Új privát üzeneted érkezett!

Tisztelt Társalgók!

Információ-csere céljából kérem jelentkezzenek azok, akiknek családjában, baráti vagy ismerettségi körében van(nak) olyan gyermek(ek), aki(ke)n a koponyavarratok elcsontosodása miatt koponya-rekonstrukciós műtétet hajtottak végre, illetve esetleg még a műtét előtt áll(nak).

Előre is köszönöm!
 


Szia!
Nem tudom szoktad-e még látogatni ezt a topikot,de a múlt héten voltunk kislányommal az Amerikai úti Idegsebészeten,és felmerült a koponyacsontosodásának lehetősége.
Nagyon megijjedtem az esetleges műtét lehetőségétől,és érdekelne ezzel kapcsolatban minden részlet.Éppen ezért nagyon örülnék neki,ha eddigi ismereteidet megosztanád velem!


Előre is nagyon köszönöm!
judit0801
Karcag
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Sziasztok!Bár elég régen szólt vki ehhez a témához, szívesen segítek.Az én kisfiamat 2009.aug.25-én műtötte Dr.Bognár László professzor úr scaphocephalia-ra.A kicsi nagyon jól bírta.Ha kérdésetek van, válaszolok.
 
 


Szia norrra mi 2010 jun 29-én megyünk a Bognár profhoz. Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi idei tartott a mütét, és meddig voltatok a korházban? A Te kicsifiad hány hónapos volt mikor mütötték? Nem szenvedett sokat? Elöre is köszi és jó egészséget a pici fiadnak
 


Sziasztok!
Nagyon régen jártam már itt,és az utolsó látogatásom óta sok minden történt velünk.
Az én kislányomat 2008. dec. 9-én operálta Bognár professzor.Szerencsére a műtét jól sikerült,kislányom azóta rengeteget fejlődött.
Szívesen megismerkednék olyan anyukákkal,kiknek a gyermekén hasonló operációt hajtottak végre!
Jó egészséget kívánok Mindenkinek!
judit0801
Karcag
 
 


Sziasztok lenne egy kérdésem.Az én kisfiamat jövő héten műtik ezzel a rendellenességgel Pesten az idegsebészeten és nagyon félek a műtéttől és az utána lévő időszaktól ő most hat hónapos,nagyon megköszönném ha tudnátok nekem ebben segíteni,hogy mi a ti tapasztalataitok,és hogy mikre kell utána odafigyelni.Légy szives ha tudtok minél előbb válaszoljatok mert már mindjárt itt van köszönöm
halexandra
Mosdós
 
 


Kedves Érintettek,

AZ én kisfiamat Bognár prof már 2-szer műtötte. Miután rengeteg a kérdés és a kétség bennem, elhívtam a doktor urat egy beszélgetésre.
2011.11.11-én 18 órakor eljön a prof. Budapestre, a XVI. kerületbe, ahol kötetlenül beszélgethetünk a témáról. Bővebb infóért menj kérlek a www.pekka.hu oldalra, és ha szeretnél, gyere el, hozd gyermeked is, csak kérlek előtte hívj fel az oldalon jelölt telefonszámon!
Várom jelentkezéseteket!
Timi
timihor72
Budapest
 
 


Kedves Érintettek,

AZ én kisfiamat Bognár prof már 2-szer műtötte. Miután rengeteg a kérdés és a kétség bennem, elhívtam a doktor urat egy beszélgetésre.
2011.11.11-én 18 órakor eljön a prof. Budapestre, a XVI. kerületbe, ahol kötetlenül beszélgethetünk a témáról. Bővebb infóért menj kérlek a www.pekka.hu oldalra, és ha szeretnél, gyere el, hozd gyermeked is, csak kérlek előtte hívj fel az oldalon jelölt telefonszámon!
Várom jelentkezéseteket!
Timi Kedves Timi!
Örülök,hogy megtaláltam ezt az oldalt,bár már 1 év eltelt,mióta ezt kiírtad.Eddig nem is volt rá szükségem,mert 3 egészséges felnőttnek mondható gyermekem van,Most viszont egy új kapcsolatból született egy kisfiam,akinél diagnosztizálták scaphocephaliát.szerencsére a gyerekorvosunknak "időben"észre vette a bajt,és küldött tovább az illetékes orvosokhoz.Így kötöttünk ki Debrecenbe a gyerekklinikán.Ott nekünk nem a Bognár professzort kellett keresnünk,hanem a Novak László prof. úrhoz irányítottak.Már elő is jegyezték műtétre a picúrt Nov.-7-re.Egy hét múlvára. 6.-án reggelre kell felmenni,gondolom egy csomó vizsgálatot végeznek még rajta el.Ugye?Október 25.-én volt 3 hónapos,de nincs még 6 kg.
Meg tudnád nekem írni,hogy miért kell 6 kg-nak lennie a műtétre?
Kb meddig kell bent maradnunk a kórházba?Szerencsére még szopik,de sajnos már csak kevésszer,de mindenképpen bent akarok lenni vele.
Ha tudsz nekem segíteni,vagy tanáccsal,vagy bármi mással,megköszönném.
Üdv Taracki.
taracki75
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Sajnos a kisfiamat is meg kell műteni a korai koponya elcsontosodása miatt. Már beszéltünk Bodnár proffesszorral és ha 6 kg-ot eléri akkor kell időpontot kérnünk a műtéthez.
Tudnátok nekem segíteni, annyi kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: a műtét, az elő készület, a felépülés.
Jó lenne olyan anyukával, vagy apukával beszélni,megismerkedni, akik már ezen túl vannak, milyen tapasztalatik vannak-voltak.
Várom segítségeteket!!
 


Minden kedves fórumozót, aki már szülő,szeretném megkérni,hogy töltse ki kérdőívemet,mely nagy segítség lenne a szakdolgozatom elkészítéséhez!A témája a szülővé válás folyamata.Nagyon hálás lennék,ha segítenétek!
A kérdőív itt érhető el:
https://docs.google.com/forms/d/1YFhwbL ... c/viewform
deadwood
Szeged
 
 


Sziasztok, írtam privit mindenkinek, hátha valamelyikőtök válaszol , előre köszönöm


 

fabianilona
Kengyel
 
 


Sziasztok , Eddig kszedina jelentkezett, igaz még nem kaptam meg a levelét , de nagyon várom :) Köszönöm
fabianilona
Kengyel
 
 


@fabianilona:


SzIa! Megkerdezhetem h nalatok is kisebb fej a problema?  Nat
 
 


@nat77:


Ha a kis fej abból adódik, hogy összecsontosodtak a varratok az nem jó! Én nem mondhatnám, hogy kicsi volt  a feje születéskor. 37 cm-rel született és egy éves korára 50 centi lett. Te már konzultáltál valakivel?
 


Kedves Mindenki, Remélem még olvassa ezt a topicot valaki... A második, másfél hónapos gyermekünknek idő előtt összenőtt a nyílvarrata (scaphocephalias craniostenosis). A feleségem családjában ez a második ugyanilyen eset, ott már nagyobb a lurkó (most 5 éves), de vannak neki bizonyos fejlődési rendellenességei. Azt szeretném kérdezni, hogy nálatok rendbe jöttek-e teljesen a gyerkőcök, vagy esetleg maradt emiatt bárkinek bármilyen problémája ebből kifolyólag? A feleségem nagyon meg van ijedve most emiatt, szeretnék neki valami biztatót mondani.


@balaazsnagy:
Kedves Balázs!
Van a Facebookon egy csoport, ahol mindenkinek volt már ilyen műtètje. Ott lehet nagyon sok mindent olvasni az előzmènyekvdn is. Bármilyen kèrdèsre válaszolnak a csoport tagjai. A neve: Craniogyerekek
De nem kell izgulni az èn fiam is műtve volt 7 hónaposan most már majdnem 8 èves ès osztály első. :)
 


@kszedina:
@balaazsnagy:
Kedves Balázs!
Van a Facebookon egy csoport, ahol mindenkinek volt már ilyen műtètje. Ott lehet nagyon sok mindent olvasni az előzmènyekvdn is. Bármilyen kèrdèsre válaszolnak a csoport tagjai. A neve: Craniogyerekek
De nem kell izgulni az èn fiam is műtve volt 7 hónaposan most már majdnem 8 èves ès osztály első.
 


Kedves Edina,

Nagyon szépen köszönöm! :)
Próbáltam keresni a FB-n is, de erre a csoportnévre nem gondoltam volna.

Üdv,
Balázs

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: