Új privát üzeneted érkezett!

Hoztam képeket én is :)
kicsihuszár (olyan eszméletlen módon hajtja magát...)
Kép

festőkoffer kész, tőlem akár mehetünk is...
Kép

hát ez nagyon vicces volt...
Kép

Bkriszta Ákosával (egyidősek a fiúk)
Kép

és egy közös móka
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu
A lovacska nálunk is bejönne. :D Csongi olyan nagyfiús a lovacskás képen, mintha nem is 1 éves lenne.
Nem írtam még, de szerintem nagyon klassz nevet választottatok Hármaskának! :)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


sziasztok!

megpróbálok néhány sort irni, ha mindegyik gyerekem engedi. Eszter esténként szeret hozzám bújni, a kiságy vhogy nem jön be neki. :roll:

Cat! Hogy neked micsoda vagány pasiid vannak! Nagyon jóképűek. Egyébként nagyon örülök, hogy előbújtál az egy soromra, utána jutott eszembe, hogy méreteket nem is írtam, de apa már ott állt mellettem az éhes bőgőmasinával. :lol:
Látom nálatok is zajlik az élet rendesen. Emlékszem ám, hogy az Eszter név nálad is befutó volt. :D

Zituska! Hát nem mondtam volna meg a csajodról, hogy még nincs 2 éves. Tündériek, nekem a közös kép tetszik a legjobban. :D

Minyu! Gratula a pocaklakóhoz! Nem voltatok csalódottak, amikor kiderült, hogy Ő is fiú? :roll:

Egcsi! Te birkózókat nevelsz? Iszonyú jó húsban vannak a fiaid. Nagy drukk hármaskához! S szurkolok, hogy csajszi legyen.

Készül a szüléstörténet is, a fele már megvan, majd feldobom, ha sikerül befejeznem.

puszi!

Kép Kép
Kép[/url]
 
 

 
 

Andi :)
Apja fia mindkettő, testalkatra (sem) estek messze az almafától. :D
Köszi a drukkot, de én azt se bánnám, ha három fiam lenne. :wink:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi :)
Ezeknek a fiúknak valami küzdősporton a helyük! Van nálatok ilyesféle? Olyan jó húsban vannak, amikor a méreteket írtátok Barbival, csak ájuldoztam. Nálunk Oli mindössze 18 kiló, Samu 20, de mindkettő elég sovány, főleg Oli. De a lábuk már 31-es. :shock:

Minyu :)
Csongi mindig ílyen nevetős? Tündéri pofa. Nándi is nagyon magas, nyúlánk. Nekem is nagyon tetszik a Nimród név. 8)

Noémi :)
Én is idősebbnek néztem Noémit. Hozzánő a tesóhoz. 8)

Andi :)
Nagyon szerencsések vagytok ezzel az Eszter csodababával. :D Egy ilyet én is bevállalnék, és pont Eszter lenne az ő neve is. :lol: Nem furcsa 2 fiú után egy kiscsaj? Azt sem tudnám hogy pelenkázzam. :lol:

Cat
Kép
 
 


Cat :)
A fiaid nagy lábon élnek. :D Bercié csak 29-es, de apjuknak sincs nagy. :)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Cat! Az első dolgom volt, hogy még a kórházban megkérdeztem a csecsemőstől hogyan kell pelenkáznom. :lol:
Te már teljesen lemondtál egy kiscsajsziról? Nem akartok már egy 3. babát?

Kép Kép
Kép[/url]
 
 


Hahó! Végre elkészültem a szüléstörténettel is, megosztom veletek.

Eszter baba születésének története:

Okt. 26. hétfő. Mára vagyok kiírva. Egyik fiúval sem húztam ki eddig, most már csak abban reménykedem, hogy azt is megtudom milyen, amikor magától indul meg a szülés, s nem orvosi indításra.
Délre kellett mennem NST-re és magzatvízvizsgálatra. Minden ok, de a vizsgálat már rendesen fájt. Délután még kimentünk Péterrel és Ábellel levegőzni, már nagyon nem esett jól, fájdogált a hasam és a derekam.
Mivel előző éjjel nem sokat aludtam, már 8 előtt ágyban voltam. Attila fürdette a gyerekeket, amikor jelentkezett az első fájás. Igyekeztem nem foglalkozni vele, mert aludni szerettem volna. 8 perc múlva jött a következő. Bementem segíteni Ábelt felöltöztetni, de közben le kellett ülnöm, mert itt volt egy újabb fájás.
Gyerekek elaludtak, akkor mondtam Attilának, hogy nekem fájásaim vannak, aludjunk gyorsan, hátha abbamarad, mert én ilyen fáradtan nem akarok szülni menni. Persze ez nem sikerült, mert folyamatosan fájdogáltam, közben az órát néztem, s mikor fél 10-kor már 4 perces szünet volt csak, Attila felhívta anyuékat, hogy jöjjenek, mert mi megyünk a kórházba. Attila már ruhában volt, amikor én még mindig az ágyban feküdtem, mondtam neki, hogy ne siessünk, mert nem akarok órákat tölteni nélküle a vajúdóban, ha nagyon sokan vannak, s nincs üres szülőszoba. Azért mire anyuék ideértek én is összeszedtem magam, s fél 11 körül elindultunk. Ekkor 4-5 perces fájásaim voltak, de egyáltalán nem durvák. Tesómnak még irtam is, hogy megyünk szülni, de nincsenek erős fájásaim, max. beülünk vhova, ha nem változik semmi. Nagyon rossz volt így elmenni, hogy a fiúktól el sem tudtam köszönni, de bíztam benne, hogy mire reggel felkelnek, addigra Attila már itthon lesz.
Miután beültünk a kocsiba, teljesen leálltak a fájások, kb. 10 perc után jött a következő, egy nagyon erős, hosszan tartó. Gondoltam akkor már nem megyünk bulizni sehova.
A kórház előtt felhívtam a dokimat, mondta, hogy menjünk csak be, majd szólnak neki, ha jönnie kell. A kórházi sorompó le volt zárva, nem akartuk szegény portást felébreszteni, megbeszéltük, hogy átbújunk alatta, vhogy én is átküzdöm magam, de addigra a bácsi már fel is nyitotta.
Attila liftezni akart, mondtam neki, hogy nem, lépcsőn megyünk, gyorsan akarok szülni.
A szülészeti ajtóig még reménykedtem, hogy ugyanaz a szülésznő lesz, mint Ábelnél, de nem Ő nyitott ajtót (de Ő is nagyon rendes volt). Attila kinnt maradt, én becuccoltam. Kaptam egy szép kórházi hálóinget, aztán jött az ügyeletes doki megvizsgálni. Kicsit megrémültem amikor megláttam, mert én egy 20 éves kamasznak néztem, meg is kérdeztem később a szülésznőt, hogy hány éves (tévedtem majdnem egy 10-t).
Doki megvizsgált, méhszáj 3 ujjnyira nyitva, magzatvíz tiszta. Jött a kórházi adminisztráció, ami kb. 20 percig tartott, s ez alatt szinte teljesen leálltak megint a fájások.
Szerencsére nagyon nyugis éjszaka volt, egy anyuka volt rajtam kívül, igy az előkészítés után a szülésznő rögtön bekisért az egyik szülőszobába, amelynek az ajtajában már ott várt a dokim, nem várta meg, hogy szóljanak neki, jött az én hívásomra.
Felfeküdtam a szülőágyra, szülésznő rám szerelte a CTG készüléket, doki megrepesztette a magzatburkot. Kérdezte, hogy milyen erősek a fájások. Mondtam neki, hogy eddig nem voltak vészesek. Nevetett, hogy azért vmitől csak kinyíltam már 6 centire. Felajánlotta, hogyha már nem bírom, akkor szóljak, s kaphatok fájdalomcsillapitót, vagy gázt. Reménykedtem, hogy erre azért nem lesz szükség. Mondta, hogy most fél 2-ig békén hagy, meglátjuk akkor, hogy állunk, s megbeszéljük a továbbiakat. Ő elment aludni, a szülésznő pedig Attiláért. Feküdtem egyedül az ágyon, hallgattam a baba szívverését a gépén, közben figyeltem az órát (pont fél 12 volt), mert visszatértek a fájások, rögtön 2-3 percesek, de még mindig nem túl durvák. Egy jó 5 perc múlva megjött A. is. Rögtön kértem tőle vizet, mert nagyon szomjas voltam. 3/4 12 körül kezdtek kicsit erősödni a fájások, s már nagyon rossz volt feküdni, vártam, hogy mikor jön a szülésznő arra, hogy megkérjem engedjen leszállni. Nemsokára jött is, mondtam neki, hogy pisilnem kell, szeretnék felállni, szerencsére semmi akadálya nem volt. Két fájás között kimentem a mosdóba, de már A. segített visszajönni, mert elég erős volt a fájás. Még ekkor is tök nyugodt voltam, megbeszéltük apával, hogy elmegyünk zuhanyozni, aztán pedig ücsörgök a labdán, mert ezek Ábelnél nagyon jók voltak. Kértem A., hogy hozza a homeós golyócskákat is, mert még csak egy adagot vettem be belőle. (Azóta is azon nevet, hogy ezek olyan szuper bogyók, hogy elég volt az Ő zsebébe tenni, már akkor is hatottak.) Kiértünk a fürdőbe, hálóingemet levettem, majd úgy éreztem, hogy ka..ni kell. Áh, mégsem, beálltam a zuhanyba, de mielőtt megengedtük volna a vizet, iszonyú erővel rám tört a tolófájás. Na, az eddigi nyugalmam teljesen elszállt, itt bepánikoltam. Én a hirtelen fellépő erős fájdalomtól, A. meg attól, hogy dőlt belőlem a vér. Mondta, hogy gyorsan menjünk vissza a szülőszobába és hívjunk segítséget, de én közöltem vele, hogy innen sehova nem megyek, s különben sem szülök több gyereket. De aztán a fájás kicsit szünetelt, legalábbis annyi időre, amig felvettem a hálóinget, a szobába már Attila húzott vissza, miközben dölt belőlem a vér. Felültem a szülőágyra, Ő ott akart hagyni, de én csak hajtogattam neki, hogy ne menjen el, mert leesek innen. Mégis ott hagyott, s jött vissza két szülésznővel. Mondtam nekik, hogy úgy érzem jön a baba, gyorsan elfektettek, s megállapították, hogy tényleg, gyors ágyszerelés, lábamra "zokni" húzás, s kiabáltak ki az ügyeletesnek, hogy szóljon a dokimnak, meg az újszülöttesnek. Aztán a következő néhány percekből igazán csak arra emlékszem, hogy folyamatosan mondták, hogy ne nyomjak, ne nyomjak, két tolófájás között a szülésznő maszírozta a gátat, ez nem igazán esett jól, aztán megint jött a ne nyomjak, s hirtelen minden könnyebb lett, meg is kérdeztem, hogy kinnt a feje? Aztán a következő pillanatban végre nyomhattam és már hallottuk is erős hangját. doki gyorsan megnézte, 0.10 perc, majd boldogan mondta, hogy kislány! Szülésznő már rám is tette, el is hallgatott rögtön, mi meg jól meglepődtünk, hogy mekkora fekete haja van. Attilának akkor jutott eszébe, hogy még nem is volt ideje a fényképezőgépet elővenni. Ő vágta el a köldökzsinórt, a következő meglepetés akkor ért bennünket, amikor mondta az újszülöttes, hogy 55 centi. A 2870 grammon nem csodálkoztunk, egyik fiú sem született nagy súllyal.
A gátvédelem ellenére sajnos most is repedtem kicsit ott, ahol Péternél vágtak, de nem volt vészes, doki gyorsan végzett a varrással, addig Attila elmehetett a pici lánnyal megnézni az első fürdetést, öltözködést.
Miután engem is elláttak, kaptam tiszta hálóinget, Esztert is visszahozták, s hajnal 2-ig hármasban voltunk a szülőszobán.
A 3 szülés közül ez volt a leggyorsabb és ez járt a legkevesebb fájdalommal. Doki még varrás közben megkérdezte, hogy találkozunk-e még a szülőszobán egy 4. babáért? Mondtam neki, hogy köszönöm, ennyi elég volt. Nekem 3 gyerek volt az álmom, s legalább egy kislány, most már megkaptam, igy lett teljes az életünk. :D

Kép Kép
Kép[/url]
 
 


Cat! Az első dolgom volt, hogy még a kórházban megkérdeztem a csecsemőstől hogyan kell pelenkáznom. :lol:
Te már teljesen lemondtál egy kiscsajsziról? Nem akartok már egy 3. babát?


Andi :)
Mi már teljesen lemondtunk a 3. babáról. Már öreg vagyok hozzá. :D :wink:

Klassz a szüléstörténeted! :D Ez alapján gyalog-galoppnak tűnik a szülés. :lol:

Cat
Kép
 
 


Andi :)
Köszi a szüléstörténetet. Így leírva nem tűnik vészesnek. :wink: Gratula a hercegnőhöz mégegyszer! Hogy telnek a napjaitok, Fiúk mit szólnak a hugihoz?

Cat :)
Ugyan má... nem vagy te még öreg! :)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


pandi :)
jaj de jó volt olvasni :) Hát kíváncsi vagyok, nekünk mit a gép 3. szülésre.
Kérdezted: érdekes módon nem voltam csalódott, mikor kiderült, hogy kisfiú. Csongornál sokkal jobban ledöbbentem és kicsit csalódtam, mert előtte többször is lányt mondtak UH-n, és már elkönyveltük, aztán a 4d-n mondta ott is a doki, hogy az ott biza egy kukis. :lol: Most kb 3 órán keresztül nem lehetett levakarni a vigyort az arcomról, ahogy hazaértem, apája mondta is, hogy régen látott ennyire nagyon boldognak, mint akkor. Anyukámnak mondtam az UHután a telefonba, hogy majd a nővéremék csinálnak nekik "lyányunokát" (ha akarnak), mert mi olyat nem tudunk :D (hozzáteszem, a nővéremnek sztem nem lesz gyereke, mert ő nem nagyon szeretne. Van párja, de neki így jó, ahogy most van "szabadon", szóval anyumék valszeg lemondhatnak a lányunokáról)

cateye :)
Csongi nem annyira vigyorgós, mint Nándi volt, sokkal több a "rácsodálkozós" képe (a szülinapi képein is egyfolytában ezt mondja: óóóóó, óóóóóóóóóóóóóóóóó)
Egyébként Nándi tényleg gizda, de nem is magas... Most kb 101-102 cm, és 15kg :oops: Szóval eléggé egyszálbél, dehát én is ilyen voltam (alig akartak ált.isk-be engedni, mert tán nem értem el valami súlyhatárt se, végül megkönyörültek rajtam...) És asszem Csongi is ilyen lesz, most is alig több, mint 8 kiló. Gyarapszik ő, szép lassan, de ilyen alkat.

egcsi :)
lovacska tényleg nagy sláger, még Nándi kapta, de mostmár Csongi is úgy vágtat vele... :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Cat! Szerintem Te sem vagy öregebb a szüléshez, mint én. :lol:
Minyu! Örülök, hogy nem voltál csalódott, hogy most is kukisod lesz. Én szerintem nagyon az lettem volna. Bár valahogy éreztem, hogy kislány lesz a meglepetés babánk. :D A két fiúnál nem kérdeztük meg a nemét, most azt hiszem nem bírtam volna ki. :wink:
Egcsi! Hát nem unatkozunk. :roll: Igaz 2 hétig itt volt anyukám, az nagyon nagy segítség volt, most a párom lesz itthon 2 hetet velünk. Azért este jó volt a 3 gyerek, 3 felnőtt arány. Bár szerencsére egyik gyerekem sem egy ördög. :lol:
Fiúk eddig lelkesek, az egy negatívum, hogy Ábel nagyon rászokott a cumira, eddig szinte csak alváshoz kellett.

Kép Kép
Kép[/url]
 
 


Sziasztok :)

Köszi csajok a nyugtatást, de a biológiai órám bizony erősen ketyeg. Na meg úgy vagyok vele mint Andi, hogy én nagyon csalódott lennék ha 3.-ra is fiút dobna ki a gép, így marad a 2 fiú. :D

Minyu :)
Ismerve téged te sem vagy egy vaskos, így a fiúkon nem is csodálkozom. :wink:

Az én tesómnak sem lesz szerintem gyereke. Bár párja van, de mindig azt mondja, hogy ő nem adná fel a szabadságát a gyerekért. Ráadásul ugye nálunk látta is a kiképzést, így teljesen elment a kedve is tőle. Szóval nálunk is marad a 2 fiú unoka.

Andi :)
Ilyenkor kell a cumi vigasznak, ne is próbáljátok elvenni tőle. Majd szép lassan ahogy belerázódtok a nagycsaládos létbe lenyugszik, és ismét el lehet nappalra venni tőle a cumit.

Tudsz a fiúkkal külön programot csinálni? Csak velük?

Cat
Kép
 
 


Pandi :)
Na, akkor jobb lesz meggondolom Hármaskát, mert az én gyerekeim aztán tudnak alakítani... Nem mondom, hogy ördögök, de az angyaltól nagyon messze vannak. :D

Cat :)
Most társasházban bérelünk lakást, felettünk egy fiatal pár lakik gyerek nélkül. Mondtam is apjuknak, hogy miután napi szinten hallják mi folyik nálunk, biztos még nagyobb súlyt helyeznek a fogamzásgátlásra. :lol:

Hétvégén Bence kapott új ágyat-ugyan használtan vettem-most úgy néz ki a gyerekszoba mint egy garázs. :)
Meséltem Botinak, hogy Minyuéknál a haramadik baba is fiú lesz, erre Berci megszólal: "Én is akarok egy új kisbabát, kislányt! Aztán meg még egy kisfiút is!" A páromnak fennakadtak a szemei. :lol:

Az új ágy és a két gézengúz:
Kép Kép


Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Húú Egcsi. Ezekért az ágyakért az én fiaim is odalennének! mennyit kóstál ott egy ilyen darab? Mekkora a hossza, pl. Bercinek meddig lesz jó?

Tényleg olyan mintha garázs lenne a szoba. :wink:

Cat
Kép
 
 


Cat :)
Bercié nagy, én is szoktam aludni ott-előfordul, hogy hajnalban mindkét kiscsávó érkezik az én ágyamba, 5 perc múlva keresztbefordulnak, nekem már nem marad hely.... :roll:
Itt a link a websitehoz. Újonann 3OO dolcsi matrac nélkül, de használtan is lehet venni. Én láttam 15O-ért. Bencéé használt, 75 dollár volt. Mondjuk az kisebb is, kb. 4 éves koráig lesz jó.
http://www.step2.com/product.cfm?product_id=1311t.

Valakitől hallottam, hogy Magyarországon is van.

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Hú, de nagyon eltűnt mindenki.... :(
Holnaptól megint egyedül leszek a gyerkőkkel egy hétig...apjuk utazik haza édesapja temetésére. :? Nem nagyon voltunk egy hullámhosszon apóssal, de nagyon sajnálom, hogy ilyen korán eltávozott közülünk. Egyenlőre nem is igazán tudom felfogni. Bercinek még nem mondtuk meg, pedig valamit muszáj, mert ő emlékszik rá. :?

Remélem mindenki jól van a nagy hallgatás ellenére. :wink:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi :)

Nálatok is ilyen nagy cirkusz van kint a H1N1-ből? Érdekelne. Sőt Barbi véleménye is, ha előkerül. 8)

Cat
Kép
 
 


Cat :)
Egy ideig az volt mindig a hírekben, hogy nincs elég oltóanyag és milyen hosszú sorok kígyóznak az oltóhelyeken. Most egy ideje se kép se hang a témában.

Kinél mit kapnak a gyerekek karácsonyra?

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


egcsi írta:Cat :)
Kinél mit kapnak a gyerekek karácsonyra?
Egcsi


Nálunk Oli Bruder lopóautót, Samu Hot wheels pályát, és egy-egy társast kapnak tőlünk.(Zingo és Blokus)

Anyukámtól golyópályát és Playmobil szettet kapnak, barátainktól Bukfencező majom társast, Lego City Sarokházat.

Többieknél?

Cat
Kép
 
 


Cat :)
Társas és Lego nálunk is lesz. Kapnak egy vadászós játékot, két puskával, tv-hez kell csatlakoztatni és szarvasokra lőni. Ez amolyan közös ajándék a családnak, mert apjukkal mi is csípjük. :wink:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi :)

Mi is gondolkodtunk Nintendo wii-n, magunk miatt is, de lebeszéltem magam. Hamar rákattannának, és még korainak tartom. :P Legyen csak még autópálya nekik, meg lego.

Cat
Kép
 
 


Bercinek van Playstation2 Batmen-es játékkal. Úgy kaptuk. Mikor megvettük neki a játékot sokat játszott vele, aztán eltette és hónapokig felé sem nézett. Most megint játszik vele, de nem napi szinten és max. 2O percet. Az igaz, hogy a computeren minden nap játszik, de csak olyat engedek amiből tanulni is lehet. 8)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Hahó!

Mi Nándinak Bob the builderes járgányokat vettünk, egy távirányitós muck-ot és egy kézzel működtethető lendkerekes Nemtudomhogyhivjákot (sárga, van tolólapátja, meg hátul markolója) Ó, én nem vagyokám képben a nevekkel, és igazából Nándi sem a mesét nézi (a magyar neveket nem is tudjuk), hanem a számítógépen játszik mindenféle puzzlet, meg egyéb ügyességi játékokat a Bob-al. Na, ezen felbuzdzlva nyomtatgatni kell neki a szinezőket, összekötős és egyéb feladatokat, hogy papíron is lehessen dolgozni, mert ugye a szg előtt nem sokat ücsöröghet...

Csonginak zenélős nyomkodósat vettünk, olyan zongorafélét, de titkon remélem, hogy hamar kifogy az elme belőle :lol:

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu :)

Ti nem vagytok bajban mit vegyetek Csonginak? Sokszor én teljesen tanácstalan vagyok, ruhát ugye örökölt Bence, játék is tengernyi, amivel Berci már nem játszik az pont jó neki. Most karácsonyra is inkább közös dolgokat kapnak, igaz, hogy külön-külön lesz a nevük ráírva, de úgyis özösen használják majd.
A zenélő bigyókkal kapcsolatban ugyanilyen érzésekkel viseltetem. :D

Barbi, Orsi merre vagytok? :(

Andi hogy megy 3 gyerekkel? :)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


egcsi :)
óóóó, dehogynem. Főleg a nagyik, mert én csak-csak látom, hogy melyik játék az, ami már nagyon hiányos és lehet pótolni (pl a toronyépítő pohárkák fele van meg, stb) De a nagyja lehetőségeket ellőttük Nándinál :) Igaz, teljesen más érdekli őket, dehát hiába mondom a nagyiknak, hogy vegyenek kisautót, mert azt imádja Csongi, Nándi meg nem nagyon játszott velük, így nem is sok van, a nagyik szerint "milyen dolog már egy kisautóval beállítani karácsonykor..."

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu :)
Nekem rengetegszer van lelkiismeretfurdalásom, hogy szegény másodszülöttem szinte mindent használtan kap....na, nem mintha őt ez érdekelné, csak olyan érzésem van, ő nem kap annyit mint Berci.... :?

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Még egy elveszett bárányka téved ide vissza. :D
Már nyár végén is bekukkantottam, de akkor elég nagy volt a csend.
Igazából már nálunk is nagy az izgalom, különösen az utóbbi 1 hétben. 27-re vagyok kiírva a 3. gyerekkel, és azt gondoltam addig el is jutunk, mert az elsőt 1, a másodikat 3 nappal hordtam túl. De most magasabb lett a vérnyomásom az elmúlt 2 hétben, a vérben is kicsit megemelkedett 3 májenzim értéke és ez toxémiára utal. A mai kontrollon felajánlottak egy holnapi szülésindítást, de nem fogadtam el. Dana császárral született mert faros volt, Brúnó viszont spontán. Valahogy idegenkedek a szülésindításról és azt gondolom rosszabb az indított szülés, a testnek nincs elég ideje felkészülni a szülésre. Andi szüléstörténete is ezt támasztja szerintem alá. Most reménykedem, hogy mégiscsak elindul babóca magától kifelé, levéve a vállamról ennek a döntésnek a terhét, mert a dokik úgy érvelnek, hogy miért várnánk meg amíg nagyobb baj lenne, elég a 38. hét a születéshez. Én sem szeretném ha valami gond lenne, most megvárom a hétfőt, a 39. hetet és addig próbálok megbarátkozni a gondolattal, hogy szülésindítás lehet. De a lelkem valahogy tiltakozik ellene.
A nemét most sem kérdeztük meg, ha fiú lesz Noel lesz a neve, ha lány, akkor Izabella.
Negyediket már nem tervezünk.

A két nagyobb jól van, már várják a kistestvérüket.

Nagyon jó volt nézegetni a képeket, minden gyerek olyan aranyos!

Andi!
Gratulálok a kislányotokhoz!

Egcsi!
Nagyon jók a fiúk ágyai!

Cat!
Jó magasak lesznek a fiaid ha már ekkora lábuk van!

Minyu!
Mondd nekik, hogy vegyenek több kisautót, vagy ha nincs még, akkor versenypályát vagy parkolóházat amihez jár egyszerre több kisautó is.

Mi is legót, duplót, társasjátékot, könyvet ajándékozunk. Bármilyen meglepő Dana Star Wars őrületben szenved, Darth Vader figurát is kap. Valahogy mindig a negatív hősök tetszenek neki jobban. Brúnó traktort, darut és kombájnt szeretne kapni.
A számítógépes játékokat én sem támogatom, ráérnek még rákattanni. Bár én is lazábban kezelném ezt a dolgot ha olyan beállítottságú lenne a gyermekem mint Egcsi Bercije, hogy magától leteszi. De Dana tv-t is korlátlanul tudna nézni, pont ezért nem hagyom, még amikor a 80 éves nagymamám nálunk van és Szomszédokat meg ilyen sorozatokat néz is mellé ül, a mesék meg vég nélkül mehetnének. Még sosem próbáltam meddig bírja, de szerintem egész nap sem hagyná ott. Szerencsére a könyveket is nagyon szereti mindkét gyerekem, könyvtárba is nagy örömmel jönnek mindig.

KépKép
 
 


Leone :)
De jó, hogy jöttél!!!! Gratula a harmadik csemetéhez! Nagyon szép neveket választottatok. :)
Most, hogy így felbukkantál, légyszi ne tűnj el! Várjuk a beszámolót a szülésről, ha addig nem jönnél. 8)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Leone :)
Én is nagyon örülök, hogy előkerültél! :D
Gratulálok a 3. csemetéhez!! :D :D
Ilyenkor elgyengülök, és úgy érzem a lelkem mélyén, hogy jó lenne még egy lurkó, de nem érzem képesnek magam a feladatra... :oops: :oops: :oops:

Egcsi :)
Tök jók a srácok ágyai! Ha Boti meglátná, tuti csak ilyet akarna, és azonnal! :lol:

Playstation-on mi is - pontosabban Apa - gondolkoztunk, de lebeszéltem magunkat róla, Cat és Leone által leírt okok miatt.
Így Boti kap egy beszélő szerszámpadot, és egy Cd-s magnót, mert imád zenét és mesét hallgatni, meg jár angolra, és az angol cd-t is szívesen hallgatja, de az én magnóm a konyhában van eléggé mozdíthatatlan helyen, így csak a konyhában tudta eddig ezeket hallgatni.
Noémi a Fisher price daloló mesekönyvét kapja, meg egy nagyon profi zenélő világító konyhát.
Közösen megkapják a Lotti Karotti társast, amivel egyenlőre Boti tud majd játszani, de nemsoká Noémi is bekapcsolódhat. :)

Kép
Kép
 


Zitus :)
Te is régen voltál.... 8) Apánknak most bejött egy-két jobb muna, lehet, hogy kapunk családilag egy Wii-t. Már megvettük hozzá a board-ot, valahogy el kell kezdenem tornázni...ez a Fit Plus érdekesnek tűnik. :roll: Le kellene adnom egy 8 kilót. 8)
Tegnap én becsomagoltam az ajikat, elrejtettem őket, jöhet a karácsony! :D

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok :)

Leone :)
Lehet, hogy már azóta 3 gyermekes Anyuka vagy? Ejha! De örülök, hogy benéztél! Olyan szép nevei vannak a gyerekeknek.

Na csajok elvek ide vagy oda, megvettük a wii-t, motion plussal. Nem a gyerekek miatt, hanem magunk miatt. A barátainknál vendégségben úgy rákattantunk, hogy nem hagyott nyugodni minket. A fiúkat hidegen hagyja még, szerencsére. :D

Az Árkádban találkoztam Beával a hétvégén, Csenge valami foglalkozáson volt, így kimenőt kaptak. Sajnos ő is nagyon eltünt.

Virágról tudom, hogy az Elle magazin szépségrovat szerkesztője lett, nagyon elfoglalt, de Ádám jól van, nagy ovis fiú már. Néha összefutunk a játszón.

Cat
Kép
 
 


Cat :)
Valamelyik este éppen olvasgattam a régi beírásainkat és akartam kérdezni Virágról. Örülök, hogy jól van, meg persze Beának is. :D
Wii :lol: Na, ki is az addict? :lol: Milyen játékkal játszottatok? Mi még nem vettük meg, lehet, hogy megvárjuk a karácsony utáni árleszállítást. :wink:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

soha nem jutok ide. Az esti szoptatás alatt olvasgatni szoktam, de az írás nem megy egy kézzel. Ábel rászokott arra, hogy este 10-kor alszik el, szerintem élvezi, hogy olyankor már csak övé a figyelem, s hiába alszik du. keveset, akkor sem nyugszik el előbb. Addigra már én is ki vagyok purcanva, s már csak az ágyba vágyom.
Szóval nem unatkozom, zajlik az élet rendesen. Eszter továbbra is jó kislány, dehát Ő is kelt éjszaka 2-szer enni, ja meg Ábel is átkiabál néhányszor.

Leone! Annyira jó, hogy Te is benéztél, s ráadásul ilyen szuper hírrel. Kiváncsi vagyok, hogy mit hoz nektek a gólya. :-) Vagy már lehet, hogy meg is érkezett, jelentkezz, amint tudsz!

Cat! Bogárról és Dorisról nem tudsz semmit?
Gyerkőcök jó ajándékokat kapnak, de áruljátok már el, hogy mi az a wii?

Na, most ennyi, apa kéri a gépet, én meg megyek vizszintesbe. Igyekszem még jelentkezik, de ha mégsem sikerül, akkor nagyon szép karácsonyt mindenkinek. Sok-sok ajándékkal a fa alá.

Kép Kép
Kép[/url]
 
 


Andi :)
A Wii az egy modernebb videójáték. Biztosan nem sok időd jut az alvásra, ennyi eseménnyel éjszaka.... 8)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Én még itt vagyok egyben, de már nem sokáig.

Lassan nem bírom tovább a győzködést, hogy ideje lenne már megindítani, már délután azt gondoltam, hogy jó, akkor holnap beleegyezek, de most megint elbizonytalanodtam.
Fogalmam sincs hogy is lesz...

Nem sikerül 2-3 vonalzót feltenni, a beviteli mezőbe csak kevesebb karaktert enged felvinni. Lehet ki kellene hagynom a képeket...

KépKép
 
 


Leone :)
Próbáld meg a mini vonalzókat, hátha azt engedi...
Mennyivel hordtad már túl a babót?
Drukk nektek! Kíváncsi vagyok fiúcska vagy lányocska lesz-e az új családtag. :)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Leone :)
drukk az inditás nélküli szüléshez!
A vonalzókon ha csak az [img]-s részt hagyod meg, a többit kitörlöd, akkor elvileg enged többet is.

Kép
Kép
Kép
 
 


Leone már biztos babázik... :P

Ki mit süt-főz karácsonykor? A főzés nálunk már megoldódott, de hogy mit süssek... gőzöm sincs. :roll:
Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi :)
Sütire gondolsz?
Én most kezdek hozzá a zserbóhoz. 8)

Én nem főzök, mert megyünk Anyumékhoz is és Anyósomékhoz is kajálni, szokás szerint bele fogunk fulladni a kajába. :o
A menü szenteste halászlé, tejfölös harcsa, harcsapaprikás. 25-26-án hús hússal, disznótoros, töltött pulyka, libamáj........bilagit :lol: :lol: :lol:

Hétvégén szülinapoztunk:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
 


Botondnak boldog szülinapot!
Nagyon klassz volt a torta! :)

Bilagit az nálunk is lesz... :lol: Sütire gondoltam, de a zserbó az nálunk nem bejövős... Talán sütök gyümitortát és pogit... Lesz töltött kápi, húsleves, rántott csirkemell. Mi csak négyen leszünk, úgyhogy nem kellene túlzásokba esni kajaügyben. :roll:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET MINDENKINEK !

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Mindenkinek Boldogságos ünnepeket kívánunk!

Kép

Süti: hát én kicsit lerobbantam, igy az ilyenkor szokásos Ferdinándi sütinek sem álltam neki, marad a diós bejgli, amit a szomszéd néni sütött dirket nekünk (2 hatalmas rúd, nemtom, hogy ússzuk meg epegörcs nélkül...)

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu
Jobbulást! Bilagit, Cholagol... nálunk apjuk eszi, ő az epés. Mondjuk nem csodálom, amennyi töltöttkáposztát befal. :shock:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Merre van mindenki? Milyen volt a Karácsony?
Nálunk nagyon jól sikerült minden, a gyerekek örültek minden ajándéknak.
Én azóta is nyúzom a Wii-t, izomlázam is van, amit már régen tapasztaltam. :D

Leone! :) Jelentkezz! Már biztos megszületett a pici, remélem minden rendben ment! :)

Minyu :) Jobban vagy már?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Szió!

Nálunk is nagyon jól telt a karácsony!
Olyan jó volt, hogy most már Noémi is felfogott belőle valamit! El voltak ájulva a karácsonyfától, még a mai napig azzal kezdik reggel, hogy irány a nappali, és kapcsoljuk be a fán a világítást! :D
Ajándékoknak is nagyon örültek! :D
Rengeteget kajáltunk, a +2 kiló megvan, de ki tud ellenállni ilyenkor a sok finomságnak? :o ...majd az újévben lemegy... 8)

:D :D :D
Mikor kigyúlnak a fények, pajkos tündérek zenélnek. Huncut mosollyal egy rád kacsint, kicsi kendőből csillámport hint. így adja át az üzenetet:
BOLDOG ÚJ ÉVET NEKED!

:D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=mszjbifygis


Kép

Kép
Kép
 


Zitus
Tényleg szép a fátok. Mi leszedtük már, ma délelőtt. :)

Mindenkinek nagyon BOLDOG ÚJ ÉVET kívánunk !

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új esztendőt!!!

Én már jobban, most a gyerekek betegek, bár (lekopogom) Nándi talán már kifelé, Csongikám viszont nagyon rusnyán köhög, éjjel ugatott is rendesen, úgyhogy a zabszem a seggünkben volt, hogy befullad-e. Viszont ma már nem volt láza, ami jó jel...

Képek:
család a fa előtt: Kép

pocak a fa előtt: Kép

gyerekek a fa előtt: Kép Kép

játszás a fa előtt: Kép

az ajándékoknak nagy sikere volt, Nándi 1 órán keresztül nem adta ki kezéből a Muck-ot :)
25-én mentünk a nagyszülőkhöz és arövid megszakításokkal nagyiztunk, sajnos, itt nyelték be a gyerekek a vírust is...
A szilveszter csendesen telt, anyuméknál voltunk. :)

Pusz mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu :)
Nagyon szép kis család vagytok! :) Látom nálatok is apán látszik meg a két (majdnem három) gyerek. 8) Nagyon csini vagy.

Itt vagyunk mi is:
Kép Kép Kép Kép

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! :)

Na itt aztán jól eltűnt mindenki! :( :(

Minyu :) , Egcsi :)
Nagyon jó képek! :D

Nálunk múlthéten volt megint szülinap, sajnos elég carul sikerült, mert az ünnepeltenek 40,5 fokos, lehúzhatatlan láza volt, megspékelve egy kis hasmenéssel. :( :(
Szerencsére ivott, így az ügyeletet és kórházat megúsztuk, de sajnos nagyon makacs vírust nyalt be a lelkem, mert nem sikerült legyőzni, már kezdődő tüdőgyulája volt, így kellett az antibiotikum.
Előtte héten Boti volt beteg, Neki "csak" 39,5 volt a láza, de Ő legyűrte a vírust pár nap alatt, megúszta a gyógyszert.

Dobok egy képet a kis beteg szülinaposról, jó carul néz ki rajta, és a tortát is csak nézhette, nem ehetett belőle egy falatot sem. :(

Kép

Kép
Kép
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: