Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Van valakinek egy bevált fül-or-gégész ismeröse? Sajnos rendszeres a gyerekeknél az arcüreggyulladás, és akihez korábban jártunk már nem praktizál.
Sürgös lenne!

Köszi: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Dr. Mertz Katalin, I. Gyermekklinika, Bókay J. u. 53. Tel.: 3343-186, 2642 vagy 2726 mellék
NAGYON lelkiismeretes!
Maminti
maminti (maminti)
 


Köszi Maminti! KépKépKép

Ti jártok, vagy jártatok hozzá? Egyszerûen felhívjuk és bejelentkezünk? Bocs a sok kérdezösködésért.

Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 

 
 

Norcsi!!

Egyszerûen felhívod és bejelentkezel!
Nem járunk hozzá, onnan ismerem, hogy altatok neki - aneszteziológus vagyok a klinikán -. Szóval ismerem szakmailag és emberileg is. De ha baj van a lányaimmal, hozzá viszem. (Szerencsére szökõévenként...)
Ha bármiben tudok segíteni : mamintii@freemail.hu
(nem akarom a babanetet "reklámként" használni. Ha gondolod írj!!)
maminti (maminti)
 


Köszi Maminti!

Emilcím megvan, majd szeretnék néhány dolgot megkérdezni.

Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Azt szeretném megkérdezni, hogy valamelyikötõknek volt-e a gyermekének a hallásával baj?

Lányom 3 és fél éves. Egy hete állandóan visszakérdez. Elvittük hallásvizsgálatra, ahol kiderült, hogy enyhén és közepesen hall rosszul. Igy áll a leleten...!

Hétfõn kell visszamenni a fülészetre, de én addig bedilizek.

Zsófi
Zsófi
 


Zsófi!

Nem lehet, hogy az orrmandulája nagyobbodott meg, és amiatt van? Nagyobbik lányomnál állandó probléma az orrmandula-megnagyobbodás, és a taknyosságon kívül ez is egy jele, hogy idõszakosan nem jól hall, visszakérdez õ is.
Emiatt is indítottam ezt a topicot és keresek jó fül-orr-gégészt.

Kérdezz rá erre is, mint lehetõségre, szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Csatlakozom Norcsihoz: a nagyobb orrmandula elzárja a azt a járatot, ami a középfület összeköti a garattal. Ekkor a dobüreg nem tud szellõzni (ha nyelsz, pici pattanást hallasz a füledben, akkor szellõzik - nyílik), felszívódik belõle a levegõ, a dobhártya behúzódik és megfeszül és már nem tud úgy rezegni, ahogyan a jó halláshoz kellene.
Zsófi, nyugi.A 3 évesek hallásromlásának ez szokott lenni az oka!
maminti
maminti (maminti)
 


Zsófi!

Nekünk úgy 5 és fél évesen volt olyan körünk, hogy észrevettük, hogy nem hall jól a fiam. Ha halkan szóltunk hozzá, és nem nézett felénk meg se hallotta, ha figyelt volna és akkor halkan, akkor meg visszakérdezett. Korábban neki semmi ilyen nem volt. Akkor konkrétan nem is volt extrán taknyos vagy ilyesmi, de télvíz ideje volt, volt körülötte párszor az. Megkérdeztük a háziorvost, megnézte, megállapította, hogy konkrétan épp teljesen okénak látja, nincs fülgyulladása. Ugyanakkor az volt a véleménye, hogy hurutos eredetû, azzal függ össze. Valami érösszehúzó hatású szájon át adandó cseppet kaptunk mindösszesen. Pár napig adtam, aztán abbahagytam, mert nem igazán értettem minek, és nem láttam, hogy használna. Aztán ahogy jött a dolog, úgy el is múlt, meg se tudnám mondani pontosan mikor, mindenesetre néhány héttel késõbb már biztos nem volt, mert szépen el is felejtettük a dolgot. Reméljük, hogy nálatok is csak ilyesmi van.
Ildi

Ildi
 
 


Ildi !!

Azért adhatott érösszehúzó hatású orrcseppet, mert az lelohasztja a fülkürt bejárata körüli nyálkahártya duzzanatot és visszáll a szellõzés. Enyhébb esetekben, amikor a duzzanat csak átmeneti, jól beválik és megelõzhet középfül gyulladást. Ha meg mégenyhébb, akkor múlik magától is.
A nagyobb baj akkor szokott lenni, ha a sok begyulladástól már meg is nõ az orrmandula és folyamatosan lezár. Akkor kell a mûtét, elõbb semmiképpen sem!
Klassz, hogy megúsztátok!!!
maminti
maminti (maminti)
 


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Igazából nem volt most náthás a gyerek, de ebben az idõben volt, hogy folyt az orra.

A dobhártyája befelé szûkûlõ.

Hétfõn már többet tudok. Addig is köszi!

Nagyon aggódtam, mert eddig nem volt vele semmi baj.

Zsófia
Zsófia
 


Sziasztok!

A barátõmnek a kisfiának fel kell szúrni a fülét. A Madarászban a Horváth Zsuzsa fõorvost ismeri. Hallott róla valaki? Ismeritek esetleg?

Köszi
Bea
Bea
 


Szia, Zsófi !!

Na, mi volt??????
Maminti
maminti (maminti)
 


Szia Marminti!

Köszi a kérdésedet. Beteg lett a dokinõ. Még jó, hogy telefonáltunk...

Szerdán megyünk. Beszámolok majd!

Még egyszer köszi, hogy gondoltál ránk!

Zsófi
Zsófi
 


Klassz! A füle fáj? Én is a kórházban szoktam benyalni a bacikat és szállítom haza....
De már nem izgulsz annyira, igaz?
maminti
maminti (maminti)
 


Marminti!

Egyáltalán nem fáj a füle!

És már én sem izgulok annyira! Hála Nektek!

Szia

Zsófi
ZSófi
 


Szia Marminti!

Azt mondta a doktornõ, hogy ki kell venni az orrmanduláit, fel kell szúrni a fülét.
A füle sohasem fájt! Most sem érzékeny egyáltalán! A mandulái állítólag nagyobbak a kelleténél. Rögtön meg akarták csinálni a mûtétet. Én még nem egyeztem bele!

Elviszem több helyre. Az általad ajánlott doktornõhöz is. Ha többen mondják, hogy ki kell venni, akkor elhiszem.
Állítólag meg vannak nagyobbodva az orrmandulái. Szóba sem került semmiféle csepp, enyhébb módszer...

Most a homeopátián is gondolkodom!
Zsófia
 


Zsofi!

A Mandulamutet topicban leirtam a mi sztorinkat, keresd meg, ha gondolod. A kisfiam 3,5 eves, mint a te leanykad. A mutet 4 honapja volt, elotte azt gondoltam, ez egy tragedia lesz, uristen, kiveszik a mandulait... Aztan kiderult, hogy egyaltalan nem az, raadasul nalatok csak orrmandularol van szo, az egynapos korhazi tartozkodas es gyors felepules. Gondolj arra, milyen lesz, ha nem kerdez mindig vissza Kép

Persze abszolut egyetertek azzal is, hogy tobb orvost megkerdezel, a homeopata is jo otlet. Viszont ha mutet lesz, ne izgulj, csak jobb lehet minden.

Udv, Faline
 
 


Szia Norcsi, van egy nagyon jó homeopátiás fül-orr-gégész is, dr. Gelléri Júlia. Zúglóban az Ida utcában rendel, ha jól tudom.
Sára
Sára
 


Szia Sára!

Rég hallottam felõletek! Köszi az információt, de egyenlõre most el kezdtünk járni a Maminti által ajánlott doktornõhöz. Sajnos az orrmandulamûtétet most már nem ússzuk meg, de utána lehet hogy felkeressük az általad javasolt fül-orr-gégészt. Én ugyanis továbbra is bízom a homeopátiában!KépKépKép
Nekünk számtalan esetben segített!

Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Szia Norcsi!

Nálatok is elkerülhetetlen a mandulamûtét? Mikor lesz?

Sára! Nem tudsz telefonszámot véletlenül?

Sziasztok

Zsófi
Zsófia
 


Szia Zsófi!
Most nem tudok, de majd utána nézek, addig esetleg a tudakozóban megkérdezheted, mert az az Ida utcai, az egy normál állami gyerekrendelõ, illetve, ha a keres-kínál topcban megkeresed a Magyar Homeo. egyesület számát õk is meg tudják mondani, mert rajta van a listán. Ha van idõd írd meg mire jutottál, mi egyébként nem voltunk még nála, csak a barátnõmék.
Sára
Sára
 


Szia Zsófi!

Sajnos az orrmandulamûtét biztos hogy elkerülhetetlen!Kép
Viszont állítólag nagyon hamar kiheveri a gyerek, a mûtét után pár órával a saját lábán már haza is mehet!KépKépKép

Elöreláthatólag január 8-án lesz, ha nem jön közbe semmi!
Drukkoljatok hogy minden simán menjen! Utána beszámolok a tapasztalatokról!

Szia, és jó készülödést így karácsony elõtt: Norcsi. Kép
norcsi (norcsi)
 


Szia Norcsi!

Drukkolunk nektek! Tényleg haza is mehettek az orrmandula mûtét után pár órával? Nekünk azt mondták, hogy bent kell tölteni egy éjszakát.

Ird meg, mert nagyon fontos lenne tudnom. Az itt ajánlott doktornõ csinálja?

Szia
Zsófi
Zsófia
 


Szia zsófi!

Igen õ fogja csinálni. Elözö nap ambulánsan megcsinálják a szükséges vizsgálatokat kb. 8-tól délig, azután hazamehetünk. Utána másnap reggel 8-ra kell bent lenni (éhgyomorral) és megcsinálják a mûtétet. Néhány óra megfigyelés után már délután hazamehetünk, a doktornõ szerint saját lábon, különösebb nagyobb fájdalom nélkül. KépKépKép
Úgyhogy egy éjszakát sem kell bent tölteni! Kép

Szia: Norcsi. (bövebben majd a mûtét után tudok róla írni)
norcsi (norcsi)
 


Sziasztok!

Az én kislányomnak a fent ajánlott Mertz doktornõ vette ki a manduláját a héten. Tényleg nagyon lelkiismeretes.

Köszi Maminti az ajánlást! Sajnálom, hogy nem ismerhettelek meg személyesen is.

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!Zsófi, túl vagyunk a mûtéten!KépKépKép

Már régen jártam erre, de akkor leírom ide is a pozitív tapasztalataimat.
Végülis mi is túlestünk az orrmandula-mûtéten Mertz doktornõ és Maminti segítségével. Nagyon köszönünk mindent, mert tényleg már megérett a dolog az Annánál, utólag meg méginkább ezt gondolom. Most már nincs a hallás-csökkenés (ami korábban jellemezte a lányomat), már korántsem olyan mértékben taknyos, meg az orrlégzése is teljesen más mint elõtte. Korábban már csak nyitott szájjal, a száján keresztül vett levegõt rendszerint.
Akkor most a mûtétrõl csak nagy vonalakban.
Elõtte való nap ambulánsan néhány óra leforgása alatt elvégezték a kötelezõ vizsgálatokat. Másnap reggel éhgyomorra kellett mennünk, és meg is csinálták a mûtétet nagyon gyorsan. Mikor kihozták a gyerekeket, még egy kis idõnek kellett eltelnie amíg teljesen fel nem ébredtek. Néhány órával a mûtét után, délután pedig már haza is mehettünk. Semmi különösebb fájdalomról a lányom nem panaszkodott, a torkát fájlalta kicsit (azt az intubációs csõ miatt)utána még néhány napig. Egyszóval én nagyon örülök hogy most már túl vagyunk rajta, és hogy ilyen gyorsan és flottul sikerült minden. Külön köszönet mégegyszer Mamintinek és persze Mertz doktornõnek, mert mindketten nagyon lelkiismeretesek és nagyon rendesek voltak. Köszi Maminti!KépKépKép

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Lányok!

Mit tudtok azzal kapcsolatban, hogy az orrmandula mûtét után visszanõ? Egyre több ilyen esetrõl hallok, ami engem elbizonytalanít. Viszont nem olvastam még nagyon utána, gondolom ti már megtettétek.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

Kérdezd Mamintit!KépKépKép De ha mélyaltatásban veszik ki, akkor nem nõ vissza! Igaz Niki?
Legalábbis remélem!
Nálunk már a kisebbik lányom is kérdezgeti, hogy az õ orrmanduláját mikor veszik majd ki? Remélem semmikor!KépKépKép

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Bár nem vagyok fül-orr gégész, de ott is "lábatlankodom": akkor nõ vissza, ha nem vették ki tökéletesen. Ez pedig akkor fordul elõ gyakrabban, ha felületes altatásban, "bódításban" végzik, ez viszont manapság egyre kevesebb helyen fordul elõ. Hivatalosan, (szakma szabálya szerint)tilos máshogyan csinálni, de vannak olyan helyek és kórházak, ahol valami miatt - orvos létszám, mûtéti szám,"rizikós" altatás - nem vállaják, nem csinálják. Persze elõfordulhat az operatõr tapasztalatlansága miatt is, hogy bennt marad egy kis szövet.
Aztán meg elõfordul a legjobb helyeken is, nincs mindenre fekete - fehér magyarázat !!
Sziasztok, Maminti
maminti (maminti)
 


Üdv. mindenkinek!

Szerintem manapság az orrmandula mûtétnek nagyon kevés az olyan kockázata, hogy az visszanõ. 2-4 éves korban úgy hallottam esetenként elõfordul, de igen ritka. Manapság az altatás során a gyerek nem érez semmit, a mûtét után van 1-2 napig nyelési fájdalma. Kislányomat kicsit féltettem a mûtéttõl, hiszem még csak öt éves. Féltettem azért, mert eszembe jutott az én mandulamûtétem, amely kb. 10 éves koromban helyi érzéstelenítésben történt. Borzasztó fájdalmas volt, arról nem is beszélve, hogy orromon-számon ömlött a vér. Nem csodálom, ha régen sok kicsi elhúzta a fejét és a védekezés, visítozás miatt nem sikerült teljes egészében eltávolítani a manduláit, ami visszanövéshez vezetett. A mai altatásban szerintem senkinek sem kell félteni gyermekét, semmi fájdalmat nem érez a gyerek, és sok betegségtõl lehet megóvni a gyereket.
Névtelen
 


Nevtelen

Ezt azoknak a mamaknak is mond el akiknek mandula mutet altatasa kozben orok komaba eset gyerekuk es meghalt.

En ismerek ilyen csaladot.

most inkabb nevtelen
Névtelen
 


most inkabb nevtelen!

Minden beavatkozásnak, gyógyszernek, oltásnak, annak is, hogy csak kimész az utcára van veszélye. Nagyon nehéz megmagyarázni, miért pont én, te vagy õ.

A probléma ezekkel az esetekkel az, hogy ilyenkor mindenki, felelõsõk nem felelõsök a homokba dugják a fejüket. Nincs lelki segítség, a család tönremegy a perekben, mindenki susmákol. De ez még nem von le annak a jelentõségébõl, hogy ma már sok sok gyereken lehet segíteni.
Ezekbõl az esetekbõl tanulnunk kéne, az adott családnak pedig mindennemû segítséget megadni a tragédia feldolgozáshoz.

Judit
Judit
 


Judit

Tokeletesen egyet ertek veled, mindennek van veszelye. De hagy legyek tisztaba veszely lehetosegevel. Ne mondja nekem senki milyen jo egy mandula mutet mert altatnak es nem erzek semmit, csak csupan nem ebredek fel belole. En ha gyerekemnek muszaly volna kivenni mandulajat nem engednem altatasba csinalni. En felek. Nekem 5 evesen altatas nelkul csinaltak. Semmi rossz emlekem nincs rola mar.
Mandula mutet meg ahany orvos annyi velemeny csak azt kell eldonteni kinek hiszel.
En annak aki azt mondta nem letszukseglet gyerekem mutete.
Azota sincs mandulajaval baja. Ezekutan orulok hogy megse mutettem meg ot.

most inkabb nevtelen
Névtelen
 


Igen, nem árt, ha az ember tisztában van a veszélyekkel, de általában nincs tisztában (ahány orvos annyi vélemény, ember legyen a talpán, aki kiigazodik köztük, elég ha a szülés alatti fájdalomcsillapítás témát nézzük).
Nem biztos, hogy szerencsés volt ezzel kapcsolatban írnom, mert nem sokat tudok a mandulakivételrõl, azt hiszem engem sem altattak. Lehet, hogy ez tényleg nem egy szükséges, életmentõ valami, fõleg altatásban.
Altatás mindig veszélyes. Elavult gépek, alulfizetett személyzet.
És ebben talán igazad lehet, biztonságosabb nem altatásban csinálni.
Az én gyerekemet már altatták, de nem volt gond. Az ember azt hiszi rutin dolog, aztán hall egy olyan történetet, amit írtál, és ráébred, szerencséje volt.
Judit
 


Sziasztok!
Altatóorvos vagyik, aki hetente egyszer gégészeti osztályon, gyerekeket altat mandulamûtétekhez.
Borzasztó, ha egy ilyen targédia történik egy családban. Ugyanúgy feldolgozhatatlan, mint bármelyik más értelmetlen halál, baleset, betegség.
Az sem indok - bár igaz -, amit Judit ír: alulfizetett személyzet, elavult gépek. Azért nem indok, mert ha bármi baj van a felszereléssel és ezt elõre tudom, akkor nem vállalható felelõsséggel a beavatkozás. Utólag a sebész sem mondhatja, hogy ja, rossz volt a mûszer.
Ha van rá mód és lehetõség, akkor a mûtét elõtt mi is szoktunk beszélni a szülõkkel, gyerekekkel. Ott kiderül, hogy van-e és milyen rossz tapasztalat, félelem van bennük. Elmondjuk, mi hogy zajlik, mit miért csinálunk.
Ez a beszélgetés - bár az esetleges szövõdményeket és mellékhatásokat is megbeszéljük -, nem azért van, hogy azt mondjuk, hogy "nem fog érezni semmit, csak legfekjebb nem ébred fel." A betegtájékoztatásnak nem az a célja, hogy elriassza, megfélemlítse a beteget és ha nem történik meg a baj, akkor meg milyen ügyesek voltunk.
Nem tudom, hol történt ez a szörnyû targédia, milyen körülmények között és miért. Látatlanban pedig senkit nem védek meg.
Pontosan azért szüntették meg az altatás nélküli mandulamûtéteket, mert a gégészeti és aneszteziológiai szövõdmények olyan nagyon magasak voltak.
Ha az én lányomnak kellene kivenni a manduláját én mindenképpen altatásban tenném.
Mivel ez a munkám, oldalakat tudnék összeírni róla, de gyõzködni és ráerõszakolni a véleményemet valakire nem szabad.
Maminti
maminti (maminti)
 


Sziasztok!

Az említett tragédiákat úgy két- két és fél évvel ezelõtt a TV2 részletesen bemutatta, az okokra már nem emlékszem csak a következményekre. És akkor én is nagyon megrémültem, mert akkor már igencsak benne voltunk az orrmandula-problémában. Akkor volt a nagylányom 3 év körüli (és pont ilyen korú gyerekek haltak meg az altatás után). Szerintem engem nagymértékben visszatartott ez a tudat attól hogy egyáltalán mérlegeljem a lányomnál az orrmandula-mûtétet mint lehetõséget. Mereven elzárkóztam a mûtétnek még a gondolatától is. De volt egy pont, amit elértünk, és az orrmandula már nagyon sok betegség okozója volt, ezért mindenképpen megérett a kivételre. Ekkor nyitottam ezt a topicot. És nagyon nagy szerencsémre Maminti válaszolt, és összehozott a korábbiakban említett fül-orr-gégésszel. És akkor már nem az volt a kérdés hogy ki, hanem hogy mikor vegye ki az orrmandulát. És mivel Mamintiban is bíztam, és volt olyan kedves és elvállalta az Annus altatását, már mindjárt másképp néztem a mûtét elé. És szerencsére sikerült hála Mamintinak és a fülésznek. Köszi. KépKépKépA mûtéttel kapcsolatos tapasztalataimat a korábbiakban valahol már leírtam.
Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok! Azt szeretném megtudni hogy ismeri-e valaki Dr.Somi Ildikó fül-orr gégészt elérhetőség,tapasztalat????Köszi Vera
Kelemenné Vera
 


sziasztok

valaki tudna tampontot adni abban hogy mennyi penzt szoktak adni a full orr gegesznek egy orr mandula mutethez. mutet elott allunk es nagyon tanacstalanok vagyunk. szeretnenk ha minden a legnagyobb rendben menne es ezert szeretnenk osztonozni a resztvevoket. koszonettel egy aggodo apa
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron