt se... hol van még a hétvége!. Õ az ilyet nagyon megérzi, ettől nyűgösebb lett én pedig még feszültebb. Nem tudtam megszakítani a kört. Egy idő után már a baba miatt is aggódtam, mert mindig rohantam, volt sok stressz az otthoni dolgokon kívül is, keményedni kezdett a hasam. Ettől még idegesebb lettem. Ááááá!

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok,
a legmeglepobb szamomra, hogy csar felidoben dolgoztatok, es megse volt joKép
A legjobb, hogy van egy ket dolog, amit el akarok intezni, es miota a baba megvan meg nem sikerult, pedig egeszen a terhessegem utolso napjaig dolgoztam + suli mellette, szoval elotte mindent meg lehetett csinalni, azota egy mas vilagban elek. Szoval a valosag az, hogyha dolgoznek en is ugy lennek, mint ti voltatok.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!

Enikő!
Én nem félidőben dolgoztam, hanem 40 órában. Fél éve hívtak vissza félidőbe, de nem megyek (úgy még anyagilag is rosszabbul járnék). Most már tudom, mivel jár. Meg aztán ki tudja mi lenne abból a félidőből... Ráadásul én is járok most is egyetemre, így tandíjat sem kell fizetnem, a szabadságomat sem kell rááldoznom stb.! Egyetlen oka lenne, hogy hamarabb visszamenjek: hamarabb tudnék szakvizsgázni. De nem mindegy?! Én még úgyis 70 évesen is dolgozni fogok, ahogy a jelenlegi tendencia mutatja! Az még 40 év, kimondani is sok. (Már ha megérem.)
Az lesz rázós, amikor már csak GYES-t fogok kapni. Hát akkor lehet, hogy vissza kell majd mennem. Azt nem biztos, hogy bírjuk majd.
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Szia K Betti!
Ha már megvan a gyerkőc akkor mind a 3 év alatt ingyen lehet tanulni?
Ja és akkor is ingyen van ha már van 2 diplomám?
Előre is köszi a válaszokat !
jó babázást mindenkinek !
sok puszi
hukk
 
 


Sziasztok,

ezt láttátok már? http://szuleteshete.hu/cikk.php?id=102&cid=47744 Talán hasznos.

Virág
 


SZÜLÕK HÁZA - a felnőttekért és gyerekekért Kht.


Áprilisban a Szülők Háza tréninget indít, kisgyermekes szülők részére.

A szülői tréning öt alkalmas, minden alkalom másfél órás.
Az alkalmak érzelmi fejlesztő és kapcsolatépítő gyerekfoglalkozással indulnak, majd ezt követően csoportos beszélgetéseken vehetnek részt az anyukák, apukák.

A beszélgetések során, sok egyéb kérdés mellett, foglalkozunk az esetleges nehézségek, elakadások okaival is. A feldolgozásokat szupervíziós eszközökkel, drámajátékokkal, szituációs játékokkal és tesztekkel segítjük.

Amíg mi beszélgetünk, a gyerekekkel a drámapedagógus foglalkozik, de nem jelent problémát az sem, ha a gyermek >>bekapcsolódik<<, vagy akár egy-egy pillanatra meg is állítja a beszélgetés folyamatát.

A Tréning péntekenként 10.30 - tól 12-ig tart.
1 alkalom 2500 (öt alkalomra összesen12.500) Forint.

ELSÕ ALKALOM: április 7. Péntek
A Tréning minimum 6 fő esetén indul el, és maximum 10 fő jelentkezhet egy csoportba.

Addig is, Gyere el és próbáld ki a >>saját bőrödön<<:
Csütörtökönként 10.30.-tól 12 óráig az >>Éden<< játszóházban szeretettel várunk!

Jelentkezni lehet:
- Személyesen, a Bálint Házban (Révay utca 16)
- Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
- Emailben: info@szulokhaza.hu

www.szulokhaza.hu
 
 


Kriszti

Remélem,ezt a topikot találtad meg és fel tudjuk éleszteni :)!

Várlak :wink: !

Pusz

 
 


Anyapoc Szia!

Igen ezt találtam!Jövök,amint türelmetlen gyermekem engedi! :D Mostanában méginkább anyás lett.Talán érzi,hogy meg vannak számlálva az együtt töltött heteink! :?
Bár várom a munkakezdést,mégis elszorul a szívem,hogy mi lesz az én kiscicámmal,ha nem lesz folyton mellettem. :cry:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszti

Azért nem találtam,mert nem idézőjelesen kerestem :roll: .... :) De a saját hozzászólásaimból kikerestem.... :)

Hát nem lesz könnyű,főleg,ha érzi rajtad,hogy bizonytalan vagy.Először nyilván magadat kell megnyugatatni,hogy minden rendben lesz és hogy ez így jó mindkettőtöknek,és ha Te megnyugodtál,akkor ő is másként fog reagálni.Hidd el,nagyon érzékeny arra,hogy Te mit érzel és ez sokszor befolyásoló tényező.... :roll:

Persze én könnyen beszélek,az én fiam még csak 1 éves volt,amikor visszamentem és nagymama vigyázott rá itthon,merőben más helyzet.

az elszakadás meg bmikor is történik(akár 3 évesen),akkor is nehéz.Nem csak nekik,nekünk is...

Na,majd ha tudsz,gyere,aztán tartom Benned a lelket :)!

Pusz

 
 


Azért nem lehetett könnyű egy picii gyerek mellett dolgozni!
Most nem félsz,hogy a munkahely mennyire lesz toleráns?!
Mikor is kezdesz?Most is nagymami lesz a dadus?

A megnyugvást illetően igazad van,tudom is vhol,de hát néha elkap a "mi lesz velünk?" hangulat.Aztán meg nyugtatom magam,hogy nem örökre szól,csak napi 8 órára!
Az pedig,ha a bölcsit jól viselné,elfújná minden aggodalmamat. :oops: Na,ez pedig aug. végén kiderül!Szerencsére egy egész hónapom van beszoktatni!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Nem volt vészes Bulcsú mellett dolgozni.Pedagógként nagyon ideális volt a munkaidő és hát egy részét itthon is tudtam csinálni... :wink:
Most szeptembertől kezdek megint,akkor lesz Villő 1 éves.
A tolerancia nem gond,mert ha betegek,akkor úgyis nagyizni fognak és igen,anyukám fog Villőre vigyázni.Most annyi a különbség,hogy nem egész,hanem fél állásba megyek vissza,hogy tudjam csinálni az egyetemet is...ha kapok végre vmi papírt onnan... :?

Azért nagyon figyelj,hogy a beszoktatásnál is magabiztos légy és akkor nem lesz gond.Ha Ada természetesnek veszi,hogy odamegy,mert te is így gondolod és viselkedsz,akkor nem lesz gond szt.De amint látja,hogy meginogsz,esetleg mert ő sír,vagy nyafog vagy egyebek,akkor szt elindulhat a lavina.
Mondom,nekem könnyebb dolgom volt,mert Bulcsú már megszokta,hogy nem velem van és 1 éves korától naponta egyszer játszóházban volt a bölcsiben pár órára,mert péntekenként 1 órám volt és annyi időre nem akartam anyósomat zaklatni,ott is jó helyen volt.Simán vette ezt is,alig tudtam hazacsábítani sokszor :)!

Az jó,ha sok időd lesz a beszoktatásra és bár gyerekfüggő,de azért túlzottan ne húzd el,mert az sem biztos,hogy jó...
Nekem Bulcsú 3 nap alatt szokott be,ezt is azért,mert annyit muszáj volt várni :D!4. nap már ott aludt,evett stb... :)
Persze ez túl idális,sajnos tudom,hogy nem mindig ilyen könnyű...És lehet,hogy majd Villővel én is szenvedni fogok...
:?

És persze azért később Bulcsú is néha ellenkezett és néha sírt,amikor bevittem,de az inkább csak nekem szólt,nem a bölcsinek :wink: !

Na megyek,megnézem,hogy áll a muffin... :)

 
 


Hát határozottságból nincs hiány nálam,ha cél lebeg a szemem előtt. :D :D Ilyen embertpróbáló dolog minden nap az öltözködés is!
Némi kergetőcske a meztelen gyerek után,majd mikor már végképp sietnék,gyorsan elkapom,és határozott mozdulatokkal rácibálom a ruháit.Ő pedig üvölt,és karmol stb... :shock:
No,gondolom ilyen lesz a bölcsibe menetel is/meg az ottmaradás! :oops:


Sztem az egyetemről hóvégéig fogsz kapni vmi papírt!Gondolom egyszerre postázzák mindenkinek!

Bulcsú remek fiú,hogy ilyen ügyesen megszokta a közösséget!Ha Villő természete hasonlít a tesóhoz,biztosan vele sem lesz gond! :)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia Kriszti!

Kicsit hanyagoltuk ezt a topikot :D:D:D!
Még jó,hogy eszembe jutott :lol: !

Öltözködés:nálunk is voltak ilyen zűrök eleinte,amikor kisebb volt,nyilván ezek egy idő után oldódnak.
Nálunk az volt a megoldás,hogy mindig megbeszéltük,hogy ezmegez után akkor öltözünk.Tehát nagyjából szabtam neki időt,hogy mit csinálhat még addig,vagy hogy még egy picit játszik és ha én végeztem ezzel vagy azzal,akkor jöhet az öltözés... :) Vagy játékos formába bújtatod,vagy addig lekötöd vmi mással,hogy észre sem veszi,hogy öltöztök.Beszélgettek,vagy mesélsz neki...pórbáld ki... :)
Gondolom,nem kellemes a reggelelnte futkorászás,ráadásul nem lehet jó,ha ezzel köti majd össze a bölcsit.... :roll: Addig vmit ki kell kísérletezni :D!

Egyébként most olvastam egy tuti könyvet,de erről majd később...a lényeg,hogy sokszor rossz helyen keressük az ilyen problémák forrását és lehet,hogy tök egyszerű dolog a megoldás :)!

Villő:hmmmm...merőben más,mint Bulcsú... :D Akarat jóval nagyobb,legalább is eddig úgy néz ki.Bulcsú már 1 évesen is simulékonyabb volt,persze azért Villő sem olyan elképesztően akaratos,de kifejezi,ha valami nem tetszik neki,ráadásul elég hangosan :D:D!Hát a bölcsinél meg majd meglátjuk...Igazából nem szeretném,ha az ovival kezdene,szt jobb előtte már közösség,de ki tudja,mi lesz addig :D!

Na puszkó,majd nézz be erre is :)!

 
 


Társalgás - Topikok - Elmúlt napon - Elmúlt héten - Moderálási alapelvek Segédletek - Gy.I.K. - Keresés - Profil - Taglista Kilépés [ julcus ] | Nincs privid | BabaNet | Chat
Ugrás a köv. oldalra: 1234567891011121314151617181920212223 Előző 1, 2, 3 ... 21, 22, 23

Babanet Társalgó &raquo; Anyaságról &raquo; "KIREKESZTETTEK" &laquo; Előző :: Következő &raquo;

Szerző Üzenet
julcus
Kezd&otilde; felhasználó


Csatlakozott: 2004.04.06.
Üzenetek: 91
Tartózkodási hely: Magyar o., Budapest
Elküldve: 2006 Szeptember 14 Csütörtök - 21:41

--------------------------------------------------------------------------------

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

 Nagyon fog fájni a szülés?
 Hova menjek szülni?
 Melyik orvost válasszam?
 Hogyan készüljek fel a szülésre?
 Hogyan legyek jó anyuka?
 Jól érzi magát a kisbabám?
 Miért alszik ennyit?
 Miért nem alszik rendesen?
 Nem megy a szoptatás!
 Le fogok valaha fogyni?
 Miért lettem ilyen sovány?
 Miért nem kívánom a szexet?
 A férjem miért nem akar velem lefeküdni?
 Mikor mehetek vissza dolgozni?
 Adjam bölcsibe, vagy ne?
 Hogy mondjam el a gyerekeknek, hogy elválok?
 Megszökjek, vagy megszokjam? Mit tegyek, hogy jó legyen?
 Idegesít a saját anyám!
 Idegeimre megy az anyósom!
 Segítség, szerelmes lettem!
 Lehet, hogy megcsal a férjem?
 Teherbe esek valaha is?


Feltette valaha magának ezeket a kérdéseket? Minden kérdésére kielégítő választ kapott? Ha maradt még megválaszolandó kérdése, várom a Szülők Házában és keressük meg rá együtt a választ!

Részletes információ: www.szulokhaza.hu
Személyes felvilágosítás a +(36)-30 / 942-3699-es telefonszámon


Mi az a Szülők Háza?

A Szülők Háza, egy családi tanácsadó, és programszervező társaság, amely abból a célból alakult, hogy segítse a családdá alakulás kezdeti nehézségeit, felkészítsen a szülővé válásra, testi-lelki és szellemi értelemben egyaránt.

Ennek érdekében:

 Egyéni és csoportos tanácsadást biztosítunk a családok részére.
 A családi életre felkészítő tanfolyamokat, és tréningeket tartunk.
 Családi, felnőtt és gyerek programokat szervezünk.
 Információs hálózatot hoztunk létre, olyan szakemberekből, akik szaktudásukkal segítik a fiatal családokat, személyesen, illetve interneten keresztül.

Kiket várok a beszélgetéseinkre?

 akik tervezik, hogy gyermeket vállalnak és szeretnének testileg-lelkileg felkészülten állni e nagyszerű kihívás elé,
 akik, szeretnének gyermeket, de még nem sikerült teherbe esniük, és szeretnék megtalálni mi lehet az elmaradt gyermekáldás, testi-lelki oka,
 akik gyermeket várnak, és szeretnének testileg-lelkileg felkészülni a fogadtatására,
 akik pici babájukkal szeretnének túljutni a kezdeti nehézségeken
 akik gyermeket nevelnek és nevelési, életvezetési, párkapcsolati, vagy életmódi kérdéseik, problémáik vannak,
 akik sikertelen terhességen, vetélésen vagy gyermekágyi gyászon mentek keresztül.
 akik, fogyatékkal élő gyermeküket nevelik
 akiket valamilyen trauma, veszteség ért


Programjainkról részletes információ a www.szulokhaza.hu weboldalon található.

Jelentkezni lehet: e-mailben (info@szulokhaza.hu),
 
 


Sziasztok!

A lányom 2 évesen ment bölcsibe (mondjuk magán bölcsibe) és az elején nagyon nehéz volt ott hagynom én munkahely felé jobban sírtam szerintem mint ő. De két nap alatt el is állt a nagy sírás és már örömmel ment ezért én is megnyugodtam. Az elején kicsit betegeskedett aztáán jött a restore akkor jobb lett és fél év múlva meg már nem is emlékeztünk ezekre a napokra :)

Andi
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron