Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Átnézve a topikokat nem találtam ilyen témát, remélem, nem kerülte el semmi a figyelmemet.
A "Mi, nők!" topikba talán írhattam volna, de jobbnak láttam ilyen formában SEGÍTSÉGET KÉRNI.

Kb. 3-4 hónapja tornázás utáni napon barna folyásom van kb 2-3 napig, viszonylag erősen. Nincsenek fájdalmaim, talán csak a "derekamat érzem".
Voltam nődokinál, nem állpított meg semmit. Rákszűrés negatív.

Egyelőre ez az aktuális nőgyógyászati bajom.
Ha valakinél előfordultak hasonló tünetek, kérem, írja meg tapasztalatait.

Szeretnék én is bekapcsolódni a beszélgetésekbe, megosztani tapasztalataimat (volt már műtétem, és sajnos azok közé a nők közé tartozok, akiknek majdnem folyamatosan "női bajai" vannak, és még mindig nem találtam meg a számomra megfelelő orvost).
 
 


Szia Monet!
Mikor szültél?Nekem a szülés után 2 hónappal volt ilyen folyásom,és még 1 hónapig.A hat hetes kontrolon minden rendben volt a doki szerint.Közben, a folyás mellett megjelent 1-2 csepp barna vmi.Mondtam neki,de ő rávágta,hogy menstruálok.És tényleg igaza lett.Igazolta a következő 2 hónap,amikor rendes erősségű vérzéssel megjött,pedig még szoptatok.A világos barna folyás közben elmúlt,viszont maradt halványsárga f.Már kezdtem örüni,amikor észrevettem hogy erős szagú a vizeletem.Szóval a dolog most ott tart,hogy vívodok ,mit csináljak,menjek körzetihez,nőgyógyászhoz,v.csak többet kellene innom.(a viz. színe nem sárgább!)Azért naponta többször is eszembe jut a dolog,de aggaszt még az is hogy a kislányom vizelete is szúrós szagú mostanság.Lehet,hogy a gyümölcslék miatt?
Hát segíteni nem tudtam neked,de vígasztaljon a tudat,hogy más is jár hasonló cipőben.Üdv.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Szilde!

Köszönöm, hogy írtál! Én még nem szültem. 28 éves vagyok és jövőre vagy utána szeretnénk babát. 21 évesen volt egy komoly műtétem (tályog és minden be volt körülötte gyulladva). Nem vették észre időben a bajt! Talán emiatt is aggasztanak az ilyen jellegű problémák. Nehogy a műtét következményének áldozata legyek.

Ahogy írod, a gyümölcslének - főleg ha multivitaminos - lehetnek ilyen "maradványai" a vizeletben, mint a vit. tablettának is. Az nem hiszem, hogy baj. De lehet, ha túl sokat isztok belőle, többet árt mint használ. K
 
 

 
 

Szia Monet!
Sajnálom ami veled történt,és kívánom,hogy találj egy jó,és lelkiismeretes orvost,aki helyrehozza a terepet a babának.KépPersze,most te,vagy a legfontosabb!
Egyébként mi az a tályog,és mitől alakul ki?
Az én drága kislánykámról elfelejtettem leírni,hogy 4 hónapos és egy hetes,most kóstoltatok vele előszőr gyümölcslét.KépEgyébként én sem értem,minek mindent vitaminnal meg egyebekkel dúsítani:a margarint a felvágottat,pudingot,yoghurtot,meg újabban a fagyasztot félkész husit is.Ellenőrizhetetlen lesz így,hogy miből mennyi jut a szervezetbe.Nem hiányozna egy kis vitaminmérgezés!
Jobbulást!
Csao!E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia!

Te vagy az egyedüli "levelező társam" :-)
Pedig azt gondoltam volna, hogy ezen a weboldalon sok ember, sok tapasztalata segíthet.

Teljes szakértelem hiányában, annyit tudok mondani:
Szóval, a tályog olyasmi, mint a ciszta, csak épp nem folyadék van benne, hanem genny. És nyilván sokkal veszélyesebb.
Nálam nem vette észre a nőgyőgyászat, csak amikor már felvágtak. A méhem mögött rejtőzött, és mellesleg minden belső női nemi szervem gyulladásban állt. Nagytakarítás: fél hónapon kerseztül három féle antibiotikumot kaptam injekció formájában, aztán utána még kb. 3 hét gyógyszeres antibiotikumot.

Röviden ennyi, de sajnos komoly műtét és baj volt.
Biztosan összenövéseim is vannak, mert a hasam elég nagy és tornával sem javul. Érzékeny is stb.

Talán a legfontosabb dolog ebben az egészben, hogy kitenyészett a Clamidia (lehet nem így kell írni), ami mindezt okozta.
Mosstanában láttam a tv-ben, hogy reklámozzák a tesztet, amiből megtudható, hogy van-e ilyen a szervezetben.


Minden jót Neked és a Kislányodnak!
 
 


Köszönöm.Neked is!E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Monet!Sajna nekem is hasonló panaszaim voltak.Képde...találtam egy nagyon jó dokit ...mellesleg három gyermeket szültem....és P2-s rákszűrés mellett ilyen jellegű panaszaim voltak mint neked és kiderült hogy a panaszok igazi oka egy repedés a méhszájon ami a szülések miatt alakult ki ...azóta márciusban megoperált egy plasztikai műtétet csinált kombinálva hüvelyplasztikával együtt és a panaszok megszüntek se gyulladás se folyás se féjdalom még ma is hihetetlen számomra hogy megoldódtak a gondjaim az orvost a Jánosban találtam ha érdekel beprotezsállak hozzá..üdv.vera

Kép
Kép
 
 


SZia Monet,

visszatérő probléma vagy csak most vetted észre először?

HOgy derült ki hogy tályogod van/volt?


G.
 


Szia Vera70!

A műtétem 20-21 éves korom fordulóhónapjában volt (azért írtam így, mert a szülinapomra esett, és később úgy éltem meg, mintha megmenekültem és újjászülettem volna).

Szóval nem szülés után alakultak a problémáim. Egyébként több orvosnál is jártam azóta, hogy "felnőttem",és mind azt mondja "odabent" minden szép, és egészséges szervileg.

Igaz, a gondjaim, amennyiben az állandó színes, ill. sötét folyás annak számít, már kezdettől fogva jelen voltak életemben. Aztán amikor elkezdtem járni nőgyógyászhoz (lehettem kb. 15 éves) általában gombát állapítottak meg, vagy felfázást. Mindig ezekkel kezeltek.

A műtét előtt viszont teljesen más panaszok voltak. Az utolsó időben sokat pecsételtem, véreztem, gömbölyödöt, keményedett a hasam, hullott a hajam, sápadtság stb. Nem küldtek el még laborra sem...jódos kúpt adtak.

Aztán elkerültem más helyre. Ott jól megnyomkodtak (2 orvos, 2 orvostanhallgató), hüvelyultrahang stb. Nem lettek okosabbak! Viszont ők is megijedhettek, mert úgy döntöttek, megműtenek másnap, hogy lássák mizújs.

Kenetet a műtét után vettek, és lám: Clamidia.
Azt mondták, ez okozott minden bajt.

Végülis ezt követően félelmetesen vigyázok, hogy ne fázzak fel, ne kapjak el semmit és hasonlók (ezt tanácsolták az orvosok).

Lekopogom, komoly bajom nem volt azóta. De a folyás megmaradt (tisztasági betétet állandóan hordanom kell). Volt aki azt mondta, van akinél erősebb, vkinél gyengébb a folyás, és ez így van rendjén. Ne foglalkozzak vele.

Néha kezeltek gombára (jó erős kúpok, kapszulák), aztán egy másik orvos a kenetből megállapította, hogy nyoma sincs gombának, épp az a baj, hogy a normális baktérium flóra már teljesen kipusztult.

Most a Jánosba (Szilágy E. fasoron, ugye?) járok én is, a főosztályvezetőhöz.

Sok embertől hallottam, hogy Baross utcai szülészet nagyon jó.

Mostmár azért izgat nagyon a téma, mert szeretnék készülni, biztonságban érezni mindent, ami egy kis jövendőbeli fészkét illeti.

üdv:M
 
 


Kedves Georgina!

Remélem, a Vera70-nek írt sorok választ adnak kérdéseidre.

Üdv: M
 
 


Szia Monet,
18 és 24 éves korom között én is gyakran -mondhatni állandóan - összeszedtem vmilyen gombás fertőzést, de azután találtam egy nagyon jó orvost aki kikezelt. Szerinte néha tünetek nélkül is érdemes egy néhány napos erősítő kúrát tartani, ehhez beszerezhetsz hüvelykúpot a patikában. Ezek segítenek egyensúlyban tartani a hüvelyflórát. Én a Géniat szoktam használni.
Nem lehet, hogy ez a barna folyás alvadt vér, amit a tornával préselsz ki magadból? Lehet, hogy a menstruációd során nem távozik maradéktalanul a vér és ez színezi meg a folyásodat is? Egyébként a János főorvosáról csupa jót hallottam, az én dokim is régebben mellette dolgozott!!
Barnus
 
 


KÖSZÖNÖM!
Mindez bíztató és megnyugtató. És úgy érzem a leveleitek megerősítenek abban, hogy jó az orvos, akihez járok. Őt egyébként Szacski Mihály prof. úr ajánlotta. Talán hallottatok már a hőkamerás vizsgálatról a Műszaki Egyetemen. Hőtérképet készít a testedről, s az alapján meg tudja mondani, hol van, volt, lehet probléma a szervezetben. Meg is kérdezet e nőgyógyászati dolgaimat, aztán ajánlotta a főorvost.
 
 


Szia Monet!
Ezt a hőtérképes vizsgálatot csak nőgyógyászati vizsgálatra használják?Kell fizetni érte?Ha meg van a góc,azért kell még más vizsgálat is?Köszi.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia!

A vizsgálat az egész testre kiterjed. Nem nőgyógyászati jellegű, nem is erre specializált.
Ha jól emlékszem 5.000 Ft volt a vizsgálat (de lehet, hogy több).
Szerintem ez a vizsgálat annak jó, aki évek óta jár orvoshoz valami gonddal, de mégsem javul az állapota se gyógyszerre, se kezelésre, vagyis a panasza állandóan akkut és nem igazán találnak megoldást. Ilyenkor van esély arra, hogy ez a hőtérkép a szervezetedől megmutatja a helyet, hol van pl. gyulladás.
A prof. persze utána megérdezz erről-arról (nekem és a barátomnak 2-3 olyan dolgunkba is beletrafált, ami valóban megtörtént), aztán tanácsot is ad, ill. nekem ugye orvost is ajánlott.

M
 
 


Szia Monet!Köszi,hogy írtál!KépKép
Nagyon klassz,hogy van ilyen lehetőség.Biztosan sokaknak segít.Azért lehet olyan eset,hogy nincs fájdalom,nem érez olyan jelentős dolgokat az ember,csak néhány apró dolog utal arra,hogy vmi. nincs rendben.A gond attól még lehet nagy.KépLehet kérni akkor is a vizsgálatot?Mennyire megbízható az eredmény?
Jó,hogy vágás,meg szurka-piszka nélkül,fájdalommentesen is lehet vizsgálni.Nem szerenék kísérleti nyúl lenni többé,ha nem muszály,mert nem is az a gond.Kép

Ismerősöm férje tüdőrákos,mint kiderült.Nem fájt semmije,csak hírtelen sokat fogyott.Kép
Ez csak példa!

Nekem olyan jellegű érzeteim vannak több helyen, amit nem biztos,hogy meg tudnék érthetően fogalmazni.Nem is biztos,hogy komolyan vennék,pedig jobb korán kezelni,v.megelőzni a dolgokat.
Hogy lehetne bejutni a profhoz?
Köszi.Szia.EKép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Monet!Hogy vagy?Még nem is kérdeztem,csak nyaggatlak a kérdéseimmel.KépTulképp neked sincs fájdalmad,igaz?

Most hol tart a vizsgálat?Kiderült mi a baj?Kezelnek vhogy?Esetleg el is múltak a tünetek?

Minden jót!E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia!

Most hirtelen nem tudom előkapni a telefonszámot, de megkeresem.
Én is hallomásból szereztem tudomást erről a fajta vizsgálatról. Azért kerestem fel a professzort, mert hosszú évekig nyűgöm volt nőgyógyászatilag (ezt persze nem mondtam el neki, mégis egyből rákérdezett).

Igen. Épp ez a jó a viszgálatban, mert a hőkamera színekkel operál, az orvos ezekből tud rámutatni arra, hol van a gócpont.
Bugyira kell levetkőzni, beállsz a gép elé (az orvos nem is lát, tehát nem mustrál végig), ő pedig monitoron nézi a hőtérképes alakodat. Közben kérdez az alapján, amit lát. Majd felöltözöl és megbeszélitek az eredményt. Te is rákérdezhetsz konkrétan bármire. A végén kapsz kinyomtatott formában hőtérképes vizsgálati eredményt. Ha legközelebb akarsz menni, az olcsóbb (talán 2.000 Ft).
Nekem nem volt rá szükségem. Lekopogom, semmi bajom.
Ezzel válaszoltam is a kérdésedre.
Bár hozzá teszem: vigyázok magamra, rendben van a magánéletem, igyekszem viszonylagos rendszerességgel mozogni, és most megfelelőnek érzem az orvosi ellátást is :-) Mindez hozzájárul és összefügg a jó közérzet és egészség meglétéhez.
 
 


Még annyi:
amikor én bejelentkeztem 3 hónapra rá kaptam időpontot, mert olyan sok jelentkező volt. Még külföldről is járnak hozzá. Ja, és persze saját ( azaz magyar) találmánya!

Lehet, ha a Műszaki egyetem kp-i számát felhívod, ott azonnal tudnak kapcsolni, mert helyileg a "rendelő" az egyetem rakparti épületében van.
 
 


Örülök,hogy jól vagy!Kösz az infót.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok,

Ha van valakinek hasonló problémája és tudna rá "gyógymódot" jó lenne ha válaszolna.
Tehát: alapvetően optimista, alkalmazkodó, életvidám nő vagyok. Van egy kis hiszti, egy kis borúlátás, néha de nem olyan vészes. A problémám az, hogy a menstruáció előtt egy héttel gyakorlatilag kibírhatatlan vagyok. Nagyjából 5 -6 napig tart. Kb: 1 éve figyelem magam tudatosan, és pár hónapja szinte napra pontosan tudom mikor jönnek a "veszélyes" napok. Az első napokra depresszió, levertség a jellemző rám. Ezt már nagyjából tudom kezelni. Sokat énekelek a gyermekeimnek, sokat mesélünk, mondókázunk, ezek átsegítenek a borús hangulaton. A következő napok a legrosszabbak. A tűrésküszöböm a nullán van. Ha valami nem tetszik, vagy a családtagjaim véletlenül csinálnak egy hülyeséget nagyon elküldöm őket melegebb éghajlatra (szegények!!!!!)
Teljesen feleslegesen kibukok és őrjöngök. Ilyenkor a gyermekeimmel is türelmetlenebb vagyok.
Most már ott tartok, hogy az utolsó nap azon bukok ki, hogy nem sikerült önfegyelmeznem magam. Tehát kibukok azon, hogy kibuktam. :o(
Gyakorlatilag egy hónap 25 % -a az én hülyeségem miatt elég rossz légkörben folyik le nálunk. Természetesen szeretnék ennek véget vetni. Szeretném magam önfegyelmezni. Nyugtatókat nem nagyon szeretnék ezekre a napokra bevenni. Ismerem a citromfű teát, vagy gondoltam el kellene kezdeni jógázni. Aki tudna valami hasznos tanácsot adni ezügyben azt nagyon megköszönném.
Jessi
 
 


Szia Jessi!
Ez nagyon PMSnek hangzik. Ezt olvastad?
http://www.babanet.hu/faq/ciklus27.php
A dokit, aki irta, "élőben" is meg lehet találni a Dél-Pesti Kórházas topikban.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Kedves Borcsa,

NAgyon aranyos vagy, hogy válaszoltál, köszönöm.
A koffein és a csokoládé nagyon megy sajnos. Éjszakázások, idegeskedés miatt sajnos. Hála Istennek a többitől mentes vagyok, de a kávézás tényleg sok.
Valószínű, hogy az életvitelemen kell változtatni, nehéz lesz, de mindenképpen meg szeretném próbálni, ha a gyógyszerezést nem akarom.
Köszönöm mégegyszer, ha találsz még valamit küldd el légyszi.
Üdv
Jessi
 
 


Kedves Borcsa,

Mégegyszer írok, mert annyira megörültem, hogy tudom mi bajom van. Rákerestem a PMS - re, van egy nagyon jó honlap: www.behsci.sote.hu/nok
(Egészségügyi tanácsok nőknek) Itt is elég sok dolgot találtam róla. Persze a Schering honlapján is találtam, de azt rögtön bezártam, mivel szerintük a PMS - t kizárólag az ő foganzásgátlójukkal lehet hormonálisan kezelni. :o) Nálam meg eleve gyógyszer kizárva ugye.
Köszi még egyszer.
Úgy örülök, ez már egy fél siker, hogy tudom mi bajom van.
Üdvözlet:
Jessi
 
 


Nincs mit, örülök, hogy segíthettem!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!
Segítsetek, új nőgyógyászhoz kell mennem. Budai oldalon van, szeretnék teljes kivizsgálást, rákszűrést, és gyógy szert feliratni. Szerintetek mennyibe fog kerülni?
 


Sziasztok!
Nekem újabban 3 hetente van menstruációm.Azért ez furcsa.
Van vkinek szülés után(2 évvel)ilyen tapasztalata?
Majd szeretnénk még egy babát.Nem nehezíti ez a foganást?
Köszi a válaszokat.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia!

Próbáld ki a Gynophilus hüvelytablettát!

Andi
 


Féltem mert nem jött meg két hete féltem dokihoz menni de elmendtem és meg vizsgált és nem lepődtem meg amit mondott hogy állapotos vagyok.
De hogy lehet ez? A barátommal mindig védekeztünk (nem gumival, se tablettával) de azért védekeztünk és mégis valahogy teherbe estem vagy minimális sperma került belém vagy nem tudom.
Kétségbe vagyok esve elszeretném vetetni de nem tudok az abortuszról semmit. sajna csak 16 éves vagyok... :(

Nem tudja valaki a menetét? Vagy aki át esett rajta? Kérlek írjatok!
vali96
Pécs
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: