Új privát üzeneted érkezett!

@annacska15:
Na basszus, akkor azért voltál rosszul.
De legalább kiderült mi volt a baj.
Picur is jól van szuper!
Egyetértek veled, felesleges megindítani ha minden ok.
 
 


Bizony, és még jó h bejottunk mert a ketone veszélyes a Milikére! De már jobb. Majd ezentúl ellenőrzöm a ketonet is, nem csak a vérnyomásom, vércukrom.
 


Úgyis van hozzá teszt csík otthon páromnak, vérből meg vizeletben is tudom ellenőrizni. Kész kórház van otthon. Dopler, mozgás monitor, vércukor mérő, ketone mérő, vérnyomás mérő.
 

 
 

@annacska15:
Nem baj az!
Inkább legyen ha szükség lenne valamelyikre.
Én mosok még egy adag babaruhát, ezzel ki lesz mosva az összes.
 
 


Annácska, örülök, hogy jól vagytok!
Vigyázzatok magatokra!

Mindenki pihenjen ebben a nagy melegben!
 


A ketone miatt hánytam, és terhességi cukorbetegeknel szokott lenni. Bár nekem nem mondták h lenne vmi baj a cukrommal...
 


Napsugár!
Mást nem nagyon tudunk tenni...
Vizesruha van a nyakamba, időként át törlöm vele az arcom nyakam, meg a pocit óvatosan.
Ideig óráig segít ez is.

Annácska!
Nem írtad h gond lenne a cukorral.
Főleg hogy otthon is mérted.
De jobban vagy?
 
 


Sziasztok. Haza jöttem, nem is volt semmi, főztem vacsit, ettünk... De kezdek megint rosszul lenni, hányingerem van... Fáj a hasam. Lefekszem.
 


Annácska!
Pihenj sokat. Vigyázz magadra.
 
 


Sziasztok! Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én már úgy sem bírnám ezt a meleget, hogyha egész nap a zuhany alatt állnék. Este pláne..  Aludni nem tudok, meg már nagyon ülni se. Azért már nehezedik így a vége felé. De már csak pár hét és a karunkba foghatjuk a kis csöppöket  Jövő héten megyek a 36 hetes laborra és ultrahangra, már várom  Mindig ezek az ultrahang vizsgálatok töltenek fel 


Egyet értek kispuszedli. Én sem bírom ezt a meleget, borzalmas. Az alvás nem igazán jó, reggelre rettenetesen fájnak a lábaim. Én ma voltam nődokinàl, minden rendben van. Jövőhéten pedig megyek az első Nst-re és az utolsó laborra. Már várom nagyon az nst-t, mert hosszú ideig hallgathatom a babóm szívverését


Sziasztok!
Csatlakozom,a meleg miatt a nem alvás, ill hogy állandóan melegem van engem is megvisel...
Plusz próbálok azért kicsit sétálni, de akkor már picur feje úgy nyom hogy már az sem esik jól.
De nem feküdhetek egész nap...
Én jövő héten megyek vérvételre,védőnőhöz,a körzeti gyerekorvoshoz.
Plusz a mhelyemre is be kell vinnem egy papírt.
Sikerült úgy beosztani hogy minden délelőtt egy egy elintézni való, remélhetőleg haladós lesz, és időben is végzek.
 
 


Sziasztok lányok!

Szintén zenész....
Én sem viselem jól, az alvásról meg ne is beszéljünk.

Voltam NST-n, minden rendben. Megvizsgált az orvos, zárt a méhszáj, tehát csak jóslófájások voltak.

Védőnő is letudva : vizelet, vérnyomás és a 36.heti vérvétel eredménye is jó.
 


@napsugar22:
Akkor minden rendben :-)
 
 


Hadd kérdezzem meg, hogy ezek a jóslófájások milyenek? Én tegnap éreztem szúró jellegű fájdalmat ott, ahol a pici feje lehet... sokszor olvasom tőletek is, hogy jóslófájás van és figyelni kell rájuk, de nekem fogalmam sincs, mire kell figyelni. 


Nyuszmusz, hála az Úrnak rendben minden!

Kispuszedli, nekem enyhe menzis szerű görcsök a has aljában, középen. Eltart egy kis ideig majd elmúlik. Van, hogy mozgásra, zuhanyzás hatására.

Van akinél más, van akinek egyáltalán nincs.

Arra kell figyelni, hogy a jóslók még elmúlnak és rendszertelenül jönnek. A rendes fájás nem múlik el és rendszer van benne, bizonyos időközönként jelentkezik. Általában hát, derékfájdalommal jár.
 




Napsugár!
Köszi a linket!
Én még a héten szedem a Magnéziumot, utána már nem.
Én is elkezdtem megfigyelni mikor hol fáj.
Nekem eddig amik voltak enyhe mensi szerű görcs volt, inkább a hüvelybe sugárzott.
A haskeményedés langyos tusira elmúlt ha volt.
 
 


A jégkrém is segít valamennyire.
Nekem legalábbis jól esett :-D
 
 


Ahha... Tudod mit mondott a doki nekem arra h fáj meg szur ott? Azt h normális. És azt érzem h furja a fejét a gyerek lefelé. Én inkább csipkedő érzést érzek. A nyák azóta nem jött, viszont oranta betétet kell cserélni olyan folyasom van... Vmi vizes motyo... De nem hiszem h magzatvíz. Ahhoz kevés...nem fáj semmi. A hasamat mértem körbe... 97 cm... Amúgy azt mondta h normális a mérete. Hát én itt kint Angliában fázom. Csak 15 fok van. Már jön az ősz. :(
Nagyon erőtlen vagyok, hát nem bírtam eltakarítani mindent.
Várom a levelet a kórházból mikor kell mennem ultrahangra. Jaj lesz Milikének ha nem lesz 12 kiló :) :)
Megjött a levél az anyasági fizuról is, na hát úgy örülök. Augusztus 20.-an fogom kapni. Jó sokat... Olyan 150.000 ft ra számoltam... Ha megkapom, hát megkaptam majdnem 400.000 ft-ot. Csak az első ilyen sok. Utánna havi 200.000 márciusig. De legalább nem kell vissza menni dolgozni, majd csak áprilisban. Ha nem kaptam volna meg szerintem mentem volna vissza legkésőbb novemberben, a pénz miatt. De így legalább itthon maradhatok a gyerekekkel. Úgyhogy van jó hírem is. Nem csak a baj meg az ijedezes.
Puszika :-) megyek pancsi, és alvás...
 


@annacska15:Ide azzal a 15fokkal :-D
Na az szép összeg, legalábbis az itthonihoz képest.
 
 


Már csak 14 fok van... Küldjetek egy 5-7 fokot meg napsütést :-)
A 400 az egy átlag fizu, de a 200 az arra elég h a lakbért kifizessük. Amúgy ha itteni viszonylatot nézzük, akkor 600font és egy alja munka/hó 1200 font. Én 350-400 fontot kerestem hetente míg dolgoztam. Ha ahhoz viszonyítva ez egy sapka szr. De a semminél több, és azért meg jó, h itthon vagyok, a gyerekekkel. De nem egy álom fizetés...
 


Itthon az első anyasági kb 70000 Ft. Egy nagy rakás szar. A fizetésem összegének mittomén hány %-át kapom majd csak GYES vagy GYED formályába. Küldenek majd 12000 Ft családit oszt kifújt.


De ti jóval tovább vagytok otthon a gyerekkel. Nekem már március áprilisba mennem kell vissza dolgozni. Lányommal 7 hónapig voltam anyasági szabin.
 


Ez igaz. Lehetőség van 3 éves koráig. Persze ez nem minden esetben megoldható. Én sem fogok tudni itthon maradni.


Itt 9 hónap. De én hamarabb elszoktam kezdeni.
 


Sziasztok! :) kérdeztem, hogy milyen ez a jóslófájás, hogy kell elképzelni, erre tessék, tegnap kaptam is 3-at belőle :D és belegondolok, hogy ez fog erősödni és állandósodni.. nem lesz semmi. Továbbra sem bírom a meleget, egyre idegőrlőbb, főleg este, mert még nehezebb (el)aludni...


Sziasztok!

Kispuszedli, akkor már tudod milyen! Nekem azóta is vannak jóslóim.
A meleggel szintén ugyanígy vagyok.

Kitartást lányok!
 


Sziasztok!
Nekem még nem volt jóslóm... Készülök rá hogy nehogy megijedek feleslegesen... :-D
A meleget nagyon nehezen bírom, azóta higy voltam védőnőnél és magasabb volt a vérnyomásom, vettem mérőt és eddig teljesen rendben van hála az égnek.
Mindig kínkeservesen fogok neki főzni is, én is megsülök, mire a kaja kész
 
 


Sziasztok!
Jelentkezem én is :-D

Megvolt az esküvő, szép kis egyszerű szertartás volt.
Tanúként még jobban izgultam :lol:
A meleg ellenére jól éreztük magunkat, utána beültünk ebédelni.
De délutánra már éreztem a hasam.

Nemrég értünk haza, tusolás, pihenés lesz a program.
 
 


Hú lányok, nekem is beindultak a jósló fájások rendesen!
 
 


Sziasztok!

Nyuszmusz, örülök, hogy jól éteztétek magatokat az esküvőn.

Rám meg ismét az álmosság, fáradtság jön, de nagyon.
 


Lányok...
Nagyon el vagyok keseredve...
(Babóval minden rendben)
Pénteken közölte a tulaj h árulja a lakást úgyh jó lenne ha nèznénk másik albérletet.
Szülés előtt egy hónappal szól?
Direkt rákérdeztünk a tavasszal hogy van e ilyen terve vagy maradhatunk!
Nézegettük is az ingatlanokat.

Èn már nem tudok menni egész nap!
Vagy megyek de akkor meg koraszülés lesz belőle?!
 
 


Szóval annyit elvártam volna h mondja meg akkor h van fèlévünk h nézzünk másikat pl.

Én kis naiv.

Nem tudom hova fordulhatnánk segítségért, az Önkormányzat is legyint az egészre sztem.
 
 


Nyuszmusz, nagyon sajnálom! :-( Szép egy tulaj, mondhatom.....

Mit lehet ilyenkor tenni? Nem is tudom.
 


Napsugár!
Köszi...


Egy jó tanács: mondta a védőnő h a kórházba ne a vadiúj babaruhákat vigyük, hanem amit nem sajnálunk ha összekeni a magzatszurokkal.
Illetve ha "eltűnne" egy egy kisruha ne kelljen sajnálni.
Majd szépbe meg hazavisszük a kis drágát.
 
 


Nyuszmusz, köszi az infót!

Amúgy meddig maradhattok mit mond a tulaj? Nem tudna esetleg várni mondjuk tavaszig? Amikor már a Baba is nagyobb lesz?
 


Na pont ez az h konkrét időt meg nem tud mondani!
De a bizonytalanra maradjunk?

Annyit mondott hogy van egy ház amit kinéztek, és ha a férje rábólint akkor intézik a lakás eladást.
De hogy ez mennyi időbe telik, azt nem tudom.
Vagy hogy ők maguknak hogy intézik milyen feltételekkel.

De a jövő héten beszélünk velük mert jönnek egy bútort elvinni. Ezt meg mi kértük, hogy legyen kicsit több helyünk.

Jó lenne tényleg letisztázni és mondjon konkrét idővallumot.
De ezek után inkább elmegyünk innen.
 
 


Igazad van, a bizonytalanra én sem maradnék. Remélem sikerül beszélnetek.
 


Holnap azért megkérdezünk egy ügyvèdet hogy is megy ez a dolog, mert ami van szerződés írva az határozatlan időre szól.
 
 


Nyuszmusz hát ez borzalmas!! Ennyire nincs tekintettel rátok!!! Hát szerintem én is befonnàm a szemöldököm ha most elkéne költözni.
Most így is hülyét kaptam, mert kifestettünk mindent erre megint elkezdett folyni... illetve ömleni a víz a fürdőszobából a konyha plafonra. Szét szedtük a fürdőszobát... Megtaláltuk h egy cső ki lukadt a padló alatt, amiből ömlött a víz. Méghozzá azért mert olyan kokányul van megcsinálva ( az egész rendszer, meg az egész ház ) hogy a padló le van szogelve... Na és az egyik ilyen szög szépen kiszúrta a réz vízvezeték csövet a padló alatt. Aztán már nem bírta és elkezdett ömleni a víz. Jó nagy vizcsobogás... Konyha plafon szevasz megint... És 36+ hetes vagyok... Én már örülök ha fel tudok takarítani... Nem fogok újra festeni... Az biztos... Úgyhogy király... :(
 


Nyuszmusz. Szerintem benne kell lennie a szerződésbe h mennyi a felmondási idő mindkét fél részéről. Általában a tulaj a bérlő felé több...versa meg egy hónap. Legalábbis itt így van... De a szerződésben benne kell lennie!
 


@annacska15:
Annácska, azta szentségit, a ti ügyetek se semmi!
Szépen felújítottatok, aztán erre...

A szerződésünkben egy hónap felmondási idő van, de viszont az nincs benne hogy felmondási idő előtt mennyivel köteles bejelenteni hogy menjünk.
Remélem azért tekintettel lesz arra h az utolsó hetekben vagyok legalább.
Egy hónap kurva kevés.
Nem is értem hogy gondolja.
 
 


Jövő héten majd többet tudok mondani (remélem).
De így is mindennap mehetek vhová, háziorvos védőnő vérvétel mhely plusz még akkor ez az albérleti kérdés...
Győzzek pihenni.
Ja és a magnéziumot sem szabad már szedni, úgyh szuper hétnek nézek elébe.
 
 


Hát nagyszerű lesz!! Kitartást. De egy hónap alatt hogy mindent megcsinàlj a baba körül újra, legalább 10 ember kell! Ezek honapok munkája...nem 2 perc. Legalábbis én pl tegnap még pelenkát és 62-est vasaltam....
 


Ja, és még holnap megyek nyugi széket venni. ( Szoptatós fotelt. ) Azt is ki kell mosni gyorsan...
 


Azért bízom benne hogy lesz annyi emberség a tulajban hogy több időt ad a költözésre.
Így sem fogok tudni segíteni, egy újszülöttel,gyermekágyasan?
 
 


Hát nem igazán...
 


Pláne h 6 hétig nem emelhetsz többet a baba súlyánál.
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: