Új privát üzeneted érkezett!

Jah bocsi nem válaszoltam! Én már táppénzen vagyok 7 hetes terhesség óta. Tudok pihenni csak az a baj, hogy nem vagyok az az egy helyben megülő tipus, de akkor muszáj leszek...

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok!

@mano86
:Köszi az infókat.Most még biztos jobb áron be lehet szerezni a nadrágokat,mert vége a szezonnak.Én nem járok Pesten,max átutazóban és ritkán,de lehet hogy egyszer majd céltudatosan ellátogatok oda.Főleg ha már muszáj lesz :D

Úgy örülök ennek a melegnek!Remélem nem visel meg senkit nagyon! :)Nem lesz könnyű menet nyáron babát hordani,de szerencsére a harmadik szakaszra már talán nem lesznek olyan melegek! :)Mindenkinek kitartást,egészséget és szép napot kívánok! :)

 
 


tessvivi: én is meglepődtem ezen, hogy tiszta parázás az egész kismamaság (bár azért gondolom embere válogatja). Én is úgy képzeltem, hogy ha összejön, onnantól már csak béke és boldogság, meg minden várandós könyv is ezt sugallta! Szerintem tök átverés, hogy túlidealizálják ezt az időszakot. Mert azért persze van nagy boldogság is, én is érzem, de mellette sok-sok-sok para... És gondolom ez folytatódik majd, ha megszületik a kicsi :)
csillagtancos: én is görcsölök 3 napja. Szerinted lehet, hogy az időjáráshoz is köze van. Te erre szeded a magnéziumot? Nekem a dokim csak azt mondta, ha fáj, szedjek no-spát, de azért önszorgalomból reggelente beveszek egy magnéziumot is. Lehet hogy az kevés?


Kép
joti
Pécs
 
 
 

 
 

Joti: Nospát??? Én eddig mindenhol azt ovlastam róla, hogy kinyithatja a méhszájat,... A dokim is azt mondta, hogy ilyeneket ne. Látod, én ettől is megőrülök, hogy ez ezt mondja, ez meg ezt. én a magnézum citricit szedem 3 vagy 4x1-et... de volt, hogy 5től múlt el, mert a nap végén duplázni kellett... 
A méhszájam zárt.
Nekem az első terhességem koraszüléssel végződött, szerencsére nem túl későivel 36+2-vel. De ott egy héttel a szülés előtt volt csak görcs, utólag azt mondom, jóslók, és zárt méhszájjal kezdtem neki a szülésnek (elfolyt a magzatvíz). Szóval van, hogy nincs köze a kettőnek egymáshoz, van meg, hogy hamarabb nyithatják a méhszájat, de ezt senki nem tudja. A 2. babóval olyan huszonvalahányadig héttől görcsöltem, de ott is zárt voltam, ameddig kellett. Most gyakorlatilag az elejétől. és elvileg ez OK, de amikor annyira rossz, én esténként sírok, hogy el fogok vetélni???? Ilyenkor mindig kell 1-2 olyan nap, amikor nem nagyon csinálok semmit, sokat fekszem, és akkor jobb lesz.

én is ki vagyok borulva attól, hogy mindig van valami. Tényleg mindig vannak új tünetek, én már rutinos lennnénk, és mégis itt parázok. Egyszerűen már azt sem akarom elhinni, hogy egyszer minden rendben lesz, és nem megyünk a NIC-re, hanem mi is, mnit a legtöbb normális anya-baba, 3 nap után szépen,rendben hazamehetünk, minden okés, semmit nem talál ki a kórházas gyerekorvos banya... De már valamelyik nap odáig eljutottam, hogy inkább megint NIC, csak megmaradjon...

Bocsánat a negatív hangvételért, egyébként ez az egész csodálatos dolog, és a 20. hét körül biztos már mindenkinek minden jó lesz! Legyünk optimisták 

Tessvivi: hát extrém sporttot ne tervezz! Mindent csak lightosan, ilyenkor azt is mondják, hogy ne nagyon emelj. De csak nem kell egész nap feküdni?? Remélem, nem lesz semmi gond!

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Megjött a kismamanacim, amit facebook-csoportból vettem 1500+postáért, szuper!! tökéletesen passzol! A csoprot linkje, én Hajnalka Vinnai-Bokortól vettem.
https://www.facebook.com/groups/309838919112017/
Kismama Ruha Börze a neve, zárt csoport.

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Igen nekem is ebbol van mar elegem, hogy az egyik ezt a masik doki azt mondja. Most, hogy sajna meg huvelygombam is van mondanom sem kell, hogy 3 orvosbol 3 kulonbozo kupot es kremet mond. Kezdek megorulni...!
Lehet tenyleg mar csak hagynom kellene, hogy tortenjenek a dolgok maguktol es lehet eddig tul sokat figyelgettem magam. Na meg nem is beszelve arrol mindig mindent ki lehet forgatni es okoskodni rajta.
En elkezdtem a mai napon a magnesii citritet szedni, ezt egy orvos baratnom ajanlotta es azonnal fel is irattam vele 5 dobozzal. Azert jo, mert o is most szult es neki ez segitett. A 18 hetetol 2000 volt a mehszaj neki is. Mondta, hogy neha egy levellel is bevett egy nap.
Szeretnem ha mar november lenne es a szuloagyon a karomban foghatom a mi kis csodankat, aki gyonyoru es egeszseges :)

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Csatlakozom: én is utálom az ellentmondó infókat, mert teljesen összezavarják az amúgy is aggódó kismamákat! Most mondjátok meg: a dokim elvileg elismert, tapasztalt, sógornőm nála szült 2 gyereket, és ő azt mondta 3x1 no-spát vegyek be naponta. Na, ezt én is sokallom, úgyhogy eddig akkor vettem be egyet, ha már eléggé fájt.
csillagtancos: a Mg a görcsöt is enyhíti? mert olyat is hallottam, hogy csak a keményedést, az meg nekem szerintem nincs, vagy hát nem tudom milyen :)
Nekem még mindig nem sok látszik a pocakomon, kicsit el vagyok keseredve emiatt :( Szerintetek lehet, hogy a magasságommal függ össze (185 cm)?
tessvivi: nekem is volt most hüvelygombám, az a hülye viszketős fajta, én Pimafucin kúpot kaptam rá. te végül mit használtál? és elmúlt?
Jó meleg lesz ma csajok, készüljetek föl! Itt tanácstalankodok a szekrényem előtt, hogy mit vegyek föl a munkába... Szép napot mindenkinek :)

Kép
joti
Pécs
 
 
 


@csillagtancos:


dejó köszi csillagtancos! :) (én be is léptem, hátha találok vmit)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


12 UH pipa, sajna a nemét nem mutatta, de amúgy cukika volt és minden rendben volt vele :-)

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


@bruck:


Dejó Zsófi! Én meg már várom a 18. hetit :)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


Szép napot mindenkinek!

Végre előbújt a napocska A fiaimmal szinte egész nap a szabadban vagyunk. A lakás még nem melegedett át, szinte hideg van

Fruska
Én minden IVF-esre felnézek! Hatalmas lelkierő kell azt a procedúrát végigcsinálni és többször felállni a sikertelenségek után is!
Kisfiad nagyon aranyos lehetett
Nálunk a nagyobbik kisfiam talán felfogja, hogy lesz egy újabb gyerek a családban, a kicsim még kicsi ehhez...

Vivi
Előzőleg 3000 volt a méhszájad? UH-val nem nézett rá esetleg a doktor a belső méhszáj területére?
Nekem a második terhességemnél volt szinte végig 2100-ás a méhszáj index. Aztán a 40. héten lett meg a kisfiam... 
Most is valahol itt tarthatok. Nekem nem nagyon szokta a doktor nézni. (igaz, én a doktorhoz járást sem viszem túlzásba, 4-6 hetente elég)

Aggódás
Ha az ember olyan, akkor mindig találhat valami okot. És ez nem szűnik meg a baba megszületésével
Nálunk most éppen a fognövesztés a divat és az ezzel járó összes nyűg. Ráadásul, próbálnám a szopiról leszoktatni a kicsimet és az sem megy zökkenőmentesen 

Deiss
Én tartok a késő őszi nagypocakosságtól! Nekem a tavaszi-nyári terhességek bejöttek. Novemberre már valószínű, hogy kabát is kell... Most egy rövid időszak miatt vegyek majd nagyobb kabátot, amit utána biztosan nem fogok hordani???? 3-4 hetes időtartamra beszerezni meleg holmikat??? Nagyon tudok fázni

Ellentmondó információk
Én csak egy doktorhoz vagyok hajlandó elmenni. Védőnő meg túl sokat nem foglalkozik velem, leginkább csak adminisztrálja a dolgokat a nála levő kartonba
Legtöbbször egyébként is az utcán találkozom vele




Kép
Kép
Kép
 


Freyka!
Sajnos nem tudom, mert szerintem nem neztek. Visszanezegettem az eddigi leleteket es semmi ilyesmirol nincs szo. Annyit tudok, hogy anyukam engem 2000-el hordott ki a 40. Hetig es mar inditani kellett neki a szulest, tesomat pedig 2100-al hordta ki es szinten inditottak a szuleset. Es mindezek az ertekek mar mind a kettonknel 16 hetesen kiderult. Lehet akkor tenyleg alkati kerdes is lehet. Erdekes ez

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok Lányok!

Facebookon létrehoztam egy zárt csoportot a 2014. novemberi babák névvel, itt a bejegyzéseket külsősök nem láthatják!

Ha van kedvetek csatlakozzatok, az nem olyan bonyolult, mint ezt a topicot zárttá tenni...:-)

Szép napot Nektek!
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


Én csatlakoznék Orsi, de nem találom a csoportot. :) Kiírnád a linket ide? köszi

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Szerintem tegyük ezt zárttá, én pl nem vagyok fenn a facebookon. Csak írni kell a moderátornak és megoldja.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Sziasztok!

Látom, mennek a parák szépen. Én ma voltam végül vérvételen, szerencsére elsőre megtalálták a vénám, nem úgy, mint első alkalommal, hogy mindkét karomat szurkálták, és csak harmadjára sikerült levenni a mintát.  Most felkészültebben mentem, ahogy leültem, már mutattam is, hol vették legutóbb :P

Az ellentmondásos információzás egyébként mindenféle orvosnál, orvosi kérdésnél megvan, csak itt mi jobban izgulunk a babók miatt, azért rosszabb. Tegnap pont a fogorvosom húzta fel magát, mert múlt héten lejárt a TB-m, hétfőn kaptam papírt, hogy önkormányzattól egy évig jogosult vagyok rá, elvileg folyamatosnak kellett volna így lennie, tegnap mégis piros volt még a kártyám. :D És mindig ki tudnak találni valamit, közben pedig a kismamák ne stresszeljenek... 

Ahogy visszaolvasgattalak titeket, a görcsölés meg Mg témával, lehet, hogy nekem is jobban rá kellene feküdnöm, az előbb guggolásból felállva olyat begörcsöltem jobb oldalt, mint Mensi elején, jó fél percig szerintem eltartott, mire elmúlt. Aztán rá két percre megint belém nyillalt. Az jutott eszembe még, hogy nem-e babót éreztem meg, és csak "félreértelmeztem", de szerintem így első terhesen még korai lenne. Bár néha meg mintha 'hascsikarós' érzésem lenne nagyon enyhén... Egyre jobban rábukok erre a témára, nagyon várjom, hogy milyen érzés lesz. 

Mindenkinek kitartást ebben a melegben, pihenjetek sokat, ha tehetitek :)

picibaba.hu vonalzó
sziza
Hódmezővásárhely
 
 


Lányok!

Lehet itt is simán csinálni zárt topikot... a facebook szerintem nem olyan jó annak, aki nem ül egész nap a net előtt, nehézkesebb a visszaolvasás, mint pl. itt...
De ahogy a többség dönt

Kép
Kép
Kép
 


Magnézium görcsre is jó. Nekem legalábbis. De másnak is 

FB zárt szerintem sem jó, mert a hozzászólások egy idő után összekeverednek. Nekünk is volt anno a lányaimmal, amikor a babanet vagy anyatanya nem működött, de én pl már nem néztem, mert nem tudtam követni. Ha a babanetet nem akarjátok, szerintem az anyatanya is nagyon jó! Van sok jó funkció, meg vicces szmájlik :-) Meg pl be tudod jelölni az utolsó olvasott hsz-t, amit én itt még nem találtam meg, szerintem itt nincs ilyen gomb. És akkor rögtön oda ugrik, nem kell görgetni.
De gondolom itt is lehet egy új Zárt-at indítani, ide meg kiírni, hogy oda költöztünk, aki akar, jelentkezzen.

Bruck: az a fő, hogy minden rendben! Majd megmutatja magát a kis huncut! 

Kép

Kép

Kép
 
 
 


@tessvivi:


https://www.facebook.com/groups/666601180085 535/

Nyílttá tettem a csoportot, így már talán meglesz, aztán, majd zárjuk, ha mindenki csatlakozott, aki szeretne...

A FB pont annak jó, aki nem ül egész nap a gép előtt, mert mobilról is pikk-pakk fent vagy, persze csak ha regisztrálva vagy a FB-on:-)
Nekem a babanet elérése mobilról nem megy zökkenőmentesen..:-)
2 helyen fórumoztam eddig, gondoltam ide is kiírom...a másik helyen nagyobb FB funok vannak...-)
Szép napot!

b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


Orsi
Nem jó a link!
Én mobilról se nagyon szoktam netezni napközben.

Most szégyeljük magunkat, mert nen vagyunk FB-fanok????

Kép
Kép
Kép
 


Csináltam zárt topikot... aki szeretne ott tag lenni, bejelentkezés után a JELENTKEZÉS gombra kattintva tud jelentkezni. (jó egy mondat lett ez)

A jelentkezőket fel tudom majd venni....

Kép
Kép
Kép
 


:)

Kép
Kép
Kép
 


Jelentkeztem.

Kép
mano86
Budapest
 
 


Orsi! Csatlakoztam a facebookon. Jo a link amit orsi kuldott csak amikor rakattintasz siman ird a link vegere, hogy 535, mert nem tette az egesz linket elerhetove. Akkor ugy jo lesz ;) nekem sikerult megtalalni.
En is belinkelem ide hatha jol irja ki es akkor nem kell a veget beirni. https://www.facebook.com/groups/666601180085535/
Amugy nekem is konnyebben elerheto a facebook.

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Akkor, ha jól látom, máris két részre oszlunk. Gratulálok a megegyezéshez!!!
Esetleg szavazhattunk volna róla, hogy hova menjünk...

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Ha jól látom, a fb- csoporton nem is a babanetesek vannak?? Vagy csak nekem ismeretlenek a felhasználó nevek? Lehet, mert (még) sokan vagyunk.
Megkeresem inkább freyka csopiját is

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Sziasztok!

Nem kell senkinek sem szégyenkezni, mert nem FB fun...szépen kifordítottad...te tudod....-)

Nem kell 2 részre szakadni, én így is, mint ahogyan mások is 2 fórumot is olvasok, ez csak egy lehetőség annak, akinek hasonlóan, mint nekem macerás mobilról elérnie a babanetet vagy az NLC-t..nincs ebben semmi rossz...
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


Na most akkor híva erdemes csatlakozni???!!!!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Na remélem sikerült csatlakozni facen :)))

noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Mi is novemberre várjuk a babát. Majd visszaolvasok, hogy kik is vagytok MÁr van két fiam, november végére vagyok kiírva.
Manna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


húú, ez jó régi vonalzó, Zsigi azóta 5 éves, a második (Gergő) júniusban töltötte a 2-őt. Hogyan is kell törölni vagy megváltoztatni a vonalzót, már nagyon régen nem jártam erre...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Ja, most olvasom, hogy zártak akartok lenni. És facebook. Akkor asszem én nem is leszek sokáig itt... Ez jó... Utálom a zártat is -anno is amiatt esett szét egy jó kis 2009-es csapat, a facebookot meg ki nem állhatom...
Ha esetleg valaki marad, én szívesen beszélgetnék inkább itt és így...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Madaran
Gyere a zárt topikba. Nem vagyunk sokan, de jó kis csapat jött össze. Leginkább az arckönyvön beszélgetnek a novemberi kismamák

Kép Kép
 


@madaran:


Szia!Én se nagyon járok facebookra,bár tag vagyok,cska néha olvasom,mert rengetegen vannak ott és mindig fonalat vesztek,meg nem is nagyon szeretem én sem,de a zárt csoport nem rossz és senki sem lett eddig sem kizárva onnan,aki jelentkezett!:)Nekem is harmadik babaám érkezik és én is november végére várom.Neked eddig hogy telt a babavárás?A vonalzódat szerintem ott tudod módosítani,ahol készítetted,ill. itt az aláírás részből kell a hivatkozást törölni és úgy tudod eltüntetni.
 
 


Sziasztok Lanyok,

itt valami nagyon furi tortent ... mar a 12. oldalon jartunk, es nekem csak a 7-ig mutatja a kommenteket....


Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek Boldog Babavárást, könnyű szülést kívánok!

Egy picit zavarnálak titeket.
Az én kislányom 10.14-én lesz 6 hónapos, így a már kinőtt babarucijait folyamatosan el szeretném adni.
Esetleg lenne érdeklődő közületek?
Nem agyon használt ruhákról van szó, gyönyörűek! Főként lányos rucik, de van pár unisex darab is. Mellékeltem egy kis ízelítőt. :) (body-k 200Ft-tól, rugik 500Ft-tól, kocsikabát 800Ft-tól, stb.)

Ha igen, kérlek jelezzétek.

Köszönöm. 

Üdv: Emi
email4
Budapest
 
 


Drága Kismamák!! Becsatlakozok én is hozzátok! :)
Most vagyok a 35. hétben, november 29-re vagyok kiírva. Az Uzsokiba fogok szülni. Első babánk lesz. Sokat vártunk rá... 3.5 évet,azt hittük hogy lombik lesz belőe,de amikor már kezdtünk beletörődni a dologba,akkor egyszercsak hooopsz..Pozitív lett a teszt :)) Aprilis 4-én csinéltam a tesztet és április 9-én ment volna a párom mintaadásra (persze így végül nem ment). Hetekig, hónapokig...nem hittem el... talán még most sem, hogy egy hónap múlva a kisbabámat foghatom a kezembe.
Eddig a terhességem maga a TÖKÉLETESSÉG! semmi rosszullét,semmi gyengeség,még most is dolgozok, pörögök. Azért már jön a lábfájás,néha a hátfájás, de hála az égnek semmi nagyobb panasz nincsen :)
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: