Új privát üzeneted érkezett!

Katica: Léna nagyon tündéri,milyen szép haja van.Igazi kiscsaj :lol:
Milyen nagy lány és az a mosoly .... :lol: :lol: :lol: :lol:

 
 


Köszönjük. :)

Kata
sóbarlangra mi is beneveznénk: ez messze van Nektek? http://www.kkvnet.hu/kkv-kisvallalkozas ... mra-ossejt
Mi most vettünk sólámpát L. szobájába, már az is használ, csak még kellene olyan tégla is a radiátorra.Érezhetően tisztább a levegője.
Dalma
drukkolok hogy rugalmasak legyenek! És nagyon ügyes lehettél, ha elsőre sikerült! Így már értem az okokat,ezek szerint apa megygózött.
:)
Már annyit akartam kérdezni: a lisztleveses szomszéd babából, normális kisgyerek lett???:?

Ilbe,Dalma
nem is gondoltam volna h. ennyit számít a sószoba!!Voltunk magánovi nézőbe L-el ott is van. A nő mondta h. azóta sokkal kevesebb a beteg. Azt hittem túloz. Amúgy rendes oviba megy, csak elvittem játszani. 8)

Akkor Bercid újraélte Bobó országot a klippel? :lol: LÁttam Ő bátor volt Bobóval.
Érdekes a fekete fehér nálunk is bekeveredik néha. És igen L. is mindenre felmászik, cipeli a kisszékét magával és folyton ráállva levesz dolgokat.

Ügyesek voltatok a cicivel!Megértelek h. elég volt, biztos hamar túl lesz rajta Berci is.
Megnézem akkor dm.ben köszi, a pelust.

alvás akkor már csak nálunk téma?

 


Sziasztok!

De jó újra olvasgatni Benneteket, látni, hogy így megtartottátok a kapcsolatot!!!

Nem győzöm habzsolni az információt!!! És úúúúristen, mekkora már Léna!!! És Dalma, Téged is de jó olvasgatni! Kevinnek is még itt az arca előttem ici-piciként...

Olvasom, hogy ki hogy van. Mi tavaly, amikor Bendegúz még csak 15 hónapos volt kezdtünk el egy privát bölcsit. Ami, mint utólag kiderült nagyon rossz időpont választás volt. Előtte a család benyalt egy elég komoly vírusfertőzést. Ezt követően Bendegúz folyamatosan szörcsögött, horkolgatott, azt mondták, hogy folydogál le a cucc a garatján, az irritálja. Kapott köptetőket, biztonság kedvéért volt tüdőátvilágításon, aztán allergológiára is elküldték (ahol nem végeztek el rajta semmiféle vizsgálatot, mert 3 éves kor alatt nem releváns), és kiderült minden ok, sehol semmi elváltozás. Viszont ugyanúgy maradt a szörcsögés, a horkolgatás. Szeptembertől zsinórban beteg volt, kezdtük tüszösmandula-gyulladással, voltunk kórházban tüdőgyulladás gyanúval, volt fülgyulladása, majd fel is szúrták neki, aztán amikor már az ötödik antibiotikumos kúrát akarták velünk megetetni, akkor csaptam az asztalra, hogy most már elég. Ide-oda dobálnak bennünket, a kicsi nem javul, mostanra már az immunrendszere is totál legyengülhetett... Elvittem egy sokadik magángégészhez, aki végre megállapított valamit - azért írom, hogy végre, mert így legalább el lehetett kezdeni kezelni a problémát. Kiderült a múlt év eleji komoly vírusfertőzésből Bendegúznál visszamaradt egy "komolytalan" arcüreggyulladás, ami a legkisebb náthára is képes belobbanni, ez megduzzasztja az orrmanduláját, ami viszont eldugítja a szellőzőnyílásokat és a fül sem tud normálisan szellőzni, így jön a fülgyulladás, a fertőzésre való nagyobb hajlam stb. Szóval, kiderült egy ördögi körbe keveredtünk... Jelenleg hetente járunk arcöblítésre, kórházi orrszívásra, és el vagyunk tiltva a közösségi élettől, tehát nincs ovi, játszóház. És mindez köszönhető annak a huszonakárhány orvosnak, aki látta Bendegúzt, csak épp nem vették észre, hogy visszamaradt nála egy arcüreggyulladás, ami még kezelést igényel.

Máskülönben azért merészkedtem fel ismét a babanetre - no, most sincs sokkal több időm :) - de úgy néz ki, ismét kopogtat a gólya :) Ha minden jól alakul, augusztusra várjuk Bendegúz tesót. Van némi izgalom, mert kisebbnek látták az uh-n a kicsit (mi 8 hetesnek számoltuk, a doki 6-nak találta), viszont próbálok erőt meríteni abból, hogy Bendegúznál is hasonló számolgatási talány ment.
Szurkoljatok!!! :)

Zsé - Anita

 
 

Szia Anita!!!
De jó látni és hallani felőletek! Mikor láttam h. Te írtál utoljára rögtön az ugrott be, biztos tesó van a dologban, és az/Ő inspirált.Sok topictársnál van ez így! :) Gratula és biztos minden rendben van!
Mutatsz képet is Bendegúzról?
Tanulságos és bosszantó a sztorid.... Nálunk is hasonló van, a 17hós oltásig soha nem volt beteg, azóta a nyarat leszámítva 3htetnte újra visszaesik.Allergiára mi is vártunk 2 hónapot, a dr ránézett és közölte, mivel nem ekcémás semmi baja. Azóta adom neki bátrabban a tejtermékeket és lám már lett ekcémája is...Pesten van az a magángégész?
És Évi tőled is szeretném elkérni annak az allergiás dokinak az elérhetőségét.

Ilba
igen a boros képen pont olyan pofit vág mint a Te játszóteres házikós képeden. :lol: gondolom ezért teszik?

 


katica
Most délután ráadtam a hercegnős pelust, megnéztem amit mondasz. :) Hááát az nem úgy vaaaan! :) Van rajta elől egy hercegnő és alatta van valami kis minta (amit ma adtam rá , azon egy cipőcske volt) és az tűnik el. :) Vagyis pontosabban össze folyik. De minden esetre, ha nem mondod Nekem fel se tűnik. Én a brendonban vettem, de lehet van máshol is, bár eddig még Én nem találkoztam vele.

Ilba, Katica

Nagyon ügyesek a gyerekek! :)

zsemlyécske
Emlékszem rátok, drukkolok, hogy minden rendben legyen a tesóval. :)

Amúgy, betegeskedő gyerekeknél Én arra gondoltam, hogy nem lehet, hogy nagyon száraz a levegő a lakásban? Vagy használtok párásítót??

Kép
Kép
 


Katica: milyen az a sólámpa?megmutatod?hol vetted?irnál rólla mire jó?lehet nekünk is jó lenne.Én nem ismerem.

Anita: gratulálok a tesóbabához :lol: sajnálom Bendegúzt én is ettől félek,Kevin is annyi gyógyszert kapott már.Röngen mutatta ki végül?

Kevin megint köhög ,folyik az orra soha nem lesz ennek már vége? :cry:

 
 


Sziasztok!

Teszek fel hamarosan néhány fotót Bendegúzról!!! Lekicsinyítem alkalomadtán és mutatom :)

A lakásunk alapvetően párás (sajnos mert borzasztóan figyelni kell a penészesedésre). Van, ahol tartható az ideális 43-45%, de a lecsapódás vízcseppjei állandóan ott ülnek az ablak alján.
Mi a Lurdy-ba járunk gégészhez: www.jumed.hu itt lehet kicsit bővebben informálódni. A vizsgálat első díja 6000Ft, az arcüregtisztítás, orrszívás 4000. Amióta Bendegúzzal kerüljük a közösséget és tartjuk a kontrollokat (heti min. egy alkalom) azóta nincs semmi különösebb baja. Már elértük azt, hogy nincs betokosodva a szmötyi, szépen oldódik. Nem is tudom írtam-e előzőleg, infralámpázzuk az arcát pluszban és persze fújjuk a nózijába a sós oldatot és leszívjuk orrszívóval. De hát ez az itthoni orrszívó porszívó sehol sincs olyan teljesítményű, mint amivel a doktornő szívja neki. Mindig elámulok - mert látom -, hogy mennyi trutyi képes még kijönni a kis arc-orrüregeiből. Hihetetlen.
Nem kellett röntgen a kimutatásához. Van egy műszere a doktornőnek, ún. tympanométer, ami képes kimutatni a füljáratokban lévő savó meglétét, és aminek mennyiségéből tud következtetni egyéb szövődményekre ill. fennálló problémákra a doktor. Ahogy látta, hogy telített Bendegúzé, már javasolta is az orrszívást, és mutatta, hogy az egyéb jelek (szörcsögés, akadozó légzés) mellett az is azt bizonyítja, arcüreggyulladása van.

Írtátok - azt hiszem Katica - a nehéz elalvást, az akár egy óráig tartó altatást... hát, hasonló nálunk is a helyzet. De erről majd legközelebb, mert most mennem kell :) Csak tudd, nem vagy ám egyedül!!!

Szép napot Nektek!

Zsé - Anita


Zsemlyécske, de jó, hogy jelentkeztél, gratulálok a testvérbabához!
Olyan mintha Lilláról írtál volna, nálunk is ez van :(
Ma egy hete beteg lett ( nálunk mindig lázzal jön a betegség) antibiotikum, utána jobb volt, szombaton elfogyott és tegnaptól már újból visszaesett.
Az orrfolyás nálunk nem múlik el, nyugodtabb napokon vízszerű, máskor sárgás, gennyes.
Nekünk volt rtg-vel kimutatott arcüregygull. decemberben, mindkét oldali :twisted:

Azt vettem még észre, betegség előtt mindig piros folt jelenik meg az arcán, olyan ekcéma jellegű.
Holnap kell visszavinni a dokihoz és utána gégészet.
Nálunk is nagy pára van, mi már egyik szobába tettünk be autiomata szellőztetőt, kicsit jobb a helyzet csak.

Katica, gyönyörű Léna és a haja, igazi kislány.
Alvás, ha ragszkodnék, hogy este 8-kor feküdjön nagy harc lenne, nálunk 10 előtt nincs alvás, akkor viszont simán elalszik. Próbáltam már korábban, nem jön össze, talán ha nappal nem aludna, de azt nem engedem.
Írok privit!

Kata, sajnálom Kevint, gyógypuszit küldöm neki!

Dalma, az tök jó, ha 3-ig dolgozol majd :D

Anya, Te kérdezted az étvágyat, most még a Béres sem segít, alig nyammog el valamit egész nap, inni viszont iszik.
Hercegnő nálunk nem ismert ( még) ezért a pelenka sem lenne nyerő. Milyen az a leszoktató pelus? A nadrágpelenka? Nálunk az sem segít, nem érdekli.

Ilba, szopi elhagyáshoz gratula, furcsa azért, nem?

Nálunk szövegelés az megy, egész nap, Lilla is mondatokban beszél, egyedül az enyém helyett mondja, hogy tiém, figyelmeztetjük, de akkor is csak a tiém-et hajlandó mondani.
Ugrál páros lábbal, váltott lábbal lépcsőzik, egyedül eszik ( kicsit malac, de csak itthon a bölcsiben nem) bár nem sokat, pohárból iszik ügyesen.
Alapszíneket ismeri és 5-ig számol attól felfelé keveri, szeret rajzolni, gyurmázni.
"F" hanggal problémák vannak, de a többit tisztán ejti.
Teljes nevét tudja és a címet is, hol lakik házszámmal együtt és, hogy 2 éves, testrészeket ismeri és mondja is.
Nagyon sok mondókát, éneket tud és szeret táncolni :lol:

Evi és Lilla

Kép
 
 


Sószoba jó lehet, nekünk sólámpa van, de kicsi.

Evi és Lilla

Kép
 
 


Anita:Az arcmosást hogy csinálják?Hogy viseli Beni?
Nekünk is az állandó köhögés volt semmi más hiába vittem vissza mindig aztán elküldött röngenre és tüdőgyulladás + arcüreg gyulladás mind2 oldali.Kapott antibiotikumot.De mindig vissza jön a köhögés.


Sólámpáról azt olvastam egy 20négyzet méteres szobába minimum 12kg sólámpa kell.

 
 


Kata
sólámpát az auchanban vettük, 1400 ft volt egy 2 kilos.Ma lehet kimegyek még sótégláért.
De már sok helyen kapható. L szobája 13 nm és ott a 2 kilós (közel a fejéhez) arra jó h. éjjel nem horkol-szuszog .és nem köhög éjjel , csak reggel mikor felkel.Ez lett az éjszakai fénye.
Ma voltunk abban a sóbarlangban ,amit idemásoltam feljebb. Nagyon JÓÓÓ! Magamon érzem mintha kisterilizálták volna a légutaimat, kicsiknél biztos még erősebb a hatás.

Anita
köszi a linket! Szuper közel van hozzánk!!!!!!! El viszem Lénát én is. Nálunk a pára elvileg ok.bár most pont csak 30%, fiygelek akkor majd rá este.

Képzeljétek ma be sem jutottunk a házidokihoz...8tól rendel 10-ig..(.Nálatok is csak napi 2órát rendelnek a gyerekorvosok????? )
Apát odaküldtem és 7,40 perckor a 14. volt! :roll: Hívtam a dokit h. akkor jöjjön ki házhoz(persze nem ingyen kérem) de nem jön, mert sok a beteg. Kérdeztem h,. akkor mit csináljak a gyerekkel, ha nem jut be a 2órás rendelésbe?- mondta üljük ki a sort és 12ig biztos bejutunk.Persze hogy még egyéb kórságot is összeszedjen...na ekkor vittem inkább a sóbarlangba.

Alvás- na már is könnyebb h. nem vagyok egyedül! :)

Évi
ügyes ez a Lilla! Nálunk is az F" minden ,csak nem az. A Fifi a kedvence. :lol: Nálunk az engem helyett van : "tégem" :lol:
De alapjában véve akkor tök ugyanazokat csinálják,tudják a gyerekek ebben a korban (is).

Azért jó h. így kielemezzük ezeket a kicsiket, betegségileg is...sok jó ötlet van innen. Úgy szeretlek Benneteket! 8)

 


Nem is gondoltam, hogy többeteket is érint hasonló probléma (orrmandula - arcüreg). Az átmosás úgy történik, hogy felfekszik a gyerkőc egy orvosi ágyra egészen a felső részhez, hogy a feje a doki lába közé "bicsaklik" finoman. A lényeg, hogy a vízszintnél hátrébb legyen. A doktornő sós oldatot csöpögtet mindkét orrlyukába, ezzel oldja a váladékot, majd elkezdi erőteljesebben adagolni és nyomja nagyobb dózisban az egyik orrnyílásba az oldatot, a másikhoz pedig odatartja az orrszívót. És ennyi, felváltva, különböző intenzitással.
Bendegúz csak az első alkalomnál fejezte ki erőteljesebben a nem tetszését. Most már csak nyiszeg miatta picit, de mindig megdicsérik :)
Megkönnyebbülés, hogy egész jól viseli.
Eddig nem hittem a sólámpába, kicsinek tűnt, komolytalannak... Ezek szerint mégis van jótékony hatása a "csupán" 2kg-osnak is? De olvasom azért a kételyeket is, hogy vagy 20kg-val csak tele kéne pakolni a szobát az optimális hatás eléréséhez...

Zsé - Anita


Katica:és jó volt?mennyi 1alkalom?

 
 


Anita:ez az arctisztitás nem hangzik túl jól.Jó hogy ilyen ügyes Bendegúz,nagyon bátor.Meddig nem mehettek közösségbe?

 
 


1700ft volt 1óra. van bérlet is 5alk 7000.igen nagyon jó,tetszett is neki h. "homokozhatott" a sóval.

 


Kata, a doktornő azt mondta, nem véletlenül találták ki a 3 éves kort... háát, a mi életritmusunk (vállalkozók) ezt nem igazán engedheti meg magának, természetesen első az egészség, viszont ahhoz is szükséges némi kereset. Most pl. nem is tudom, hogy mi lenne, ha csak a gyesből v. gyedből kellene ezeket a vizsgálatokat, kezeléseket lerendeznünk. Szóval ki kell találni valami arany középutat, valószínű az lesz, hogy ahogy lehúzódik ez a taknyos, influenzás időszak, megpróbáljuk ismét a napközit. Talán márciusban. Meglátjuk. Csak hát akkor meg jön a természet felengedése, újabb bacik aktivizálódnak... hm, nem lesz egyszerű.

Katica, az Altatásról... így, ahogy írom. Nagy A-val. Nálunk ez valami horror. Ma pl. kimaradt a délutáni alvás, mert bár tele ette a pocakját, levegőn is voltunk, mégsem akart elaludni Bendegúz az ebéd után. Lett belőle egy órás csendes pihenő - már ez is nagy szám, hogy nem ordította át és nem "kellett megesnie rajta a szívemnek", de hát persze, hogy az eredménye ismét az lett, hogy délután hatra már tiszta kakukk, de annyira, hogy majd elalszik, a vacsora elnyúlik egy órán át mert folyamatosan pörög, ficánkol az asztalnál, de még kér és kér és még, csak közben tök izgi izegni. Aztán pancsiztunk, amikor is totál felpörgött, utána megkapta a tejecskéjét egy mese előtt eliszogatta, és kivételesen negyed kilencre már aludt. Amikor kijöttem Tőle a párom azt mondta, hogy de gyorsan elaludt most, azaz nálunk a fél órás altatás rövid időnek számít.

Nem tudom, hogy elszúrtuk volna azzal, hogy fél éves korától velünk aludt, nem viselte el a babaágyat, elég korán vettünk neki egy nagyfiús ágyikót. Ugyanakkor csak most, épp a két éves szülinapján akart először benne aludni egyedül... de csak néhány napig, mert aztán kérte, hogy feküdjünk oda mellé. És bár elég következetes szülők vagyunk (azt gondolom), viszont mivel tudjuk, hogy ezt mi ronthattuk el, meg is adjuk magunkat neki... odabújunk. Mert egyébként is annyira finomságos és jó, és olyan szép és meghitt pillanatok ezek, hogy nem győzi az ember habzsolni. Csak... amikor ez elhúzódik olyan szintre, hogy én már totál kényelmetlenül fekszem, lenne is még dolgom, és eltelik fél óra, egy óra... másfél(!), akkor már hisztissé leszek. Haragszom magamra és persze rá is és van, hogy megunom, elmagyarázom neki, hogy most anyának dolga van, és slussz-passz, kijövök a szobából. Akkor meg jön az ordítás. Azt meg az apja nem bírja lelkileg. És akkor meg Ő adja meg magát...
Próbáltam erősebben, próbáltam határozottabban, de eddig nem igazán vált be semmi. Talán a tesónál ügyesebbek tudunk lenni. Bár, igaz, már teljesen más lesz a picurkának is, mert a bátyja sokszor körülötte tud majd lenni, nem úgy lesz, mint Bendegúz.

A másik horrorisztikus menet nálunk, az ebéd, a főtt kaja. Bendegúz nagyon jól reggelizik, tízóraizik, uzsizik és vacsorázik. De az ebéd... Állítólag a napköziben mindig jól evett, nem tudtuk másra "fogni", mint a közösségre, mert otthon, hétvégenként alig lehetett valami meleg ételt elfogadtatni vele. És, amikor úgy alakult, hogy nem mehet közösségbe, hiába kínáltunk hasonló menüt, nem ette. Kínomba vettem neki konzervet, azaz bébiételt, amit előtte már vagy féléve, hogy elfelejtettünk. A mai napig ezek közül hajlandó csak igazán mennyiséget enni. Ez eléggé elkeserít, de remélem persze, hogy rendeződik mielőbb a dolog.

Zsé - Anita


Katica:mi az a sótégla?én is veszek akkor egy sólámpát,hátha segít.

 
 


Ma veszek sinupretet amit mondtatok.Remélem használ és elhagy minket a köhögés.Ma suli megyek tanulok kicsit.Szép napot mindenkinek.Csajok nem dobtok képeket?

 
 


Sziasztok!

Anita,
én is emlékszem Rátok, szívből gratulálok tesókához!

Katica,
alvás nálunk nem gond - legalábbis volt eddig, de ebéd után cicin aludt el, na ez most ugye nincsen. Vagy nem aludt eddig, vagy csak az autóban. Most elvileg már fáradt, na majd meglátjuk.
Lénának jobbulást!

Anita,
a Ti türelmeteket meg csodálom, másfél órát altatni :shock: , nekem ez sok(kkk). :D Nem kötözködés miatt kérdem :wink: de nem féltek, hogy nem fogjátok tudni fegyelmezni később? Ha megszokja, hogy az van mindig, amit ő akar?
Ezt az arcüregátmosást csinálták a barátnőmék is, őnekik is nagyon bevállt, úgy emlékszem. Bendegúz egy hős, hogy ilyen szépen bírja!

Évi,
sajnálom, hogy megint beteg lett Lilla. :(
Betegségre (stresszre) mindig jobban előjön az ekcéma. Lillánál is ez lehet.
A leszoktató pelus egy nadrágpelenka, van rajta valamilyen mesefigura (hercegnő/Verák) és ha belepisil, akkor a Verdásnál pl. eltűnnek a kupák a képről. Beninek tetszett, mindig néztük, hogy ügyes, még nem pisilt, megvannak a kupák. :)

Kép
Kép
Kép
 
 


ilba írta:Vagy nem aludt eddig, vagy csak az autóban. Most elvileg már fáradt, na majd meglátjuk.


Elaludt. 8)

Kép
Kép
Kép
 
 


Ilba! Szerencsésnek érzem magam Bendegúz anyujaként, mert elképesztően szófogadó, értelmes kisember. Sőt. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy néha idegeinkre megy a rendmániája (pl. ahogy felállunk esetleg az étkezőasztaltól mert hiányzik valami a teríték közül, már ugrik, hogy betolja a felálló személy székét..., vagy valami kilóg egy fiókból, oda megy, hogy megigazítsa... ha játszóházban vagyunk, úgy kell elszakítani a cipőktől mert elkezdi sorba egyengetni a feldőlteket, szépen párosával, mint a cövek beigazítja a lábbeliket... vagy volt már olyan, hogy apja ásított, nem tette oda a kezét és elmagyarázta neki, hogy de apa... többször rászól, hogy lóg az öve, igazítsa meg... és sorolhatnám még a hasonlókat). Szereti követni az "utasításokat", tetszik neki az elismerés és iparkodik kedvünkre tenni. Persze, azért a huncutsága megvan, igazi csibész kisfiú. Tehát attól nem tartok, hogy kezelhetetlen lesz esetleg, vagy hogy nehezen nevelhető. Ez a két dolog, ami igen sarkalatos, az altatás és a melegétel. Az altatást is inkább magunkra fogom, hogy mi rontottuk el, szóval talán, ha nem így állunk hozzá kezdetektől, akkor most könnyebben elfogadná az önállóságot. A melegkajcsival kapcsolatosan pedig passz... hát, ezt még egyelőre nem tudom sehová se helyezni magamban.

Képet akartam csatolni, kicsinyítettem is, de még így is nagy a felbontás, azt írta a rendszer. Majd még kisebbre veszem! :)

Zsé - Anita


Anita,
a kajához akartam írni, hogy nekem van ismerősöm, akinek a gyereke joghurton és almán nőtt fel (tényleg!) és most az iskolában már mindent megeszik, erős, egészséges, nem beteges. Én is biztosan halálra idegesíteném magam, de szerintem ne aggódj. :wink:

Kép
Kép
Kép
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Zsé - Anita


Akik iwiw-en az ismerőseim, látták talán, nyári esemény volt nálunk, hogy 15. évfordulónkra összeházasodtunk a Szerelmemmel... Csodálatos élmény! :)

Sikerült kisebbre venni a fotókat. Időrendben persze fordított a helyzet, de ezzel most már én nem babrálnék :P

Ilba... igen-igen, hallottam hasonlókat. És ilyenkor igyekszem erőt meríteni, hogy nekem legalább a kakaónál, joghurtnál stb. tartalmasabb (legalábbis annak mondott, bár a konzervekbe vetett hitem sokszor elhagy) étkeket vesz magához.

Zsé - Anita


Kata
csak gyorsan.Léna ma másfél órán át köhögött éjjel a lámpa mellett.Szóval sajna ha nagyobb a baj, akkor nem segített ez sem. :? Remélem nem veszed átverésnek. Sztem használ, de tényleg nem csodaszer sajnos.

Anya
köszi hogy feltártad a pelusos rejtélyt, azért így is jópofának hangzik.Lehet jobb is hogy nem a hercegnők tünnek el, mert azt Léna nehezen dolgozná fel. :)

Anita
juj, kínomba mosolyogva olvastam az alvásos beszámolódat..Sok a hasonlóság. Mi nem aludtunk vele, csak 3hós koráig, akkor is bölcsőben volt, nem az ágyunkban, mégis szórakozik.Ő is nappal nagyon okosan viselkedik szófogadónak mondható, sztem az alvásban él ki a dackorszakát. :?
Kaja, ha nem adnál neki tízóraira csak valami mini gyümit, almát és nagyon éhes lenne akkor sem enne mást? Vagy ha a babakajás üvegbe rendes ételt csempésznél? Bár nyilván mindent kipróbáltál már. Baja sztem sem lesz belőle, legalább nem a vegyszeres téli zöldségekből készült ételeket eszi.

Kicsit utána olvastam tegnap a gégés dokidnak meg egyebeknek, és asszem Lénának alsóléguti megbetegedése van folyton. Az meg a tüdőgyógyászathoz tartozik-hörgőhurut, tüdőgyulladás stb. Így arra jutottam h. gyermek tüdőgyógyászt keresek neki. (Találtam is. A gyes áráért meg is vizsgálná 2x...horror)

 


Hahó!

Anita, szívből gratulálok a kicsihez! Mármint aki a pocakban lakik! Bendegúz is elképesztő helyes fiúcska, tényleg egy kis hős, hogy ezt eltűrte. (az enyémek egy sima mellkas meghallgatáskor is úgy visítanak mint a vágott malac).
ALváshoz: Katica, nem vagy egyedül. Panna még mindig kel, van, hogy többször, van hogy 1x. Szegényem hétfőn éjféltől reggel hatig fenn volt, mindent kitalált, pisi, kaki, víz, cumi, peluka, fázok, meleg van, leestem (nagylányosban alszik már), sötét van, minden elképzelhetőt, én már kissé goromba voltam vele 5 felé. Aztán tegnap megláttam az okot. Kibújt a hátsó 3 foga, már csak egy van hátra a húszból. Az esti elalvás kb 5 perc, mert a bölcsiben csak déltől fél 2-ig alszik, és 8-ra kész a lány, minden nap pont hétkor elindul fel fürdeni, és mondja, hogy már nagyon fáradt. cuki... Hogy az időt honnan érzi? rejtély.
Tudomány: Az első, hogy iszonyú nagy vonzereje van. Kornél is édes és okos kisfiú, de Panna tényleg különleges, mindenhol megállítanak idegenek, kérdezgetnek róla, vele kezdenek beszélgetni, ő persze mindenkivel cseveg egyet, a bölcsiben még azok a bölcsis nénik is a nevén köszönnek neki, akiket még sosem láttam :roll: mindenhol produkálja magát, nagyon sok éneket tud komplett, táncol, versel. Ceruzát szabályosan fogja, köröket rajzol, áthúzza, cikcakkot rajzol, szinez, persze vonalon kívül is. Páros lábbal ugrál, lépcsőn egyesével jár. Tényleg tök jó Katica, hogy meg tudjuk beszélni ezt is. :) Én is szeretlek! :)

Kép
Kép
 


Katica, nálunk tegnap éjjel detto.
Elaludt Lilla , majd 20 perc múlva olyan köhögőroham jött rá, kb. 1 órán keresztül csak köhögött, adtam neki Stodalt és 20 perc múlva elmúlt, reggel 9-ig egy köhögés sem volt.
Ma voltunk dokinál, tüdő, hörgők rendben.

Fülészeten azt javasolták vagy mandula műtét vagyne járjon bölcsödébe :roll:


Zsemlyécske, nagyon helyes nagy fiad van, olyan szépek a szemei.
Gratulálok az esküvőhöz csinosak voltatok!
Én tudnék örülni, ha Lilla csak főtt ételt nem enne, de ő sajna mást sem nagyon eszik :(
Altatáshoz sok türelmet, biztos változni fog hamarosan.

Evi és Lilla

Kép
 
 


Na visszatértem.
Évi
stodál, nem tudom nálunk miért nem működött akkor. De jó h, neked legalább van mihez nyúlni. Nem írtad miért nem jó a spiropent?
Sajnálom h. megint szóba került a műtét akkor...Mama nem tud egész nap vigyázni rá? És a Papátok megygógyúlt amúgy? (Lehet h. írtad, nem emlékszem) Kivitelezhető h. ne menjen bölcsibe? És ha novembertől ovi?-addigra változik valami?
Igazad van a száraz levegőtöl lehet a kruppos köhögés,most telepakoltam vizes törcsikkel a radiátorát, kiváncsi vagyok mi lesz ma éjjel.

Anita
hát a csibészséget le sem tagadhatná Bendegúz! Főleg a 2.és 3. képen, édes lehet a kis rendmániájával! :) A lagzihoz gratulálok, 15 év után különösen! Csinosak voltatok! :)

Dalma
:) köszi!
Mutass már képet a gyerkőcökröl! rég láttuk Évi -Lilládat is! De Kincsőt és Kevint sem tegnap! Ha valakit elfelejetettem az meg azért rakjon képet!
Panna már nyáron is szavalt emlékszem. :lol: kis ügyes.
L.nek csak 16 foga van még, én arra sem foghatom. Na mind1 most már legalább nem üvölt mint az elején, csak utasítgat az ágyból.(mi van a lisztes szomszéddal?-nem szállok le a témáról :) )

Léna száj:
fürdés után , markolgatva mondom neki:
-jaj, olyan jó kis segged van!
Ő:
- Megcsókolhatod!
:shock: :lol:

 


Dalma, ügyes kis Pannád van :D
Régebben is a fogzás miatt voltak zűrös éjszakák és most is. Szerintem az utolsó is napokon belül kint lesz és akkor hajrá átaludt éjjelek!
lisztesszomszédmárengemisérdekel

Katica, a krupp nem ilyen, én úgy tudom az minden előzmény nélkül, mint derült égből villámcsapás jelentkezik.
Nem semmi tarifák vannak magánorvoséknál :twisted:
a Spiropentről itt olvashatsz : http://www.freeweb.hu/orr-ful-gegeszet/index.htm baloldal lap alján - kerülendő gyógyszereknél.
Ovi novemberben: addig megerősödik az immunrendszer 8)


Papát elveszítettük augusztusban ( egy kis műhiba ) anya egyedül maradt :( neki be kell feküdnie az ORFI-ba, mert tropa a gerince.
Sokat segít így is, nagyon szeret Lilla nála lenni, de folyamatosan nem terhelném vele.

Evi és Lilla

Kép
 
 


Anita,
nagyon szép képeket hoztál, Bendegúz is nagy csibésznek néz ki. :)

Lisztesszomszédoténisakarom! :lol:

Évi,
Papát nagyon sajnálom. :(
Este küldtem még egy telefonszámot, láttad?

Kép
Kép
Kép
 
 


Anita: Nagyon jók a képek ,nagyon szépek vagytok.Gratulálok az esküvőhöz :lol: Bendegúz is nagyon helyes kis pasi.A 3. kép a kedvenc az a grimasz hát imádnivaló :lol: :lol:

Évi : Sajnálom Papát :cry: :cry: :cry:

Katica: Léna száj: :lol: :lol: :lol: :lol: vannak dumák :lol:

 
 


Hány napig szoktátok adni a Sinupretet?Kevin 3. napja hogy éjszakáról szárazan veszem le a pelust,reggel magától veszi le és megy a bilire.Pisil,kakil.Olyan ügyes :D Büszke vagyok rá.

 
 


Hoztam pár képet :lol:


Kép

Kép

Kép

Kép

 
 


Kata
de szépek vagytok! A 3.képen irtó jó csávó Kevin! :wink: Jó nagyot nőtt Ő is.
Én addig szoktam míg taknyos. Voltunk a tüdős dokinál, tényleg elavult a spiropent...én meg összesen 2és fél üveggel adtam már neki. :cry:
Köszi Évi ! Kaptunk ilyen befújós cuccot helyette.

 


Katica:köszönjük :) mit mondott a spiropenről.és arról hogy miért beteges,köhög Léna?

 
 


Évi
részvétem a Papa miatt!Ne haragudj, nem akartam sebet tépni. :(
Akkor van rá esély h. szépen megerősödik az immunrendszerük 3évesen!? Várom nagyon...

Kata
Spiropentről azt mondta amit Évi is belinkelt, hogy szívdobogást okoz és vannak már sokkal újabb hörgőtágítók is.
Hát sajna a világot azért ez a doki sem váltotta meg...Nem mondott semmi konkrétumot. Lehet asztma, allergia okozta asztma (tejre már diétáztattam talán nem az, hanem lehet még poratka, gombaspóra,állatszőr) vagy csak hajlam az ilyen alsóléguti betegségekre, amit majd kinőhet. És adott "megelőző szert" amiről mikor rákerestem a neten, kiderült h. asztmások szedik, akár éveken át
:shock: :? ... Most nem tudom elkezdjem e gyógyszerezni, hisz azt sem jelentette, nem is jelenthette ki ennyiből, hogy asztmás. Szóval elvittük egy baromi jónak mondott hely, sokat látott, elismert főorvosához, de igazából nem vagyunk előrébb...Tényleg nem tudom mit tehetünk még, merre induljunk..

 


Kata,
aranyosak vagytok, az a beállás ... 8) :D

Katica,
azért ez felháborító.

Katica, Évi és mindenki! Ismerősöm testvére gyerekorvos. Ő csinálja a Léghajó programot. Ha gondoljátok, szívesen összehozlak Benneteket!

Nálunk 1 hete nincs szopi, van viszont 5 és 6 óra közti kelés. Ááááááá!

Kép
Kép
Kép
 
 


Katica:sajnálom hogy nem mondott semmi konkrétat az orvos,pedig azért vitted magánba :? :?

Amióta Kevinnek adom a sinupretet sürű sárga takony jön ki az orrából vagyis csak ha leszivom neki.Azért durva hogy ez mind mind levolt neki rakodva és nem kaptunk rá semmit :? :? tök sok jön ki csak néztem.
Bocsi hogy igy részéeteztem.
Köszönöm hogy mondtátok a sinupretet.

 
 


Kata
örülök h. bevállt.Leginkább az arcüregben letapadt trutyit oldja...nem hiába. :?

Ilba, Évi
jövök még.

 


Megkaptuk a szandit,de Kevin sír és le akarja venni. :( ahogy nem figyelek már tépi le és sír.

 
 


nemhiszem hogy kényelmetlen neki.szerintem csak megszokta hogy bent nincs rajta semmi

 
 


Kata
drukk hogy tudj szigorú és hatékony lenni szandi viselés ügyben.
Nagyon ügyes Kevin ezzel a teljes szobatisztasággal! :)

Ilba
köszi,aranyos vagy.Én most arra jutottam h. kivárok. Elegem van. Ma elvittük a ho.-hoz, és rákérdeztem nem , asztmás e? Azt mondta volt már asztma jellegű köhögése, de ilyen kicsiknél Ő nem is szereti így hívni.Lehet h. ez az "asztma előszobája" de simán el is múlhat.Most pl. nem is a hörgői -tüdeje- szüttyögnek hanem feljebb.
Beszéltük h. 17hós koráig soha nem volt beteg, egy oltásnál be nem lázasodott...mi romolhatott el?? A 15hós oltást akkor kapta az után lett beteges, ez tök egyértelmű. Kapott ilyen oltáskivezetőt most...na ebben én már aligha hiszek, de hátha.

Hogy van Berci cicinélkül? :)

Évi írok privit.

 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Múlt héten pénteken missed ab-om volt, szombaton hozott haza a párom a kórházból. A 9. héten ment el a picike. A körülményekhez képest, jól viselem, sok-sok erőt meríthetek Bendegúzból, Szerelmemből. Valószínű, hogy egy makacs vírusfertőzéssel nem bírt a szervezetem, és a kicsi ezért nem tudott megfelelően fejlődni. Sok mindent átgondoltam, végül arra jutottam, hogy nem gágyulok bele az okkeresésbe, mielőbbi cél, hogy teljesen rendbe jöjjek, úgy testileg, mint lelkileg, és ahogy késznek érzem magunkat, belevágunk ismét a baba-küldetésbe.
Most kicsit visszavonulok ismét, de továbbra is olvasgatlak Benneteket.

Kata, csodálatosak vagytok! Öröm látni, hogy milyen szép kissrác Kevin!

Zsé - Anita


Katica,
köszi, Berci jól van cici nélkül, végülis nem is volt olyan gáz, mint amilyennek az elején tűnt. Az ebéd utáni alvás is egyre jobban megy, már nincs üvöltés, csak pár perces snassz "nemakajokaludni!". :D Ééééés már 2x átaludta az éjszakát!!!!

Anita,
borzasztóan sajnálom, sajnos tudom milyen érzés, mielőbbi lelki gyógyulást kívánok! Fizikailag nagyon gyors a gyógyulás.

Kép
Kép
Kép
 
 


Anita
Nagyon sajnálom. Sok erőt Nektek! Virtuális ölelés.
A hozzá állásod példás.

Ilba
na milyen kis ügyes!! ezt a nemakaj...-t ismerem. :D
Képzeld eljutottunk a páratlan páros 2.re.Hát ennyit rég nevettem!szuper könnyű kis darab.ÉÉééS van jegyünk a Rebeccára, meg az ördöglakatra is.

Az e heti csapásunk L.nek sérve van, elő van jegyezve műtétre... :cry:

 


Sziasztok!

Én is már nagyon régen jártam erre, néha olvasgattam, hogy kivel mi történik!!!

Csak az utolsó pár oldal képeihez: nagyon nagyok már ezek a gyerekek! És csodaszépek! Lénának mekkora haja lett!

Anita, nagyon sajnálom, sok erőt kívánok Nektek! ÉS persze, hogy mielőbb jelentkezzen a kistestvér. Nekem most volt egy éve, hogy elment a babánk a 6. héten...

Viszont Veletek is örömmel tudatom, hogy január 27-én megszületett kislányunk Angéla!

Megpróbálok visszacsatlakozni, már amennyire a gyerekek mellett ez lehetséges!

Kép
 
 


Katica nagyon sajnálom.Hogy vettétek észre?mikor műtik?szegényke :(

 
 


Pipal:gratulálok a picihez.Kapunk képet? :)

 
 


Katica,
jajj, nagyon sajnálom! Fáj is neki? Mikor lesz a műtét? Mennyit kell bent lenni?
Szuper! Mikor mentek a Rebeccára? Nekem is van jegyem megint :oops: , de most mindenképp Lillás előadás kell, így van jegy duplán a délutánira és estire is, majd eladom a feleslegeset, ha kijött a szereposztás. :D

Pipal,
szívből gratulálok a kislányhoz! Megmutatod a csajokat?

Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: