Új privát üzeneted érkezett!

Hello!
A kisfiam 4 éves lesz májusban. Időnként, úgy néhány hetente éjjel felsír és a lábát fájlalja. Nagyon rémisztő, mert hosszú ideig sír és ha el is alszik, félóra múlva újra kezdődik. Mi nem látunk semmit a lábán, de mivel nagynövésű gyerek eleinte arra gondoltunk, hogy biztos növekedési fájdalom. De eddig nem tudta megmondani, hogy hol fáj a lába. Most viszont már nem vagyunk biztos benne, mert nem combját, vagy a vádliját, hanem a talp és a lábujj környékét fájlalja. Orvosnak mostmár megmutatom, de azért érdekelne történt-e valakivel hasonló, és mi lett vagy mikor lett vége?
Később megírom mit mondott az orvos.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Kedves Topiklakó!

Kommentelj még holnap estig a Babanet cikkeihez, hátha Te leszel az a szerencsés, aki nyereményjátékunk keretében ezen a héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat nyer majd, a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Nemcsak nyerhettek, de segíthettek is azzal, ha például eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Elő a farbával: szerintetek szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem?

Kedves Olvasónk írását is kommentelhetitek, ahol a maguk kálváriáját osztja meg számtalan praktikus tanáccsal fűszerezve, húgyúti fertőzés témakörében.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Cili, nem lehet, hogy a talpboltozata miatt fáj a lába? Az kihathat akár az egész lábra - sőt a hátra, nyakra, fejre is -, ha épp rosszabb napja van. Ne ijedj meg, lehet, hogy egy lúdtalp betéttel elmulasztható a dolog!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Mi is a lábboltozatra, illetve annak fejletlenségére gondoltunk. Ma el is vittem a gyerekorvoshoz. Ő lúdtalpat állapított meg (ami azért bosszantó, mert soha nem spóróltunk a gyerek cipőjén, az oviban is Szamos szandiban van és utcai cipői is mind Szamos, vagy Siesta ) gyerekortopédhez irányított kivizsgálásra. Itt tartunk, holnap próbálok időpontot szerezni a szakrendelésre.
Remélem ma nyugisabb éjszakánk lesz.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Cili!

Nem hiszem, hogy ez csak a cipőn múlt volna. Ha jól tudom, a lúdtalpra való hajlam genetikus, a kialakulását pedig sok egyéb dolog befolyásolja még.

Szerintem a lehető legjobbat tetted azzal, hogy jó minőségű cipőt vettél eddig is neki. Lehet, hogy enélkül már előbb jelentkeztek volna problémák.

Remélem, hamarosan gyors javulást értek el!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Szia Dia!
Úgy látom te vagy az egyetlen aki hozzá szól a témához, ezt köszönöm. Bár én azt hittem lesz más is akivel történt hasonló,esetleg még tanácsot is adna. Na mindegy.

Meg van a szakvélemény. Jókora lúdtalp, plusz mindkét bokája erősen dől befelé. :( Terápia: lábra szabott gyógycipő és sok lábtorna. A baj csak az, hogy a cipőre két hónapot kell várni. Jó lenne mihamarabb ráadni, hogy ne romoljon tovább a kis lába.
Remélem tudja majd hordani a cipőt és nem kell majd viaskodni vele, hogy felvegye.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Szia Cili!

Nyugi, nekem is ilyen volt a bokám, dédpapám csak kis Chaplinnek hívott annak idején. Mondjuk, én akkor úgy 1,5-2 éves voltam.

Amíg a cipő nem lesz meg, szerintem kezdjétek el a tornázást - nagyon játékosan, hogy még véletlen se érezze kényszernek. És egyenetlen talajon járjon mezítláb minél többet!

A cipő eleinte biztos kicsit fura lesz, de szerintem, ha te nem csinálsz belőle ügyet, ő sem fog és pikkpakk megszokja. Próbálj meg nem gyógycipőként gondolni rá, csak egy sima cipő. Ami segít a gyereknek abban, hogy ne fájjon a lába.

Kitartás:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron