Új privát üzeneted érkezett!

Azért írom le a történetem mert hátha esetleg hasonló helyzetben lévő kismamákkal tudnék tapasztalatot cserélni.
22hetes kismama vagyok 3.kisfiunkat várjuk.Sajnos a genetikai ultrahangon amit 19-20hetesen néztek meg,cisztákat észleltek a kisfiam fejében.Persze sokkot kaptam és napokig vigasztalhatatlan voltam.Orvosom beküldött a 2számú Női klinikára még 1ultrahangra ahol megerősítették hogy valóban a ciszták ott vannak.Onnan átirányítottak az 1-es számú női klinikára ahol géntanácsadásra kellett elmennünk.2hét múlva kaptam is időpontot.Viszont aggódásom miatt úgy döntöttünk elmegyünk egy fizetős ultrahangra gondolván ott megnyugtatnak.Hát annyiban megtették hogy minden más egyebet teljesen normálisnak talált a doktornő,viszont ő is látott cisztát.Ma voltunk ezen a géntanácsadáson,ahol közölte a doki 2% esély van arra hogy beteg lesz a kisfiunk,ugyanis azt mindegyik elmondta ezek a ciszták felszívódnak nagyrészt,de sajnos lehetnek kromoszóma betegségek jelei is.És mivel 22hetes terhes vagyok a magzatvíz vétel is felesleges hisz az 3 hét múlva ad eredményt és addigra én kifutok az időből.És bár minden leletem,eredményem jó,mégis lehet hogy beteg a mi kis szépségünk.Nagyon nehéz időszakot élek most át.Egy kismamának sem kívánom hogy így kelljen kihordania a babáját.Minden vizsgálatra úgy megyek hogy talán már nem látnak semmit...mégis mindig szomorúan jövök el.Ha esetleg van olyan kismama aki hasonló helyzetben van szívesen beszélgetnék vele.
pici30
Százhalombatta
 
 


Szia!

Szeretnélek vigasztalni!
Ezek olyan ciszták ,amik a terhesség előrehaladtával a magzat agyában felszívódnak.sokszor láthatóak, sokszor rá sem hederítenek az orvosok.
Az én kisfiam fejében még elég nagy volt a születésekor is, mert 35 hétre született és "sorvadt" korababa volt,pl ezek a ciszták is mutatták h a fejlettsége csak kb 33 hetesnek felelt meg, mert olyankor még láthatóak a ciszták, később meg általában nem(38-40 hetesen a születéskor).Két hónapos korában kellett menni kontroll koponya ultrahangra, a gond az lett volna, ha még akkor is megvan, de nem volt!
Kérlek, próbáld nem halálra idegeskedni magad, mert az h 2 % h beteg lesz, minden terhes nőnek elmondható, hiszen ki lát bele teljesen a babákba, tetőtől talpig??Kiváló ultrahangos orvosom mondta párszor h akkor tették a nők várandósságát végképp tönkre mikor kifejlesztették ezeket a nagyon jól látó ultrahang gépeket.Olyan nincs h ne találjanak vmit, ha keresnek :) Tudod :nincs egészséges ember, csak rosszul kivizsgált!"
A babád makk egészséges és kérlek írd is majd meg ha megszületik!!! :))
Kívánok Neked sok boldogságot és kitartást és h megtalálj egy olyan orvost, aki nem stresszel betegre :)
 
 


Szia!Köszönöm szépen a vigasztaló szavaid!!Igen abban igazad van hogy a 2% az kevés,és nem kéne stresszelni magam vele.6éve mikor a kiesebbik fiam született ilyenek még nem voltak.Legalább is ennyire nem.Nálam minden rendben van,a nagysága megfelelő a korának,de mondjuk én még csak 5és fél hónapos vagyok.Tehát a születés hírére még várnod kell,de ígérem megírom.Nem értem tényleg mire jó ez az egész.A riogatás!Ahelyett hogy otthon nyugiba várná az ember a babáját,kórházba kell járnia ahol csak a várakozás a stressz,várja.A félelem vajon most mit mond a doki!
Mindenesetre kicsit nyugodtabb vagyok.Köszönöm


Szia!

Szeretnélek vigasztalni!
Ezek olyan ciszták ,amik a terhesség előrehaladtával a magzat agyában felszívódnak.sokszor láthatóak, sokszor rá sem hederítenek az orvosok.
Az én kisfiam fejében még elég nagy volt a születésekor is, mert 35 hétre született és "sorvadt" korababa volt,pl ezek a ciszták is mutatták h a fejlettsége csak kb 33 hetesnek felelt meg, mert olyankor még láthatóak a ciszták, később meg általában nem(38-40 hetesen a születéskor).Két hónapos korában kellett menni kontroll koponya ultrahangra, a gond az lett volna, ha még akkor is megvan, de nem volt!
Kérlek, próbáld nem halálra idegeskedni magad, mert az h 2 % h beteg lesz, minden terhes nőnek elmondható, hiszen ki lát bele teljesen a babákba, tetőtől talpig??Kiváló ultrahangos orvosom mondta párszor h akkor tették a nők várandósságát végképp tönkre mikor kifejlesztették ezeket a nagyon jól látó ultrahang gépeket.Olyan nincs h ne találjanak vmit, ha keresnek :) Tudod :nincs egészséges ember, csak rosszul kivizsgált!"
A babád makk egészséges és kérlek írd is majd meg ha megszületik!!! :))
Kívánok Neked sok boldogságot és kitartást és h megtalálj egy olyan orvost, aki nem stresszel betegre :) :D
pici30
Százhalombatta
 
 

 
 

Szia!Köszönöm szépen a vigasztaló szavaid!!Igen abban igazad van hogy a 2% az kevés,és nem kéne stresszelni magam vele.6éve mikor a kiesebbik fiam született ilyenek még nem voltak.Legalább is ennyire nem.Nálam minden rendben van,a nagysága megfelelő a korának,de mondjuk én még csak 5és fél hónapos vagyok.Tehát a születés hírére még várnod kell,de ígérem megírom.Nem értem tényleg mire jó ez az egész.A riogatás!Ahelyett hogy otthon nyugiba várná az ember a babáját,kórházba kell járnia ahol csak a várakozás a stressz,várja.A félelem vajon most mit mond a doki!
Mindenesetre kicsit nyugodtabb vagyok.Köszönöm


Szia!

Szeretnélek vigasztalni!
Ezek olyan ciszták ,amik a terhesség előrehaladtával a magzat agyában felszívódnak.sokszor láthatóak, sokszor rá sem hederítenek az orvosok.
Az én kisfiam fejében még elég nagy volt a születésekor is, mert 35 hétre született és "sorvadt" korababa volt,pl ezek a ciszták is mutatták h a fejlettsége csak kb 33 hetesnek felelt meg, mert olyankor még láthatóak a ciszták, később meg általában nem(38-40 hetesen a születéskor).Két hónapos korában kellett menni kontroll koponya ultrahangra, a gond az lett volna, ha még akkor is megvan, de nem volt!
Kérlek, próbáld nem halálra idegeskedni magad, mert az h 2 % h beteg lesz, minden terhes nőnek elmondható, hiszen ki lát bele teljesen a babákba, tetőtől talpig??Kiváló ultrahangos orvosom mondta párszor h akkor tették a nők várandósságát végképp tönkre mikor kifejlesztették ezeket a nagyon jól látó ultrahang gépeket.Olyan nincs h ne találjanak vmit, ha keresnek :) Tudod :nincs egészséges ember, csak rosszul kivizsgált!"
A babád makk egészséges és kérlek írd is majd meg ha megszületik!!! :))
Kívánok Neked sok boldogságot és kitartást és h megtalálj egy olyan orvost, aki nem stresszel betegre :) :D




Szia!
Hogy alakult a dolog,ha benézel írd majd le :)) Biztos minden a legnagyobb rendben!!!
 
 


Szia! :D
Hál istennek november elején voltam bent a kórházban ultrahangon,de már csak egy pár mm-est találtak a sok helyett!Mondta is a doki amiatt nem kell visszamenjek az is el fog tűnni.Így is lett!A 28-30hetes esedékes ultrahangon már nem láttak semmit! :lol: :lol:
Nagyon boldog vagyok!!Most van még hátra bő két hónap és megláthatom az én gyönyörű babámat!!Sokkal könnyebb így..Egy biztos ez egy nagy lecke volt a számomra!És nehéz időszakon vagyok túl,és most már csak abban bízom hogy az idegesség,stressz amit lenyeltem nem ártott a picinek!! :?
Mindenesetre köszönöm szépen hogy gondoltál rám és érdeklődtél!!
Minden jót,kellemes ünnepeket!!
Üdv:Márti :D
pici30
Százhalombatta
 
 


Szia!
Nagyon örülök Nektek, tudtam én h minden rendben lesz :)))

Boldog Karácsonyt és sok -sok boldogságot a születendő babához!!
üdv:Tünde
 
 


Sziasztok!

Remélem még olvassa ezt az oldalt valaki!
Hasanló cipőben járok, mint az aki elöttem írt! Szerencsére Ő megnyugodhatott!
Érdekelne Márti(Pici30), hogy születés után is minden rendben volt e!? Bár miért ne lenne! És,hogyan tudtad nyugtatni magad,annak ellenére,hogy sokáig nem volt változás!? A negatív eredményeid mellett azon kívül,hogy felszívódik,mit mondtak az orvosok!
Sajnos most én is ugyan azokat a köröket futom,orvostól orvosig és egyenlőre még nem nyugodhattam meg.
Milyen vizsgálatokra küldenek,hogy mindent biztosra kiszűrjenek,ha magzatvízvételnek már nincs értelme! Bár mi azt nem mertük megkockáztatni,mert nagyobb a rizikó, mint 1% ahogy azt említik az orvosok.
Valaki tudna nekem segíteni,akár egy hasonló helyzetben lévő kismama!?
 


Sziasztok! 
Nálunk is ugyanez a ciszta volt, a 20. héten derült ki, és a 25.-re felszívódott. Kétszer voltam a SOTE 1-es klinikán genetikai tanácsadáson (ultrahangos vizsgálat volt), és már az első alkalomra sokat zsugorodott a ciszta, a második alkalommal nyoma sem volt. 
A kisfiam most 8 hónapos, és igazi kópé! :) 



Kép
szenasir
Budapest VII. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron