Új privát üzeneted érkezett!

@baabzsak:
Nálunk 24-25fok van, estére van melegebb fürdés idejére.
 
 


Nyuszmusz!
De valószínűleg azzal van a probléma, mert napközben is olyan érzésem van mintha nyomná valami a gátamat, még akkor is ha nem kell vécéznem. Sokszor emiatt menni sem tudok. Gondolom még helyezkednek a dolgok... fogalmam sincs. Nálatok nem volt ilyen?
Napsugar! Baabzsák!
Köszönöm szépen a tippeket!
Nálunk 24 fok körül van a lakásban.
 


@cherrybomb:
A szülés utáni héten én is megszenvedtem a wczéssel a gátseb miatt.
Úgy sikerült ahogy a szülésznő mondta.
De utána egyre könnyebben mentek a dolgok.
Rengeteg őszibarackot ettem, nem tudom az mennyire segített.
Ráadásul hogy mi is kórházban voltunk, egy emelettel feljebb volt a kismama szálló ahol Bálint volt, ès jó meredek volt a lépcső.
Frissen szülve fárasztó volt nagyon.
De nem érdekelt csak az h amikor tudtam menjek be a kisfiamhoz.
 
 

 
 

Akkor megnyugodtam. Nalunk is 24-25 fok van. Ebben jól érezzuk magunkat. Furdeshez mi is befűtünk plusszba. Aztan utana marad a 24 fok.
A védőnő nekünk 22-23 fokot mondott. De az már nekem hűvösnek tűnik. Így meg simán lehet egy rugdalozoban. Vagy egy hosszú ujjú bodyban kisnadraggal zoknival.
 


Sziasztok Lányok! Itt egy jó cikk, olvassátok el.

http://napidoktor.hu/termeszetesen/mily ... kszobaban/

Nálunk amúgy 23 fok van, fürdésnél persze több.
Anno a kislányomnál mikor 25 fokban voltunk jól leteremtett a gyerekorvos mikor kijött megnézni a babát, hogy nagyon meleg van, nem kell ennyi.
 


Nálunk 25 fok van, a védőnő azt mondta a 21 fok elég. Én rettenetesen fázós vagyok. Most próbáltam tartani, de két nadrág volt rajtam, vastag zokni meg pulcsi. Nem éreztem jól magam.


@timcsimimcsi:
Én is fagyos vagyok.
Én azért 30fok körül fűteném szívem szerint a lakást.
Párom nem fázós, neki a 25fok is meleg.
Én már a vastagabb paplant is elővettem :oops:
 
 


Nekünk is 21-23 fokot mondott a gyermekorvos.

Megvettem a Motherlove tejserkentő kapszulát. Basszus van ára, nem is néztem, csak a kasszánál csodálkoztam, hogy fizetek ennyit?
Amúgy meg úgy érzem most van tejem, csak kisfiamnak nem kellene lustának lenni.


@mutymurutty:
Én is próbálkozom a szoptatással, de nagyon rövid ideig van mellen .
Utána meg gondolom ingerült lesz hogy éhes és nehezebben jön a kaja, és úgy sìr hogy képtelenség szoptatással próbálkozni.
 
 


Nálunk változó. Most 25 fok van, de ha jó az idő felmegy 28 fokra is a hőmérséklet. Itt éjszakon már tél van... Jelenlegi hőmérséklet kint 1 C fok. Úgyhogy kell menni a fűtés.

Fejlődési ugrason mi túl vagyunk, tettem a cicire minden fél órába... Amíg volt benne tej. De sokszor van az h kiabál a cicire, mert nincs benne, aztán csóri erőlködik. Most kb 70-80 ml eszik egy évesre... De van mikor 100 ml is benyakal... Ma 4 hetes. Majd megmérem de utolsó mérésnél 3.5 kg volt... Szerintem tuti hogy még van az 1 kiló bőven.
Én vesztem a súlyom iszonyatos módon. Már -10 kiló lassan. De még mindig úgy nézek ki mint egy kötözött sonka :D
 


Én alapból szoptatok, de ellenőrző fejést csinálok 2-3 naponta h mennyi tej van. 160ml van most, de sokszor az sem elég... Lassan termelődik...

Van valaki akinek már elmúlt a vérzés?
 


Sziasztok!

Annácska, nekem kb.az 5.héten múlt el. Most vagyunk 6 hetesek. Voltam vissza kontrollon, minden rendben.
Szépen fejlődik Milike. Jó hideg van akkor felétek.
Nekem a szüléssel 8 kg ment le,
 


jelenleg az még tartom.
 


Már majdnem 5 kg a drágám.
 


Azta, nem semmi :-) jó súlyban van :-)
 


:-D
 


Milyen amúgy 2 gyerkőccel? Nálunk van mikor húzósak a napok. :lol: :-D
A nagylányom "mindig" felébreszti a kicsit, na az a kedvencem. Aztán mire elalszik mindenki....
 


@napsugar22:
Egyszóval? Bolondokháza.
Nálunk már kezd múlni hogy kelti. Persze mindig akkor jön puszilni mikor alszik. :-)
Múlt héten elég stresszes volt az egész hét. Mostmár jobban birom. Nem vagyok olyan nagyon kuka fáradt. Persze jobb lenne aludni többet, de apuka nincs el a kicsivel. Most ő stresszes...Kb 9 től van csend 2-4 ig...mert utánna már kel a Milike. Tehát 4-5 órát alszik egyhuzamban... Meg napközben 1-2 órát... Délután. Most korán kelt mert a retkes szomszéd üvölt, meg kornyikál egész éjjel... Majd egyszer át viszem a gyereket h ringassa el...
 


Itt is mennek az ébresztő puszik. Folyton szeretgetné, pláne mikor alszik. Nálunk apuka addig elvan a naggyal ha pl.nyűgösebb a kicsi. Már amikor itthon van ugye. Éjszaka 2x kelek etetni, napközben pedig ha evett utána nincs gond, alszik 4 órát.
 


Állítom neked a nagylánnyal sokkal nehezebb most. A változás miatt, gondolom, hogy itt a kicsi.
 


Ilyenkor jövök rá amúgy, és kérdezem magamtól, hogy 1 gyerek mellett miért és mitől nem értem rá semmire???
 


Ah, neked jobb ezek szerint. Nekem kb 2 fele kel fel enni, meg kakilni... Aztán utánna már nyugoldik. Most alszik evett... De szerintem bevan kakilva... Úgyhogy muszáj lesz felkelteni...meg kell nézni...
 


@napsugar22:
Ahha... Én is ezen gondolkodtam...hogy olyan halálos fáradt voltam Anna mellett... hát az picsafüst a mostani állapothoz képest. :D
 


Az biztos!
 


Sziasztok!
Nekem még barnázás van egy kicsit.

Kisfiam 9én lesz négy hetes ;-)
Ő 3,5kgnäl tart (szül. Súly 2550g volt)
Kajában 140mlnél tart, pénteken váltottunk nagyobb adagra,mi is megszenvedtünk vele...
Mostanában este fürdés után nem alszik el, hanem fent nyűglődik a következő etetésig.
Éjszaka egyszer v kétszer kelek hozzá én is.
Férjem sokat segít.
Beosztottuk h mikor felébred Bálint, én megyek tisztába tenni párom addig megcsinálja a kaját.
Nekem kevés a tejem még mindig de próbálkozom mellre tenni fejni...
Amit lehet megteszek.

Ismeritek Malek Andreától a Ringató dalt?
Szerintem gyönyörű, most ez az altató dalunk :)
 
 


Én legutóbb mikor mèrekeztem 77kg voltam, nekem 8kg ment le.
 
 


Sziasztok! Pont azon agyaltam én is, hogy az első gyereknél mért nem tudtam semmit elvégezni itthon. Most már tudom.. baszott lusta voltam és mindent a gyerekre fogtam
Most már rájöttem hogy mennyire király sorom volt. A pici mellett most már kialakult az én napi rutinom. Reggel kelek apával, felöltöztetem a nagyot, elindítom őket munkába/oviba és amíg a pici alszik eltakarítom az esti romokat. Berakok egy mosást, elindítom a mosogatógépet, kipucolom a wc-t( ezt eddig csak heti 2-3 alkalommal tettem meg, de most sokkal jobban érzem magam tőle.) felporszívózok és felmosok. Mire kész vagyok addigra felkel Attila és igazából akkor kezdődik a nap. Így csak főzni kell, sőt van mikor valami sütit is meg tudok sütni. Nagyon jó baba. Délután fent van, szinte semmit nem alszik, de ha jóllakott akkor elvan. Ja és a lényeget majdnem elfelejtettem.. a fehér zaj.. imádom, sokat alszik el ha bekapcsolom neki YouTube-on a zúgást. Úgyhogy én veszek neki ZAZU altató plüsst ami tudja ezt a fehér zajt is.


@timcsimimcsi:
Ez tök jó, h ennyi időd van. Nekem annyi sincs h kimenjek a wc re... A nagylány alszik a kicsi legkésőbb 6 kor kel. Örülök ha egy kv-t tudok csinálni :D Nekünk is alakul a napirend, bár eddig csak abból tart h pelus, eszik, és alszik. Este 6 kor fürdés 7-8 kor alvás.... De délben szokott többet aludni... Azt ennyi. Sokszor wc re nincs időm, próbálom az alvás időket kihasználni, főzésre takarításra...ha nem megy, akkor kenguru...
 


Nálam is úgy van hogy mikor alszik akkor csinálok ezt azt...
Ha mélyebben alszik akkor sikerül végeznem is.
 
 


Lányok... Ma végleg oda a konyha... Annyi viz folyt hogy zuhanyozni lehetett volna alatta... Leszakadt 1-2 M2 plafon. Szetazott a gyerekszoba, a közlekedő és a konyha is. :-(
 


Szó szerint úgy mentettem ki a két gyerekemet. :-( tönkrement minden... Kár h nem tudok képet csatolni.
 


Jézusom...
Ezért dolgozhattatok egész nyáron!
Mi történt? Csőtörés?
 
 


Hát... A kutya se járt az emeleten amikor az incidens történt. A mosdó alatti melegvíz vezeték megadta magát... Első beázás tobb mint1 éve volt akkor a hidegviz cső adta meg magát, de nem ennyire... Aztán a padló alatt csöpögött egy csőböl a viz mikor 39 hetes voltam. Most a melegvíz cső szó szerint szetdurrant. De úgy h zuhanyozni lehetett volna a konyhába. Befolyt a viz a csillárba is, és 2 cm vasatagon állt a viz a konyhában.
 


Igen, egész nap elvoltam kenődve mert minden oda lett... És arról nem beszélve hogy oltatlan baba van a házban... Ezek meg kb szarból építik a házat....vagy legalábbis valami sár félével...mert a vakolat nem így néz ki...
 


@annacska15:
Te jó ég....
Nagyon sajnálom...
 
 


Azóta hullanak le olyan 200-as méretű darabok... viszont felhivtam a gyamugyes csajt,ő szólt az önkormányzatnak. Kértek képeket, stb. Holnap jön a tulaj... Megnézni...
 


Csak haladjanak a javítással.

Tegnap voltunk az egy hónapos kontrollon, minden rendben, meg volt dicsérve Bálint :-D
 
 


Mi pár napja voltunk regisztrálni Milust a házi orvosnál. 6 hetesre küldenek papirt.
Tegnap Anna össze törte magát... De még ha elesett volna, de saját bénasága miatt történt. Földön ült, és elbillent aztán beverte a száját a konyha padloba... Kb fél óráig sírt, meg vérzett neki. Most még be van dagadva neki. :(
Milike szépen hízik már 4 kiló lassan :-)
 


Ti hogy vagytok? Én már kb zombi vagyok...
 


@annacska15:
Szegényke... Mire menyasszony lesz Anna, elmúlik ;-)
Örülök h Milike is szépen gyarapszik :-D
Nekem hajnalban a legrosszabb felkelni.
Van olyan h a babát nem lenyugtatja hanem felpörgeti a fürdetès?
Mert fürcsi után nemhogy vissza aludna hanem fent kukorèkol a következő etetésig.
És utána alszik vissza egy idő múlva.

Igyekszem minnél több házimunkát végezni itthon de még nem sikerül rendesen...
Meg örülök ha van időm enni pär falatot kb.
 
 


Fürdés után nekem sem mindig alszik el. Sokszor kivárja a következő etetést.
Én is küzdök az idővel. :-)
Egy eddig 20 perces takarítás több mint fél nap most.. sőt van hogy be se tudom aznap fejezni.
:-)
Az ebédem néha vacsorára van kész. Mert mindig félbe kell hagyni. De lesz ez jobb is.
 


Nyugi, nálam is így megy... Van mikor pl ma is... Semmit nem tudok csinálni...
 


Sziasztok!

Nyugi Lányok ez nálunk is így van, hogy nem mindig jut idő mindenre. Mostanában a nagylány mellett ülök szinte végig és játszunk, szemmel tartom mert ha mást csinálok közben pl.főzök, akkor már megy be a kistesóhoz és simogatja, aztán Ő meg felébred.

Annácska, nagyon sajnálom a
 


beázást! :cry: Jövőhéten 2 hónapos oltásra megyünk. Jól vagyunk egyébként.
 


Annácska, jobban van Anna?
Én is kész vagyok, mert nehezen bírok felkelni, és mire megeszi Hunor a tejcsit addigra már kelni is kell ismét.
2-3 óra alvást simán 5 percnek élek meg.

Nyuszmusz, örülök, hogy minden rendben volt a kontrollon.

Timcsi, de jó, hogy kialakult a napi rutin. Nekem is egész jól kialakulna ha
 


reggel már felkelnék a tyúkkal, de nem bírok. Aztán csak a kapkodás, mert semmire sincs idő.
A fehér zaj csodákra képes! Ha porszívózok simán bealszik Hunor. Anno is működött ez nálunk.

Baabzsák, egyre jobban bele jössz abba az időbeosztásba biztos vagyok benne. És igen, fürdés előtt általában felélénkülnek a babák.

Nálunk már mondja, hogy höö, nagyokat mosolyog, figyel mindenkire. Olyan édes
 


 


Sziasztok!
Úton vagyunk Debrecenbe kontrollra.
Remélem csupa jót írhatok nektek :-)

Így kicsit fárasztó napunk lesz.
Nálunk elég szépen beállt a három óránkénti etetés.
A porszìvóra nem ébred fel, a vízcsobogásra is elalszik Bálint,a múltkor kivittem a konyhába és mosogattam.

Használjátok ki még a jó időt sétáljatok :-)

Szép napot mindenkinek! :-)
 
 


Végeztünk :-)
Szuperek lettek az eredmények :-)
És nem kell jönnünk többet :-)
 
 


Nyuszmusz, de szuper hír! Örülök, hogy minden oké!
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: