Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Én nem ismerek sajna senkit... :( én is voltam anno terheléses cukron, és nekem is nehezen ment vissza, de 5. levételre már normális lett (szóval ugye az éhgyomri jó volt, aztán az első magasabban határérték feletti [asszem 8,5-ig jó, nekem 9,4 lett], a második már jobb lett, a harmadik már majdnem tök jó, a 4. és 5. érték már normális), szóval nekem csak annyit mondott a belgyógyász, hogy cukorra van hajlamom, de ez még normális, ha rosszul lennék, diétázzak... én azért nem hiszek ebben a hülyeségben sem, mert a dédnagymamám is hajlamos volt a cukorra, hiszen náluk mindenki cukros volt, 70 valahány éves korára jött ki neki, de 4 gyereket szült... mindegy gyógyszer és egyéb nélkül... meg PCOS-em sincs, szóval én nem aggódok ezen :)

A jáde medál... az lóg a nyakamban :)

AVIVA torna nem érdekel?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia!

Aviva torna ,az milyen?most mondta asogornőm,hogy menejk vele tornázni.nekem az első vérvétel jo volt éhgyomorra volt 5.2 utána cukrosviz után felment az inzulinom,78 ra és egy ora mulva csak 18ra esett le,és mondták hogy az nem jo.
De már találtam egy dokit majd meg mondja.nem?
 


78??????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: az tényleg baromi magas.... :shock: :shock: :shock: :shock:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 

 
 

szia !

Ma beszéltem egy dokival jővőhéten megyek hozzá,de a telefonba nagyon készséges volt,megkérdezte hogy miért akarok menni én mondtam neki,hogy mit hallottam,hogy a cukortol sem eshet valaki teherbe és mondta hogy igazam van ,mert sokan nem gondolnak rá,hogy ez a hiba mert ha ilyen szakorvos felé fordulna sok nő lehet megoldodná a problémájukat,de sajnos erre nem küldenek el a nőgyogyászok,mert nem tartják fontosnak.

És veled mi ujs?
Minden okés?
 


Na, ez igazán nagyon jó hír!!!!!! :) remélem, most már minden okés lesz :)

Nálam minden ok, eléggé fáradt vagyok, de ugye suliidőben ez általános, meg most a meló is igencsak sok, szóval nem unatkozom :)

Majd várom a fejleményeket! :) Írd meg, mi volt!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


szia!

Na holnap megyek a dokihoz,kiváncsi vagyok,mit fog mondani,a hölgy akivel beszéltem mondta hogy az összes leletemet vigyem!
5000ft a konzultácio!
Még a tarifája sem olyan drága...
Kiváncsi leszek mi lesz?
Veled?helyzet?
 


Végre valami jó hír :) hát drukkolok nagyon, és tényleg nem drága... :)

Itt semmi extrém, most várjuk, hogy mi lett, reggel felment ugyan a hőm, de közben fel is fáztam, szóval lehet, hogy csak azért, hát majd kiderül...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


szia!

Na voltam a dokinál.A cukrommal minden okés,csinált rákszűrést,illetve meg ultrahangozott és ki derült hogy PCO-m van legalábbis ezt látta mert kb.5-6 cisztát vélt fel fedezni,de aprokat,mondom na végre valami ami nem jo,mert ebbe a tökéletességbe mentek tönkre az idegeim!!!Igy most ő hozzá fogok járni.Hogy minden okés legyen.Mondjuk gyogyszert nem semmit nem adott rá???
Clostybegitet kell szednem a ciklus 4.napjátol de csak napi egyet.Reggel egy felet,és este egy felet!
Reméljük,hogy fent marad a hőd :lol: !!!!
 


pszikvi, gyere át a Pcosok teherbeesési nehézségei című topikba, ott nagyon készségesek a csajok és értenek a témához.
A helyedben nem szedném be a clostyt. És bocs ha bele pofátlankodtam, csak épp beleolvastam ebbe a topikba.

 


szia chrissy!

Köszi az infót,de nekem a doki javasolta,szerinted miért nem kellene?azt mondta,hogy nekem nem az a klasszikus pcom van,hanem csak alakul.mert általában 10 ciszta után mondja,de nekem kb.őt van.akkor nem értem?tényleg ezért nem sikerülhet?akkor miért nem adott rá nekem gyogyot?
 


Szia Szilvi!

Biztos, hogy ezért nem sikerül! De ne keseredj el, mert ez egy nagyon jól kezelhető betegség, csak kevés doki ért hozzá és talán a legnehezebb feladat, hogy megtaláljuk a megfelelő dokit. Nagyon fontos: hormonvizsgálatod volt???? Clostit csak úgy írhat fel egy jó doki, ha közben uh-n folyamatosan követi, hogy mit csinál a gyógyszer. Sajnos van sok-sok hátulütője is a dolognak. Nekem pl. Pco-m van, de nincs egy darab cisztám se... Szóval nagyon különbözőek vagyunk..
Gyere át a másik topikba, csajok nagyon értik.

 


szia!

Igen,volt hormon vizsgálatom és azt mondta,hogy mindegyik tökéletes,és hogy ezt azért adja legyen egy kis doppingom.
Neked mivel kezelik?
Mennem kell majd ultrahangra,mert mondta,hogy anélkül ő nem adja a gyogyszert,tehát folyamatosan ellenőriz!
Akkor szerinted a másik orvos,miért nem vette észre?
Lehet mert hogy mindig peteéréskor voltam csak ultra hangon?
Te hogy állsz babaügyben?
Nem lehetne,hogy inkább itt beszélgessünk,itt nyugi van!
És nekem igy jo!! :P
 


Szia Szilvi!

Ok, nekem jó itt is, csak gondoltam, ott több info van a betegségről.
Ami fontos, hogy a PCO egy anyagcsere betegség, azaz az anyagcserével vannak gondok. A PCO-sok többségének inzulinrezisztenciája van, ami azt jelenti, hogy nem megfelelően emészti a szervezet a szénhidrátokat, alapjában véve a cukrot. Mivel ennek következtében az inzulin termelődése felborul, ez befolyásolhatja a többi hormont is, leginkább pedig a peteérést.
Progeszteront néztetek? Ha igen, nézd már meg kérlek az értékét.
Az jó, ha a doki uh-n fogja követni a pé-t, anélkül nem szabad clostit szedni.
Én az IR miatt kaptam gyógyszert, azóta van pé is. Februárban derült ki, azóta szedem a gyógyszert és várom a javulást.
Lehet, hogy nem valami tuti uh-n voltál, egy jó orvosnak észre kellett volna vennie a cisztákat.
Olvasgasd ezt az oldalt: www.pco-szindroma.hu

 


Szilvi, most olvasom, hogy nem lett jó az inzulinod, na pontosan erről beszélek...
Ehhez kell az endokrinológus, aki rendbe rakja az inzulinodat, mert ez nem engedi megtapadni a babát... Ha szakszerűen kezelik, viszonylag gyorsan lehet jó eredményeket elérni, de ehhez kell a hármas kezelés: metformin alapú gyógyszer+ diéta + mozgás.
Mo-on minden 10. nőt érint és mégis alig van orvos, aki időben felismeri... Ne csüggedj emiatt, jól kezelhető betegség.
+ ezt támasztja alá, hogy több napig két csíkos volt az ovu teszted is, amikor használtad. Pozitív volt vagy csak két csíkos? Pozi ha a két csík minimum egyforma erős! Nekem csak a metformin szedése óta van pozitív ovu tesztem előtte sohasem volt.

Na, remélem segítettem. ja, egy klinika, ahol Pco szakértők dolgoznak: www.mensmentis.hu

 


szia!

Nekem,most azt mondta a doki,hogy nagyon jo az inzulinom,elmagyarázta,hogy miért?de öszintén csak a felét értettem.Kérdezthetek valamit?öszinte leszek szerdán azt hittem,hogy megjött a mensim de csak egy elő rozsaszines barna maszat volt,és nem jött még me,de az lehet attol,hogy az orvos meg csinálta a rák szűrést?mert azota semmi!szerinted?
 


Szia!
Persze, h lehet attól. Hányadik napon vagy?

 


Szia!

Ma vagyok a 28.napon,dátum szerint.miért?
Szerintem holnap meg fog jönni.
A jelek erre utalnak,feszülő cici,szuro has! :(
Te jol vagy?
Tényleg neked van már babád?
 


Csak azért, mert a rózsaszínes maszat pé után egy héttel utalhat beágyazódásra is, de itt akkor valószínűleg nem erről van szó.
Nem, még nekem sincs babám, de nagyon bízom benne, hogy hamarosan megoldódnak a gondjaim. :)

 


szia!

És neked,mi a problémád,hogy nem sikerül?
Ti is régota probálkoztok?
Jo a doki akihez jársz?
Ma sem jött még meg,de már most kicsit morbidan hangozhat,de várom,hogy a gyogyot el kezdhessem szedni,hogy mégnagyobb lehetőséget adjak neki,hogy össze jöjjön a babánk!!!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: