Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Köszönöm az értékes hozzászólásokat!!!
Akkor azt mondjátok, hogy ne eröltessem??? És akkor nem lesz baj az oviba??? Ma is teljesen kikészített. Nálunk kicst az is a gond, hogy jön a tesó és pont most vagyok ebbe a nagyon álmos időszakba de sajna nem tudok pihenni, ez még nem is lenne akkora gond csak az ovitól tartok nagyon. Hát valahogy csak alakul Kép
Köszi: Niki
 
 


Lani,
az én fiam, amikor 1 éves lett, köszönte szépen a nappali alvást. Kép De az oviban nagyszerűen elaludt. Részben sztem a már említett nagyobb kifáradás miatt, és talán a csordaszellem is besegített. Kép

Az apám erőltette az alvást (amikor Ruben elkezdett nem aludni nappal - sajnos együtt éltünk), de csak hatalmi harcok lettek belőle, és elkezdett Ruben játszmázni velünk. Amibe mi szépen bele is sétáltunk... Én úgy gondolom, hogy ha nincs alvásigénye nappal, akkor hiába is erőszakoskodunk. Kép

Magunkról: hurrá, hurrá, hurrá, Recs csak egyszer vagy egyszer sem ébred!!! Köszi még1* mindenkinek!!! KépKépKép

Virág
Virág
 


Ááááá (hatalmas ásítás) Kép

Niki,
unokahúgaim (mindkettő) két éves korukban teljesen felhagytak a nappali alvással. Az oviban sem aludtak. Nem volt velük semmi gond, eljátszottak csöndben, míg a többiek aludtak. Hozzá kell tennem, hogy a nagyobbik hiperaktív gyerek, a kisebbik Down-szindrómás.

OFF
Adrienn,
cseréljünk Kép De a köv. kölöknél kérem vissza, mert jól bevált Kép Komolyra fordítva a szót, nem biztos, hogy olyan bőtejű vagyok, csak Cicó nagyon kisétkű, mindig is elvolt olyan adagokkal, amiken más korabeli baba hangosan röhögött volna, most meg már kezd is lassan leszokogatni, egyre kevesebbet szopizni. Ráadásul a cicim nagyon pici (70B-s melltartót hordtam terhesség előtt, most 75B-set, de már látom, hogy teljesen vissza fog menni az eredeti méretére vagy még kisebbre), és kicsi a tárolókapacitása. Azaz az a tejemnnyiség, ami egy nagyobb ciciben még lazán elpangana, nálam már csomósodást csinál. Szóval nem biztos, hogy jól járnál vele Kép
Ja, nem emlékszem, melyik topikban kérdezted: kommunikációkutató és -oktató vagyok. Hát te?

ON
Virág,
hurráhurráhurrá Kép Nem osztanád meg velem magánban részletesen, hogy hogy csináltátok? Ugyanis Cicó kezd sportot űzni a sok kelésből, és mivel valamikor nekem is aludnom kell, arra gondoltam, hogy lejjebb faragnám az éjjeli szopik számát, vagy esetleg elhagyogatnánk fokozatosan, mert akkor ha ébred is, néha Apa is tudna ügyeletet vállalni, és akkor talán én is alszom egyszer-egyszer. Igaz, ez az egy gyerek kutyafüle a te négyedhez, de nekem - ugye, milyen lekvár vagyok? - pillanatnyilag eddig tart a tűrőképességem. Nappal nem tudok aludni (nincs is mikor), és éjjel a harmadik kelés után egyszerűen egy jó órát mindig forgolódom, nem tudok visszaaludni. Aztán mire elszenderednék, már kelhetek újra. Onnantól meg aztán teljesen vége az alvásnak Kép Igaz, Cicó még pici, 14 és fél hónapos, de mivel csak pár kortyokat szopizik éjjel, sőt már nappal is csak egyszer vagy max. kétszer van rendes "nagy" szopi, talán kibírja előbb-utóbb éjjel cici vagy legalábbis ennyiszer cici nélkül...
Bocs a zavaros stílért, de az éjjel kilenc óra alatt hatszor keltünk, és kissé kómás kezdek már lenni...

Cory,
hogy volt, amikor Balu egyszercsak magától átaludta az éjjelt? És mekkora volt akkor?

Kérek egy pici energiát Kép
Üdv
Kriszi
 
 

 
 

Köszi lányok remélem tényleg nem lesz semmi gond, de én azért nem adom fel és bízom benne, hogy ez valóban csak átmeneti ahogy Cory mondja!!!
Köszike
Niki
 
 


Sziasztok!

Régen nem jártam itt, nem is tudom, hogyan felejthettem el... bocsi... Kép

Virág, Kriszi! Köszi az érdeklődést, nálunk sajnos változatlan a helyzet. Kép Leteszem Lacikát este 9 óra körül, melléfekszem, mesélek, azután még egy fél óra - órát ott kuporgok az ágya szélén csöndben, mire álomba merül. Szóval fél10 - 10 óra körül alszik el. Utána legkésőbb éjfélkor már kiabál értem, és kezdődik a műsor. Átmegyek, több-kevesebb idő alatt visszalaltatom, visszafekszem, alszom 20-30 percet, és már hív megint. Kép Max. hajnali 3 óráig birom, akkor átviszem közénk. De sokszor már hamarabb átjön ő. Utána köztünk alszik, de ott is sokat forgolódik, és meg-meg ébred. Kép
Mindkettőtöknek irígykedve gratulálok a gyors javuláshoz, amit elértetek. Remélem, előbb vagy utóbb nálunk is lesz valami pozitív változás.

Amcsi! Én az egész terhességem alatt mindig álmos voltam. A harmadik harmadban betegácsiban itthon maradtam, és sokat pihentem, minden délután aludtam, stb. Viszont amióta megszületett a kisfiam (26 hónapja) nem aludtam ki magam. Szóval tuti, hogy nem attól alszik jól a kisbaba, hogy az anyukája sokat pihizett a terhesség alatt. Kép

Kriszi! A ti esetetek se általános, mi mindketten nagy alvók lennénk a párommal.

Niki! Nálunk érdekes, mert Lacika, aki híres éjszakai cirkuszista, délután úgy alszik, mint egy kicsi angyal. Szóval nincs túl sok tapasztalatom (még Kép) a délutáni nemalvásban. Mindig pontosan 1 órakor teszem le, és 1 órakor már látványosan álmos is. Szóval szerintem fontos a megszokás. De simán lehet, hogy Barbinak kisebb már az alvásigénye. Az oviban nem biztos, hogy gond lesz, a Nővérem legkisebb fia 2 éves kora óta nem alszik otthon délután, de a bölcsiban, és most az oviban úgy megy aludni a többiekkel, mint egy kisangyal. Lehet, hogy ez a dackorszak része is, hogy nem akarnak lefeküdni aludni, nem? Amikor Lacika dacol, és nem akar jönni lefeküdni, akkor én gyengéd erőszakkal le szoktam fogni, melléfekszem (mindig így altatom), és mesélek neki, hogy ne akarjon elmászni. Nálunk ez be szokott jönni, mert ha egy kicsit veszteg bír maradni, akkor rögtön el is álmosodik. Ti mennyit vagytok levegőn ebben a pocsék időben? Nem lehet, hogy azt hiányolja Barbi? Lacikának mindig leragad a szeme, ha 1,5-2 óra levegőzés, játszózás után hazaérünk. De ebben a posvány időben nincs sok kedvem kimozdulni. Kép Azzal biztatom magam, hogy jön a tavasz, hosszabbodnak a nappalok, és majd a délutáni alvás után is le fogunk tudni menni egy-egy kicsit, hátha za segít az éjszakáinkon valamennyit.

Adrien! Az én kisfiam 1,5 éves korában rájött, hogy tigrisbukfenccel ki tud zuhanni a rácsos ágyból. Kép Pedig kb. a mellbimbójáig ért a rács. Akkorákat esett, hogy azt hittem, ott is marad, de nem adta fel, amíg a rácsokat le nemszedtük az ágyáról. Kép


BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok!

Kriszi: Balu akkor 1,5 éves volt. Előző éjjel még 5-ször kelt, aztán meg egyszer sem. Azóta 1 év telt el, és azóta 2-szer ébredt fel éjjel. Ez volt az első két éjszaka, hgogy Zsoma is itthon volt.
Vicces volt, mert Balu az első ébredésig a kiságyban aludt, onnantól meg köztünk. Egyik reggel ébredünk a fickómmal, egymásra nézünk: hol a gyerek?eltartott vagy 5 percig, míg benéztünk a franciaágy mellett álló kiságyba, és rájöjjünk, átaludta az éjszakát Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kriszi, nekem egyszer valaki, aki épp apasztotta a tejét, azt mondta, hogy a tejtermelést nagyon hatékonyan csökkenti a hidegvizes borogatás. A hangsúly a HIDEG vízen van, tehát gyakran kell cserélni. De az uszoda is megteszi, ha hideg a vize. Szóval ha Cicó KICSIT kevesebbszer kapna cicit, nem biztos, hogy begyulladna a cicid. Nem csak a hidegvizes borogatást ajánlják tej-apasztásra, hanem pl. a kicsit kevesebb folyadékbevitelt is.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn,
köszi, apasztásban már eléggé profi vagyok (elég sok mindent alkalmaztam is már, tudom, mi jön be), csak a hideg víztől fázom Kép Viszont ha jobb idő lesz, bevetem a vízitornát is Kép Addig meg megkísérlem lebeszélni a kölköt az éjjeli gyakori cicirángatásról, mert ennyi ingerlés aztán betesz minden apasztásnak. Nappal már van hogy összesen csak három alkalom - már éjjel néha több Kép

Cory,
nem hozhatnánk össze a kölköket??? Hátha Balu megosztja a titkot Cicóval is Kép Egyébként (én ettől tartok egy kicsit) a cicid hogy bírta a hirtelen kimaradást? Emlékszem, hogy Balu hírhedett cicibajnok...
"Hol a gyerek"-krízis nálunk is volt - de hamar kiviláglott, hogy Cicó teljesen bevonult a takaróm alá, és merőlegesen a hasam felé tendált Kép Kép Kép

Márti,
kitartás Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok, csatlakoznék a "Fáradtak Klubjához".
Misi, 8 és fél hónapos és 8 hónapja nem aludt öt óránál többet egyben, azt is csak ha beteg volt.
Éjjel jó esetben háromszor szopizik. Már az összes módszert megpróbáltam (víz, sírni-hagyás, melegebb ruha, vékonyabb ruha, nyitott ablak, nagy vacsi stb.), de mostmár feladtam és várakozom hátha egyszercsak magától.
Napközben sem jobb a helyzet, csak mellen vagy az autóban alszik el (igazi pasi), és max. háromnegyed órára. Aztán este hatkor már gombostűk a szemei és hisztis a fáradságtól.
Egyébként meg egy angyalKép
Kata
s.kata
 


Na tessék, Ancsi tegnap este óta szopisztrájkot tart (taknyos, vagy azért, mert votl szopi próbálkozás úgy, hogy közben nem kapott levegőt, vagy azért meg szopi meg orrszivás-amit nagyon utál- közel volt egymáshoz és összekötötte), ezzel együtt ugyanúgy ébredt éjjel, sokszor. Csak épp egyszer sem fogadta el a cicit. (azóta se)
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Kriszi: az én mellem jól bírta a kimaradást, de az enyémnek "nagy a tárolókapacitás" Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Totál OFF
Cory,
jóvanna, nekem csak ekkora nőtt Kép Kép Egyébként ma garantáltan kipróbálva, hat óra alvást simán kibír Kép

Ildi,
sovány vigasz, hogy nem a szopi az oka Kép Kitartás, legkésőbb amikor meggyógyul, elfogadja. Addig meg ne erőltesd, kínálgasd a szokott időben, és ha nagyon nem kell, akkor szerintem nincs más hátra, mint fejni egy kicsit (már ha megy). Egy nátha hamar rendeződik annyira, ill. Ancsi (talán) hamar elfelejti annyira, hogy ne csökkenjen nagyon a tejecske. (Na ez jutott volna eszembe az előbb, amikor a szopistopikba írtam...)
Kitartás, lesz ez még így se Kép

ON
Kata,
nyolc és fél hónaposan ez teljesen belefér, hidd el. Az én lányom 14 és fél hónapos (pont ma), és ha öt-hat órát egyben alszik éjjel, akkor már fölébredek, hogy mi van, csak nincs valami baja?! Kép És ő is cicin alszik még, illetve nagy ritkán hajlandó cici után simizve, vagy vízkluttyolással visszaaludni. De ez kb. húsz esetből egyszer van. Tehát nem nagyon tudlak biztatni. Nálunk a nagy csoda Cory Baluja, aki egyszercsak minden átmenet nélkül átaludta az éjszakát, igaz, már másfél éves volt.
Fáradtak klubja Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Hahó,
mi van, mindenki alszik? Csak mi nem? Kép Cicó megen négyszer ébredt, bömbi, szopi, semmi más. Az első három ébredést este kilenc és éjjel kettő között produkálta Kép Alig látok ki a fejemből... Aztán ugyan már csak fél hatkor ébredt, de ez nekem már sovány vigasz volt, mert vagy egy óra hosszat forgolódtam, fél hatkor meg már hiába aludt vissza ő, én már csak kódorogtam meztélláb, mint egy szellem. Aztán hatkor jobb híján feltettem a teavizet Apának... Pedig iszony sokat levegőztünk tegnap. Lehet ezt túlzásba vinni? Kép
Na remélem, ma jobb lesz.
Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Par napja hajnali 6-kor kelunk a szokasos 8 ora helyett... hat nem tudom, nem volt-e jobb, ejjel ketszer felkelni, betakarni a gyerkocot, visszaadni a macijat, stb. es 2 perc mulva aludni, mint ily koran kelni. Nekem semmi se jo?!Kép

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Hamar megdölt a még ki sem alkult teoriám.

Szerintetek miért van az hogy éjszaka kellős közepén négykézlábra áll a lányom, majd előre hátra hintázik, és persze előbb utóbb lefejeli a kiságyat. Nálatok volt ilyesmi? Mikorra várhatom, hogy abbahagyja?

A fogak hogy szoktak jönni? Noéminek (9 hó) már van 5 már látom a 6-t. Reménykedhetek egy kis szünetben?

rjuli,
Nálatok az volt a gond, hogy szopi után kapta szilárdat? Jól értettem?
Én is gondolkodtam ezen, mármint a kaja-alvás viszonylaton, de nálunk úgy tűnik nem ez lesz a ludas...inkább a fogak...

Amcsi
 
 


Szaisztok!

Amcsi:inkább a 8 után várható egy kis szünet. Az 5-8 eléggé egykupac tud lenni, nálunk pl tök összevissza jöttek, átlósan fent-lent.
Változás:ha majd felállKép Akkor ugyanis felállni fog a kiságybanKépKépKép
(Bocs, ezt nem tudtam kihagyni.)
Egyébként nem tudom, néha ANcsinak is van olyan, hogy megébred és totál ébren van, ilyenkor nem feltétlen heverészik nyugton.

Áfonya:bejött a tavasz, látszik, nem? Süt a nap és kihajtja őket az ágyból.

Ildi

Ildi
 
 


Hahó,
igen, jön a tavasz, mióta szép az idő, Cicó sem alszik hétig, fél hétkor legkésőbb már fent van. De ezzel együtt azért ébred éjjel Kép

Afonya, en szivesen cserelek egy kicsit, ha visszakivanod az ejjeli ebredeseket, nelunk van boven Kép Kép Kép Istenem, estétől reggel hatig aludni - utoljára pocakosan engedhettem meg magamnak ezt a luxust...

Amcsi,
nálunk a 6. után volt egy kis szünet, aztán jött egyszerre 5 darab - még most sincsenek teljesen kint, azaz van neki kb. hét rendes foga, és négy fél őrlő... és közben jön a 12. ... Szóval nagyon gyerekfüggő tud ez lenni. Amúgy a kajolás nálunk tök mindegy, ébred, akár kajál sokat, akár nem... az ébredésszámban sincs korreláció, az idejében sem...
Teljes felébredés: Cicó nem ringott, hanem ült Kép Most meg az éjszaka kellős közepén, az ágy tetején (rács nélkül) feláll és ácsorog... Kép Közben néha bömbizik, néha dumál, néha riherészik...de a vége mindig ua: "ciciiii" Kép

Jó alvásokat mindenkinek,
Kriszi, aki ma nem is annyira zombi Kép
 
 


Kriszi,
nana, azt nem mondtam, hogy egyfolytaban alszom. 23 hetes terhes vagyok, 3 orankent ejszakai turazom, ahogy illikKép Igy is irigykedsz?Kép

-Afonya
 
 


Köszi Ildi ! :-)
Erre már én is gondoltam, bár a hálózsákjában nem lesz olyan könnyű felállni.

Amcsi
 
 


Afonya,
ajaj, de mennyire Kép Amúgy pocakosan én remekül aludtam éjjel, nem túráztam, semmi bajom nem volt, csak a legvégén, amikor már nem tudtam hogy helyezkedni, hogy ne nyomjuk egymást.

Amcsi,
Cicó szuperül ácsorgott a hálózsákban is, csak aztán rálépett, és esett neki a rácsnak...azóta alszik szimplán pizsiben.

Üdv
Kriszi (Cicó másfél órája alszik - most pótolja az éjjeli ugribugrit???)
 
 


Amcsi,
nem szopi után kapott szilárdat, azt még rögtön a hozzátáp. elején kilőttük, mert úgy egy falatot sem evett. Eddig úgy volt, hogy mivel általában két étkezés között volt az alvás, így alvás előtt kapott tejet-mármint szopizott-, így viszont a köv. étkezésre nem éhezett meg igazán.(Dóri 3x alszik még napközben.)Olyan volt, mintha egész nap nassolt volna. Kis adagokat kajált, mivel nem volt igazán éhes az előző szopi miatt, és aztán kis adagokat szopizott, mert nem volt igazán éhes az előző kaja miatt. Így viszont az "előírt" mennyiség kb. felét ette egy nap, aminek az volt az eredménye, hogy éjjel is éhes volt 4 óránként.
Most viszont "tömbösítettem" a normál kaját az alvással és szopival, így nappal 3-4 óránként eszik. Rendesen megéhezik, nagy adagokat bepakol, és 1x ébred 2 körül.
 
 


Amcsi!

MIndegyik gyerkőcöm remekül állt és ment hálózsákban! (Ancsi utóbbit még relative hanyagolja, állással már neki sincs gondja). MOndjuk nekem a többiek 6-7 éves korukig zsákban aludtak. (az volt a jó világ, mos minden este azzal zárok, hogy sorra takargatom őket, mert tuti nincsen rajtuk takaró).

Ildi

Ildi
 
 


Hahó,
dicsekedni jöttem Kép

Szóval mivel februárban már ott tartottunk, hogy jó éjszakának számított a 3/9, azaz a kilenc órán belüli három kelés, én meg már ott tartottam, hogy két kelés között - prolaktin ide vagy oda - nem tudtam visszaaludni, azaz gyakorlatilag már semmikor nem aludtam, megpróbálkoztunk az éjjeli szopik ritkításával.
A következőképpen. Kitaláltam, hogy márpedig éjjel kettőig akármi van, nincs cici, csak utána, addig én alszom. Cicó mellett pedig Apa alszik, én kiköltözöm a másik szobába (persze miután a szokásos módon elaltattam a kölköt). Ezt szépen el is mondtuk a lánykának, többször is, utoljára este lefekvés előtt. A fejlemények hihetetlenek.

Első nap.
Cicó a fél kilences elalvás után kilenckor fent volt, de ki is jött, és megkereste anyát Kép Hát istenem, még este van, kapott cicit. Aztán el is aludt, éjjel fél kettőkor pedig megkezdte Apának a bömbit. Kb. húsz perc ordibálás után elaludt, aludt tizenkét percet, aztán kezdte elölről. De akkor már elmúlt kettő, úgyhogy átmentem és megszoptattam. Aludt reggelig.

Második nap.
Cicó reggel menekült Apa elől Kép Este fél kilenckor elaludt, fél egykor csinált egy nagy ordibálást, hogy szegény Apának égnek állt a haja. Ezt művelte 14 percen keresztül, aztán sértődötten elaludt, és nem kelt fel kettő után egyszer sem. Én kódorogtam egy kicsit, borogattam magamat, aztán abban a tudatban, hogy fel csak nem verem, hogy szopizzon, elaludtam én is. Ébredés reggel negyed hétkor. És a cici kibírta!!!

Harmadik nap.
Lefekvés este fél kilenckor, nyugisan, higgadtan, Apa nagy favorit volt egész nap, mármint amikor itthon volt. Fél háromkor felébredek én, hogy na mi van, senki nem veri az ajtót, hogy cicit kér??? Odalopakodom, meglesem őket, Cicó az ágyában (!), Apa mellette a szivacson, alszanak, mint a bunda. Megyek vissza én is az ágyamba, akkor felnyeffen a lányom, rohanok lábujjhegyen, hogy mi van... látom ám, hogy félálomban odakúszik Apa mellé, és alszanak tovább Kép
Reggel én ébredtem először Kép

Mit szóltok? Nem merem abban a hitben ringatni magamat, hogy ennyivel megúsztuk, de azért mit szóltok??? Apa mondja reggel, hogy teljesen ki vagyok cserélve Kép

Üdv
Kriszi, aki hasonló jókat kíván mindenkinek Kép
 
 


Kriszi!

Gratula!
És mond, azt az első lépést, hogy gyerkőc 9- fél 2-ig alszik, azt hogy kell csinálniKép???
Bár most no panasz, Ancsi 3 ébredéssel alszik majd egy hete -egy napot kivéve. Sőt, most éjjel az első a szokásos 30 perces (9 után fél 10) volt, utána 1 körül majd 4 körül ébredt, de utóbbinál vagy egy órát ébren is volt. Kelés meg reggel fél 9-kor.

Ildi

Ildi
 
 


Kriszi,
gratula!!! KépKépKépKépKép Ugye, milyen jó is aludni? Kép Nem hittem volna, hogy ez ilyen egyszerű, és tartós. Márpedig tartós. Kép

Virág
Virág
 


Hahó,

Virág,
alvás rulez Kép Hogy tartós-e? Majd kiderül...már nem merek nyilatkozni magunkról...

Ildi,
nemtom. Kép Nálunk csak két dolog változott.
1. Anya nincs ott éjjel, viszont ott van Apa
2. Éjjel egy bizonyos ideig nincs cici - ez a te módszered Kép
Annyit tudok, hogy eztán az addig éjjel min. háromszor ébredő 15 hónapos leányom egyetlenegyszer ébredt már az első nap, a másodikon felébredt ugyan, de nem kért cicit, harmadikon gyakorlatilag végig aludt. Most a múlt éjjel megint felsírt egyszer, de kb. két perc múlva elhallgatott, majd vissza is aludt. És már borogatnom sem kellett Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Tegnap rájöttem, én még nem vagyok érett a dologra.Mikor a csaj jókislány és csak kevésszer kelt, akkor nem tudom még 12-14 percig sem "megvonni" tőle a cicit. Tegnap jött a szokásos 30 perccel lefektetés utáni megébredés, párom ment be, én meg kb 2 percig birtam idekint. Hallgattam, hogy sirdogál, tudtam, hogy ahhoz van szokva, hogy kap cicit és most is arra vágyna, tudtam, hoyg ha megkapja rögtön csönd van és talán 5 perc és alszik. És mindezt végiggondolván, bementem. Oké, mondjuk nincs most semmi elhatározás, csak érzem, ennyire sem tudok még "kemény" lenni. Amikor egy éjjel 10-szer kelt, akkor igen, akkor már "mérges" vagyok, de amikor rendes és 3 órát is hagy egyben aludni, akkor szemétnek érzem magam, ha nem adom a cicit. AZt hiszem, nálunk még én (sem) nem vagyok érett a dologra.Kép

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok! Kép

Hát nekem tele a hócip. Recs 3 körül már megint arénázik, 2 napja nem is nagyon aludt azután. És nappal sem alszik. Kép Hát ezen is túl leszünk egyszer, de én inkább elmennék egy hónapra Tibetbe. Jön valaki? Vagy ismer valaki pár lakatlan szigetet? Kép Most mondta a párom, hogy Tibetben hideg van. Akkor oda mégsem. Valami kis helyes görög sziget, apartman, kaja (ikrasaláta, polip citrommal, muszaka, stb.) és CSEND. Leülnék a tengerpartra, és álló nap csak bámulnám a tengert. Hallgatnám hullámok nyugtató monoton morajlását, csodálnám a napfelkeltét, és gyönyörködnék a napnyugtában. Erre az egyre vágyom. Most még pasi sem kéne.

Virág
Virág
 


Hahó,
Virág,
kitartás Kép Pocsék idő van, van olyan kölkec, akit ez is rendesen mag tud kavarni. Mi szerintem akkor folytatjuk talán majd az arénázást, ha jön a meleg (Cicó éppen pocsék időben alszik jobban). De remélem, nem...
A görög sziget gyönyörű, egészen elandalodtam a képen...de sajna most arrafelé is esik Kép

Ildi,
Ancsi kicsi is még, nem? Talán még Cicó is kicsi, nem tudom. Hát ha neked nem nyugodt a lelkiismereted, akkor ne is próbálkozzatok egyelőre, többet árt, mint használ. Egyébként lehet, hogy Cicó is újra kezdi, ha jön a meleg, szurit kap, elmegyünk húsvétozni a nagyihoz, vagy nem lesz itthon apa... (a közeljövőben mindez sorra jönni fog)
Szóval én egyelőre élvezem a váratlanul jött nyugalmat, és megpróbálok betárazni alvásból Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi,
köszi. Kép Tényleg lehet, hogy ez az idő a ludas. Bízzunk benne, hogy Cicót semmi nem fogja megzavarni. Kép Az úszást kifelejtettem. Úsznék is a fincsi tengervízben. Kép

Virág
Virág
 


Sziasztok!

Kriszi: Ancsi "csak" 3 hónappal fiatalabb CicónálKép, már nem is olyan kicsi. De ebből a szempontból nekem valóban az. Mindenesetre irigy. Azért bizom benne, hgoy nyárra Ancsi is elég értelmes lesz, akkor úgyis rövidek az éjjelek, hátha sikerül majd.

Virág:nem szeretem a tengeri lényeket a tányéron, egyébként tengerpart jöhetneKépKépKép

Ancsi most újra kezd egy takonykórt. Betegen néha jobban alszik, viszont ha ébred, akkor zűrösebb, lévén nem szelel jól az orra, szopihoz meg ugye ez kéne.... Ma mondjuk óraátálitással együtt 11-kor keltKép, de 2 óránként ébredt előtteKép

Ildi

Ildi
 
 


Ildi,
jobbulást szegény dáthás Ancsinak Kép Egyébként 3 hónapja én még biztosan nem kísérleteztem volna. Most is csak azért, mert szemmel láthatóan kezdett már ő is kialvatlan lenni, rólam nem is beszélve. És bízom benne, hogy különösebb lelki sérülés nélkül megússza a dolgot (lévén, hogy Apa, akit imád, mindig ott van mellette, és elaludni lehet cicin, és reggel azonnal jöhet anyához, akit úgy köszönt: "Ittaannya. Cijjaannya! Cijjacicci!" Kép Kép Kép

Virág,
nem tudok úszni Kép Viszont imádom a tengert nézni. És naaagy kagylógyűjteményem van Kép De mindig örömmel bővítem Kép
Hogy vagytok mostanában éjszakánként?

Namostjönamimégnemvolt:
Cicó eléggé dilizett az éjjel, többször felsírogatott, de Apa vissza tudta altatni gond nélkül. Talán jön a foga? Talán jön a melegfront??? Most meg már egy órája alszik...remélem, nem beteg...Holnap kapná a 15 hónapos szurit. Kép Asszem, most alvástémában csak kapaszkodni fogunk egy ideig, és majd húsvét után megírom, mi maradt. Húsvétkor megyünk anyósékhoz falura, előtte most a héten Apa Bp-re futkos dolgozni, egyszer ott is alszik, úgyhogy drukkoljatok plíz Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi,
Jól hangzik amiket ítrál. Remélem állandósulni fog a jólét, mert én is valami hasonló módszert akarok majd idővel bevetni.

Mindenkinek jó alvást, vagy kevés ébredést!
Amcsi
 
 


Hahó,
Amcsi,
múlt éjjel érdekesen alakultak a dolgok. Apa nem volt itthon, én aludtam a kisasszonnyal. Vagy 4-5 alkalommal elmondtam neki délután, mi lesz, éjjel anya lesz veled, apa elment pápá, holnap jön, éjjel itt lesz anya, de anya alszik, Katinka is alszik, a cici is alszik, éjjel nem csupizunk, csak ha világos lesz. A szép időben jól megjátszótereztettem (még este fürdésnél a pelusban is volt homok Kép ), nyolckor aludt, mint a bunda. Később én is lefeküdtem mellé. Éjjel legurult a szivacsra, arra fölébredt, sírt, kérte persze a cicit, mert látta, hogy ott vagyok Kép Nem kapta meg: éjszaka van, alszik anya, alszik a cici, aludjál te is, tedd le a fejecskédet, majd reggel, ha világos lesz. Nem is nagyon erősködött, de rettentő nehezen aludt vissza, vagy egy óra beletelt Kép Közben próbálkozott azzal, hogy szelepes cumival a szájában alszik, keresztben a fejemen alszik, minden végtagjával a hajamban alszik, fejjel lefelé alszik, a fejével a hasamban alszik Kép Végül az jött be, hogy átöleltem, és az én takarómmal takaróztunk be mind a ketten. De legalább többet nem ébredt. Néha álmában hóanyázott, de semmi több. Reggel viszont kereste apát Kép Még a fürdőbe is kiment, hogy hátha ott van Kép

Kíváncsi vagyok, ma mi lesz, ha visszatér apa Kép
Nektek is legalább hasonló jókat,
üdv
Kriszi
 
 


Üdv!

Kriszi,
Össze-vissza irigykedem. Remélem jó példával jártok előttünk. Bár nálunk még odébb van az éjszakai szopiról leszoktatás, majd csak 1 éves kor után.

Kérdésem lenne: Gyermek (9.5 hó) legújabban nem hajlandó csak a cicin elaludni (esetleg apával táncolva). Éjjel üvölt ha nem veszem ki, sőt van hogy akkor is ha visszateszem az ágyába. Ráadásul óránként akart éjszaka szopizni. Jön a foga, nagyon nyálzik és próbálgatja is őket a mellemen.
Ami aggaszt, hogy ez időszakos lesz-e? Eddig egyedül is elaludt este, néha nappal is, ezért nem szeretném ha visszájára fordulna a helyzet.
Nekem nem gond pár napig egyágyban aludni vele, de rendszeresíteni nem akarom.
Szerintetek időszakos a probélma vagy sem?

Amcsi
 
 


Amcsi,
bocs, hogy nem válaszoltam előbb, de elég húzós időszakom volt Kép
Eddigre talán már kiderült, hogyan a legjobb nektek az éjszakai elrendezkedés, illetve hogy időszakos-e a nagy anyamánia. Közben eszembe jutott, hogy ilyentájt van az első szeparációs szorongási időszak is, az is bekavarhat az éjszakai nyugalomba. Az óránkénti szopizás biztosan abbamarad, de hogy nem akr-e melletted ragadni, azt nem tudom. Nagyon tudják ám, mi a jó nekik Kép
Cicivel alvás ügyében nem tudok mit mondani, mert Cicónál eleinte boldog voltam, ha cicin aludt, mert különben alig akart szopizni. Aztán meg úgy maradt. Éjjel vissza tud aludni cici nélkül, de az elalvás máig mindig cicivel kell történjen. Szóval nála kb. három-négy esetet kivéve sosem volt egyedül elalvás, se este, se nappal.
Irigykedni pedig nincs mire, a kölök most se lett alvógép, csak legfeljebb cicit nem kér éjjel, és visszaalszik Apával, nem kellek neki éjjel feltétlenül én.

Viszont: ma volt az első eset, hogy átaludta csont nélkül az egész éjjelt!!! Igaz, tegnap annyira kiütötte magát, hogy elmaradt a fürdés, vacsorázni is alig tudott, mert már alig tudta nyitva tartani a szemét Kép De este háromnegyed nyolctól reggel hatig meg se moccant. Kép Neki is furi lehetett reggel a saját ágyában ébredni Kép Pláne hogy mostanában megint voltak rosszabb éjszakái, szegény Apa kezdett is már zombisodni Kép
Na de most kialudtuk magunkat...vagy legalábbis végignéztük A napfény ízét Kép
Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Tudnátok segíteni??

Lányom most 19 hónapos. Igazából sosem volt nagy gondunk az alvással, elalvással, s rendszerint a saját ágyában aludt. Nincs külön szobája, a hálónkban van a kis kuckója. Karácsony körül jöttek a problémák az alvás körül. Egyik pillanatról a másikra, nem volt hajlandó elalduni az ágyában csakis közöttünk. Két hét után némi változás állt be (kapott homeos gyógyszert, de szerintem nem ettől javult a dolog), semmi gond nem volt az elalvással, de éjjel felkelt, és nagy-nagy hisztit vágott le, hogy nálunk aludhasson. Én már nem is hisztinek nevezném, hanem dühkitörésnek. Próbáltunk szép szót, mindent mást bevetni, sikertelelnül, így aludt közöttünk. Vessetek meg, de én nem vagyok híve a közös alvásnak, már csak azért sem, mert én akkor nem alszom semmit sem! Azért alakulgatott a dolog, volt olyan, hogy 5 éjjel egymás után végig aludta 1/2 8-tól 7-1/2 8-ig az éjszakát!!! Néha persze felébredt, de kis simivel, vissza lehetett altatni a kiságyában.

A mai esténk viszont egy horror! Lefeküdt szépen, el is aludt, aztán 10 óra körül felébredt. Bemegyek hozzá, kérdem mi a baj (beszélni még nem tud Kép ), próbálom vigasztalni, de nem megy. Ekkor jön apja, de neki sem sikerül, így visszateszi az ágyába. És ekkor a lányunkból kitör a nemtommi. Kidobál mindent, tépkedi a fejvédőt, kidugja a lábát és felrúg mindent, amit ott a közelben elér, közben rázza a fejét, és kiabál valamit, de nem értjük. Továbbra is kedvesen beszélünk hozzá, sikertelenül... Majd egy kis arcmosás után (amúgy az ölünkből is ki akarta tépni magát), kiszabadul apja kezei közül és szalad a mi ágyunkhoz, bebújik, elkéri a nyuszit és már alszik is!

Mit és hol rontottunk el? Mi rá a megoldás? Nem szereti a rácsos ágyat?

Amit még talán jó, ha tudtok róla: mozgásban kicsit kortársai előtt jár (orvos, védőnő szerint), nem beszél még, de egyre többet próbálgatja, a számokat (száá) és betűket (tűű)meg tudja különböztetni, bár nem tudom ez mennyire nagy dolog egy 19 hónaposnak, lehet, hogy egyáltalán nem az.

Ha van ötletetek, kérlek, osszátok meg velem!

Köszönöm előre is:
Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
 


Sziasztok,
En is jovok tanacsert!
Uj vagyok itt, irtam mar egy parszor a Kulfoldon elokbe, de most szerencsere ratalaltam erre a topikra.
Szoval a kisfiam 3 es fel honapos, soha nem volt egy jo alvo, de most mar a normalis hatarait surolja szerintem. Napkozben csak nagyon nehezen alszik el, ha elalszik akkor sem tud fel ora-negyven percnel tovabb aludni, jo esetben ketszer alszik ilyen kicsi mennyiseget, vagyis max masfel orat napkozben. Ejjel a szokasos rituale (furdes, masszazs, enekles) utan van hogy masfel orat is szopni akar mielott agyba megy. Tobbszor volt ugy hogy amikor ugy ereztem hogy jollakott es mar csak nyammog akkor egyszeruen beraktam az agyaba, persze ot perc utan sirt, akkor hagytam meg hogy szopjon egy kicsit es ket perc utan beajult, vagyis csak az a ket perc kellett neki!!! Tudom ez a vegetnemero szopi este nem egy profi megoldas de egyszeruen mashogy nem lehet. Na a lenyeg hogy ejszaka azert alszik, de haromorankent felkel enni. Hogy vegre kinyogjem a kerdesemet: normalis az hogy ilyen keveset alszik napkozben? Allandoan olvasom hogy 13-15 orat kene aludnia egy ilyen idos babanak, hat nalunk ez elerhetetlen alomnak tunik. Probaltam autoban altatni, babakocsiban, ugyanaz a helyzet: ha egyaltalan elalszik fel ora utan felebred. Sulyra normalis, igaz kis sullyal szuletett de mar reg behozta a lemaradast. Amugy nagyon vidam, mosolygos, gugyogos kissrac. Tanacstalan vagyok, mert az alvast eroltetni nem tudom, egyszeruen fel ora utan nem veszem ki az agyabol hatha visszaalszik, de nem, soha, csak magaban elvan, nezelodik, "beszel", izeg-mozog.
Van erre valami megoldas? Trukk, fortely??
Elore is koszi a segitseget

Mandarin
 


Mandarin!

Lányom dettó ilyen volt, 30-40 perces periódusban aludt nappal. Most már egy éves, és most hogy már 4-5 órát is jól el van ébren, sokat mozogva kint stb most már néha másfél órát is el tud aludni. Éjjel meg kismilliószor ébred, ha 3-4 óránként kel csak éjjel, akkor már extra kialudtam magam. Még nagyon pici a kicsid, még simán lehet, hogy változik magától is, mindenesetre ez is teljesen normális, ezen nem kell aggódni.

Ildi

Ildi
 
 


Mandarin,
az én lányom kb. egy hónapos korától szinte semmit sem aludt nappal (azért múlt idő, mert úgy tűnik, hogy mostanában, hogy rengeteget mozog, ez megváltozik (kop-kop-kop), most nyolc és fél hós), volt, hogy egész nap csak tíz percet, azt is kizárólag a szopiba belealudva és rajtam, de aztán kipattant a szeme. Nagyon ritkán, időjárási frontok esetén többet aludt (volt, hogy másfél órát délelőtt és egyet délután, ez nála irtó soknak számít), az első ilyennél még a lázát is megmértem, hogy nem beteg-e, hogy így alszik.Kép Szóval vannak ilyen babák, lehet, hogy a tiéd is ilyen.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Hahó,
Mandarin,
énlányom is ilyen volt, meg még szebb, én is mindig néztem, hogy mennyit "kellene" aludnia, aztán vakartam az üstökömet... Egy hónaposan volt, hogy három szopit is végigcsinált úgy, hogy közben egy percre le nem hunyta a szemét! Másfél-két hónaposan este nyolctól együtt nézték apjával a Gyűrűk urát, miközben én hullafáradtan horkoltam mellettük. Felriadva kérdezem, mi van, nem alszik? Mire Apa: nem, elvan, mint a befőtt Kép
Végeredményt l. fent, jelenleg 11 órát alszik naponta, ebből kilenc és felet éjjel, másfelet nappal.

Philissa,
nem történt valami karácsony körül, ami rossz emlék neki a rácsos ágyhoz, egyedülléthez, egyadül alváshoz kapcsolódva? Illetve ha jól számolom, akkoriban csaknem 15 hónapos volt, ilyenkor már - főleg fejlett intellektusú gyereknél - talán előjöhet már a hagyományosan másfél éves korhoz köthető újraközeledési kirízis, amikor megint nagyon kell anya. Ja és kezdődhet a dackorszak is. Csak nyugi, lényeg, hogy higgadtan és kedvesen, egyszer egészen biztosan abbamarad ez is. Én sem szeretek együtt aludni, akkor én sem tudok rendesen pihenni, a kölök csinálja magának a helyet, keresztbe forog, mászik rajtam keresztül, illetve amikor nem, akkor meg nem merek megmozdulni, hangosabban levegőt venni stb. Nálunk az jött be, hogy a nagyon alacsonyra állított fekvőrészű, leszedett rácsú kiságy mellé tettünk egy nagy szivacsmatracot (180x200-as), azon alszik az "ügyeletes", vagy mindketten, kölkec meg a kiságyban. Akkor mellettünk is van, meg nincs is. Nagyon ritkán jön ki a kiságyból (pedig ki tudna), akkor is csak hajnal felé. Hátha ti is találtok átmenetileg egy hasonló, nektek megfelelő megoldást. Érdemes gondolkodni rajta, nagy-nagy könnyebbség tud lenni.
Üdv
Kriszi
 
 


Pildi, Zsizsa, Kriszi,
Koszi a tamogatast es a batoritast, jo tudni hogy nem vagyunk egyedul ezzel a problemaval es mas gyerekek is egeszsegesen felnonek alvas nelkul. Mert meg az Aludj jol... konyvben is benne van hogy a szulo hibaja meg rossz szoktatas eredmenye a nem-alvas. Ebben nem hiszek, nem erzem magam bunosnek. Az en fiammal ugyanez van Kriszi, vigan elvan egesz nap tagra nyilt szemekkel, en meg mar lezengek a faradtsagtol. Mar csak az a kerdes hogy hogy is lehet mindenfele hazi-es egyeb munkat elvegezni ilyen babak mellett, de ez mar mas tema-nem konnyu...
Koszi megegyszer, udv,

Ildi
 


Szia Kriszi!

Köszi a választ! Semmi különös nem történt karácsony körül, csak épp 15 hónapos lett 23-ánKép Igyekszünk türelmesen kezelni a dolgokat, de épp tegnap éjjel annyit ficánkolt álmában, hogy leesett az ágyról Kép Semmi baj nem történt szerencsére, szinte rögtön vissza is aludt. Ezt a matracon történő mellette fekvést mi is csináltuk, de ez mostanában nem jött be, neki az ágyunk kellett. Sőt! Pár napja hajnali fél 3-kor felébredt és elkezdett lelökni az ágyról, az én párnám kellett, de úgy, hogy én menjek el onnan! Kimentem a nappaliba, ott aludtam egy jótKép, a gyerek meg a helyemen rögtön visszaaludt és reggelig fel sem kelt Kép Nehéz mindenesetre az biztos, de csak nem így fogunk aludni érettségiigKépKépKép ?????

Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
 


Sziasztok!

Kriszi,
Köszi a választ most olvastam...azóta persze már megint más a helyzet, vagy már újra ugyanaz...magam sem tudom...
Nem tudja nekem valaki megmondani hogy így 1 éves kor körül milyen életkori sajátosságok vannak? Ez az úgynevezett szeparációs szorongás meddig tart, és az anyára tapadáson kivül milyen más jelei vannank?
Most rátört a gyerekre, hogy a nappali alvását félbehagyja, persze utána zobmi és hisztizik. Éjjszakai is csak velem szeretne (el)aludni. Ha este leteszem a kiságyba jön a hiszti (valsz. bezavart neki hogy pár héting nem itthon aludtunk).

Philissa,
Barátnőméknél úgy 1,5 éves kora körül (vagy előtte) jött ez a nem tűröm a kiságyat korszak. Ők akkor áttértek a matracra, bát ahogy te leírtad neki inkább a ti ágyatok kell.

Amcsi
 
 


Sziasztok
18 hónapos lesz a kislányom. ájszaka eddig mintaalvo volt. 2 hetes koratol átaludta az éjszakákat és rögtön 8-9-10 órákat, eleinte - tudatlanságomban - én ébresztettem 7 körül enni, de visszaaludt utána. Nappal nem ennyir volt csodás. 3-6 hetes koráig sokat sirt keveset aludt, 20 perceket, aztan neha kicsit többet, néha nem, de sokszor két részletben. Felébredt sírva 20 perc után. meg kellett igazítani, aludt tovabb. Aztán meg nem aludt tovább.
Most nappal szinte percre pontosan 40 perc után ébred, s ha áthozom magamhoz, akkor rögtön visszaalszik néha 1-1 és 1/2 órát. De ez nem okoz gondot. Olyankor én is pihenek.
Viszont a reggelek!!!!!! május elejéig f8-f9 között ébredt, de többször volt, hogy amikor bementünk hozzá f9 körül, csak akkor nyitogatta a szemét. (este 3/4 9-kor alszik el általában.
5-6 hete viszont hetente lefarag 20-30 percet az az éjjeli alvásából. 8-f9-rol erre a hétre eljutottunk f6-6-ra, eleinte meg engedte visszatenni magat, eli volt 30-40 percig, de ma már egyáltalán nem. Ő jól elvan aztán egész nap, délután (persze két részletben bepótolja egy részét a kimaradt alvásnak). Csak most ebéd előtt teszem le, mert bármilyen korán volt ebéd, végig hisztizte, így néha 3kor ebédelünk:-).
A mi bioritmusunknak viszont ez iszonyu. Már egyre korábban fekszem le persze, de a stresszeléstől mostnában néha már 5-től nem alszom, hogy úgyis mindjárt ébred. reggel 8 előtt nem is tudom elkezdeni a napot, heverünk a mi ágyunkban. Délelőtt nyűgös vagyok persze és egyre kialvatlanabb. Délután sem bírok emiatt már elaludni, csak fekszem.
Egyébként szívesen fekszik le aludni. Éjszaka még mindig nem ébred. (lekopogtam)
Gondoltam fogzásra (hátsó rágók még nem jöttek ki, de egyéb jelét nem is látom, hohy jönnének. Időjárásra. Világosodásra (el van egyébként sötétítve a szobája), szomszédokra stb. De minden elméletemet elvetettem, mikor kiderült, hogy hétről hétre tendenciózusan egyre korábban kel.
Nekem már az is segítene, hogy kiderülne, nem egyedi eset ez a hirtelen egyre rosszabbodó ébredés. De leginkább az, ha kiderülne, hogy átmeneti, vagy van rá vmi megoldás.
Tud valaki segíteni????
 
 


Sepia,

Mennyire van sötét nálatok? Nálunk ha reggel süt a nap 2 órával is képes hamarabb kellni. Jelenleg ezért kartondobozokat ragaztottunk fel az egyébként lesötétített szobában.
Persze lehet hogy máshol van a hiba...
Én még arra is tippelnék hogy sok neki a napközbeni alvás, de nem vagyok tapasztalt...

Amcsi
 
 


Sepia,
sajnos csak azt tudom írni, hogy nem vagy egyedül. Cicó lányom 17 hónapos, és mostanában kb. egy hónapja iszonyatosan romlani kezdett a helyzet vele. Először is (megint) elkezdett éjjel ébredezni. Másodszor: tovább bírja alvás nélkül, mi most szokunk rá az ebéd utáni alvásra, mert ha kivárom, míg alszik, mint eddig, és csak aztán ebédelünk, akkor négy körül lenne ebéd. Viszont a nappali alvását ő is két részletben bonyolítja, de összesen nem alszik többet másfél óránál (ha jó napja van). Ezzel együtt este későn fekszik (ugye későbbre tolódott a nappali alvás, tovább bírja este), és éjjel újabban megint kétszer ébred. És most már nem jó neki Apa, ha felébred, akkor anya kell (pedig nemrég még olyan szépen visszaaludt Apa segítségével). Elalváshoz anya kell, és cici, visszaalváshoz is anya. Kicsit kezdek elkeseredni, mert már úgy tűnt, kezd rendeződni a dolog.
DE! Egészen biztos, hogy egy durva szeparációs szorongási időszak van másfél éves kor körül, és ugyan hónapokig tart(hat), de mindenképpen vége lesz. Engem mostanában ez vigasztal Kép
Kitartás,
üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Sepia, az én lányomnak is volt hasonló időszaka, az elmúlt hetekben amikor egyre korábban ébredt, de nálunk szerencsére ez pár nap után elmúlt. (kop-kop-kop...) És nem is durvult be ennyire, összen talán csak két-három nap volt, amikor 6-kor kelt, a többi inkább fél hét, hét volt, a korábbi 8, fél kilencekhez képest.
Mostanában megint 8 körül ébred. Olyankor, ha kevesebbet alszik napközben, akkor általában tovább alszik reggel.
Amúgy könnyen lehet, hogy a teljes alvásidejük kezd lerövidülni, esetleg már nincs szükségük a napi 13-14 órára és a te gyereked a reggeli alvásból kezdett el rövidíteni.
Esetleg, ha a nappali alvást próbálnád meg picit kurtítani, nem segítene?

Enyém gyerek meg újabban délután alszik el egyre később. Már 7-8 órát is simán kibír alvás nélkül egyhuzamban. Sokszor már csak délután négykor tudom elaltatni. Ami egyre gázabb persze, mert ilyenkor este lefekvési időben meg még nem álmos. A szopitopicban már kérdezősködtem, hogy hogyan tudom a szopitól különválasztani az alvást, mert a kölkec ráadásul csak szopival hajlandó délután aludni. Sajna eddig nem jöttek gramadával az 5letek. Kép

Kriszi, nem tudod esetleg összevonni a napközbeni két alvást?

Kispici
Ui: Az én lányom is ennyi idős, mint a tietek.
 
 


gramadával->garmadával Kép

Kispici
 
 


Kispici,
már egyéves kora óta nincs két alvás, csak egy, de annak a közepén felriad, és vissza kell altatni, mert különben tiszta hiszti, szemmel látható, hogy még nem aludta ki magát. Szóval elalszik, felriad, sír, visszaaltatom, majd a végén némi alvás után felébred - na ez összesen másfél óra Kép Éjjel pedig átlag 9.5 órát alszik. Lassan már nekem több alvásra van szükségem, mint neki. Ez van, fejbe mégse verhetem Kép
Üdv
Kriszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: