Új privát üzeneted érkezett!

Alice

Na,nekem meg ez a "lemásztunk már a fáról" duma nem jön be.Persze,ennek is meg van az oka.
Meg ne haragudj,de szt a legostobább érv,amit hallottam,hogy azért adjak a 6 hetesemnek anyatejen vagy tápon kívül mást ,mert van más.Nem azért,mert szüksége van rá,mert nincs tápszer,mert nincs anyatej,hanem mert van.Mert a mondandódbólez derül ki.HOgy Indiában meg egyéb természeti népeknél azért nem adnak,mert nincs...Ugyan miért ne lenne?Nincs gyümölcs?Dehogynem!És még talán a bionál is biobb az őserdő közepén,csak nekik eszükbe sem jut!
És hgy jön a hozzátápláláshoz a születési rendellenesség,meg egyebek?Mert ezt meg végképpp nem értem,hogyan sikerült ide keverned.
Valóban,egy természeti népnél fennálnnak ezek a lehetőségek(amiket írtál),és talán így is van rendjén.És nem biztos,hogy az evolúció szempontjából az jó,amit a mi "túlcivilizált" közösségünk tesz.
Na de térjünk vissza az eredeti témához.Én mondok ugyan B-t is,de számomra nem azt jelenti a civilizáció,hogy olyat teszek a gyerekemmel,ami nem jó neki.Márpedig az alma -ha tetszik,ha nem- nem jó pár hetesen!És miért nem lehet ezt elhinni,ha annyi tudós,aki napra kész a témában,aki ezzel foglalkozik,ezt mondja?Ponotsan Te nem mondasz B-t ezek szt!
Nem lehet egy gyereket természetesen nevelni
Miért nem?A lehetőségehez képest miért nem?
Nem az a természetes nevelés,hogy szülök 20-at,aztán amennyimegmarad,azt felnevelem...mondjuk 6 hetes korától teán meg almán.

Nos,hogy te nem szólod meg azokat,akik hosszan szoptatnak...nem tudom,de az előző írásaidban nem egyszer hasonlókat emlegettél.Vagy furcsán irigykedsz.
A strandon nem kötelező a mellet letakarni.De azt hiszem,más egy mell látványa csak úgy és szoptatás közben.Egyébként szoptatás altt én mindig eltakartam a mellem egy kendővel vagy textilpelussal.A nyilvános szoptatás nem azt jelenti,hogy mindenki lát mindent.

Néhol talán nyers voltam,ezért elnézést kérek.

Anyapoc

 
 



Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Könyv.:Tóth Gábor:Az E-számokról őszintén-élelmiszerek árnyoldala
Libri könyvkiadó
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

 
 

Anyapóc,
ha Indiában egy nő nem tudta szoptatni a gyerekét, akkor az éhenhalt - mert nem volt más helyette. Így értettem azt, hogy hogy szült huszat, és abból gyakran csak hat érte el a felnőttkort. (Meg persze később másba is belehaltak, mondjuk éhen...)

Az őserdőben pedig "a természeti népeknél" egyszerűen nem szaporodtak tovább azok a nők, akiknek a szerezete nem működött úgy mint a villanykapcsoló, ugyanis a kutyának se kellettek. Nemhogy császámetszés, meg lombikprogram, meg Pavlik kengyel vagy szemüveg... Míg ugye ebben a szörnyű civilizált világban korrigálják ezeket a hiányosságokat - no erre mondtam azt, hogy aki Á-t mond, mondjon B-t is, mert a civilizációnak nem scak előnyei, de hátrányai is vannak és mind a kettőt fel kell vállalni. Nem lehet télvíz idején egyszál ingben parádézni a gázfűtéses meleg lakásban, és közben a környezetszennyezésről papolni amiknek az energiahordozók az okai... sajnálom, hogy nem fogtad fel a gondolatmenetemet.

A mi világunkban élő nők egész életritmusa teljesen más, mint a természeti népeké...bizony már nagyon sokminden elkorcsosult avagy máshogy működik, többek között a szoptatás is. Hogy ne is menjünk messzire, vajon hány nő havibaja jön meg óramű pontossággal 100-ból??? Pedig hát annak így kéne működnie.

Almalé meg nem fog ártani Ivánkának, slussz passz a vitát ezzel lezártam.
 


Alíz,
"Almalé meg nem fog ártani Ivánkának, slussz passz a vitát ezzel lezártam." Egyetlen dogmatikus kijelentés a másik oldal számtalan érvével szemben. Akkor ki is hasonlít a Jehova Tanúihoz? Kép
Anna
 


Sziasztok!

Húúú, lányok, igen-igen elkanyarodtunk a topic témájától...

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Aliz

De értem a gondolatmenetedet,csak nem értem,hogy jön a korai és értelmetlen hozzátápláláshoz.
Azt megint nem tudom elkézelni,hogy amíg egy nő akár Indiában(de hogy miért pont ott...talán Kínában...),akár a világ végén nem szűlt és próbált szoptatni,addig honnan tudta bki is,hogy nem úgy működik,mint a villanykapcsoló?Mert addigra vki elvette és gyereket is nemzettek...sántít...Akkor hogy is van az,hogy a kutyának sem kellenek?

Még mindig ezen lovagolsz?Mert én megint hangsúlyozom,hogy nem a nem-szoptatásról beszélek.

És valóban,vannak a civilizációnak ártalmai,amin nem tudunk változtatni,de akkor ne is tetézzük olyanokkal,amit elkerülhetünk,nem?Én erről beszélek.

Azt hiszem,a gyereknemzés nem az óraműpontossággal megjövő menstruáción múlik.Még véletlen sem.

"Almalé meg nem fog ártani Ivánkának, slussz passz a vitát ezzel lezártam."Stílusosan:a próféta beszéljen belőled!
Ezt csak Ivánka érdekében nagyon remélem!

A vitát én is lezártnak tekintem,mert (alkalmi)süket emberrel nem lehet beszélgetni!

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy egy cuki kép feldobná, a mélyponton levő hangulatotKépBár tuti off leszek.

Ez a napokban készült az én majdnem 5 hónapos táposcsirkémről.Szerintem olyan, mintha azt mondaná, hogy engedjetek kiiiiiiiiiiiKép

Puszi, LénaKép

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Léna,
Nagyon aranyos a kislányod! Kép Gratulálok! És tényleg feldobja a topikot! Ahol egyébként már teljesen relatívvá vált, hogy mi az, hogy OFF. Kép
Puszi:
Anna
 


Nem olvastam mindent végig az almúlt napokból, ezért ha ismételek valamit, előre is bocs.
nálunk a tápszerezés menetrendje az volt, hoyg reggel vagy este a cumisüvegmosogatás után (nekem is annyi volt, amennyi kellett egy napra)betettem az összeset egy nagy fazékba, rá a víz és a fedő, és forralás.10 percig forraltam. Gond csak akkor volt, amikor elszámoltam magam és frissen kellett kihorgásszam az üveget a forróból. Amúgy napközben mindig kivettem a fazékból azt, ami kellett. A tápszert előre megcsináltam kb. 12 órára, a Kismamában olvastam anno egy gyerekorvostól, hoyg ennyire előre el lehet készíteni. Így naponta kétszer csináltam tápszert lehűlt forralt vízzel (azért lehűlttel, mert így még keveset volt melegen a hűtőbe kerülés előtt), amikor kellett akkor meg mikroztam én is. Nekem akkor azt mondták, hoyg a mikrozás azért veszélyes, mert nem egyenletesen melegít, és esetleg megégetheti a baba száját. Összeráztam mikrozás után, így egyenletes lesz a hőmérséklet. Éjjel is kivettem a hűtőből. Ez csak akkor vált nehézkesséa, amikor a félévesem már 10 kiló felett volt, és akaromban kellett tartanom a melegítés alatt, mert letenni nem hagyta magát.Kép
Nekem ez a menetrend vált be, igaz oda kellett figyelni, de a mindennapokba beilleszthető volt.
Sziasztok
zsuzsa
 
 


GyuZsu, az én Ádámom is igen hirtelen éhezett meg éjszaka, úgyhogy nekem is gyorsan kellett cselekednem, ha megébredt. Ezért nem is jött be a "hűtőből kivenni, és megmelegíetni" módszer. Hanem este megmelegítettem a (korábban) forralt vizet, azt cumisüvegbe tettem, majd cumisüvegtermoszba. A másik, (duci, aventes) cumisüvegbe kimértem a port, azt is magam mellé tettem. Mikor megébredt Ádám, gyorsan összeöntöttem a kettőt, és már ihatta is. Így általában minimális sírással megúsztuk, és ráadásul nem is kellett felkelnem. De őszintén szólva az első ilyen akcióknál azért még remegett a kezem a sietségtől. Aztán belejöttem. Öt hónapos korától kilenc hónapos koráig ment csak így, utána egyik hétről a másikra leszokott róla, és vizet akart inni, cumisüvegből. Azóta is ez a szokása, ha megébred. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn, én játszón csináltam így! Éjjel az Attila szinte a kezdetektől külön aludt (a mi hálónkban ugyanis még egy mózeskosár sem fért el), a Gergőt meg minden étkezésnél pelenkázni is kellett, mert bekakilt, éjjel is, utána meg ugyan mellettünk aludt már, de addigra kialakult ez a menetrend. És ráadásul ő még 2 évesen is ivott éjjel tápszert, tkp. csak néhány hónapja hagyta abba. Viszont addigra meg már úgy belejöttem az éjjeli mászkálásba - hónapokig keltem vagy nyolcszor is éjjelente - , hoyg szinte alvajáró voltam. Kép
 
 


GyuZsu, ezt a smiley-t, amit a legvégére tettél, hogy kell csinálni? Már próbáltam :D-t, de nem jött össze.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn, ugyan nem tőlem kérdezted, de : O csak köz nélkül: Kép
Puszi, Léna
Kép

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


köszi! Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!

Nagyon-nagyon szimpi volt nekem a péntek 8.23-as hozzászólásod, és nagyon örülök, hogy jól mennek a dolgok a második gyerkőcnél!Kép

Bóbita
 
 


Adrienn,
csatlakozom Bóbitához Kép
 
 


Nuska,

Gyönyörű táposcsibéd van Kép!

Nálunk Marcus tápis születése óta. Eleinte elkészítettem éjjelre és gyorsan megmelegítettem én vagy a párom a mikróban, míg én szoptatni próbáltam. Később pedig már kibírt annyit, hogy a vizet megmelegítsem és tápit is rakjak bele. Mostanában is ez van, előtte kap cumit a szájába és azzal még szundít, míg elkészítem a kaját.

Más: nem igazán értek valamit. Ha végül is 1 éves kor után a gyerkőc már ihat tejet, meg ehet majdnem mindent, miért szükséges még a tápszer 2 éves koráig?

H.

Kép
 
 


Hanzika,
ha nekem szol a kerdes: nalunk egy evesen még nem birta a gyerek a tejet, kiuteses lett es ment a hasa is tole, hiaba ihatott a nagykonyvek szerint.
Utana pedig nem akarta meginni este a tejet, valoszinuleg a tapszer jobban izlett nekiKép Szerintem meg nincs szukseg ra, hogy egy gyerek legalabb napi 3 deci tejet igyon rendszeresen, igy nem eroltetem. Hat igyKép

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Hanzika!
Én azért adom a tápszert tej helyett, mert úgy gondolom, hogy ezt kifejezetten a gyerkőcöknek csinálják, ezért ez jobb az én Levimnek is.
Egyszer számolgattam, hogy kb. napi fél litert iszik meg (reggel-este 2,5 deci) és ez nagyjából ugyanannyiba kerül, mintha tejet adnék Neki. Egyébként szokott tejet is inni, ha mi azt iszunk regel vagy este vagy bármikor és Ő kéri. Néha kinyitja a hűtőt és tejet kér. Akkor kap is, de egyelőre tápszerezünk (20 hónapos).
Üdv, Virág
 
 


Az enyémek is azért isszák a tápot, mert ez ízlik nekik, a tej meg nem. pénzben ugyanannyi, és ha nem fogy el, meg sem savanyodik!Kép
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!
az én kislányom 15 hónapos, eddig szopizott, most közös megegyezéssel elhagytuk...
Allergia, meg sok egyéb szempont miatt tápszert kap(na), Mildibé 3-t
A gond a következő: nem eszi, és mivel megkóstoltam én is, megértem... ropog a foga alatt, mintha homok lenne benne...

lehet hogy számít hogy mindig nem 40 fokos vízzel csinálom, hanem mondjuk 36 fokossal, és nem rázom össze cumisüvegben, mert kistálból, kanállal kapja...
de így nem eszi...
tudok esetleg jó állagú tápszert ajánlani?
végigpróbálni nincs kedvem/időm/pénzem a teljes választékot...
Még egy: a doktornő, amikor panaszkodtam, azt tanácsolta, etessem tejpéppel naponta kétszer.
Mondjuk elég sovány, így ráférne plusz kalóriabevitel, de én azért nem akarom hogy azt az édes pépet kapja elsősorban, a tápszer azért nem annyira geil...
meg azt is éreztem amikor több tejpépet kapott, hogy kevesebb gyümit, főzeléket, húst evett, ez azélt nem lehet cél...

köszönöm ha jó tanácsot tudtok adni!
csicser
 
 


Csicser,
nalunk hasonlo gondok voltak, a "nepszeru" tapok nem jottek be, mert suruek, szemcsesek voltak az anyatejhez kepest. A Similac volt vegulis, amit elfogadott a lanyka. /nem Sinlac!/. De biztos a tobbiek is tudnak majd javasolni valamit.

Miert kistalbol, kanallal kapja egyebkent? Az eleg macera lehet mindkettotoknekKép Ha nem akarsz cumisuvegezni, akkor miert nem adod poharbol?
Egyebkent meg nem hizlalni, kvazi "koveriteni" kell a gyerkocoket, hanem erositeni, izmositani, nem? Arra meg inkabb a gyumolcs, fozelek a jo, szerintem is. Miert kell mar ilyen kis korban rossz taplalkozasi szokasokat belenevelni a gyerekekbe, sose ertettem.

-Afonya
 
 


Kösz Afonya, lehet megpróbáljuk a Similacot...

igazából nem engem izgat a súlya, csak mondjuk 4 hónapon át 8200 grammon dekkolt, 9-13 hónapos koráig, akkor fogyott, most megint hízik és ez a doktornéninek is sok volt ...
most 8400.
több mint 3 és fél kilóval született.
szóval nem a malachizlalás a cél, meg a játszótéri dicsekvés a gyerek súlyával (ezen már túl vagyok) hanem a megfelelő kalcium, fehérje és kalóriabevitel... az izom is ebből lesz, nem? Kép
a zöldség gyümölcs is jó, kell, főleg a vitaminok miatt.
egyébként jó étvágyú, nem is értem hova tűnik a megevett étel, valszeg családi vonás a ropiság!


A kanalat imádja, kicsit sűrűbben eszi a tápszert, olyan tejpép állagúan.
a tejpépbe gyümit is bele szoktam rakni egyébként.
pohárból a víz/tea dőljön, cumisüveget soha nem fogadta el, tán egyszer anyámtól.
 
 


Akkor sorstarsak vagyunk, az en lanyom is 8200-vel evfordult, pedig o is 3 es fel kilo felett szuletett. Es meg csak nem is joetvagyu, hogy legalabb ez nyugtasson. De ez mar a ropitopic temajaKép

Mondjuk szerintem a viz/tea/(tej=tapszer) sem rossz sorozat poharbol, de tejpepkent mar en sem adnam.

-Afonya
 
 


Csicser!

A mildibé az egyik legrosszabb tápszer szerintem, már bocsánat ha valaki épp azt szeretiKép), szóval a beba, nan, nutrilon, humana nem fog ropognia foga alatt. ha a hígabbat szereti akkor tudom javasolni a beba2. Ebből van sima vagy bifiduszos. Ez elég híg, teljesen tej állagú. nem kell feltétlenül 3-as tápszert itatni, azok általában direkt sűrűek, sőt ízesítettek Pl gyümölcsös vagy vaníliás, szerintem felesleges. Annyi idősen már úgysem ezzel laknak jól. Nálunk a lányom reggel este beba2 bifiduszt iszik és elég neki, régebben vettem a mméregdrága beba2+-t és annyi volta különbség hoyg abból kb 30 ml-el kevesebbet ivott.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Csicser, én is a beba2-re szavazok, a fiaim máig azt isszák. És hideg vízben is jól oldódik.

Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Én is a Beba2-re és a 2+ra szavazok. Este általában 2+-t kap, az sűrűbb, jóllakik vele, reggel pedig a sima 2-est kakaóval. NÉha veszek mást is a változatosság kedvéért, így Mildibét vagy Milumilt.
Nálunk bevált a Mildibé is, bár az igaz, hogy tényleg elég ropogós volt néha. Aztán rájöttem, hogy az a baj, hogy a vízbe kellene tennem a port, nem pedig a porra öntenem a vizet Kép. Valamelyiket így kell megcsinálni, valamelyiket pedig úgy...
Nálunk a Milumil 3 nagyon nem vált be, túl sűrű. Levi nem tudja kiszívni az üvegből (cumival issza, a csőröst nem fogadja el), ezért már csak 4-5 kanállal teszek az üvegbe, akkor elég híg. Tudom rá van írva, hogy nem szabad változtatni a mennyiségeken, de máshogy nem jön ki az üvegből Kép. Alig várom hogy végre elfogyjon!
Üdv, Virág
 
 


Én minden tápszert úgy csinálok hogy először víz, bel a tápszer. Így jól oldódik. Kivéve ami nem, de már enm ismelékszem hogy melyik volt az amivel kínlódtam.

Virga!

Én is szokatm változtatnia por mennyiségén néha.

A milumilt én az avent variábilis cumiból adtam, azon átmegy, de nem szerettük mert gyümölcsös.

A beba 2+ meg olyna drága, azt szerette, vaníliás, de leszoktunk róla. A siam beba 2-vel si ugyanúgy alszik,rá kellett jönnöm. Van mondjuk hogy úgy csinálom hogy 180+7 kanál por, merta beba 2a 6 kanál porral nagyon híg volt, visszabukta párszor.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok!

Manó!
Én is direkt a Milumil miatt vettem egy Avent csőrt pluszba, de nem fogadja el. Neki este cumi kell, azzal ráérősen eszik.
Én rutinból csináltam a tápszereket, de rá kellett jönnöm, hogy nem mindegyiket ugyanúgy kell Kép.
Üdv, Virág
 
 


Virga!

Ez nem csőr, hanem cumi, a variábilis, amin olyan kis téglalap alakú rés van. Nem az 1-es, kettes, hármas, de ugyanúgy néz ki, csak variábilis cumi van ráírva. Nekem már mindne tápszer azzal iszik Emma. A csőr nálunk sem jó, azt nems zereti, sajnos.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Lányok,

Köszi a választ. Mondjuk nálunk is marad a tápszer, mert én tejfehérje-allergiás voltam. Tehát van indok. Csak kíváncsi voltam.

Tápi: Nálunk Mildibé Ha megy születése óta és nem tapszataltam, hogy rosszul oldódna.

Csicser,
Én is a poharas megoldást választanám, ha cumisüveget nem fogadja el a babó.

Manó,
Érdekes, csőr nálunk sem jött be eddig.

H.

Kép
 
 


Sziasztok!
Nálunk véletlenségből lett 3 variás cumi,amikor forralás címén sikerült elfüstölni 2 alap cumit.Itthon vettük észre,hogy ezek nem is olyanok.Hani olyan 31/2 hónapos volt akkor.Szerencsére pont akkor kezdett megnőni az étvágya.A gond csak az volt,hogy nem tudott még olyan tempóban nyelni,ahogy dőlt a cumiból még az egyesen is.Úgyhogy néha megálltunk szuszogni.Aztán rövid időn belül ez sem volt már gond.
Mikor bevezettük a főzelékeket,egyszer elcsábultam időhiány miatt,hogy ne kanálból adjam a főzit,hanem a "főzelékes"-cumiból hármason.Nagyon megbántam.Lett még egy mosatlan,mert abból ugyan egy csep sem jött.Kép
Nemtom akkor miért mondta az eladó,hogy az egyes a teás,kettes a tejcsis-tápis,hármas meg a főzelékes fokozat?Kép
Hát így jártunk.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!

Nincs abban semmi fokozatKépKép Szóval a variábili az a sűrű tápszer etetésére jó ahoyg tapasztaltam, semmi másra. A főzelék cska nagyon hígan folyik át rajta, meg főzeléket minek is cumiból etetni,az mewg hogyha másképp forgatod akkor kevésbé folyik az hülyeségKép , az én lányom úgykapja be ahogy sikerül, és mindíg ugyanúgy ömlika szájába. Szerintem kb 1 éves kor után jó.

hanzi!

A ha lehet hogy msá ám, én is meglepődtem hogy a Humana Ha után amikro sima Humanara váltottam teljesne más volt, pl a siam humana nem oldódik olyna jól, mint a HA. A humana 3-ról meg ne is beszéljünk,a z is ízesített, pocsék. Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Köszönöm szépen a tippeket! Kép akkor megnézzük először a bebát!
remélem a kiscsajnak is tetszeni fog! Kép
 
 


Sziasztok!
A fiam meg épp csak a Milumil3-at issza meg. Ezzel kezdtünk, kellett 1 hét, hogy hozzászokjon, azóta imádja. A múltkor vettem neki Beba2+-t, de egyáltalán nem ízlett neki, most keverem a Milumil-lel, hogy elfogyjon, így 210 ml vízhez 4 kanál M és 3 kanál Beba lecsúszik. És mi is a variábilis cumit használjuk ,mert a simán nem folyt át. De ha kedve van, szívószállal is szívesen issza Kép
Andi
 
 


Sziasztok!

Manó!
Köszi, akkor nem tudtam, hogy ilyen is van. Majd rákérdezek, mert eddig csak a 3-ast láttam meg az itatós csőrt. De lehet, hogy csak én nem láttam meg Kép.

OFF: Andi!
Nem gyűjtötök valamire a Milupa Klubban? Lenne két tejpépes és egy Milumil 3-as vonalkódom. Szívesen elküldeném őket a Beba kódért cserébe. Nna Kép?

Üdv, Virág
 
 


Virág
bocsi, de már nincs meg a Beba doboz Kép A milupánál mire lehet gyűjteni?

Én meg eredetileg 3-as cumit akartam venni, de mivel azt sehol nem kaptam, így megvettem a variáblist, de tényleg jó

Andi
 
 


Andi!
Kár Kép.
Lego játékokra, de nem valószínű, hogy nekünk bármi is meglesz, mert még vagy 3 doboz tápszert meg kellene vennem, de nincs nagy sikere nálunk.

Variábilist veszek, ha végre nem esik az eső és el tudunk menni megnézni Kép.
Üdv, Virág
 
 


Virga!

Off: és ha a sima beba2-t vennéd, az semleges ízű, nem ízesített, akár keverheted a milumillal is, már a pontok kedvéértKép

Nekem már összegyűlt egy autósülésre való, d emár 2 hónpaja nem küldik, mert állítólag nincs raktáron. Azóta már egy polóra való is összegyűltKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Manó!

Off: én a héten kaptam meg a Bübchen csomagot Kép. Azt hittem csak mintákat küldenek, de rendes 200 ml-es flakonok voltak benne. Kellemes meglepetés volt.
Csak megérkezik már az autósülésed is Kép.
Annyira nem villanyoztak fel a Milupa ajándékok, azt hittem jobbak lesznek, vagy legalábbis több lehetőség közül választhatunk. Nna, mindegy.
Jó éjt! Virág
 
 


Virga!

OFF:Tegnap megérkezettKép Ma hozza haza férjem este, mert persze nem voltunk itthon és bevitték a központi postára. Kiváncsi vagyk milyen, bár valószínűleg eladjuk, mert már nem tudnánk kihasználni. De így is jóKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Lenne egy kérdésem, nem az unokámmal kapcsolatban, hanem egy index-béli kismama van elég nehéz helyzetben... olyan 4.5 hónapos a babája, eddig csakis szopott, a mamájának volt bőven teje is, csak éppen most már vagy hatodszorra van súlyos mellgyulladása, átesett már mindenféle antibiotikumos kezelésen, fejték, masszírozták, legutoljára tűvel szúrták fel a "rossz" mellét, mert állandóan elzáródik a tejcsatornája - most a gyerekorvos, a klinikai nőgyógyász és mindenki azon a véleményen van, hogy ez így nem mehet tovább, el kell apasztani a tejét (mellesleg sajnos apad magától is ezek miatt).
Igenám, de a kisfia csakis szopni hajlandó, most éppen a szoptanít készülékkel próbálkozik - nos az ő kérdése az lenne, hogy milyen tapasztalatok vannak a Nestlé-Sinlac tápszerről, hátha a kicsit pépesebbet kanállal megenné...
 


Sziasztok,

Alice, én ugyan nem értek hozzá, de úgy emlékszem a szoptatás topicban egyszer javasolták egy hasonló cipőben járónak, hogy ha csak az egyik melle szokott begyulladni, akkor lehet, hogy elég lenne csak azt elapasztani, és akkor még szopizhatna a baba jódarabig a másikból. Egy mell is elég lehet a szoptatáshoz. Ha jól tudom, egy idő után a mellek már külön "működnek", és el lehet apasztani egyenként is őket. Az, hogy ez hány hónapos korban jön el, arra már nem emlékszem, de talán ebben a korban már igen. Egy szoptatási szakértő biztos meg tudja mondani.

Yoan
 
 


Yoan,
kapcsolatban van velük is, biztosan mondták volna...
DE itt most konkrétan a Nestlé Sinlac érdekelne, mik vele a tapasztalatok.
 


Ok. Bocs...

Yoan
 
 


Alíz,
Az én kisfiam 5 és 7 hónapos kora között kapott szopi mellé kiegészítésnek Nestlé Sinlacot. Nem volt vele semmi probléma, Barni szerette, jóízűen megette kiskanállal. (Az már más kérdés, hogy mihelyt beindult a főzelékevés, szépen fokozatosan abbahagytuk, mert nem szerettem volna, ha rászokik az édes pempőkre, mielőtt az ételek valódi ízével megismerkedett volna. Így utólag, hogy már tájékozottabb vagyok szoptatás ügyben, abban sem vagyok biztos, hogy feltétlenül szüksége volt a pótlásra, de nem akarok utólag okos lenni.Kép)
A Sinlac viszont nem alkalmas kizárólagos táplálásra, ha bármilyen okból nem áll rendelkezésre anyatej. Csak kiegészítésként adható.

Ági
Kép
Kép
 
 


Alíz,

A Sinlac nem igazán a tápszer kategória, inkább tejpépnek mondanám. Az orvosok inkább tízórai vagy uzsonna kiváltására ajánlják, adják.

Ez esetben én is egyetértek Yoan-nal, hogy forduljon a kismama egy szoptatási tanácsadóhoz, hátha a tejcsit meg tudják oldani egy cicből vagy esetleg rossz a szoptatási technikája azon a cicin az anyukának. Egy telefont, találkozást szerintem megér - neki is és a babának is.

(Off: olvasom, hogy Ivánka nagy zsivány már, hogy forgolódik Kép Nálatok lányod próbálkozik még szoptatni vagy most már csak a tápi megy?)

H.

Kép
 
 


Kösz az infókat, majd továbbítom az indexen a kismamának (bár ha igaz, itt is jelen van, csak egy másik topicban, és mint írtam már, összeköttetésben is van a tanácsadókkal.)

A lányom szpotat rendszeresen, de - az éjszakai szoptatást és néha a reggelit kivéve - mindig kap utána pótlást is, többször lemérte a gyereket szopás előtt-után, de 70 grammnál többet még nem sikerült szopnia mindkét mellből, ez meg ugye nem elég semmire. Azonkívü délelőtt-délután kap kiskanálból almát v. őszibarackot két szoptatás/etetés között.

MOst 8 hetes és kb. 5 kiló (bár nekem nehezebbnek tűnik, de ez a mérleg ami kölcsönben van elég pocsék...), egyre derűsebb és egyre kevesebbet sír, gőgicsél, reggelente nagyokat mosolyog, már nézegeti a játékait, próbálja kézel elérni őket - sőt, már azt is észrevettem, hogy felfedetre az egyik kezét, a szeme elé rakja és szinte bebandzsít annyira nézi... hasrafektetve teljesen kinyomja magát, a fejét egyenesre emeli (bár kicsit imbolyog közben), és ha van elég hely, akkor ujra a hátáre fordul. Hátról hasra még nem forog, de ha valami nagyon tetszik neki, azért oldalra fordulni tud már... nagyon szereti, ha énekelnek neki, mennél monotonabbat annál jobb, az "egy elefánt, ha téved ha téved..." biztos nyerő a megnyugtatásához..Kép )
 


Alíz,

Örülök, hogy Ivánka szépen fejlődik és ilyen ügyes már Kép CSak így tovább! A sírás nálunk is kb. ilyentájt rendeződött (meg mikor végképp feladtam a szopiharcunkat). Ha így folytatja, hamarosan mászni fog, aztán loholhattok utána!

Tápiból az összeset megeszi vagy hogy csináljátok? A teljes adagot és azzal kiegészíti a szopit, vagy csak a szopi kiegészítését készíti el Manojoe arra az adagra, amit a doboz ír?

H.

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron