Új privát üzeneted érkezett!

Bkrisz,

mi még egyben. :) 38. hét. Okés, hogy a 2. baba gyorsabb, de itt eltelt több, mint 7 év, és asszem úgy mondják, hogy 5 év kihagyás után olyan, mint az első. A jóslók meg lefagyások, benyilallások egy az egyben olyanok, mint Esztinél. Azért azt a 20 órát szívesen lefelezném. Vagy legalább aludnék előtte...
Te hogy vagy? Tesók várakoznak? Vagy nekik már nem akkora szám?
neet
 
 


Neet!

Meg mindig egyben??
Tok sokat eszemben vagytok es tok gaz, hogy olyan ritkan irsz/irunk.

Ezt az 5 ev kihagyast meg nem hallottam, de remelem,nem igaz, es sokkal gyorsabb es konnyebb szulesed lesz,mint az Esztivel!!

Mi:
Gorcsok talan jobb, ellenben hozzam kepest magas(abb) a vernyomim (olyan 120 koruli, de nekem 102/50 az alap) , a pulzusom meg 100 alatt nem nagyon van. Egyebkent joool:-)

Nagyobbikom mar tudja mirol van szo, erti es varja is, de azt gondolom, ha vmelyik fiamon kijon a testverfeltekenyseg, az O lesz. A kisebbik is megerti mirol van szo, de ugye O meg nem elte at, igy neki azert uj lesz...szerintem vele nem lesz gond, remelem egyikukkel sem.Amen:-)

Kép
Kép
Kép
 


Szia Kriszta!
Még egyben. :)
A 120as vérnyomi teljesen jó, nekem is annyi mostanában, és amúgy nekem is 100 fölé alig szokott menni, de az a kevés, ez most pont jó.
Ezek a jóslók nem jók.. azaz jók, csak fájnak. :roll: Meg ha baba elnyom valamit odabent, az is elég fájós tud lenni, (egész máshol) de hát ez a rendje, nem igaz? :)
Már csak NST-kre járok meg majd szülni, minden más megvolt.
Hajrá a finishez neked is!
neet
 
 

 
 

Szia Neet:-)
JELENTKEZZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!MEG MINDIG 2 IN 1??????JAJJ, OLYAN IZGI!!!

De jo, hogy irtad a vernyomast, ez megnyugtato!! :D

Nekem meg szerintem soha nem volt olyan, hogy elnyomott volna valamit barmelyik dedem, ellenben most is jo 1,5 oran keresztul 3-5 percenkent jottek a joslok....remelem, legalabb nyilok a hatasukra, ha mar szenvedek. Te zart vagy meg teljesen?

Mar nekunk is csak az nst-k vannak hatra. Penteken voltunk uh-n, akkor 2,63 kg-ra saccoltak a Kisembert. Neked mekkora volt 36 hetesen?

Ha van idod es indultok szulni, irj ide kerlek! :D

K

Kép
Kép
Kép
 


Szia Krisz!
Még egyben. 39. hét végefelé tartunk, és igen, teljesen zárt még a rendszer. ;) Ha lesz valami, úúúgyis szólok.
Tegnap a baba majdnem lerúgta a tappancsot nst-n. :) Ma viszont nagyon csöndes. Lehet, hogy már készülődik, de lehet, hogy csak úgy tesz.
A 36 hetesre most nem emlékszem, de a 38. elején volt 2800 gr és erre azt mondták, h kisebb, mint a Nagy Könyvben előírtak, ezért most hetente 2x nst-znek, (meg itt-ott 1-1 cm-rel kisebb volt, mint az átlag, de könyörgöm, hol az átlag? egyet mutasson már valaki), én meg egyáltalán nem bánom, ha nem lesz óriás. Majd megnő idekint. De ha minden igaz, már 3 kiló felett járhatunk.
Ezt csekkold le, ha érdekel:
http://szuloklapja.hu/baba/body/cikkek. ... kess%E9gek
36 hétre 2600 gr-ot ír, ja, hogy akkor ti vagytok az átlag? :D

Üdv
neet
 
 


PS: ne csak a kékre klikkelj, jelöld ki az egészet, és úgy keress rá, mert amúgy nem azt mutatja, amit kéne.. na érted.
neet
 
 


Hivatalosan még egy hét... nst ma is okés, semmi izgi benne.
Böbi,
valami kép, beszámoló, egyebek?
BKrisz,
hogy vagytok?
neet
 
 


Sziasztok!
Tudnátok ajánlani szülésznőt a Szent Imrében?Egy ismerősöm áprilisban fog szülni,neki kellene .
Nagyon köszönöm!
Patrísa
vpatrisa
Budapest II. kerület
 
 


Patrísa,
idősebb néni és Terka a neve. Vérprofi.

Bkrisz és mindenki más, akit érdekel,
3 napos lánykám szuszogásától kísérve írok. :))))) 3200/52, aranyos kis fejjel.
Kedd hajnalban arra ébredtem, h szivárog a magzatvíz. De mivel nem voltam biztos benne, h nem engem is utolért a sokat emlegetett inkontinencia, reggelig hezitálgattam, nagyon lájtos, de gyanús fájásokkal. Aztán reggel bementünk, hátha ez már az. Bő 2 ujj, és igen, az volt. :D Mivel valami eszméletlen sok nő akart kedden szülni, mire felvették az adataimat kb 3 perceseim voltak, a vajúdóba küldtek, mert nem volt máshol hely, mondjuk ez engem nem zavart, mondtam, megszülök én a folyosón is. Hát majdnem... amikor megtudták, h 2. baba, gyorsan kidobtak egy családot valamelyik szülőszobából, hogy bemehessünk mi. (Az a nap nem kedvezett a 3 óráig összebújunk-ismerkedünk felállásnak...) 50 percet nem voltunk bent és kijött a lánykám. A fent említett Terka volt bent, gátvédett, irányított, jó volt. Annyira gyors volt a lányom, h el sem hittem, h még 2t nyomok és kint van, úgyhogy nyomtam még vagy 4et, és kint volt. Én meg bámultam le hülyén, hogy ez mi, már meg is van? (Az előző ugye bő 20 óra...) Ennyit az idő lefeleződéséről meg az 5 éven túl már mindegyről... kicsit még ellébecoltunk bent, de aztán futás ki, mert még 2 nő állt kint 3 ujjnyira a végkifejlettől.
Másnapra lett tejci, és a csaj eszméletlen ügyesen issza.

Ha reggel 8-ig betölti a ded a 48 órás kort és nincs gond, haza is engednek. Mi is csak azért maradtunk 3 napot, mert kellett neki antibio és csak 11 után lett 48 órás.
Kissé felkapott a kórház... és még front se volt.

Amúgy 100%-os az elégedettségi mutatóm, profi csapat, jófej csecsemősök, kissé mogorva takarítóval, de annak is csak 2 jó szó kellett, hogy megenyhüljön. :)
neet
 
 


PS: Szó sincs persze inkontinenciáról! 8)
 
 


Hello!

Neet!
OOORIASI GRATULAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :!:
Ez igen, hipergyors szulesed volt-ugye mondtam??:-))))))))
En is- en is ilyet szeretnek!!!Mondjuk azert jo lenne, ha a korhazba be is ernenk.-)) Es jujujjjj en nagyon tartok a magzatviztol-ne kerdezd miert, azt nem akarom, csak a szuloagyon.
Es jobban fajt,mint az elso???
Eseses lehet tudni a lanykad nevet???

Mi: varakozunk. Josolgatok sokat es erosen. Es nagyon felek, hogy nem fogom idoben felismerni,ha menni kell. Kedden megyek az elso nst-re. Ha meg 2in1 leszunk. Keddi szulesben kiegyeznek szivesen:-)

Patrisa!
Toth Iren. A 3-at fogjuk egyutt szulni hamarosan.

Kép
Kép
Kép
 


Neet: Hát így én is szeretnék! :) Óriási gratula!
Nagylányod mit szól?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Oxi,
nagylány odáig van, mert lányt akart, és végig nem tudtuk, meglepit szerettünk volna. :)
Akkor ilyen szülést kívánok neked is! (Meg mindenkinek alapvetően.)

Bkrisz,
tartottam a fájdalomtól, de egyáltalán nem volt olyan vészes. A terhesség során párszor fel is tettem magamnak a kérdést, hogy miért is akarom ezt én újra..? :D De ugye most kipihenten mentem, és tényleg annyira gyors volt, hogy talán 2 olyan durva fájás volt, ami ijesztőnek tűnhetett, és még annyira azt vártam, hogy órákig elbíbelődünk, erre potty, baba kint, utána kb félóra múlva siettünk is ki, lábon, cuccokkal, h más bejöhessen. Egy hétvégi nagybevásárlás fárasztóbb. :)
Magzatvíz: szerencsére csak picit szivárgott, és tök tiszta volt, de én is bent akartam elfolyatni. Na, ez nem kérdezte. És hidd el, tudni fogod. Pláne 3. gyerkőccel!
De még ráérsz, nem?
Gyerkőc az én nevem kapta. :)
neet
 
 


Sziasztok!

Oxi!
Tudjatok mar, ki lakik a pocakban? :)

Neet!
Keves szuleselmeny hangzik jol, de a Tiedet tenyleg bevallalnam, nagyon orulok, hogy ilyen gyors szulesed volt-megerdemelted :lol:

Magzatviz:hiaba 3., ha vizzel meg nem talalkoztam csak repesztes utjan :) Remelem, ezuttal is igy lesz.

Raerek, de a jovo heten jo lenne, ha kibujna a kicsi :) Holnap toltjuk a 38. hetet. Kozepso kisfiam 38+5-re erkezett.

Nev: ha lanyunk lett volna, Azuram azt szerette volna, ha az en nevemet kapja:-)
Szep nev, ha minden igaz emlekszem a nevedre :D

Melyik dokinal szultel?

K

Kép
Kép
Kép
 


Bkrisz, Oxi,
hogy vagytok? Mi nagyon jól, és gyűlik a tej is a hűtőben! :)
(ügyeletesnél szültem, szokás szerint...)
neet
 
 


Bkrisz: Még nem tudjuk a nemét, nem mutatja magát.

Neet: Én nagyon jól megyvagyok, de nekem ez még csak a félidő :) Kicsit félek, hogy ne legyen gond a vérnyomásommal, mint V-vel, mert most már nem mennék kórházba. De valahol érzem, hogy ezt most megúszom :)

Sok tejcsihez gratula! Meg a bátorságodhoz! Bár az Imrében most én is bevállalnám, itt nem merem :(

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Bkrisz: Még nem tudjuk a nemét, nem mutatja magát.

Neet: Én nagyon jól megyvagyok, de nekem ez még csak a félidő :) Kicsit félek, hogy ne legyen gond a vérnyomásommal, mint V-vel, mert most már nem mennék kórházba. De valahol érzem, hogy ezt most megúszom :)

Sok tejcsihez gratula! Meg a bátorságodhoz! Bár az Imrében most én is bevállalnám, itt nem merem :(

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Hello!

Neet!
Mai allas:mehszaj 1 ujjnyi, barnazas.
Reggel nst, majd megint megnez a doki.
Mar nagyon szulnek...

Tejcsi-szupeeeer!!!
Es ki volt az ugyeletes?

Oxy!
izgi:-)Megerzes?

K

Kép
Kép
Kép
 


Kriszta: Szerintem lány lesz megint. Apája fiútól lenne odáig, a nővére a lánytól, én meg attól, ha teljesen egészséges lenne... :)
Ma kellett volna mennem UH-ra, de a helyi útviszonyok alapján lemondtam róla. Majd talán csütörtökön...

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Hali,
hogy vannak a pocakok? :)
Raft Miklós volt épp beosztva.
Hideget hogy bírjátok? Mi jól, ki se dugjuk az orrunk. Bár én ma megszánkóztattam a nagyot, de leginkább indoor prg.
neet
PS: már + 20 dkg-nál tartunk! :)
 
 


Hello Csajok!

2012.02.08-an megszuletett a 3. kisfunk, 3700 gr /58 cm. :D

Nalam nem jott be, hogy a harmadik a legkonnyebb, a legfajdalmasabb volt es a masodik leghosszabb.
Sima szules volt, gatvedelemmel, a dokim es a szulesznom megint nagyon-nagyon odatettek magukat.

Oxy!
Voltal azota uh-n? Nagyon kivancsi vagyok :D

Neet!
Gratula a szep hizashoz :D
Hideget utaljuk, fiuk oviba sem mennek.

K

Kép
Kép
Kép
 


Kriszta: Gratulálok! Akkor melyik szülés volt a legkönnyebb? Ugye a 2.? :)
Tejcsi bővelkedik? Hogy fogadják a nagyok?

Voltunk UH-n, a megérzéseim nem csaltak, ismét kisasszony lakik a pocakban. Legalábbis erre most már 80% az esély, mert olyan vircsaftot rendezett, hogy megint alig lehetett követni.
Egyszer voltam úgy is, hogy épp "aludt", akkor meg úgy volt fordulva, hogy megintcsak nem látszik. :)

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Bkriszta!
Nagy gratula! 3 gyerek...? Öccsém... :D

Oxi,
gondolom lánykád is örül majd a lánytesónak. Tudja már? Vagy már nem lehet "letagadni"? :)

Jön a tavasz!
neet
 
 


Neet: Január közepén elárultuk neki, mert mentünk wellnesselni és azért ott már nem lehetett titkolni :)
Meg akkor árultam el a munkahelyemen is, és nem kartam, hogy a gyerekektől, vagy az óvónéniktől tudja meg a hírt.
Azt még nem tudja, hogy lány lesz, mert nem mondták biztosra, és annyira lányt szeretne, hogy ha mégsem az, akkor nagy lenne a csalódása (nem úgy az apának, aki örülne, ha megkukacosodna) :)

Tavaszt várjuk nagyon...

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Oxi!
Koszi :)
A masodik volt a leggyorsabb-maradjunk ennyiben :D
Tejcsi: annyi van-gondolom en-,amennyi kell. Nem fejek.Sosem voltam tejcsarda-pedig egyszer kiprobalnam:-))). De a gyermek szepen fejlodik, 3440-el jottunk haza 11-en es 2 napja volt 3870 gramm :D

Fiuk jol fogadtak, a Kicsi igazabol nem zavar sok vizet. A Nagyobbik ded nem nagyon foglalkozik vele a Kisebbik sokat simizi, hozza a pelust, stb...eeedesek.

Hatalmas gratula a kiscsajhoz!! :lol:

Neet!
Koszi :)
Mindig ennyit terveztunk. Meg nalatok is lehet 3 :wink:

K

Kép
Kép
Kép
 


Neet! gyere mán fb-re ;)!!! Naaaaaaaaaagy gratulák innen is!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok kedves babát váró és babát dédelgető lányok!

Ezen a fórumon van még a legnagyobb élet a Szent Imre kapcsán, úgyhogy itt érdeklődök, hátha tudtok segíteni.
Dr. Bálint Balázs szeretném, ha ellátná a terhesgondozásom. Tudnátok segíteni, hogy:
1. mennyibe kerül nála a terhesgondozás?
2. csinál ultrahangot a rendelőjében? Ha igen, az feláras?

Nagyot segítenétek, mert még nem mondta biztosra, hogy elvállal, és mivel anyagiakról még nem esett szó, nem azután szeretnék esetleg meglepődni, miután elvállalt.

Előre is köszönöm a segítséget!
zitabitang
Tárnok
 
 


Szia Barbi!
Nem megyek, pedig jó lenne "dumálni", de ott nem.
Jól vagytok? Remélem! Mi szuperül! Baba egyszerűen tökéletes (pl átalussza az éjszakákat meg ilyenek...), Eszter meg odáig van érte. :) és itt a tavasz is!

Zita,
sajnos én nem tudok segíteni de hátha más igen! Jó babavárást!
neet
 
 


Közben aktualitását vesztette a dolog. :-(

Ha már itt vagyok, megkérdezem, hogy van itt valaki, akivel összefuthatok október elején a szülészeten? :-)
zitabitang
Tárnok
 
 


Gratulálok a közben már megszületett babókhoz!!! : )

Barbi: épp a napokban jártál az eszemben. : ) Látom, nálatok is már három a gyerek. : ) És hol lehet dumálni az FB-n? : )

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

4 éve szültem a szent imrében, akkor adtak ruhát a babának, csak hazahozósat kellett vinni. Ez még most is így van?

Előre is köszi a választ!

Kép

Kép
 


Sziasztok.tudnátok nekem segíteni?a szent imrében szeretnék szülni,tudnátok pár információt írni?igaz az hogy apa nem lehet bent vajúdás alatt csak ha már szülsz?epidurális érzéstelenítést lehet kérni ha esetleg úgy alakula?Csizmadia Erika szülésznővel szült valaki?köszönöm

 
 


Kamilla, én tavaly szültem ott másodjára, és még mindig úgy van, hogy adnak ruhát a babának, csak hazahozóst kell vinni.

Kata, a vajúdóba tényleg nem engedik be az apukákat, de mindkét szülésemnél azt tapasztaltam, hogy elég hamar átkerülnek az anyukák a szülőszobába, ha rendesen beindulnak a fájások, és tágulsz. amúgy addig kint várakozhatnak az apukák, és Te kimehetsz hozzá bármikor ha szeretnél. Van mód epidurálra, de próbálják lebeszélni róla az anyukákat, a természetesség hívei inkább. Én az elsőnél nagyon szerettem volna, de lebeszéltek, és nem is bánom, sőt a másodiknál sem bánom, pedig ott erősebbek voltak a fájásaim is. Én Széles Áginál szültem.
Ha esetleg még szeretnél valamit kérdezni, szívesen válaszolok.

 
 


Köszi Zsu! :)

Kép

Kép
 


Zsu:köszönöm a választ.miért beszélnek le róla?neked mit mondtak?

 
 


Kata, igazából az epidurálnak is lehetnek mellékhatásai, és a végén amikor a legintenzívebbek a fájások, már nem szabad hogy hasson nagyon az érzéstelenítés, mert akkor nem érzed a fájásokat, nem tudod, hogy mikor nyomjál. És vannak nagyon jó fájáscsillapító alternatívák a vajúdás alatt, én pl. gimnasztikai labdán ülve vajúdtam, aztán volt amikor a zuhany alá is beültem labdával együtt, a férjem közben zuhanyozta a fájások alatt a derekamat, pocakomat, nekem ez nagyon sokat segített.

A második szülésemnél már nem voltam ennyire szerencsés, mert volt egy kisebb lepényproblémánk, ott sajnos ágyhoz kötve kellett vajúdnom a baba és a saját érdekemben is. Ott sokkal rosszabbul éltem meg a vajúdást, hogy nem mozoghattam, de így visszagondolva azt mondom, hogy akkor is jól döntöttem, hogy nem kértem szurit, mert kibírtam, igaz baromira elfáradtam a végére, de aztán kárpótolt a babócám. :)

Egyébként én nagyon be voltam parázva a fájdalomtól, én sem hittem volna magamról, hogy képes leszek szülni epidurál nélkül.

 
 


Zsu: ügyes voltál :) Köszönöm az infókat :)

 
 


Köszi aranyos vagy, de nem csak rajtam múlott, jó volt a csapat akivel szültem, na és a férjem is rengeteget segített, talán azért is toleráltam jobban a fájdalmat, mert ő is ott volt...

Mikorra vagy kiírva?

 
 


Hát igen.sokat számit ha a párod veled lehetett.Január 25re vagyok kiírva :-)

 
 


Az első szülésed nen apás szülés volt?

 
 


De az volt:-) azért írtam hogy sokat számít ha velünk lehetnek.én nélküle nem is szülnék.

 
 


Én is így vagyok vele, ha ő nem lett volna ott, akkor tuti, hogy nem is ment volna így....

 
 


Ennek mi volt az értelme, ezt ide tenni?!?!
 


Sziasztok, Dr Nyulasi Gáborról kinek milyen tapasztalata van, aki magánba járt hozzá? Sima és császár szülés is érdekel. Illetve félidő körül még vállal-e kismamát? Köszönöm!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: