Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Vettem árvácska-magot.
Ha azt elszórom, de később nem ültetgetem szét, attól még fog virágozni "kazalban"??
Eddig csak palántaként láttam, arra viszont, hogy szétültetgessem úgysem tudom magamat majd rávenni...
Csi
 
 


Szia Gwen

Koszi a tanacsot. Sanjos mar elviragzott, es igy letettem pihenni. Remelem h osszel azert ujra kihajt. Meg azt akarom megkerdezni toled, hohu ha az eper le van foliazva, azert o tud szaporodni ugy-e? Es lattam az interneten, zsakba teve. Illetve egy zsak oldalabol bujtak ki az eprek.Igy keves helyen elfer. Mi a velemenyed errol?

En Erdelybol vagyok. Es nemreg tavaszodtunk ki. A viragok is szepen kezdenek mar nyilni.

Addig is midnen jot.
Krisztina
 


Sziasztok!
Gwen! Annyit sikerült megtudni a sárga "pukkanós" virágról, hogy van más szinben is, és csodatölcsér néven is nevezik. Ami azért érdekes mert nem igazán tölcsér alakú a virág... Jó kertészkedést, jó hétvégét! Én holnap, illetve már ahogy nézem ma megyek túrázni.
 

 
 

Csi!

Én a magokat most balkonládába szórtam el, valszeg ritkítani én sem fogom őket, de már egész nagy hajtások vannak. (Petúnia, oroszlánszáj stb.) Sztem fog ez menni az árvácskánál is. Van aki már alapból tejfölös poharakba rakja le egyenként a magokat, csak ebben az a rizikó, hogy mi van ha "döglött" a mag.

Orsoly, én is utána kérdeztem, nekem is a csodatölcsért mondták.

A futómuskátlijaim nem bírták a kiteleltetést. Most visszavágtam őket, remélem rendbe fognak jönni!

Szép napot, Süti
 
 


Lányok!

Hol lehet olyan fűmagot kapni amiben szászorszép magok is vannak? Vagy azt külön keverik közé? Van valakinek ilyen gyööönyörű füve?
F. Dia
fd
 
 


<H3>Formátum hiba</H3>A(z) topurl formázásba nem lehet más formázást ágyazni.
 


Sziasztok!
Köszi Süti, most már csak azt kellene megtudnom, hogy hol lehet ilyen virágot beszerezni...
Orsoly
 


Sziasztok!
Na ezt nem ertem, irtam es az egesz elszallt hiba miatt, pedig a Nezetben teljesen jol jelent meg.

Na akkor ujra kell kezdenem.

Orsi: pont tegnap szortam el rengeteg csodatolcsert, hat ez nagyon jo, hogy o a pukkanos. En nyaron vettem nagyon sok magot Pesten, minden kerteszuzletben (Obi, Oazis) lehet kapni. Az otthoniak kozul en a sargazacsist nagyon jo minosegunek tartom:megneztem az van rairva:Garafarm kft.
Remelem ki is nonek, es akkor majd megmondom, hogy pukkannak-e nalam is.
Ja tenyleg meg azt akartam irni, hogy vegyel gyorsan egy zacsit, szord el, most a legjobb idoszak a vetesere, de lehet hogy palantakat is lehet kapni, bar szerintem magrol rengeteg lesz belole.

Suti:futomuskatliKép

Csi: az arvacska a lustiknak valo, mint mi. Csak elszorod es kesz. Persze egybol ki a kertbe, nem kell semmit vacakolni vele. Es en ugy vettem eszre, hogy amit elszortam osszel es most viragzik annak nagyon <a href="http://www.babanet.hu/album/albumimages/1640/44798.jpg" target=_top>szep</a> szine van, teljesen mas mint a palanta. Raadasul van olyan, hogy masik evben csak ugy kinonek mindenfele megintKép
Na remelem most jol linkelek es nem szall el.

Kriszti: a zsakos epret nem ismerem, belinkelned az oldalt? Szivesen megneznemKép
A szaporodast hogy erted? Viragzasra gondolsz vagy a tovenel valo szaporodasra?
Es a foliazast? A foldre vagy korulvenni oket nagy foliaval?

Na ertetlensegembol ennyit, majd meg jovok ma, foleg mert kesz a fenykepezom, fotozni fogok mindenfelet!!KépKép
Gwen
 


Orsi!

Én nem mag formájában, hanem "györkér"(???) formában kaptam a Tescoban a virághagymák között. Mivel nagyon megtetszett, visszamentem, és bár a évszakos kiárusításuk már nem volt meg, a növényhanymák között továbbra is megtaláltam a csodatülcsért. Két "gyökér" volt egy zacsiban, amit először eltettem cserépbe, az már 1 m magas hajtás, lassan ki kell raknom a kertbe.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Sziasztok

Gwen, nem kaptam amr meg a zsakos epres linket. igy hat sajnalom, nem tudom megmutatni. de mihelyt rabukkanok, rogton bemasolom. A lefoliazott eper szaporulatarol csak annyit akartam megkerdezni, hogy indarol nem hiszem hogy tud szaporodni.
Meg 1 kerdes: az aranyeso agrol gyokereztetheto-e? Megel-e ha egy agot a folgbe elszurok es ontozom?
Egyelore ennyi. Addig is jo kerteszkedest.

Krisz
 


Sziasztok!

Orsi Meg szeretnem kerdezni, h a csodatolcser egesz evben viragzik? Vagy csak idoszakonkent?

Kosz, jo kerteszkedest.
Krisz
 


Krisz!
Nem egész évben, nyár közepétől, egészen a fagyokig, naponta hozta a virágokat, rengeteget. Köszi mindenkinek az infokat. Totál belázasodtam, nem megy 39 alá sehogy sem. Akkor hogy veszek virágmagot?????
Orsoly
 


Sziasztok!

Haliho JUDIT, merre jarsz mostanaban????KépKép Meg a multkor irtuk, hogy a sok fu+tuja stbstb. Na ilyenem nekem sincs, viszont kinott a nagyon szep levelu <a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/45511.jpg" target=_top>bodza</a>, meg valamilyen sargaviragu spanyol <a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/45509.jpg" target=_top>nagybokrom</a> is van, nagyon szeretem.
Mar vagy ket hete barkacsoltam bambuszbol ezt a <a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/45510.jpg" target=_top>bigyot</a>, korbeultettem diszborsoval (vagy micsoda magyarulKép, ha valakit erdekel akkor majd megkeresem), es jol felfog majd ra futni. Vagyis nagyon remelemKép Azota mar kibujtak, de majd kesobb is lefotozom.
Sajnos vege van a <a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/45512.jpg" target=_top>tulipanoknak</a>, az iden nagyon szepek voltak.

Kriszti: ha majd rabukkansz az oldalra, akkor majd belinkeledKép Az eperrol en mar leszedtem a foliat, itt mar nagyon meleg van hozza, a foldrol is felszedtem a fekete zsakokat, es kicsereltem vagott fure, ami sokkal jobban tartja a nedvesseget, meg konnyebb locsolni. Szaporodni amugy ugyanugy szaporodnak, mintha nem lenne rajtuk semmi szerintem.
Aranyeso nekem mindig sikerult, bar en azt javasolnam, hogy ne egybol a szabadfoldbe ultesd az agat, hanem cserepbe. Nekem van egy, szegenyre mindig ralepunk, ami letorik rola azt gyokereztetem. Van mar kint is, de <a href="http://babanet.hu/album/albumimages/1640/45513.jpg" target=_top>cserepben is</a>

Ja majd elfeljtettem, Orsi gyorsan gyogyulj megKép
Gwen
 


Na lám, én még el se jutottam az eperfóliázásig, de akkor ezek szerint mégsem biztos, hogy kéne. Friss fű.... na épp tegnapelőtt komposztáltam be a fűnyirás eredményét... Tulik nálunk viszont még most jönnek -bár az utcában másoknál már elvirágoznak, nekünk valahogy másfajta tulijaink vannak. Paradicsompalátnáim idén végképp szenvednek, általában utálni szokták a palántanevelő földeket, lilulni kezdenek benne, magvetést még abba szoktam, aztán kevertbe teszem tűzdeléskor tejfölöspohárba, hát idén ez sem segitett, most már egyik másik elég ijesztően néz ki, és nem tudom, igaziból ez nálam mért van minden évben, és a piacon amit árulnak, azok hogy csinálják????? MOndjuk eddig a végső kiültetés mindig segitett, most is ez lesz a végső próbálkozásom, csak várom, hogy a párom felássa a helyüket... remélem ma vagy holnap el tudom ültetni őket.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok.

Kosz a tanacsokat mindenkinek. Nagyon szepek a viragaid Gwen. Sajnos az en digitalis fenykepezogepem az ocsemnel van igy hat nem tudom en lefenykepezni a szep viragaimat. Nemsokara nyilnak a narciszok. Oriasi bimbok vannak rajta. Nagyon szeretem a csokros feher narciszokat. A tulipantok is mar nagyon elkezdnek hervarni.

Gyogyulast neked Orsi. Betegen nem lehet viragokat gondozni. Kép Mindenkinek kellemes hetet kivanok, mert mar a hetvegenek vege Kép

Sziasztok,
Kriszti
 


Sziasztok!
Köszönöm a gyogyitó üziket. Ma megnéztem a kertészek boltjában a csodatölcsért, és elkeseredtem. Ez a csodatölcsér nem az a csodatölcsér. Amit lehet kapni olyan van rengeteg a környéken. Mult héten kétszer is vágtam füvet, szoval már annyira nem is vagyok beteg. Helyettem most lánykám betegedett le, de fél nap alatt kiheverte, de egész héten itthon maradtunk. Igy legalább én is kipihiztem magam. További jó kertészkedést Mindenkinek!
 


Sziasztok!
Dia!
Nem tudtam, hogy miről beszélsz, amikor a százszorszépet emlegeted... Tegnap viszont egy gazdaboltban láttam olyan magot, amit a fűbe kell elszórni, ez fehér színű százszorszépKép
Tehát lehet kapniKépKépKép

Süti!
Én is elszórom majd őketKép Idén bevásároltam mindenféle magból, gyakorlottabbak szerint a fele ki sem fog kelniKép. Mondjuk, eddig is csak évelő növényeket tudtam szaporítani (lilaakác,nád, pampafű) a magok sosem jöttek be.

Gwendoline!
Szépek a képeidKép
Nekem az a gondom a virágokkal, hogy nem a kertbe, hanem csak tartókba-ládákba tudom tenni őket, igaz ládából van rengetegKép Idén végre ültettem virágbabot(lóbab) vagy harminc métert, takarónak-árnyékolónak.
A fű nálunk angolperje-vetőmag, azt tudok szerezni, ha kell.Kép
Nálunk van lombhullató fa is (majd lefotózom, és megmondjátok a nevétKép) az egyik fasorunkat most kell sajnos félbevágni (olyasmi, mint a jéger), mert kimondottan veszélyesre nőttekKép Tavaly akkor esett rá nagyobb hómennyiség, amikor még lombos volt, és nagyon lehasaltak tőle az ágak, sok vastag le is tört. Idén meg a jégréteg rombolta őket... Gyönyörűek, néhány éve csak bebökdöstük őket a földbe, mára viszont vannak vagy négyemelet magasak. Nem is lenne gond, ha a szomszéd nem féltené a házát tőlük...
Vannak fűzfáink, azokat is, mint mindent, sajnos rendszeresen elpusztít a pajor.
Azt viszont nem mondanám, hogy egyszerűbb az élet a tujákkal. Ha hó van azért kell kötözgetni, ha jön a jég tavasszal, akkor az dönti le az ágait, permetezni, locsolni...Brrr. Lombos fa után max. egyszer kell takarítani ősszel...


Tudjátok mit hallottam? Salátát tejes vízzel locsolnak, hogy ne támadja meg semmiféle károkozó. Jó, tudom, kezdőnek minden újKép De akkor is fura!

Pildi!
Én a tavalyi aszálykor adtam fel végképp a palántázást. Megfogadtam, idén nem, erre tessék folyamatosan esik, a fél környék víz alatt van!
Ha most palántáznék, biztosan beköszönne az aszály megintKép

Megyek tarackot ölni.
Azt is nevelgetünk rendesenKép

Csi
 
 


Sziasztok!
Igazad van Gwen, Én magam sem tudom mi tartott ennyi ideig,hogy idetaláljak,de úgy elment az idő mindig.Sokat dolgoztam mostanában és ha végre nem esik akkor szaladunk ki a kertbe ezt-azt csinálni.A hinta projekt még függőben,a helye már megvan,csak a betont kéne beönteni,és kicsit füvesíteni.Remélem a jövő héten sikerül!
Kérdezed a fákat:a kedvenceim az amerikai ámbrafa,mert gyönyörű paralécesek a törzseik,de van még sok korai juhar,madárberkenye,oszlopos- és vöröstölgy.Egy angol barátom hozott 2 galambfát/Davidia invoculata/ elég kicsik még de ilyen különlegesen szép fákat még sohasem láttam!Ha esetleg ezekről tudnál vmi infot küldeni azt nagyon megköszönném! Esetleg élőben is megnézhetnéd ha pont erre mentek hazafelé.Ez egy meghívás kertlátogatásra!
Sok jó ötletet láttam én is másoknál,amit itt felhasználtam.
Hogy állsz a kertészetvizsgával?
Ha a pukkanós virágról kiderül,hogy pontosan micsoda írjátok meg légyszíves.
Sziasztok,jó kertészkedést:Judit


Sziasztok!
Fanniflóra,Gwen! Ma ujabb infohoz jutottam a pukkanós virágról, egy néni azt mondta a piacon, hogy vanilia virág. Sőt volt is neki régebben, de mivel csak éjjel van virága, nem igazán eladható, és kiirtotta. de megigérte, hogy utána néz az ismerősei körében, hátha tud szerezni. További jó kertészkedést. Nálunk spontánul nőttek a százszorszépek a fű közé... Egyszer csak ott voltak.
Orsoly
 


Sziasztok! Mindenki a kertben? Vagy csak én tévedtem el? Tegnap a piacon azt mondták, hogy mégsem vanilia virág lehet az amit keresek, mert annak kék a virága. Akkor ki tudja nekem megmondani mi annak a virágnak a neve ami sárga és este nyilik, és reggelre el is hervad, és lehet látni ahogy kinyilik mert mindez olyan mint egy gyorsitott felvétel????
SzomiOrsoly
 


SZia Orsoly!
Látom hiányoltad a topikot! Szerintem egyszerűen csak mindenki kint van napközben a kertjében, este meg locsol!Kép Na most épp nem kellKép.

Engem a szúnyogűző virág foglalkoztat most. Kaptam ismerőstől, ő is ezen a néven vette üzletben. Ismeritek?

Jaj, fotóznom kéne már. Szegény selyemakácomat már nem fogom, nyár elején kiraktam az ablakba én hülye, és kint maradt egész napra. Jól megégett, azóta kampec.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi!
Egy két éve én is vettem, valami citrom akármi volt a neve olyan összetett szó, de most nem jut az eszembe, Viszont pont ma szól a szomszéd, hogy egy helyen mégis túlélte a betonozást az a virág aminek a nevét sem tudtam, ma már láttam is a virágját. holnap vagy a közeljövőben le is fényképezem és felrakom, hátha így valaki meg tudja mondani hogy milyen virágot is keresek.
Orsoly
 


Pildi!
Arra a futónövényre gondolsz, amit ha megfogdosunk "enyhén" büdös?
Nekem is van, kertész azt mondta, hogy vagdossam fel, dugdossam a földbe, nagyon könnyen megered. Az erős napsütést nem bírja, azaz víz nélkül nem.
 
 


Sziasztok!
Megpróbálom feltenni a képet a virágról, amit keresek, illetve a nevét keresem.
Orsoly
 


Azt hiszem nem sikerült...
 


ugy látom kihaltunk...
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: