Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, kicsit sűrű napok voltak. Hanna szombaton belázasodott, jaj nagyon rossz volt, de szerencsére estére lement neki. Szegény olyan kis bágyadt volt egész nap. De szerencsére szépen szopizott, úgyhogy délutánra már annyira nem aggódtunk. Tegnap megkapták a két hós oltást, hát kora estére lett nagy sírás-rívás, Samu csak cicin nyugodott meg, Hanna ott se, ő végül a hordozókendőben aludt el hüppögve. Éjjel nagyon kis bújósak voltak, kb. óránként akartak szopizni, nem ettek, inkább komfortszopi és hozzámbújás volt, nagyon cukik voltak. Mára kiheverték szerencsére. 
Egyre többet vagyok velük egyedül, általában tök jól elvagyunk. Most már kezd gyógyulni a mellem is, úgyhogy néha már kifejezetten élvezem a szoptatást. Most pár napja csak fekve szoptatom őket, mert így fájt kevésbé, és így még jobban össze tudunk bújni. Közben már tervezzük a nyarat a férjemmel, jó lesz majd, ha tudunk menni mindenfelé. 
Én is meggyógyultam szerencsére, mert a torokfájás+nátha kombó nem tett túl jót a közérzetemnek. Néha a társaság hiánya tör rám, de én a gyerekek nélkül nem nagyon tudok meg nem is akarok elmenni itthonról, mert igény szerint szopiznak, és a kezdeti szopis nehézségek miatt mi egyáltalán nem használunk cumit és cumisüveget, szóval még az apjuk se tudná őket megetetni. Pohárból meg azért olyan mennyiséget nem tudnak meginni. Én inkább arra szoktam vágyni, hogy néha vki eljöjjön hozzánk, vagy együtt a gyerekekkel lemenjünk sétálni, de eléggé kikoptak a régi barátok. Nem tudom, hogy aki szintén első két babás, mi a tapasztalat. Nálunk kb csak a gyerekes ismerősök, barátok maradtak, a többiek nem. Néha én szoktam őket hívni, hogy jöjjenek, mondják is, hogy szupi, meg látják fészbukon hogy milyen cukik és jönnek, de aztán sose jönnek. Ezt egy kicsit még nehezen viselem, nem nagyon tudom még magamban hova rakni. Persze tudom, hogy ez egy tök hirtelen megváltozott élethelyzet, és nehéz ez így. Csak emiatt néha elég magányosnak érzem magam, mert ugye azért két gyerekkel kicsit bonyolultabb mozogni, mint eggyel. Na most jól kipanaszkodtam magam :) De ettől máris jobb lett :)
 


Sziasztok!

Sajnálom Majorranna, hogy betegek voltatok, ez tényleg szörnyű időszak...
Nekem is sokszor a felnőtt társaság hiányzik...
Akkor neked nem könnyű, hogy nem tudsz elszakadni a gyerekektől... Nyugtasson a gondolat, hogy iszonyat gyorsan telik az idő... lassan csak beáll a napi 5-6x étkezés.. Nálunk már 6x esznek (CSAK) :)) Én ezt tuti nem tudnám megcsinálni, megbolondulnék, ha nem mehetnék... :)
Éjjel amúgy hány óránként ébrednek enni? Én azt vettem észre, hogy maguknak tolják ki... Tegnap már Adélkám is fél 5 után ébredt... Pedig ő sokáig mindig fél4-kor megéhezett...
Hogy megy az egyszerre etetés? Nálatok nincs még levegő nyelés? Én már napközben, mikor egyedül kellene szoptatnom, akkor is fejek, mert a tejleadó reflexem nem vmi gyerekbarát... mint a tus...:S

Akik cumisüveget is használnak, azoknál van, hogy egyszerre kapják a kaját? Eddig még csak külön külön próbáltam, de néha nagyon sírnak... lehet nem ártana egyszerre próbálkoznom..

A barátok közül, csak a "nem annyira jó" barátok nem érdeklődnek, vagy nem jönnek... Amúgy a barátnőim mind nagyon várják már mikor jöhetnek... (influenza aután) Velük amúgy is minden hónapban talizom... Még a szülés előtt 2 héttel is összejöttünk (fene gondolta, hogy megszülök olyan hamar...) mondjuk feküdtem...
katyus777
Budapest
 
 


Jah és egy jó hír.. a fürdés utáni öltöztetésnél már vagy 2x előfordult, hogy nem sírtak a lányok :))) Haladunk...

Az idősebb babáknál kinél mikor alakult ki, hogy egymással elvannak a gyerekek? Gagyognak, beszélnek egymáshoz?
Beszéltem 2 anyukával, az egyiknél 5 hó, másiknál 1,5 év :) Kíváncsi lennék mi az átlagos.. :))
Nálunk szabály szerűen sírnak, ha közel rakjuk a fejüket egymáshoz. Biztos félnek, hogy megint megrugdossa a másik őket :DDDDD

A férjem most kezd belejönni az apa szerepbe... most látom rajta, hogy oda és vissza van egy-egy mosolytól-...ölelgeti, puszilgatja őket, nem tud velük betelni... Mi lesz még, ha majd mondják neki, hogy apa szeretlek :DD

Többiek hogy vagytok? Meséljetek!!
katyus777
Budapest
 
 

 
 

Reni, hogy vagytok??
Majoranna, örülünk, hogy meggyógyultatok! Szerencse, hogy Hanna még betegen is szopizott, ez biztosan sokat segített. A barátaitokat sajnálom. Nekünk nem volt ilyen élményünk szerencsére az első babánk születésekor, inkább én magam lettem kissé befelé forduló
Katyus, gratulálok a két nemordítós öltöztetéshez. Nálunk még mindig visítanak akkor sajna. Hát igen, az aoukák tudnak bizony olvadozni...Nálunk is igen nagy a szerelem a babákkal, főként Bori varázsolja el apukáját, elvégre Ő kislány, neki ez a dolga az apjával
A társaság nekem is hiányzik, imádom azokat az alkalmakat, mikor vendégek jönnek, vagy mi meheteünk valahová. Igény szerint szoptatok én is, de másfél/két óránál hamarább nem igénylik, hogy mellre tegyem őket. Így nálunk beválik, ha este 8-as szopi után "eltűnök" másfél órára, mire felébrednek, itthon vagyok. Ja, és csak a tőlünk 5 percre levő teaházba megyünk,biztos, ami biztos. Cucli/cumi nálunk sincs, nem tudom elképzelni se, hogy lehet őket cumiból egyszerre etetni. Úgy próbálnám talán, hogy velem szembe ültetném őket a hordozóba, és akkor szimultán ennének...nem tudom.
Levegőnyelés: ez szörnyűűűű. Vagy levegőt nyelnek, vagy félrenyelnek az elején, hol egyik, hol másik fuldoklik. Szerintem én ijedek meg jobban, mert ők vidáman folytatják a szopit. 
Csodás az idő, ma terveztem egy jó nagy sétát a nagyfiúkkal és a babákkal. Szép napot mindenkinek!



 
 


Sziasztok!
Látom mindenki elfoglalt.
Hogy vagytok?
Nálunk a lányok elmúltak 4 hósak, és már fogják szépen a dolgokat, a odaadom nekik. Egyre ügyesebbek... A szurit most elég rosszul visleték, hőemelkedés :S

Szép hetet!!
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok

Bocsi igen egy kicsit eltűntem

Emi szerencsésen meggyógyult nagyon szépen felszívódott neki ez a góc ami maradt :-)

Járunk Dévény-tornára és már látom a fejlődést , szépen lassan elkezdett fordulni először hasról hátra majd hátról hasra , foga még nincs , hozzátáplálást nem akarja elfogadni , így ő csak tápit kap

Laura pörög-forog ezerrel , kúszik hátra felé és már 4 foga van , a cumisüvegből is egyedül eszik, nagyon szépen eszik kanállal , mindent elfogad

Sajnos betegeskedünk , torokgyuszi ( fiam-nagylányom ) , köhögés-taknyosság ( fiam-nagylányom-Laura ) és most elért bennünket egy hányás-hasmenés vírus (nagylányom kezdte majd a fiam majd én majd Laura és végül a férjem /aki állítása szerint ő bele fog ebbe halni/ pffff na mindegy , szerencsére Emike megúszta , leginkább Laurát sajnálom /nem mintha a nagyokat nem sajnálnám/ de na mégis csak hát Laura még kicsi , szegény annyira köhög , hogy majd megfullad /de amúgy meg nem piros a torka , tiszta a tüdeje , egy nagyon picit taknyos/ és szegénykém amikor hányt utána sírtam vele együtt annyira rossz volt látni :-( , de szerencsére jobban van csak a köhögésnem akar elmúlni de az a fiamnál se meg a nagylányomnál se

Amint lesz időm visszaolvasok , remélem mindenki jól van

Végre sikerült vennem /vagyis csütörtökön veszem meg/ egy egymás melleti babakocsit , amivel tudunk majd menni kirándulgatni busszal vagy hévezni , mert az egymás melletivel könnyebb úgy közlekedni mint a "vonattal" :-) Igaz hogy nem olyat amit szerettem volna , de ez is nagyon klassz




és egy-két kép

renianya
Szentendre
 
 


Mi is voltunk múlt héten a 105- ossel a varosligetben, nagyon jó volt... Azután hétvégén a férjemmel kocsival is, ahol kilyukadt a babakocsi kereke :$ még jó, hogy nem egyedül voltam...
Reni, nálunk is Adelka megfazott... Nincs olyan rossz kedve, csak rekedt és dugul az orra. Szörnyű érzés!
3- 4 napja kapnak almát, nagyon tetszett nekik, hála...
Mű így állunk:
katyus777
Budapest
 
 


katyus777
Budapest
 
 


Reni! Nem semmi, de szép csaladotok van!! A párkapcsolatozok hogy bírja a kiképzést? :)
katyus777
Budapest
 
 


Hu lányok, milyen szépek vagytok!:) ez a betegeskedés tenyleg szörnyű lehet. Szerencsere mi eddig megúsztuk annyival h Hannának volt egyszer hőemelkedése, es olyan kis bágyadt volt egesz ejjel meg nap, de én mar ettol is sírtam. Pénteken megyunk a Deveny alapitvanyhoz, kivancsi vagyok h mit mondanak, kell e majd őket hordani. Egyebkent szerintem nagyon szepen fejlődnek, hason tartják a fejüket, sokat nezegetnek, nagyon sokat mosolyognak, Hanna imád sikongatni, Samu halkabban ad hangokat es mindketten nagyon kis mosolygosak. Néha olyan mintha mar engem megismernenek. Nagyon édik:) tiszta kis hurkasak lettek, meg mindig csak szopiznak. Samu mar tobb mint 6 kg, Hanna 5600 korul van. Egyre turelmesebbek egymással.
Vegre itt a tavasz is, az én eletkedvem is visszajött, lett kocsink ugyhogy egyre tobbet tudunk kimozdulni. Mar csak nekem kene magam rávenni h vezessek... Eddig meg nem sikerült. Raadasul az sem kedvez a helyzetnek h Budán lakunk es itt rohadt sok emelkedő van es nekem pont az emelkedőn való elindulás a mumusom...
A babakocsi problemat vhogy nekunk is mé kell majd oldanunk... Sajnos amit kolcsonkaptunk, az tömegközlekedés szempontjából nem a legoptimalisabb. Ja meg most h nem jar a 4-6-os, meg nehezebb, igy bosszankodom néha h milyen bonyi az élet. Férjem kendőbe nem akarja őket kötni, de vegre találtunk olyannhordozos megoldast ami neki is jo, csak ahhoz meg egy kicsit noniuk kell. Szerintem kb nyárra lesz majd jo. Új babakocsit majd csak akkor akarunk venni ha mar tudnak ülni mert most mar folisleges ilyen tobb funkciosat venni. Gondolom egy dupla sportkocsival könnyebben tudok majd veluk egyedul is közlekedni.
Orulok h mindenki jol van!:)
 



Sziasztok


Hogy vagytok?


Mi sajnos betegeskedünk megint , jöhetne az a jó idő már , és remélhetőleg vége lenne a betegeskedéseknek.


Kezdte sajnos Laura asztmás hörghurut gyulladással, láza is volt 2 napig, plusz taknyos is volt, aztán nagylányom , neki is csúnya hörghurut gyulladása van , neki közel volt a tüdőgyulladáshoz, és Emike is beteg , taknyos, csúnya asztmás hörghurut gyulladása van , nyújtott , nehézkes légzése , és pluszban fellángolt a durva ekcémája , mert sajnos nagyon az , főleg mind a két lába , és a fellángolás eredménye a már 1 hete tartó csalánkiütések az egész testen , ami 8 hétig tart míg remélhetőleg rendbejön teljesen . Kaptunk krémeket azzal kell kennem a testét.

renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

De kár, hogy így elmaradozunk a beszélgetésekkel... :(

Most töltöttük 21-én az 5 hónapot.

Hú, Reni...Meggyógyultatok?  Nekünk is volt egy 4 hetes betegeskedés... A 4 hónapos szuri és a fogzás legyengítette őket, és bekaptunk (én is) vmi vírust... Még a mai napig is köhögök reggelente. Majd mikor jobban lettek, anyósom beállított náthásan(nem tudom amúgy tőle kapták-e, de meglehet), és megint betegek lettek... Gondolhatjátok mit éreztem... haza is küldtem. :S  Kb 4 hétig másból sem álltam csak orrfújás. :S Én is 4-5 napig voltam lázas... Durva hónap volt, de még azt mondom viszonylag jól viselték... :S Rászoktak, hogy olyan 2-kor is felébrednek, és olyan 5-6 körül... A héten kezdtek visszaszokni, hogy talán csak 1x ébrednek reggel7-ig....Fél9-től. Amúgy lehet a fogzás miatt is , hogy sűrűbben kelnek. Volt vkinek ilyen tapasztalata?
Ez csak azért necces, mert én fél évig terveztem szoptatni, és akkor az éjszakák hogy fognak kinézni? Ilyenkor tápszert kell nekik csinálni? Ti (aki tápszert ad) hogy csináljátok? Vagy 2 körül egy kis tea?

Amúgy érdekes, mert még nem nagyon forognak. Adél talán 3x fordult hasról hátra, Emi még semmi. Mondjuk imádják a pienő széket, amiből kilátnak rendesen, csak így nem mozognak eleget.
Szépen fognak és rötyögnek, ha bohóckodok velük... Sokkal könnyebb velük sztem, mint pár hónapja...

Majorranna!Kispocc!  Hogy bírjátok a szopit? Megy még egyszerre? Én már csak max az esti szopinál rakom fel őket egyszerre, de csak akkor ha már vmelyik alszik... zavarják egymást és nem is férnek el :) Inkább egymás után nyomják... Napközben pedig fejek 1x, mert nem szopiznak rendesen. Mindig máshová figyelnek...és ez nem cumisüveg, hogy tudjam vinni a fejük után :D

Olyan nagyok. 7,5 kg-osak és olyan szép hosszu babák (nem tudom pontosan hány cmek).
Még nem nagyon kommunikálnak egymással, csak nézegetik egymást néha.... Egyszer egyszer mosolyognak, vagy mondanak vmit a másiknak... Lassan remélem rájönnek, hogy milyen kivételes jó helyzetben vannak, hogy lehet dumcsizni és játszani a másikkal..:))

Többiek hogy vagytok?
Meséljetek! Mi vár ránk?! :))


katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!
Tok jo hogy irtal, Katyus, legalabb neha halljunk mar egymasrol:) csuda szepek a lanyok! Remelem most mar mindenki meggyogyul! En epp azon izgulok h holnap megyunk deveny tornara es most hallottam h vki lehet h ott kapta el a baranyhimlot. Ott azert eleg sok gyerek megfordul nap mint nap ugyh siman lehet. Asszem most nem hianyozna ket kis potyi :)
Egyebkent jol vagyunk, sokat vagyok veluk egyedul ami eleg faraszto de hat ez van. Az egesz napom egy nonstop szorakoztatas, enekles, versikek, hulyeskedes. Ha lefoglal oket, egy hangjuk sincs. Hason mondjuk elvannak mar eleg hosszan, olyankor szoktam enni, mosni , pakolni stb. Fozni meg mindig nem fozok, megmondtam a ferjemnek h o egyen bent a munkahelyen en meg elvagyok azzal amit anyukam hoz neha, 3 napig eszem vagy ha hetvegen osszeutunk vmi egyszerut. Viszont meg mindig iszonyu sok csokit eszem, de kozben meg fogyoo, ez is rohej, mondjuk tuti h a tejtermeles plusz rohangalas, emelgetes. Hanna olyan 6500, Samu 6700 korul van. Meg mindig gyurjuk a szopit, en nagyon megszerettem pedig meg csak az egyik mellem gyogyult be kb majdnem, a masik meg mindig nem. De mar jobb sokkal, a deveny torna sokat segitett.
Vegre kitapasztaltam azt is h hogyan tudok veluk egyedul kozlekedni, Samu szokott a hatamon lenni, Hanna meg babakocsiban, majd fogom oket cserelgetni csak Samu hosszabb es jobban tartja a fejet igy ebbe a hordozoba ot tudom beletenni.
Pont ma negy honaposak :)
Ami nagyon meglepett h Samu kb egy honapja hatrol hasra fordult , azota egyfolytaban forog, tok cuki. Hanna meg nem, o nem is probalkozik meg de hat boven raer. Ejjel tok valtoto h hanyszor kelnek, altalaban Hanna kevesebbszer, csak 1-2x, Samu van h az egesz ejjelt vegigszopizza es ahogy kiesik a szajabol keresi, de hat majdcsak valtozik ez is. Igazabol nem esik nehezemre mert kozben azert alszom. Persze nehez neha oramkent is akar ebredni. Most ugy vagyok vele h szopizzanak amig akarnak, majd meglatjuk. En mar nem tervezek semmit, rajottem a negy honap alatt h ikrekkel ugyse nagyon lehet tervezni:)
Irjatok, jo h azert neha irunk!
 


Sziasztok

Katyus cukik a csajok nagyon :-)
Tegnap volt a csajok keresztelője, szupi volt minden , azt leszámítva , hogy én a közepe felé rosszul lettem és ki kellett mennem , erre kb. 3 perc múlva utánam jött a pap , férjem , csajok meg a keresztszülők , hogy anyuka nem maradhat le a kersztelésről és ott előttem öntötte le őket szenteltvízzel
Sajnos utána se lettem jobban , valami nyavajás vírus jött ki rajtam még ma se vagyok jól , a torkom is be van gyulladva , tegnap 39.7 ma 38.5 volt a lázam , közben a fejem is szétmegy
Csajok cukik , még mindig járunk Dévény tornára , de már forognak rendesen , próbálnak felülni , négykézlábra mennek és kúsznak
Laura mindig Emire akar rámászni, amit Emi néha tűr , néha nem , éjszakákat átalusszák
napközben 2x-3x alszanak (rövid időket) , a főziket csak úgy eszik meg ha turmixolok bele almát is , anélkül nem eszik meg

Többiek?
Sajnálom , hogy nem nagyon megy a csoport  , és facebook-on se sokan vannak fent , pedig jó lenne tudni mindenkiről :-)


renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok! Elnézést a zavarásért. Marikó és egyben Tapsi Mama vagyok. Szeretném felajánlani Nektek tudásomat és termékeimet, amit a mellékelt linken nézhettek át: http://www.meska.hu/Shop/index/4997 Egyedi igény szerint is készítek baba szobába textilből ágyneműt, fejvédőt, játék tárolót, zsebes- és pelenka tárolót, szalagos-matatós fejlesztő textil játékot, egyedi baba takarót -pihe-puha wellsoftból, babád nevével is. Patchwork rátéttel is. Baba kocsiba 100% pamut betétet - nedv szívó, nyáron izzadás ellen, ovis méretű szettekeket és takarókat is készítek. Pelenkázó táskát, Szépséges, választható gyerekmintás design textilekból, a Te elképzelésed, ötleteid alapján is. Kérlek tegyétek ki ezt a pár sort. Elérhetőségem: t.mariko@freemail.hu. Jó egészséget és vidám baba várást kívánok Nektek! :) Köszönöm szépen! Marikó Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is Baglyos - fiús és lányos is

Jardina
 
 


Sziasztok! Tavaly nyártól olvasom a topicot,akkor derült ki,hogy ikreket várok. Aztán sosem vettem a bátorságot,hogy írjak,na majd most (persze amikor a babók engedik),azóta karácsony előtt megszülettek a gyönyörű kislányaink és néha bizony jó lenne több ikres anyukával tapasztalatot cserélni (1kórházi barátnő van). Röviden a történetünk 4 hónap próbálkozás után spontán ikreink fogantak meg a legnagyobb meglepetésünkre,a terhességem nagyon klassz volt,az elején volt egy két émelygés és ennyi...aztan a 34.héten az nst jósló fájásokat mutatott,amiből nem éreztem semmit. Ettől függetlenül sz orvosom befektetett a kórházba,hogy tuti pihenjek...azt mondta,ha betöltöm a 36.hetet hazamehetek. Ez pont hetvégére esett igy azt beszeltük,hogy dec.22én (hétfő)enged haza karácsonyozni...vasárnap hsjnalban elment a nyákdugó,de se fájás se tágulás,készültünk,hogy megyek haza karácsonyozni,hétfő hajnalban elindult a magzatvíz folyás,jöttek a fájások is gyönyörűen,majd 5 óra vajúdás után császár lett,mert nem jól illeszkedtek be a csajok, A baba fejjel medencében volt,de az arca a hasam felé volt így hátrafelé volt billenve a fejecskéje, B baba pedig teljesen keresztben feküdt...egészségesen,36+3napra megszülettek a kis tündérek, A baba 2600gramm 53cm, B baba 2300gramm 50cm. Azóta 5,5 hónapos tünemények, fordulnak hatról hasra,gőgicsélnek,mosolyognak,beszélgetnek egymással,megfogják egymás kezét,van már 2-2 foguk es 7,5kg korul mozog a súlyuk.
Ennyit a törtémetünkről,remélem nem gond ha becsatlakoznék,néha jól jönne egy kis eszmecsere,mert azért feladják a leckét néha...szép nspot nektek.
 
 


Bea! Reni Majorranna! Úgy látom ennyien maradtunk...
Faceebookon hol tudunk csatlakozni hozzátok?Hátha ott gyakrabban írnánk... Én is szívesen beszélgetnék még veletek, bár ahogy telik az idő egyre magától érhetődőbb minden. Az elején volt nagyon nehéz mit mikor miért kell csinálni... Persze adódnak még kérdések is. ;)

Üdv,
Kata
katyus777
Budapest
 
 


Szió, €n nem vagyok facebookon,azért is gondoltam a topicra...igen most,hogy közeledünd a 6.hónaphoz,rutinná vált sokminden,de nálunk most nagyon porondon van a nyűgösség,fogzás,nem szeretik ezt a kánikulát ilyenek...elég nyűgösek napközben ,sokszor nem tudom mivel lefoglalni őket...amióta átfordultak hasra állandóan úgy szeretnek lenni,de ha elfáradnak még mem tudnak visszafordulni es jön a hiszti...nálatok a fogzás,nyűgösködés kezelése hogy megy...vannak tippek? :-D
 
 


Sziasztok

Bea üdv köztünk :-) Örülök , hogy jöttél :-)
Szép méretekkel születtek a csajok
Mi a nevük?
Hol szültél?
Hol laktok?
Hogy viselted a császárt?
Van tejed?
Segítség?
Bármit mesélhetsz amit szeretnél megosztani még :-)
És ha gondolod egy fotót megoszthatsz a picikről :-)

Katyus engem megtalálsz facebook-on Bencsátné Szigetvári Renáta és van egy nagyon jó ikres csoport neve: Ikres Anyukák csoportja


Nálunk most felcserélődtek a szerepek , most Laura az aki a nyugalom szigete , a kiságyban is nagyon sokáig eljátszik bármivel szóval tök jól elvan , Emike meg szó szerint menekülne mindenhonnan , állandóan feszkózik
Utolsó írásom óta mind a ketten szépen ülnek már , Emike már mászik négykézláb mindenhova , próbálkozik a felállással , ami még nagyon nehéz neki , Laura még csak a kúszásnál tart , Eminek van 5 foga , Launak 7 foga
Napközben 2x alszanak , délelőtt 10 óra körül van egy alvás aztán délután van még egy 3-4 óra fele , este 9kor már alszanak és reggel 6- fél 7 körül kelnek
Napközben sokan vannak a szőnyegen Laura mindig megy Emi után , tépik egymást , harapják egymást , átmásznak egymáson , de tündériek , mi nagyon jól átvészeltük eddig a fogzást , remélem nem is lesz gond a továbbiakban sem
Én amikor látom , hogy nagyon nyűgösek akkor lerakom őket aludni , mind a ketten be a kiságyba (ha otthon vagyunk , ha épp úton akkor a babakocsiban alszanak) cumi a szájba , kis takarójukkal betakarom őket , Emi pikk-pakk elalszik , Launak viszont rázni kell a popóját egy kicsit ,ilyenkor leülök melé a földre és a kezemmel rázom a kispopóját :-)
Főtt ételeket csak almával együtt hajlandóak megenni

Viszont mi hétfőn elutazunk szombaton jövünk haza , telón csak olvasni tudlak titeket , valamiért nem enged hozzászólni 

Szép hetet nektek :-)


renianya
Szentendre
 
 


Vajon mi lehet Kispocc-al? ptimcsivel? majorkával? Isa80-al?
Nagyon eltűntek :-( Sajnálom
A többiekről tudok a fb-on keresztül


Amúgy nyugodtan jöhet több 2015-ös ikres kismama is :-)
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!
Jo hogy beneztem, mennyi hozzaszolas:) Reni, nagyon cukik vagytok!:) mi is jol vagyunk, mindjart fel evesek lesznek, nagyon durva... Pedig most szulettek:) 7,5 kg korul vannak, Hanna behozta Samut:) Samu iszonyu mozgekony, mar maszik, almaban is ezt gyakorolja. Kis Hannus meg kis kenyelmes, o csak hasal es kuszik, de neha lusti, akkor nem kuszik hanem a leteritett pledet huzza magahoz h elerje a kiszemelt jatekot. Meg nem fordult meg, de a devenyes szerint meg raer es Samu az aki nagyon durvan fejlodik. Sikerult oket csak szoptatnom, ugyhogy meg mindig csak szopiznak, elkezdtek mar erdeklodni a mi kajaink utan de ha elejuk tettuk, nem kellett meg nekik. En nem banom mert szoptatni egyszerubb:)
Udv Bea! Jo h itt vagy! :)
 


Nem tudjátok véletlen, hogy meddig kapunk most gyest és gyedet?  Most jött meg a papír, hogy 2 évre kaptam. Nem 3 ez véletlen?

Le a kalappal Majorranna, hogy még mindig szoptatsz. Én már 1 hónapja befejeztem és akkora kő esett le a szívemről. Nekem őszintén szólva jobb így... mondjuk a csajok már majdnem mindent esznek. Gyümölcsöt, zöldségek, csirke, pulyka húst. Jóformán napközben már ezen élnek :)
Már a szexuális életünk is a régi, ami a legjobban hiányzott... :)

A csajok rohamosan fejlődnek. Már mindketten másznak, ülnek (még nem stabilan) és felállnak a kanapé (és minden) mellett. Iszonyat cukik, de sajnos ilyenkor jó nagyokat tudnak esni... vigyáznom kell fokozottan. Eminek már a második foga jön, Adélnak még nincs...

Bea! A fogzás és a mozgásfejlődés nekünk is megkeseríti az életünket most... Sokszor ecsetelem nekik a fogukat és maszírozom elalvás előtt... Néha alszanak szépen és csak 1 x ébrednek, néha 2 x... Ilyenkor rendszerint tápszert kapnak... De már olyan szép nagyok, nem hiszem, hogy enniük kellene éjjel. Szerintetek hogyan szoktassam le őket az éjszakai ébredésről, evésről?

Reni! Nálunk is cserélődnek a szerepek folyamatosan... Mikor az egyik erőszakosabb, mikor a másik...

Már volt olyan 2 hete, hogy barátnős, ottalvós estét tartottunk... Nagyon jól bírták.. Nem hisztiztek értem. :) Viszont másnap kitörő örömmel vártak. :)

Jól vagytok?
katyus777
Budapest
 
 


de jó , hogy olyan sokáig tudtátok a babákat szoptatni , én is úgy akartam őket sokáig szoptatni , de sajnos nem úgy történt

gyed-ről nem tudok nyilatkozni , azt nemkapok , de a gyes-t azt tudom , hogy addig kapjuk amíg az ikrek nem mennek suliba


etetőszék : nekünk baby design etetőszékünk van , nagyon jó , 3 pozícióban lehet állítani a magasságot meg a dőlés szöget is

de jó az ikeas antilop etetőszék is

nálunk Emike vasárnap volt 1 hete , hogy felállt , azóta feláll mindenhol , lépegetés még nem megy , Laura még a mászásnál tart

ohh , barátnős este , de jó neked , irigyellek , jó hogy vannak barátnőid , sajnos nekem egy sincs , pedig úgy hiányzik , valakivel beszélgetni

Hogy bírjátok , ezt a meleget?
Jaj mi nagyon nehezen , sajnos tetőtérben is lakunk ahol még melegebb van , csajokat nagyon megviseli , nyűgösebbek is , többször lefürdetjük őket napközben , de Laura teste így is tele van piros kiütésekkel , vagy a melegtől vagy most hallottam , hogy a 3 napos láz után is kijöhet , de ez is benne van a pakliban , mert ez a 3 napos láz Laurát utolérte , 38 felett volt a láza , de jól van mostmár
a meleget leszámítva ,szerencsére éjszaka még mindig jól alszanak

hétfőn voltunk a 10 hónapos státuszon Laura 8700 gr , 73 cm, Emília 9000 gr , 70 cm
renianya
Szentendre
 
 


ilyen az etetőszékünk
renianya
Szentendre
 
 


katyus neked a tesóid ikrek?
a képek alapján nagyon hasonlítanak egymásra
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Gondoltam felnézek ide. Nagyon sajnálom, hogy így eltűntem... de annyi dolog van, és ugye Én még mindig fejek, de csak fél órákat, az meg nem elég, hogy ide írjak. :D Szóval időm az semmi. Ha irogatok, akkor is csak az ikres facebook csoportba, ezt Reni tudja is. :) 
Vissza olvasom a napokban amiről lemaradtam és igyekszem csatlakozni. :D

Puszi Mindenkinek!

Addig is dobok egy-két képet. :)
demtimi
Szarvas
 
 


demtimi
Szarvas
 
 


sajnálom , hogy így eltűnt mindenki
persze megértem , hogy van elég dolog az ikrekkel , pluszban ahol vannak még tesók , de néha jó lenne tudni azokról akik nincsenek fent facebbok-on
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok! 6 hetes vagyok, a petezsák 18 mm, benne egy 5 mm-es dobogó szívű embrió. Mellette egy 9 mmes petezsák, szikhólyaggal. Lehet még a másodikból valami??
8 napja csak egy 8 mmes petezsák látszódott stikhólyag és embrió nélkül. :-)

kati76
Sződ
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron