Új privát üzeneted érkezett!

Kubai narancsKép
Én is imádtam, olyan jó édes volt. És sokkal olcsóbb is volt a másiknál.
Az úttörő avatásról eszembe jutott a Pajtás újság, meg a Lajka csoki. Ha jól emlékszem nugát volt, de akkor nagyon ízlettKép

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 


Hihi,újra indul!
50 filléres fagyi, 2 forintos savanyú cukor, de régen is volt!
és nem csak a kenyér, dea párizsi is 3.60 volt. Sőt az olasz felvágottat csak úgy kértük: "kérek 20 deka négynyolcvanast."
Meg a Kolobok című orosz nyelvű újságra emlékszik valaki? Színes hanglemez melléklet is volt benne.
 
 


Húszfilléres zsemlére nem emlékszem, csak negyvenfilléresre...
És a jegyes tejnek sem emlékszem a zacskójára, az én emlékeimben a többi közül vették el, csak volt egy kis kartonpapír a jogosultnál, amelyikről "lehúzták" az aznapi fejadagot. Kép
 

 
 

Hát én vagy egy tízessel ifjabb vagyok nálatok, első fagyiemlékem 2:50, és kétforintossal lehetett telefonálni is. Viszont a Kolobokra emlékszem, vagyis inkább a lemezre. Ha már újság: Kisdobos! Schmidt Egonnak volt egy klassz rovata benne, meg a végén a Kék kerítés - ha jól emlékszem... Nekem a dalok nagyon megmaradtak. Amúri partizánok dala, Bunkócska...
Fulescsacsi
 


SZiasztok!

Bunkócska az nálunk megy, szinte napontaKép. Kolobokra emlékszem, meg a tv-s ruszki nyelvleckékre is.
Nagyon megragadt, mikor a 10 filléres rajzlap ára felment, mert mindig úgy kértük mi is.
A boltban a boltos bácsi gyufát adott visszajáró apró helyett, tán 40 fillér volt? Zsemléből valamiért az 50 fillér maradt meg.
1.90 volt a poharas kakaó kisiskolás koromban, plusz 20 fillér a szivószál. Túró rudi meg csakis a pöttyös, de nem ilyen csomagolóanyaga volt, mint most, valami papirszerűbb.
Pajtásújságot belsőleg terjesztettük a suliban (kb minden osztályból kellett valaki). Meg a Hahota!

Ildi

Ildi
 
 


Hm és ki emlékszik még az egy forintos villamos jegyre, ami sárga volt és az egy forint ötvenes buszjegyre ami akkor kék volt.
Meg szombatonként a mindent tudni akarok cimű nagysikerű ismeretterjesztő filmsorozatra, ami Szut mutatta be. Valamint ki ne felejtsem a fonetikusan: Nuuuu pagagyiiiiiiii-t, nah ezt kifejezetten szerettem.

Ági

KépKép
KépKép
 


Ágiboszi! A villamosbérlet is sárga volt, 20 FT-ért, a buszbérlet pedig kék - 40-ért Kép

Fülescsacsi! Előtte volt tantusz (még van nekem Kép), utána egyforintos - és aztán nem egyszerre cserélték ám le a telefonokat kétforintossal működőre, még évekig voltak eldugott, külvárosi tuti helyek, ahonnan (évekig!!!) 1 FT-tal lehetett, sőt, néhány helyen 1 db egyforintossal külföldre - és utána még a pénzt is visszaadta Kép

Nálunk az oviban ott helyben főztek, sütöttek, lehetett "kívánni" - ez csak arról jutott eszembe, hogy ma beirattam Ármint az oviba. Baromi büszke magára Kép - én meg nagyon tanácstalan vagyok, hogy kéne-e küldeni vagy sem... őszig még van idő Kép de helyben főzőcske tuti nincs - 9 csoport van - nálunk 3 volt, meg egyébként is az ÁNTSZ - ami régen KÖJÁL volt.

Off: Kíváncsi! Jó, hogy beírtad a linket, mert a leveled azóta sem jött meg, asszem, arra már keresztet vethetek... végül is egy kinézetre uolyat csinált(?)/szerzett nekünk vki, talán jól fog működni Kép

Márti
 
 


Sziasztok!

Megint beindultatok???KépKépKép

És az IM(Ifjúsági Magazin)?Na meg a TTT(Tízen Túliak Társasága?
Meg a Szünidei Matiné (amit soha nem tudtam kimondaniKép),meg a híradóban a Pálffy István nagybátyja(asszemKép)...

És még emlékszem,amikor középsuliba jártam Szegedre Veszprémből, első évben 71 Ft-ért vitt a busz...ma már....Kép.

És emlékszem a katicás hajgumimra.Tudjátok,olyan,hogy a katicán volt egy hurok,amibe be kellett fűzni a befőzőgumit,a másik felén meg egy kampószerű vmi,amibe be kellett akasztani a gumi másik végét...

Anyapoc

 
 


Nekem is volt katicás hajgumimKép

A Kolobok újságban kék színű műanyaglemez volt.Én is emlékszem rá.

Egymillió fontos hangjegy, emlékeztek rá? Azt hiszem a Dévényi volt a műsorvezetője. Meg a szombat esti filmkoktél, Menő manóval.

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Márti! Látod, ennyivel fiatalabb vagyok: a tantuszról nekem már csak apukám meséltKép.

A bátyám viszont nagy Kockás rajongó volt, arra emlékeztek? (A Hahotáról jutott eszembe, mert az volt a másik kedvenc.)

A Menő Manó szuper volt! És emlékeztek, amikor ment a Csillagok háborúja a tévében? Mekkora dolog volt! A férjem máig emlegeti...

A bérletről az jutott eszembe, hogy valahogy nagyon élő emlékem, amikor nagycsoportos koromban elvitt az anyukám fényképészhez, és utána megcsináltattuk az első bérletemet... És elsős koromban az volt a divat, hogy a lányoknak egészen rövidre vágatták a haját, hátul meg egy hosszú tincset meghagytak, volt akinek a háta közepén is túl ért.
Fulescsacsi
 


SziasztokKép

Csacsi,
én még élénken emlékszem, amikor egy karácsony este adták le először a Csillagok háborúját, de jó is volt, igaz a moziban már túl voltak a harmadik részen is ha jól emlékszem.

Arra emlékszik még valaki, hogy a buszokon volt külön helye a kalauznak? És a régi diákigazolványra, arra a ronda kékre?Kép

Meg a régi PArabola, amiből lett a szuper bola?
MEg mekkora atrakció volt és hogy vártam szilveszterkor a Hoffi műsorait. Azokat a beszólásokat már a gyerekeink soha nem fogják megérteni.

Áhhhhh padu paduKép

Ági

KépKép
KépKép
 


Hah,a Kockás!KépKépAmit én mindig NOCKÁS-nak olvastam,mert a K betű olyan furcsán volt írvaKép!!!

Ja,meg a Szombat esti filmkoktél,tényleg!!!

Én még emlékszem arra a régi ikarusbuszra,amivel suliba jártunk.Olyan ronda szürke volt és olyan furcsán kerek...

Fülescsacsi

Ez a tincs-dolog nálunk a fiúknál volt divatKép!
Anyapoc

 
 


Márti: még én is telefonáltam tantusszal, nekem is van Kép de akkoriban a csavaralátéttel is működtek a telefonok Kép na ezt csak halkan mondtamKép

és hétfőnként adásszüneti nap volt a TV-ben.

Kriszta

Kép

KépKép
 


Takarékbélyeg, emlékeztek rá? Makk Marcis és egyéb változatban volt kapható.

Felcsatolós görkorcsolya, camping bicajKép

Emlékszem a Limora, úgy nyaltuk, hogy az egész arcunk tele lett vele.

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 


Tényleg a hétfői adásszünet!! aztán először berakták a TS-ot, majd az ESti mesét, aztán meg már volt műsor rendesen.

A hajtincset egy tanárom csak tetűhintának hívta Kép

A takarékbélyeget is milyen lelkesen gyűjtögettük..

Hahótát akkor kaptam, amikor orvoshoz vitt az apukám. És a Dörmögő Dömötört is szerettem Kép

Fagyira én csak a 2 Ft-osra emléxem, de csak csoki, vanília és puncs volt talán

Andi
 
 


A hétfői adásszünet az valami szörnyű volt! (mondjuk most már napokig megvagyok nélküle)
Emlékeztek a keddi sorozatokra? Nekem azokat megszabadott nézni, a Rabszolgasorsnál már 7 órakor odatelepedtem a TV elé, másnap meg mindenki arról beszélt...
Jaj a Limo! Azt is imádtam, mi is nyaltuk rendesen.
És a reklámok? Akkor még szerettem őket. Tesómmal kívülről fújtuk szinte mind.( kopp, kopp, kopp Biopon; meg Mi az amit iszol-Bedeko és társai).
Szünetekben meg volt a Szünidei matiné a tv-ben, az is nagyon jó volt!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


SziasztokKép

Arra emlékszik még valaki, amikor vasárnaponként a moziban is volt délelöttönként matiné?

Meg a krumplicukor, amitől jól elvásott az ember fogaKépKép

A reklámoknál meg , bibibi az én apukámnak meg CSÉBje vanKépKép

KépKép
KépKép
 


Ágiboszi

Krumplicukrot a mai napig imádomKép!

 
 


Jajjj mindenre emlékszem amit írtatok Kép de a tejjegy valahogy kiesett, biztos nekünk nem volt.
Volt még olyan kis rakétám, amibe patront kellett rakni és földhözvágni, hogy pukkanjon. A patron egy papírtekercsen volt és arról kellett tépni. És volt pipázó kutya, olyasmi pipával mint egy füstölő. És valami szivacsféléből készült barna maci, olyan jellegzetes szaga volt. Ja és volt alföldi papucsom és böbebaba cipőm Kép

Tudja még valaki a tévétorna szövegét?

Egy kicsi torna mindeninek kell (vagy senkinek sem árt)
a karos székből álljanak most fel
......

Nem ugrik be, pedig annyit töprengtem rajta.

Kép

KépKép
 


NyanyaKép

Valahogy így szólt:

Egy kicsi mozgás mindenkinek kell
A karosszékből álljanak most fel
Most ez az öt perc nem is nagy idő
S minden este ismételhető!

A jó kis alföldi papucs, de szerettem, szinte elnyűni se lehetett, és ott volt a Tisza cipőKép

A patronos pisztolyok is olyan papiros robbanó nyavalyával müködtekKépfeltekerve kis dobozkában lehetett kapni, kis piros pöttyök voltak rajta, az durrantKép

Emlékeztek még, hogy lehetett kapni fekete műanyagból készült képeket, vagyis nem is kép volt, hanem a figura sziluetje, volt belőle hófehérke, frédi, béni, meg az ó te drága klementinát éneklő kutyás, körbe lehetett rajzolni, vagy feltenni a falra.

KépKép
KépKép
 


és alföldiből bakacs is volt, meg harisnya-szűk farmer, meg gázálarctáska, meg beatrice-kendő, biztosítótű a nadrágon különféle homályos jelentésekkel - kontra répanadrág és aktatáska. és kazettás magnója volt mindenkinek - nekem pontosan 2 kazettával - no, azokat a számokat máig nem bírom végighallgatni, annyit hallottam...

és simán fennmaradtam éjjel háromig is, most meg már mindjárt kidőlök... igaz, alhattam délig is...

márti
 
 


Ágiboszi

KösziKép de jó újra idézniKép
Visszatérve a fagyira (mert most vettem észre, hogy írtad az 50fillérest) Tényleg azért kellett úgy kérnünk, hogy 1 vagy 2 forintos fagyit kérünk, mert volt kisgombóc és nagy gombóc.

Márti
Tényleg volt a répa is. Én azokat a farmereket szerettem, aminek csak fekve tudtam felhúzni a zipzárját és hozzá a nomád ing. És a trapperfarmerre emlékszel?

Kép

KépKép
 


Trapper farmer drága kincsKép jó ha van , de jobb ha nincsKépKép jó kis szlogen volt annak idejénKép

Jah és a szimatszatyor, de nagy szám volt, meg a mikádó kabát hozzáKép

KépKép
KépKép
 


Szimatszatyor... Nem hiszed el, Ági, az apukám mai napig azzal császkál, pedig már lassan 60 éves... De mintha a fiataloknál - úgy értem a tizenéveseknél Kép - is lenne divatja mostanság, nem?

Én is imádtam az alföldi papucsomat, az egész családnak volt, természetesen nekem még csak kicsike... Viszont kamaszként, már a kilencvenes évek közepén tudtam venni egy újat magamnak, azóta is hordom lelkesen.

Rumba-rumba - a Centrumba...
Fulescsacsi
 


Nincs karácsony Corvin nélkülKépKépKép

Cascot akarok kötni, cascot akarok kötniKépKépKép

KépKép
KépKép
 


...mert ez műanyag.

Szeretik önök az ilyen fényt?
Fulescsacsi
 


És a reklámok közül a "Müszi!" Azóta sem tudom miféle cég volt. Kép

És a kockás flanell férfiing! Nekem egyszer Anyu vett egy női blúzt kockás falnellből, és nagyon meg voltam sértve, hoyg miért csak az öcsém kapott férfiinget. De azután jól összement a mosásban az övé, és úgy már jó lett nekem is!

És a koncertek a KEK-en! Ahol mozikban nem vetített filmeket is adtak, pl. a Cápát. Nem is mertem megnézni, csak bekukkantottam néha a vászonra.
 
 


Tejjegy
A húgom 69-ben született vele már volt gyes-en anyukám. Kép
Volt ennek hátránya is, mert én viszont nem járhattam emiatt óvódába, csak nagy csoportba, a kötelező iskola előkészítés miatt.
Viszont nem kaptam étkezést. Minden reggel kis horgolt szatyorba vittem a reggelimet.
Ebédre meg hazavitt az anyukám, mert azt sem kaphattam.

Arra pl. emlékeztek, hogy asszonyok rafiából horgoltak nagyon szép szatyrokat?

Tejjegyet a húgom kapott. A boltban külön láda és külön színű fél literes zacskó volt és csak az vehette meg akinek jegye volt. A narancssárga stim, de zöldre nem emlékszem.
Szerintem csak hároméves korig járt, mert én pl. nem kaptam csak a húgom.
De majd rákérdezek az anyukámra.

A poárom viszont azt meséli, neki zsinórba volt három gyerekük, és akkor szoktak rá a pudingra, mert nem tudtak mit kezdeni a sok tejjel.

Sőt én még tejcsarnokba is jártam (Bp. 1970), ahol kimérve üvegbe árulták a tejet.
Volt külön szélesszájú vastag üvegből tejes üveg. 2,80 volt a tej.
Meg abban is árultak tejet, vastag alufolia teteje volt.

PIldi!
Én nem úgy emlékszem, hogy a szívószálért kelettt fizetni, hanem a péksüteményért.
Vagy iskola tej volt vagy kakaó, de járt hozzá a szívószál + lehetett hozzá kérni vagy kiflit vagy zsömlét.
Én mindig fájó szívvel néztem a többieket, mert nekem nem fizettek elő erre, mert ez a tizórai volt, hanem a normál kajára.

Nagyon finom volt az a bolti kakaó és az volt a jó. hogy volt alja. A szivószállal meg lehetett malackodni, szürcsölni, ill. a kakaó alját kinyalni. Kép

Fagyi volt 50 filléres, de az kisebb is volt.
Két fajta kanaluk volt, 3 meg 5 dekás.
Ma már csak egyfajta kanál van.

Lea!
Felszab tér... ből kifolyólag
Nekem az Oktogon még mindig November 7 tér
ill. a Lehel tér Élmunkás tér
Hiába nap mint nap ott mentem el villamossal metróval annyira belémivódott, hogy csak így tudom/k rá gondolni, azonosítani.

Juca!
Mi a húgommal mindig egy kicsit kicsomagoltuk a konzum szalon cukrot. A barna csokis az övé lett, a fehér vaníliás az enyém, a rózsíszín maradt a szüleinknek. Kép

Lídia!
Nálunk nem a gépsonka, a téliszalámi volt a csúcs.



Astoria sarki hamburger.
Tényleg jó volt, de én mindig csalamádé nélkül kértem, mert utáltam a csalamádét, szerintem büdös. Jó tudom a hagyma, de ez van.

Tina!
És ilyen buszos kis cukrokat mindig húsvét tájékán szoktak bedobni.

Beatrix!
Avatószülök? Az meg mi? Nekem/nekünk olyan nem volt.


Én banánért nem álltam sorba, de kenyérért annél többet.
A péknél vettük a kenyeret, mert az jobb volt mint a bolti, de ünnepek elött mindig hatalmas sor volt. Ja és 3,60 volt és nem hosszúkás, hanem gömbölyű. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


BCsKata!

IGen, emlékszem, na olyan nekem se volt, én akkoriban napközis voltam és azt a kosztot kaptam. A suli büféjében volt 1,90 a poharas kakaó, 20 fillér a szivószál (tán 1,50 a tej, most a kakaóscsigán megakadtam, talán 2,40?), és anyu nekem napi 2 ft büfépénz adott, amiből ugye mindennapra szivószállal nem jött ki, de szivószál nélkül spóroltam heti 50 fillértKép. Büfés néni meglátott, és már tudta, én vagyok az, aki szivószál nélkül kéremKép.
És milyen nagyot szólt, mikor kidurrantottukKép.

És akkoriban még 2 dl-es üveges üditőket ittunk, van még egyáltalán boltokban ilyen? (vendéglátóiparban -lagzikon pl- láttam ilyet még, de sima boltokban?)

Ja, a suli előtt állt egy hatalmas eperfa. HOgy én mennyit ettem akkoriban. Most meg már alig vannak ilyen fák, pedig fincsi. (tudom, tudom, anno a selyemhernyó miatt szaporitották nagyon)
(Ja, ha vki megy a vasúttörténeti parkba, annak a közelében van egy (két éve volt) ilyen fa, lila)

Ildi

Ildi
 
 


Bigacsiga Kata!

Az avatószülő kötötte fel az ünnepségen a kisdobos- vagy az úttörőkendőt. Minden gyereknek volt avatószülője, ott állt mellettünk az ünnepségen, a fogadalomtételen (vagy eskünek hívták? már nem is tudom!). És az avatás apropóján ajándékot kaptunk tőlük. Mindig könyvet. Kép

Beatrix
 


Beatrix!

Köszi az infot, de így sem ugrik be semmi ilyen.
Maximum talán az, hogy a kéket egy pirosnyakkendős kötötte fel, de semmi más.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok, végig olvastam az elejétől, mert nagyon kíváncsi voltam, ki mire emlékszik. Nagyon jó!!!
Amik eszembe jutottak még:
- Reklám: "KÖSZÖNJÜK NÉKED SÁRVÁR, SÁRVÁRI TERMÁL KRISTÁLY!" (És az idős bácsi, v. néni lecsúszott a korláton!)
- Cunga-Lunga (sárga papíros) rágó! A'szem 3 Ft volt.
- 2 dl citromlés üvegbe vittük a teát suliba!
- Lányok a hajukba a copfra papírzsepiből készített szegfűt tettek (ÉN is), és volt sárga meg rózsaszín p.zs. is!
- Konyharuha, amin kalóriatáblázat volt!
- Ált. 5.-ben technikaórán kék papír trabantot kellett készíteni! (Hányast kaptatok rá?)
- Mesesajt, utas csoki. Meg azok az apró kemény szivecske alakú cukorkák. Narancssárga, rózsaszín, zöld, halványlila - mindegyik más ízű.
- Szagostoll! (Osztályfőnökünk nem engedett azzal írni, ha bekérte a füzeteket, mert útálta a szagát!)
- dobogó volt az általános suliban!

Ennyi jutott eszembe, hátha még vannak jók és feléled a topik! Kíváncsian várom!

 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron