Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok :)

Leone :)
Lehet, hogy már azóta 3 gyermekes Anyuka vagy? Ejha! De örülök, hogy benéztél! Olyan szép nevei vannak a gyerekeknek.

Na csajok elvek ide vagy oda, megvettük a wii-t, motion plussal. Nem a gyerekek miatt, hanem magunk miatt. A barátainknál vendégségben úgy rákattantunk, hogy nem hagyott nyugodni minket. A fiúkat hidegen hagyja még, szerencsére. :D

Az Árkádban találkoztam Beával a hétvégén, Csenge valami foglalkozáson volt, így kimenőt kaptak. Sajnos ő is nagyon eltünt.

Virágról tudom, hogy az Elle magazin szépségrovat szerkesztője lett, nagyon elfoglalt, de Ádám jól van, nagy ovis fiú már. Néha összefutunk a játszón.

Cat
Kép
 
 


Cat :)
Valamelyik este éppen olvasgattam a régi beírásainkat és akartam kérdezni Virágról. Örülök, hogy jól van, meg persze Beának is. :D
Wii :lol: Na, ki is az addict? :lol: Milyen játékkal játszottatok? Mi még nem vettük meg, lehet, hogy megvárjuk a karácsony utáni árleszállítást. :wink:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

soha nem jutok ide. Az esti szoptatás alatt olvasgatni szoktam, de az írás nem megy egy kézzel. Ábel rászokott arra, hogy este 10-kor alszik el, szerintem élvezi, hogy olyankor már csak övé a figyelem, s hiába alszik du. keveset, akkor sem nyugszik el előbb. Addigra már én is ki vagyok purcanva, s már csak az ágyba vágyom.
Szóval nem unatkozom, zajlik az élet rendesen. Eszter továbbra is jó kislány, dehát Ő is kelt éjszaka 2-szer enni, ja meg Ábel is átkiabál néhányszor.

Leone! Annyira jó, hogy Te is benéztél, s ráadásul ilyen szuper hírrel. Kiváncsi vagyok, hogy mit hoz nektek a gólya. :-) Vagy már lehet, hogy meg is érkezett, jelentkezz, amint tudsz!

Cat! Bogárról és Dorisról nem tudsz semmit?
Gyerkőcök jó ajándékokat kapnak, de áruljátok már el, hogy mi az a wii?

Na, most ennyi, apa kéri a gépet, én meg megyek vizszintesbe. Igyekszem még jelentkezik, de ha mégsem sikerül, akkor nagyon szép karácsonyt mindenkinek. Sok-sok ajándékkal a fa alá.

Kép Kép
Kép[/url]
 
 

 
 

Andi :)
A Wii az egy modernebb videójáték. Biztosan nem sok időd jut az alvásra, ennyi eseménnyel éjszaka.... 8)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Én még itt vagyok egyben, de már nem sokáig.

Lassan nem bírom tovább a győzködést, hogy ideje lenne már megindítani, már délután azt gondoltam, hogy jó, akkor holnap beleegyezek, de most megint elbizonytalanodtam.
Fogalmam sincs hogy is lesz...

Nem sikerül 2-3 vonalzót feltenni, a beviteli mezőbe csak kevesebb karaktert enged felvinni. Lehet ki kellene hagynom a képeket...

KépKép
 
 


Leone :)
Próbáld meg a mini vonalzókat, hátha azt engedi...
Mennyivel hordtad már túl a babót?
Drukk nektek! Kíváncsi vagyok fiúcska vagy lányocska lesz-e az új családtag. :)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Leone :)
drukk az inditás nélküli szüléshez!
A vonalzókon ha csak az [img]-s részt hagyod meg, a többit kitörlöd, akkor elvileg enged többet is.

Kép
Kép
Kép
 
 


Leone már biztos babázik... :P

Ki mit süt-főz karácsonykor? A főzés nálunk már megoldódott, de hogy mit süssek... gőzöm sincs. :roll:
Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi :)
Sütire gondolsz?
Én most kezdek hozzá a zserbóhoz. 8)

Én nem főzök, mert megyünk Anyumékhoz is és Anyósomékhoz is kajálni, szokás szerint bele fogunk fulladni a kajába. :o
A menü szenteste halászlé, tejfölös harcsa, harcsapaprikás. 25-26-án hús hússal, disznótoros, töltött pulyka, libamáj........bilagit :lol: :lol: :lol:

Hétvégén szülinapoztunk:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
 


Botondnak boldog szülinapot!
Nagyon klassz volt a torta! :)

Bilagit az nálunk is lesz... :lol: Sütire gondoltam, de a zserbó az nálunk nem bejövős... Talán sütök gyümitortát és pogit... Lesz töltött kápi, húsleves, rántott csirkemell. Mi csak négyen leszünk, úgyhogy nem kellene túlzásokba esni kajaügyben. :roll:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET MINDENKINEK !

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Mindenkinek Boldogságos ünnepeket kívánunk!

Kép

Süti: hát én kicsit lerobbantam, igy az ilyenkor szokásos Ferdinándi sütinek sem álltam neki, marad a diós bejgli, amit a szomszéd néni sütött dirket nekünk (2 hatalmas rúd, nemtom, hogy ússzuk meg epegörcs nélkül...)

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu
Jobbulást! Bilagit, Cholagol... nálunk apjuk eszi, ő az epés. Mondjuk nem csodálom, amennyi töltöttkáposztát befal. :shock:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Merre van mindenki? Milyen volt a Karácsony?
Nálunk nagyon jól sikerült minden, a gyerekek örültek minden ajándéknak.
Én azóta is nyúzom a Wii-t, izomlázam is van, amit már régen tapasztaltam. :D

Leone! :) Jelentkezz! Már biztos megszületett a pici, remélem minden rendben ment! :)

Minyu :) Jobban vagy már?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Szió!

Nálunk is nagyon jól telt a karácsony!
Olyan jó volt, hogy most már Noémi is felfogott belőle valamit! El voltak ájulva a karácsonyfától, még a mai napig azzal kezdik reggel, hogy irány a nappali, és kapcsoljuk be a fán a világítást! :D
Ajándékoknak is nagyon örültek! :D
Rengeteget kajáltunk, a +2 kiló megvan, de ki tud ellenállni ilyenkor a sok finomságnak? :o ...majd az újévben lemegy... 8)

:D :D :D
Mikor kigyúlnak a fények, pajkos tündérek zenélnek. Huncut mosollyal egy rád kacsint, kicsi kendőből csillámport hint. így adja át az üzenetet:
BOLDOG ÚJ ÉVET NEKED!

:D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=mszjbifygis


Kép

Kép
Kép
 


Zitus
Tényleg szép a fátok. Mi leszedtük már, ma délelőtt. :)

Mindenkinek nagyon BOLDOG ÚJ ÉVET kívánunk !

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új esztendőt!!!

Én már jobban, most a gyerekek betegek, bár (lekopogom) Nándi talán már kifelé, Csongikám viszont nagyon rusnyán köhög, éjjel ugatott is rendesen, úgyhogy a zabszem a seggünkben volt, hogy befullad-e. Viszont ma már nem volt láza, ami jó jel...

Képek:
család a fa előtt: Kép

pocak a fa előtt: Kép

gyerekek a fa előtt: Kép Kép

játszás a fa előtt: Kép

az ajándékoknak nagy sikere volt, Nándi 1 órán keresztül nem adta ki kezéből a Muck-ot :)
25-én mentünk a nagyszülőkhöz és arövid megszakításokkal nagyiztunk, sajnos, itt nyelték be a gyerekek a vírust is...
A szilveszter csendesen telt, anyuméknál voltunk. :)

Pusz mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu :)
Nagyon szép kis család vagytok! :) Látom nálatok is apán látszik meg a két (majdnem három) gyerek. 8) Nagyon csini vagy.

Itt vagyunk mi is:
Kép Kép Kép Kép

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! :)

Na itt aztán jól eltűnt mindenki! :( :(

Minyu :) , Egcsi :)
Nagyon jó képek! :D

Nálunk múlthéten volt megint szülinap, sajnos elég carul sikerült, mert az ünnepeltenek 40,5 fokos, lehúzhatatlan láza volt, megspékelve egy kis hasmenéssel. :( :(
Szerencsére ivott, így az ügyeletet és kórházat megúsztuk, de sajnos nagyon makacs vírust nyalt be a lelkem, mert nem sikerült legyőzni, már kezdődő tüdőgyulája volt, így kellett az antibiotikum.
Előtte héten Boti volt beteg, Neki "csak" 39,5 volt a láza, de Ő legyűrte a vírust pár nap alatt, megúszta a gyógyszert.

Dobok egy képet a kis beteg szülinaposról, jó carul néz ki rajta, és a tortát is csak nézhette, nem ehetett belőle egy falatot sem. :(

Kép

Kép
Kép
 


Zitus :)
Végre valaki... :D
Boldog Szülcsinapot így utólag is a hercegkisasszonynak. :)
Szegény gyerkők...másoktól is hallottam ezt a magas lázzal járó, hasmenéses dolgot... :?
A torta klassz. Hello Kitty! :D

Mi jól. Elkezdődött a sulim, ez a félévem nem lesz olyan laza, mint az előző, de túlélem... :roll: A gyerekek szerencsére nem betegek, nem mintha hiányozna... 8)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Már lassan egy hónapja senki nem írt....ez azért szomorú. :(

Minyu, hogy vagy, már lassan te is a finishben...táska összepakolva? :)

Tud valaki Leone-ról valamit? Bejelentette, hogy mindjárt szül, aztán eltűnt mint szürke csacsi a ködben....remélem minden ok velük.

Na, nem morgok tovább... adjatok életjelet! :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


De örülök, hogy újraéledt a topic. Igazábol mivel sokáig nem irtunk csak kevesen, egy idő után én is elmaradtam, a szegedibe is nehezen van időm irni, átolvasni is. A munka nagyon jo, szerettel fogadtak vissza, Norbi meg nagyon szereti a bölcsit. Elkezdett beszélni is, már mondókákat is mond, igaz nehéz érteni, nekünk megy, másoknak nem:)

Orsi nem megy iskolába, ovi eröltette volna, mi viszont igy döntöttünk.

Egcsi! Hü ez az ágy! Nálunk is hatalmas sikere lenne! Én is láttam már itthon ilyet de nagyon drága :(
Norbi szülinapra most Thomas polókat kap, na meg Thomas tortát:)
Ö még rácsos ágyban alszik, nagyon szereti. Vettünk neki 1 éve egy leesésgátlós heveröt de nem akar átköltözni, Orsi is 3 éves koráig, ami nem nötte ki a rácsos ágyban aludt. Na de ilyen szupi ágyba mint a Tiétek biztosan könnyen át tudnám tenni:)

Igyekszem újra rendszeresen jönni én is!

Leone, Andi, Minyu! Gratulálok a babához!!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Jééé! :D Karmen, szia! :) Az azért túlzás, hogy újraéledt a topik, de néha idetéved valaki....
Szoktam olvasni a szegedi topikot, rajtad kívül is van még ismerősöm ott, akire kíváncsi vagyok. :wink:
Thomas nálunk nem olyan nagy sláger, néha megnéznek egy-egy mesét, és ennyi.
Ti tudjátok mi jobb Orsinak, ha szerintetek még korai a suli, akkor jó lesz az jövőre is. :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Bekukkantottam én is. Gyerekek mellett semmire nincs időm, néha besokallok, megyek a depi felé, de aztán szerencsére mindig felráz valami.

Egcsi! örülök, hogy Te gyakran benézel. Ágyaitokat már a múltkor megcsodáltam, fiúknak nem mutattam, mert Péter szerintem azóta is ilyenért szekálna.
Minyu! látom már nagyon a végén jársz. Adj magatokról vmi hírt!
Karmen! Megkérdezhetem, hogy mi miatt döntöttetek úgy, hogy Orsit még nem viszitek iskolába? Nálunk egyértelmű volt, hogy Péter megy, oviban is így gondolják, s mi is. Remélem nem lesz semmi gond. A matekkal biztosan nem, mert az nagyon megy neki, nagyon érdekli. Simán olvassa pl. a tescós szórólapon, hogy a sajt 1190 Ft-ba kerül. Meg az összeadásokat is nagyon szereti. Pedig nem tanítjuk.

Zitus! szülinaposnak utólag is sok boldogságot! Szegény kis beteg!

Hihetetlen gyorsan megy az idő. Eszter már 4 hónapos múlt. Sajnos Ábelen nagyon előjött a testvérféltékenység, teljesen visszaszokott a pelenkára, pedig aug. óta nappalra szobatiszta volt. Igyekszem vele rengeteget foglalkozni, de sajnos segítségem nincs, a háztartási munka is mind rám vár. Most már látok javulást, de ha apa is itthon van, akkor rettentően hisztis, egész másképpen viselkedik. Pedig egyébként olyan kis okos, és házias. Nekem rengeteget segít, ezért is vagyok annyira elkeseredve miatta. Na, de majdcsak javul a helyzet.

hirtelen ennyi voltam, majd igyekszem jelentkezni, meg képet is hozni, bár szegény hármaskáról nem sok készül.

Kép Kép
Kép[/url]
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, bocs hogy eltűntem.
Minden rendben, december 20-án 1.14-kor született meg a kisfiam, Noel, 3830g-al és 52 cm. 19-én délután 4-kor döntöttünk úgy, hogy indítani kell, mert az NST azt mutatta, hogy már nem érzi teljesen jól magát odabent. Fájásokkor ugyanis lassulgatott a szívverése, és szülés alatt is végig ez volt a helyzet, de szerencsére sikerült komplikációk nélkül megszülni. Szüléstörténetet is írok hamarosan.

A tesók nagyon örülnek neki, rengeteget cirógatják, beszélnek hozzá. Testvérféltékenység eddig nem volt, bár Brúnót kezdi megviselni a helyzet, 1 hete kezdi mondani, hogy vegyem fel, nem tud menni, etessem meg, mert ő baba, pedig eddig kikérte magának ha babának nevezték, ő ugyanis nagyfiú. Remélem hamar túl lesz rajta, de ő még itthon van, és sajnos egyre kevesebb idő jut rá, mert Noel egyre többet van ébren és akkor elég sokat fogni kell.

Noel nagyon nagy baba, 1 hónaposan 5200 g volt, 2 hónaposan pedig 63 cm és 7 kg! Pedig tisztán csak anyatejes. És most ébred, úgyhogy folyt. köv.

KépKép
 
 


Andi :)
Testvérféltékenységhez kitartást! Péter kis okos, Berci is a matekot szereti legjobban. Biztos minden okés lesz az iskolában. :)

Leone :)
Na, idáig vergődtem kétségek között.... :D Gratula Noelhez! :) Egy másik topikban is van egy anyatejes baba, aki ilyen nagy, szoktunk viccelni, hogy biztos pudingot kap tejcsi helyett. :D
A testvérféltékenységhez neked is kitartás, majd egy év múlva (remélhetőleg) jövök tanácsért. :wink:

Velünk semmi különös. Most lesz egy hét tavaszi szünetem a suliban, apjuk nagyon örül, nem kell a fiúkra vigyázni. A hétfő elég gáz, 2-től fél 8-ig suliban vagyok. Mire hazaérek a minimaffiozók eléggé leamortizálják az idegeit. :lol:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Andi! Orsinak is a matek az erössége. Ovónénik látják a feladatokat könnyen megoldja, gyorsan tud tanulni és tényleg jó képességü, de nem csak ez a fontos szerintünk az iskolához. Én mondtam hogy a felméréstöl függ hogyan döntünk. AHogy sejtettem, nem is tudták megcsináltatni vele a feladatokat, mert elbohockodta az egészet, a vége az lett hogy most jár pár gyerekkel felzárkoztatásra, ott meg hülyére unja magát, mert most már csinálja és lazán megy neki. A szakértö szerint amugy figyelemzavaros:) A lényeg. Mi nagyon jol tudjuk hogy ö még nagyon szeret bohockodni, hiába tudja viselkedni kell nehezen tudja magát fegyelmezni, söt nem tud nyugton ülni orvosnál sem még 5 percet sem. Olyan nyüzsis tipus, mindig is ilyen volt. Oké, 1 év mulva sem lesz haláli nyugodt, de talán érik annyira hogy ha majd elkezdi az iskolát akkor ne legyen a magatartására panasz v ritkán. Mult héten az ovibol átküldték a bölcsisekhez fél napra hátha elég bünti lesz neki. Jo ritkán szemtelen és nagyobb részt a drága barátnöje rángatja bele, akitöl hiába tiltottuk, szerencsére az jövöre iskolába elmegy. Orsit mégis szeretik mert a bohockodása ellenére azért szofogado legtöbbször na meg ugye melyik ovonéni az amelyik nem kedveli az olyan gyereket aki folyton öleli, puszilgatja öket, szoval olyan hizelkedös is:) Meg szeret szerepelni, ami megint jo mert hangosan mond mindent:)
Én hiszem jobb neki ha várunk 1 évet , bár ovonéni megmondta unatkozik és a feladatokra csak ránéz megoldotta, kértem adjon nehezebbet mást mint a többinek, az ö dolga hogyan fejleszti, hogyan köti le a figyelmét. Itthon is amugy folyton feladatozik, ezt játsza. De ha most menne iskolába lehet még nem elég érett rá, többet árthatok vele mintha marad és majd unalmas lesz az iskola elején. (amugy ö is számol már, irni csak probálkozik de alakul. Hagyom amit szeretne azt tanulhatja, de nem eröltetünk mi sem semmit). Ovonéni akkor sem tartja jónak hogy nem megy iskolába, de nem tud mit tenni.

Egcsi! Mit tanulsz?

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen :)
Nővérsuliba járok...megint. Otthon már elvégeztem az egészségügy szakközepet egyszer, csak a papírokkal törölhetem ki itt a fenekem... :roll: Ha minden jól megy, még 2,5 év.

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi! Én mindig csodálom aki gyerek mellett tud tanulni! Kitartást akkor, még sok van hátra:(

Na eddig én sem tudtam létezik Wii amig itt nem irtátok:)

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen

Annyira nem gáz, mert már egyszer tanultam a szakmai részét. Amitől tartok, az az angol és a matek. :roll: Wii :D Az első dolog ami mozgásra késztet. Heti 3X-4X 3O percet futok +egyéb gyakorlatok, én aki akkor sem szaladtam volna, ha kergetnek. :lol:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi! A Wii nem azt irtátok hogy számitógépes játék? Akkor hogyan jön ez a mozgáshoz? :o

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen
Nem számítógépes, videojáték Xbox, Playstation...ha azokat ismered...
http://wii.com/ Ez a weboldaluk.

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi! Nagyon jó :lol: :lol:

Kép

Kép

Karmen
 
 


Néhány kép. Orsi szülinapja (jan.) elöször hosszabb majd rövidebb hajjal, majd Norbi szülinap, majd Orsi szemüveggel (2 hete kell neki). Amugy már Norbi is tüsi, de sokára jutok el oda hogy fotót feltöltsek és kicsinyitsem, szóval arra még várni kell :lol:

Kép Kép
Kép Kép

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen :)

Hú mekkorák a gyerekek! Orsinak tök jól áll a rövid haj és a szemüveg is. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Szánom-bánom bűnömet, de felétek se néztem :oops: :roll:
Csak most, hogy Egcsi :) írt a másik topicra...

Szóval 2010.03.20-án megszületett Nimródunk. Nagyon gyors szülés volt, bár akadtak komplikációk (leesett a baba szívhangja, már toltak volna a császár műtőbe, de végül hipp-hopp meglett "normálisan" ) nagyon szép élmény maradt.
Ha érdekel valakit, felteszem a szüléstörténetet, kicsit hosszú lett :)

Képeket viszont pakolok, bár pont ma csináltam tök jókat anagyokról, majd azokat később.

A 3 pasi:
Kép

amikor anya kiéli fotózási szenvedélyét:
Kép

Kép

Kép

Kép

Anyával bújós:
Kép

Nándi lovagol (heti 2x jár Kőbán Ritához mozgásterápiás lovaglásra, eszméletlen sokat fejlődött, nem csak az egyensúlyérzéke, és a mozgása, hanem a kommunikációja, az emberekhez, gyerekekhez való viszonya is)
Kép

ovis:
Kép

Csongi:
Kép

Kép


Na, győzzétek nézegetni!

Pusz
minyu

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu! :)
Szívből gratulálok a legifjabbhoz! :D :D :D
Méreteket nem írtál, pedig kíváncsi vagyok! :wink: És én szívesen elolvasnám a szüléstörit is! :D

Nagyon szépek a fiúk, Nándi és Csongi nagyon hasonlítanak egymásra!!

Mi vagyunk, hogy jól, azt nem mondanám.
Boti megint benyalt vmi hányós-fosós vírust, egész éjjel hányt, kb 20 percenként. :( :(
Most várjuk, hogy Noémi is elkapta-e... :roll:
Ez idén már a második ilyen betegség, február végén már végigsöpört a családon egy Kalici fertőzés.

Én 1-e óta dolgozom újra, azt nagyon élvezem, bár kicsit még nehézkes a szervezés, hogy reggel időben eljussanak a gyerekek oviba, bölcsibe, meg hogy ki vigyázzon rájuk, amikor délután dolgozom, vagy betegek. De mamák sokat segítenek, nélkülük elvesznék...

Kép
Kép
 


Minyu :)
Örülök, hogy motiváltalak. :wink: Mégegyszer hatalmas gratu a legifjabbhoz és az egész csipet-csapathoz, nagyon szép gyerekek! :)
A szüléstörténet természetesen jöhet! :D

Zituska :)
Jobbulást nektek! Nálunk is itt járt a fosós-hányós múlt héten, mindkét gyerek hányt, de főleg Bence. Neki hasmenése és láza is volt. :? Szerencsére 1 napos kaland lett belőle, viszont apjuk elkapta, ő már 3 napja fosizik, azt mondta még 2-3 hét és nádszál karcsú lesz. :lol:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nosztalgiázni volt kedvem, így benéztem. Még jó, hogy a jelszavamra emlékeztem :D

Amennyit tudtam visszaolvastam. Jó érzés látni a gyerekek számának gyarapodását és az akkori kis babák már nem babák, hanem kész csajok és pasok.

Lányoknak is ugyanez a sors jutott :). Eszter miatt beiratkoztunk a suliba, Zsófi pedig emészti az ovistársak energiáit.

Nagyon jók voltak a talik, így távlatból még az az időszak is, amikor még csak vártuk az emelkedő hőgörbéinket :lol:

Most már visszatérek a jelenhez, megyek szétcsapok a csajaim között, mert szétszedik a lakást és az egész utca hallja a sikongatásaikat :lol:

puszi
Bogár

Bogár
Kép
Kép
 
 


Szia Bogár!

Nosztalgiázhatnál gyakrabban is! :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Szüléstörténet. Fogadjátok ti is szeretettel :)

2010.03.18--án, csütörtök délelőtt volt találkozóm a nőgyógyászommal, Dr Nyulasi Gáborral. Megvizsgált, megállapította, hogy a méhszáj továbbra is (már 1 hete) 1 ujjnyira nyitva van, babám feje beilleszkedett, szive jól ver, minden adott a "hagyományos" szüléshez, ugyanakkor a korábbi császármetszés miatt, ha addig nem indul be a dolog magától, szombat reggel felvesz az osztályra-be kell feküdjek megfigyelésre. Mondanom sem kell, ezt nagyon nem szerettem volna, így jó előre szugeráltam Nimit, hogy legkésőbb szombaton szüljünk.

Péntek hajnal 1-kor arra ébredtem, hogy keményedget a hasam. Nem fájdalmasan, de szabályos 10 percenként. 3 körül meleg vízzel letusoltam, majd visszabújtam az ágyba, a keményedések ritkultak, el is szunnyadtam, majd fél 6-kor ismét felébredtem. Szabályos 8 percesek. Lementem msn-ezni, és tiszta ideges lettem, mert nem tudtam, mit csináljak. Nem volt fájdalmas, de szabályosak voltak a keményedések, és ott motoszkált a fejemben orvosom múlt heti mondata: "ne sokat gondolkodjon, ha úgy érzi, menni kell, induljanak a kórházba" Addig vívódtam, míg Csabim és legkedvencebb Kriszta barátnőm tanácsára felhívtam anyut, hogy jöjjön vigyázni a fiúkra. Megérkezett másfél óra múlva, mi pedig bementünk a Szent Imrébe. Az ügyeletes szülésznő (Kecskeméti Vera-Csongi születésénél is ő volt ügyeletben) megvizsgált: a méhszáj 1 ujjnyi, a vajúdóban nst-re "kötött". Egy darab fájásocska sem volt a 3/4 óra alatt, amíg "ketyegtem"... Megvizsgált az ügyeletes orvos is (dr Raft), és mondta, hogy látja, hogy beindult valami, de nem tudja megmondani, hogy ebből mikor lesz baba. Lehet, hogy csak napok múlva, de az is lehet, hogy hazamegyünk és 10 perc múlva indulhatunk vissza. Kérdezte, van-e más panaszom, mondtam neki, hogy azon kívül, hogy teljesen potyára bejöttünk, nincs. Ő kedvesen próbált nyugtatni: olyan nincs, hogy egy kismama feleslegesen megy be kórházba!
Így délelőtt 11-kor hazaindultunk.
Anyummal megbeszéltük, hogy elviszi a gyerekeket, legkésőbb másnap ígyis-úgyis el kéne vinnie. Én csalódott voltam és kicsit szégyelltem is magam: így a 3. szülés küszöbén árnyékra vetődünk, nem tudom eldönteni, mikor kell menni stb.

Délután tengtünk-lengtünk Csabival a lakásban. Én nyűgös voltam, ő tűrt. Este 7 körül szakadt el a cérna és kitört belőlem a sírás. Ahogy kisírtam magamból a felgyülemlett feszültséget, amint lehiggadtam, "elkezdtem fájni" A keményedések sokkal erősebbek voltak, mint reggel, és a szabályos 8 perceseket hamar 5 percesek váltották fel. Nem volt kifejezetten erős görcsöm, de már kellemetlenek voltak a keményedések. De még mindig vívódtam, hogy ezek már AZOK a fájások-e, nem akartam megint potyára bemenni a kh-ba, így vártam, chateltem Krisztával, helyzetjelentettem neki. Majd 8-kor lefürödtem, és mivel a keményedések nem csökkentek, nem maradtak el, így mondtam Csabinak, hogy "olyan bíztató 5 perceseim vannak". Szegény innentől 10 percenként megjegyezte, hogy szóljak, ha induljunk. Végülis fél 10-kor ültünk kocsiba (a garázsból kiállva megjegyeztem Csabinak, hogy szerintem baba nélkül már nem jövök haza)
10-kor értünk be, ügyeletes szülésznő, majd az ügyeletes orvos is megvizsgált: 2 ujjnyi méhszáj, hívhatják az orvosomat, engem pedig bekísértek először a vajúdóba (meg is ijedtem, hogy mégis ott kell még vajúdnom - attól tartottam, hogy Csabim nélkül maradok.) De hamar jött egy fiatal "tanulóbába", Eszter, mondta, hogy a szülésnél ő lesz segítségemre és átkísért a rózsaszín szülőszobába, én pedig megkértem, hogy ha apuka bejöhet, akkor szóljon neki. Engem NST-re kötött, és szólt a Zuramnak. Még Csabim előtt, 11 órakor befutott a dokim, aki rögtön burkot repesztett. Majd bejött a kispapa is. Én érdeklődtem, hogy mi lesz a beöntéssel, de a szülésznő szerint nem szükséges. "És mi van, ha baj lesz közben-kérdeztem, "Á, láttunk mi már olyat" nyugtatgattak, így ebbe maradtunk. Mivel a fájások rendszertelenek voltak (volt, hogy 2 perc, volt, hogy 5 percenként jöttek), így oxytocinra kötöttek, "alacsony cseppszámmal". És mintha az orvosom kitalálta volna a gondolataimat, szólt a szülésznőknek, hogy hozzanak nekem egy nagylabdát, hátha könnyebb lesz a vajúdás. Valóban jobban esett a derekamnak viszont kicsit szédültem, így kb 10 perc után visszakéreckedtem az ágyra (de legalább kipróbáltam ezt is) Már ekkor kérdezték, érzek-e székelési ingert, és hát igen, éreztem, de tudtam, hogy ez még nem tolófájás, egyszerűen csak wc-znem kéne. Mivel be voltam drótozva (oxy, fájásmérő, szívhangfigyelő), így csak egy ágytálat hoztak. Pfff, kínos... Node, a szükség az szükség. Szellőztetés után visszakászálódtam az ágyra, majd jött a dokim is újra, vizsgálat, bő 3 ujjnyi, (szerintem kicsit tágított is kézzel, de akkor ezt úgy éltem meg, hogy ha ezzel segítünk, akkor legyen) és legnagyobb meglepetésemre ismét a tolófájások után érdeklődtek. Én úgy sacccoltam, hogy soká lesz még az. Egész másként éltem meg a fájásokat, mint a korábbi szüléseknél, ahogy éreztem, hogy jön-jön-jön, ígyekeztem nem a fájdalomra gondolni, hanem arra, hogy segítsek Niminek. Elképzeltem, ahogy -mint egy rózsa- nyílik a méhszáj (nem saját ötlet, a szülésfelkészítő szeánszon javasolta ezt Marcsi, a "tanfolyamvezetőnk"), illetve felidéztem egy rövidke animációs filmet, ami azt mutatta, hogyan halad át a baba a szülőcsatornán (még a zene is a fülemben csengett). Komolyan mondom, sokat segített mindkettő.
És nemsokára -bár bizonytalanul-de éreztem, hogy nyomnom kell. Mondtam is a dokinak, aki bíztatott, hogy nagyon jó, szépen haladunk. Néhány bizonytalan nyomás után éreztem, hogy nagyon erősen nyomnom kell, és hát szégyen, nem szégyen, de bizony a székelési inger ezúttal a tolófájásokon kívül valódi székelési inger is volt. Szabadkoztam, és bocsánatot kértem, és persze mindenki nyugtatott, hogy ez természetes, semmi gond. Érdekes, mert korábban ezt tényleg nagyon ciki dolognak tartottam, de ott, akkor kevésbé zavart, én szülni akartam, és ha ezzel jár, akkor ezzel jár és kész. Majd oldalt fekve kellett nyomnom, és ahogy fordultam egyik oldalról a másikra, hirtelen, fájás közben Nimródom is elkezdett mozogni. Először csak mosolyogtunk, hogy biztos elrugaszkodik, én meg rászóltam, hogy ne csináljon ilyet, mert borzasztóan fáj, de hirtelen elkezdett esni a baba szívhangja, és mindenki elcsendesedett, majd a dokim megszólalt: "Hívjátok a műtőt, hívjátok az aneszteseket, hívjátok dr Bardóczyt, apuka pedig menjen ki." Láttam Csabin, hogy megijed, és a dokit kérdezte, hogy akkor most megcsászároznak, a doki nem válaszolt, én meg nem tudtam, meg merjek-e ijedni, és inkább a következő fájásra koncentráltam, visszzafordultam a hátamra. Megérkezett dr Bardóczy, a dokim helyzetjelentett, de ekkor szépen kúszott vissza a szívhang és már normális volt. Mire beért az anesztes, meg még vagy 2 orvos, addigra mindenki megnyugodott és Csabit is behívták. És újra nyomtunk. 2 erős nyomás után már éreztem, hogy teljesen lent van, a buksija, szinte szétfeszít, és ekkor felváltva kellett lihegni, nyomni, sóhajtani, lihegni stb, majd szóltak, hogy most megvárunk egy fájást és nyomjak egy utolsó nagyot. Úgy éreztem, percek telnek el, és már kezdtem nyűglődni, hogy "nem jön, nem jön", mikor végre éreztem, hogy mégis alakul egy fájás, nagylevegő, szem-száj becsuk, és már meg is érkezett Nimród. 0 óra 22 perc-hangzott valahonnan a születés pontos ideje. Kicsit még aggódtam, mert nem sírt fel rögtön, de hallottam, hogy szörcsög az orrán keresztül, és ahogy a mellkasomra tették, már nyöszörgött. Csabim elvágta a köldökzsinórt, a picit megfürdették, lemérték (3450 gr és 54 cm), felöltöztették, és elvitték melegedni. Sajnos nem is kaptam vissza akkor éjjel, így a szülőszobai szoptatás élménye kimaradt az életemből.

A riadalmat is beleszámítva nagyon pozitívan éltem meg az egész szülést-születést. Talán ez fájt a legkevésbé és a regenerálódás is gyorsabban ment, mint korábban. A kórházi szobából pont rá lehetett látni a szülőszobákra, esténként, szoptatáskor figyeltem, hogy a "rózsaszín szülőszobán" ég-e a villany, és teljesen elérzékenyültem, ahogy egyik éjjel láttam, amint villog egy fényképezőgép vakuja - valaki ismét világra jött.

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu :)
Ez a történet nagyon szépre sikeredett. 8) Ilyen történetektől jön meg az ember lányának a kedve a szüléshez. :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Szasztok :D

Minyu :)
Gratulálok a legifjabb születéséhez, és ehhez a szép élményhez! :D Nagyon helyes kis pasihadad van, egy nőnap vagy egy anyák napja igazán élmény nálatok! Na és igazán csini vagy a 3 szülés után, nincs egy deka felesleged sem, sőt.

Bogár :)
Welcome back! Képek a nőkről? Dolgozol? Visszamentél a biztosítóhoz? Mesélj kicsit még! Nem ér ilyen hamar meglógni!

Velünk minden okés, dobok fel egy ovis képet a pasikról:
Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
 
 


Cat :)
Hú, mekkorák a fiaid! Nagyon jóképűek! :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Minyu! Gratula a harmadik csodaszép kispasihoz! :D Jó volt olvasni a szüléstörténetet is!

Bogár! szia, szia! én is képet kérek a csajszikról! :lol: S gyere gyakrabban!

Cat! Pasik nagyon csinosak! :wink:

Nálunk bárányhimlő járvány van. A két kicsi pöttyös, főképpen Eszter, akire azt mondták, hogy nem fogja elkapni, mert az anyatejjel kapja az ellenanyagot. Hát ezt alaposan megcáfolta, legalább 3-szor annyi van rajta, mint Ábelen. :roll: Még Péter sem volt, s nagyon szurkolok, hogy ne is jöjjön most elő rajta, mert jövő pénteken lesz az évzáró az oviban, neki ugye az utolsó, nem szeretném, ha lemaradna róla, meg énekel is egyedül, már nagyon készül rá.

Eszterbe meg nem nagyon sikerül semmi emberi kaját beleimádkoznom, szoros szájzárat vesz fel, amint közelítek vele a kanállal. :roll: A pasikkal nem volt ilyen gondom. :lol:

Szép jó éjszakát mindenkinek, aki most éppen erre jár!

Kép Kép
Kép[/url]
 
 


Andi :)
Bárányhimlő :? Nem voltak beoltva? Hú, már a hozzátápinál tartotok?
Majd csak megbarátkozik a kanállal a kisasszony. :wink:
Évzáróhoz drukk!

Velünk minden okés, vége a félévemnek, most egy kis pihi. Tegnap már unatkoztam, a végén még egy normális könyvet is kézbe kapok. :lol:
Berci még jár suliba 2 hétig, aztán náluk is kitör a nyári szünet.
Elköltöztünk és ez az új hely nagyon bejön. 2 lépés a játrszótér és nem sokkal több a medence. Szuper! :)

Kép Kép Kép

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi! Nem voltak beoltva. Itt nálunk még nem kötelező, s mi nem akartuk. Bár szerintem a Kisasszonyt még nem is lehetett volna.
Péter megúszta, igy büszkén nézhettük apával, hogy a szinpad közepén énekel. :roll: Na, meg próbáltam visszatartani a könnyeimet. Óvó nénik szerint nagy zenei tehetség, (a 30 gyerek közül Ő dalolt egyedül), hát majd meglátjuk mi lesz belőle. :lol: bocsi a kis dicsekvésért.
Most éppen nyaralunk (3 gyerekkel nem túl nagy pihenés). Apa pancsol a fiúkkal, én meg őrzöm Eszter álmát.

Kép Kép
Kép[/url]
 
 


Minyu! Hogyan sikerült 3 vonalzót feltenned? Nekem mindig azt írja ki, hogy túl hosszú az aláírás.

Egcsi! Így akkor megsúgom, hogy Eszter holnapután lesz 7 hónapos. :D

Andi

Kép Kép
Kép[/url]
 
 


Pandi
Bárányhimlő :? Itt oltják őket, ha nem lenne kötelező, én sem adatnám be. Nyaralni 3 gyerekkel...hú, nem semmi. Hol nyaraltok?
Dicsekedj nyugodtan, elhiszem, hogy büszke vagy a fiadra! :)
Eszter már 7 hónapos! Hiszen még csak most született... :shock:

Bence felmászott a nyakamba, azt hiszem foglalkozást igényel... :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


pandi
csak az [img]-s részt másold be, az eleje nem kell, és így befér.
Legyél is büszke. Enyimgyerek sose versel vagy énekel, csak itthon...

barihimlő: csak közösségbekerülés előtt ajánlják szerintem, nálunk még csak Nándi van beoltva, én kértem, mert felénk volt 1-2 durva eset.

egcsi

és ez egy "nyílt" medence? free, bárki mehet? vagy egy ministrand? Én még sose láttam ilyet.

cateye
aztaaaaa, mekkorák a pasik. És milyen csinosak. Készítheted a sóspuskát, minnyá gyönnek a csajok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: