Új privát üzeneted érkezett!

Beatrix!
Szerencséd volt!Kép
Pontosan hogy derült ki hogy majdnem rák volt?Milyen vizsgálatokat végeztek rajtad?
Te éreztél vmit előtte?Rossz közérzet,étvágytalanság,hányinger,ilyesmi..?
Hogy változott az anyajegyed?Vastagodott,nőtt,sötétebb,rücskösebb lett?
A bőrgyógyinak mennyit fizettél?Ez mennyi ideje volt?
Köszi a válaszokat.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit!

Semmit nem változott az anyajegyem, ugyanolyan volt, mint évekkel előtte. Csak engem aggasztott a dolog, de nem is volt semmi bajom tőle. Szövettanra küldték mindegyiket és az egyikről kiderült, hogy melanoma alakulhatott volna ki belőle. Azt senki nem tudta megmondani, hogy mennyi idő kellett volna ehhez a "rákosodási folyamathoz", lehet 1 év, vagy akár 10 év is. Viszont azt mondják a szakemberek, hogy ezeket a folyamatokat a várandósság felgyorsíthatja.

Nekem mindez 4 éve volt, akkor a bőrgyógyász 5000 Ft-ot kért, a sebész semmit, de műtétenként 10000 Ft-ot adtam neki, amit nagyon nem akart elfogadni. Ezek mondjuk nem nagy összegek, "vidéki árfolyamok". És nem maguktól elszállt, hanem nagyon is hivatásszerető orvosok.

Üdv: Beatrix
 


Beatrix!
Köszi az infót.Kép
Az én kicsim 6 hónapos lesz,de majd idővel szeretnénk kistesót.Addig feltétlen rendezni akarom az anyajegykérdést.Jó ha ebből nem lesz gond,de szerintem ettől sokkal intenzívebben,és határozottabban kellene informálni a kismamákat és a leendő kismamákat.Kép
Beleíratnám a terheskiskönyvbe,gyermekegészségügyi könyvbe,várandós-és babagondozási könyvbe,+ nőgyógyásszal,védőnővel elmondatnám.Plakát,szórólap,újságcikk,tv-műsor..stb.
A cigisdobozra ráírják,hogy a d-zás halálos tüdőrákot okoz.Káros amit csinálnak,sokan évekig mégis művelik,és nem lesznek betegek.Arról nem is beszélve,hogy másokat is mérgeznek.Aki meg gyermeket szül,annyit nem érdemel meg,hogy felvilágosítsák a kockázatokról?(a.jegy)
Minden jót,mindenkinek!Vigyázzatok magatokra!Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

 
 

Az onkológián hol van a bőrgyógyászat? Valamint sokat kell várakozni? (nekem messze is van,két kicsim is van,elöre kell kalkulálnom,mennyi idöt vesz igénybe).De ha valamelyikötöknek van jó magánrendelös dokija is,azzal is beérem.
köszi


Puposnünüke!
Nem tudom te hol laksz,de nálunk Szegeden 3 órát kellet a bőrklinikán várakozni.Gondolom az onkológián is hasonló a helyzet.Sztem ott nincs külön bőrgyógyászat.
Jó,ha bőven szánsz rá időt,bár tudom az nem lesz olyan könnyű.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Tegnap levették az anyajegyemet.Ma szabadultam.Kép
Beinyjekciózták(vagy 6 oldalról éreztem,hogy elég mélyre nyomta a doki a tűt.),aztán lezsibbadt egy perc alatt.Csak találgatni tudtam,hogy éppen mi történik.Vártam,mikor vág majda d.,de mire észbekaptam,már a cérnát húzta,és varrt.Miután kiment az érzéstelenítő akkor sem fájt,csak viszketet.Most itthon vagyok végre.Pihi van.Nem nagyon mászkálhatok egyenlőre,hogy a seb szét ne nyíljon.Varratszedés 2 hét múlva.Szövettan 1 hónap múlva.
Jó túllenni rajta.KépRosszabbra számítottam.
Egy éjszakát a kórházban töltöttem a kötözés miatt.Szerencsére a kislánykám is jól vészelte a dolgot apa,és mamája jóvoltából.KépA tejcsit le kell fejni,mert a gyógyszer miatt nem kaphatja meg.
Azóta mióta utoljára írtam ide,kicsit változott a véleményem.Rákérdeztem a védőnőre,hogy miért nem tájékoztatják jobban a kismamákat.Azt válaszolta,hogy a kismamák így is elég stresszesek más dolgok miatt,így feleslegesen nem ijesztgetik őket.Ha meg vki változást észlel magán akkor úgy is orvoshoz fordul.A kérdés csak az,hogy van-e olyan eset,amikor a problémának semmi látható jele nincs?
Most megyek pihizni.Jó itthon lenni.A klinikán kedvesek voltak,a kaja is jó volt(csak kevés volt),de azért igen gyorsan elhúztam a csíkot.Spuri haza.Csak kórházban ne kelljen lenni....
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Na igen.Visszaolvastam.Beatrixnél se volt látható jel.Így legyen okos az ember.Kép
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Szövettan negatív! Juhéééé!
Seb szépen gyógyul.Kicsit piros,de el fog halványodni idővel.
Amúgy kisebb sebre számítottam,de mindegy.Most olyan a sebem mint egy cippzár.Kép
Alul fölül tűnyomok,középen a vízszintes vágás,úgy 2,5 cm.
Veletek mizujs?Remélem minden OK?!
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit!

Nagyon örülök, hogy túl vagy rajta és minden rendben van. Kép
A seb pedig majd idővel halványul, szépül. Kép

Ez egyébként jó, hogy azért nem mondják, mert így is sok mindenen aggódunk. Igazuk van, "haljunk meg hülyén". Kép Bocs, ez durva volt, de kicsit kihozott a sodromból.

Minden jót Neked! Kép

Beatrix
 


Beatrix!
Köszönöm a jókívánságokat.
Azon gondolkodom,hogy talán az lenne a legjobb,ha a felvilágosítás olyan időszakban történne,ami kevésbé stresszes.
Nem az utolsó pillanatban.Pl. gimnázium,középisk...stb.(szülés előtt jóval)amikor más témákban is.Ugymint:drog,fogamzásgátlás stb..,osztályfőnöki órák keretében.Így már forogna a köztudatban a téma,a legnagyobb természetességgelKép kezelnék az ifjak,leendő anyák.
Különben a túlzott napozás,szolárium is káros lehet!
Szóval szerintem a védőnő csak arra mondta,hogy nem nekik kellene ezt a feladatot elsősorban!! felválalni.Abban egyetértek,hogy sokkal hamarabb kellene elkezdeni a tájékoztatást.Miért ne lehetne pl biológia tananyagba beleszőni?
Persze a nőgyógyászat,körzei rendelők falán is elférnének transzparensek,hiszen nem csak a kismamák veszélyeztetettek.

Szerintem attól félnek a fejesek,hogy az emberek pánikszerűen megrohamoznák az eg..ügyi intézm-eket,és erre nincsenek felkészülve.Kép Ami vszínűleg már meg is kezdődhetett,(mármint a roham)mert mikor magamtól visszamentem anyajegynézetni műtét előtt,a doktornő rögtön lerázó szöveggel kezdte.Gondolom akit már "lerendeztek",arra nem akarnak több időt fordítani,mert vár a többi beteg.Sztem itt van a kutya elásva.Kép

Neked is csupa jót!
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Tényleg!Mentek szavazni?
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


szia!

 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: