Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Szeretném megkérdezni, hogy Ti kaptatok-e egyszeri családi pótlék kiegészítést.
Csak a Gyes-en lévők kaphatnak vagy a Gyed-esek is?
Igényelni kellett?

Köszi

M. Ági
M. Ági
 


Ági!

Én úgy tudom, kétféle dolog van. Van egy beiskolázási támogatás, amit talán tényleg kap mindenki, és mi is kaptunk valami 7500 Ft, amire a munkáltató a papírra azt írta mvseg. vagy valami ilyesmi, és csak másoktól hallottak után vélem, hogy ez az lehet. A másik, amit kérvényezni kell, azt azok kaphatnak, ahol az egyfõre esõ nettó jövedelem a minimálnyugdíj alatt van. De ezt az Önkorm.-nál (vagy kitudja hol) kérvényezni kell. Ez is valami iskolakezdési kiegészítõ cs.p. szerû néven fut. Mindkettõben közös, hogy csak iskolás gyerek után van.
Persze nem tuti amiket írtam, de nekem ez állt össze.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ági !

Én sem kaptam, viszont a két húgom, akik szintén GYED-en vannak otthon, Ők megkapták. Az egyik húgomnak három gyereke van 7.5oo Ft-ot kapott Ő is, mint az egy gyerekes húgom.
Én viszont nem kaptam meg !
FEl kéne hívni a TB-t, hogy mi a helyzet ezzel az összeggel ! Van olyan ismerősöm aki megkapta és van olyan is, aki nem !
Lehet hogy csak nem győzik küldözgetni és majd mi is sorra kerülünk valamikor ?? REMÉLEM !

Ha tudsz valami újat, akkor majd írd meg ide !

Köszi !

Szia

Szilvy
Szilvy
 

 
 

Sziasztok!
Én is kaptam 7500 Ft-ot. Egy 2 éves gyermekem van és gyesen vagyok.
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok!

Mi ez az egész??? Vki írja le a tutit, mert nekünk se ártana vmi kiegészítés. Lehet, hogy olyan, amit automatikusan nem küldenek? Kérni kell? Akkor kérem, csak tudjam, hogy mit és hol kell!
Köszi!
Eryc@
Eryc@
 


Sziasztok!
Felhívtam a Tb-t, megérdeklődtem, hogy is van ez a kiegészítés (mert nekem is jól jött volna). Szóval azok kapják meg, akik az önkormányzattól kapták a családi pótlék kiegészítés (vagy valami ilyesmi néven futó) segélyt. Fix összeg, akárhány gyerek van.
Aki csak most igényli meg ezt a segélyt az önkormányzatnál, az reménykedhet, hogy jövőre is lesz ilyen, de ezt már biztosan nem kapja meg.
Remélem segítettem.
Üdv: Bobo
Bobo
 


Sziasztok,
mi nem kapunk az önkorm-tól semmilyen segélyt, a kiegészítést mégis megkaptuk. Egyébként szvsz mindenkinek meg kellett kapnia, ugyanúgy mint a nyugdíjasoknak (mellesleg anyukám hívott fel a jó hírrel - nyugdíjas - hogy mi is kapunk majd pénzt).
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szisztok!
Akkor most már nem tudom mi az igazság. Nekem a Tb-nél ezt mondták. És adtak két számot, hogy ha további infóra lenne szükségem, ott érdeklődjek, mert ők nem foglalkoznak ezzel.
210-9800 (ezt is hívtam, de állandóan foglalt)
06-53-311-459
Akinek esetleg sikerül megtudnia valamit, az írjon, mert engem is egyre jobban izgat, mi is az igazság!
Üdv: Bobo
Bobo
 


Én eddig azt hittem, hogy csak a Gyes-en lévők kaphatják meg.
A barátnőm sem adott be semmilyen kérelmet.
Mégis megkapta.....
Névtelen
 


Sziasztok!!

Én nem kapok kiegészitő családi potlékot és mégis megkaptam.Én ugy tudom,hogy azok a családok kapnak ilyen "nem tudom mi a neve" 7500.- kiegészitést akinek a gyerekei iskolások.Nekünk átutaláson jön,most kaptuk meg a banktol a kimutatást és ezen is Cegléd szerepel és nem a helyi Ömkormányzat.
Szoval nagy a kavarodás ezért nem értem kinek és miért jár,de mindenki járjon utána,föleg ha iskolás gyerekek vannak mert akkor biztos jár(szerintem)!!Sok sikert !!!!!

Fatime
Fatime
 


Fatime !

Nem csak az iskolás gyerekek után jár ez a 7.5oo Ft. Mivel a két húgom, akik nem GYES-en, hanem GYED-en vannak, akárcsak én, és nem is kapnak segélyt az Önkormányzattól, Ők mégis megkapták még augusztusban !
Én még azóta sem kaptam meg ! :-(

Amiről Bobo írt, az egy külön dolog, valóban az Önkormányzat is adott külön pénzt !

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!

Nekem a munkahelyemrol jon a GYES-em. Junius vegen kikuldtek egy nyilatkozat szeru valamit postan, hogy fogom kapni ezt a 7.500 forintos egyszeri tamogatast. Alairtam, visszakuldtem a munkahelyemre es vartam.
Kozben valahol barangoltam a neten (tan freemail) es egy jogszabalyos oldalon olvastam, hogy ez egy egyszeri GYES kiegeszito tamogatas es mindenki megkapja augusztusig. (Majd megprobalok ujra ratalani.)
Meg is megkaptam. Semmi nem kellett hozza, csak az alairasom.

Sziasztok

Margaret
Margaret
 


SziaSztok!!

Akkor végkép nem értem!!!:-((
Gyerekenként vagy összes 7500.- ?
Fatime
Fatime
 


Bocsi összesen-t akartam irni
Fatime
Fatime
 


Fatime,
anyukánéknt 7500 forint. Szerintem, mert nekem kettő gyerkőcöm van, és egyszeri 7500-at kaptam.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsóka mi volt a csekkre írva. Egyszeri....

Köszi
Nina
Nina
 


Zsóka!!!

Köszi !!

Fatime
Fatime
 


Sziasztok!

Valóban nagy kavarás van ebben az ügyben, nekem három gyerekbõl kettõ iskolás, én GYED-en vagyok, de semmilyen kiegészítõ támogatásról nem esett szó eddig...

Judit
Névtelen
 


Sziasztok!

Most beszéltem egy lánnyal, egyetemista, és kaptak a szülei, (vagy végül is õ?) valami hasonló címmel 15 ezer Ftot, amibõl adóelõleget is vontak. Na, ez hogy jön ide? De totál ilyesmi szöveget mondtak neki is hozzá.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!
Eszméletlen ez a fejetlenség. Megpróbáltam kibogozni a szálakat, nekünk sem ártott volna meg egy kis támogatás.
Felhívtuk a ceglédi CSP osztályt, a hölgy nagyon készséges volt, fel is olvasta a vonatkozó kormány rendeletet, miszerint azoknak jár ez a kiegészítés, akik 2001. májusában GYES-en voltak (meg bizonyos speciális esetekben, pl. fő állású anya, beteg gyerek ápolása, stb.). Tehát nem iskolakezdéssel kapcsolatos, és nem is önkormányzati segélytől függ, azt amúgy is az önkormányzat utalja ki.
Igényelni nem kell.
Szóval mi nem vagyunk jogosultak, mert májusban még GYÁS-on voltam.
Nem értem, hogy akkor pl. Szilvy hugai mért kaptak, ha ők GYED-en vannak és önkormányzati segélyt sem kaptak?
És mi ez az iskoláztatási támogatás?
Ildi ezt írtad: "Van egy beiskolázási támogatás, amit talán tényleg kap mindenki, és mi is kaptunk valami 7500 Ft, amire a munkáltató a papírra azt írta mvseg". Esetleg megkérdeznéd a munkahelyeden, hogy ez micsoda, kinek jár? Nagyon hálás lennék.
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok !

Kati !

Én nem értem ezt az egészet, a két hugom kapott, pedig Ők is GYED-en vannak, Fatime is megkapta.

Nagy a kavarodás. Kiváncsi leszek, hogy Ildinek a munkahelyén mit mondanak.

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Nina,
Egyszeri jutttás, az volt ráírva, és Pesrtől jött a tb-től, nem Ceglédről.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Cs kati!!

NAgy segitség amit leirtál mert legalább igy tisztáb a dolog.Igen valoszinüleg azért kaptam én "már" meg mert én májusban is CSAK gyesen voltam'hála ennek a jó TB rendszernek:-((
Munkaviszony ide vagy oda sajna ez van.

Sziasztok Fatime
Fatime
 


Lányok!

Ezeket a pénzeket még augusztusban kaptátok, vagy szeptemberben is utaltak valakinek?

Azt tudom, hogy egyszeri, de melyik hónapban.

Köszi
Bea
Bea
 


Sziasztok!

Fatime! Örülök, hogy Neked tisztult a kép, én még mindig nem értem, úgy ahogy Szilvy.

Szilvy! A hugaid Ceglédről kapták a pénzt?

Nem tud valaki valamit az iskoláztatási támogatásról (ami nem önkormányzati segélyhez kötődik)? Van ilyen?
Ildi? Léégyszi, ha erre jársz...

Sziasztok
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Kati !

Megkérdezem a hugaimtól, hogy honnan kapták. De szerintem Ceglédről.

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Szia Zsóka!

Te most GYES-en vagy? Mert én GYED-en és nem kaptam semmit. Csak azért Téged kérdezlek, merthogy a gyerekek szinte egyidõsek... Kép

Juca
Juca (juca)
 


Arra gondoltam, hogy lehet, hogy betűsorrendben küldik.

És még nem tartanak a T-nél.

Tóthné
Tóthné
 


Sziasztok !

Az egyik hugomat VEresné .... nek hívják !

És már augusztusban megkapták !

Szió

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok Lányok!

Ma megkérdeztem a húgommtól mi ez a 75000.- Ft.
Ő megkapta és ezt mondta:

Nem családipotlék kiegészítés, hanem GYES-kiegészítés.

Az infláció miatt a minimál nyugdijat kiegészítették, január elsejéig visszamenőleg megkapták a kiegészítést azok akiknek ezzel függ össze a juttatása.

Teheát azok kaptak pénzt akik GYES-en vannak voltak ebben az évben és ez a pénz a január elsejéig visszamenőleg kiszámolt összeg.

Aki GYES-en van az nézze meg, hogy szeptember hónapban már egy kicsit magasabb összegü GYES-t kapott.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Nálunk a párom kapta, és nem fûlik a foga menni a munkaügyiseihez kérdezgetni... A mi munkaügyiseink meg olyanok, ha most én oda megyek egy esetemben "elméleti" kérdéssel (nálunk minden gyerekkel kapcsolatos pénz (csp, adó stb) a páromnál jön), meg se értenék, és amúgy is arra jutottam már náluk, hogy ált. többet tudok meg, ha magam megyek utána.
Úgyhogy ne haragudjatok, de egyelõre nem tudok én se többet.
Nõvérem is kapott, egy iskolása van, és amúgy GYES-en van, és Ceglédrõl kapta.
Mi viszont nem vagyunk GYES-en. Elivleg jövõ héten megjön a baktól is a papír, majd megnézem oda mit írtak. Persze lehet, hogy egyszerûen egybe utalták a munkabérrel és nem leszek okosabb.

Lehet, hogy itt két külön dolog van? Mármint hogy lenne a GYES kiegészítése és lenne egy másik, ami beiskolázás? És csak véletlen, hogy a kettõ azonos?

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!!

Már kezdtem érteni erre most megint sötétség van!!
Én gyesen vagyok és már megkaptam augusztus végén.
Remélem egyszer csak fény derül és mindenki "elnyeri" azt ami jár.Mindegy mi a neve.

Fatime
Fatime
 


Sziasztok !

Ma elmentem a hugomékhoz. Bocsi mindenkitől, de most mondták, hogy Ők nem GYED-et kapnak, csak GYES-t !!! Úgyhogy lehet hogy valóban csak a GYES-es anyukák kapnak !
A gyerekek számától függetlenül családonként 7.5oo Ft.

Mégegyszer bocsi a félrevezetésért ! De teljesen abban a hitben voltam, hogy Ők is GYED-en vannak, mindig azt mondták, de most hogy megnéztem a papírjaikat, most derült ki, hogy GYES !!!

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Szóval akkor jelentkezzen olyan, aki GYED-en van és kapott a gyerek után 7.500 Ft-ot.

Lassan tisztán látunk!

Semmi baj Szilvy! Köszi a segítséget!

M. Ági
M. Ági
 


Sziasztok!

Köszi Szilvy, így akkor legalább ez a kérdés kitisztult.
Zavar ebben az ügyben akkor lesz ismét, ha Ági felhívására jelentkezik valaki Kép

Ildi! Neked is köszi. Sajna mi is azt tapasztaltuk, hogy gyorsabban megtudunk valamit ha magunk járunk utána, mint munkahelyi "segítséggel". A gond jelen pillanatban az, hogy azt sem tudom merre menjek, kitõl kérdezzek. Mármint az iskolás támogatásával kapcsolatban, mert úgy néz ki a Gyeses téma letudva.
Nem teszem fel a kérdést, hogy van-e olyan aki se Gyes-en, se Gyed-en nincs, van iskolás gyereke, nem kap önkormányzati segélyt, de kapott 7500 Ft-ot. Ti vagytok a példa, hogy van ilyen.
Kiváncsi vagyok mi lesz a számlakivonaton, remélem egyértelmûen jelezve lesz, és megosztod velünk az információt. Elõre is köszi.

Sziasztok!
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!
Most olvastam az Indexen, hogy van valami kormanyrendelet, amiben valami olyasmi van, hogy kifizetik visszamenoleg januarig a tavalyi es az idei minimalber ketszerese kozotti kulonbozetet a Gyeden levoknek. nem tudtok errol valamit? Pontosan kiket erint ez?
A 2001/118-as Magyar Kozlonyben benne van. Ert ehhez valaki?
Udv es koszike!
Eva
Eva
 


Kedves Éva!
Bárcsak igaz lenne! Én reménykedem, de azt hiszem hiú a reményünk. Ilyen bõkezû lenne az állambácsi? Én is várom annak a véleményét, aki ért hozzá Kép)
Dorka
Dorka
 


Utana lehet nezni, mint irtam a 2001/118-as kozlonyben van benne. De ugy tudom, hogy csak azokat erinti, akiknek a Gyede elerte a minimalber ketszereset, ami januarig az 51100 forint volt. Mivel a minimalbert megemeltek, vagyis mar a minimalber ketszerese 80000, a ket osszeg kozotti kulonbozetet fizetik ki visszamenoleg. Viszont en nem kapok egy piculat sem, mivel nekem meg a 98-as fizetesem alapjan szamoltak ki a Gyedemet,(azota vagyok itthon). Szoval azok jarnak jol, akiknek magas volt a fizetese mielott elment Gyedre. En meg kapom tovabbra is a 31 ezer forintot...Kép
De annak orulok, hogyha nektek jobb lett!!! Kép
Udv
Eva
Eva
 


Hát nem szomorú, hogy megint a két szék közé,a pad alá esünk? Az egyszeri GYES kiegészítést nem kapjuk meg, mert GYED-en vagyunk, és a GYED kiegészítést sem fogjuk, mert ahhoz meg túl alacsony volt a fizetésünk... Nekem sincs meg a kétszeres minimálbér. Kép

Hami
Hami
 


Hat, igen, Hami, ez az, ami engem is bosszant kisse...
En voltam a lokott, amiert pedagogusnak mentem. Raadasul akkor szultem a masodik gyereket, amikor az elsovel megy Gyesen voltam.
Csak azon gondolkodom, hogy ha most szeretnem megszulni harmadikat, akkor a Gyedet tovabbra is a 98-as fizetesem alapjan szamolnak el? Mert az a mostani minimalber alatt van...
Udv
Eva
Eva
 


Eva! Mintha magamat olvasnám...

Hami
Hami
 


A 119-es Magyar Közlönyben közölt 206/2001-es Korm.rend.szerint egyszeri juttatás jár annak a személynek, aki 2001.okt. hónapban gyes-en, gyet-en, fogyatékossági támogatásban, ápolási díjban, stb. részesül. az egyszeri juttatás összege 3700Ft, amely személyenként egy jocímen jár. Ezt az ellátást folyósító szerv (külön kérelem benyújtása nélkül) legkésõbb 2001. dec. hónapban az ellátástól elkülönítve folyósítja.
Hát nem egy nagy összeg, de gondolom karácsony elõtt ez is nagyon jól fog jönni!!!
Üdv: Bobo
Bobo
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ezek szerint a 67.000 Ft-os Gyed-emet megemelik? Egy éve kapom, tehát még egy évig jár. Vélelmezett bér alapján kapom, mert 1998. februárjában dolgoztam utoljára, azóta Gyes-en voltam.

Ha jól értem 80.000 Ft netto a határ?

Köszi

Lina
Lina
 


Hello Lina!

A max 80.000 Ft a bruttó felsö határ. A maximális összeget az kaphatja, akinek az irányadó idöszakban (általában az elözö év átlaga) fizetésének 70 %-a eléri a 80.000 Ft-ot.
nik (nik)
 


Köszi Nik!

A brutto 80.000 Ft lenne a netto 67.000 Ft. Ugye bár?

Lina
Lina
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: