Új privát üzeneted érkezett!

Kati! nagyon drukkolok Nektek és kívánok előre is sok erőt mindkettőtöknek (babának és mamának)
 


Sziasztok!

Kati: most már tényleg nem sok van hátra.Drukkolok,hogy olyan szülésed legyen mint amilyent szeretnél.
Aliz:Neked is hamar itt lesz az idő.Szép nagy baba ígérkezik.

Valaki tud valami Éviről és Giziről?

többiekkel mi újság?

Mi jól vagyunk.Andris már 8 foga van.Egésznap mozgásban.Noémi oviban,ahol már van egy barátja.Martinnak hívják a kisfiút és tipikus"szívtipró"szőke haj kék szem. :lol: Néha olyanokat beszól Noémi.Valamelyik nap a következőt mondta.Andris valami játékát bántotta.Ráütött a kicsi kezére.Mondom neki,hogy ne bántsa elég ha rászól .
Erre ő a kicsinek:Fejezd már be mert rögtön agyonváglak! :roll:
Egyik este ittunk bort,Ő meg közli velem,hogy:Anya ne igyál sokat,mert berúgsz mint állat! :shock: :roll: És még csak 1,5 hónapja ovis.

Jó hétvégét mindenkinek!

Móni
 
 


sziasztok,

még egyben.....

Móni, Noémi csúcs lehet :-)

Üdv
Kati

Kép
 

 
 

Üdv mindenkinek!

Kati, már csak 7 nap. Ildikó valóban jó választás, mikor én voltam bent, akkor ő is betegként feküdt az osztályon. De azért a reggeli sürgés-forgásban besegített. Sógornőm is nála szült, nagyon dicsérte. Drukkolok nektek! Küldj smst, ha megszületik a kiscsajszi!

Imádom a nyarat, meg a jó időt. Minim szinte egész nap a szabadban, tegnap már strandolt is az udvaron. Jó barna, pedig még csak nyár eleje van.

Timcsinek boldog szülinapot!

vhencsi
Kép
 
 


Sziasztok!
Kati!Viszaszámlálás!Hogy érzed magad?Van valami jel?Szorítok nagyon nektek!

Heni!Köszönöm!Jó nektek,hogy van udvarotok! :D :D Beni is állandóan kint lenne,de azért már neki is van egy kis szine. :D

Remélem többiek is jólvannak! :D

Üdv mindenkinek! :D

Kép
Kép
 


Hello Lányok!

Remélem, hogy majd Kati valahogy tudatja velünk ha megszületik a kislányuk! Nagyon izgulok érte, mert én leszek a következő! Nekem is már csak 25 napom van hátra, ha úgy dönt a kisfiam, hogy végig bent akar tartózkodni! És mint tudjuk a kisfiúk nem nagyon szoktak sietni...
Úgy érzem, hogy már kicsit elhelyezkedett lentebb, mert eddig egyáltalán nem tudtam oldalra fordulni alváskor, most pedig ez is megváltozott. A másik pedig az, hogy néha-néha már olyan furcsa "fájdalmat" is érzek! Nem tudom, hogy ő csinálja - e, vagy ez valami más lehet-e!
Az idő tényleg nagyon jó, bár nekem nem olyan kellemes ez a hirtelen meleg, de az anyukáknak biztos nagyon jó, hogy sokat kint lehetnek a szabadban a gyerekekkel!

Mindenkinek üdvözlet: Aliz
 


Sziasztok!

Csajok!Ha valakit tudtok,hogy diane35 szed!Van 3 havim,2 szem hiányzik belőle,sajna a gyomromnak nem testszik az összetétele.A blokk megvan,4500ft volt,3500ft-ért eladnám.


Kismamiknak kitartás ebben a nagy melegben!Pihizzetek sokat!

Móni!Tetszik a sztori!Szét nevettem az agyam!Nemsemmi! :D Kis dumaládák!Van min meglepődnünk! :D Puszi nektek is!

Üdv mindenkinek! :D

Kép
Kép
 


sziasztok,
köszi a drukkot, most megyek majd beutalóért UH-ra, délután meg dekkolhatok Malbaskira várva, de a dokinő mondta, hogy kellene egy UH, hogy lássa hogyan érzi magát a pici, a méhlepény milyen, stb. Megpróbálom majd megkérdezni, hogy kb. milyen súlyban van a nagylány, kíváncsi vagyok kegyeskedik-e megmondani a doktor úr...
A tegnapi ctg semmit sem mutatott. Jóslófájások vannak, főleg éjjel, mindig reménykedem, hogy na beindult... de aztán 1-2 fájás és vége :-(
Heni, majd küldök sms-t és akkor tudod értesíteni a többieket is :-) Istvánnak is olyan jó színe van, csavarognak a nagypapival, és megvannak az első rövidnadrágból adódó térdsérülések is :-)
Ez a meleg most nekem sem esik annyira jól, a lábam is elkezdett bedagadni.

Na puszi élvezzétek a jó időt!

Kati
 


Szia Kati!

Én is sokat gondolok Rátok, megy a drukk Vásárhelyről is :-)
 
 


Hello csajok!

Tegnap este 7-kor megszületett Csenge baba, 3650g és 53 cm. Mindketten jól vannak.

vhencsi
Kép
 
 


Kép

GRATULÁLOK KATI&CSENGE BABA!
 


Sziasztok
Először is gratulálok Csenge babának és a mamának jó egészséget kívánok nekik.
Kicsit régen jártam erre fele mert először net szolgáltatót váltottam ami miatt nem volt pár hétig netem utána meg bedöglött a gépem de most már vagyok.
Remélem mindenki jól van,nálunk sok minden történt az elmúlt pár hétben,kiderült,hogy fiunk lesz :D ,a 28-ik ultrahangon kiderült,hogy már 32hetes vagyok ez volt egy hónapja,a doktornő szerint ez csak egy uh eredmény majd meglátjuk,hogy június 2-án mit mond,de a védőnő is azt mondta,hogy szemmel láthatólag leeset a hasam szóval lassan pakoljam össze a cuccomat.
Teljesen össze vagyok zavarodva mert nem mindegy,hogy 4 vagy 7 hetem van hátra,de a tejem már egy hete esténkét folyik :oops: nem tudom,hogy minek tudhatom be de a lányommal nem volt tej folyásom.Szóval röviden ennyi.
Mindenki jól van?
Üdv:Krisztina
Kép
Kép


Sziasztok!
Először is Katinak gratulálok Csenge babához. :lol: Szép nagy lány lett!
Épp tegnap gondoltam rá,hogy mi lehet velük.Köszi Heni az értesítést.:)

Kriszti:Az nem baj,hogy folyik a tejed.Pl amikor Noémivel terhes voltam és 31 hetesen befektettek nekem is folyt a tejem,de csak akkor ha szobatársamnak kihozták szoptatni a babát.Andrissal nem volt tejfolyás.Az viszont tényleg nem mindegy,hogy 32 vagy 37 hetes vagy.

Mi jól vagyunk csak a kicsinek folyik az orra.Sokat vagyunk kint,már egész "barna" mind a két gyerek.

További jó hetet mindenkinek!

Móni
 
 


Kép
Kép

ez előbb elmaradt.

Móni
 
 


Sziasztok!

Kati!Gratulálok! :D Szép nagy lány lett Csenge! :D Egészséget és sok sok tejcsit kívánok nektek! :D

Kriszta!Szorítok neked is hogy időben jöjjön a picikéd!Választottatok már nevet neki?!Vagy lemaradtam!?

Mi is kintvagyunk állandóan én leis égtem kicsit. :oops:


Üdv mindenkinek!

Lindi!Hogy megy a bicajozás nagyfiadnak?Élvezi?

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Bocsánat, megint jól eltűntem :oops: :oops: :oops:

először is, GRATULÁLOK Katinak CSENGE babához!!!!
Nagyon jó egészséget, és sok sok tejcsit kívánok!!! Várjuk a képeket!!!!!

Végre nálunk is újra beköszöntött a gólya :) :lol:
Botonddal mi is rengeteget vagyunk kinn, de nagyon óvon a naptól, mégis tiszta csoki már :lol:

Megpróbálok gyakrabban jönni!

A kismamiknak nagyon drukkolok a közeledő szülésekhez!!!!!

Bea

Kép
Kép
 
 


Gratulálok én is Katinak és Csengének!:) De jó már nekik!:)

Kriszti:
Te meg jól megugrottál ám, kicsit nem figyelek oda és beelőzöl. :D :shock:
Az én babám is elég nagy, pont tegnap volt UH-n :shock: Jó lenne, ha én is pár héttel előbb látnám meg. Persze tudom, hogy nem tőlem függ...

 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van én momentán ennek a lehűlésnek nagyon örülök :lol:
bertina:nem akarlak leelőzni de ez van :lol: Te jól vagy?Cukorral minden rendben?
Jön valaki holnap tanácsadásra?
Üdv:Krisztina
Kép
Kép
Kép


hello lányok!

ma voltunk NST vizsgálaton. Mindent rendben talált a dokibácsi, így jövő héten kell újra megjelennünk, hacsak addig kisfiam nem gondolkodik el a kijövetelen.
Én is örülök ennek a lehűlésnek, kisbabám aktívabb is, mint a nagy melegben.
látom, többen abban bíznak, hogy előbb érkeznek a babák, de én úgy látom nem igazán sieti el egyik baba sem.
Szóval mindenkinek kitartást!
 


Kriszti:
Igen, eddig jól volt a cukrom...nem annyira nagy durranás a diéta...gondoltam, mert itt-ott fagyi is belefért. Most azért kezd már izmosodni. Olvastam a neten, hogy a 35hétig emelkedi a cuki...legalább. Jövő héten megyek a diabetológushoz is talán...

Szerintem én nem megyek holnap, mert most csak szerdán kell mennem a dokimhoz, így ráérek kedden. Majd megálmodom...

butterfly:
Ahogy mondod...nemigen sietnek. :D :D Bezzeg mi...így a végén. :D Bízzuk csak rájuk!:)

 
 


Sziasztok!

Először is Kati gratulálok Csenge babához. Remélem jól vagytok! Istvánka is biztos nagyon édes a kicsivel :)

Timcsy!

A bicajozás nem annyira megy még jól. Nem akarom erőltetni, de Dani sem nagyon akar azóta bicajozni, hogy levettük a pótkereket. Nem nagyon megy neki, nincs sikerélmény és így nem is olyan jó, de nem adjuk fel!

Mindenkinek szép hétvégét, bár az idő max pihenésre alkalmas, meg nekünk vizsgázásra. Szorítsatok, mert pénteken lesz a két legnehezebb vizsgám!

Lindi

Kép
 
 


+ egy évet adjatok hozzá :)
 
 


sziasztok, most nagyon rövid leszek, majd később mesélek, jól vagyunk, csütörtök óta itthon, tejci van bőven, teszek fel képeket :-)
Pusza mindenkinek

Kép
Kép
Kép Kép
Kép
 


Sziasztok!


Gratulálok Csenge babához!
Nagyon gyönyörűűűűűű! Irigykedek ezerrel!
Sok-sok boldogságot kívánunk. Sok tejecskét és nyugodt éjszakákat!

Puszi Mindenkinek!

Edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kati: gratulálok Nektek, nagyon szép a kislányotok! Remélem minden rendben van mindkettőtökkel, sok-sok tejcsit kívánok!
Nekem is már csak azzal telnek a napjaim, hogy számolom, hogy mennyi is van még hátra?! Szeretnék már túllenni rajta, és már nagyon kíváncsi is vagyok, milyen lesz a kisfiúnk! Igazából mostmár bármikor történhet valami! Már alig várom, hogy megpillanthassam!

Remélem mindenki jól van!

üdv, Aliz
 


Sziasztok!

Kati:Nagyon szép kislányod van.Látszik a pofiján,hogy elégedett!Látom a képen,hogy István a fő segítséged! :D Jó egészséget és sok tejcsit!

Mi jól vagyunk.Majd teszek fel képeket Andris szülinapjáról.Hát miket művelt volna ha hagyom. :shock: :lol: Szombat délután pedig elindult magától.Egyszer csak fogta magát és elindult Noémi után.Ment egy darabig majd leült és megtapsolta magát. :roll:
Azóta is gyakorol,de az ágyon jobban szeret menni,aminek én nem nagyon örülök.
Vasárnap Géderen voltunk a lovas versenyen,mert két sógorom is indult.Noémi először nem akart felülni a lóra,de később meg elég volt levakarni róla.Andris is csak arra akart menni.Estére jól elfáradtak.

Aliz:Már neked se sok időd van,és meglesz Benedek.Drukkolok,hogy minden oké legyen.
Bea neked is gratulálok a kistesóhoz!


Többiekkel mi újság?
Jó hetet mindenkinek!

Móni
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

ma újabb vizsgálaton voltunk! Rövidebb ideig tartott mint a múltkori, és már vannak joslófájások, valamint elég kemény a pocak! Érdekesnek találtam, hogy dokibácsi azt mondta, hogy vizsgálat, vagy UH-t nem csinál, de hát ő tudja. Ha jövő hét szerdáig nincs semmi, akkor kell újra menni. Remélem, hogy addig azért történni fog valami, mert már nagyon várom a kissrácot, és jobb is lenne túllenni rajta.
Mindenkinek minden jót!

üdv, Aliz
 


sziasztok,

Aliz, először is szorítok neked, hogy meglegyen már az a bébi, és hogy olyan könnyű, és gyors szülés legyen mint az enyém volt most!

A részletek: még péntek este, 22-én voltam a dokinőnél, és ctg-én de semmit sem mutatott, bár a vizsgálaton már mondta a doktornő, hogy aznap már 3 babát segített a világra így reménykedhetek hogy a frontok nekem is "segítenek" :-) Hétfőn kellett volna túlhordással befeküdnöm, amit nagyon nem akartam, és kérleltem Csnegét hogy igyekezzen kifelé :-)
Szóval péntek éjjel már hébe hóba jöttek a fájások, amik szombat délelőttre negyedórásokra rendszeresedtek. Gondoltam rásegítek a dolgokra, elmentem piacra meg a városba vettem néhány dolgot, közben akikkel találkoztam ismerősökkel, mindenki csodálkozott hogy miért nem húzok már a kórházba negyedórás fájásokkal, ne flangáljak.

Dél körül pihiztem, de aludni már nem tudtam, és fél kettőtől már sűrűsödtek, és fél három körül amikor már 5 percesek voltak. és kezdtek valóban fájni is akkor hívtam anyóst hogy jöjjön el Istvánért, én meg elindultam zuhizni és hajat mosni, hajmosás közben elment a nyákdugó, és törülközés közben is folydogált még, szóval felhívtam a dokinőt és a szülésznőt. A szülésznőm pont ügyeletes is volt, így 3 körül értem be, akkor már jó 2 újjnyira kitágultam, és a ctg is mutatta a fájásokat rendesen. 4-re kész voltam az előkészítéssel is, mire kijöttem a wc-ről addigra már a férjuram átöltözve várt a szülőszobán. Még sétálgattam, aztán jött a megváltás, a szülésznő hozta a labdát, na amíg azon ülhettem addig király volt minden, Ildikó a szülésznő és Krisztián masszíroztak ha kellett, és folyamatosan beszéltünk, hogy mit érzek, hol tarthatok éppen, stb. aztán negyed 6 körül a dokinő megrepesztette a burkot, onnan már feküdni kellett és jött a neheze, de Ildikó végig segített, mondta mi történik, mire számítsak, hol tartunk, mivel tudnék még jobban ellazulni, hogy lélegezzek, mikor csinálom jól, mi az ami esetleg nem jó, de közben a dokinő és megdícsért hogy milyen jól haladok, ahogy a nagykönyvben meg van írva. És hogy mi ez a csend, nem is kiabálok. Aztán szólt a szülésznő, hogy a következő kér fájásnál próbáljak meg minnél lassabban levegőt venni és kifújni, hang nélkül, mert a méhszáj szinte teljesen eltűnt és ha ez sikerül akkor valószínűleg jön a tolófájás, és így is lett, sikerült nyugodtan lélegezni, koncentrálni és jött is a tolófájás, és 2 tolófájás és kb. 4-5 nyomásra kint is volt Csenge baba, a köldökzsinór 2x a nyakán volt, de szerencsére olyan hosszú volt hogy nem feszült meg így ez egyáltalán nem akadályozta a szülést. Gyönyörű volt, tiszta máz, nem volt túlhordva. Egy biztos ég és fölld volt a két szülés, ilyennek kellene lennie mindenkinek, hogy figyelnek rád, segítenek, tényleg mindenki türelmesen, segítőkészen állt hozzá mindenhez és ennek köszönhetően nem féltem, nem voltam ideges, végig észnél voltam, és tudtam, hogy minden a legnagyobb rendben halad, olyannyira hogy semmi gyógyszert sem kellett kapnom pl. oxitocin infúzió vagy bármi gyógyszeres gyorsítás, ami egyébként rutin lenne. És így este 19kor pontosan megszületett a lányunk, szóval azt kell mondjam, hogy kb 2 óra volt ami keményebb volt, de azon is átsegített, hogy végig az egyik kezem a férjem, a másikat a szülésznő fogta. Úgyhogy aki Kalocsán szül csak ajánlani tudom Ildikót, mert annyira lelkiismeretes és olyan jól segíti végig a vajúdást és a szülést, hogy az valami csoda. A doktornőt is csak ajánlani tudom, minden nap megnézett, hozatott jeget a nővérekkel, mert a lidokaintól azt mondta kék-zöld a gát, de már másnap reggel a szülés után az első szopit ülve szoptattam, hogy még a dokinő is csodálkozott hogy így tudok ülni, tized annyira sem volt bedagadva a gátsebem, mint Istvánnal, és egyáltalán sokkal jobban éreztem, magam, nem szédültem, stb.
Bocs a hosszú beszámolóért, de szeretném ha jót is lehetne olvasni a kalocsai szülésekről :-) és nekem ez most igazán pozitív élmény volt az elő után. Még miközben varrt össze a dokinő, azt előző szülést elemeztük, és bizony csodálkozott néhány dolgon, de szerencsére ez már a múlt, és most szép élmény volt a szülés :-) Minden kismaminak ilyet kívánok!

Csenge baba eszik, alszik, néha már egy egy órát ébren van és nézelődik, még 2 és fél - 3 óránként eszik, ami remélem majd idővel kicsit kitolódik, főleg éjjel. De a lényeg hogy van tejci így ha kér akkor szopizhat kedvére :-)

Aliz, Neked nagyon szurkolok, várjuk a híreket!, a többi kismaminak is, vigyázzatok magatokra!

puszi
Kati
 


Edit, köszi a képeslapot, nagyon aranyosak vagytok!!!! :-)
 


Sziasztok!

Kati, igazán örülök hogy ilyen részletesen leírtál mindent. Annak pedig még jobban hogy minden jól sikerült és könnyen ment nektek! Remélem, hogy nálunk sem lesz gond! Igaz, én tapasztalatlan vagyok e téren, így nem igazán tudom hogy mik fognak történni. Persze lehet mindenfélét olvasni, de majd a gyakorlatban, hogy mi lesz hogy lesz...
Mostmár tényleg bármelyik pillanatban jöhet a kis Picurka, de szerintem nem fogja elsietni a dolgokat. Dokibácsi azt mondta, hogy ha a kiírt napig nem érkezik meg, akkor nem szabad várni tovább, akkor befektet és megindítják a szülést!

Köszi a drukkot!

Aliz
 


Sziasztok!
Remélem mindenki jól van.
Kati:gyönyörű a kislányod :D ,én is Kalocsán szülök és a doktornőnél a szülésznőm meg az Aszódi Heni lesz.Szeretnék én is ilyen könnyen megszülni mint te.Kati kérdezhetek valamit priviben?
Mindenkinek szép napot sziasztok.
Kép
Kép
Kép


sziasztok,

gyors bekukk, ma éjjel nem sokat aludtam, haspók kislányom szinte egész éjjel evett volna :-)

Aliz, felőled érdeklődöm, izgulok Értetek ezerrel!!!!!

Üdv
Kati

Ui.: Edit hallom István is lencsevégre került tegnap :-) Köszi a segítséget!!!
 


sziasztok!
Megvolt kedden az uh. már nem is mondom,hogy hány hetes vagyok,össze vissza pakolnak időben :( de tegnap voltam a dokinőnél azt mondta,hogy ne foglalkozzak az uh eredménnyel mert a kicsi feje már teljesen lent van és bő egy ujjnyira ki vagyok tágulva ezért tegnap már ctg-én is voltam meg vasárnap is kell mennem reggel 9-körűl ctgre.szóval majd csak lesz valami de egynek nagyon örülök,hogy a dokinő szerint meglesz simán mert nagyon lent van a baba feje. :D .Mindenki jól van?Bertnina Te hogy bírod?
Kép
Kép
Kép
Üdv:Krisztina


Sziasztok!:)
Kriszti ennek a fele sem tréfa! Én ennyire nem állok jól.:D Dagadnak a lábaim ezerrel, de ezen kívül semmi panaszom. Zárt méhszáj, nullás érettség, a baba extra nagy és köszönöm jól vagyok.:) NST-re én is járok hetente...azt mondják ok....legalábbis eddig.

 
 


sziasztok!
Vasárnap voltam ctg-én mutat már fájásokat de ez még talán csak jósló fájások legközelebb 26-án kell mennem ha addig meg nem szülök legalábbis ezt mondta a doktornő.Majd meglátjuk.
Bertina:mikor jössz tanácsadásra?
Mindenki jól van?
Kép
Kép
Kép
Üdv:Krisztina


Kriszta:
Nekem be kell ma mennem a laboros eredményemért, mert a dokim szerint sápadtkás vagyok, szeretné látni. Mérésekre nem maradok, 2 hete voltam pont így kedden. Túlzásba nem akarom vinni:))) Ha még egyben leszek, lehet elugrom jövő csütörtökön. Azt sem tudom, hogy mennyire fontos ez még. Te most a héten akarsz menni?

 
 


Bertina:
Én is csak a jövőhéten csütörtökön mennék ha még egyben leszek,most pénteken reggel csak pisit kell vinnem mert valamit találtak benne (sok a fehér folyásom) ami a doktornő szerint nem gáz csak a védőnők erőltetik.Én legközelebb 26-án megyek ctg-re ha addig meg nem szülök. :D Megadod a számodat priviben?Jó lenne egy kicsit beszélgetni.
Kép
Kép
Kép
Krisztina


Kriszti:
Küldtem priviben:)

 
 


sziasztok Lányok!

örömmel értesítek mindenkit, hogy 2009.06.13-án megszületett a kisfiúnk Benedek, 3420 grammal és 56 Tcm-rel.
Tegnap jöttünk haza, mert elég súlyosan besárgult, így egy hétig fénnyel kezelték, de szerencsére mostmár minden rendben van. Nagyon mohó, 100 grammokat szopizik! Oda kell figyelnem, mert ha túleszi magát, akkor meg fáj a pocika.
Kati: köszi hogy izgultál miattunk, röviden annyit mondanék a szekszárdi ellátásról, hogy én maximálisan megvagyok elégedve éppúgy a szülésznőkkel, mint az orvosommal. A plusz egy hét alatt mindent megtanítottak nekem, így nagyon jó itthon hogy már tudom az alapvető szükségleteit.
Csenge hogy van? Ti merre laktok amúgy? Hátha egy-egy séta során összefutunk.
képet nem tudok lekicsinyíteni sajnos, de majd még próbálkozom!
 


Butterfly:
Írígy,írígy és még egyszer írígy..:)) GRATTULÁLOK, sok boldogságot kívánok!:)
Én is nagyon várom már a szekszárdi kórház vendégszeretetét, de egyelőre köszöni a kisfiam, jól érzi magát. Örülök, hogy jó véleményed volt a kórházról. Ki volt a dokid?

 
 


sziasztok,

Aliz, nagyon nagyon GRATULÁLUNK!!!! Jó egészséget és sok tejcit Nektek!!!! Örülök, hogy jók voltak a tapasztalatok, az a lényeg, hogy jó érzésekkel távozz. Én össze sem tudom hasonlítani, hogy most mennyivel jobban bírom fizikailag a szülés utáni heteket! Nekem sokat sokat számít, hogy most "könnyű" szülésem volt és Csenge is sokkal nyugodtabb baba, mint István volt. Tegnap már takarítottam a két gyerek mellett sőt főztem is :-)
Mi a Gábor Lajos utcában lakunk, ha bármikor van kedved összefuthatunk sétálni babakocsival, szólj ha már sétálgattok.
Az igaz hogy a második babánál már sokkal bátrabb az ember :-)
Egy kis pocakfájás nálunk is előfordul, mert enni imád de büfizni nagyon nehezen sikerül, de szerencsére egy kis szélcső és a probléma megoldva :-) Nincs órákig tartó sírás mint Istvánnál.
Csenge 3 hét alatt 4,55 kg-ra hízott, akkor bevittem tanácsadsára megmérni, meg a kis pofiját megmutatni a dokibácsinak mert elég csúnya kiütéses, de csak tejsömör, igazából a védőnőnk és a doki is azt mondta hogy elmúlik és egyáltalán nem csúnya, persze én mindig súlyosabbnak látom a helyzetet :-)

Kismamik remélem Ti jól vagytok, mindenkinek szorítok, hogy könnyű és gyors szülése legyen!!!

Mindenkinek puszi

Kati



Kép
Kép Csenge 1 hónapos!!!
 


Sziasztok!

Aliz gratulálok a kisfiadhoz.Jó babázást és sok tejcsit!!!!


Kati.Nagyon tüneményes Csenge.Kis pufók. :) Hasonlítanak egymásra Istvánnal.Különben én is sokkal jobban voltam a második szülés után mint először,pedig Andrissal jobban megszenvedtem.Az első hónapban úgy éreztem,hogy szét tudnék robbani az energiától.Sajnos ez már a múlt! :( Most örülök ha este 10.kor ágyba kerülök.Reggel korán kelek,hogy az olyan dolgokat amit melletük nem lehet meg csinálni meg legyenek.
Noémi most már nem jár oviba,majd csak ősszel.Nyaralni megy majd a Foktői Mamához.
Andris 1 hete már önállóan megy,sőt inkább szalad.Még mindig szopik 3-4x.Az éjszakáink változatosak.

többi kismami és babás anyuka,hogy van?


További szép hetet mindenkinek!

Móni
Kép
[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 7.1925.jpg[/img]
Kép
Kép
 
 


Kép

Ez az előbb lemaradt!

Móni
 
 


Sziasztok!

Első két napunk itthon viszonylag jól telt.
Nekem Dr.Imre József az orvosom, de a két akkor szolgálatban lévő szülésznő (Sára és Gyöngyi) is rengeteget segített! Ha épp hozzájuk kerülsz, akkor ne félj semmit, mert nagyon megértőek és türelmesek voltak.
úgy vettem észre, hogy ha Beni nem kapja meg a szokásos 100-120 ml tejcsit, akkor aztán van cirkusz. De mindemellett meg félő, hogy fájni fog a pocija.
Kati: Csenge mennyit szopizott mellből ilyen korában? Mert Beni néha akár 90-et is, néha meg csak 20-at. Akkor hogy is van ez?





Kép Kisfiúnk Benedek
 


Sziasztok!

Aliz:Tündéri ez a kislegény!VÁltozó,hogy mikor mennyit szopiznak.Én személy szerint nem javaslom a minden étkezés utáni mérést,mert azzal csak magadat stresszeled,hogy most miért csak ennyit vagy annyit evett.Ők tudják,hohy mennyi kell nekik. :)

Móni
 
 


Sziasztok,

Aliz, őszintén fogalmam sincs mennyit szopizott, mert nem volt itthon mérleg és nem is lesz, egyetértek azzal, hogy felesleges mérni, és teljesen változó mennyit szopiznak, még a kórházban méricskélték, ott volt, hogy 100-at, utána meg csak 40-et szopizott. Tegnap a nagymérlegen megmértem és már több mint 5 kg!!!! Ameddig látod, hogy van teli pelus, pisi, kakai rendesen addig eleget szopik. Most abszolút igény szerint szoptatok, ha kéri akár 1,5 óra után is adok neki, nem fejegetem, és így tényleg totál beáll a tejci a baba igényeire. Istvánnal néztem az órát, hagytam ordítani, stb, hát megfogadtam, hogy a másodiknál amikor kér akkor kap. Lehet hogy ez is hozzájárul, hogy nyugisabb baba, már volt egy két éjszaka amikor 4,5 - 5 óra is eltelt két szopi között, remélem szép lassan majd rendszereződnek ezek is, de Istvánnal 5 hónapos koráig keltem 3 óránként éjjel.
Főleg most nyáron szerintem az időtől is függ hogy mennyit kívánnak, akárcsak mi felnőttek.

Megyek mert kicsit kiviszem az udvarra levegőzni a hölgyet mert úgy hallom nyűglődik kicsit :-)
Üdv
Kati
 


ja a lényeg, gyönyörű formás baba!!!! Gratula mégegyszer!!!
 


sziasztok!

köszi a véleményeket, úgy néz ki az én babám beállt a 100-110-kre.
nagyon aggaszt,hogy mellből nem akar szopizni. (néha csak 30-40)Nem tudom mi lesz így. Persze cumiből könnyebben jön...

Kati: Ti is nagyon aranyosak vagytok a képeket, látszik Csengén hogy milyen elégedett baba. És rajtad is látszik, hogy rendben mennek a dolgok!

üdv, Aliz
 


Aliz, akkor jó fárasztó ha ennyit kell fejned, nem próbáltad esetleg bimbóvédővel, igaz hogy abból sem jön jobban, de talán be tudod kicsit csapni,mert az hasonlít a cumisüvegre, és aztán vissza szoktatni csak cicire, csak egy ötlet.... kérdezd meg a védőnőt..., szerintem a 100-110 az bőven jó, de ha kevesebbet szopizik akkor lehet hogy csak szomjas, ilyen időkben simán lehet.
Csenge most legnagyobb meglepetésemre bekapta a hüvelykujját és ezerrel cumizza :-) úgy látom ebben István követi majd :-) Csak a nagy csönd volt gyanús :-) megyekmert itthon van apa ebédelni

üdv
 


sziasztok Lányok!

mi újság mindenkivel? Velünk minden rendben van, szépen gurulnak egymás után a napok! Tegnap voltunk először sétálni, babám egy hét alatt 50 dkg-t hízott, pofisodik nagyon.
Szoktak a babának vizet adni? Honnan tudom, hogy csak szomjas? Csak érdeklődöm!
Kati: ha jól tudom a Ti utcátok a város másik felén van, mi a Mórán lakunk. Merre szoktatok sétálni?

Kismamáknak kitartást ebben a fülledt melegben!

Aliz
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: