Új privát üzeneted érkezett!

zuzmo gratula a vizsgához!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Zuzmo!Én is gratulálok!!! :lol:
Nekem van egy kereskedői üzletvezetőim és egy vendéglátói üzletvezetőim.AZ előző annó 3-as lett,a másik 5-ös.De nekem a vendéglátói könnyebb is volt,jobban tetszett.
De soha nem dolgoztam benne.Te igen?
 


lányoka kkor majd nekem is szurkoljatok a 4 honap mulva levő vizsgámhoz!!!!!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Gratula Zuzmó!!!!!!!!!! :D :D
Én két éve küszködök a számvitel-pénzügy szakvizsgámmal.
 


ildi neked is sikerűln fog!!!!!!!! :wink: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska!
Akkor ha jól számolom márciusban vizsgázol?
És akkor már ebben a szakmában is fogsz dolgozni?
 


Milyen vizsgád lesz nitácska?
Hjaj, bár igazad lenne a vizsgámmal kapcs. De már én sem hiszek benne! Az a baj, hogy én nagyon izgulós vagyok és egy ilyen komoly vizsgán egyszerűen leblokkolok. Nem is tudom, hogy éltem túl az iskolát...vizsga közeledtével én élőhalott voltam mindig. Igazából nem izgat mert 2,5 éve pénzügyes vagyok, tehát ez is bizonyítja hogy a papír nem számít semmit. Legalábbis ez az én tapasztalatom!
 


március vagy inkább április..még nem tudom..tegnap kezdődött a tanfolyam..igen ebbe a szakmába szeretnék dolgozni!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mmanya!
Több indok is van, a júniusra.
1.Ezt a tanévet már mindenképpen végig akarom dolgozni.
2.A férjem januárban áll új munkahelyen munkába, ami valszeg a további életünkben is hozni fog nem kis változásokat. Ezért, idén és jövőre is nekem is biztos lábon kell állnom, hogy minden tervünk sikerüljön.
3.Úgy szeretnénk, ha 5 év korkülönbség lenne a gyerekek között és a tavaszi születés nagyon bejött nálunk.

nitacska!
Kolléganőm azt mondja, elég húzós a tanfolyam. Sűrű a heti/3 és sokat kell tanulni.

Zuzmo!
Nagy nagy gratula a vizsgádhoz!

Anita
Kép

Kép
 
 


gani én csak het kétszer megyek szombat vasárnap..edddig mindenkinek sikerűlt a vizsa.....remélem nekem is fog.....a barátnőd hova járt tanfolyamra???

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ti hogyan készítitek fel a szervezeteteket a babavárásra? Én anno Elevitet szedtem, de ma már tudom, hogy azzal az a baj, hogy sok a B vitamin benne, ami étvágyat csinál - hát ezt igazolom.

A folsav és a vas elegendő? Mikor kell elkezdeni?

MManya

Kép


Kép
 
 


mmanya a folsavat nyugodtan elkezdheted szedni....a vasat nem tudom. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszönöm!

Sógornőm is elevitet szedett Ő este vette be hogy ne legyen éhes
:D
A papír szerintem sem számít a barátnőm ma négyest kapott és 8 éve sikeres üzlet asszony olyan srác akinek semmi fogalma nem volt ő meg ötöst úgy hogy szerintem a tudás nem papír függő.


:D

Kép
zuzmo4
Érd
 
 


Szerintem az elevit a legjobb, az étvággyal nálam nem hiszem, hogy gond lesz, pár kiló nem árt :lol:
Vendég
 


nekemse ártott az elevit..na jo annyit hogy szorulásom let a terhességem alatt..... :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


:? az nem kellemes :oops:
Vendég
 


hát nem volt a igen.sírva hívtam az akkori szűlésznőm... :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szép reggelt mindenkinek :lol:

Nitácska! Mit tanácsolt?
Vendég
 


Hello!
nitacska!
Miskolcra jár, hétfő-szerda-péntek. Volt Neki is ilyen hétvégi konstrukció, de az neki nem volt jó, így hétközben jár azt hiszem 15-20 óráig. De ez nem 100 %.

Én nem szedtem anno semmit és most sem szándékozom majd. Fenntartásom van a bogyókat illetően.

nitacska!
Tegyél Te is Mátéról képet! Őt még nem is láttuk!

Most rohanok, mert 10.30-kor kezdődik a munkaidőm.

Este jövök!
Pá mindenkinek!

Anita
Kép

Kép
 
 


Nitácska!

A szorulás a nagykönyv szerint a terhességgel jár, nem hiszem, hogy az elevit hozta.


Aggódok, Apánk cégénél negyedelik a létszámot a válság miatt. Remélem nem tart sokáig ez a pénzügyi földindulás, nem szeretném, hogy maga alá gyűrje a babánkat. Főleg, hogy tegnap este a nagyok már a még-nem-pocaklakó nevén gondolkodtak.

Amúgy a tudás nem papírfüggő, aki a gyakorlatban tudja, az a nyerő, hogy milyen számjegy van a papírodon, szerintem senkit nem érdekel..

Mmanya

Kép


Kép
 
 


Én nem szedném az Elevitet és más olyat sem amit a dokik favorizálnak. Ha megnézitek, hogy mit is tartalmaz az Elevit...borzasztó.Az a baj, hogy minden terméken latinul vannak az összetevők nevei és általában ez nem mond senkinek semmit. Számomra sem, ezért én megszoktam nézni egy hatóanyagtáblázatban hogy mi mit jelent, azután döntök hogy beveszem vagy sem. Nem akarok senki elkeseríteni de pont az Elevitben van olyan összetevő (butil-hidroxi-toluol:E 321) ami állatkísérletek során sok esetben káros magzatot eredményezett.
 


:cry: :shock: :roll:

Atyaég! Ez nem hangzik jól...
Te szedsz valami vitamint? Vagy van valami amit ajánlani tudsz?
Vendég
 


Én nem szedek egyenlőre semmit, igyekszem egészségesen élni: no cukor, finomított liszt, csak vizet iszom vagy szálas teát, nem szedek gyógyszert inkább kikúrálom magam, olyan kozmetikumokat használok amiben nincs kőolajszármazék, házikoszton élünk, stb. Egy termékcsalád van amivel szimpatizálok, ennek használom néhány termékét. Vannak vitaminjaik is de még nem próbáltam egyet sem. De mielőtt terhes leszek, mindenképpen ki akarom próbálni és ha beválnak akkor azt fogom szedni. Ennek a márkának a termékeiben nincs semmi szintetikum, kőolaj és társai, csak természetes anyagok.
Hangsúlyozom, hogy még nem próbáltam ezeket a vitaminokat, más termékeit igen és mindegyik bevált ezért gondoltam, hogy jók lehetnek a vitaminjai is. Még mielőtt azt hinnétek el akarok adni valamit nektek... :roll:
 


Ildi!
Lelkemből szóltál! Engem anno mindig hülyének néztek, amikor annyira megválogattam, hogy Boginak miket adok enni és inni.

Mmanya!
Anatómiailag a terhesség, egy egészséges nőnél nem okozhat szorulást! Nitácskának van igaza, hogy az Elevit okoz/hat (persze nem mindenkinél ) szorulást!

Anita
Kép

Kép
 
 


Ildi! Ezek nagyon okos és jó dolgok :lol:

Mivel 2010 még kicsit odébb van én még nem élek annyira egészségesen :oops:
Na jó, nem mondom, hogy annyitra helytelen inkább apróbb változások kellenének, mint pl: Több folyadék, kevesebb kávé, több gyümi....

Milyen kozmetikumok? Ez érdekelne engem is :lol: Ha nem reklám, esetleg egy pü-ben?
:wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni!

Talán nekünk is lesz babánk 2010ben, de lehet, hogy egy-két évvel későbbre csúszik (remélem, nem).

Párommal 5,5 éve vagyunk együtt, idén költöztünk össze. Én 21 vagyok, és még tanulok :wink:

Remélem, mindenkinek akkor jön össze a baba, amikor szeretné! :D
Vendég
 


Picit visszaolvastam, látom, elég fiatal a csapat :wink: (először kicsit megijedtem, hogy kimerjem-e írni a koromat, mivel manapság ritka a fiatalon szülő nő :( ).

Zuzmó!
Gratulálok a vizsgádhoz!

Nitácska, neked is megy a drukk!

Nekem meg jövő hónapban kezdődik a vizsgaidőszak... úgyhogy majd én is kérnék egy kis szurkolást :oops:
Vendég
 


Szia Kitty!

Üdv itt köztünk :D Ritka, bizony, örülj is neki :lol:
Már én is nagyon szeretnék babát, de sajnos a körülmények. Szerintem kevés a felelősségteljes szülő. Én reálisan gondolkozom, így még meg szeretném teremteni a megfelelő helyet a kis pocaklakó manó számára :lol:


Nitácska! Sok sikert, írj majd :)
Zuzmó, most olvasom :oops:
Gratula :wink:
Vendég
 


Szia Kitty!
Üdvözöllek itt Téged is!
Hol és mit tanulsz? Merre éltek?
Igen, kevesen szülnek már "fiatalon". Mára az egzisztencia kicsit több időt vesz igénybe, így tolódik szépen minden.
Nálunk is azért jött a baba 5 évnyi házasság után, mert iskola,építkezés, autócsere...

Anita
Kép

Kép
 
 


Cica, Anita!

Köszönöm a szíves fogadtatást!

Szegeden tanulok, földtant. Nem egyszerű, de megbírkózok vele. Talán jövőre végzek :)

Én is mindent meg akarok teremteni a gyermekeim számára, azért is várunk. Ugyan van ház, meg autó, de rengeteg hitel is :? Meg szeretnék előtte egy-két évet dolgozni, hogy kapjak vmi normális összegű gyest, mert amit munka nélkül adnak, az semmire nem elég. :cry:
Vendég
 


Na igen a jó öreg gyes :D Mikor Én kaptam, akkor 27000 ft volt. Nevetséges. Viszont egyedülálló európában az ilyesfajta szülési szabadság! Úgyhogy, lehet, hogy csak ennyi, de van lehetőség otthon maradni a gyerekkel. Máshol meg 6 hét aztán trappolhatsz tovább.
A gyed meg a fizud 70%-a, max.80000ft és a szülés időpontját megelőző év átlagából van számolva.

Anita
Kép

Kép
 
 


Ja, Én nem voltam itthon már gyesen, a gyed után már dolgoztam, a fizum mellékaptam a gyest pluszba.

Anita
Kép

Kép
 
 


Üdv Kitty közöttünk! Végre egy felelősségteljesen gondolkodó fiatal! (na nem mintha mi öregek lennénk, csak több az éveink száma :wink: )

Cicamaci de jó a kép rólatok!!! Aranyosak vagytok!!!!!!! :D

Gani de jó, hogy te is itt vagy! Végre egy társaság ahol nem fognak furán nézni rám az "egészség mániám" miatt. Én úgy gondolom, hogy felesleges bármilyen vitaminkészítményt szednie az embernek, ha közben megterheli egy csomó káros dologgal. Ezért próbálom egyenlőre tehermentesíteni pl. a káros kozmetikumoktól, vagy cukortól, kávétól, finomított élelmiszerektől a szervezetemet. Ezek csak a vércukorszintet nyomják fel, úgy érzed már nem vagy éhes, közben meg a szervezeted éhezik. Ez olyan mintha benzin szagú vizet töltenél a kocsidba: olyan a szaga de mégsem öntöd bele, a testünkkel miért tesszük ezt :?: :!:
Szerintem nem reklám, úgyhogy leírom milyen kozmetikumokat használok: a DM-ben lehet venni az Alverde-t. Ennek szinte minden terméke kőolajszármazéktól mentes, gyógynövényekből és természetes anyagokból áll. Már néztem babaápoló cucokkat is, és szintén a DM-es Babylove is nagyon jó. Férjecském az ő tusfürdőjüket használja. Vannak ennél sokkal jobb és tisztább termékek is, de számomra ezek megfizethetőek és klasszisokkal jobbak mint a hagyományos kőoalaj alapúak. Amit most kezdtem használni új márkát az a neways. Hallott már valaki róla valamit? Még csak nyár óta használom a samponjukat meg a deójukat, de eddig nagyon megvagyok elégedve vele. Ha van valakinek tapasztalata, írja meg!

Na jó sokat írtam, egyenlőre elég belőlem! :oops:
 


Sziasztok!

Gani!
Köszi a felvilágosítást a gyes/gyedről! Ezzel nem voltam tisztában, hogy is van pontosan.

Ildi!
Köszi! Nem öreg itt senki sem :wink:

Egészségre én is odafigyelek, persze azért nem hipohonder (hogy a fenébe kell ezt írni?) módjára. :wink: Főleg, hogy szénanáthám van... :(
Én a Dm-ben az ökotest emblémával ellátott dolgokat veszem inkább, nem is drágák (sőt néha olcsóbbak egy-egy nagyobb nevű márkánál :shock: ).

Indulok suliba, este még benézek!

Szép napot! :D
Vendég
 


sziasztok.

Zuzmo gartu a vizsgadhoz.

ez a feleloseg kerdes szerintem ettol azert kicsit bonyolultabb de hagyjuk.

Ildi,mit hasznalsz cukor helyett?

gyes,gyed temahoz nem tudok hozzaszolni nalunk nem igy van.

vitamint en sem szedek semmit de folsavat majd elkezdem,azt mindenkinek ajanlatos szedni mert a folsav hianya velocsoelzarodasi problemakat okozhat.

Kép
 
 


cukor helyett mézet vagy sztíviát használok
 


Kitty, nyugi azért én sem vagyok állandóan az egészségemmel elfoglalva, ez inkább csak megelőzés!
Milyen suliba jársz?
 


Monyo!
Szerintem meg ne hagyjuk :lol: Írd le Te is, mit gondolsz a témáról! Aztán majd jól megvitatjuk :D
Nálatok, hogyan működik a szülés utáni szabadság?
Bocsánat, de csak most vettem észre, hogy Szerbiából írsz :oops:
Szóval? Ott hogy mennek ezek a dolgok?

Anita
Kép

Kép
 
 


gani hat jo.

Az en meglatasom szerint egy kicsit elanyagiasodott a vilag es ezert tolodott ki a gyermekvalalas kerdese.Most az a divat hogy a nok 30-35evesen gondolkodnak el azon hogy gyereket szeretnenek,holott mindenki tudja hogy a noi szervezet 30eves korig a legegeszsegesebb aztan folyamatosan romlik.Szerintem kicsit talan az is felelotlenseg,hisz igy nagyobb az eselye az esetleges komplikacioknak,betegsegeknek.Az persze igaz hogy jo ha van haza meg autoja az embernek de sok esetben(es itt nem arra gondolok aki pl a hitelet szeretne visszafizetni vagy hazert kuzd)ettol sokkal tobbrol van szo.

nalunk 1evig maradhat otthon az anyuka a gyerekkel ami szerintem nagyon keves,nem is beszelve arrol hogy nincsenek bolcsik ahova felveszik a gyereket.Nem ertem ezt megis ki talalta igy ki,akinek nincs a kozelben a nagyszulo az nem tudja kire hagyni a gyereket.

Kép
 
 


Sziasztok!

A Gyed határa jelenleg valahol bruttó 96 eFt körül van és nettóban van 83 eFt körül. De remélem, még nő egy kicsit, míg oda kerülünk :D

A folsavot fel kell íratni a dokival, vagy lehet recept nélkül a gyógyszertárban kérni?

Ildi,
A listádat valahol a neten meg lehet találni? Vagy el tudnád pü-ben küldeni?

MManya


Kép


Kép
 
 


manya szerintem nem kell feliratni a dokival.
napi 5mg am az ajanlott ami egy tabletta,szerintem barmelyik gyogyszertarban megveheted.

Kép
 
 


Manya nekem egy könyvem van: Rózsa Sándor: Testápoló kislexikon a címe. 800Ft körül van és minden hatóanyag benne van. A neten egy rövidebb lista van, mindjárt megkeresem a linket és elküldöm!
 


Monyo egyetértek!
 


engem ami az anyagiaknal is sokkal jobban izgat a neveles.Hogy tudom e majd ugy nevelni a gyerekemet ahogy en azt elkepzeltem.
okes tudom hogy minden gyerektol fugg de vannak olyan szabalyok amiket nem engedem hogy athagjon barmilyen is lesz a gyerekem.
ti beszelgettek errol mar a parotokkal?Mi sok mindennel nem ertunk egyet es a parom szerint tul szigoru leszek.

akinek van gyereke menyire sikerul/t ugy nevelni a gyereket ahogy akarjatok?

Kép
 
 


Monyo!


Pontosan mire gondolsz?
Nekem a tapasztalatom az az, hogy annak a "nevelése" hat, aki a gyerekkel van - elég általános így. Szóval, mivel én voltam közel 5 évig otthon a két csimotával, erősen úgy működnek, ahogy én elvárom tőlük. Ez most csúnyán hangzott, de már elég nagyok ahhoz, hogy tudják, ha a nagyszüleiknél vannak, mások a játékszabályok, ott lehet olyanokat megcsinálni, amit én nem engednék - pl. tévénézés - nálunk ez heti fél órába kimerül. A nagyszülőknél meg hagyom azt csináljanak, amit ők engednek nekik, mert egyrészt ennyi idő alatt nem "romlanak" el tőle (szombat délelőttől vasárnap délutánig), másrészt a nyári szünetben is ott kell tölteni idejüket, akkor úgy sem tudok beleszólni.
Illetve, nekem az volt a furcsa, hogy gondoltam, hogy miként kellene, de amikor a szituációban voltam, az jutott eszembe, hogy ez baj, ha megengedem-lesz tőle baja, és ha nem akkor mehetett. Pl. régebben mondtam nekik, hogy akkor most irány fürödni, na ennek ordítás és rimánkodás, hogy még ne kelljen lett az eredménye. Aztán amikor úgy kezdtem el fogalmazni, hogy ha befejezztétek azt a játékot, amit most csináltok akkor utána menjetek el fürdeni, akkor 2 perc múlva már ott sorakoztak a fürdőszobában, mindenféle üvöltés nélkül. Ezt a technikát nem én találtam ki, hanem találtam egy nagyon jó könyvet valami olyasmi a címe, hogy "Beszélj úgy hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje" a címe. Nekem sokat segített.
Illetve még az, hogy beleképzelem magam az ő helyzetükbe, hogy vajon miért szeretnék azt a dolgot úgy csinálni, ahogy ők gondolják.


Ildi!

Megkaptam a pü-t, de a listát csak meg lehet rendelni..


Bocs, kicsit hosszú lett........... :)

Mmanya


Kép


Kép
 
 


Mmanyag, nem! Ott abc sorrendben találod a hatóanyagokat, rákattintasz a hatóanyag nevének kezdőbetűjére és ott találod az összes olyan betűvel kezdődőt.
 


manya

Vannak konkret dolgok amit ugy gondolom hogy en nem engednem meg es attol tartok hogy nem fog sikerulni elernem a gyereknel.pl nem turom a hisztit semilyen korulmenyek kozt(mondjuk ezt tudom hogy lehet leszoktatni rola)Nem szeretem ha valaki tiszteletlen,olyan sok csunya dolgot lattam es hallottam,pl a 8eves kolyoknek nem tetszett hogy az anyuka nem csinalta meg amit gondolt ezert lekopte az anyjat.Ezt nem tudom elkepzelni hogy velem megtortenhet.Sokat beszeltunk anyuval hogy hogy erte el nalunk hogy mai napig nagyon tiszteljuk oket de nem tudott valaszt adni erre.
jottem haza a varosbol es talakoztam egy kis csoport iskolassal mellettem ment el egy idos neni es hallottam hogy a kolykok azt mondtak ra ven banya,ez anyira elszomoritott en soha nem mondtam ilyet egy idos emberre es nem tudom hogy ilyen helyzetben a szulo rontott el valamit a nevelesben vagy csak ilyenek a mai gyerekek.
A nagyszulo kerdes:anyuval mar beszelgettunk errol is,vannak oylan dolgok amik nem tetszenek,mondjuk anyoseknal.Azt nem tudom hogy hogy fogom ravenni anyoseknak hogy azt ne csinaljak.

szoval ilyen dolgok,tudom hogy sokat filozok meg majd meglatom hogy hogy alakul de komolyan olyan dolgokat hallok hogy megall az eszem.

Kép
 
 


Hát nekem is van egy-két elképzelésem gyerekneveléssel kapcsolatban de gyakorló anyuka barátnőim azt mondják, hogy ezek megdőlnek majd a gyakorlatban.
Mi férjecskémmel a legelején beszélgettünk nagyvonalakban erről is és és szerencsére ebben is megegyezünk. :D
 


Monyo nálunk már volt ilyen összetűzés anyósómmal. Náluk nyaraltak rokon gyerkőcök a nyáron és ő mindent megengedett és megvett nekik. Aztán hazamentek a gyerkőcök és a szülők panaszkodtak, hogy azóta mindig azt mondják: Bezzeg az Anna megengedte. Ennek kapcsán én mondtam neki, hogy remélem az én gyerekemmel nem fogja ezt csinálni mert különben nem engedem el hozzá. 8) Azt mondta, hogy be fogja tartani a mi játékszabályainkat. Na persze ez egyenlőre csak elmélet...kíváncsi leszek a gyakolatra. :D
Mmanya nálatok nem hisztiztek a gyerekek, hogy bezzeg a nagyi megengedte?
Szerintem a hiszti lerendezése nevelés kérdése. Ha azt látja a gyerek, hogy ezzel elér valamit, akkor fog hisztizni. Ha következetes vagy és nem engedsz a hisztinek szerintem előbb-utóbb rájön, hogy nálad ezzel nem megy semmire.
 


Ildi,

Neked már semmit nem kell tanulnod. :D Szerintem is az a lényeg, hogy következetes legyél. Tudják, hogy akármit csinálnak, nem fogja megkapni. Például a lányom nézegeti valamelyik hipermarket katalógusát:
- Anya, ha nagyon sok pénzünk lenne megvennéd nekem ezt a babát.
- Biztosan megvenném.
És erre megnyugszik.Vagy ha megyünk a hiperszuperbe akkor azt csináljuk, hogy egy nekik tetsző játék náluk lehet a bevásárlás alatt, de a pénztárnál kirakjuk. És ez hiszti nélkül működik. Szerintem is elég egyszer-kétszer nyerni a hisztivel, akkor tudja, hogy működik, például a boltban mindenki előtt előadott hisztielőadást végigaszisztálni fapofával, majd egy idő után közölni vele, hogy tetszik neked is az előadás, de ha végzett, akkor a pénztárnál megtalál, az már nehezebb - de ha közben röhögsz magadban, mert tudod, hogy mire megy ki a történet - akkor már nem is olyan nehéz.

Anyós kérdés: nem hiszem, hogy meg fog változni, de próbálja. Amikor még az elsővel vagy jobban parázol, de másodiknak már nem veszel annyi dolgot személyes sértésnek.

"Bezzeg Anna megengedte" szituáció:
- Igazad van, Anna tényleg nagyon rendes hogy megengedte. Szeretnél vele lakni inkább?
- Jó anya, szóljunk neki.
- Rendben mindjárt felhívom, de ő nem szokott esténként veled aludni, nem baj? / XY barátoddal nem tudsz minden nap találkozni? / Kedvenc játékodnak nem lenne helye stb..
- Akkor még egy kicsit maradok.
Mindent megvett-re, csak azt tudtam válaszolni, hogy neki van erre pénze, nekem nincs, úgyhogy legközelebb az ilyen irányú igényeit ott élje ki.

Ui: Én azért szeretem az aprónépemet, mert felnőttként nem tudnák annyit röhögni, ha ők nem lennének :P

Mmanya


Kép


Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron