Új privát üzeneted érkezett!

@knegm:
Sajnálom a történteket. Jól tetted h elmentél másik dokihoz!
Remélem most már jól vagy!
Picurod ügyes akkor
:-D
 
 


Köszönöm szépen! Holnap megyünk a 2 hós oltásra, már most félek tőle... Ti hogy vagytok?
 
 


Nem semmi ami veled történt. Remélem már nem lesz gond vele. :-)
 

 
 

Ja, nem volt egyszerű menet... És ti annacska, hogy vagytok?
 
 


@knegm:
Jól vagyunk köszi :-)
Kisfiam 5kg már...
Bálint nem lázasodott be az oltás miatt, bár mikor hazaértünk drnènitől én adtam is neki kúpot.
Másnap láttam aluszékonyabbnak meg kicsit kevesebbet evett de ennyi volt.
 
 


Vasárnap költözünk a másik albérletbe.
Istenem csak lennènk már túl rajta.
Pakolással Bálint mellett nem haladok.
Amíg a fiúk átpakolnak addig bnőmnél leszek a picurral.
Nem tudom sírni fog e az idegen környezet miatt.
Remélem hamar megszokja.
 
 


Itt zajlanak az események. Bnőm fia kórházba került vmielyik nap feltetelezett agyhártyagyulladással vagy rubeolával.
A sírás kerületett... Mert bnőm mindkét gyerekemmet megfogta aznap...

Reggel elvitte a srácot suliba, de akkor még semmi baja nem volt... Utánna átjött hozzánk... Pár órára rá irta h a fiaért megy, mert lázas...
Haza vitte ...arra rá kb olyan magas volt a láza hogy alig volt magánál, hányt, bevérzett a szeme, és teli lett kiütéssel. Az orvos nem vitte be a kórházba mert először rubeolára gyanakodtak... Aztán csak bevitték mert féltek h meningitise van... A meningitisnek sok tünete megvolt... A rubeolára illett az összes tünet... Pedig kapott oltást... Akkor már olyan ideges voltam... Pláne h a srácnak először torokfájása volt...
Aznap reggel mikor még semmit se tudtuk nekem is torkgyuszim volt...Na ezért voltam befosva miatta, mert a családban csak Anna kapott védőoltást...hogyha rubeola akkor megszivtuk...
Megnézték a srácot mindkettőre negatív lett... Úgy örültem h nem az...
Nekem még most tetőzik a betegség... De az enyém csak egy sima megfázás
 


Amúgy ezt leszámítva... Jól vagyunk Milike 5 kiló, mosolygós... Nekem állandóan becsomosodik a mellem. Mindegy mit csinálok. Nem veszek fel szoros ruhát, szoptatok, de egyszerűen mindig becsomosodik... Annyira elegem van ... Aludni jól alszik a kicsi. Kettőhöz kelek éjjel, többnyire úgy érzem magam mint a mosott szar... De van amikor jobb... Állandóan éhes és szomjas vagyok. 49 kiló vagyok majdnem 50 és hizok... Nem baj ugyan mert rám fér :-)
 


@annacska15:
Örülök h nem lett komoly baj.
Èn fogyok lefelé egyszer max kétszer eszek vmit.
Főleg most az idegeskedés megy a cuccolás miatt is.
Vagy próbálok haladni vagy Bálint ébred fel egyszerűen nincs időm enni.
Ha meg lepihenek vagy eszek akkor ugye nem haladok semmivel.
 
 


Te jó ég! Én is frászt kaptam volán, szörnyű dolgok ezek... Semmi nem érdekel csak Adél legyen egészséges A kislányom 6 kiló, anyatejes. Nekem az extra diéta miatt csökken a súlyom pedig sokat eszek, ráadásul sok szénhidrátot, szinte csak azt tudom variálni, hogy tészta vagy burgonya. Annyi, hogy rengetek zöldség és csirkemell, illetve 6 után már nem eszek semmit. Napközben viszont folyamatosan sütőtököt, vagy kekszet. Biztos nehéz lehet annacska, nekem Adél 1 este 2-4x kel, változó és így is fáradt vagyok de nem panaszkodom, keveset sír, mostanában talán nyűgösebb picit, elvileg mozognak a fogcsirái. Örülök, hogy jól vagytok, nyuszmusz nektek kitartást. Egy költözés önmagában is durva, nem még egy picivel...
 
 


Tegnap volt Anna szülinapja... Úristen már 3 éves... Kapott cry babiest... 2 db ot... Azóta le se teszi... :D
 


Sziasztok!

Annácska
Utólag is isten éltesse a kislányodat!

Knegm!
Örülök h Adèl jól van és szépen gyarapszik.

Mi tegnap átcuccoltunk, az új lakásban vagyunk.
Mindenhol kupi és rendetlenség, mikor lesz rend fogalmam sincs.
A hálót sikerült ugyanúgy berendezni mint ahogy volt, Bálint is velünk van egy szobában.
A konyha is kb rendben..
Bálint sírósabb volt mint szokott.
De nekünk is furcsa még a légkör.
 
 


@nyuszmusz82:
Kell idő míg megszokja... De minden rendben lesz...
 


Sziasztok!
Remélem mindenki babucija jó volt és járt nálatok a Télapó!

Annácska
Nálatok karácsonykor hozza az ajándékot igaz?
 
 


Father Christmas hozza az ajándékot... De amúgy az pont ugyanaz mint a télapó...
 


És igen. Dec 25.
 


December 6.- nekik nem jelent semmit... Úgyhogy szerintem hülyének néznek...
 


Nem baj terjeszd a magyar szokásokat :lol:
 
 


Jaa :-) Voltunk oltáson 3 napja... Kicsi be volt rekedve, picit köhög, de simán beoltották. (Tőlem kapta el ) Már apjuk is halálán van. :(
Csak Anna nem beteg.
Annával rajta vagyunk a szobatisztaságon. Nagyon ügyesen halad. Eddig az istenért nem tudtuk rá venni h bilibe végezze a nagy dolgát. 3 múlt, és januárba mehetne a suliba... De csak ha szoba tiszta. Kitaláltam egy olyan tréninget, h nyomdát kell gyűjteni... 1 nyomda/ bilizés... 5 bilizés, 5 nyomda és kap meglepetést. Na ezt tegnap reggel találtam ki... Estére 3x végezte a dolgát a bilibe... Úgyhogy este apja hozott meglepetés játékot, mert ma meglesz az 5 nyomdája :D
 


Sziasztok csajok!

Nálunk is minden ok. csak mostanában nincs időm jönni.
Nagylányom 3 éves lett, Hunort megkereszteltük, járt a Mikulás.

Annácska, ügyesen halad Anna, jó lesz az! Isten éltesse sokáig utólag is!

Nyuszmusz, nem lehetett egyszerű a költözés... remélem már nyugodtabbak a napok.

Knegm, sajnálom a történteket. Örülök, hogy jó orvost találtál. Vigyázz magadra!

Hunor jó bébi, a 4 óránkénti evés az megmaradt. Majdnem 6 kg. Nagyon sokat beszélgetünk, kacag, mosolyog ránk. Már szépen támaszkodik alkaron is. Nemsokára esedékes lesz a 4 hónapos státusz vizsgálat. (2hét múlva)
Szuper tesók együtt, a nagylányom szereti a kicsit felébreszteni....hát nő comment
 


no comment... Annácska te tudod miről beszélek.

Remélem minden babuci jól van és persze mindenki.
Ja és itt esik a hó! Az 1.hó!

Szép napot nektek!
 


@napsugar22:
igeeen...tudoom milyen... Anna már úgy ahogy... Viselkedik... Egy párszor kiabáltam vele, és oda állítottam h altatsa vissza ha felkeltette... és mivel nem tudta a kicsi meg sírt..."Anya, nem tud, nem ágis! "( Nem tudom, nem álmos a baba ) Elmagyaráztam neki h mi se keltsük fel, de semmi nem történt... Aztán egyszer jó felkeltettem mikor aludt... Tök ki volt borulva h nem aludhat...volt is hiszti, aztán elkezdte felfogni h nem szabad mást felkelteni... Okos kiscsaj amúgy csak sokszor eszetlen. Dehát 3 éves :-) Majd az suliba... Lesz neki bünti szőnyeg.
 


Nekünk is lesz vizsgálat decemberben. Majd jönnek ki terepszemlére is... Most kb egész család betegeskedik.. mindenki elkapta a "megfázásom" vmi vírus amúgy. Mert bnőm kislánya is beteg volt, meg a másik bnőm kisfia is... :-)
 


Napsugár szia! :-)

Hát Bálintnak még nem nagyon megy az alkaron támaszkodás...
A fejét tartja emeli szépen.
Próbálom minnél többet hasra fektetni de az a baj h refluxos és legtöbbször visszajön a kaja.
Már minden időpontban próbálom.
 
 


Kedden megyünk a három hónapos oltásra.
Én is foglalkozok vele sokat amikor csak tudok :-)
 
 


Milike se szeret hason lenni... Tartja a fejét, de nem sokáig. Alkarra nem támaszt, mindig megfejeli a szőnyeget ha le van rakva...
 


Nálunk zárt osztály van.. mind a négyen betegek vagyunk... Annàt le kell fogni h orrot tisztìtsunk... :-)
 


Akkor kitartás nektek!

A nyomda jó ötlet :-D
 
 


Sziasztok!

Annácska, jobbulást kívánok mindenkinek!
Ez jóóóó, mármint hogy így megértette Anna hogy a kistesót nem szabad felkeltenie.

Mi is ugyanezt mondjuk, hogy mi sem keltjük fel őt mikor alszik, és már kínomban azt mondtam hogy fel fogom én is kelteni ha nem hagyja abba. Ezek szerint, beválik. Mondjuk még kipróbálni nem mertem.
 


Jó lesz az lányok, nem baj ha még nem támaszt alkaron, mi sem pont 3 hónapos korban kezdtük. (hanem 2 héttel utána)
A lényeg hogy minél többet tegyétek hasra a babákat had erősödjenek. Meglátjátok szinte napról napra ügyesebbek lesznek. Mindenki babája nagyon ügyes, ez biztos!

Nyuszmusz, sikerült berendezkednetek? Bálint megszokta már valamennyire az új helyét?
 


@napsugar22:
Igen, haladunk a pakolással rendrakással.
Egyre otthonosabb a lakás.
Bár még keresgélni kell mit hova tettem :-D
Bálint jól alszik, úgy vettem észre nem viselte meg nagyon.

Ma viszem a három hónapos oltásra.
 
 


Az előző védőnőt sajnálom nagyon, szimpatikus kis nő volt, meg kedves.
Az itteni körzetist meg nem ismerem.
Remélem ő is normális.
 
 


Sziasztok!
Túl vagyunk az oltáson.
Hát most volt sìrás, már mikor a drnéni hangját meghallotta akkor zengett a rendelő...
De nem lázasodott be picur.

Az új lakásban jól érezzük magunkat, haladunk a rendrakással pakolással is.
Élvezem hogy nagyobb a konyha :-D
Még nem nagyon ismerjük a többi lakót de majd kialakul...
A mi szintünkön egy idös néni és egy fiatal házaspár lakik szintén babával.
Sokkal csendesebb nyugodtabb környéken vagyunk.

Kinek a babája fedezte fel a kezecskéit?
Bálint már kúszik a kiságyban általában keresztbe fekszik mikor megnézem.

Átalussza az éjszakát, van úgy hogy 12órát is alszik.
Ezzel kapcsolatban mi a véleményetek arról hogy költsem fel peluscserére?
Sajnálom felébreszteni olyan jól alszik de azt sem szeretném ha sokáig a pisis pelusban legyen.
 
 


Na nosztalgiáztam egyet visszaolvastam a topicot :-D
Az elején jaj csajok :lol:
Szódabikarbóna teszt kínai naptár holdnaptár ki mit kíván stb.
Mikor derül ki a baba neme....
Tök jó volt vissza olvasni. :-)


Knegm!
Közelebb vagyunk a népkerthez, ha jó lesz az idő egy tali?

Használ vki hordozó kendőt,kengurut,maitait?
Én a Gremese. Huról rendeltem egy mai tait, de sok féle van fent.
Most december 22ig akciósak a termékek!
 
 


Sziasztok!
Az első hóesés Egerben :-D
 
 


@nyuszmusz82:
Babybjörn kengut használunk. Újszülött kortól használható :-)
 


Nyuszmusz! Nagyon nagyon nagy örömmel, igen! :-). Szuper lenne!

Itt minden rendben van, Adél belázasodott az oltás után, 1,5 napig hőemelkedése volt Kúp mellett. Kicsit nyűgös volt az elmúlt 4 napban, pedig rá ez nem jellemző, nagyon nyugodt baba volt eddig. A tegnapi nap már kicsi talán jobb volt. A diétát tartom továbbra is, így most 7 kilóval vagyok kevesebb, mint a terhesség kezdetekor a tejem viszont hála az égnek maradt! Ki hogy van? :-)
 
 


@knegm:
Szuper hìrek!
Sokáig legyen tejcsid!

Én nagyon sajnálom h nekem nincs...
 
 


Tejcsi.- lehet már írtam, de nem vagyok benne biztos. Irtak ki fogamzásgátlót, elkezdtem szedni és a 4.- napon eltűnt az összes tejem. Gyerek üvöltött egész nap, tápszert nem fogadta el. Rá jöttem h a fogamzásgátló miatt tűnt el... Abba hagytam... Rá 2-3 napra normális mennyiségű tejem volt. Azóta se szedem...
Pedig direkt megkérdeztem a dokit h nem e lesz gond, és azt mondta h ez kimondottan olyan anyuciknak adják akik szoptatnak. A betegtájékoztató se írt semmit csak azt h nem befolyásolja a tej minőségét/mennyiségét. Ja és ez az a fogamzásgátló amit Anna előtt szedtem, azt lett Anna úgyhogy ennyit a pirulákról.

Én is féltem h többet nem tudok szoptatni, de szerencsére ideje korán rá jöttem h mi a baj. Azóta is cicis a Milike. És tök büszke vagyok rá, mert Annàt 1 hónapig tudtam szoptatni!
 


@annacska15:
Neked is gratulálok! :-)
Igen írtad hogy jártál a gyógyszerrel...
 
 


Készültök már karácsonyra? ( Én nem tudom hogy fogok barmit is csinálni... ) Két hete le se tudom tenni a gyereket, napközben is aludni úgy hogy ringatni kell a seggét... Szeretnék sütni sütit páromnak, de kb örülök hogyha nem járok terdig szó szerint a kupiba. Annyira idegesítő, hogy nincs rend... Anna egy pillanat alatt szetpakol... Én meg nem tudok folyamatosan pakolni.:( Kedden jön a gyámügyes ... Asszem majd megdicsér... :(
 


Ajándékokat se csomagoltam be... A fenyő sincs meg, sőt a bevásárlás se tart sehol.
 


@annacska15:
Hát még mi sem tartunk sehol.
Tegnap óta Bálint is csüng rajtam én se tudok haladni.
Ha kerestem fél óra múlva felébred felriad.
 
 


Leteszem
 
 


Én ha leteszem 12 másodpercig tart... Aztán sír...
 


Sziasztok!
Meg jött a meitai hordozó, tegnap fel is avattuk ;)
Gyönyörű, nagyon jó a súlyelosztása, élvezet volt benne sétálni!
Bálintnak is tetszett, elaludt benne :-D
 
 


Képzeljétek. Ma először halottuk Milikét kacagni *.*
Olyan édes...
 


@annacska15:
De jó! :-D
Bálintnak is sikerül már.
Igen nagyon édesek! :-D

Mi volt a nevetés tárgya?
Bálintnak úgy sikerült hogy megpusziltam a pociját :-D (viszont a beletrombitálást nem szereti).
 
 


.
 
 


Nem tudok írni csajok :-(
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: