Új privát üzeneted érkezett!

Felhergelem én magam egy pillanat alatt  De meg is nyugszom. 
Nem szeretem az igazságtalanságot, ezt a pénzéhes orvoslást... Utálom, hogy ebben kell lennünk, és nem tudsz mást tenni, nem csak a te életed, amivel vissza is élnek rendesen...

Ezért aztán mindig kell valami kapaszkodó! Bármi! Muszáj!

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Na itt vagyok,írtam teloról és elszállt

Zita,Linda
Beszéltem a védőnőmmel is Ő azt mondta nyugodjak meg ilyenkor nem szokot ez a doki UH-ni és vizsgálni sem,feleslegesen nem "zaklatja" a babát,nem piszkálja. Nagyon bizok a védőnőmbe :)
Vissza gondolva a Levimet 12hetes UH-n láttuk elősször. Nála a 20.héttől volt gyakori UH. a lepénymiatt.  A kicsinél max 4-5 UH- volt meg mi voltunk 4D-n.
A doki amúgy normális volt,simogatta a karom,átnézte a vérvétel papírt. Adott egy terhesgondozásos papírt és ott is csak 5UH.van felsorolva.
Végülis külföldön 12.hétig nem is foglalkoznak a kismamákkal igazából.
Na a védőnő megnyugtatott úgyhogy megnyugodtam :D :D Az állandó hányinger amúgy is van ugyhogy Zsebi tuti jól van :) a 12hetesen meg ezt a vért is levetettem és ott ugyis alapos UH.lesz
Amúgy egy magándoki alapból másabb de nekem nálla se volt"potya" UH. pedig a 2es női klinikára jártam.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


@linda3:


Az utolsó mondatod egy nagyon pozitív nőre utal és ez nagyon jó!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 

 
 

@linda3:

Booocsánat, nem hiszem el, hogy állandóan kutyulom a neveket össze-vissza :)) A Rennykere gondoltam, de annyira felbosszantottam magam, hogy nem néztem meg még egyszer a neveket:))) 



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Rennyke, nekem is nov.11-én lesz az UH-om !!!!!  Egy napon megyünk ezek szerint :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


@rennyke30:



Köszönöm Renny!

Igyekszem nagyon pozitív lenni, nem is tudok másképp létezni.
Ha valami felpiszkál, akkor kiadom magamból, és megy az élet boldogan tovább. 

Annak örülök, hogy te is igen pozitívan állsz hozzá a lezajlkott dolgokhoz!!! 
És a legfontosabb, azokban bízni, akik gondoznak téged!!!


Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Zita
Szülős sztorin jót röhögtem :) Főleg aynukádon...fejjel lefelé...pont mint az én anyám

Viki
Hurrá, együtt a család ♥ Majd gyere a hírekkel, hogy gyerkőcök többi családrész hogy fogadta

Most nem leszek népszerű. Ehhez nagyon értek És szerintem gondolkozzatok el rajta, mert kicsit sok itt a para
Szóval nekem cseppet sem tetszik, hogy manapság mindenki kombinál meg integrál. Ezek nagyon hasznos vizsgálatok! Ezzel teljesen egyetértek, de alap esetben felesleges stresszforrásnak és pénzkidobásnak tartom. Érthető, ha az ember rettenetesen aggódik, mert nehezen jött a baba vagy vetélése volt nemrégiben vagy genetikai rendellenesség van a családban. Normál esetben viszont ezek a vizsgálatok, ahogy rajtatok is látom, nagyon stersszelnek! És ez csak egy költői kérdés, tényleg. De ha valami rossz hírt hallotok, akkor mit csinálsz? Ha 6 ujja van vagy csak 1 keze? Legyen minden babánk egészséges! Persze, hogy ezt kívánom! Mikor kiakadtam, hogy nem láttam a babánkat egyáltalán még, pedig már 9 hetes, akkor azzal vígasztaltam magam, hogy anyu se látott engem, csak amikor megszülettem és azt mondták kislány...pedig annyira fiút szeretett volna (punci ellenére nem okoztam neki csalódást) Akkoriban nem agyalt minden anyuka azon, hogy down-kóros-e a gyerek a pocakjában meg él-e még. Biztos aggódtak és ez normális, mert az ember fejében megfordul ez-az. De annyi negatív érzés, aggódás, mint amiket itt összegyűjtötök Én nem vagyok paramami, de sajnálkozva olvasom amiket írtok, mert rossz lehet ez a sok aggódás. Iván előtt volt vetélésem és 18 éves koromban azt mondta több doki egymástól függtelenül, hogy a velem történtek függvényében nem tudják azt mondani, hogy biztosan terhes leszek majd spontán módon. Nem lesz könnyű, mert aze gyik petevezetékem nem működik, a másik talán fog. Szóval nekem is volt miért aggódnom! Nem arról van szó, hogy csak potyogtatom a gyerekeket, nekem könnyű, persze.

A vizsgálat/nem vizsgálat uh/nem uh pedig nem magán doki/sztk doki kérdése, hanem doki hozzáállás kérdése :D A lányoknál talán 3x ha vizsgált a doki. Lindánál először a 20. héten, aztán a 36.-on. Lucánál a 24. héten vagy a 28.-on...utoljára. Tünetem nem volt, zárva voltam. nem piszkáltak feleslegesen. A szuper doki, akihez Lindánál jártam meg mondta, hogy ő azért nem vizsgál annyit, mert 1, nincs rá szükség 2, nem is igazán jó az...
Európai országok viszonylatában itt rettenetesen túlvizsgálnak minden kismamát. És ezzel szerintem túl is paráztatják őket. Mintha nem az lenne az alapvetés, hogy minden rendben van, baba egészséges, méhszáj zárt. Mert ez a dolgok rendje. Persze sajnos van ellenpélda, a kivétel, ami erősíti a szebályt, de nagy százalékban minden rendben zajlik. Mégis azon aggódik itt mindenki, hogy ő lesz-e a szerencsétlen kivétel
Bocsi, kijött belőlem....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


@zizazu:


 Ragályos 

Ezek a hormonok... 

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Vacakol a gépem..

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Linda
én is probálok mindenhez pozitívan állni. Volt egy időszak amikor engativ voltam és eskű minden sokkal rosszabbul sikerült,semmi nem volt jó. Utána rájöttem,hogy minden így jó ahogy van és pozitívan kezdtem állni a dolgokhoz. Na azóta Könnyebb az életet elviselni,sőt............

Viki
nagyon jó apázást nektek és végre közhírré teheted a babócát is

Reni
Teljesen igazad van amit írtál,hasonlóan próbáltam leírni fentebb de nem sikerült ilyen jól :) Szerintem nem fog csökkeni a népszerűséged :) Mindenki a véleményét írja le és ennyi. Nem egyezhetnek amúgy sem mindig a vélemények de meglehet beszélni őket és kész

Bejöttem anyuékhoz este emygek csak haza,bablevest csinál nekem :) Én nem tudok olyat,mint ő és már rég ettem nála  :) A másik a húslevese amit nem sikerül olyanra ,mint az övé :( Igy sokszor hívom,hogy jövünk akkor csináljon :D A fiúk 4tányérral képesek bevágni belőle,a husilevesből :)
Anyósom meg csinál nekem káposztástésztát,mert ciki nem ciki én még SOHA nem csináltam de úgy megkívántam :D cukrosan
Ja és fogytam 1kilót,ami nem zavar sőt..........

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


@pipus75:


11órára megyek. Majd akkor nagyon gondolok rád/rátok is!!!!!!!!!!!Mindjárt itt van ám :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok, megjöttem.

Jelentem minden a legnagyobb rendben, hivatalosan is elmúltunk 12 hetesek
Briós 59 mili és továbbra is izgő-mozgó. A nyaki redő vastagsága 1,5 mili, azt mondta a ultrahangos, hogy tökéletes. A fej méret is jó, azt mondta, hogy tankönyvi minden.
Vért is vettek, ugye kombinált teszt révén, de az kicsit később lesz meg, de nem hinném, hogy bármi probléma lenne

Szóval nem is tudok mást mondani, csak hogy minden a legnagyobb rendben van.
Láttunk egyértelműen egy puklit a lába között, a doki is mondta, hogy igen, ott van egy pukli, de még korai bármit is mondani, mert a nagyajkak is duzzadtabbak ilyenkor. De szerintünk fiú lesz, annyira ott volt az a pukli

Természetesen boldogság felső fokon!

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


Kata!


Gratulálok Nektek!
Ez az első mérföldkő Briós életében! 
Most következhet a nyugis második harmad! 

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Ő Briós. Persze monitoron jobb volt, de hát ott mindig jobb

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


Kata, gratulálok, annyira csodaszép kis formás a Ti Briósotok :)   Jaj, teljesen elérzékenyültem. Csak nézem, csak nézem és gyönyörködök benne :)

Annyira formás kicsike :)

az én kis Ficánkám is ilyen nagy lesz már nov. 11-én???  Jaj, most még jobban várom azt a genetikai UH-ot!!!!!!

Mensi szerint 12+1 napos lesz akkor, viszont ténylegesen a megtermékenyítés szerint 12+3 napos lesz :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


@irkafirkata:


csodaszép :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


Hát Kata! Megintcsak meghatódtam! 
Olyan szép kis feje van!!!

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


@pipus75:


biztos vagyok benne, hogy ilyesmi lesz a te babócaád is 12 hetesen Mindene fog látszódni

Köszönöm lányok, nagyon.

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


Mikor vártam a dokit két kisbabát is hoztak. Mind a kettő 6 hetes volt. Olyan picik voltak. Úgy siettetném az időt,hogy már a kezembe fogjam Zsebit ♥ aki valószinű névnélküli lesz vagy marad Zsebi és kész :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


@irkafirkata: jujj, de jó neked! Melyik klinkán voltál?  

HReni: némileg igazat adok neked abban, hogy nem kell túlaggódni a terhességünket. Tény, hogy mivel ez egy fórum,minden gondolatot képesek vagyunk megosztani, de maga a súlyozás nem annyira vehető ki. Mindenki a saját hangsülyozásával olvassa végig a másik írását:) Bő 30-35 ével ezelőtt a szülővé válás olyan 20-26 éves kor között volt aktuális, egy sokkal kiegyensúlyozottam, stresszmentesebb lassabb életkörnyezetben. A mai napra az életkor kitolódott, ha megfigyeled itt a fórumon sincs 30 alatt nő ( remélem jól emlékszem) de inkább magamból kiindulva igencsak nyaldosom a 35-öt a férjem pedig a 40-et. Azmunkakörülményeink sem mondhatnám, hogy a legkiegyensúlyozottabbak, egyszer szétstresszeled magad, másszor pedig azon kapod magad, hogy  már elmút f 8 és még mindig a munkahelyeden ülsz...


Édesanyáink időszakban, semmilyen vizsgálatra nem volt lehetőség, csak az orvos manuális vizsgálatára, aztán jött a meglepetés, ahogy te is mondtad, hogy fiút vártak, és lány lett. Ez az én esetemben is így volt... és egészségeset vártak de megésem lett az.


Ma viszont megvan az a lehetőség, hogy az ember körültekintő legyen és esetlegesen megnézesse a fejlődő babáját, megadatik a döntés joga. És az én nézetem szerint nem túlaggódás, mindösszesen egyfajta felelősség a családod iránt. Azt hiszem annál szörnyűbb dolog nincs is, amikor egy értelmi fogyatékos gyermek túléli a saját szüleit. És hány esetben láttál már olyat, hogy tönkrement a család a ránehezedő nyomás hatására?! Sajnos én láttam ilyen közelrő lis. 


De természetesen az alapfelvetés bennem is az, hogy az én babám egészséges mint a makk, ugyanúgy mint a többi lánynak is itt a fórumon. Szerintem nem elítélendő ha valaki felelősen dönt és kihasználja az orvostudomány fejlődését, ha ennek az ára 30.000 forint, akkor annyit fogok kifizetni érte.


Mindezen túl, a nyugati országokban teljesen másképp élnek az emberek, mind életminőségre, mind táplálkozásra és ide sorolhatnám az anyagi jólétet is. Ezek mind befolyásoló tényezők. És még egy dolog: ott is éppúgy megvannak a kötelező vizsgálatok, nagyjából 16 hetes magzati korban csak épp összevontan. 


Mert azért azt hiszem abban mindnyájan egyetértünk, hogy ha nem muszáj, akkor senki sem szeretne beteg babát világrahozni és a magazatot sem szertné agyon-szekálni az uh készülékkel, itt szerintem mindannyian az aranyközéputat szeretnénk megtalálni, hogy úgy érezd, te magad megtetted a maximumot a többi már nem múlhat rajtad.

Bocsánat, ez az én véleményem
, lehet, hogy túlbiztosítom magam, de inkább legyen így, minthogy negatív meglepetés érjen és ne tudjam egy életen át kiheverni. 




Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@irkafirkata: tüneményes kis fitos orra van a babádnak.


:)

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@zizazu:


ez a Medicover Egészségközpontban volt, az Eiffel téren, ott végzik nekem teljesen a terhesgondozást. Egy helyen minden szakág megtalálható, így csak oda járok végig, a labor is ott van.
Amúgy ha valaki magán UH-ra menne, és nincs ötlete, nagyon tudom őket ajánlani, mert összehasonlíthatatlanul jók a gépek azokhoz képest, ahol eddig jártam, pedig azok is magánorvosok voltak.
Amúgy az a vicc, hogy a mai UH szerint 12+4 naposnak számítok (ami azért +/- pár nap mindig lehet), és az Istenhegyire okt. 30-ra adtak időpontot, amikor is már elmúltam volna 13 hetes...


Szóval tök jó időpontban voltam a kombinált teszten.


Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


Rennike, sajnálom, de gondolkodj pozitívan, ott van, hiszen olyan sz.rul vagy!

Kata, gratulálok a kisbabádhoz, jaj, csudaszép!

Reni, valószínüleg mindahányan különbözőek vagyunk... így van ez jól! Én is hasonló véleményen vagyok, a túl sok uh biztos, hogy nem jó, ezt vallják az orvosok is. Én alapjáraton nagyon pozitív ember vagyok, minimális félelem van bennem persze... És képzeld, képzeljétek, ma reggel olyan jó érzés volt, mert leültem és a hasam önálló életet élt, érezni nem éreztem semmit, de bizony teljesen "elment" balra és én ezt úgy vettem, hogy az én kis babókám bizony ott van! Aztán persze visszament a has normál állapotba...

Éééééééééééééééés, elkészült a bevallós képünk, lányok, ti látjátok először, holnap délután pedig majd a család közeli része ( anyukámék és a testvéreim ) és indulnak a levelek is ( anyósom, sógórnőmék Németországban élnek, apósom Debrecen mellett )... Íme! Jöhetnek a vélemények, ezek vagyunk mi!



Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6.
zizazu 1. baba, szülés várható időpontja: május 10. OKTÓBER 31. 12. HETI UH!!!
linda3, 3. baba, szülés várható időpontja: május 11. OKTÓBER 28. 12. HETI UH!!!
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
pkagi 2. baba, szülés várható időpontja: május 17. NOVEMBER 5. 12. HETI UH!!!
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19. NOVEMBER 5. 12. HETI UH!!!
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20. NOVEMBER 6. 12. HETI UH!!!
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24. NOVEMBER 11. 12. HETI UH!!
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24. NOVEMBER 7. 12. HETI UH!!!
pipus75 3. baba, szülés várható időpontja: május 25. NOVEMBER 5. UH!!! NOVEMBER 11. 12. HETI UH!!!
duckylion 4. baba, szülés várható időpontja: május 30.


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


@1baba2baba3baba:


jajj, de ötletes!!!! és olyan aranyos lett a kép:)))) nekem nagyon tetszik!


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Nagyon jó ez a kép!!!!! tuti siker!!!! :)

Zita
khm-khm 30 alatt vagyok még :) áprilisba töltöm csak a triplaXet :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


@rennyke30: :):) tudtam én, hogy valakinek rá fogok lépni a tyúkszemére

de kérem szépen, te mesterségesen öregíted magad??:))) khm


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


A nevemre gondilsz? :) Ott igen :) Amúgy meg örök18 vagyok :) ) :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


@rennyke30:  igen, arra, vagy hogy volt ez ?29-ig foglalt volt, és az első a 30-as volt ami szabad??? :)
én is-én is- 18:)


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Talált :) Úgy számoltam,hogy mire háromgyerekesek leszünk én addigra súrolom a 30. Ez talán sikerül. Apa 8hónappal fiatalabb :-P :-P :-P

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


@1baba2baba3baba:



Ez a kép csúcs!!!!! Biztos hogy hatalmas sikere lesz!

Aranyos pocid van!!!


 


Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


@1baba2baba3baba:


ez nagyon jóóóó

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


@rennyke30: ejha de szemtelenül fiatalok vagytok:))


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Jó reggelt,

Viki, csúcs ez a kép, biztos nagy siker lesz!
Gyerekek hogy fogadták a hírt?

Kata, nagyon cuki a babád!

Az Istenhegyin azt mondják, hogy betöltött 12. héttől a 14. hét betöltéséig lehet menni kombinált tesztre, nem tudom.
Nekem 12+1-re adtak időpontot.

Az én vélemyényem a vizsgálatokkal kapcsolatban Zitáéval vág egybe. Szerintem ez is egy olyan dolog, hogy igen a kukoricaföldön is megszültek dédanyáink, majd kapáltak tovább, de szerintem örülnünk kell neki, hogy most már nem itt tartunk, és használjuk ki a fejlődést.
Egy fogyatékos gyermek vállalása komoly döntés, aki úgy érzi neki teljesen mindegy, annak persze tényleg felesleges a viszgálat.

Na de akkor rólunk: nekünk is volt uh tegnap, pedig miután elolvastam indulás előtt Reni sztoriját, féltem, hogy esetleg nem lesz, hiszen 3 hete voltam már egyszer, volt szívhang és pár hét múlva genetikai uh.
Na de egy nagyon jó fej, fiatal doki van most is ahelyett a doki helyett, akihez Lénával jártam, szültem. Megnézte a picikénket, végig dicsérte, hogy nagyon szép gyerek :-) 24 mm a legkisebbünk, és mocorgott. Kaptam képet is, de nincs szkenerem sajnos.
Ott volt velem Léna is, mondta neki a doki, hogy jön a konkurencia, mondtam neki, hogy csak növekszik a száma. Utána sztorizgatott, hogy volt rokonuk, akiknek 7 gyerekük volt és busszal jártak, a busz hátulján 2 méter hosszan voltak még a biciklik, mikor mentek Balatonra. :-)

Itt is lehetne az sztk-ban kombinált teszt, itt is 9000.- Ft lenne a vérvétel, de mondtam, hogy én maradok a már kitaposott útnál.

Sajnos a pajzsmirigyem most is alúlműködik, így ma hívhatom az endokrinológust is.


KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Viki
Nagyon állat a kép!!!!! Gyerkőcök mit szóltak?


Igazából az irományom lényege nem a tesztek fontossága lett volna. Az olyan, mint a légzésfigyelő. Van, aki jobban érzi magát tőle, hogy a gyerek azon alszik. Nem ülök én sem a kukorica föld szélén, fontosnak tartom az uh-s vizsgálatokat. Ahol szintén a genetikai rendellenességekre szűrnek. A tesztekkel kapcsolatban meg....olyanok, mint a rota oltás. Csak a Down-kórt szűrik, szóval ezzel még csak 1 féle rendellenesség van kipipálva. Sajna egy negatív kombinált teszt még egyenlő a makk egészséges gyerekkel Szóval inkább arra céloztam, hogy túl van szerintem spirázva ez a tesz, mert ha minden down-os baba megszületne, akkor is 60ezer szülésre jutna 300down-os újszülött...Az lesz majd a szuper, amikor nem csak a chorion-boholy vizsgálat és a magzatvíz vétel fog 100%-os eredményt adni a baba génállományáról Oké, értem. Most itt tart az orvostudomány. Kinek mi a biztonsági foka. Nekem elég, ha van orrcsont és jó a tarkóredő, mint Down-szűrés. Másnak biztosabb kell. Ennyi. Nem hiszem, hogy van, akinek mindegy, hogy beteg babát szül-e vagy sem. Még akkor sem mindegy, ha vállalja a család a beteg babát. És abban is biztos vagyok, hogy nem vállalni sem sokkal kisebb döntés, mint vállalni. Mindkettőnek hosszútávú következményei vannak az anyai lélekre.
A lényeg valójában az lett volna, hogy annyira sok volt itt az aggodalom Inkább paratopiknak éreztem, mint mamatopiknak...Persze tudom, nem kötelező ide járni Lassan mindenkinél eljön a varázslatos 12.hét és akkor talán jöhet a béke
Ja és vissza a kukoricaföldre...Na nem kívánok ott szülni, de ha csak a lényegre szorítkozunk biztos jobb lehetett ösztönből szülni, mint diktálásra hátonfekve, ha akarod-ha nem....És ez is nézőpont kérdése...de mi ufók vagyunk Milliónyi furcsaságunk van

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


@hrenata: Szerintem elmúlik ez az első 12 hét és mindenki megnyugszik. Összeszedjük a gondolatainkat és a jövőbe nézünk és már látunk is a lila köd mögül. Biztos lesznek, még olyan kérdések, amiben valaki épp aggódik valami miatt és szerintem ez tök normális dolog. Mivel én az első babámat várom valószínüleg számotokra tök evidens kérdéseket fogok feltenni. 



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Renáta, véletlenül se arra céloztam, hogy neked mindegy, hogy mi van a babával, vagy a kukoricaföldön szeretnél szülni. Én csak azt akartam írni, hogy ha már vannak ezek a vizsgálatok, amikre azt mondják, hogy a jelenlegi legjobb, akkor miért ne használná ki az ember a lehetőséget na persze már, aki értelmét látja.

Az meg, hogy van aki jobban izgul, van aki meg nem tök természetes, ennyi félék vagyunk.

Én pl. azért vagyok parázos, mert én már sokszor beleestem sok téren abba a bizonyos 1 vagy 0,1 %-ba, amibe nem szokás beleesni...


KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Sziasztok!

A levelek feladva, jövő héten várjuk majd a reakciókat.

Nővérem kapta meg először a képet tőlünk, nagyon örült, nem is számítottam másra.
Aztán a húgomék jöttek át, ők is nagyon örültek, tőlük sem vártam mást.
Aztán pedig átmentünk anyuékhoz. Kitettük az asztalra az ajándékba hozott sört Ausztriából, a gumicukrot és a borítékot. Erre anyám: ugye nem ultrahangos kép van benne? Mondtam, nem. Kinyitja, nézi, nézi, nézi, tudtam, tudtam!

Ennyi volt a sztori.

Mindenkinek szép hétvégét kívánok, gyertek majd és meséljetek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Sziasztok!

Sajnos búcsúzni jöttem. Ma voltam a 12. genetikai ultrahangon, és babócánk már nem élt. Szegénykém csak lebegett ott. Se szívhang, se mozgás. doki szerint kb. 2hete halhatott el a mérete alapján 27mm volt. Fura hogy semmi érzetem nem volt, se görcs, se vérzés...
A vizsgálat alapján nyitott volt a hasfala, láttam, amikor mozgatás hatására a kis belecskéi kijöttek.
hétfőn megyek be reggel a kórházba, és befejezik a vetélést. dokim mondta, hogy beszól a hétvégi ügyeleteseknek, ha esetleg nem bírná ki hétfőig.
szomorú a szívem, az vigasztal, hogy most, és nem később. szerencsére még nem mondtuk senkinek, így nem kell a sajnálkozó tekinteteket állni...

puszilok mindenkit, és kívánok kellemes, boldog és paramentes babavárást!

Ágota

Kép
 
 


Istenem Ágota, mélységesen sajnálom :(   Ez döbbenetes :(    Én is mindig azon parázok, mi van, ha a soron köv. UH-on már nem él a babám :(

Látjátok?  Bármikor lehet baj, tehát nem hiába parázunk annyira.

Nincsenek erre szavak drága Ágota :(    Légy erős és gyógyuljon meg hamar a kis lelked!!!!!!!!!!!!!
 
 


@gota79:

Ágota, nagyon sajnálom! Mielőbbi felépülést kívánok neked testileg és lelkileg! És nagyon köszönöm, hogy jöttél hozzánk és megosztottad velünk. Vigyázz magadra!


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Gota
Nagyon sajnálom :( :(

a tegnapi napunk nekünk is kész rémálom volt :( De túl vagyunk rajta. Új nap :) 10. hét kezdete. :) Lassan telnek ezek a fránya hetek. ;) Már mozoghatna Zsebi, hogy tudjam minden oké és kész :) Tegnap pl. a derekam fájt. Tök gàz hogy mindig fáj valami valahol. :( Vagy csak Èn veszem fel ennyire nem tudom. Hànyinger is állandó még mindig , bár ennek azt hiszem örülni kéne.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Csatlakozni szeretnék hozzátok. 
Harmadik babám várom, aki meglepetésként érkezett hozzánk. Ugyanis védekeztünk. Tegnap voltam orvosnál,aki szerint lehet később fogant,inkábbb a ciklus végén. Mérete alapján 7 hetes. Így a szülés időpontja lehet juni eleje lesz, de mivel menszi szerint május vége,gondoltam ide jelentkezem. 
Két lányom van,akik májusi babák voltak :) 
Nagyobbik 7 éves,ő 36 hétre született picike súllyal. Most kezdte az elsőt. :)
Kisebbik lányom 38 hétre született, Ő sem volt túl nagy. Ez nálunk már családi hagyomány. Minden baba 3 kg alatt van. :)
Próbálok olvasgatni,mert senkit nem ismerek.
Következő orvosi vizsgálatom nov.12,akkor adja meg a kiírt napot.

Ágota,szívből sajnálom :(



Kellemes hétvégét mindenkkinek.
Anita

KépKép

KépKép

Kép


Kedves Ágota!

Nagyon sajnálom ami történt. Szörnyű lehet ezt átélni és remélem, hogy minél hamarabb felépültök a kedveseddel lelkileg és újult erővel vágtok bele ismét a naagy projektbe, ami biztos, hogy nagyon pozitívan fog zárulni. Az mondják az ember életében kellene a hullámvölgyek, hogy igazán értékelni tudja a jót. Szóval most biztos vagyok benne, hogy nagyon jó fog veletek történni.

Azért ha van kedved és lelkierőd, nézz be hozzánk néhanapján!

üdv

Zita

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@frankoneanita: Kedves Anita! Isten hozott a kis csapatunkban:)) Úgy látom, már lassan egyedül vagyok elsőbabás a fórumon!:)) De nem baj, legalább sok tapasztalt édesanya vesz körül :)



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@gota79:


Szívből sajnálom a veszteségeteket, itt mindannyian lélekben veled vagyunk. SírósNagyon sok erőt és kitartást kívánok!

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


@frankoneanita:


Üdv itt a csapatban köztünk, gratula a babóhoz Olvasgass, jó sok témát kielemeztünk már itt a hetek folyamán

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


@zizazu:


itt vagyok még én is tapasztalatlan kezdő anyukának

De tényleg jó, hogy ennyi tapasztalt mami van itt, akik biztos, hogy majd sok hasznos tanáccsal tudnak ellátni minket. Ők biztos kevésbé paramamik, mint mi vagyunk, de szerintem ez természetes. Az első az mindig új, ismeretlen

Amúgy a csütörtöki UH után már nem is vagyok annyira paramami...majd leszek még, ebben biztos vagyok

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


@pipus75:


 Azért mindenki úgy álljon az egész terhességéhez, hogy minden a legnagyobb rendben van. A pozitív gondolatnak (is) teremtő ereje van.
Úgyis lesz majd elég aggódnivaló az életben, az első heteket muszáj pozitívan átvészelni.
De persze tudom, hogy ez nagyon sokszor nehéz

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


Anita üdv :) 2nagyobb fiam nekem is májusi :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


Májkrémes kenyér kukoricasalival reggelire? :) :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron