Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Reginand? Mi újság? 37 micsoda? a hőd ma reggel? Nagyon drukkolok! hanyadik napon vagy?

Képzeljétek, az egyik ismerősöm azt mondta, hogy nemrég volt konzultáción Sz.-nél, lombik előtt, ősszel volt neki inszem. És kiírta őt mindenféle vizsgálatra: mammográfia, citológia, vérvétel, párjának spermavizsgálat... Kérdésem, hogy ez az alap egy lombik előtt, még akkor is, ha a mammográfia 1 éven belüli? A spermavizsgálatot meg tuti nem értem, mert a lombik sok esetben azért van, mert alacsony a spermiumszám. Miért kell megnézni, ha úgyis látták ősszel, és eddig nem volt semmi gond? vagy ez a protokoll része?

A Jánosban 2 hónap a mammográfia várólista... ma beszéltem velük, május 14-ére kapnék időpontot, így csak júniusban tudnánk legkorábban kezdeni. 
 
 


Igen, az, a reggeli. megigertem magamnak tegnap este ha nem csokken akkor csinalok tesztet, de nem tettem, nem mertem :) Vegulis mar csak 2 nap es ugyis kiderul..
Ma a 27. napon voltam es dpo 12? vagy 13. Nem igazan tudom..FF szerint 12. 28 napos ciklusom utoljara 20-as eveimben volt, jol meg is ijedtem akkor h. terhes vagyok.. Hat lehet meg nem is voltam 20..  :) na mindegy, most nem ijednek meg :D De orulnek, nagyon :) De egyszeruen nem tudom elhinni, miert pont most?!

Lehet elromlott megis a lazmero? 2 napja betesztetltem reggel, a digitalis is 36,9 et mutatott, meg az analog is. Mivel az kenyelmesebb , azzal mertem..:( Hat lehet h. megsem kellett volna, mar ugyis mindegy.
Sztem holnap meg nem jon meg, nem volt karikas a szemem :)


En ezekrol nem tudok semmit :S De sztem ez a protokoll resze..  Maganuton nem tudsz elobb menni? Bar sokszor ott is 1 honap a varakozasi ido..:(


Notrete, a vizsgálatok az inszemnél és a lombiknál ugyanazok. Csak az számít, hogy mi meddig érvényes. A mammo, citólógia csak évente kell, úgy emlékszem a vv-ék is, spermigrammot szeretik gyakrabban kérni - talán félévente kell ismételni -  és a baci vizsgálatok is gyakrabban kellenek. Mammonál érdemes mondani a BMC-ben, hogy a lombikhoz kell, ha jó szívű az asszisztens, ad előbb időponot és azt is érdemes kérdezni, hogy nincs-e lemondás. Saját körzetedet is érdemes megkérdezni, hátha ott jobb a helyzet, sajnos mammora mindenhol sokat kell várni, a 2 hónap még nem is olyna rossz...
 

 
 

Köszönöm szépen dorkabab!

Mammográfiám szeptember 30-án volt, citológia július végén. Így lehet ezek nem kellenek? Mert akkor van remény hogy nem júniusban kezdünk, hanem már májusban?... Igen, kérdezték miért mennék, mondtam hogy lombik, így mondták a május 14-et.
A többi vizsgálat, a vv és talán a spermiogram is megvan 1 hónapon belül. Bár az utóbbi kérdéses...

Reginand, én már tuti teszteltem volna. Amúgy a 12. dpo-n már lehet kimutatná. Hajrá, ha tesztelnél gyorsan írd meg az eredményt!
 
 


Notrete, okes, ha tesztelek mindenkepp:)


Regi: tesztelj most már! Nagyon izgulok

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Azt hiszemem nem kell tesztelni :)iill.:( nem, meg nem jott meg de reggel 36,95 korul voltt.. 9 nelvtobb de 37 et nem erte el, azt hiszem. Mert meg eleg koran volt :) igaz meg a szemem nem olyan karikas, de lehet akkor csak herfon jon meg.

Koszi h. Gondoltok ram :)


@reginand1pont0:


Jaj, ne szórakozz már, 5 tized semmit sem számít! Nekem terhesen 36.8 körül volt a hőm, nem is ment fel 37-re az elején, pedig még progeszteront is nyomatam.. Csináld már meg azt a tesztet!!!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


De ezen kivul semmi tunetem sincs.. es persze h felek egy nega teszttol.. ha holnap sem esik le akkor csinalok reggel, torna elott. Megigerem :D uttoro becsulet szavamra! :)


sikerult megcsinalni:
http://www.fertilityfriend.com/home/4bf30b

Lathato?


@reginand1pont0:


Igen, látható a chart. Nagyon bíztatóan néz ki, habár látni kéne az eddigieket is. Azért azt se felejtsd el, h a sok hormon után felborulhat a ciklusod és amiatt van ez az egész. Emiatt jó tesztelni, én sosem szerettem várni és idegeskedni. Én tőlük szoktam rendelni a teszteket, 100 forint kb a 10-es érzékenységű darabja és az ajánlott leveles házhozszállítás díja 450 ft: http://fastest.hu/. Minek idegeskedjek feleslegesen, ha ilyen olcsón tudok jó minőségű teszteket venni :) Nagyon drukkolok és várom a jó híreket és a képet a pozitív tesztről

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Erre en is gondoltam h. A hormonok miatt ilyen a gorbe. Az eddigiek kicsit masok.
A legutobbi amit mertem:
http://www.fertilityfriend.com/m/home.php/4bf30b


Feltoltom ugyanide az inszemeset ha megvan..


Csak kettot tudok feltolteni
:(


Háát, aakor is elég magason volt a hőd.

Szerintem egyszerűbb lenne tesztelni, aztán lesz, ami lesz

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Akkor nincs tobb kerdes :( Reggelre minden megoldodott.
Most megyek Avivara es remelem a legjobbakat.


@reginand1pont0:


Megjött?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Meg nem annyira, de csinaltam tesztet is biztos ami biztos, es negativ:(
persze amint elvegeztem a dolgom, mar lattam h. a teszt is felesleges.. gondolom majd holnap erosit ra, tenyleg szinte semmi nem volt ma.
a hom is lejebb ment.

Jo nehez a torna azt megmondom..remelem sikerul majd itthon normalisan elvegezni..


@reginand1pont0:


Na, mi újság?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Olyan cefet reggelem volt mint meg soha... hanytam mint a lakodalmas kutya :( Fajt a hasam, irto szarul voltam
Azt hiszem epe es mensigorcsom volt egyben :(

Mar jobban vagyok, ennek vmi normalis kajat is..

Tegnap sutottem ki meg du. rantott zoldsegeket es megkostoltam hogy milyen, lehet ez okozta  az epet..

A hom szepen csuszik lefele.


De még nem jött meg, ugye? Még ne add fel! Hátha! Jobbulást!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


dehogynem! Megjott ahogy nem kellett volna, de ez van mit lehet tenni ...
Irtam is h. csinaltam egy nega tesztet. Soha tobbet nem tesztelek negativat.


Sziasztok!
Reginand, sajnálom! Úgy legyen, hogy ne tesztelj többet negatívat! Szurkolok ám!

Én ma vagyok a 27. napon, elméletileg csütörtökön kéne új ciklust kezdenem. Még nem pecsételek, bár ma tornáztam egy nagyot, lehet ez majd beindítja a folyamatokat.
Fogászaton voltam ma, kaptam egy kis gyökérkezelést. Sajna már régóta foglalkozunk az egyik fogammal, kb amióta próbálkozunk, 4-5 éve, mondtam is a dokinőnek, hogy fura, de ki tudja, lehet még ez is a ludas. Állandóan előjött enyhe fájdalommal, főleg télen, de nem volt semmi baja, röntgen sem mutatott ki semmit sem. Tömés sem segített, majd talán a gyökértömés. Mondta hogy ők is 3 évig próbálkoztak, hormonkezelés stb.., aztán amikor már elege volt, és azt monda hogy most hagyja mindenki békén, spontán összejött. Azóta 3 gyereke van.

 
 


Regi: sajnálom, fel a fejjel! Nemsokára lesz újabb inszem, ez éltessen!

Notrete: drukkolok, h spontán terhes légy! Lehet ez a fránya fog a ludas tényleg. Most lesz neked is az újabb inszem, nem?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Szia! Andi, nem, már nem lesz több inszem, most lombikra készülünk, ápr.7-én megyek konzultációra. a kiírt vizsgálatoktól függően remélem mihamarabb sor kerül rá. Május, júniusban.
 
 


Notrete, nagyon szoritok hogy mielobb!
De tudod mit, inkabb meg elobb! Fogaddal most mi lesz? gyokerkezelessel megoldva?
remelem csak ennyi volt a problema! :)

en egyelore kispadon vagyok. Nem vagyok felkeszulve lelkileg a kov. menetre ..


Notrete: ja tényleg, neked lombik lesz! Na, az már sokkal biztosabb dolog, nem szerencse kérdése,mint az inszem.

Regi: fel a fejjel!!!! Nem szabad feladni! Egy kisbaba minden erőfeszítést megér! Én bizti megcsináltatnám azt a lapart, mondjuk talán még 1 inszem belefér előtte és ha az sem sikerül, akkor nincs mese, de te tudod! Ha picit visszaolvasol, látni fogod, hogy sokan több évig próbálkoztak, átestem számos lombikon, mire sikerült nekik, szóval 1 inszem után nem szabad feladni!!!

Etna fórumtársunk osztotta meg sokszor az alábbi sorokat, nekem mindig erőt adott:

"Egy meddő nő annyiszor kerül padlóra, ahányszor feláll. Nem marad ott elnyúlva, port nyelve, mert tudja, hogy az út végén a kincse várja. Egy meddő nő erős, aggódó feleség, mert figyel a férfira, és félti, védi, elé áll, ha úgy érzi, bántás érheti, védi a lelket, kíméletesen tálal, a legjobb időben. Egy meddő nő tud nagyon gyenge lenni, napokig a kudarc után, kitépik a szívét, de aztán feláll, nem is áll, ugrik, libben-toppan, mozdul, harcol. Egy meddő nő, nagyon egyedül van, és mégsem, mert a szívében ott él a gyermeke már évekkel előbb. Egy meddő nő tud bölcs lenni, tud értékelni, tud vigyázni, tud tanulni, de egyet nem tud: feladni..."

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Andi,

olvastam ezt meg a blogodon :)
de 2 inszemem volt, nem 1.
Amugy meg nem lehet mindenkinek gyereke es nincs is. Bar jobb lenne ha azoknak nem lehetne akik nem is akarnak..dehat ez van.
Bizom a tornaban egyelore. Szoval nem adtam fel.

Viszont vmi nagyon furcsa dolog tortent: tegnap tokre megugrott a hom, es ma is 36,7 volt :( ami nem eppen jo hir...
 


@reginand1pont0:


:)

Ne is add fel, rajtad van a szemem

Miért baj, ha felugrott a hőd?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


nem tudom, nem baj szted ? most epp mensizek, sztem ez nem normalis ilyenkor..

nah az epem miatt kertem UHt , idopont : majus 09:) hahaha..

jovo heten megyek emlo UH ra, kontroll, lehet megcsinaljak egyben..

es az endokrinologia szakrendelest nem tudom elerni


kaptam egy csodas idopontot endokrinologiara: apr 28 . igazabol ennel sokkal hosszabbra voltam felkeszulve..

Notrete, mizu veled?



Sziasztok! Reginand, akkor lassan betáblázaod magad a tavaszra. Én már meg sem lepődök ezekre az időpontokra.

Én ma kezdtem el a ciklusomat, 30 napos ciklust zártam 2 nap pecsételéssel.
A hétfőn betömött fogam begyulaldt, szerdán mentem vissza, hogy megnézze, egyelőre antibiotikumot adott, ami most éppen nem tesz jót a bélrendszeremnek, de igyekszem normaflor és egyebeket szedni. A fogam még mindig érzem, hétfőn megyek megint, lehet előtte elmegyek fogröntgenre, kaptam beutalót.
Barátnőmhöz mentem be a héten a kórházba, sajnos 13 hetesen elkapott valami vírusos fertőzést, lázzal - más tünete nem volt - 1 hét után sajnos elvetélt. Szerdán műtötték. :(
 
 


Notrete,
Nagyon sajnalom ami a baratnoddel tortent :(

Es a fogadat is :( ez nem tul jo, hogy igy begyulladt.. Remelem most mar megoldodik a dolog..
akkor jo hosszu ciklust zartal te is igy az inszem utan.
Szted kell a mammografia vagy eleg lesz az UH?


nekem megint felment a hom, aztan le de csak 36,7 re.. nem tudom mi lehet ez :(



Szia! Igen, ma már tudtam rá harapni, és zsemlét is sikerült nemcsak egy oldalon rágni. Mondta is a doki, hogy 3-4 nap után már nem fog fájni. Hát, most kiölünk mindent, az tuti. Nem tudom mennyire lesz tartós ez a tömés, hogy ne fájjon. Meglátjuk.
Nekem 29 napos szokott lenni a ciklusom, így a plusz egy nap még simán belefér. Azért teszteltem egyet szerdán, mert nem pecsételtem, még az endokrinológus mondta, ha a 27. napig nem pecsételek, teszteljek. Persze negatív lett, és délutánra már pecsételtem is.

Szerintem jó az ultrahang is. Csak lehet azt nem csinálják a jánosban, ezért utalnak be röntgenre.

Ha 1-2 alkalommal nem a várt értéket méred, ne ijedj meg, mert a hőmérős módszer a leglabilisabb. Nagyon sok minden befolyásolja, alvás minősége, betegség, megmaradt kis progeszteron, ami nem ürült még ki, a hőmérő minősége, és még ki tudja. Inkább azt kell nézni, hogy az értékek egymáshoz képest hogyan változnak.

Most én is elkezdem mérni, félek sokszor elfelejtem majd. Az első 2 évben minden nap hőmérőztem, nehéz volt leszokni róla. De már elég sok idő eltelt, kiváncsi vagyok most milyen a görbém. Amúgy ma 36,5-öt mértem.



 
 


Gondolom most mar sokkal jobb a fogad :)

En voltam ujabb Mell UHn , kontroll, feleves. Minden rendben. Megcsinaltak a hasit is, nagyon rendes volt a dokineni, azt mondta semmit nem lat, minden rendben odabent:) igaz a myomaim megvannak :( de nem latott cisztakat meg ilyeneket sem.


Holnap megyek nodokihoz, kivancsi vagyok most mit mond majd.
Jaj es ugy megorultem mert volt egy kis eggwhite, ami remelem jo jel.

Ami meg a homerozest illeti, nem tudom mi lehet, egyik nap 36,8 aztan 36,6. .ilyen meg sose volt.. pedig ugyanugy merem, most a digitalissal, mint eddig..
Ilyen hosszu ideig en meg soha nem homeroztem :)



van egy 13mm es tuszom! Hurra :)
Mas semmi erdekes


Szia!
A fogammal elvagyok, hétfőn újra áttömte, holnap megyek végleges fedőtömésre. Szerintem nem az igazi, de majd meglátjuk.
Nagyon jó, örülök hogy van tüsződ. A miómáknak kevésbé.

Én a hőmérőzést igyekszem nem elfelejteni, páromnak is szóltam, hogy reggelenként szóljon rám. Az enyém stagnál 36,3-on.
 
 


Milyen lett a fedotomes? jobb mar?
Homerozes megy?

En mertem, penteken leeseett elegge, szombaton felment 0,5 fokot, majd ma ismet magasabb, vagyis ma 37,1
kivancsi vagyok holnap milyen lesz..


Szia!

Érdekes, hogyan ugrál a hőd. Biztos hogy jó a hőmérőd?? Ugyanabban az időben méred?
Az enyém viszonylag stagnál, még csak a 10. napon vagyok. Az enyémen érezni, ha nem alszom jól, 1-2 tizeddel feljjebbmegy. Hétvégén amúgy is később kelek. 1-2 alkalommal elfelejtettem, de 36,3-4 körül van mindig.

A fedőtömés jó, bár még így is érezem, olykor beleszúr, sajog, aztán elmúlik. A doki mondta, közel van a gyökér a csontomhoz, ezt érezhetem, de már ott semmi rossznak nem szabad lennie. Főleg egy antibiotikumos kúra után, és 2x is áttömte.
 
 


Nem tudom, hogy jo e, de gondolom ez most az ovu miatt van. Legalabbis beadtam egy fals 36,9 et holnapra, es igy pentekre tette az ovumat az FF, amikor leesett a hom.
Meglatjuk en mar a 14. napon vagyok ez pedig a 12. en tortent ,az en eloeletemmel ez meg is felelne. Hat a magas szint  az lehet a rosszulalvastol is? mert akkor tuti attol van . ugyanis mar tobb mint 1 hete nem alszom rendesen a munkahelyi dolgok miatt. Most epp azert merthogy vmit elrontottam es sztem kirugnak miatta, csak jobb lenne mar tullenni rajta.. Ez nyomaszt egy kisse.

Ja igen, egy idoben merem, de ugye hetvegen en is egy oraval tovabb alszom :) de eddig is igy volt..

remelem megjavul a fogad, mert sztem ez nem normalis h. meg erzed.. nekem is vagy gyokerkezelt fogam de egyik sem ilyen..



Lányok, akiknek volt már embrió vizsgálata és válogatása, az megírná a nevét a vizsgálatnak és hogy mennyibe is kerül? Egy ismerősömnek a harmadik lombik nem sikerült most. Először ikrei voltak, majd mind a két baba fejlődése megállt. Nagyon szomorú és nem tudja hogyan tovább.



 
 


nekem ilyen nem volt, de nem ez a PGD? van itt egy ilyen forum is, abban lehet tudnak valaszolni a kerdesre, marmint ha az eljaras a PGD :)

Notrete, lassan mentek mar :) Remelem minden jol alakul! :)
Majd azert ird meg mi volt!



Sziasztok!

Vicky, sajnos én sem tudok ebben segíteni.

Reginand, igen, lassan megyünk. Viszont most eléggé el vagyok keseredve, vagy lehet inkább ideges vagyok, mert a 20. ciklusnapon vagyok, és még mindig nem ment fel a hőm 36,3 volt ma is, bár tegnap 36,4, de még az is elég alacsony. leeht most sincs peteérésem? Férjem azt mondta, hogy az óraátállítás miatt is lehet, hiszen 1 órával korábban kelünk... de nemt udom, szerintem azért éreznem kéne. Még nyáktermelésem is alig van.
Nem tudom, a doki nem néz hülyének ha ezt elmondom neki? Azért nem mindegy a kezelés szempontjából, feleslegesen nem akarok több tízezret költeni hogy stimuláljanak és nem sikerül egy tüszőt sem előteremteni.
 
 


Notrete,

ez tenyleg nem hangik jol :( de evi 1-2 ovu nelkuli honap belefer :) mondom en a foparas :) Amugy meg ugyis csinalnak hormonkepet megint, es ha esetleg lenne vmi gond, ugyis helyrehozzak, ez miatt ne aggodj! Minden rendben lesz!
Es igen, mondd el a dokinak, sztem nem fog hulyenek nezni, majd levonja a konzekvenciat es elmondja hogy mi a helyzet :)

Ami a homet illeti nekem is furcsa ill furcsa volt :S DPO 10 : leesett, elegge 0,3 at, meg is ijedtem hgy ilyen hamar megjon, de mara visszakuszott:D


Annyit szerettem volna meg h csinaltak uj vvt, mertek a tsht es nagyon jo :)mar csak 1,38 :) :)
:D
Miert van az h. Minden honapban remenykedem? Nem tudom feladni ezt a bena remenykedest, tunetfigymelest...


Notrete, mizu? Mi volt, sok vizsgalat kell?mikor kezdetek?


Sziasztok, sztetek mitol magas a hom meg mindig?mensi meg nincs.. a teszt persze negativ:( pedig megigertem h nincs tobb nega de most inkabb ijedt vagyok mint csalodott...lehet lenyeltem a homerot?4 napja 37.. se fel se le.. ugye nem lehet h vege? Egesz jol alakult a honao amugy a gorben latszik az ovu.. lehet nem is volt ovu? Ma a 15. Napon vagyok, 14 re szokott alt jonni, de volt mar 15 is igaz akkor volt egy kis pecseteles elotte nap...


Ervenytelen a fenti.. megint jol at vagott a testem...


Szia reginand! még nem voltam dokinál, jövő héten megyek. A fogam megint beindult, érzékeny lett hidegre-melegre nagyon durván, valamint nyomásra is. Voltam fogászaton, a tömött meletti fognál talált egy nem tömött csatornát, ami az érzékenységet okozhatta, de nem tudja végig betömni a gyökeret, mert kanyarodik :( így ha nem lesz semmi baj, akkor szuper, ha nem, akkor ki tudja mi lesz. Azóta a mai napon bedurrant a nyirokcsomóm a fülem alatt, és továbbra is érzékeny a fogam/fogaim... lehet így sem lett jó valami. Jövő héten oda is visszamegyek. Fájdalom és gyulladáscsökkentőt szedek. Annyira nem jó a hangulatom.
A jó dolog, hogy felújítjuk az új lakásunkat, már vagy fél éve folyamatosan, úgy néz ki, jövő hétvégére készen leszünk, már a parkettás lakkozza, és a vizes ember is jön, hogy behelyezze a wc-t, mosdót, csapokat. Szupi lesz! Már várom!

Hát, Reginand, sajnálom. együttérzek veled. De tudod, mindig van egy új nap.

 
 


Notrete. Sajnalom ezt a fogas dolgot, erre erzekeby vagyok. Nekem sok gond van volt veluk.. Teljesen arra emlekszem h . 4.e...
Ami meg engem illet: azits sem jitt meg meg barna sincs de mar nem akartam ujat irni ide:-) egy barnas szalat lattam ara hotem h jon a folyt. De semmi. Gorcsok sincsenek de ezt betudom a tornanak.. Neha nyilal a petefeszek v neh nem tudom... Felek mi bajom kehet...bar ma 37rol leeset36,9 re. Meglatjuk..

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: