Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata arról, mennyire nehéz a 3. császár?
Nekem az első kettő közel egyforma volt - mármint a lábadozós buli- , bár a második műtét már nem 50 perc, hanem 2 és fél óra... :(

sid
 
 


Szia,
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára galagonya1 2009.03.04 20:33-kor.
 


Sziasztok!

Háromszor szültem császárral!
Nekem pl.a másodiknál volt nehéz a felépülés,mert ott szövődmény volt!
Most is fájt,dehát 3 gyerek mellett már muszály az embernek talpra állni minél előbb! :lol:
Viszont a hegem most lett a legszebb! :lol:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Nem is gondoltatok rá, hogy megszülnétek rendesen a harmadikat?
Én most vagyok várandós a 3. babával, nekem is volt 2 császárom előtte, de én megpróbálnám, ha nem esne bajunk.
Az orvosok nem rajonganak az ötletért gondolom, de ez még kicsit arrébb lesz :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Mai szülés-mese
Volt egyszer egy kismama, akinek az volt a legnagyobb bűne, hogy szülni szeretett volna.
De nem hagyták, nem sikerült, nem tudott... nem tudni miért.
Volt már két gyermeke.
De Ő még mindig nem adta fel ezt az álmát, hogy gyereket szüljön, úgy, ahogyan azt Isten eltervezte, megalkotta.
Segítőket keresett, és kemény munkával talált is.
Mindenki bizakodott.
Minden szépen alakult.
De....
Egyszercsak...
Megtorpant.
Záporoztak a fejére az értetlen vádlások.
Sürgetés.
Még a segítők közül is átálltak néhányan a másik oldalra.
Kétségbeesetten ragaszkodott megélni az álmát, de bedarálta a babagyár...
Elfogyott az ereje utolsó cseppje is.
És megesett vele harmadszor is.
Sírva, zokogva...kiszolgáltatva, az "ellenség" kénye-kedvére.
Egy álom szertefoszlott.
Egy olyan álom, ami a leghétköznapibb csoda, amit asszony átélhet.
Egy ajándék örökre elveszett, amit mindenkinek szánt a Mindenható.
De megérkezett egy másik Csoda, egy kisleány az Úrtól, aki talán elhozza a vígasztalást.

 
 


Sziasztok!

Mi is gondolkodunk egy 3.-ik babán, de félek a császártól. Nekem is ez lenne harmadik.
Beszéltük a dokival ezt az elkötést is utána, de azzal még fájdalmasabb??

Timi

Kép

Kép
 
 


Helló, sziasztok! totál új vagyok itt, mi is harmadik gyerekre gyúrunk, két császár után. Szeretnénk normálisan szülni, de hülyének néznek a gondolatától is, túl nagy a rizikó. Állítólag. Egy nőgyogyi barát azt mpndta, nem hiszi, hogy ezt ma Mo.-on bevállalná bármelyik szülész is. Miért? Az első kettőnél nem nálam, hanem a gyerkőcökkel volt gond, tehát nem fájásgyengeség vagy más anyai ok volt. Elolvastam a Magyar Szülészek Szakmai kollégiumának is a 18 oldalas császárról szóló szakmai protokollját is(itt a babanet kezdőoldalán van!), de az csak duma ezek szerint? idézem: "el kell fogadni a nők sajátos nézőpontját és meggyőződését a döntéshozatali mechanizmusban!"Aztán Úgy ránkijesztenek, hogy a végén mi könyörgünk a harmadik császárért. mert az ugye olyan tök jó! Éles vagyok, sarkítok, már az olyan unalmas külföldi példákkal jövök... de ott hogyan csinálják? Francia- és Angolhonban tudom, hogy bármit megtesznek a hüvelyi szülésért császár után is. ha rizikósabb is. bocsánat, elragadtattam kicsit magam.

anyamanó
 


Sziasztok,
nekem is mind3 császár volt, nem volt semmi probléma, nem is fájt különösebben utána, mondjuk én elég görcsölős vagyok, és magas a fájdalomküszöböm.. :lol:

Egyszer a kismamában olvastam egy nőről, aki Mo- on 2 császár után simán szült kórházban. Nekem már 1 éve nem jár az újság, tehát az előtt lehetett bent...ha érdekel.
 


Szia Szilvia78!


Köszi az infót, utánanézek. Jó ilyet hallani! :P
Negyediket terveztek? :lol:

anyamanó
 


Sziasztok!
Ismer valaki olyan orvost, aki 2 császár után nem akarja a harmadikat
programozni és esetleg megengedné a harmadik szülés spontán lefolyását?
Nekem nem voltak túl jó élményeim a császárokkal kapcsolatban, ha lehetne, szeretném harmadszorra elkerülni!!!!
előre is köszi a választ!!!
 


szia 2.császár után 100% hogy a 3.is császár lesz.ezt nem tudod elkerülni.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Most olvastam csak ezt a topikot!!!

Kedden megyek császárra,nekem is a harmadik lesz.Elég hamar sikerült nekem is kilábalnom belőle.
Dani 4,5 Barni 2,5 múlt...és lassan jön Zsombi is!
Nekem is már a második után azt mondták a 3. csak császár lehet...Kicsit tartok tőle,de csak az miatt,hogy kétszer Bonyhádon szültem,ami egy csodálatos élmény volt-így is,hogy császár volt.Azóta viszont megszüntették a kórházat és így Szekszárdra kell mennem,ami nem annyira családbarát kórház :( de szerencsére a dokim ugyanaz lesz!!!

Anyamanó,kérdezted Szilvit,hogy terveznek-e 4.-et,három császár után??
Nálunk Apa még szeretett volna 4.-et(nem amiatt,hogy mind fiú,hanem mert imádja a gyerekeket),de mi úgy hallottuk,hogy nem engedik három császár után!!!
Ti mit tudtok erről !!??
Érdekelne!!!

Ha nem lennék,szülés után jelentkezem...friss élményekkel!!!

Szép napot!

Betti

 
 


Szia Bernus!
Már biztosan megszületett a 3. kicsi, remélhetőleg jó élménnyel!
Én úgy tudom, lehet 4 császár is! A KIsmama főszerkesztője(Ungwári Renáta) is 4-et szült császárral!
Én is most várom a 3. babát (4, 2, 16 hetes pocakban), és kíváncsi vagyok a harmadik császáros élményekre! Üdv! Tündi
 


Sziasztok

Bernus

Már túl vagy a császáron,remélem jól vagytok!

Nekem is 3 császárom volt,de szeretnék még 1 babát.Tehát ugye akkor ez lesz a 4. császár.
Megfelelő ellenőrzés mellett be lehet vállalni.
Nekem ezt mondta az orvosom.
Vendég
 


Sziasztok Tündi és Alziza!

Bocsi,hogy csak most írok,de nem igazán emlékeztem,hol volt ez a topik.Keresgélni meg eddig nem értem rá.
Most viszont tegnap este óta-ma estig,csak egy fiam van itthon,ráadásul a legalvósabb...és evősebb

:lol: .Apuék elvitték a fiúkat Paksra,mi Dunakömlődön lakunk,ez kb 5 km onnan.

Szóval júli 8-án 13.58 kor érkezett Zsombor...3,51 kg és 54 cm.
Hétfőn befeküdtem,és tudtam,hogy másnap császár.Ez annyiból volt rossz,hogy utálom a várakozást.Mivel nem sűrgös volt a műtét,így akkor jöhettem,ha volt hely a műtőben. A főorvos azt mondta kell kapnom valami indítót,hogy "kicsit besokkolják a babát".Reggel beöntés,majd várakozás.Kaptam egy kis fájáserősítőt dél körül,kb 3 cseppet,de a kisfiam befeszített tőle és nagyon lement 50-re a szívhangja,így ezt le is vették.
Gerinc érzéstelenítést kértem-ahogy az első kettőnél is.Nagyon kedves volt az altatós hölgy is ,mikor kivették Zsombit,mondta,hogy majd a 4. lány lesz.Mondtam neki,hogy férjem szeretne még...de nem a lány miatt (bár én azért nem bánnám,ha esetleg bevállaljuk és nunis lenne) :lol:De azt hallottuk,csak 3-at engednek.Mondta a hölgy,hogy megkérdezi.Épp vartak már,és azt mondta a dokim,hogy nekem lehet!!!-ez gondolom attól is függ,hogy mit lát bent?!!)
Este már finoman mozgattam a lábam,szerintem így előbb kiment a zsibbadás belőle.Másnap reggel 5 kor meg már fel is kellett kelnem megmosakodni-másik császárjaimnál 24 óra fekvés volt.Csak a csövek zavartak .Volt a vágásomban is -első kettőnél nem volt.
Hálisten elég hamar regenerálódik a szervezetem,így elég hamar kivette a dokim.Este már törökülésben vacsiztam,meg is lepődtek rajta.Most volt a leggyorsabb a felépülésem,szerintem amiat,hogy nem kellett 24 órát feküdni.

Alziza!Írtad,hogy szeretnétek negyediket.Nekem még vannak kétségeim,csak amiatt,hogy olyan hülye világ van,hogy fogom felnevelni és elindítani őket.Voltak kétségeid,vagy vannak,és ha igen hogy oszlattad el???

Szép napot!
Bocs a regényért!!!

Betti

 
 


Sziasztok Lányok!

Szóval én is túl vagyok a 3. császáron! Szerencsére minden komplikációmentesen zajlott!
Ez volt idáig a három műtét közül a legelviselhetőbb!

Úgyhogy ne féljen senki a harmadik császártól!!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
 


b.tünde!köszi a bíztatást,iszonyúan be vagyok rezelve már előre,pedig még van kb másfél hónapom a harmadik császárig......rémálmaim vannak,jó hallani,h túl lehet élni,már ezzel is beérem...a barátnőm 4-et szült,de az utolsónál elkötötték-igaz kérte is-de az orvos is mondta,h belehalna az 5.be,a baba tuti,de lehet,h ő is.ismerős orvosnő két császár után 5-azaz öt gyereket hozott a világra hüvelyi úton,annyira különbözőek vagyunk,mindenre van példa,és ellenpélda is.....jó éjt mindenkinek!!!
 


simonsimon!
Hol fogsz szülni, és ki az orvosod?
Nekem azt mondta a dokim, még szülhetek, ha akarok!
Egyet még mindenképpen bevállalok!
Szerintem minden a dokitól függ, főleg a profizmusától!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
 


szia b.tünde,Gratulálok a picihez.a Szent-Imrébe szültél?ügyeletesnél vagy végül választottál dokit?programozott volt?hegvastagságot néztek?szia ,írj

 
 


simonsimon szia,én úgy tudom,hogy a 3. ,de inkább a 4. esetleg 5. császár az anyára nézve veszélyes,főleg a hegszétválás veszélye miatt.De a babára nem,mert max. az összenövések miatt elhúzódhat a kiemelés,de a babának ez nem árt,hiszen a köldökzsinór addig még nincs elvágva.nálad nézik a hegvastagságot?

 
 


Kicsit OFF:

Kit tudtok, aki a magyar sportolónők, celebek közül egyszer vagy többször is császárral szült? Rubint Rékát tudom, de vannak többen is, sehogy sem találom őket a neten. Talán tudnátok pár tippet adni... ?!
Sürgős! Előre is köszi
Ilon

ON
 
 


OFF
Bocsi, de tényleg sürgős lenne!!! Nincs ötletem, hogy ki mástól kérdezzem!

lécci lécci lécci!
ON
 
 


Én is a harmadik császárra készülök, nagyon izgulok, remélem minden rendben lesz.

Kép

Kép

Kép
jussy
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok! :) kata vagyok 3 császárom volt és most vállaltam a 4.et de félek szült már valaki 4 császárral?
katalin302
Győr
 
 


sziasztok! :) kata vagyok 3 császárom volt és most vállaltam a 4.et de félek szült már valaki 4 császárral?
katalin302
Győr
 
 


Sziasztok!Látom elég régen volt az utolsó hozzászólás,de azért megírnám,hogy 4 császármetszésen vagyok túl.Annak idején nagyon sokat böngésztem az ilyen oldalakat,hátha ráakadok valakire,aki ezen már keresztül ment és biztathatna,de sajnos nem találtam olyat.Ezért ha bárkinek segítségére lehetnék,az írjon nyugodtan!
 


Szia látom rég írtál ide de én kivancsi lennék rá, hogy minden rendben volt e és hogy heged nem vált szét.
Menyi idő volt felépülés rosszabb volt vagy ugyan olyan mint az előzők?
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: