Új privát üzeneted érkezett!

Jardina!

Te sem vagy vágósúlyban, OK? Mindenki olyan most, amilyen, de pár hónap, és csupa csini, fitt tagok lesznek itt :D

Picit pocakos a párom, de az ő 185 cm-nél nem is annyira észrevehető. Ezért (is) lenne jó magasnak lenni... :roll:

Csalántea-kúra: három hétig tartott (tovább nem is érdemes semmilyen gyógynövényt használni). A csalántea ugye salaktalanít, átmossa a vesét, segíti a méreganyagok kiürítését.
Sokkal fittebb lettem, kevésbé fáradékony, tovább éber tudtam maradni (előtte pedig 8-10 órát is alhattam, akkor is fáradtan ébredtem, és este is már korán csökkent a koncentráló képességem). Több erőm volt, pl pár óra kertészkedés után sem hullafáradtan zuhantam a legközelebbi fotelba, hanem még simán elvégeztem a benti teendőimet. ;)
Ezek után én bátran merem ajánlani mindenkinek, nem csak túlsúlyosaknak ;)

A menüd nagyon jó! Fontos is a sok folyadék ;)
Képeket várjuk!

Andi
 
 


A manóba, nem én akartam megint a laptetőre kerülni :? Jobb lenne befogni a szám... :oops:

Jardina! A képméret nagyon fontos! Kicsinyítsd le, hátha úgy már engedi.

Andi
 
 


Jaj lányok!

Alig győzöm olvasni. Lenyomtam a Réka DVD-t, asszem ma kihagyom a 3 km-es sétánkat, mert minnyá össze...om magam annyira fáj a lábam.
Jelentem nyomom az AB King Pro-t is, tényleg hatásos.
És tényleg bejön az,hogy az izomlázra rá kell dolgozni! :shock:

Tulajdonképp 58 kig-ig elég lenne lefogynom, ez már csak 5 kg, de én szeretném a régi csinike rucikáimat hordani.
Szerencsére mindig úgy vásároltam, hogy márkás és drága, de időálló ruhát vettem és divatos kiegészítőkkel dobtam fel.
Így a 6 éves szoknyáim, nadrágjaim minden szégyenkezés nélkül hordhatóak lennének.
Most 38-as méret rámjön, a 36-sat szeretném... :oops:
De ha nem jön össze, abba se halok bele. :lol:

Jardina!

Ma keményítő napom van és igenis erős leszek!
Délbe rizst eszek (brrrr....)
Estére paprikás krumpli lesz, házi kovászolt ubival.Nyami nyamika.

Zöldségeket nem nagyon komálom, most a diéta kedvéért összeszorított foggal eszem őket. Muszáj, ha nem akarok éhen halni.
Amit megeszek: főzelékek de csak tejföllel és rántással!!! Ebben nincs kompromisszum, inkább nem eszek!!!
Kukorica (épp szezonja lesz), zöldborsó, vajbab, paradicsom.
Majd ebből válogatok.

A csalánlé nekem azért nem jön be, mert utálok egyoldalúan táplálkozni, pláne csak inni.

A közérzetem sokat változott a diéta hatására, sokkal erősebb vagyok és élénkebb.
De még nem az igazi!!!!! (bár az is lehet, hogy megint vérszegény vagyok)
Jobban bírom a fizikai megterhelést is, ami viszont furcsa, hogy én úgy érzem, mintha büdös lenne a szám. :shock:
Booocs. Ezt nem tudtam jobban megfogalmazni.
Mindig lehelek és szagolok, rágom a petrezselymet és suvickolok.
Holnap megyek a fogdokihoz is, bár én nem látok lyukat.
Párom szerint nem vagyok szájszagú, én mégis úgy érzem. :cry:

nnna ez regény lett, máris eldugultam

Másik topikba dobtam egy isteni receptet fotóval!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 

 
 

Sziasztok!


Most mindenekelőtt megpróbálom újra feltenni a képeket, lekicsinyítettem...
Hát szóval nem sikerült! Mega béna vagyok...

Az Adobe Photo shoppal lekicsinyítettem 12,5 majd 8,33 majd 6,25 %-ra. Erre azt írja ki, hogy mindhárom képnél 3264x2448-as, és 4,15 MB a mérete. Nem értem miért?
Mielőtt elkezdtem a folyamatot a kép mérete 2,23 MB volt, a pontok száma ugyanannyi. JUjj! Ez nekem magas!

Lehetne kérni, hogy lépésről lépésre leírnátok nekem, hogyan kell?
Az Adobe angol nyelvű, és nem tudok angolul, ráadásul a türelmem is véges, ha nem sikerül valami...

Feltölteni pedig 600x600px és 250 kb méretet lehet max. Hogyan tudom én ezt elérni?

Segítség!!!!

Jardina
 
 


Hali!

Újra itt! Már ennyi az idő... pedig még a másik topikba is át akartam menni...

Andi - köszi a vigasztalást! Cél a 65 kg! Ezt kell szem előtt tartanom!

Kertészkedsz? Mit termelsz? Merre felé laktok? Kicsit sokat kíváncsiskodom, ha gondolod, hogy túl személyes, inkább ne válaszolj!
Gyakran hordasz magas sarkú cipőt, hogy megnöveszd magad függőleges irányba?

Én is kipróbálom a csalántea kúrát, hiszen tudom, hogy nagyon jó élettani hatású. Elektromos teafőzőm van, ha beteszem a filtereket és átfolyatom rajta a forró vizet, annyi elég, vagy inkább ki kell áztatni a filtert? Vagy inkább hagyományos módon főzzem? Vajon hogyan nyerhető ki a legjobb "jó cucc" a csalánból?


Kriszta - ha 5 kg-ot lefogysz, akkor már belefogsz férni a régi csini ruháidba?

Az a bizonyos kellemetlen szájszag nálam is van. Ez a lerakódott méreganyagok miatt van, az dolgozódik ki. Legjobb tudomásom szerint, ha már teljesen kiürültek a lerakódások, ennek a problémának meg kell szűnnie.

Nyersen nem is eszel zöldséget? Az kár lenne...

Végül is amit szeretsz, azok közül eszel, az is már jó... csak ezek nem a leg lédúsabbak...

Viszont ha gyümölcsevéssel pótolod ezeket az élő leveleket, az is nagyon jó, sőt a legjobb... Mert hogy nem kell a gyomornak az emésztésükkel foglalkoznia.

A rizst csak úgy szárazon etted? Egy kis hagymás, paprikás szaftot sem csináltál rá?

AB Kin Pro? Mi is az? Emlékszem, hogy láttam a tévében, mégsem ugrik be, hogy mi is az? Persze gondolom nem egy turmixgép? :D Hát gratulálok neked, hogy tornázol!


Én hol is tartok? Tehát tegnap voltam a Tescoba, és megint vettem egy nagy csomó fűszerfélét. Garam maszalát is. Múltkor olvastam vele valamilyen klassz receptet.
Persze vettem egy kis kolbászt is, meg egy nagy adag akciós csirkecombot. Már erősen fagynak. Általában kicsontozom, mert így gyorsabban és jobban át tud sülni,. A csontoknak roppant örül a kutyikám...

Júli. 16. szerda 36. nap - délelőtt őszibarack, délután szilva, este kolbász és sült csirkecomb filé, 3 színű paprikát rágcsáltam hozzá.
A kolbásznak nem tudtam ellenállni, :oops: , pedig a tartósítószerek miatt kerülni kellene...

Egy csomó csirkecomb filét bepaníroztunk rántott húsnak, tácára téve lefagyasztom. Amikor megfagyott bezacskózom, s annyit sütik ki belőle, amennyi éppen kell. Ez így nagyon bevált... A tojásba szoktam tenni fokhagyma port és egy kis borsot. Ettől különleges aromájú lesz a husi. De ez nem Testkontrollos kaja, így én nem ehetek. Remélem ellen tudok állni a kísértésnek.

Júli 17. csütörtök: 36. nap - gyümölcsnap: reggel sárgadinnye, ebédre görög dinnye, délután banán és görögdinnye, vacsora szilva.


A többiek meg jól eltűntek innen! Mazsuzs és Olive sem jön már! Szomorú vagyok...

Mazsuzs - azt olvastam, hogy a vas beépülését a C-vitamin nagyon jól elősegíti! Persze nagy dózisú C-vitamin, 1000-5000 mg/nap.
Persze lehet, hogy ezt már írtam? Deja vu-m van...

Most megyek! Átnézek a másik topikba...

Szép jó éjt!

Jardina
 
 


Kriszta! Boics, hogy elfelejtettem kiemelni a nevedet! Sorry... :oops:

Jardina
 
 


Sziasztok!

Jardina, most rovid leszek, mert mennek lefekudni, de nem akartalak magadra hagyni a kepkicsinyitessel.

Nekem az megy, hogy ide feldobjak kepeket, viszont en meg a nevem melle avatarnak nem tudok felrakni kepet. Egyszeruen Photo Shoppal nem birom annyira lekicsinyiteni, hogy ide feltehessem. Azt hiszem az avatar kep nem lehet tobb 9kb-nal.

Szoval, akkor leirom neked lepesrol lepesre, hogyan kell kicsinyiteni a kepeket, hogy max. 600x600 pixeles legyen:

1. IMAGE
2. IMAGE SIZE

PIXEL DIMENSIONS:
Width (ha fekvo kep, akkor ide irjal 600 pixels-t, a masikat majd magatol kikalkulalja a gep)
Height (ha allo kep, akkor ide irjal 600 pixels-t, a masikat majd magatol kikalkulaja a gep)
3. OK

Ezutan elmented a kepet es mar rakhatod is ide fel. Csak arra vigyazz, hogy vagy mas neven mentsed el vagy egy masik mappaba, kulonben felulirja az eredeti kepet. Remelem, most mar menni fog.

Kriszta
, en is akartam mar kerdezni, hogy milyen masinaval tornazol? Lehet, hogy en is lattam mar a tv-ben, de nem emlekszem.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
 
 


Szép jó reggelt!

Olive!- te kis éjjeli bagoly.... nagyon köszi a segítséget!

Megvan! Próba!


Hát ez hihetetlen! Tovább kellett kicsinyíteni 500 px-re, mert 600-zal még mindig 299 KB-s volt.

Ez a kép: Miccs
Kép

Jardina
 
 


Huhh Jardina!

Micsoda kajcsika!
Sajna élő zöldséget nem szeretek enni, ez alól csak a paradicsom és a hagyma nomeg az uborka kivétel.
A többit csak picit párolva, vagy savanyúság (saját nem tartóstós) formájában eszem.
Kolbász: Jardina egy-két falat nem a világ vége!!!!!Tessen nyugodtan harapni, lehet, hogy van benne E betű tisztességesen, de korántsem olyan ártalmas, mint a gabonafélék.

Már írtam egy másik topikba is róla, a lényege az, hogy a gabonaszemeken kiválóan megtapadnak a permetszerek, nemis beszélve a műtrágyáról amit a hozam növelése érdekében alkalmaznak.
Tehát napi rendszerrel fogyasztott gabona ártalmasabb lehet, mint a heti 1 kolbász. :D
Gabonából érdemes a BIO-t venni.

Amiből tutira nem érdemes BIO-t venni, az a banán, brokkoli.

Jardina! Mirét akarsz 65 kg lenni?
Hány centi vagy és mi volt a lánykori súlyod???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Hi!

Olive! Hú de jó, köszi!

Egész belelkesültem!

Mindjárt le is fényképezek néhány alkotásomat, és felteszem a kreatív hobby topikba.

Kép

karfol krémleves

Kép

fokhagymás pirított ceruzabab, grillezett császárszalonnával


Na végre! Sikerült!

Nagyon kösz mégegyszer!

Itt most tök hűvös idő van! Tisztára Anglia.... :D :D :D

:D :D :D :D :D

Mentem!

Jardina
 
 


Még mindig én!

Kriszta - az nagyszerű hogy legalább 3 félét tudsz enni nyersen. A paradicsomban is rengeteg vitamin és egyéb cucc van, ha jól emlékszem vas is... Az uborka is kiváló, talán a legmagasabb természetes víz tartalmú zöldségféle. A hagyma pedig természetes antibiotikum... ( a vörös és a fokhagyma is).

Én ha rám jön a hagyma evés, legalább két közepes fejet tuti megeszek. Muszáj ennek nyers uborkát hozzá, különben a Dunát kiiszom, annyira kiszárít.

A lisztet fokozatosan cserélem ki. Magamnak már csak biot veszek.
Mivel Anyukámnak is én főzök, még előfordul a fehérliszt. Anyám szerint régen a szegény emberek ették a barna kenyeret. Mondtam is neki, nyilván attól voltak egészségesek, és erősek. Más fából faragtak még őket, mint a mai nemzedéket.

Lánykoromban 59 kg voltam, 94 cm mell és csípőbőséggel, és 63-65 derékbőséggel, és időnként kövérnek éreztem magam ezekkel a méretekkel. Csak a 170-es testmagasságom maradt meg...

Jó 5 héttel ezelőtt még 130, 1 kg voltam. Épp a felére kell lefogynom ahhoz, hogy elégedett legyek magammal. Ebből az első 10 kg-n dolgozom most. Ezen túl pedig, ez a súly már elég rendesen kikezdte az egészségi állapotomat. Különös tekintettel a lábaimra...

Lelépek!

Szép napot!

Jardina
 
 


Jardina!

Értelek. Ez így tényleg sok lehet a szervezetednek. Egyébként az Ab King Pro egy hasizom fejlesztő gép.
Kíméli a gerincet és tényleg hatékony!!!!
Mozogni egyszerűen muszáj, hogy ne lógjon a bőr a hirtelen fogyástól. Nem álltom, hogy könnyű, van, amikor 3szori nekifutásra végzem el.
De én egy baromi hiú oroszlán vagyok, tán nem szorul magyarázatra, hogy miért kívánom vissza a régi alakomat.

Ennek a ceruzababos micsodának leírod a készítési módját?
A zöldbabot és a ceruzababot imádom párolva, sütve.

Na megyek, muszáj vásárolnom valami ehetőt.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Jardina!

Hű, de jók ezek a kaják! Meg is éheztem... :lol:

Engem nem igazán zavar a magasságom, magassarkút nagyon ritkán hordok. alkalmakkor (esküvő, stb). Amúgy nem is szeretem, inkább lapos talpú topánkát, papucsot hordok v sportcipőt. Nekem a kényelem fontosabb, mint hogy magasnak látszak ;)

Csalánteát én mindig kiáztattam, és úgy ittam.

Nem termelek (még) semmit, csak udvart gyomlálok, meg virágos kertet. Majd jövőre szeretnék fákat ültetni, én azokat jobban szeretem, mint a virágokat :oops:

Andi
 
 


Hali!

Hát még mindig nem voltam a 90 napos topikban!

Úgy belelkesültem, hogy egy csomó képet feltöltöttem a Kreatív Hobby topikba!


Kriszta - letudnád fényképezni az AB King pro-t? Már csak azért is, hogy szemrevételezzük a masinát, ez alapján kiderülne, hogy menne, vagy nem menne... Meg hát, mennyibe kerül?
Talán - már írtam, hogy sarkantyúm nőtt mindkét sarokcsontomon. Annyira fáj, minden egyes lépésnél mintha egy hegyes szög fúródna bele a sarkamba! Besz...rok... Elolvastam a Neten, hogy mégis mi a helyzet - persze a doki nem megyarázta el, hogy mi is ez? Valami szalag megnyúlik, és ettől új kampós csont képződik - de nem az fáj - hanem ez az egész csonthártyagyulladást okoz, és az fáj ennyire! Ufff! :cry:

Persze naná, hogy a túlsúly miatt alakult ki ez is! Persze ilyen nyavalyákat a rossz, kényelmetlen cipőktől is lehet szerezni! Ezt csak azért írtam le - tanulságul - hogy mindig kényelmes cipőt szabad venni egyből. Nem olyat, hogy majd kitágul... , addig is gyötri a lábat. Ja és persze vigyázzatok magatokra, és ne hízzatok el! :oops: :oops: :cry: :wink: :D

Íme itt van zöldikebab receptje: Ide másolom neked, az első oldalon is megtalálható:

Pirított fokhagymás ceruzabab

Vastagfalu serpenyőbe öntsünk annyi hidegen sajtolt növényi étolajat, hogy befedje az alját. Melegítsük fel, majd tegyük bele a mirelit (frissből is lehet, nem kell előfőzni) zöldbabot (én a sárga hüvelyűt szeretem), nagy lángon pirítani , hogy pirosodjon, Sóval, borssal, 1-2 gerezd préselt fokhagymával fűszerezni, kevés vizet alá, majd párolni fedő alatt, míg a víz eltűnik. Össz főzési idő max. 15 perc. Nekem nagyon ízlik. Önmagában salátával, köretnek húshoz vagy krumplihoz, persze szintén salátával.


Zöldbab, sütve? Hogy is van ez? Rakott zöldbabot készítettél már?


Andi - az tök jó, hogy fákat akarsz ültetni jövőre! Gondolom gyümölcsfákat... Milyeneket?

Gondoltál már arra, hogy házi használatra kialakítsál egy biokertet magatoknak? Van egy nagyon jó könyvem, amely gyönyörűen leírja, hogyan teheted biová a talajt, milyen növényeket kell ültetni, hogy összeszedje a műtrágyát a talajból, ezzel megtisztítva azt. Melyik növény mellé milyen másfajta növényt kell ültetni ahhoz, hogy egymást védjék meg a kártevőktől... Hát tök jó...
A címe: Öngyógyító kiskert..., egy német biogazdálkodó nő írta le 40 éves tapasztalatát benne. Érdemes megvenni... Sokat lehet belőle tanulni. Ha érdekel, akkor előkeresem az írónő nevét...

Én sajnos tehetségtelen kertész vagyok... nálam még a kaktusz is ki tud száradni... Anyám meg agyonra öntözte az aloe verámat, az abban múlt ki...

A padlásra kellene mennem szögeket keresni, tök jó hűvös idő van ehhez. Viszont kedvem semmi...

Inkább átmegyek a másik topikba...

Szép napot!

Jardina
 
 


Jardina!

Elsősorban gyümölcsfákat szeretnék ültetni (barack, cseresznye biztos lesz), de emellett szeretnék tujákat is, meg vmi cserjét is. Van a leendő kertünkben egy kis málna bokor, azt is jó lenne megmenteni.
Én sem vagyok ám tehetséges kertész, pedig mezőgazdasági szakon érettségiztem :oops: Azért is választottam a fákat, mert ott nagyobb sikerem van, mint a virágoknál :oops:
Hatalmas az udvar, úgyhogy vmekkora konyhakert is lesz, és persze VEGYSZERMENTES! Én is hallottam már erről, amit írsz, hogy mit mi mellé érdemes ültetni, meg mi után, stb. Megköszönném, ha megkeresnéd az irónő nevét!

Megnéztem a kreatív topikot, nagyon ügyes vagy! Na, én ehhez tök béna vagyok. Kézügyességem egyenlő a kígyó kézügyességével :lol:

Andi
 
 


Szép jó hajnalt!

Van egy gyűjteményem "Gyógyító növények címmel" és nagyon szeretném közreadni nektek. Bent van egy dokumentumban és táblázatba kéne szerkeszteni. Lenne rá vállalkozó? Én nem tudom hogyan kell. Elküldeném e-mailben. :roll: :roll: :roll:


ALOE VERA

Ezt a csodálatos, természet alkotta gyógyító növényt, már az Ókorban is tisztelték és imádták.

A csodálatos Aloe levél több mint 75 féle tápanyagot, 200 különféle alkotóelemet, 18 féle aminosavat és 12 féle vitamint tartalmaz. ( az FLP katalógusból )

Mire jó?

erősíti, aktiválja az immunrendszert
minden szerv működésére kedvezően hat
segít a daganatos betegségek megelőzésében
elősegíti a fehér vérsejtek képződését (ezek gátolják a rákos sejtek fejlődését)
méregtelenítő hatású ( tisztítja a vért és a limfát/?/)
vírus-, baktérium-, gomba- és parazita ölő hatású
gyorsítja a külső és belső sérülések gyógyulási folyamatait
fájdalomcsillapító hatású
növeli az energiaszintet
erősíti a szervezet anyagcsere folyamatait

FOKHAGYMA

Mire jó?

vérnyomás szabályozó
gátolja az érfalak korai elöregedését
serkenti a vér áramlását
növeli a szervezet ellenálló képességét és az életerőt
lassítja az idős kori bántalmak megjelenését
természetes antibiotikum



VIRÁGPOR

Mire jó?

vitaminhiány pótlására
egyoldalú táplálkozás
teljesítőképesség, vitalitás növelésére
testi és szellemi fáradtság
kedvezően hat a vérkeringésre
lassítja az öregedési folyamatokat
stresszhelyzetek leküzdésében segít


Hát ezek is gyógyító növények, de ez csak három.

Amit táblázatba kéne foglalni - ott fel vannak sorolva betegségek (pl. nátha), s mellé írva, hogy ezt mely zöldségfélékkel, gyógy- és/vagy fűszernövényekkel gyógyíthatjuk meg, s milyen formában kell elfogyasztani ahhoz, hogy hatásos legyen. :roll:

Andi - A könyvről: Gertrud Frank: Öngyógyító kiskert.

Emlékszem, hogy azt is megtalálod a könyvben, hogy a gyümölcsfák alá milyen növényeket kell ültetni, ami védi a kártevőktől. Permetezés csalánnal, meg egyéb gyógynövényekkel történik.

Nem gondoltál gyógynövény termesztésre? Annak mindig van piaca! PL. Levedula, zsázsa, izsóp... Biztosan lehetne olyat találni amit csak elültetsz és learatsz, és jól el lehet adni a feldolgozóknak... Valami olyan növényzetet, amivel nincs túl sok macera... Bocs, nem akarok bele szólni... :oops: Arra gondolok itt, hogy a mai világban kár lenne parlagon hagyni a földet, amikor pénzt is lehetne keresni vele... :oops: :D

Valamikor volt Klapka Györggyel egy riport, hogy ő bio-dió ültetvényt csinált. Ezen jót mulattam, mert tudtommal a diófát azt nem kell permetezni, kártevők sem nagyon szeretik, és diófa környékén egyetlen növény sem marad meg, nem tud ott életben maradni. Andi! Igaz ez? Minden dió bio?


Júli 18. péntek, 37. nap: délelőtt sárgadinnye, délután görögdinnye. Vacsora zöldborsóleves és köleskása.


Köleskása

Egy nagyobb fej vöröshagymát HS (hidegen sajtolt) olajon aranysárgára megpirítunk, majd beleöntjük a kölest, dinszteljük kicsit, megborsozzuk, majd 3 x-os vízzel felöntjük, majd lefedve kb, 20 perc alatt készre főzzük. Amikor elkészült akkor sózzuk meg.


Életemben először készítettem és ettem kölest. Jó kaja, semleges ízű. Illata a főtt, fűszerezett rizsre emlékeztetett. Laktató. Legközelebb készítek hozzá egy kis hagymás szaftot, hogy jobban csússzon. Fél kilós bio kölest vettem, legközelebb csak a felét fogom megfőzni. Jó sok lett.

Tegnap már nyolckor elaludtam, most meg már hajanali 3 óta kuruttyulok! ... és reggeli tornáztam felkelés előtt az ágyban (joga), majd utána is néhány gyakorlatot... ez már haladás...

Mivel így alakult, jó korán szeretnék piacra menni - gyümölcsért leginkább.

Remélem jövök még ma!

Most ennyi! :D

Jardina
 
 


Sziasztok!

Jardina!

Köszönöm, hogy utána néztél a könyvnek!

Gyógynövények engem is érdekelnek, ez a Gyógyító növények is megvan. Meg van egy Gyógynövény határozóm is. Végülis termeszthetnék ezt is, csak ennek azért alaposabban utána kell néznem. Még erről nem olvastam, nem is tanultam, mert ez azért egy külön kategória.
Diót tényleg nem kell permetezni, meg a levele mérgező, így nem nagyon támadja meg semmi...
Csalánpermetről én is olvastam már, azt nem bonyolult előállítani ;)

Tornához gratulálok! Ügyes vagy!

Andi
 
 


Jardina!

Az eredeti ab king pro 25000 Ft, de használtan már 15 000 is láttam.
Az enyém Ab trainer és a különbség az anyagában van. Ez gagyibb, 80 kg a max teherbrása. Az eredetinek 110-120 kg.
Majd dobok róla fotót, de most randim van a konyhában 10 kg uborkával.

Kertészkedés: hobbikertészet és biogazdálkodás nem olyan egyszerű, mint amilyennek gondolod. :D
Árulni meg csak akkor lehet, ha van őstermelői paprod.
A fősulin környezetgazdálkodási agrármérnöknek tanultam. :D

Jó az a könyv amiről írsz, de ne feledjük, Magyarország éghajlata és a talaj összetevője is más.

A talajnak is van kémhatása, fák ültetésénél nagyon figyelembe kell venni a talaj minőségét, milyenségét, kémhatását,lazaságát, stb...

Nálunk például nagyon termő a cseresznye,a meggy, dió, de nem megy semmire a barack.

Hiába nem akarsz permetezni, a krumplit egyszerűen muszáj!
Mit ér a trágya, ha az állat ami kikakilta, antibiotikumos tápot is kap enni és nitrátos a víz amivel permetezed?
Szóval a biotermelésnek is megvannak a szigorú feltételei, attól, hogy Mariska néni árulja, még nem bio, csak kevesebb a vegyszer benne.

Viszont vannak olyan növények, melyek egyáltalán nem igényelnek csak nagyon-nagyon ritkán permetszert.
Ilyen pl: paradicsom, uborka, hagyma,saláta, bab, borsó, kukorica,esetleg a paprika (szoszo),kapor, sárgarépa, zeller, karalábé,fehérrépa, torma, stb...

Káposztafélék és burgonya , gyümölcsök minimum 3!!!!! permetezést igényelnek életük során.Gabonafélékről nemis beszélve...

Érdekesség: brokkoli érdekes módon nem szvja fel a mérgek nagy zömét, mégha agyon is van permetezve!!! :D

Szóval mára ennyit, láthatod, h a többség kertben termeszthető, de ha valaki biot akar, akkor egész nap pepecselhet a bogarak kézzel!!! történő leszedésével, a levelek áttörölgetésével és a kapálással.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Hali-gali!


Milyen jó kis témát találtunk...

Kriszta - a környezetgazdálkodási agrármérnök mit tud? Milyen feladatokat tud megoldani?

Tiszában vagyok vele, hogy talán még a hobby kertészkedés és a biogazdálkodás két teljesen különböző
Bio dolog. Hiszen - ha jól tudom - a hobby kertész az, aki elszöszmötöl, mötymörög a saját kertjében, s a család számára megtermel ezt-azt.

A biokertészkedés - ha önmagad, illetve a családod számára akarsz termelni, saját foygasztásra, ahhoz nem kell őstermelői dokument.
Ha "mezi" (nem bio) áruval a piacra mész, akkor kell az őstermelői papír - ennek kiváltásához azonban igazolnod kell, hogy van földed, ahol megtermelheted ezeket a terményeket.
A biogazdálkodáshoz - ha piacra akarsz termelni - külön tanfolyamot kell elvégezni, amit ha jól tudom a Biokultúra Egyesület szervez rendszeresen. Ugyanakkor állandóan ellenőrzik a gazdaságot, a föld minőségét, stb.

Jól tudom ezeket a dolgokat?

A gyógynövénytermesztést hogy lehet megoldani azt nem tudom. Te tudsz ezzel kapcsolatban valamit, Kriszta? Hátha tudnánk Andinak egy kis kedvet csinálni.? :D A gyógynövényeknek is vannak kártevőik? Ezeket is általában monokultúrában termesztik?

Úgy tudom, hogy a talajt is meg lehet nézetni, hogy savas vagy lúgos, így érdemes ennek megfelelően választani növényeket az oda telepítéshez, olyat választani, ami az adott talajtipusban fejlődik jól. Úgy emlékszem, hogy a zöldségfélék a lúgost talajt kedvelik.
Hiába akar valaki bio árukat termelni, ha szomszéd permetez... A permetszert áthozza a szél, a bogarak meg átjönnek legelni...

Kriszta! A tönkölybúzát és a lucernát is kell permetezni?

A brokkoli infót kösz! Ezentúl bátrabban fogom enni, csípem... Mostanában nem láttam a piacon. Biztos később terem majd.

Az Öngyógyító kiskert című könyv szerint nem nagyon kell kapálni, locsolni is módjával. Talajtakaró növényzetet kell ültetni. Bogarak ellen a madarakat ajánlja.

Nagyon macerás egy egyszerű halandó számára. Több év mire biová lehet tenni egy gazdaságot. Állatoknak is meglehet éppen termelni az élelmet, de az antibiotikumoktól meg lehetne-e menteni őket, azt nem tudom.

Szaktanácsot szeretnék kérni tőled: azt írod a tormát nem kell permetezni - mi lehet a kártevője? Sok volt a kertben, s most alig van, ami maradt elkorcsosult a gyökere, nem fejlődik normálisan. A levelét megették a csigák, csupa lyuk, és a maradékán pedig piros-fekete bogarak szambáznak. Mi lehet a hiba?

A mályvarózsa bokraink tele voltak levéltetűvel. A szomszédassziony meglocsolta szappanos vízzel - láss csodát! Rendbe jött! Új hajtásokat hozott, s most szépen virágzik.
Lehet, hogy szappanos vízzel kéne a tormát is locsolni? :D


Andi - szerintem érdemes volna utána nézni ennek a gyógynövényesdinek. Persze én nem akarok beleszólni természetesen. Mégicsak egy lehetőség, amivel pénzt lehet előállítani... :roll:

Na most egy kicsit, hogy hogyan is állok!

A hétvégén hivatalos voltam a barátnőmhöz, kettős szülinapra! Szerencsére készített olyan tepsis húst, amit tudtam enni kovászos uborkával. Jelentem tortát nem ettem! Kétféle torta volt, s a barátnőm csomagolt 2-2 szeletet. Az Anyámmal etettem meg. Persze volt egy kis kísértés, de ellen álltam neki! Meg a rántotthúősnak is, amit Anyácskámnak készítettem...

Hol is tartok? Mindjárt vissza keresem...

Júli 19. szombat, 38. nap: délelőtt sárgadinnye, 14 h grill csirkefarhát, grill csillagtökkel, sok-sok különféle színű paprikával. Hú, nagyon fini volt. Vacsorára a tepsis hús és kovi ubi - a barátnőmnél.

Július 20. vasárnap, 39. nap - délelőtt görögdinnye, ebédre és kora délután sárgadinnye, délután 16 h grillcsirkefarhát nyers zöldfélékkel.

Július 21. hétfő, 40. nap: - délelőtt görögdinnye, kora délután sárgadinnye, 15 h zöldborsóleves, vacsi: pirítós kenyér tökölybúza kenyérből, kentucky fűszerkevérekkel beszórt grillezett cukkini, zöldekkel.

Nagyon príma vacsi volt. Eredetileg arra gondoltam, hogy cukkini krémet készítek a grillezettekből, de nem jutott el odáig. Rátettem a pirítósra a karíkákat, így alkottak szendvicset. Mennyei volt. Grillezés előtt kevés HS olajjal befutattam a tepsi alját, miután kisültek a cukkini karikák, ebben a tepsiben grilleztem meg a kenyereket is.

Most jön a köles süti, ha nassolni vágynátok... A Netről van, még nem próbáltam ki, szerintem jó lehet, és egyszerű...


KÖLES SÜTI

1 rész köles, 3 rész víz, 1 rész méz. Kiegészítők tetszés szerint: szezámmag, lenmag, aszalt gyümölcsök, mogyoró és diófélék.

Kis tepsibe szórjuk a kölest, meleg vízben feloldott mézet öntünk rá. Előmelegített sütőben, takarék lángon sütjük, míg a vizet felszívja a köles. Ha kihűlt, szeletelhető. Melegen köleskásaként fogyasztható.


Végre egy kis mézes rágcsa! Ezek olyan drágák a bio boltokban. Hamarosan kipróbálom én is.

Most már megyek!

Szép jó éjt mindenkinek! :D

Jardina
 
 


Jardina!

A tormát megrághatja alul akár kukac is és lótetű is.
Ha csigás, akkor tetves volt.
A piros-fekete bogár az a közönséges kerti bodobács lesz, nagyon szapora bogár és még a házba is bemegy.
Egyébként a tormát néha érdemes kiásni és a gyökereket szétlazítva elültetni máshová.

A környezetgazdálkodái agrármérnök nem tudom mit csinálna pontosan, mert mire eljutottam a szakosodásig, addigra félbehagytam a tanulmányokat.
Egyébként erdő és vadgazdálkodás szakra vagy településfejlesztő szakra mentem volna.

BIO gazdálkodás alapjai:
a vetőmag csávázatlan lehet (kémiai vegyszerektől mentes)
gyomirtás természetes úton történhet (pl gyógynövénykivonatok,madarak, csalinövények)
vegyszermentes talajminta
nem lehet forgalmas út, gyár közelében
uralkodó szélirány is fontos
természetes telepítés,ültetés

Ezek a legfontosabbak. Egyébként az otthoni művelés sok időt vesz igénybe.
Mire megkapálod, locsolod, megveszed a vetőmagot ( a fele ki se kel), pont ott tartasz, hogy bemész a boltba és megveszed.
Persze, ha megtermesztetted, jó eséllyel tudsz magot kinyerni belőle.:-)
Érdemes azért otthon termeszteni ezt-azt.
Pl a paradicsom redkívül jól terem és sok gondozást nem igényel.

Gyógynövényekben sajna nem vagyok otthon, :cry:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Hú, de belelendültünk a termesztésbe!
Sok macera a bio, az tény, de én azt szeretem, ha látom, hogyan növekszik a kis magból egy zöldség, hogyan lesz a kismalacból kolbász, stb. Én szeretek magam csinálni azt, amit már tudok, Amit nem, azt meg igyekszem megtanulni amíg él a mamám, papám testvére, nehogy ezek a régi szép dolgok feledésbe merüljenek :)

Kriszta!
Igazad van, hogy sok idő, stb, de ehhez egyfajta szeretet is kell :) A másik mamám, aki már nem, mindig kézzel szedegette a krumplibogarakat, meg a kártevőket, egész nap elbóklászott a kertben. Még élő mamám is ugyanezt teszi, igaz, ő kicsit nagyobban :) Plusz ő még állatokat nevel.

Jardina!
Talajvizsgálatot bármikor kérhetsz, igaz, nem olcsó, de ha pl erdőt akarsz telepíteni, vagy nagyban gazdálkodni, akkor elengedhetetlen! (Szerintem ha elővenném talajtanos ismereteimet, én is megtudnám csinálni)
Gyógynövényekről majd megkérdezem a barátnőmet, ha itthon lesz, őt is érdekli, gondolkozik rajta, hogy nyit egy herbária boltot. Meg ő agrármérnöknek tanul, hátha tud vmit tanácsolni, hogyan kezdjem, vagy érdemes-e.

Fogyival remekül haladsz, nemsokára félidőnél jársz! :D

Andi
 
 


A másik mamám, aki már nem él - akart lenni :oops:

Andi
 
 


Andi!

Értem miről írtál!!!
Én nagyon sokat kapáltam életemben, ha időm lenne most is tenném, mert 2250 nm2 a telkünk.:-)
Volt lovunk, 2 kutyánk, 3 malacunk, 1 vadászgörényünk.
Már csak 1 malacunk van (2-t kinyírtunk).
Kutyákat elajándékoztuk, mert harci ebek voltak, igaz nagyon szelídek, de én akkor is paráztam, hogy az ösztön 1xcsak erősebb lesz.

A lovat jó áron elvitték, abból van a sok gépem a konyhába.
Ide adtuk a szomszédba, majd elmegyek megpuszikálni.

Az a baj, hogy az én szakmám napi 10 óra meló és még szombat-vasárnap is dolgozni kell.
Ráadásul napi 110 km ingázás, mert pesten dolgozok.
Emellett nem lehet kapálni és háztartást nevelni 2 gyerekkell.

a 2 pasi meg nemnagy segítség :cry:

Cserébe jól keresek, de rettentő sok a meló. Domi meg most olyan pici, és nincs el egyedül 1 percig sem, így nem haladok semmivel semmit.Nemhogy kapálni. :D

Jardina!

A lucernát nagyritkán permetezik csak, sőt nemis jellemző, viszont műtrágyázni a hoza miatt szokták.
Máraki megengedheti magának.
Ez vonatkozik a gabonafélékre is, annyi különbséggel, hogy azt permetezik is, ha valami baj éri.
Ezekből tanácsos BIO-t venni.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kriszta!

Persze, az más, ha vkinek pici gyerek(i) van(nak), meg melózik, meg ingázik naponta. Mi is nagyrészt csak hétvégén érünk rá, az ált szabad, ill este felé, ha van még energiánk :)
Jövőre lehet, hogy még szőlőt is művelünk, mert párom mamája már elég idős ehhez, és azt vennénk át tőle. De ez még a jövő zenéje...

Lucernára mi is gondoltunk, mert van nagy szabad terület, művelni akkora földet úgyse tudnánk, és bevetnénk lucernával. Azt még el is lehet adni jó áron. Mondjuk mi elcserélnénk mamámmal egy barira ;)

Andi
 
 


Sziasztok!


Hát ezt a tré időt... szakad az eső, órák óta. Ha medve volnék, biztos visszabújnék a barlangomba!!! Ráadásul eldugult az eső csatorna, dől a víz mindenhol. Elég érdekes lesz kijutni a kapun... Az utcán a kapu előtt pedig van egy mélyedés, tele vízzel, ha jön egy autó, nem tudom merre ugorjak el...

Hú lányok! Ma van a nagy nap! Ma 6 hete kezdtem el a Testkonrollt! Tulajdonképpen ezzel a módszerrel fogyva nem kéne számolni a napokat, csak azért teszem, mert kíváncsi vagyok mennyi megy le a 90 nap alatt.
Megyek mázsálni... nem érdekel, ha esik, ha fúj!

Július 22. kedd, 41. nap: gyümölcsnap: sárgadinnye délelőtt, ebédre szilva, uzsonna görögdinnye, 2 banán; vacsora őszibarack 2 banán.

Este fél hat felé rám jött a kísértés, hogy egyek valami mást. Szívesen ettem volna az előző napi menüt, de nem volt kedvem elkészíteni, így sikerült végigcsinálni a gyümölcsnapot.

Este 10-ig fenn voltam, és már fél 4-kor kipattant a szemem, és nem voltam álmos! Ez már a TK, a folyamatos méregtelenítés hatása. Elkezdődik szépen lassan az energia felszabadulás..
Elkezdtem elkészíteni Anyám ebédjét, és a cukkini - csillagtök krémet is. Majd leírom hogyan kell, ha kész lesz. Össze akartam turmixolni, de annyira kis kése van a gépnek, és szinte vízszintesen, hogy kutyafülét ért az egész. ( Ezer éves NDK-ás darab). Ma veszek egy új turmixot! Úgy is már hónapok óta tervezem.


Kriszta - köszi a tippet a tormával kapcsolatban. Azt hiszem veszek a piacon tormát, és azt fogom elültetni máshová. Felújítandó az elkorcsosult állományt. Nagyon birom ezt a növényzetet, ez is természetes antibiotikum, ha jól rémlik.
Bár elég kicsi a kert... a tulipán hagymák bírják a tormát?

Tuti, hogy most már átfogok állni teljesen a bio-lisztekre, és tésztákra. Már jó úton vagyok efelé...

Most mivel foglalkozol, ha szabad tudni?

Úgy tudom, hogy a lucerna azért "jó" növény, mert a gyökereit a talaj mélyebb rétegeibe engedi le, így tisztább vízhez tud hozzájutni a fejlődéséhez. Ami nem egy hátrány.


Andi - kisbárányra cserélnéd a lucernát? Erről az jutott eszembe, hogy a juhtenyésztés sem lehet rossz bolt, a gyapjút biztos jó áron lehet eladni... Egyre nagyobb igény lesz szerintem a természetes alapanyagokra.

Most mennem kell: irány a mázsa és a turmixgép... na meg a gyümölcsök...

Sok már ez az eső... jujj...

Jardina
 
 


Jardina!

Megy a drukk a mázsáláshoz ezerrel!!!

Most autókereskedő vagyok, Toyota szalonban és főként flotta értékesítéssel foglalkozok.
Dehát most babázok ezerrel.
Holnap megyek állásinterjúra, gondoltam, próbára teszem magam.
Hátha találok egy nyugdíjas állást amivel még sokat is kereshetek.
Sajna amit az állam ad gyed címén, az csak a lakástörlesztőnk összege. Muszáj pénzt keresnem.

Lucerna: naszóval. Egyszerű a termesztése, nagy a hozama, igénytelensége és óriási fehérje tartalma miatt szeretik a gazdák.
Általában kaszálás után hagyják jól kiszáradni és azt adják a jószág elé.
Viszonylag jól tűri a szárazságot, de ha vizet kap, gyorsabban nő, sűrűbben lehet kaszálni és több levele van.
Egy évben asszem 4-5 x lehet kaszálni.
Nem szabad hagyni felmagzani, mert akkor már nemjó. Ha elveted, alig lehet utána kiírtani, de azért az utánvetés sem árt. Vagy az utolsó termést hagyni kell felmagzani és akkor a természet végzi a dolgát.
Jól kiszárítva, száraz szellőző helyen évekig eláll.Mi fólia alatt tároltuk.
Egy bálája most 8000 ft.
Ja és elnyomja a gyomnövények zömét a gyökérzete!!!
Akárcsak a fűé!

Kisbárány: édes,aranyos kis bio fűnyíró, de vigyázat!!!!
Bundájában tökéletesen megtud bújni a bolha és a kullancs!!!
(aljas tévedés, h mindenki azt hiszi, hogy bolha csak a koszos embernek van)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Jardina!

Drukk a mérlegeléshez! Majd számolj be róla!

Mamám juhokat tenyészt, több, mint 50 van neki. A gyapjút sajnos nem fizetik meg, most adták el, annyit kaptak érte, amennyiért megnyírták az állatokat.
A kisbárányokat húsvétkor szokták leadni, azért jó pénzt kapnak, viszik ki Olaszo.ba.

Kriszta!
Szakmádban nem tudsz elhelyezkedni? Milyen állásinterjúra mész?

Lucernát mi is így szoktuk termeszteni ill tárolni. ;)

Andi
 
 


Andi!

nem fejeztem be a fősulit. :cry:

holnap ingatlanügynöki állásinterjúra. Az is egy kihívásokkal teli szakma. :wink:
Eredetileg programozó vagyok, de ahhoz aztán tényleg zsírbuta. :D
ezt nem is szoktam inkább publikálni.
a mostani munkahelyemre visszavárnak ezerrel, de ez a meló napi 110 km ingázás, este 6íig meló, utána főzés+gyerek+ háztartás, szombaton mindig meló és havi 1 vasárnap is meló.És napi 2 óra utazás. Nyugdíjasabb állásra vágyok.
Figyeld csak a reklámokat a toyota tele van nyitott hétvégékkel!!!

Egyébként kiváló referenciáim, és óriási szakmai múltam van.
Állást találok lépten nyomon, de magasabbra vágyok, vagy minimum erre az anyagi szintre
Van banki hátterem és tapasztalatom és biztosítói is, vezetói pozícióval.Talán találok valamit, ha kevés zsét ajánlanak, akkor maradok a toyotánál. :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Jardina!!!!

MIZU????????????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Jardina!
Én is várom a híreket!!!!

Kriszta!
Az ingatlanügynökség is jó, úgyis hatalmas az ingatlan piac. Akkor ez helyben lenne?
Végül is szerencsés helyzetben vagy, mert van állásod így is, tehát ha nem jön össze, nem maradsz munkanélküli. A mai világban pedig egy munkahely felbecsülhetetlen értékű.

Andi
 
 


Múltkor volt szó az erős paprikáról. Íme egy cikk
http://www.nlcafe.hu/aktualis/20080130/ ... o_ha_csip/

Andi
 
 


Hali!

Köszönöm, hogy ilyen türelmetlenül és kíváncsian vártatok...

Tegnap, miután elvégeztem a házi feladataimat, már annyira fáradt és álmos voltam (elvégre hajnali fél négytől voltam fenn), hogy le kellett feküdnöm. Eldőltem, mint egy zsák liszt...

Szóval:

A mázsálás eredménye: 122, 6 kg.

Most ugyan "nehéz" ruházatban - na nem lovagi páncélban :wink: - mértem magam. A múltkor meg egy szál kánikula ruhában, még a papucsot is levettem.

Összehasonlítás képpen beírom a kezdeti adatokat az előző három eredményeit is:

Dátum: kiló: Zsír sűly: Testtöm.index Testzsír index Vérnyo.

08.06.11. 130,1 kg 71,5 kg 43 kg/m2 55 % 167/89

08.06.25. 125,6 kg 66,8 kg 42 kg/m2 53,2% 147/84

08.07.09. 124,5 kg 67,8 kg 42,6 kg/m2 54,5% 156/87

08.07.23. 122,6 kg 64,6 kg 41,4 kg/m2 52,7% 150/84


Azért emeltem ki, mert később, ha meg akarom találni, egyszerűbb legyen, s legközelebb már csak az adott helyre kell másolnom, és innen folytatni.

Most látom, hogy az utóbbi két hétben megint nem volt meg a - 2kg, csak 1, 9. :( :oops:

Az össz 7,5 kg-nak örülök!!! :D :D :D A zsírsúlyból látszik, hogy ebből a 7,5 kikóból, 6 kg zsír volt! :D Gondolom a többi meg víz...

A helyzet az, hogy most nincs több időm! Mennem kell!

Remélem tudok még jönni ma!

Szép napot!

Jardina
 
 


Hú! De pocsék lett. Tökre elcsúszott! Remélem azért értelmezhető!

Pedig amikor beírtam nem így nézett ki. Ezt tényleg valami táblázatba kellene rendezni. Majd megpróbálom! Gőzöm nincs, hogyan lehetne a táblázatot kivágni , és idemásolni.

Mentem!

Jardina
 
 


Jardina!

Nagyon szépen haladsz a fogyival! Gratulálok! Az 1,9 meg teljesen normális! Nem mindig u.abban az ütemben fogy az ember lánya, vannak időszakok amikor megtorpan picit a fogyi. De az az 1 dkg meg amúgy is semmiség! ;)

Látom, minden érték szép lassan lefelé kúszik. Egészségileg vettél már észre vmi változást? Mozgásban, közérzetben?

Csak így tovább!

Andi
 
 


Sziasztok!

Most csak ket szora ugrottam be. Ezer dolgom van, azt se tudom, mibe kapjak. A szuleim ma este erkeznek es itt lesznek majdnem 2 hetig.

Jardina
, gratulalok! Szerintem nagyon szepen haladsz. Persze, a celodig, a 60 kiloig meg sok ido fog eltelni, de ha kitartasz, meglesz. Mikor lesz az osztalytalalkozotok? Nekunk jovore lesz, addig meg legalabb 5 kilot le szeretnek ledobni magamrol. Persze nem surgos, szerintem tavasznal hamarabb nem szervezik, ugyhogy addig meg van idom. Ha jovore is ilyen kitarto tudok, majd lenni, mint az iden, akkor remelhetoleg sikerulni is fog.

Rohanok, folytatom a fozocskezest, takaritast. Ja, tegnap vettunk fruktozt, mert anyukam enyhen cukros es ezzel csinaltam neki gyumolcsszoszt, meg nevnapja is lesz, amig itt lesznek es tortat is szeretnek neki sutni. Apukam szokott neki venni otthon diabetikus sutiket. A piacon van egy cukrasz, aki csinalja. Ugy gondoltam, hogy tk lisztbol, fruktozzal fogok neki sutni. Sutott mar valaki diabetikus sutit vagy tortat?

Olive

KépKép
 
 


Hello csajok!

Na voltam állásinterjún. Fel is vettek.
De nem megyek, mert katasztrófálisan aránytalan a munkamennyiség és a kereshető összeg.
No sebaj!

Kedden megyek az ING bankba is interjúra, az nem kerül semmibe, ha meghallgatom őket!

Olive!
Nemis leszel 2 hétig??? :shock:

Jardina!

Sztem egyértelműen kitűnik a táblázatból, hogy eredményes a kúrád!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon köszi a gratulációkat! :D

Ahogy elnézem, nagyjából heti 1 kg fogyok, ez igazán egészséges ütemnek tűnik. Bár nem bánnám, ha több menne le...
Most az utóbbi pár napban reggelente egy kicsit jógázom az ágyban, utána meg egy kis törzsfordítás, hajolgatás. Hát recsegek, ropogok...
Tudom, nem sok, de az is valami... :oops: :roll:

Olive - Gondolom örülsz, hogy a szüleid már ott vannak - pláne, hogy együtt tudtok ünnepelni is! Remélem azért majd tudsz jönni egy kicsit ez alatt a két hét alatt is?!

Én diabetikus sütit még sosem sütöttem, remélem nem is lesz rá szükség. Ez a Tk lisz és fruktóz kombináció biztos bejön majd Anyukádnak.

Az a cukrász a piacon, ahol Apukád veszi a diabetikus sütiket, nem használ aszpartámot? Jujujj! :?

Az osztálytalálkozó szeptember közepe körül lesz. Addig még van kb. 7 hét. Remélem addig meg lesz a -15 kg!

A Te 5 kg simán meg lesz addig mire a tiéd lesz! Már azzal is simán elérheted, ha délelőtt gyümölcsöt eszel, és nem kevered a fehérjét és a keményítőt.

A 60 kg a Te célod volt Olive, enyém 65 kg! 130 kilós "koromban", a kezdetkor mondtam, hogy feleződnöm kell. Egye-fene, azért a 60 kg-val is kiegyeznék.

Krizsta - drukkolok Neked, hogy az ING banknál sikerüljön az állás. Ha felvesznek, hogyan tudod megoldani a babádat? Bölcsibe adod 7 hónaposan?

Mit lett volna a munkád az ingatlanosoknál és mennyiért?

Ezt azért kérdezem, mert anno én is elvégeztem az Ingatlanközvetítői tanfolyamot, de annyira gyenge és gagyi volt, hogy teljesen elment tőle a kedvem. Normatív támogatású volt a tanfolyás, több mint 400 óra volt a szerződésben, de még 100 órát sem adtak le. Amikor szóvátettem, azt mondták el lehet menni, ha nem tetszik... :evil:
Most már kezdek feléledni, és gondoltam leporolnám a bizonyítványomat...

Ezért szeretném tudni, milyen tapasztalatokat szűrtél le, és melyik Ingatlan irodánál voltál?


Andi - egészségi állapotomban annyi változást vettem észre, hogy időnként kevesebb alvás is elég, máskor meg muszáj korábban lefeküdnöm, mint normális lenne, mert úgy érzem állva elalszom, mint a lovak. :D Korábban volt, hogy totál kiszáradt a torkom, benyálkásodott, és kapart, és köhögtem is. Ilyenkor innom kellett, plusz bekaptam egy Negrót. Ez már legalább 3 hete egyáltalán nem jelentkezett. Állítólag ezek a tünetek a Reflux miatt jelentkeztek. Ezek szerint az is javulgat. Egyre ritkábban érzem, hogy mar a sav, így Salvus vizet is ritkán iszom már.

Az energia szintem az nagyon gagyi még. Nem igazán bírom a gyűrődést. Remélem fokozatosan ez is változni fog.

Visszatérve még egy kicsit az előző - előző hozzá szólásokhoz:

Andi, az tök jó, hogy szeretnél minél többet megtanulni szüleidtől. szép dolog is a hagyományok őrzése és továbbadása majd a Ti gyerekeiteknek.

Valamikor én is készítettem hurkát és disznósajtot, - olyan jól sikerült, hogy azóta is emlegetjük. Talán majd ha jön a hideg idő, lehet, hogy teszek egy kísérletet. Pipi kolbászt etettek már? Darált csirkehúsból szeretnék csinálni... majd... Mi lenne, ha miccset is töltenék kolbászbélbe? :roll: :D

Az a veszély nem fenyeget, hogy erdőt telepítsek - bárcsak tehetném. Pici a kertünk, alig terem meg valami. A spenótot amit ültettünk, felzabálták csigák. Örülök, hogy legalább a fűszernövényeim szépek még.


Na, hol is tartok?

Júli. 23. szerda, 42. nap: délelőtt sárgadinnye lett volna, de ki kellett dobni, mert éretlen volt. :evil: Más gyümölcs meg már nem volt itthon. Amikor haza értem a vásárlásból délután, akkor nyomtam be egy jó adag görögdinnyét. Uzsonnára csülöksonkát ettem nyers zöldfélékkel. Vacsorára grillezett szecsuáni csirke apróhúst zöldekkel.

Júli. 24. csütörtök, 43. nap: délelőtt görögdinnye, majd sárgabarack. (magok száradnak, B 17-vitamin). Ebédre fogyókúrás körömpörkölt :oops: :D :oops:, nyers zöldségekkel, vacsora a maradék szecsuáni apróhús előző napról, zöldekkel.


Ma "keményítő napom" lesz, nem eszem húst. Szerdán elkészítettem a cukkini krémet, még meg sem kóstoltam. Ma az lesz menü, tönköly tk pirítós kenyéren. Lehet, hogy össze dobok egy kis zöldborsó levest.

Írtam szerdán, hogy elmegyek turmix gépet venni! Meg is vettem az Intersparban 5 ezer pénzért, valami névtelent. Ugyan ez Moulinexben több, mint a duplájába került volna. (Hiába, a reklámkölcségeket meg kell valakinek fizetni!). Na az nem én leszek! Haza hoztam, bedugtam, és nem működött! :evil: Aznap már nem akartam vissza vinni. A 72 órás cserébe, még bőven jó lennék akár ma is. Aztán tegnap beugrott! Annyira alfa-béta vagyok! :oops: :evil: :D :D Hát nem szereltem össze, hanem csak a motor részt dugtam be. Hát persze, hogy nem működött! Hiszen mindenféle mikrokapcsoló van beépítve, és csak akkor izemel, ha össze van rakva, ahogy kell! Igaz, hogy nagyon hangos, de megy mint a fene! Ennyit a műszaki zsenialításomról... :D


Hú, jó sokat írtam!

Mentem!

Szép napot!

Jardina
 
 


Jardina!

Én is gy járok a gépekkel... :D

Na a lányom ma meglepett egy önálló felüléssel és egy jobb felső metszőfoggal.
Már tudom mért keltünk éjszaka 4x!!!

Ingatlaniroda:

CSAK színtiszta jutalékért dolgozol.

A jutalékod bruttó összege: ingatlan eladási árának a 4%-a a közvetítő irodáé, abból 30% a tied.
DE!!! Csak akkor, ha magad vitted az ingatlant és magad is adod el. Ha a kollégát ingatlanát adod el vagy ő adja el a tiéd, akkor ez 15%.Namármost ez egy 20 millás ingatlan esetén 120 000 vagy 240 000 BRUTTÓ jutalék.
Mivel téged nem alkalmaznak, hanem vállalkozóként dolgozol nekik, így ezután magad fizeted a járulékodat, üzemanyagodat, telefonköltséged!!!
Kopik az autód, ha az üf vasárnap akar házat nézni, akkor utaztathatod a valagát.
Átlagban egy értékesító 1-2 ingatlant ad el havonta, de ugye nem mind 20 millás ingatlan.
Ja és ebből még lejön a havi 21 000 ft un. asztalbérleti díj, amiért használod az irodát és kapod az oktatást.
Az első 3 hónap a betanulás időszaka, ebből többek között 1 hét tanulás a III kerületben.
Persze ez is idő amíg nm keresel pénzt, de költöd az üzemanyagra, meg arra, hogy felkajtass eladó ingatlanokat.
Ha mázlid van, akkor kereshetsz pénzt.
Ez az összeg amit írtam, ez a számla BRUTTÓ ÁFÁ-val növelt összege.
Tehát a 240 000 Ft-ból lejön a 20% áfa, a 18 (asszem ennyi)% társasági adó, a járulékod kb 50 000 Ft.
Ami megmarad, abból az egyéb költségek, mert telefonköltséget már nem lehet 100%-an leírni!!!!
Meg akkor is valamiből szerezni kell rá pénzt az elején!

Szóval ilyen a matekjuk, inkább maradok a Toyotánál.

És igen,bölcsibe kell adnom 7 hónaposan Domit. A banknál nem tudok hivatkozni a babára, és nekem nagyon jólfizető az állásom.
70 000 Ft gyedből nem tudok kifizetni egy csomó mindent.
Én voltam acsaládban a családfenntartó.Apa nem tud gyed-re menni.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Olive!
Jó készülődést! Azért néha ugorj be!

Jardina!
Heti egy kg nagyon jó! Így a bőröd is szépen vissza fog húzódni!
Amúgy ne csak a kilókra hagyatkozz! Szoktad mérni magad? Csípő, derék, comb? Próbáld ki, hogy megméred, most mennyi, és a köv. méreckedésnél megint! Mert sokszor a mérleg semmit se mutat, de a centik igen ;)

Házi dolgok: mi minden télen vágunk disznót, sztem már én is megtudnám csinálni nagy részét.
Most épp a tejtermékek készítését tanulom (túró, tejföl, sajt).

Turmix gépem nincs még, de nagyon szeretnék! Na, majd költözés után...

Kriszta!
Ez az ügynökösdi nekem sose tetszett, most hogy leírtad, még úgyse se :?
Szurkolok, hogy az ING-nél jobb ajánlatot kapj!

Ma egész délelőtt palacsintát sütöttem. Nem fogyis, de én nagyon szeretem :oops:

Andi
 
 


Andi!

Ez nem az a fajta ügynökösködés. :D
A kereskedelmi szakma sajnos olyan, hogy jutalékos a bérezés. Az ösztönzés miatt.
De azért lehet jól keresni is kitartó munkával, itt viszont nem állt arányban a kettő.
Félreértés ne essék, autószalonban sem csak az a dolgunk, hogy ottlegyünk és kész.
Betérő ügyfélből nincs annyi, hogy megélj!!!!!!!!Ugyan érdeklődő és autót venni tutira nem akaró tesztvezető van elég.
Azért a toyota elég drága, nagy a konkurrencia is, 1 ügyfélért nagyon kemény harc folyik.
És flottákat szereztem a cégemnek, hatalmas pocakos utolsó napomon még aláírtam egy szlovák projektet is. Ebből persze azóta sem láttam semmit. :evil:
Dehát ez van.
Most csak nyugdíjas állásra vágyom, kiszámítható munkaidővel és fix bérrel.

Figyu! Szerintetek miért van az, hogy a combomból és a csípőmből alig ugranak le a centik???
Vagy csak én nem látom?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Kriszta!

Köszi a felvilágosítást :D

Nem mindig mindenhonnan fogy az ember, sajnos. Én is mindig úgy járok, hogy az úszógumim viszonylag gyorsan lemegy, de a combomról, fenekemről nagyon nehezem. És ezt a legnehezebb megtartani :( Nekem a legkisebb felesleg is oda rakódik :(
Én erre a Norbi far- és comb gyakorlatát csináltam (meg kéne is, csak lusta vagyok :oops: ), az nagyon jó! Nem több 10 percnél, de nagyon megdolgoztat! Esetleg még Norbi Kiképzés, az minden testtájékra jó, asszem másfél óra. Kicsit fárasztónak tűnik, de én utána mindig sokkal erőteljesebbnek érzem magam! És jól megizzaszt, szóval jó sok vizet kell közben és utána inni.

Andi
 
 


Andi!

Én Rékával nyomom, majd besz..ok olyan neéz, de mégse.
Amúgy megy lefelé, csak az kellett, hogy a kedvenc gatyámat a hideg miatt ne tudjam felvenni 1 hétig.
Mostmár lötyög. :shock:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kriszta!

Gratulálok a lötyögős gatyához! Majd lesz másik kedvenc gatyód, csak kisebb méretben ;)

Jardina!
Hol vagy? Ma milyen napot tartasz? Menü?

Andi
 
 


Köszi Andi!

Mai mérlegelésem eredménye: 61 kg. tehát lement mégegy kiló.
:shock: :shock: :shock:
Számomra ez azért megdöbbentő, mert kissé lazáskodtam (nnna nem olyan sokat).
Olyan furi, hogy tele a hasam mindig , gyötör a lelkiismeret a tele has miatt és tényleg fogyok. :shock:
Összesen a 22 nap alatt 4 kg ment le. És most usziban megnéztem magam a tükörben (sztem még mindig gáz egy kicsit) látványosan lement a combom!!!!!! :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Köszi Andi!

Mai mérlegelésem eredménye: 61 kg. tehát lement mégegy kiló.
:shock: :shock: :shock:
Számomra ez azért megdöbbentő, mert kissé lazáskodtam (nnna nem olyan sokat).
Olyan furi, hogy tele a hasam mindig , gyötör a lelkiismeret a tele has miatt és tényleg fogyok. :shock:
Összesen a 22 nap alatt 4 kg ment le. És most usziban megnéztem magam a tükörben (sztem még mindig gáz egy kicsit) látványosan lement a combom!!!!!! :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Köszi Andi!

Mai mérlegelésem eredménye: 61 kg. tehát lement mégegy kiló.
:shock: :shock: :shock:
Számomra ez azért megdöbbentő, mert kissé lazáskodtam (nnna nem olyan sokat).
Olyan furi, hogy tele a hasam mindig , gyötör a lelkiismeret a tele has miatt és tényleg fogyok. :shock:
Összesen a 22 nap alatt 4 kg ment le. És most usziban megnéztem magam a tükörben (sztem még mindig gáz egy kicsit) látványosan lement a combom!!!!!! :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


na de kis ego vagyok, hogy 3 x küldtem el!!!

ma keményítős napom van

menü

Reggeli:1 banán
Ebéd 13:00: Spar Bio zöldséglé,
Vacsi 17:00 barnarizs natúr lecsóval

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kriszta!

Gratulálok!
Nekem is mindig úgy volt, hogy amikor lazábbra vettem a dolgot, akkor fogytam, amikor meg kő kemény szigor volt, akkor nem :roll: Fene se érti ezt...

Jó a menüd! De nem lenne jobb a rizst ebédre enni? bocsi, csak belekotty...

Andi
 
 


Sziasztok!

Nahát, jól elvesztem, ugye? Bocsi... Kösz a hiányolást!

Hát, most bejött ez a Netes dolog is... A technika ördöge ismét...

Nem ment a billentyűzetem... Kidugtam-bedugtam, szétszedtem, összeraktam, íróasztal alá is bemásztam, semmi... Na ilyenkor szoktam elveszíteni a türelmem, és hagyom a fenébe az egészet! :evil:
Még olvasni sem tudtalak benneteket, mert nem tudtam belépni a Babanetre. Bár ezt sem értem, mert egy darabig automatikusan ment, most egy ideje hiába pipálom ki, újra és újra be kell jelentkeznem...

Aztán 1-2 nap elteltével bekapcsoltam a gépet, és működött a billentyűzet! Mi a fene lehetett a hiba nem tudom. Még jó, hogy nem vettem másikat!

Mindezeken túl, az utóbbi néhány napom annyira sűrű volt és estére már annyira elfáradtam, hogy eldőltem, és egy pillanat alatt már aludtam is.

Kriszta - Nagy gratula a 4 kg fogyáshoz! Nagyon csodállak hogy Rékázol és még usziba is jársz! Így nem is csoda, hogy mégiscsak pattannak le a centik a combodról!!! :D :D :D

Azt mondják az okosok, hogy izzasztó torna előtt be kell tekerni folpackkal a fogyasztani kívánt testrészt. Így állítólag jobban olvad a zsír. Én még nem próbáltam, pedig kéne...

Visszatérve egy kicsit még az ingatlanos témára: amikor elvégeztem a tanfolyást, elmentem egy hirdetett állásra, Budára. Vittem a vadi új keményfedeles bizimet. Azt mondták, nekik az nem felel meg, fizessek be 24 ezer forintot, és végezzem el az ő saját tanfolyamukat, mert hogy ők frenchaise (ezt nem így írják, tudom) dolgoznak. Ettől kicsit zehernyés lettem, hiszen akkor minek a tanfolyam, amit elvégeztem? Ez a Duna Hause volt...
Te melyiküknél voltál, Kriszta?

Én is tudom, hogy milyen a matekjuk. Akinek nincs tartaléka, vagy nem tartja el addig valaki, az nem tud ilyen munkát elvállalni. Én is azon gondolkozom, hogyan tudnám megvalósítani, hogy egy időre elmenjek dolgozni valamelyikhez - hogy gyakorlati tapasztalatokat gyűjtsek, és tanuljak. Míg meg tudom nyitni esetleg a saját irodámat... Egyszer...

Az nagyon jó, hogy visszavárnak a Toyotához! Van valami remény arra, hogy megkapod a jutalékodat az utolsó - még pocakosan aláírt - szerződés után? Azt hiszem ez nagy feladat lesz számotokra, beletanulni az új napirendbe. Mikorra tervezed, hogy visszamész dolgozni?


Andi - Milyen ügyi vagy, hogy tanulod a tejtermékek készítését! Ön szorgalom, vagy valamelyik családtagod okít?

Szerintem is jó ez a heti 1 kg fogyás. Azért 1 évbe bele kell férnie 65 kg-nak. Elég reálisnak tűnik. Jobb lenne gyorsabban, de az 1 évvel is elégedett leszek - leginkább épp a bőröm visszahúzódása miatt. Nincs pénzem plasztikai sebészre...

Jó a menüd! De nem lenne jobb a rizst ebédre enni? bocsi, csak belekotty...


Andi, Energialétra szerint jól eszik Kriszta. Ebég után az embernek még sok feladatot kell teljesítenie estig. A zöldséglé könnyen hasznosítható energiát ad ehhez, 2 óra alatt úgy emészted meg, hogy észre sem veszed. (úgy értem nem leszel álmos evés után - hiszen azért leszünk álmosak kajálás után, mert elmegy az agyunkból a vér emészteni). A rizs emésztési ideje 3 óra, s egy kicsit nehezebb kaja.

Tudjátok most már nem zavar, hogyha Anyámnak pörköltet készítek tésztával, vagy esetleg rántott húst. Most már nem szenvedek emiatt. Arra jöttem rá, ez azért van, mert pozitívan állok a kérdéshez: nem azon agonizálok, hogy miért is nem ehetek pl. rántott húst, hanem arra gondolok örömmel, hogy milyen finom lesz az a kaja, amit magamnak készítek el.


Az elmaradt napok menüi:


Júli 25. péntek 44. nap: délelőtt és ebéd is dinnyus és egyéb gyümölcsök, délután zöldborsóleves tönkölytésztával, vacsi: tönköly kenyér pirítósan, fokhagymásan + cukkini krémmel megkenve, friss zöldekkel.
Fincsi lett a cukkini krém, majd leírom a receptjét.

Júli 26. szombat, 45. nap: délelőtt sárgadinnye, ebéd görögdinnye, délután grillezett afrikai harcsa, zöldekkel. Vacsora semmi - nem voltam éhes! De jó! :D

Ismeritek az afriaki harcsa "című" halacskát? Nagyon finom a húsa...
Pontyot és egyebeket én már nem is veszek. Ez a tuti nyerő...

Júli 27. vasárnap, 46. nap: - délelőtt dinnyus, délután dinnyus. Vacsora grill csirkemell + brassóiasan elkészített csirkemell, zöldekkel.

Július 28. hétfő, 47. nap: - délelőtt sárgadinnye, délután göridinnye, vacsi: cukkini krém tönköly kenyérre kenve, zöldekkel + petrezselymes rizskása (nem barna-sajna).

Júli 29. kedd, 48. nap: - délelőtt görögdinnye, később 2 dl firssen kinyert sárgarépalé! (elővettem végre a zöldség juceremet)!, kora délután göridinnye, uzsi: 2 dl frissen kinyert zellerlé, vacsi: grillezett (fogyis!) kolozsvári szalonna, :D :oops: , zöldekkel.


Tényleg Lányok! Lehetne kérni, hogy Ti is leírjátok, hogy mit esztek, mi a napi menütök? Légysziiiiiiiiiiiiii.....

Szép estét!

Jardina
 
 


Andi!

Csak azért nem ettem meg délre a rizst, mert 2-kor értem haza és a zöldséglé jól jött a nagy melegben.
Meg ha délután eszem a nehezebbet, az nekem jobban bejön.
Ha délbe eszem a nehezebbet, akkor este is eszek. :D

Jardina!

Tegnap CH napom volt, hát ezt ettem:
Reggeli:1 banán
Tízóraira:ING állásinterjú, már jobb ajánlat, de ezt se fogadom el, mert nagyon messze lenne.
Ebéd:tészta pöri szafttal
Vagyi:Pizza én általam készített minden eleme!!!!!! Sajttal :oops: :oops:

Ma gyümi napom van, a dinnyéé a fő szerep!!!

Állás: amúgy az Otthon Centrumnál voltam. :D

Folpack: hasznos, ha alá kensz még kiválasztást serkentő krémet, pláne pirospaprikásat!!!!Tényleg jóóóóóó!!!!
A pillanatnyi hatása:feszesebb bőr.Csak nehéz mozogni benne.

Munka: még az oepet felhívom, mert úgy akarom csinálni, hogy elmegyek gyesre, mert gyes mellett lehet dolgozni.
Én úgy tudom, hogy a gyerek 1 éves koráig csak úgy tudsz visszamenni dolgozni, hogy se gyest se gyedet nem kapsz!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron