Új privát üzeneted érkezett!

De mindegy is, mert születik amikor születik.
Amikor úgy érzi h jön. Nekem mindegy, csak ne tartson 3 napig... :D
 


@annacska15:
Így van :-D
 
 


Csak azért kérdeztem, mert kíváncsi voltam mennyivel előtte készítettétek össze a kórházas csomagot. Én még csak a jövőhéten vagy azután tervezem, szept. 20-ra vagyok kiírva.
 

 
 

Ha van egy kis időtök le tudnátok írni, hogy mit pakoltatok bele? Köszi előre is!
 


Ajj, lányok, nektek van hangulatingadozasotok? Vagy nem is tudom mi fene volt ez... Elkezdtem zokogni egy reklàmon... Azt nem bírom abbahagyni.... A kislányom meg nem tudja mibajom... :(
 


@cherrybomb:
Ha ma nem is, de holnap küldöm ;-)

Eredetileg a jövő héten terveztem az összekészítést, de rámjött a pakolhatnék és nem bírtam ki :-D
 
 


Annácska!
Én tegnap voltam így, néztem egy kisfilmet hogy kell az újszülöttet öltöztetni, én azon pityeregtem.
De ennyire nem jött ki rajtam hogy nem bírtam abbahagyni...
 
 


Jólvan, már befejeztem...:D Tegnap meg mérges voltam...aztán morogtam, most meg bőgtem. Hívott párom, azt mondtam neki h kezdődik...azt mondta majd kupàn vág :-)
Lanyomnal nagyon durva balhek voltak... De szerencsére most nincs itt senki aki beszolna... XD
De már előre félek...
 


Nekem "szerintem" nem voltak hangulatingadozásaim annyira :-D
Férjemnek biztos más a véleménye :lol:

Na jó volt olyan hogy a konyhában találtam egy döglött katicát és megsirattam :-D :oops:
 
 


Az aranyos...

Nekem volt valami szalámi miatt sírás még az elején, hogy nem olyan szalámi volt a szendvicsben amit akartam.

Meg sírtam a gyerekszoba festésnél...

Utánna most a babaszoba mikor kész lett...
Most a reklám miatt.
 


Viszont amikor a párom csinálta a polcot, egy vékony fúrószàr elgörbült... Hát vagy egy órát röhögtem... És ha eszembe jut akkor mindig nevetek. :D
 


@annacska15:
Vicces lehetett :-D
 
 


Sziasztok. Nekem is vannak hangulatingadozásaim. Férjem meg is jegyezte, hogy nagyon őrült a terhességem elején annak, hogy most egy jódarabig nem jön meg a mensim, mert abban a pár napban kibírhatatlan vagyok. De rá kellett jönnie, hogy az az időszak mennyei volt, mert már hónapok óta kibírhatatlan vagyok :lol:

Én a kórházi csomagokat elkezdtem összekészíteni, de még vennem kell egy csomó mindent. Nincs pelus, popsitörlő, melltartóbetét, nincs meg az intim betét. Meg ki tudja még mi minden hiányzik.

Tegnap voltam védőnőnél, nálunk most helyettesítés van. A védőnő azt mondta, hogy nagyon lent hordom a hasam és a 31 hetes korhoz képest túl nagy.

Az alvás megvisel, nem tudok pihenni egyáltalán. Fáj mindenem reggel. Menni én is úgy megyek, mint egy vénség.

A héten dolgozom utoljára és vége. Hihetetlen hogy így elszaladt az idő. Így talán otthon mindent be fogok tudni fejezni, míg megérkezik ez a kis lurkó

Egyre többet gondolok a szülésre és bár tudom milyen nehéz volt kis fiammal, várom hogy ott feküdjek a szülőágyon.


@timcsimimcsi:
Jó hogy jelentkeztél :-D

Még nekem sem lesz meg minden, a ruhákat készítettem össze még, nekem meg picurnak.
 
 


@nyuszmusz82:
Igen én is pont így állok. Bár babaruhával egy kicsit túlzásba estem szerintem, de nem baj Mire minden beszerzek, nem fog beleférni a táskába. Magamnak is több ruhát pakoltam, mert ki tudja, lehet megint be kell feküdni előbb. Fiammal is úgy jártam, hogy befektettek aznap mikorra ki voltam írva és egy héttel később indítottak. Így férjecském rohangált be mindennel, ő meg aztán nem tudja mi hol van a szekrénybe


Sziasztok!
Küldöm az én listámat hogy eddig mi van összekészítve a kórházba.
Gyermekágyas szobába:
Fürdőköpeny
Kettő törölköző (kicsi, nagy)
Három póló, három térd alá érő legging (a pizsit nem szeretem)
5 bugyi, négy pár zokni
Szoptatós melltartó (egyenlőre egy db)
Papucs 2pár (egy tusolni)
Pipere cuccok
Wc papír, papír wc ülőke
Fogkrém deó stb.
Tena maxi betét
Amit még nem vettem meg az a eldobható bugyi.
Babónak:
4tipegő
3 rövid és 3 bosszú ujjú body
1 csomag újszülött pelus
1 popsitörlő
 
 


Folyt.
Szülőszobára
Egy póló
Egy törölköző
Babónak kis sapka
Vékony kispléd
Egy 50es és egy 56os
 
 


Rövidújjú body és egy tipegő
Szőlőcukor

Textilpelus 3db a nagytáskába egy a szülőszobára


Szóljatok ha kimaradt valami
Nekem egyenlőre ezek vannak összekészítve
 
 


Tudom kicsit összevissza hangzik, de még átnézem a csomagot mégegyszer.
 
 


Sziasztok.
Megkaptam a védőoltàst...hál istennek nem fájt annyira mint a lányomnàl. Kicsit kótyagos a fejem... Nemtudom h a védőoltàs miatt vagy az időjárás végett. Szerintem ma pihenek.
Nekem még semmi nincs bepakolva a kórházi táskàba. Nem is vettük semmit bele. Bár csak eldobható bugyit akarok venni. Minden más van itthon.
Ti csináltok szülés tervet?
Én azt megírtam, de még nincs kinyomtatva.
 


@annacska15:
Legalább túl vagy rajta. Pihenj.

Itt nem tudom mennyire felkapott a szülési terv.
Én nem gondolkozok benne.
Normális esetben úgyis irányít a szülésznő.
Ha valami ne adj isten közbejön, akkor úgyis felesleges lesz az egész.
Nekem ez a véleményem.

Meg nem tudom hogy fogom bírni a fájásokat, alapvetően nem tartom magam egy penye típusnak, lehet addig bírom még elérkezik a kitolás, de lehet hogy kérni fogok vmi fájdalomcsillapítást.
Fogalmam sincs.
 
 


@nyuszmusz82:
Melltartóbetétet is vigyél, mert ha megindul a tejed akkor rendesen el fogsz ázni. Popsikrémet is kell vinni szerintem. Tegyél be rugdalódzót is, meg kis kesztyűt, vagy zoknit neki, mert hosszú lesz a körmöcskéje.


A szülésterv nem azt jelenti h én megmondom h márpedig így meg így meg nem másképp.
Olyanok vannak benne: Választható segítő ( én párommat jelőltem, ha nem elérhető ( pl nagylányal marad otthon), akkor egy szakàpolót kértem.
A vajjudas alatti fájdalomcsillapítók közül 3 drarabot szeretnék igénybe venni.
Gàtvédelemmel szeretnék szülni, gátmetszést kerülném ha nem életbevàgó.
Császár esetben szeretném a párom jönne/nemjönne....
Pl van lehetőség 3 féle szülésre. Otthon szülés ( itt gyakori ) Kórházban vagy kimondott szülő központban szakképzett szülésznővel és dulàval... Stb
A pozíció a szuleshez, lehet vízbe, fekve , ágyon négykézláb, ágyon fekve, szülőszéken... Stb. Nyilván ez nem arra vonatkozik h ha életveszélyes állapotban vagy.... De normál szülésnél úgy szülsz és ott ahol akarsz.

Ha otthon akarok, akkor kijön egy orvos, és egy szülésznő kocsival. Ha valami gáz van nyilván bevisznek. De ezt előbb megvizsgàljàk h egyáltalán engedélyezik e az otthon szülést. Nekem ez az opció ki van zárva, én csak kórházba szülhetek ott is a szülészeten. 2 szülésszel. Mert komplikált volt szülés előzőleg, meg 3 vetélés miatt... Nem kockaztatnak. A kiskönyvön rajta van hogy ki figyel rám... Midwife - vagy orvos... És engem orvos figyel. Be van feketével karikàzva úgyhogy mindig jön az orvos.
Itt meg ha nincs probléma akkor a védőnő nézeget, ha van akkor orvos. Amúgy nem találkozol orvossal egész terhesség, sőt szülésnél sem. Meg egyáltalán.
 


@annacska15:
Annácska!
Ez mind szép és jó...
Csak itthon ez tökre nem így van.

Itt egy valaki jöhet be veled a szülésre, császárnál senki nem mehet be.
Első gyereknél mindenképp van gátmetszés, és csak fekve szabad szülni.
Vajúdás közben sétálhatsz.
Vízben szülés nincs, bár úgy hallottam hogy megpályázta a kórház itt Egerben hogy lehessen.
Epidurált csak császárnál adnak.
Hát ennyit tudok mondani az itthoni viszonyokról.
 
 


A szülésznő van veled szülés alatt, az orvos csak az elején néz meg és ha komplikáció adódik akkor avatkozik közbe.

Timcsi!
A kesztyű megvan, a zoknit jó hogy mondtad :-D
Ok melltartó betétet majd beszerzek.
Bimbóvédő krém esetleg?
 
 


Igen a bimbóvédőkrémet én is elfelejtettem. A Garmastan krém nagyon jó.


@timcsimimcsi:
Jó, köszi :-D

Ja meg vettem kicsi úszógumit is gátpárnának.
Jégakkut ír még a lista hogy érdemes vinni.
De hallottam a jégbetétről, azt is dicsérik, csak még nem néztem utána hogy mennyibe kerül.
 
 


Ha nincs is veled ott az orvos akkor minek fizettek 100 ezreket? Legalább legyen ott ha már fizetsz. Itt nem kell fizetni, se orvosért se semmiért. Itt szoktak venni 400ft ért egy köszönöm kártyát, meg esetleg visznek vissza képet a gyerekről. De én nem vittem semmit, sőt abba reménykedem h nem látom többet a pofàjàt a nőnek. (Akivel szültem) De szerencsére pont váltás kor született a lány 17:30 kor... Kiment a nő, és már másik jött vissza.
Szülés után haza jöttünk, pár napra rá jött ki szülésznő, aki megnézte a gát sebet, meg a környezetet. Beszolt h túl meleg van nálunk ( december közepe ) és tekerjem le 17 fokra a lakás hőt....
 


@annacska15:
Na pont ezért nincs fogadott orvosom. Igazából szerintem sokan csak azért fogadnak, hogy legyen valaki aki két kedves szót szól hozzájuk, mert ha nincs akkor levegőnek néznek. Teljesen felesleges. Tényleg nincs bent veled, igazából ha minden rendben akkor a végén összeölti a gát sebet ha van. De mindennel a szülésznő foglalkozik.


@annacska15:
Na már aki.
Mert van olyan doki aki kerekperec megmondja h nála mennyi egy szülés.
Meg ha nem kap pénzt hiába fogadott orvos rád se néz.
És ennek ellenére se biztos hogy ott van veled szülésnél ha éppen nyaral vagy értekezletre megy.
 
 


Akihez én járok, velem mindig kedves volt, és odafigyelt rám.
Én csak azért választottam orvost mert mielőtt terhes lettem össze vissza voltam akire jutottam épp, és úgy gondoltam hogy a várandósság alatt legyen egy orvos akinél végig leszek.
Főleg hogy első baba.
 
 


Ha privát rendelésre jársz, nyilván fizetsz, de az hogy méltoztatson levezetni egy szülést, és ha nem kap xxx.000 ft ot akkor szarba se vesz, ez hányinger!!!!!

Ebből a szempontból nagyon is jó hogy itt szülök. Ha itt nem kezelnek rendesen, vagy esetleg te megalàzónak érzel barmit...azt nagyon komolyan veszik! Picsàn rugjàk úgy az orvost h a haja is leég, nem még adok neki 300E!
Ha nem tetszik a védőnő, kérsz másikat, akkor jön másik... Szülésznő ugyanígy.

Nekem egyszer volt probléma az Annaval való terhességem alatt egy nővérrel, aki a terhelést csinálta, és kértem h beszelni akarok orvossal mert úgy gondolom hogy hüvelyfertőzésem van. Erre kiküldött meginni a cuccot, kijött és 30 ember előtt kitàrgyalta h ez meg ez a bajom, akkor menjek ide meg ide, mert itt nem foglalkoznak hüvelyfertozessel.

Azt hittem elsirom magam. Tesóm meg mondta hangosan h megyünk a kórház ügyvédhez...
Elmentünk az orvoshoz kaptam gyógyszert rá - vissza mentünk a nőhöz, a második vérvételre, úgy tettem le a telefonom h a kamera az arca felé volt.... ( nem ment) de ő ezt nem tudta, gyanusitani nem mert, úgyhogy kinyalta a seggem, megkérdezte hogy vagyok.... Félt hogy picsan rugjak....
 


@annacska15:
De legalább komolyan veszik ha panaszt teszel.
Itt meg ha eljárást indítasz vagy hónapokba telik mire talán lesz belőle valami eredmény a javadra, vagy elsumákolják az egészet és nem lesz belőle semmi.
És még téged aláznak meg.
Igen ilyen szempontból jobb ott kint.
 
 


Nekem ez a fogadok orvost dolog nem megy le a torkomon. Azt még szarik is rád, de a markàt tartja. Én az ilyennek nyomtatnék jatékpéznt... Egy jó nagy köteggel... Aztán pattoghat.
 


Lányok! Tegnap vettem még pár dolgot, többek között a pelust is. Épp az előbb kezdtem bele pakolni a táskába az újonnan szerzett dolgokat és a pelust megbontottam, hogy tegyek belőle a szülőszobai csomagba. Pampers 1-es pelusról van szó, 2-5 kg van a csomagoláson feltüntetve. Gondoltam ebbe a tartományba beleesik majd a pici fiú, de hogy ez a pelus milyen picurka.. akkora mint a tenyerem ez biztos nem lesz kicsi? Nem annyira rég volt Lacusom babó, de nem emlékszem ekkorka pelusra :-D


@timcsimimcsi:
Hát majd kiderül :-D
 
 


Lányok! Kész a konyhában a padló is. El se hiszitek hogy örülök.
Csinálunk majd egy nagytakarítást valamelyik nap.
Segíteni nem tudtam a padlóban, csak a végén feltakaritottam. Nagyon megvagyok elégedve :-) ügyesen megcsinálta párom :-) még sose csinált ilyet azelőtt, de tényleg nem tudok belekötni!

Picur nagyon fészkelődik pár napja, állandóan be keményedik a hasam. :/ Úgy mozogni már nincs helye...
Ti hogy vagytok?
 


@annacska15:
De jó hogy ez is készen van! :-D
Nálunk hétvégén itt volt anyósom és sógornőm nagytakarítás volt.
Nekem nem engedtek túl sok mindent csinálni,folyton pihenni küldtek volna...
Jól esett nagyon hogy bejöttek segíteni.

Én is egyre jobban elfáradok, de amit tudok ha pihenőkkel is de megcsinálom.
 
 


Nekem max párom fog segíteni.
Kéne mennem holnap után megint a kórházba konzultációra... De ha nem jön velem senki, akkor nem megyek el. Egyedül nem merek a kislányommal, mert egyre több a megmagyarazhatatlan történés. Nem merek már a boltba se elmenni egyedül. Ma is valami nagyon fájt, vagy a hasamba, vagy a csigolyàim vagy nem tudom, de üldögéltem a földön... Párom elment tejet venni... Mire feltàpàszkodtam és elindultam, haza értem... 2x utolért.
 


Nekem anya felajanlotta, hogy jön majd segíteni de 60 km-re lakik. Nem óriási távolság, de még meglátom hogy bírom magam mert nekem is vannak is szupi dolgaim, mint neked annacska. Ha jól bírom, akkor a férjemmel szépen beosztva mindent megcsinálunk ketten. Ha nagyon nem megy akkor nem erőltetem és elfogadom a segítséget. Nem tudom mikor álljak neki, hogy ne érezzem úgy szeptember végén hogy megint kellene nálunk is megy a fészkelődés 1000-rel, érzem én is, hogy egyre kevesebb helye van, pedig kisebbek vagyunk tőletek :-D.
 
 


Sziasztok! Volt bárki, akinek a doki azt mondta ultrahangon hogy kevesebb a magzatviz?? Erről bárkinek tapasztalat?


@kispuszedli:
Èn holnap megyek uhra.
Nekem eddig minden rendben volt.

Mennyivel kisebb a magzatvíz mennyisége?
Mit mondtak (ha megkèrdezhetem)?
 
 


Sziasztok!

Kispuszedli, ismerősömnek mondták, hogy kevesebb és ezért be is fektették a kórházba. 34 hetesen végül császárral meglett a kicsi, egészséges 2400g.
Nem játék az biztos, azt kell csinálni amit az orvos mond.

Mi szerdán megyünk uh.ra. Tegnap egész nap a fejfájással küzdöttem. Ma már jobb. Vásárlást terveztük még mára, megvesszük a hiányzó dolgokat.

Annácska, Szerdán kell menned uh.ra? Ez a 32 hetes uh.lesz? De jó hogy kész a padló. Ügyesek vagytok.

Knegm, minden segítség jól fog jönni. De majd úgyis látjátok, hogy hogy boldogultok pároddal. Nem szégyen elfogadni a segítséget, ha úgy alakul. Én biztos, hogy élek majd a lehetőséggel.

Nyuszmusz, de jó hogy segítettek a nagytakarításban.

Timcsimimcsi, hidd el bőven élég lesz a newborn, 1-es pelus kezdetben.
 


Kispuszedli, ne haragudj, nem akartalak megijeszteni. Végül is attól függ mit mond az orvos. Ő látja a dolgokat, hogy mi szükséges, mi nem.
 


Nem ultrahang... Elvileg. Csak sima LED care. Ultrahang már szerintem nem lesz. Mivel a 28.-héten minden rendben volt. Csak úgy marad a neme...mármint lány, de nem biztos. :D
 


@annacska15:
Mi az a led care?
 
 


Szerintem ez azt takarja h rád néznek, de nem indokoltan. De pontosan nem értem hogy miért LED... De elvileg szülésznőhöz kell menni, azt nem tudom minek.
 


Sziasztok. Megvolt a 32 hetes uh. Most hazafelé tartok.
Jól van, minden rendben a babóval. Uh alapján egy nappal van lemaradva és 1887 g-ot mértek.
Viszont harántfekvésben fekszik és a gerincemet kukkolja, így az arca nem volt vizsgálható, 2 hét múlva kontroll.


Most hivtak a kórházból h nem kell ma mennem, mert nincs ott az a nő akihez kellett volna menni.
 


@timcsimimcsi:
Még van ideje fordulni :-) örülök hogy minden rendben van.
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: