Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jardina!

Részben önszorgalom, részben rokoni okítás ;)
Ezek a zöldséglevek finomak lehetnek, csak nekem nicns hozzá gépem :(
Dinnye helyett más gyümi nem jó? Csak azért kérdem, mert mindig azt eszel.

Kriszta!

Akkor továbbra is drukk a munka kereséshez! De gyes mellett nem csak 4 órába mehetsz? Vagy úgy is akarsz?

Mivel én jelenleg nem fogyizom, ezért sztem jobb, ha csak néha írom le mit eszek :oops: :oops: :oops:
De du ettem sok-sok finom őszibarackot ;)

Andi
 
 


Hmmm, megint én vagyok az első a lapon. :?
Megint nézegethetem az írásom pár hétig, míg új oldal lesz :?

Andi
 
 


Andi!

Gondolom Jardina is úgy van vele, hogy a dinnye tökjó laktató gyümi. :D
Ohhh és a kiváló méregtelenítő hatásairól nemis beszélve!

GYES mellett már napi 8 órás állás vállalható, a közeljövőben be akarják vezetni a GYED melletti 4-6 órás munkavállalási lehetőséget is.
Sajna a plafon GYED tisztán 70 000 Ft. :cry: Tökmindegy, hogy milyen sokat kerestél.
Kérdem én akkor mi értelme van a teljes korrekt összegű bejelentésnek????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 

 
 

Sziasztok!

Kriszta!

S
ajna a plafon GYED tisztán 70 000 Ft. Crying or Very sad Tökmindegy, hogy milyen sokat kerestél.


Ezt én sem értem, és nem korrekt szerintem se. :(

Te végülis hány órába akarsz visszamenni dolgozni?

Andi
 
 


Andi

33 évesen, 2 gyerekkel sztem nincs sok választási lehetőségem!!!!
8 órába, ami nekem még 2 óra pluszban az utazás miatt.
Céges autót visszakapnám.
Havi 2 szombat és 1 vasárnap munkavégzés még.
A munkahelyem bármikor visszavenne.

Csak én már nyugdíjasabb állásra vágyom!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Kriszta - nagyon csábítóan hangzik ez a pizzás dolog. Most épp azon gondolkozom, hogyan tudnék testkontrollos pizzát csinálni...

Hol lehet pirospaprikás kiválasztást serkentő krémet kapni?

Gyese dologhoz nem értek. Majd írd meg mire jutottál az Oep-pel. Nem ez az egyetlen ellentmondás Állambácsinál ezen a téren (is). Az is nagy szenyaság, hogy aki ikreket hozott a világra nem kaphat dupla pénzt és dupla időt! Hiszen, ha egyenként születtek volna...

Kevesebb munkaórában nem mehetnél vissza a Toyotához?


Andi - persze, hogy jó más gyümölcs is. Amíg még tart a dinnyeszezon, addig maximálisan kiakarom használni, mert imádom! Az a rengeteg lé, csak úgy csurog le a torkomon, nyelem, mint kacsa a nokedlit. Valóban, a méregtelenítő hatása kiváló... :D

Sajna a zöldségcsavarásra a mezei gyümölcs centrifuga nem alkalmas. Én hármat vágtam haza, mert gyenge tákolmányok. Szerintem átestem a ló túloldalára. Túl sokat csavartam: cékla 2 liter lett, sárgarépa is több, mint egy. Zeller, kb. fél liter. Ezt az egészet ma és holnap meg kellene inni. Szerintem ez nem fog menni. A sárgarépa szárazanyagából csináltam sárgarépa főzeléket ( visszaöntöttem bele egy kis sárgarépalét :D ). Ma az lesz a menüm, és valószínű csinálok hozzá egy kis zsemlegombóc nokedlit. Persze ez még nem végleges.

Júli 30. szerda, 49. nap: dinnye, majd 2 dl céklalé, ebéd őszibarack, kora délután ismét céklalé, vacsorára grillezett kolozsvári szalonna :D , csak azért, hogy ne zavarjon, hogy a hűtőben van. :D :D :D , persze sok zöld-mindenfélével, és bio vegyes csírával.

Képzeljétek! Voltam tegnap a barátnőmnél, már 1 hónapja, vagy még több, hogy nem látott. Te már megint híztál! :( :? :D Ezzel fogadott. Bő, nyári kánikula ruha volt rajtam.... Persze mélyen fel voltam háborodva... :D :D :D és kikértem magamnak. Nála ebédeltem az őszibarackot.

Látjátok az ilyen nagy súlynál ennyi kiló súlyvesztés még nem észrevehető, meg sem látszik. A második 10 kg után lesz inkább látványosabb. Remélem. Ennek hatására, elmentem a patikába Anyám gyógyszerének kiváltása ürügyén :D :D , s bár tegnap nem volt itt a hivatalos méricskélés ideje, lemázsáltam magam. Kánikula ruhában, papucs nélkül: 121 kg! :D Ez a 7. heti eredmény, összesen: 9,1 kg! :D :D :D Viszont összementem: tegnap csak 169 cm voltam... :D

Éhes vagyok! Megyek letámadom az őszikéket...

Jardina
 
 


Jardina!

Nem tudom hol lehet kapni parikás krémet, de talán egy masszőr megtudja mondani.
Ők használják.
Egyszer masszíroztattam vele, hát elég kegyetlen!!!!! :D

Munka: japán a tulaj. Nekik alap, hogy 10 órát dolgozol, még szombat vasárnap is. :?
Nekik teljes ember kell.
Tulajdonképp márcsak az oep van hátra, és beszámolok minden infóról, jó????

Barátnő:már ne haragudj, de ha én barátnő vagyok, akkor sem teszek ilyen megjegyzést, mégha igazis. :oops:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Jardina!

Kriszta!
Munkához drukkhegyek!

Jardina!
Barátnőd megjegyzésén én is felháborordtam! Egy bnő nem mond ilyet, hanem inkább támogat!!!

Én ma bográcsos pörköltet eszek :oops:

Szép napot lányok!

Andi
 
 


Sziasztok!

Nos én igazából nem veszem a barátosnőmtől zokon, ő már csak ilyen szókimondó + negatív, ami a zsívén az a száján. Épp ezért elég ritkán találkozom vele. Nagy visszahúzó erő lenne. Ő nem mer álmodni, mindig negatívan értékeli az ötleteimet. Közös vállalkozásba is emiatt nem fogtam bele vele. Bármennyire is megbízható, negatív energiái csődbe vittek volna, mielőtt egyáltalán belekezdhettünk volna bármibe is. Ráadásul ő csak abban az esetben vállalkozott volna velem, ha számára a kockázat nulla. Ő nem az típus, aki ilyen dolgokban, pozitívan lelkileg támogatja az embert.

Majd még jövök! Etetnem kell Anyámat... (szerencsére nem szó szerint...)

Jardina
 
 


Hali!

Tartozom a két napi menümmel:


Júli 31. csütörtök, 50. nap: délelőtt göri dinnye, és ebédre is. Délután őszibari, uzsonnára céklalé. Vacsi: Sárgarépa főzelék, zsemlegombóccal. Eléggé szét főtt, de azért megettem. Jó laktató kajcsi volt. Ma eszem meg a maradékát.

Augusztus 01. péntek, 51. nap: délelőtt a változatosság kedvéért sárgadinnye, ebédre: görög dinnyus. Kora délután 2 dl zellerlé. Kora este grill csirkefarhát :D , rengeteg zöldfélével - különös tekintettel a hónapos retekre- imádom! :D Egyetlen termelőnél volt csak a piacon, ahhoz képest nem is adta drágán. 2 csomag száz pénz.

Kriszta - hogy tudod majd megoldani a dolgot? Van már elképzelésed? Gondolom párod is kiveszi a részét a babával kapcsolatos teendőkből. Nagyszülőkre lehet számítani? Nagytesó?
Hát ez nem lesz egyszerű feladat számotokra, de családi összefogással mindent meg lehet oldani. A muszáj, nagy úr...

Átnézek a másik topikba...

Jó hétvégét!

Jardina
 
 


Ja!

Andi - lefényképeztem a Szamarakat, idő kérdése és felteszem a képeket...

Jardina
 
 


Sziasztok!

Jardina!
Ilyen negatív visszahúzó bnőm nekem is van. De én is ritkán találkozok vele. Hasonló okokból...

Én most vacsiztam tükörtojást, sajttal, paprikával :D

Andi
 
 


Jardina!

Anyósom fog segíteni és a kerianyu (párom nővére, anyósommal laknak).
Édesanyám tavaly meghalt, apámmal nem állok szóba.
Még drága nagyikám segítene bármikor, de ő sem egy mai csirke, ápolja a szenilis nővérét és az idióta agresszív nagyapámat. :?
Szóval neki sok a gondja és már 70 éves!!!!

Majd megoldjuk valahogy! magánbölcsi meg ilyenek.

És micsoda kaja: sárgarépa főzelék brrrr.... :D :D :D
Barátnőd: viselkedj vele te is így, hátha észbekap! :wink:

ÉÉÉÉÉSSSS! Ma 60 kg vagyok!!!! Tehát újabb 1 kg mínuszka!!! :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kriszta!

Gratulálok a 60 kg-hoz! Hamar eléred álmaid súlyát, nem is kell 90 napig várni :D

Andi
 
 


Hali!

Kriszta! Nagy gratula a 60 kg-hoz!


Tudjátok a barátnőm agyilag tenyeres-talpas. Józan paraszti ész szorult ugyan belé sok, korrektség és becsület, tartja magát az ígéreteihez, stb., ezek a tulajdonságai becsülendőek a mai világban. Némi kreativitás, a saját ízlésének megfelelően a lakásának alakításában, berendezésében nagyjából ki is merül. :wink: :D Viszont igen jó szíve van, és jó fodrász is emellett... :D

Az én ízlésem és pénztárcám között van igen nagy szakadék... :D :D :D

Ami a sárgarépafőzeléket illeti, én is besokalltam, néhány kanál után felcseréltem. Lehet, azért nem ízlett, mert már nem volt friss. Vagy csak nem volt hozzá gusztusom...

Találtam egy doboz bonbont tegnap a szobámban, rendrakás közben. Erősen nézegetem. Szerintetek ez rossz előjel? :D

Két napi menüm:

Augusztus 02. szombat, 52. nap: - reggeli görögdinnye, ebéd őszibarack - fehér húsú, magbaváló. Uzsonna-vacsora: sárgarépafőzelék zsemlegombóccal, majd 1-2 falat után: tönköly kenyér bio-növényi zsírral, zöldpaprikával, káposztával, retekkel.

Augusztus 03. vasárnap, 53. nap: - reggeli a szokásos: görögdinnye, ebég: grill csirke farhát :D , vegyes, színes salátával, olivia olajjal megöntözve, grill csillagtökkel. Vacsora, grill apróhús, tikka masalával megszórva. Ez egy észak-indiai fűszer, a Tescoban vettem. Érdekes... , új íz. Persze salátával ettem.

Ebég után - bár tudom, hogy nem ajánlott, kidőltem, illetve ledőltem, mert piszkosul fájt a lábam. Hiába ez a 121 kg is sok még neki. Felpolcoltam, és úgy aludtam 4 órát, mint a bunda. Most meg kuruttyolok, ki tudja meddig... :D

Na mentem olvasgatni erre-arra...

Jó éjt!

Jardina
 
 


Jardina ,Andi!

Köszkeee!!!!!

Jardina!

Bonbon: ha jólesik, sztem délelőtt bekaphatsz egy pár szemet nyugodtan!!!!
Cserébe ne egyél mást.
És természetes, ha elcsábulsz!!!!
Most csak ennyi, mozgás van a vaterán, elég sok termékem elkelt és megyek pénzt keresni.

Puszika

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Jardina!

A nézegetés nem árt :wink: De néha egy-két szem sem! Jobb a testnek, léleknek, mintha állandóan megvonnál tőle mindent! (mondjuk én alapból nem eszek csokit, vhogy sose kívánom :oops: )

Kriszta!

Jó üzletelést! Mivel kereskedsz? Babaholmival?

Én tegnap megettem az idei év első dinnyéjét (ugye az allergiám miatt nem eszem), na ezt is unszolásra. Hát utána tüsszentettem is vagy 10-t sorozatban. Meg folyt az orrom rendesen. Úgyhogy dinnye kilőve... Ezek szerint mégis igaz ez a keresztallergia dolog :roll:

Andi
 
 


Andi!

A keresztallergia nálam is kijön.
Berekedek, tüsszögök, bedagad a nyelvem és a torkom.
De akkor mit egyek???????

Ezek mind keresztallergének: tej, dinnye, paradicsom, paprika, uborka, barack, újkrumpli, (meg se tudom pucolni, inkább hámozom)mogyorófélék, stb...
több nem jut eszembe... :cry:

úgy látszik, nekünk ez a sorsunk

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kriszta!

Nekem a parlagfű allergiám a paradicsommal, uborkával és a dinnyefélékkel keresztallergén. Ezek közül a dinnye váltja ki a legdurvább reakciókat, az uborka kevésbé, a paradicsomnál pedig semmit nem veszek észre :shock:
Olajos magvaktól pedig kipattogok, és elég zsíros lesz a bőröm...

Andi
 
 


Sziasztok!

Még egy Andi jelen! :lol:
Jardina hívott nagyon kedvesen, és élek is a lehetőséggel.
Én egy nagyon fogyózni akaró, mégsem fogyózó Andi vagyok! Nem tudom miért nem szánom már rá magam.
Egyszer már sikerült 70 kilóról 60-ra visszafogynom, szép lassan ahogy kell. Egészen jól néztem ki! Aztán jött 2 gyerek. Igaz, hogy a kettő között van majdnem 5 év, mégsem tudtam visszafogyni soha, 70 volt a legjobb súlyom. A legrosszabb 82 kg.
Májusban elkezdtem egy nagyon szigorú diétát, de csak egy hétig bírtam ki. Eléggé rosszul voltam tőle és nem volt életkedvem. :( Most is lehet hogy egy hétig kipróbálom, (de csakis egy hétig!!!) mert jó kezdésnek, és fogytam is vele 3 kilót. Persze, amikor abbahagytam nagyon gyorsan vissza is jött.
SZóval most itt tartok.
Sajnos nagyon sokat dolgozom, nincs időm rendszeresen enni és amikor végre kaja közelébe kerülök,akkor már olyan éhes vagyok, hogy befalnék egy fél elefántot! :)
A másik gond, hogy mindenevő vagyok, és a legtöbb ételt szeretem!
Hát, ennyit rólam így elsőre.
Bocsi, ha hosszú voltam!
Drukkoljatok nekem lécci, mert Húsvétig mindenképp le kell fogynom.
Üdv.
Andicsek
 
 


Szia Andi (druszám :lol: )!

Minden kezdet nehéz, de a végeredmény lebegjen a szemed előtt ;)
Húsvétkor mi lesz, hogy addigra mindenféleképp le kell fogynod? Addig rengeteg idő van ám ;)

Én is mindig így járok, mint Te. Elkezdem nagy nehezen a fogyit, megy is egy jó ideig, aztán mindig elmarad. Persze én meg mindenre találok hülye indokokat, hogy most épp miért nem tartom be :lol:
De én igazából nem is fogyni akarok, csak ne hízzak!!!

Vacsim: trópusi gyümölcs koktél konzerv fele - az van ráírva, hogy enyhén cukros, hát ez baromi cukros, édes volt :x Hozzá pulykaszárnyat ettem, vagyis a felét. Így azért elviselhetőbb volt.

Andi
 
 


Sziasztok!

Üdv itt Andi68! - Újandi!

Tudod mit nem értek? Ha májusban még az életkedved is elment attól a diétától, akkor miért azt akarod újra kezdeni?

A Testkontrollal legalább nem kell éhezni, gyakorlatilag szinte mindent ehetsz, pár szabályt kell betartani. Főleg gyümölcsevés és ételtársítás terén. Az már eleve nem lehet sikeres fogyókúra ami gyötrődéssel jár... Ha nagyon elfoglalt vagy is, Önmagadra mégiscsak kellene időd szakítanod. Ha a májusban alkalmazott diétára tudtál időt szakítani, nyilván a Testkontrollra is tudnál! Ezzel legalább eredményes és tartós fogyást érhetsz el, ha elhatározod magad és megismered az alapelveket...

Légyszi Te is írd le, hogy mit ettél aznap, előzőnap, holnap, stb.


Lányok! Kibírtam, hogy nem ettem csokit - és aránylag simán. Igazából sokkal jobban szenvedek, ha nem ehetek húst... Persze igazából igyekszem pszichésen meggyőzni magam, hogy nem is szeretem annyira. Pedig azok a napok, valahogy könnyebbek is, ha csak zöldségféléket és keményítőféléket eszem. A hús az jobban elnehezít és savat csinál. Bár mostanában nincs szükségem a savlekötő Salvus vízre.

Töredelmesen bevallom, hogy a szombati ebédhez - kora délután elfelejtettem felírni azt a 3-4 cső főtt kukoricát... igazi csemege volt, kicsit édeskés...

Augusztus 04. hétfő, 54. nap: reggelire dinnye - görög, kora délután szintén. Uzsonna-vacsora - főtt füstölt kolbász, mustárral, csípőspaprikával, kechuppel, sült császárszalonnával és sok zöldfélével.

Vasárnap elég későn vacsiztam, ez biztos nem tett jót a kilóimnak!

Holnapra gyümölcsnapot tervezek. Most nincs egy szem dinnye sem itthon, csak őszibari és ringló. Hogy birom ki? Tuti kiszaladok a piacra dinnyét venni.

Lassacskánt Olive-nak is fel kellene bukkania! Hamarost visszautaznak a szülei, és így talán már tud ránk is szakítani is egy kis időt.

Hát Kriszta és m_andi - nagyon sajnállak benneteket az allergiátok miatt!

Én nagyon mázlista vagyok, hogy nincsen különösebb allergiám...

Leszámítva a pszoriázist, amiről még az orvosok sem tudják, hogy mitől van, nem hogy gyógyítani tudnák... állítólag autoimmun betegség. De ezt a bőrgyógyász nem ismerte el. Ugyanakkor allergiának sem tekintik. Mindenesetre mióta Testkontrollozom, legalább nem romlott az állapotom, ezen a téren sem. Talán egy kicsit javult is. Lefogom fényképezni a kezemet, hogy követni tudjam jobban, ha javulásnak indul.


Most már aztán tényleg megyek aludni, ne is tartsatok vissza! :D

Hurrá! Esik az eső!

Szép jó éjt!

Jardina
 
 


Szia Jardina!

Na, látod, ki lehet bírni csoki nélkül ;) (mondom én,aki sok éve nem eszik csokit).

Kukorica: egészségedre :D

Mi az a pszoriázis??? :oops:

Este itt is esett, de már megint dög meleg van :( Lakásban nem olyan jó az, főleg, ha még menni is kell valahova (mint nekem most rheumatológiára, és a kórházban is jó meleg van).

Szép napot!

Andi
 
 


Szia Andi!

Üdv a csapatban. Én 90 napozok, tökjól műkszik annak ellenére, hogy néha a bűn útjára lépek.
:D

Sztem a 90 napos egy teljesen betartható diéta!

De ha már szétválasztod a szénhidrátot és a fehérjéket, garantáltan fogyni fogsz.

most csak ennyi, megyek bevásárolni

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!
Bocsi lányok, állandóan melóban vagyok és nincs időm még elolvasni sem amit írtatok, de holnap ígérem válaszolok, vagy esetleg ma éjszaka, mert éjszakás (is) vagyok, ha lesz netem a melóban, de ez egyáltalán nem biztos.
Pá!
Andicsek
 
 


Hahó!
Végre itt vok! :)
Először is, köszönöm a kedves fogadtatást! Nem könnyű egy jól működő csapatba bekerülni!
Sajnos nekem a hét eleje nagyon zűrös, aztán szerda felé már nyugisabb. Úgyhogy ilyen szerdától vasárnapig aktív csajszi leszek! :)

Oké, leírom miket ettem, de most még semmi jó nem lesz benne, mert bár igaz hogy megpróbálom kerülni a szénhidrátokat, azért a reggelihez eszem. Valahogy annyira hozzá szoktam a reggeli piritóshoz, hogy nem is bírnám ki nélküle. :(
A gond az, hogy van amikor délután 3-kor reggelizem. Pl. ma is, mivel reggel 8-kor jötem haza és egyből az ágyba mentem. Szóval teljesen össze-vissza van a napirendem és sokszor nem is tudom, hogy akkor ez most a reggeli, vagy a vacsora amit eszek! :)
Na, ez azért ritkán van.
Még nem olvastam el a topik elejét, de ma ez is meglesz! Megpróbálom rávenni magam, bár én tuti nem bírom ki csak gyümölcsön egész nap! A tejeskávém is nagyon nagyon szükséges része a napomnak, max. napi kettő.
Viszont el akarok kezdeni bicajozni! Ez biztos segíteni fog, csak könyörgöm álljon már el az eső, mert 2 hete zuhog.

A húsvéti tervem, egy mellkisebbítés!!! Már voltam egy konzultáción a Szt. Imre kórházban és a doki megcsinálja TB-re, ami elég nagy szó, de nagyon javasolja a fogyást. Sokkal könnyebb lesz a műtét utáni regenerálódás, ha nem lesz ott az a rengeteg zsír a cickóimban. :) Sajnos nagyon felemásak, az egyik kb. 2 mérettel nagyobb, mint a másik. Emiatt kell a műtét.
Hát, remélem sikerül.
Na, ennyit most hírtelen.
Ja, még Jardinának:
Azért gondolom, hogy a Cambridge diétával kezdenék, amit csináltam májusban, mert olyan jól összeszűkült tőle a gyomrom és megindultak a kilók. Ráadásul egy hét után nagyon tudtam értékelni egy salátát, most meg rá sem nézek a jégsalátára a hűtőben, pedig azt kéne megennem! :oops:

Puszi nektek!
Andicsek

UI. Titkos adataim!
:shock: http://www.hoxa.hu/?p1=merlegelo
 
 


Andi!

Igazán nem akarok belekotty a te privi életedbe, de a mellkisebbítést 3x is meggondolnám.
Én is voltam orvosnál és konzultáción, nekem is tb-re csinálták volna meg, mert gerincferülésemet egyértelműen a nagy mellem okozza (ta).
DE!!!!
Utána elmentem egy elismert plasztikai sebészhez, aki felfedte a teljes valóságot is.
Sajnos a mell nagyon nagyon ronda lesz utána, hisz gondolj bele, mirigyeket kivágni bűntetlenül nem lehet.
Arról nemis beszélve, hogy a szoptatás befejezése után minimum 6 hónapot várni KELL mindennemű plasztikai beavatkozással.

Ha nem hiszel nekem, szánj 6000 Ft-ot egy konzultációra plasztikai sebésszel.
Tényleg nem akarok rosszat és ne haragudj!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Andi!
Írnál erről a cambrigde diétáról? Lehet, hogy ismerem, csak nem ezen a néven? miből áll?
Mellkisebbítéshez nem tudok hozzászólni, ha magadnak (és persze a férjednek) úgy jobb, akkor hajrá! Meg azért se tudok hozzászólni, mert az enyémek kicsik :oops:

És úgy látom, hogy a te gyerekeid már sokkal régebben befejezték a szopit, mint 6 hónap ;)

De persze ahány orvos, annyi vélemény. Én is biztos kikérném több szakmabeli véleményét ;)

Andi
 
 


Sziasztok!

Azóta olvasom a topikot az elejéről! :) Huh, őszintén még csak a 3. oldalon tartok, ez azért is van, mert új szemüveget kell csináltatnom, (nem látoooook!!!) szombaton megyek az optikushoz.

Először is a TK-ról.
Hát, lehet hogy nem fogtok örülni, főleg Jardina.....
Nem annyira győz meg a dolog. Nekem túl tudományos. Nem tudom.
Talán a legjobban Livi írásai a meggyőzőek, és idézném ami a legjobban tetszett!

jardina írta:
Számomra nem kell más bizonyíték a Testkonrollra: magamon tapasztalom, hogy pontosan úgy működik, ahogyan oda le van írva!


Így van! Így működik az Atkins diéta, a South Beach, a 90 napos, a Bernstein, a Béres Alexandra, az Update és a többiek! A Testkontroll nem azért működik, mert a természetes higiénia "átvette az uralmat a tested felett", hanem azért, mert a kajád fele zöldségből és gyümölcsből áll, nem eszel finomított dolgokat, olajban sülteket és a tejtermékek kizárásával is jelentősen csökkentetted a napi kalóriabevételedet. Nincs semmi bajom a diétákkal, aki fogyni akar, válasszon magának egyet és hajrá, mindent bele. Csak a hülye körítést hagynák el (ami nem mondom, lelkesítő tud lenni, főleg az összeesküvéselméleteket kedvelőknek).


Én is nagyon hiszek abban, hogy ha kevés kalóriát fogyaszt az ember, és sokat éget, akkor fogyni fog és nem fog hízni. Ez szerintem alapigazság! Viszont BAROMI NEHÉZ betartani. Főleg ha nem a mezőn kapál az ember egész nap, hanem mondjuk egy rohadt széken ül és egy monitort bámul, (bocsi) ehhez szerintem iszonyat kevés energia kell a szervezetnek. Vagyis, ha egy normál diétát tartunk, amivel kb. éhezünk, akkor sem fogunk fogyni, mert nincs zsírégetés ill. kalória felhasználás. Tároljuk a zsírt. (a malackák mitől is híznak meg olyan szépen? attól hogy nem erobikoznak és futnak maratont, hanem az ólban ülnek és kajálnak egész nap! :))
Remélem nem bántok meg senkit a példámmal, csak vicces akart lenni, nem sértő! :)
Az hogy a tej, meg az aszpartam mennyire káros, számomra egyáltalán nem bizonyított, csak azért mert valaki a neten keringet egy cikket róla. A neten mindennek megvan az ellenkezője is, úgymond ha éppen azt keresed, meg fogod találni, hogy a tej és az aszpartam (vagy margarin) mennyivel egészségesebb, mint a vaj, cukor és fordítva.

http://www.antivirus.hu/virved/index.ph ... 4.17&CIE=0


Szóval, ennyit most erről. De nehogy azt higyjétek, hogy nem tartom jó dolognak a TK-t, csak nekem nem tűnik hitelesebbnek, mint mondjuk a "zöld lötty" vagy a "burn fat fast" kapszulla. (hogy Norbit ne is emlegessem! :) )

Cambridge diéta.
Ha beírod a goodle-ba, biztos előjön valami magyarul is. Nagyon nagyon kevés kalória, levesporok + reggeli italporok, napi 3x. Ezen felül mehet 2 deci tej naponta. (miért pont tej????) SEMMI MÁS!!!
Éhes nem leszel!!!!! Úgy elveszi az étvágyadat. Itatja magát, nagyon szomjas leszel és állandóan inni szeretnél. Ezenkívül ez egy KETOGÉN diéta, elég kemény mivel szinte semmi szénhidrátot nem tartalmaz, elvonási (mérgezési?) tünetekkel az elején, de nekem ez nem volt, talán csak egy fél napig. A szervezet egy idő után ketonokat termel, ami a zsírégetés jele, vizeletből kimutatható, nekem is volt.
Mondjuk nem tudom ez mennyire káros a szevezetre, (nekem egyáltalán nem volt jó a közérzetem és úgy éreztem, hogy direkt megbetegítem magam!) Vannak akik szerint nem, vannak akik szerint igen. Pl. testépítők is használják, de ők kombinálják szénhidrát bevitellel, asszem hetente egyszer. Sokak szerint hozzászokik a szervezet és vidáman égeti a ketonokat, de idő kell hozzá. Én csak egy hétig csináltam és ennyi idő nem volt elég. :(

Ami nagyon negatív ebben, hogy baromi drágák a porok!!!! Azért is akarom még egy hétig csinálni, hogy elhasznájam amire a drága pénzt kiadtam, de többet nem fogok venni. Persze lehet kevésbé drasztikusan is csinálni, pl. egy vagy két étkezést kiváltani a levesporral, (vagy a reggeli itallal) és a többi étkezést szigorúan szénhidrát mentesen (Atkins diéta felhasználással!) csinálni. A lényeg, hogy a ketózis (zsírégetés) megmaradjon, amit a vizeletből lehet ellenőrizni.

Végül: Mellkisebbítés! Ez már számomra eldöntött dolog, meg akarom csináltatni, így semmit sem tudok kezdeni magammal, főleg sportolni nem tudok ekkora (felemás!) mellekkel. (80E és G!) Nem baj, ha nem lesz szép, de kicsi legyen és egyforma!!!! :)

Na, megyek!

Szóval remélem nincs harag, hogy leírtam őszintén amit gondolok!

Sziasztok!
Andicsek
 
 


Sziasztok!

Elokerultem en is. :)

A szuleim hazautaztak, a fenykepek retusalasat befejezetem. Boven volt munkam, pl. kutyaharapas eltuntetese a menyasszony arcarol, ekcema a karjarol.

Tenyleg, Jardina, a pszoriazis olyasmi, mint az ekcema csak sulyosabb, ugye?

Adicseket en is udvozlom korunkben. Angliaban merre laksz? Akkor egy orszag levegojet szivjuk. :wink:

En pont ma jartam a szemeszeten szemuveg ugyben. Mar majdnem fel eve huzodik. Eloszor az optikushoz mentem, de neki nem tetszett a szemem es irt levelet a korzeti dokimnak, aki beutalt a korhazba. Mar ezek is honapok kerdese volt es raadasul a nagytudasu angol szemesz nem olvastatott eloszor, hanem kitagitotta a pupillamat es a szemfenekemet vizsgalgatta, ugyhogy meg egyszer vissza kellett menni olvasasra. Ehhez a beutalora ismet tobb mint 1 honapot kellett varni. Szoval evek kerdese es mar lesz is szemuvegem. Ahhoz kepest, hogy allitaloag nagyon vak vagyok es meg szemuveggel se biztos, hogy vezethetek, nem kapkodjak el ezt a szemuveget. Bar, nappali fenynel nincs gondom, csak mesterseges fenynel. (12 eve volt lezeres mutetem, annak a bibije ez). A szemesz viszont nem akarta elhinni nekem, hogy kint, nappali fenynel latok. Hiaba bizonygatta a ferjem is, nem hitt nekunk. Olyan furcsa szemuveget irt fel, hogy nem is tudom, hogy merjem-e hordani. Azt hiszem, amikor otthon jarunk, ott is kikerem egy szemesz velemenyet. Ja, es ezt a szemuveget kb. 2 honapig kene hordanom, aztan ir egy erosebbet, miutan ehhez mar hozzaszokott a szemem.
Egyenlore azt se tudom, hogy merjem-e hordani. Tudom, hogyha elkezdem, akkor teljesen fuggove valok es mar nem lesz visszaut. Igy meg tulajdonkeppen csak a tv-t nem latom este, meg ha faradtabb a szemem, a szamitogephez is jol jon. Viszont ez a szemuveg olyan lenne, hogy allandoan kene hordanom, mivel annyira mas a ket lencseje, hogy hozza kell szokni. Az egyik lencse rovidlatasra van, a masik tavollatasra. :shock: Na, inkabb nem merulok bele jobban.

Andicsek, mi nem szoktunk megharagudni, kivancsiak vagyunk mindenki velemenyere. A tejtermekekkel kapcsolatban legtobben ketelkedunk. En pl. nem tudok lemondani a sajtokrol, tejfolrol, joghurtol (az utobbi kettot fozeshez hasznalom, magaban mar nem szoktam enni). Nagy tejfogyaszto nem vagyok, napi 1 tejeskave, szokott lecsuszni. Ezt altalaban 1 csapott kanal barnacukorral iszom, de mostanaban ittam mar fruktozzal is. Az aszpartamrol viszont elhiszem, hogy egeszsegtelen. Kicsit erdekes volt a forgalomba helyezese Amerikaban, marmint a korulmenyek. Azt meg, hogy szomjusagot es ehseget okoz, sajat boromon tapasztaltam, amikor itt Angliaban kb. 10 eve minden vacsoranal aszpartamos orange squasht kezdtem inni. Csak egyre szomjasabb voltam es meg tobbet ittam belole es vacsora utan 2 oraval mar kopogott a szemem az ehsegtol. Eleg sokara jottem ra, hogy mi okozza, de miutan lecsereltem vizre, megszunt a szomjusag es a korai megehezes is. :roll:

En egyebkent a 90 napos dietat csinaltam (sikeresen :D ) es most, hogy abbahagytam, probalkoznek a testkontroll fo alapelveinek betartasaval. Ez eddig nem nagyon ment, mivel a szuleim itt voltak majdnem 2 hetig nalunk es nagy zabalasok voltak. Azert nem adom fel, hatha kesobb majd sikerul betartanom. A delelotti gyumi evest viszont meg most is szigoruan tartom. Nekem ez nagyon furcsa volt eleinte, mivel regebben el volt szurva a napom, ha nem tejeskaveval es keksszel (shortbread) kezdtem. Mostanra viszont mar nagyon megszoktam a gyumit. A kavet pedig kesobb iszom, sot mar van olyan nap, amikor ki is marad.

A Cambridge dietat nem ismerem, bar lehet, hogy az ugyanaz, amit Magyarorszagon Poprivtsak Monika (lehet, hogy nem igy irja a nevet) csinalt. En viszont kerulom a mesterseges dolgokat, ezert nem csinaltam semmifele poros dietat. Na, meg szeretek enni es a poros lottyok fogyasztasa nem nagy elvezet. A 90 napos dietaban meg a Testkonrollban is azert lehet kreativkodni es finom kajakat kesziteni.

Nekem egyebkent van olyan ismerosom, aki csinaltatott mellkissebbitest. Mar nagyon regen beszeltem vele, ugyhogy nem tudom, hogy elegedett-e. Ha legkozelebb beszelunk, akkor majd rakerdezek.

Jardina, varjuk az eredmenyt!

Lanyok, annyit irtatok, miota nem voltam, hogy nem is tudok mindenre reagalni. :oops:

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
 
 


Mellkisebbítés:
Igen. én is látom már, hogy a 6 hónap letelt. :D :D :D :oops: :oops: :oops: :oops:

Mondjuk az tény, hogy a nagy mell igenis zavaró. Nekem 80 E és 80 F-es a méret.
Ehhez társul 160 cm "magasság"Bár most a diétával, eredményesen fogyok mellből is.

Megnézem én is ezt a diétát, de csak informálódásképp. Annyira bejött a 90 napos, hogy csak na.
Még 5 kiló és a huszonéves súlyomnál vagyok.

Cambridge diéta: minnyá beleásom magam, csak még egy dilemma:
nem túlságosan egyoldalú. Kap elég vitamint a szervezet természetes forrásból?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Andi!

Ez a cambrigde diéta nem hangzik túl jól :? én is idegenkedem a mesterséges dolgoktól, főleg a poroktól. És így hogy jut a szervezet elég vitaminhoz? Vagy mellette mást is ehetsz?
Nekem ez így elsőre éheztetésnek tűnik, nem diétának :oops: (bocsi)
Normális kajákról nem vagyok hajlandó lemondani egy diéta miatt sem. és én tejtermék függő vagyok :oops: , minden jöhet: tej, tejföl, túró, sajt.

Én tavaly fogyóztam, most csak szintentartás van, nem szeretném a régi életmódom folytatni. Ami azt jelenti, hogy kevesebb szénhidrát (mindent nem vonok meg, napi egy szelet rozskenyér belefér - mikor nem volt, pusztán zöldség-gyümölcsön éltem egy hétig, az emésztésem lement nullára- magyarul ami bement, nem jött ki - bocsi ).

Kriszta!
Hajrá! 5 kg már lazán meglesz!

Andi
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát jó sokat írtatok! Most sajna nincs időm elolvasni, csak gyorsan írok pár szót! Állati sok dolgom van...

Tegnap voltam mázsálni, 8. hét!

Tehát tegnap [size=12]119,4 kg [/size]voltam! :D :D :D

Hát mit mondjak! Ettől aztán egésznap fergetes jó kedvem kerekedett. Egész nap jó kedvűen csevegtem, röhögcséltem mindenkivel! Beszélgetésbe elegyedtem idegen emberekkel, poénkodtam velük egy kicsit, és ettől nekik is jobb kedvük lett! Annyira pozitív voltam, hogy hú... :D :D :D


Most menek!

Jardina
 
 


Jardina!

Nagyon nagy gratuláció! :D :D :D

Csak így tovább! Remek, hogy jobb a kedved, így sokkal könnyebb lesz a továbbiakban! :D

Andi
 
 


Sziasztok!

Hú, de jól beindult megint a társalgás! :)

Köszömöm, hogy nem szedtétek le a fejemet, amiért leírtam a dolgaimat! :)

Jardina!
Nagy gratula neked a fogyáshoz! :) Ügyes csaj vagy! Bárcsak már én is fogynék egy kicsit! Na, jó egy picit fogytam a nyaralás óta, de még jó, hiszen már nem élek spagettin és pizzán! :)

Nem írom le miket ettem, de azért nagyjából. Nem ettem csak egyetlen szeletke pirítóst reggelire, nagyon kevés vajjal + tejeskávé. :oops:
Ebédre egy nagyon frankó salátát ettem, uzsonnára egy tejeskávé pici cukorral, vacsora egy mili olajon sütött csirkemell, zöldségekkel.

A gond az, hogy most megyek megint melóba, és tuti nem fogom kibírni az éjszakát mégegy tejeskávé és némi nasi nélkül, bár megpróbálom. Messze még a reggel 8 óra! 8)

M-Andi!
Tényleg elég kínzás volt, de nem voltam éhes, csak a tudat volt nagyon rossz, hogy nem ehetek, meg a csipegetés hiányzott nagyon, mert sajnos amikor a gyerkek meghagynak valamit, azt meg szoktam enni, és olyan furi volt mindent kidobálni. :(
A kevesebb szénhidrát diétát tartom most én is, de a teljes megvonás =kész horror. Úgylátszik ez akkor a legtöbb embernek szorulást okoz, nekem is az volt és van néha.


Dominika!
Hát, akkor te is jó nagy dudákkal vagy megáldva! :) Nekem elegem van már belőlük, és tényleg nem várok valami csodára, biztos vagyok hogy jobb lesz, mint most, csak abban az egyben reménykedek, hogy nem dobom fel a bakancsot a műtőasztalon! :roll: Pl. valami orvosi műhiba miatt. Téged ennyire elriasztottak? Őszintén én a nlc -n kaptam bíztatást, mert ott van egy "Mellkisebbítés műtéttel" topik, és ha az ember eleget írogat, akkor megmutatják a lányok a titkos fotókat, (bár nem sokan!) nekem kimondottan tetszettek az eredmények, egyik sem volt ronda, sőt szinte tökéletes! A Szt. Imre kórházat nagyon ajánlják és jó híre van.
Cambridge diéta: persze szerintük minden bennevan, a dobozon fel is van sorolva minden összetevő és szerintük ez fedezi a napi szükségletet, de én nem vagyok egy olyan könnyen elhiszem típus sajnos. Ki tudja?

Olive!
Köszi az üdv-öt! :) Te merrefelé szívod ezt a fincsi angol levegőt, mert én délnyugaton, Cornwall-ban.
Őszinte részvétem a szemüveg miatt! Mit jelent az, hogy furcsa? Én is szombaton megyek, remélem nem kapok én is egy furcsát!!!!! :)
Asszem a Pokrivcsák a www.zoldlotty.hu -tól fogyott le! Mármint, ő ezt hírdeti! Ki tudja haszált-e mást mellette?
Amúgy nekem szimpi a zöld lötty, biztos jó az a sok izébizé, gaz,ami benne van, csak két aprócska bibi. 1 az ára- horror! 2 le tudja az ember nyomni azt az ajánlott 2 litrecskét naponta??????

Na, nem okoskodom tovább, megyek melózni. Remélem nem csábulok el nagyon, a sok keksz és finomság csak úgy roskadozik a polc a munkahelyemen.

Jóccakát nektek!
Andicsek
 
 


Szép Jó Hajnalt!

Alig múlt hajnali 4, s én már kuruttyolok... legalább egy fél órát már forogtam az ágyban...


Köszike a gratulációkat! Én is nagyon örülök az eredménynek. Majd később felteszem az összehasonlító nem táblázatot. Remélem 2 hét múlva már a 115-höz leszek közelebb. mint a 120-hoz.


Andics - Hát tudod, ez a Cambridge - diéta- jó nem lehet...

Mondjuk nem tudom ez mennyire káros a szevezetre, (nekem egyáltalán nem volt jó a közérzetem és úgy éreztem, hogy direkt megbetegítem magam!)


Ami nagyon negatív ebben, hogy baromi drágák a porok!!!! Azért is akarom még egy hétig csinálni, hogy elhasználjam amire a drága pénzt kiadtam, de többet nem fogok venni.


Ezek a mesterséges, agyonkezelt, ki-tudja miből előállított mesterséges fogyasztószerek jót nem tehetnek a szervezettel. Látod a Te szervezeted is ösztönből tiltakozott ellene, mert nagyon nem volt jó neki, amit elfogyasztottál. Végül is nem volt más választása, működnie kellett valahogy, ezzel együtt is. Ugyanakkor valójában éheztetted magad, és mérgezted a szervezeted. Jelezte is, de Te nem vetted figyelembe a tested jelzéseit!

Ezek után - képes csak azért megismételni ezt a tortúrát a szervezeted számára, csak azért, hogy ne menjen kárba a sok pénz? Okos dolog ez szerinted? Képes vagy újra kitenni a szervezetedet ennek a sokknak?

Ha felírtak volna egy baromi drága gyógyszert, és egy szem bevétele után kiderülne, hogy nem tudod szedni, mert rosszul leszel tőle, akkor is beszednél, hogy ne menjen kárba a drága pénz?

Ezek a levesporok, és egyéb mesterséges élelmiszerek az élettől annyira távol állnak, amennyire csak lehetséges.
Ami engem illet, tőlem a táplálkozás kiegészítő gyártók is tönkremehetnének.
A zöldségeket és gyümölcsöket mégiscsak a természet alkotja meg - épp ezért több a bizodalmam bennük.

Egy biztos, hogy én semmiféle diétát nem tudnék betartani, ami éhezéssel jár!

A TK-val nincsenek elvonási tünetek. Bármit ehetek - megfelelő társításban. A 90 napos is természetes élelmiszerekre épül.


Én is nagyon hiszek abban, hogy ha kevés kalóriát fogyaszt az ember, és sokat éget, akkor fogyni fog és nem fog hízni. Ez szerintem alapigazság! Viszont BAROMI NEHÉZ betartani. Főleg ha nem a mezőn kapál az ember egész nap, hanem mondjuk egy rohadt széken ül és egy monitort bámul, (bocsi) ehhez szerintem iszonyat kevés energia kell a szervezetnek. Vagyis, ha egy normál diétát tartunk, amivel kb. éhezünk, akkor sem fogunk fogyni, mert nincs zsírégetés ill. kalória felhasználás. Tároljuk a zsírt. (a malackák mitől is híznak meg olyan szépen? attól hogy nem erobikoznak és futnak maratont, hanem az ólban ülnek és kajálnak egész nap! Smile)


Erre én magam vagyok az élő cáfolat! Elmondhatom, hogy ülve fogytam le! Én legalább az aktív idő (amikor nem alszom) 70-80%-át a monitor illetve az íróasztalom mellett ülve töltöm. Legfőképpen azért, mert annyira fájnak a lábaim, hogy ilyenkor is egy puffon pihentetve tartom. Egyenlőre még nem bírnak el teljes időben. Volt, hogy 12 órát is itt ültem, csak enni és a folyó ügyek miatt álltam fel. Általában 8 órát alszom, és sajna sokszor van, hogy kajálás után nem sokkal lefekszem és elalszom.
Mindezek mellett mégiscsak lefogytam 8 hét alatt 10,7 kilót! Biztos, hogy többet fogytam volna, ha valami aktív testmozgást is vállalok a TK mellé. ami késik, nem múlik...
Most az utóbbi egy-két hétben lettem valamivel aktívabb...

Energiafelhasználás mindenképpen van: hiszen energiát használ fel a szervezet önmaga működtetéséhez is.
A TK-nál a szervezet - ezzel a táplálkozási móddal nagyon szépen lebontja a zsírt és folyamatosan kiüríti a méreganyagokat. Ez a leglényegesebb a TK-nak. A folyamatos méregtelenítés, amelynek egyenes következménye a fogyás!

Ez pedig csak élő, lédús zöldségek és gyümölcsök rendszeres fogyasztásával lehet elérni. Természetes úton, szenvedés nélkül!!!
A TK-nál nincs ilyen, hogy "nem ehetek", így a pszichét is jóságosan befolyásolja. A TK azt mondja, hogyha eltérsz a megadott ételtársítástól, akkor másnap egy gyümölcsnappal jóvá teheted...

Segít semlegesíteni a káros savakat, és visszaállítani a szervezet sav-bázis egyensúlyát.

A sok keksz és finomság, ami a munkahelyeden vár. Ezek mind száraz élelmiszerek. Ha az ember rendszeresen és sokat fogyaszt ilyeneket, jól lehet tőlük hízni sajna. Ezekben nincs semmilyen élet. Esetleg nem tudnád helyettesíteni ezeket gyümölccsel és/vagy aszalt gyümölccsel? Kesudió, erdei mogyoró... - nem sós változatok...?

Én vettem mindenféle egészséges rágcsát, hogyha esténként rám jönne, legyen itthon. Alig nyúltam hozzájuk...

Az élő gyümölcsben lévő édes lé teljesen "kielégíti" a szervezetem nasizási kedvét. Sokszor még csak eszembe sem jut. Szerencsére... :D :D :D


Olive - Üdv végre újra köztünk!

A psoriázis (pikkelysömör) nem tudom, hogy hasonlít -e az ekcémára. Amit én tapasztalatok: nálam a kézfejemen, tenyeremen, ujjaimon kívül-belül, és a könyökömön jelent meg. Pikkelyes száraz, helyenként hámló bőr, vagy gyulladt. Szétrepedezik magától, vagy akár egy kenyérmorzsától, begyullad és piszkosul fáj. Volt, hogy mind a tíz ujjam sebes volt. Ilyenkor egyenként Aloe First-be mártott gézzel betekerem, majd sebragasztószalaggal rögzítem+cérnakesztyű. Ahol gyógyultak ezek a repedések, mély ráncok keletkeznek. Most épp a bal tenyerem van szétrepedve. Mosogatás: krém, cérnakesztyű+gumikesztyű. Persze, ha csak pár darab van, naná, hogy nem veszem fel...

Úgy emlékszem, hogy mostanában jöttök majd haza, nem? Itt talán célszerűbb volna szemüveget csináltatnod. Gyorsan megy. Optikusoknál is van computeres szemvizsgálat, és már készítik is a szemüveget...!?
Melyik városban laksz itt és ott, ha szabad tudni?


Mandi - Miért kellett rheumatológiára menned? Fájásaid vannak?

Amikor tavaly zöldség-gyümölcsön éltél egy hétig, lehet azért nem jött ki semmi, mert annyira ki volt éhezve a szervezeted az élő kajára, hogy mindent felszívott...? nem kizárt...

Mellkissebbítés - bátor vagy Andics! Drukkolok! Az biztos, hogy jót tesz az önbizalomnak és léleknek egy ilyen esztétikai hiba kiküszöbölése! Mikor lesz a beavatkozás? Ez a mirigyes dolog viszont nagyon meredek! Én azért rákérdeznék, hogy ezzel "átvágják"-e a nyirokrendszeredet, nyirokmirigyeket? Ha igen, akkor a következmények rosszabbak lesznek majd, mint amennyire kellemetlen felemás mell...
Egy ismerősöm is idén januárban "csináltatta" meg a melleit, szabatta kisebbre és egyformára őket. Még most is nagyon látszik a heg, és szerintem baromi nagy öltésekkel varrták össze keresztben az is nagyon piros. Ő viszont elégedett vele, én meg nem értek hozzá. Vajon mi lesz, ha majd szoptatnia kell? Még nincs gyereke. Hogyan befolyásolja ez majd a tej termelődését?
Ugyanakkor nekem is megfordult a fejemben, mi lesz, ha lefogyok? Hogy fognak kinézni majd a melleim? Nekem is irány lesz a plasztikai sebészet?
Alig várom, hogy annyira lefogyjak, hogy úszni mehessek. Ilyen méretben ritka az úszódressz. Biztos lehet kapni valahol, főleg a szezon elején, de én nem akarom bejárni a fél világot érte. Remélem az úszás segítene megizmosítani a melleimet! Ti mit gondoltok, tudtok erről?

Most már megyek!

Szép napot!

Jardina
 
 


Andicsek!

Ha nem bírod az éhezést és a hirtelen áttérést, hát tedd fokozatosan.
De ezt a cambridge diéta....háááátttt.....
A 90 naposat én sem csinálom szó szerint, mégis fogyok. Valszeg látványosabb volna, ha betartanám minden pontját.

Sztem a kulcs a szétválastásban rejlik.
Hogy szénhidrátot fehérjével ne egyél. Sztem ha ezzel tennél egy próbát, tutira bejönne. :D

És a duda is tutira lejjebb megy!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Andi!
Megnéztem a zöld löttyös oldalt. Én nem hiszek benne, mert napi két liter víztől is fogy az ember, mivel ha többet is eszik, a sok folyadéktól jobb lesz az emésztése, a káros anyagok jobban ki tudnak ürülni a szervezetből. Ha keveset iszik, kínukban felszaporodnak a szervezetben, mivel nincs meg a megfelelő "szállítóközeg".
Gyógynövényt pedig bármelyik Herbáriában tudsz venni ;)
A ph nem írok semmit, ebben se hiszek igazán, de ebben még nem vagyok tájékozott eléggé, így nem nyilatkozok róla.

Jardina!
Azt nem tudom, hogyha tovább folytatom a ch mentes diétát, beállt volna-e az emésztésem, de akkor úgy látttam, jobb nem kísérletezni :roll: Amúgy is volt vele gond, ami akkor állt be normálisan, mikor azért még mindenből ettem legalább egy picit, és megvolt a napi folyadékbevitel is.

Két litert meg simán le lehet nyomni egy nap alatt. Én egy két decis pohárból iszok naponta, és számolom, hogy hány pohárral iszok meg. Először furcsa letuszkolni, de könnyen hozzá lehet szokni, és utána már szomjas is leszel, ha nem iszol annyit ;)

Andi
 
 


M Andi!

Kicsit cáfollak csak. Én sajna a mai napig nem iszom meg a napi 1 liter folyadékot sem. :oops:
Mégis fogyok és a széklet is ok.
Próbálkozok, számtalan trükköt bevetettem már, de valahogy mindig elmarad a sok folyadék.
A lkás meg televan vizespoharakkal, flakonokkal, hogy mindenhol legyen miből innom, de így se megy.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kriszta!
Minden ember máshogy működik, vkinek ez jön be, vkinek az ;) De egy biztos, a sok folyadék nem árt, főleg ilyen nyári melegekben ;)

Meg volt a mai kezelés is. Fizikotherápiára járok, a térdem miatt. Nagyon meg lett erőltetve tavaly, és azóta fájdogál elég sűrűn (ált ha többet megyek, vagy lépcsőzök, stb). Pedig nem is vagyok túlsúlyos :shock: Úgyhogy ezt meg én cáfolom meg, hogy csak azoknak vannak ilyen jellegű problémáik :lol:

Andi
 
 


Hali!

M_andi - annyi bizonyos, hogy a térdfájás nem életkor kérdése. Nekem 16-20 éves koromban annyira fájtak a térdeim, hogy teljesen begörcsölt, ha nem tudtam kinyújtani. Épp ezért színház és mozi ki volt lőve. A pusztulat rajtam volt, még bőgtem is a fájdalomtól. Voltam vagy 56-59 kiló. De szép is volt...
Mostanában ritkán fáj ilyen módon, de térdelni képtelen vagyok! Abba bele tudok halni... A jógán is kihagyom a térdelős gyakorlatokat.
Ha ízület ügyileg bajom van: a SALONPAS GÉL-t használom. Állati jó! Anno volt, hogy lábra állni sem tudtam, bekentem vele néhányszor, s másnap már tudtam menni dolgozni. Ez egy japán készítmény, számomra csodaszer. Nem olcsó, de hatásos. Arra kell vigyázni, hogy nem közvetlenül a kezeddel, hanem pl. Pzs-vel kell bedörzsölni a bőrbe. Ugyanis hiába mosod meg a kezed, ha a szemedhez érsz véletlenül csíp és éget. Merem ajánlani. Én azóta nem járok fizioterápiára.

Kriszta - A TK azt mondja,: egyél, ha éhes vagy, igyál, ha szomjas vagy. A szervezeted mindkettőt jelzi, ha szüksége van bármelyikre is. Ha valaki sok gyümölcsöt és zöldséget, tehát magas víz tartalmú ételeket eszik, akkor kevésbé lesz szomjas.

Sok magas víz tartalmú étket eszel?

Ezt is valaki kitalálta, hogy milyen sok folyadékot kell inni naponta. Annyit kell, amennyit kíván a szervezet.

Én sajna elég sokat iszom még így is, hogy ennyi lédús cuccot eszem naponta. Azért már csökkent, mert legalább 4 litert ittam, most 3 liter lecsúszik ebben a melegben tuti. Úgy próbálom ezt mérsékelni, hogy igyekszem apró kortyokban inni. Ugyanis a szervezet számolja, hogy hány kortyot iszol, és küldi a jelzést, hogy eleget ittál. Tudtátok? Az a folyadék mennyiség amit én iszom, az már sok egy kicsit... A szövetekben elraktározódik a sok víz...

Jaj! Most jöttem rá, hogy tartozom 3 napi menüvel!

Augusztus 05. kedd, 55. nap: gyümölcsnap. Délelőtt dinnye - görög, ebéd banán és őszikék, délután sárgadinnye, vacsi: banán és görögdinnye.

Augusztus 06. szerda, 56. nap: délelőtt és délután is dinnye. Vacsora: grill csirkefarhát :D , sok zölddel.

Augusztus 07. csütörtök, 57. nap: délelőtt görögdinnye, naná :D , ebédre is. Kora délután kentucky fűszerekkel bedörzsölt, grill csirkefarhát :D - a változatosság kedvéért. :D, grill csillagtökkel és párolt brokkolival. Ismét rájöttem, hogy nagyon finom a brokkoli. Valamint sok nyers zöldféle. Vacsora ugyanez.

Nagyon úgy néz ki, hogy ma is húsnapom lesz... :oops: :oops: :oops:


Jut eszembe! Elhalálozott a nyomtatóm. Szeretnék egy kombi készüléket venni, ami nemcsak szkennel, hanem fénymásolni is tud. Valami olyat, ami aránylag jó minőségű, de azért nem drága, és kellékek anyagok hozzá sem túl drágák.

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, milyet vegyek? Én műszaki alfa-béta-gamma vagyok... :oops: :roll: :D

Előre is köszi!

Mentem, sziasztok!

Jardina
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, hogy aggódtok értem.....
Hát, lehet hogy mégsem fogom akkor azokat a rohadt porokat felhasználni, bár azért "rosszul nem lettem" tőle, de sok hatása nem volt, mert csak nagyon átmeneti fogyást okozott, utána 3-4 nap alatt minden visszajött. Csak van egy két jó példa előttem, aki tényleg le tudott jól fogyni vele, de mindenki más, és nekem tényleg nem jött be túlságosan.
RÁ éne magam beszélni egy gyüminapocskára, és akkor már be tudnám izzítani a TK diétát, vagy legalább is valami hasonlót, a magam szájíze szerint. A szétválasztás nem lesz nehéz, már így sem eszem valami sok szénhidrátot, (kivéve a reggeli pirítós!!!!) de pl. most is baromi éhes vagyok. A gyümölcs valahogy nem elégíti ki az étvágyamat! A férjem pl. amikor éhes, meg bír enni akár egy kiló narancsot is, vagy 3 banánt. (vagy mindkettőt!) 60 kiló és magasabb nálam! De neki mindenki vékony a családjában, én meg tiszta anyum vagyok, (ő 90 kiló!) és a nagymamám ugyancsak duci volt. :( Mindannyian imádjuk a húst, de a hús kenyér ill. CH nélkül nem az igazi.
Na, nem szomorkodom tovább, eszem egy banánt és meglátjuk.
:lol:
A másik dolog, hogy itt Angliában véletlenül sincs olyan jó íze a gyümiknek, mint otthon! Olive, te mit gondolsz erről?
Az alma jó, a banán jó, meg a narancs. A többi, hiába van egész évben, nem annyira ízletes.
Na, most mentem, mert hulla vagyok!
Jardina!
Azért ez biztató, hogy mozgás nélkül is lehet fogyni, asszem ez volt idáig az, ami a legjobban a TK felé csábít! :):):)
Amit a nyirokmirigyekről írtál, azt nem annyira értem, azokat nem veszik ki!!!!!
A mellkisebbítést meg, ha nagyon lóg és már jó sokat fogytál, majd meggondolod! :) Főleg ha majd az enyém már kész lesz és majd küldök neked ilyen volt, ilyen lett képeket! :) Remélem nem fog majd elmenni a kedved tőle! (vagyis szép lesz!)
Nyomtató ügyben sajnos passz. AZt tudom, hogy a lézeres sokkal gazdaságosabb, mint a patronos, mert a patron kb. annyiba kerül, mint egy új nyomtató. De a lézeres meg sokkal többe kerül alapban. Majd megkérdem a férjem, ő szereti az ilyen kütyüket.

További jó fogyizást!
Andi
 
 


Sziasztok!

Jardina, nyomtato ugyben en sem tudok tanacsot adni, csak azt tudom mondani, hogy nezd meg melyikhez a legolcsobb a patron utanpotlas.

Andicsek, a furcsa szemuveg alatt azt ertem, hogy az egyik szememre maradtam rovidlato, a masikbol meg 2 ev alatt tavollato lett es eleg erosen. Ez azert szamomra egy kicsit hihetetlen. Anyukamnak mar szoltam is, hogy kerjen idopontot a szemesz ismerosenel. A sajat szemeszemhez, aki 12 eve mutott, nem tudok menni, mert oda honapokkal elotte be kell jelentkezni.

Jardina,
az elozo szemuvegemet otthon csinaltattam 2 eve, de Magyarorszagon nagyon draga es nem kapok ra TB tamogatast, ezert szerettem volna Angliaban csinaltatni. Azert szurkoltam, hogy ne legyen kesz a szemuveg, mielott hazamegyunk, mivel ugyse szeretnem hordani, amig otthon meg nem nez a szemesz, erre ma mar telefonaltak is az optikustol, hogy mehetek erte. 2 nap alatt megcsinaltak ugy, hogy rendelniuk kellett a lencset. :shock: Na, mindegy, a tokban jol ellesz, amig otthon eljutok a szemeszhez.

Andicsek, a gyumikrol ugyanaz a velemenyem. Panaszkodtam is mindig a lanyoknak, amikor meg csinaltam a 90 napos dietat. Nagyon nehezen viseltem a gyumolcsnapokat. Igaz, hogy szeretem a narancsot es a banant (az almaert nem rajongok, de megeszem), na de allandoan csak azt enni, kicsit uncsi volt. Probalkoztam mindig valami massal, de a tobbi gyumolcsnek maximum a kinezete jo, ize semmi.

Ugy sajnaltam, hogy lemaradtam otthon az eper- es a cseresznyeszezonrol is. Apukam kertjeben rengeteg terem, ugyhogy nagyon fajt a szivem. Raadasul meg le is fenykepezte es elkuldte nekem e-mailben. Na, ez ovon aluli dofes volt. :x :cry:

En tegnap rantott csirkemellet ettem ebedre salataval (paradicsom, uborka, paprika), vacsorara meg 1 szelet ir szodabikarbonas kenyeret hazi majpastetommal. Tudom, ez nem TK-s kaja, de muszaj volt megenni, mert nem lehetett tovabb tartogatni. Viszont ettem hozza sok paradicsomot, paprikat. :wink:

A mai menumet le se merem irni, mert az nagyon TK ellenes volt. Az a baj, hogy hamarosan utazunk haza es ki kell uriteni a hutot. Nincs szivem olyan sok kajat kidobni, ugyhogy most egy kicsit ossze-vissz eszem. Azert a mennyisegre figyelek es a delelotti gyumolcsevest meg nem szegtem meg.

Andi, nekem akkor fajtak a terdeim, amikor 11 kiloval tobb voltam. Volt olyan, hogy mostam a fogam es egyszer csak, ahogy ott alltam, ugy belenyilalt a terdembe, hogy majdnem osszerogytam. Amiota lefogytam, nem fajnak a terdeim es a lepcson is konnyeden veszem az akadalyokat. :D

Ja, meg Andicseknek szeretnem irni, hogy en sem tornaztam a dieata alatt es megis lefogytam. Persze sokkal formasabb lennek, ha mozogtam is volna, de sajna nem volt ra idom. Ezen viszont a jovoben szeretnek javitani, de ugye az ido nagy ur. A melleid meg tuti, hogy kisebbek lesznek, ha sokat fogysz, mivel ott sok a zsirszovet. Nekem is lejjebb mentek, pedig tulsulyosan se dicsekedhettem nagy melltartomerettel. :(

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Jardina!
Húha, te aztán jó sokat iszol! Én télen kb fél litert, nyáron levessel együtt talán a másfél-két l megvan. Két l akkor, ha odafigyelek rá :oops:
Köszi a tippet, most Activon gélt kaptam, ez úgy érzem, jót tesz a térdemnek. Meg eszem a Proenzi 3-t (bár ez baromi drága :( )

Műszakilag én is analfabéta vagyok, de annyit tudok tanácsolni, hogy vmi ismertebb márkájút vegyél, ne "noname-t".

Olive!
Nekem a térdeim megerőltetés miatt fájnak, és a reumatológus szerint azért, mert csípőficammal születtem (ráadásul kétoldalival, de ebből mára már semmi nem maradt a térdfájdalman kívül). Amúgy 160/52 vagyok. Pont normál a BMI szerint (meg ha nem hanyagolom el magam :oops: ).

Én tavaly tornáztam diéta mellett, azóta nem, de az étkezéseket próbálom betartani, így nem is hízok (vissza). Amúgy Norbiztam, hulahoppkarikáztam, ugrálóköteleztem, felüléseket csináltam. Szóval nem jártam méregdrága konditermekbe, és így is hatásos volt ;)

Andi
 
 


Halihó!

Remélem mindenki jól töltötte a hétvégét! :)
MI itthon kuksoltunk, baromi ronda idő volt, (na, jó néha kisütött a nap 10 percre!) és fáradt is voltam.
Tegnap éjszakáztam, ma (szombaton) meg egész nap a fiammal voltam, nem hagyott aludni. Erre, amikor a párom hazajött, mondom lefekszem, elegem van. (ez este 7-kor volt! ) Most meg egy órakor felébredtem és már teljsesn kipihentem magam, nem vagyok álmos! Jó össszekavarodtam, az biztos. :(

Kajálás:
Nálam a hétvége mindig rosszabb, mint a hétköznap, de holnaptól megint jókislány leszek! :)

Olive,
Próbáld ki a mangót! Azt még elfelejtettem megírni a múltkor, hogy annak van íze, nem is akármilyen fincsi. De jó puha legyen! Sajnos az ember foga telemegy tőle olyan hajszál szerű kis izékkel, de megéri! :) Ja, meg a kivi sem rossz, ha jó érett. Én az avokádót is szeretem, de nem gyümölcsnek, hanem zöldségnek. Egy pici fokhagyma péppel és egy csepp majonézzel + sóval, kenyérre kenni. De magában is megeszem.

Huh, mi is ugyanígy jártunk, mire júliusban hazaértünk, minden gyümi leérett, a cseresznyefa is, ami én ültettem anyukám kertjébe, még 9 évvel ezelőtt, kitolt velem! :( Bár nem tudhatta mikor jövünk, de máskor később szokott beérni a fincsi ropogós cserkó.
Na, majd jövőre.

Térdfájáshoz nem tudok hozzászólni, szerencsére az enyém még műxik, nekem a derekam fáj, de érdekes módon csak éjszaka és reggel amikor felkelek. Erre mindenki azt mondja, hogy rossz az ágyam, de már ezer ágyat kipróbáltam és reggel, meg éjszaka mindig fáj, csak ha függőlegesben vagyok akkor nem. (szerencsére!)

Szemüveg.
Alig vártam, hogy elmenjek az optikushoz, erre: ELFELEJTETTEM AZ IDŐPONTOT!!! Nagyon ciki. Kb. egy óra múlva jutott eszembe, hogy oda kellett volna mennem. Felhívtam őket, és elnézést kértem, meg kamuztam is egy kicsit, hogy lerobbant a kocsim, mit mondhatnék, azt nem akartam hogy tudják, hogy nem vagyok normális!!! ? Köv. időpont szerdára van. Talán eszembe jut.

Olive, hordod a furcsa szemüveget? Ha jól látsz vele, szerintem nem lehet rossz....

Puszi nektek!
Jóccakát!
Andi
 
 


Sziasztok!

Ahogy mar Andicsek is irta, pocsek volt itt az idojaras. Meg tegnap, vasarnap elment, csak kis eso volt, de iszonyuan fujt a szel egesz nap. Mi du. vasarolgatni voltunk, de sajnos meg nem vegeztunk. Ajandekok nagy resze meg hatravan, pedig szerdan indulunk.

Tenyleg szolok is nektek most, hogy legalabb 1 hetig nem leszek, mivel Nemetorszagban leszunk par napot, aztan meg a Balcsinal, csak utana megyunk a szuleimhez.

Jardina kerdezte a multkor, hogy otthon hova valosi vagyok, csak elfelejtettem valaszolni. Bekescsaba.

Andicsek, a szemuvegre visszaterve, borzaszto erzes, amikor felteszem. Mindenbol legalabb kettot latok es ugy erzem, mintha keresztbeallnanak a szemeim. Az optikus is az tanacsolta, hogy addig nem hordjam, amig nem lat meg egy orvos. O is nagyon specialisnak velte a szemuvegem, ugyhogy azt mondta, hogy a helyemben azert meghallgatna meg egy velemenyt.

Te hol dolgozol, hogy ennyit ejszakazol? (Mar ha publikus :wink: ) Az nagyon rossz, amikor nehany ejszakat dolgozol es teljesen felborul a napirended. En aktivabb vagyok ejjel, de azert nem szivesen csinalnek ejszakai muszakot, mivel a tobbi napom, amikor nem dolgoznek, akkor nagyon felborulna. Igy tenyleg nehezebb fogyozni is.

Kepzeljetek, ma reggel mertem magam es mar csak szuken vagyok 56, tehat ugy nez ki, hogy meg tovabb fogok fogyni! Pedig mostanaban sokszor nem tudtam odafigyelni a kajara, mivel rengeteg a dolgom utazas elott. Tegnap is kenytelen voltam sajtburgert enni, mert oda voltunk vasarolni es semmi egeszseges kaja nem volt a kornyeken. A hazajovetelt meg csak kesobbre terveztuk, mivel meg melatogattuk a regi szomszedunkat is. Azert arra szoktam figyelni, hogy sok gyumolcsot egyek delelott es viszonylag sok nyers zoldseget napkozben. A szetvalasztas viszont mostanaban nem nagyon megy. :(

Szeptemberben, amikor hazajovunk es egy kicsit nyugisabb lesz az elet korulottunk, tervezem, hogy most mar tenyleg fogok tornazni, mivel most csak a legmagicezes megy, az meg nem eleg onmagaban.

Andicsek
, en is hat- es derekfajos vagyok. Ha jarok egesz nap, akkor nem erzem, csak egyhelyben allasnal, ulesnel es en is fokent fekvesnel. Mondjuk egy kis torna erre is jo lenne. Foleg nyujtos gyakorlatok.

Most mennem kell.

Ha mar nem jovok, akkor ne aggodjatok, majd csak felbukkanok, amikor tudok! :wink: Majd a szuleimtol probalok irni nektek.

Olive

KépKép
 
 


Jardina!

az a baj, hogy ritkaság, ha minden folyadékot egybevéve megvan a napi 1 liter. :oops: :oops: :oops:

De ha erőltetem, akkor kihányom.
Próbálok sok levest enni, de a 90 napos diéta kissé levesellenes. :?

Majd, ha vége, akkor több levest fogok legyűrni.
Már alig várom a holnapi fehérje napot, mert maradt egy kis pulykahúsos vegyes zöldségleves és azt fogom addig enni, amíg szét nem durranok. :D

Térdfájás:

Nekem 6 éve műteni kéne, mert van egy zsírzómirígy, ai nem zsíroz, így állandóan kattog, recseg, ropog és fáj.
Hiába no, öregszem! :wink:
Ha mozgok, akkor meg bedurran és bedagad.
Ezér én sem mozgok intenzíven, pedig szeretnék.
A diéta alatt elkezdtem mozogni és mit mondjak, kifejezetten jólesik már.
Tulajdonképp intenzív sétát bonyolítok a babakocsival, kb 1 km a bolt és 2 km a védőnő.
Nekem ennyi, de jólesik.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Olive!
Nagyon jó nyaralást nektek!
Hát, én se hordanám a szemüveget ha ilyen rosszul látsz vele, semmiképp! Nekem mindig jók voltak a szemüvegek már első pillanattól! Nehogy elrontsa a szemedet! REmélem otthon sikerül normáisat íratni, de én biztos visszakérném a pénzt ha úgy jön ki a végére, hogy másikat kell íratnod. Csapj az asztalra! :)

Képzeljétek, tegnap és ma egész jókislány voltam! Tegnap egész nap CSAK gyümit ettem, 2 banánt, és kb. 4 kivit, meg kb. 10 darab pici paradicsomot! (ezt is gyümölcsnek vettem!) Ez volt a "nappali" kajám. Este meg egy nagyon pici szelet sülthusit (disznó) sütött nekem a párom, kenyér és minden nélkül bevágtam, és mellé főtt brokkolit ettem. (ami nem annyira esett jól)
Ma is csak gyümit ettem, de most eléggé éhes vagyok úgyhogy eszek egy kis csirkét.

Most viszont lépek, minden jót nektek!
Andi
 
 


Sziasztok Lányok!


Bocs, hogy így eltűntem! Vendégeim voltak Hollandiából. Sika-mika, terülj-terülj asztalkám, stb.

Jól elmaradtam az olvasással és az írással egyaránt!

Andi - szó volt a zöld löttyről:

Megnéztem a zöld löttyös oldalt. Én nem hiszek benne, mert napi két liter víztől is fogy az ember, mivel ha többet is eszik, a sok folyadéktól jobb lesz az emésztése, a káros anyagok jobban ki tudnak ürülni a szervezetből.


A víz, az csak víz. Bár nélkülözhetetlen lételem, de ez önmagában nem elég a szervezetnek. Biztos, hogy fogyni kezd valaki egy idő után,ha valamit is elvon a szervezetétől. De hibás dolog csak vizet inni, hiszen a szervezetnek szüksége van a működéséhez a vitaminokra, ásványi sókra, stb.
A zöld löttyben ezek benne vannak, a vízben pedig nem. ezzel együtt, én egyik táplálkozás kiegészítőben sem bízom.

A víz valóban segíti a salakanyagok elszállítását, és kiürítését. Ez a víz azonban elsősorban az ÉLŐ víz, ami a gyümölcsökben és a nyers zöldségfélékben van benne. Tehát a természet által megtisztított és a növényekbe beépített desztillált víz.

A PH-ról: gyakorlatilag a szervezet sav-bázis egyensúlyáról van szó.
A fehérjék (túlzott) bevitele, a savas italok fogyasztása (cola-félék, tehát szénsavas üdítők és vizek, rostos dobozos gyümölcslevek), befőttek, lekvárok, kávé, alkohol, és a cigi. Ezek valamennyien savas kémhatásúak, s ha rendszeresen ezek vannak túlsúlyban, egy idő után felborul az egyensúly - és elsavasodik a szervezet. Ami persze nagyon káros - mivel sok komoly komoly betegség kifejlődéséhez ez a közeg ad táptalajt. (pl: ráK). A sav az maró hatású - szétmarja a szervek szöveteit, gyulladásba hozza azokat.

Ezen a táplálkozás megváltoztatásával lehet segíteni. Valamennyi növényzet - itt a zöldségfélékre gondolok - bázikus kémhatásúak, tehát lúgosítanak. ( A sav és a lúg semlegesítik egymást). Az emberi szervezet a legoptimálisabban lúgos közegben tud jól működni.

Némelyik gyümölcs növénytani osztályozása alapján savasnak számít ugyan (citrusfélék), ugyanakkor, ha elfogyasztod, átváltozik a szervezetben, az is lúgosít, illetve inkéább semlegesít, tehát nem bánt. Ez csak akkor működik így, ha: ÉLŐ GYÜMÖLCSÖT, ÉHGYOMORRA, ÖNMAGÁBAN, SEMMIVEL SEM KEVERVE.

A keményítős kaják is lúgos kémhatásúak.

Tehát a szervezet sav-bázis egyensúlyának megőrzése a cél. Ha pedig felborult - és elsavasodott a szervezet, akkor a bázikus, lúgosító kaják túlsúlyba helyezésével lehet ezt visszaállítani.

Bocsi Andi, remélem nem árted félre. Nme kioktatásnak szántam amit írtam fennen. Épp csak leírtam, amit tudok róla!
:D

Ezt most gyorsan elküldöm, mert már olyan régen fenn vagyok a Babaneten, félek kiléptet.

Folytatása következik...

Jardina
 
 


Sziasztok!

Ismét én...


Andicsek - nagyon ügyi voltál - a hétfői menüd tök klassz volt! Kezdetnek nagyon szuper!
Javaslat: a brokkolit ne főzd, inkább csak párold (egyéb zöldségeket is) - és bátran fűszerezheted kedvenc fűszereiddel. Az igazi az lenne, ha gőz fölött puhulhatnának.
Én most nagyon rákattantam a brokkolira - főleg mióta Kriszta írta, hogy kevéssé szedi fel a talajból a méreganyagokat. Nagyon szép friss, német "gyártmányú" brokkolit sikerült beszeretni a Tescoban.

A TK kulcsa is valóban a kaják szétválasztásában, és délig gyümölcsben rejlik. Minél több, lehetőleg élő zöldségféle.

Javaslat: ha pirítóst eszel, igazi vajjal edd (ne margarinnal, ha lehet - mi van, ha minden igaz, amit a margarinról írtak? Ciki). Vagy valami saját készítésű zöldségkrémmel, amit ízlés szerint fűszerezhetsz be.

Cukkini vagy csillagtök krém

A tököt megmosás után felvágjuk és puhára pároljuk. Sóval, borssal, sok fokhagymával fűszerezzúk, olivia olajat (extra virgin) is öntünk hozzá. Az egészet jó összeturmixoljuk, és be hűtőbe. Én még kentucky fűszerkeveréket is tettem bele. Nagyon finom volt.
A zöldségek és a fűszerek variációs lehetősége végtelen.... csak egy kis kreativítás kell hozzá.


Andicsek! Írtad, hogy nagy avokadó fogyasztó vagy. Én eddig még nem mertem venni, mert nem tudom mikor jó, mikor alkalmas fogyasztásra. Amit én láttam az egyik helyen az teljesen fűzöld volt és tök kemény. A másik helyen pedig ragyás, rücskös héjú és fekete. Gondolom ebből is több féle létezik. Légyszi írd meg, hogy mikor érdemes megvenni az avokadót? Mire kell figyelni vásárlás közben. .. és hogyan is kell fogyasztani? Köszi.

A nyirokrendszerről, amit írtam, arra gondoltam, hogy nem-e vágják át a nyirok utakat? Ezt azért érdeklőd meg műtét előtt, biztos, ami biztos. Ezzel kapcsolatban nekem is csak részinformációim vannak.


Hátfájósok (és nem hátfájósok)! Tipp: Mielőtt felkeltek az ágyból, nyújtózzatok egy jó nagyot! Úgy is, hogy jobb kar fenn és bal lent, majd megfordítva! Nagyon jó érzés!

Volt egyszer egy vastag szivacsos ülőgarnitűrám, évekig azon aludtam. Annyira fájt a hátam, majd be*tam. Míg aztán kicseréltem egy hagyományos, régi típusú rugózásű és kárpitozásű ágyra. Azóta ezerrel jobb a hátam állapota.

Nálatok nem ez lehet a bibi? :roll: :roll: :roll:


Kriszta - ráébresztettél, hogy én is mennyire kevés levest eszem! Pedig nyugodtan lehet levest enni, a szétválasztás szabályainak betartásával. Szerintem a 90 napos alatt is bátran egyél levest, többször iktasd be a menüdbe, főleg, mivel ilyen kevés folyadékot fogyasztasz! (Jól bírnád a sivatagot!) :D

... és a gyümölcsök? Gyümölcsöt biztosan eszel? ... és a nyers zöldségfélék? Eszel?

A séta is testmozgás! Tornáztál is otthon, ha jól emlékszem?

Nekem is nagyon kéne legalább egy fél órás séta naponta. A kutyasétáltatás jót tenne mindkettőnknek. :wink: Mármint a kutyinak és nekem is... :D


Olive - nagy gratula az 56 kilódhoz! Milyen klassz, hogy még mindig fogysz, pedig már jó ideje vége a diétádnak. Ez tuti, hogy délelőtti gyümölcsözés miatt van. Ha most az utazás alatt nem is mindig sikerül így a reggelid, később korrigálod majd... Csak nehogy visszaszokj a hagyományos reggelire! :roll: :wink:

Ma már indultok is a nagy utazásra! Használd ki az időt míg itt vagy! Sok a finom gyümölcs (Angliához képest mindenképp): őszibarack dömping van, 200-300 Ft kilója! Isteni finom! Még görögdinnyét kifoghatsz jót! 2-3 hét és vége a dinnyeszezonnak. Sárgadinnye is akad még jó, bár ezt itt is képesek zölden, éretlenül leszedni és eladni, itt is. Szőlő és szilva is akad már a piacon.

Ja! Egy ismerősöm, Angliában azt szokta csinálni, hogy amikor akció, és nyári- vagy egyéb vásár van, előre megveszi az ajándékokat. Most például már a karácsonyi ajándékokat gyűjti be. Szerintem jó gyakorlat, nyilván sokat lehet vele spórolni.

A szemüvegről még egy kicsit: mi van az Uniós polgársággal? Te magyar állampolgár is vagy. Azt hallottam, hogy az OEP-nél el lehet intézni, hogy befizetsz 1-2 hónap TB-ét, és így a sürgősségin kívül is jogosult leszel EÜ ellátásra. Az OEP honlapján biztos lesz erről is valami. Persze ennek főleg akkor van értelme, ha egyszerre több orvoshoz is el akarsz menni, illetve ha általad Lolli is biztosítottá válik. Életembe nem hallottam még ilyet, hogy így különbözzön két szem! Szerintem ez nem lenne természetes dolog. Tuti, hogy tévedett az a szemész! Hát nagyon kiváncsian várom a fejlemémnyeket!


Andi - A Proenzi 3 az a szer, ami az ízültekben újra fejleszti a porcokat? Vagy valami más(t)? Mennyibe kerül, hány darab van benne, meddig kell (ajánlatos) szedni, mik a tapasztalataid, receptre írja az orvos? Jó sok kérdés... :D

Engem is érdekelne a dolog.

Mindjárt jövök a menüvel, de ezt most gyorsan elküldöm...

Jardina
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron