Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Várok Mindenkit, aki májusban fog szülni! :)

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


Jelen
 


ipinterke Szia! Mikorra várjátok a Babát? Első gyerkőc lesz?

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 

 
 

Szia első, 13 ra várjuk.pont a szülinapomra de +-2het várjuk hogy kiderüljön fiúcska vagy lány. nektek?
 


Sziasztok! 2. babámat várom májusra. Szombaton megyek a genetikai uh-ra. Ti voltatok már?
 
 


Mi kedden voltunk magán úton. Egészséges mint a makk mellett lett dícserve ,hogy mintagyetek .Apuka nagyon büszke volt...főleg mikor kiderült hogy valószínűleg fiú lesz.de vissza lettünk minősítve 12+6 ről 12+2 re
 


@ipinterke:


Szia! Elnézést hogy csak most írok, vmiért nem kaptam mailt, hogy érkezett volna hozzászólás a csoportba... Mi május 16.-ra várjuk, a genetikán még nagyon szégyellős volt, nem árulta el a nemét :)

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


@zsany27:


Szia! Nekem is 2. Babóca lesz, nem rég voltam genetikán, de még nem derült ki a neme. Már nagyon kíváncsi vagyok, bár mindkettőt el tudnám képzelni. Lányom most 22 hónapos, igazából fiú és lány tesót is el tudnék képzelni, mindkettőnek meg lenne az előnye...:D Hogy sikerült a genetika?


Nővérke vagy Bátyuska fogja várni a Babád? mennyi lesz a korkülönbség köztük?


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


Most lesz 1 éves a kisfiam, így másfél év lesz a korkülönbség. Fiú gyanús a pici is, a kombinált teszt eredménye jó lett szerencsére.
Május 14-re várjuk a genetikai uh szerint.
 
 


@zsany27:
Egy évesen kis angyal lehet, Flóra már belekezdett a dacos, hisztis korszakba..jön az utolsó 4 foga is, még cicis, nem sokat tudok mellette pihenni, a várandósságra hangolódni...emiatt lelkifurdim is van... :-(

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


@zsany27:
Egy évesen kis angyal lehet, Flóra már belekezdett a dacos, hisztis korszakba..jön az utolsó 4 foga is, még cicis, nem sokat tudok mellette pihenni, a várandósságra hangolódni...emiatt lelkifurdim is van... :-(

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


Hát angyalnak nem nevezném, mostanában semmit nem enged csinálni a konyhában, mert ő nem látja mit csinálok és őrült hisztit csap. A tegnapi ruhásszekrény takarítás viszont nyerő volt, segített a szekrényből kiszedni a ruhákat. :lol:
Szép neve van a kislányodnak, mi is Flórának hívnánk a babát, ha lány lenne.
 
 


@zsany27:


Köszi! Hát visszanézve egy évesen angyal volt Flóra a mostani 2 éves énjéhez képest :D Egész nap nyüzsög és minden miatt vitába száll...a nap végére már unom a saját hangom annyit kell neki magyarázni, persze már Ő is dumcsizik...remélem ez a dackorszak mire megszületik a Pici enyhül vagy belejövök a kezelésébe...

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


@ipinterke:


@zsany27:


Ti mikor mentek legközelebbi vizsgálatra?


Nekem csak január 3-ra kell menni, nov közepén voltam legutóbb....olyan hosszú ez az idő...én még nem érzem a mozgásását...


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


Sziasztok.

Mi május 28.-ra várjuk a picit. Nekünk már a második gyerkőc lesz. A fiam most ünnepelte az első szülinapját :D
Genetikán már voltunk, minden ok volt, csak elbújt a drága :D


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


Szia! Örülünk, hogy itt vagy! Hogy hívják a Kisfiad? Hogy bírod a várandósságot mellette, rosszullétek elmúltak már?


Én pont túl vagyok egy 3-4 napos betegeskedésen, nehéz napok voltak a kanapé és a mosdó között rohangáltam egész nap... mellette ott volt a Lányom aki egész nap csak játszana, pörögne...nem volt túl megértő 


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


Én a héten voltam ultrahangon, minden ok, aztán a 18 hetesre megyek legközelebb.
Én már érzem pár hete a mocorgást, hátsó falon van a méhlepény.
Kicsititi:
Kb. egyidősek akkor a gyerkőceink, mi is nemrég ünnepeltük az 1. szülinapot.
 
 


@prudence7:
Szia.
Majd igyekszem többször visszaolvasni az írásokat hogy rögzüljön ki kicsoda, miről esett már szó. Rémesen jegyzem meg sajna ezeket az infókat :-S
A fiam Botond, és 24.-én ünnepelte a szülinapját.
Hála az égnek 12.hétre elmult a hányingerem és az ezzel járó folyamatos evéskényszer :-D
A fáradság megmaradt kicsit szolidabb formában :-)
Szerencsére Boti jó fiú, 2x2 órákat alszik napközben, az éjjeleket pedig 98%-ban átalussza így tudok mellette valamennyire pihenni. Azért amikor pörög vagy épp rossz napja van bizony kidőlök este 9re :-D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@zsany27:
Szia.

Neked hanyadikán volt 1éves a gyerkőcöd?
December 28.án mi is megyünk a 18hetes második genetikára. Olyan messze van még...
Szuper hogy már érzed mocorogni. A fiam is hátsó fali lepénnyel volt és én is tök hamar éreztem
Ez a babó mellső fali lepényes, így majd malmozok még kicsit mire érezni fogom...

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Ma felvettem a kabátot a sétához, és meglepődtem hogy már azon keresztül is látszik a hasam.
Ti hogy álltok pocakmérettel? Főleg második babások? Tudom a második hamarabb látszik, mert nem tart úgy a hasfal, izmok, szalagok stb... Na de ennyire
Akkora a pocakom mint ha 20 hetes lennék...pedig csak 15...
Mi lesz így májusig

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Hello csajok,

Mi ujság? Nagy a csönd...

Mindenki belevetette magát a karácsonyi készülődésbe?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok! Utolsó menstruáció alapján május 15-re, méret alapján május 12-re várjuk az első babánkat, aki úgy néz ki kisfiú lesz és szerencsére egészséges, mint a makk Hétfőn megyek a 18 hetes genetikaira, már nagyon izgulok és borzasztóan várom, hogy újra lássam Őt!


@kicsititi:
23-án volt 1 éves a kisfiam.

Nálunk nem karácsonyi készülődés, de hetek óta a fiúk szobáját alakítjuk, bútorozzuk be.
A pocakom nekem is nagyobb, most így 18 hetesen, mint anno az 1. gyerekkel.

Hétfőn megyünk a 18 hetes UHra, nagyon várom, hogy láthassam a picurt.
 
 


@kicsititi:


Szia!


Picit elmaradoztam, 2-3 hete betegeskedek...elsőnek hasmenés, utána éppen hogy meggyógyultam mennünk kellett Lányommal a Heim Pálba bőrgyógyászatra,tejeskávé foltot szerettem volna megnézetni, ahol hiába szóltam előre hogy veszterhesként megyek 3 órát vártunk, rendelés előtt 1 órával bejelentkeztem a kartonozóba és még így is...:( mellette pont a fül-orr-gégészet van és már ott éreztem hogy ez nagyon nem lesz így jó...rengeteg beteg, dög meleg, semmi szellőztetés..és másnapra le is robbantam megint..torokfájás, erős nátha...szinte arcüreggyulladás csak lázam nem volt szerencsére....házidokim lassan nyugdíjba megy, nem mert semmit felírni csak a gyógyszerészhez küldött...ő is csak óvatosan találgatott mit lehetne...nőgyógyászom segített...de semmi igazán hatékony gyógyszer nem mehet, csak gyógynövény, vitamin...Férjem nem tudott itthon maradni, mert pont átszervezés van (ünnepek előtt gáááz...) és továbbképzésre kellett menni neki...szóval egyedül voltam Flórával, aki nagyon nehezen viselte hogy beteg vagyok...szerencsére Ő csak náthás. Most kezdek jobban lenni, még nátha van, de már tisztul a fejem... én november óta nem voltam dokinál, jan 3-án lesz a kövi ultrahang, nagyon várom már, mi még nem tudjuk a nemét sem...betegség alatt is sokat gondolok rá, ne hogy neki is baja legyen...első terhességem alatt nem voltam beteg, most meg mindent benyelek...:S még nem igazán érzem a mozgását...hajnalban mikor kelek szopiztatni, akkor mintha...de olyan fáradt vagyok lehet csak beképzelem...?!?  Karácsonyi dolgokkal totál el vagyok maradva, úszik a ház, sütni sem álltam még neki, mert állandóan fújom az orrom....remélem pár nap és összekapom magam. Pocak az első 6 hét alatt nőtt óriásit nekem, azóta szépen lelassult...de az első terhességem alatt nagyon lassan nött, a mostani bőven meghaladja az akkori 18 hetest :)


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


@prudence7:


Szia.

Remélem jobban leszel. Jobbulást kívánok. Vigyázz magatokra
Mi is már 1 hónapja voltunk ultrahangon... És már tök para vagyok, hogy még mindig nem érzek semit... Örülni kellene hogy jól viselem a második trimesztert, mert sokszor el is felejtem hogy terhes vagyok, csak a növekvő has emlékeztet rá...

@zsany27:


A fiam nov 24.
ÉS a Szent Imrében született.


@diamondangel:


Szia.
Gratu a pici fiúhoz

Majd írjátok meg csajok, hogy mi volt a hétfői uh-on



A karácsonyi készülődést legszivesebben kihagynám... A Karácsonnyal együtt. Valahogy nincs hozzá kedvem hogy a vendégeket körbeugráljam, előtte készülni napokkal, aztán meg utazgatni a ide-oda egyik nagyihoz, másik nagyihoz.... Persze ők várják meg minden, de inkább otthon lennék a férjemmel és a gyerekkel...
Nem tudom nálatok hogy van, de mi alig vagyunk mostanság együtt , főleg a párommal. Szinte alig jut egymásra idő... Főleg a meghitt beszélgetések, és együtt nevetések, szóval a minőségi idő ami hiányzik (és itt nem az 1 évesünk zavar be)... Mindig van vmi a hétvégeken, ami elveszi ezt az időt tőlünk...



Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Lemarad az előzőröl:

Ti tudjátok már hol szültök májusban? Doki, szülésznő, kórház stb...

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


Köszi!
Sajnos nekem sincs igazán kedvem a rokonozáshoz, mi is beutazzuk a fél országot, előtte lesz 1-1 napunk 3-asban...4-esben :D de mégis, sok főleg várandósan, pici gyerekkel vidékre menni...most havas esőt mondanak végig,  és remélem addig kigyógyulunk. Ma reggel Flórát is dokihoz kellett vinnem, náthás, köhög...cirka 10e-ért írt fel neki a doki gyógyszer, vitamin...még jó hogy elvittem és nem vártuk meg a hétfőt, remélem hamar meggyógyul. Szerencsére láza még nem volt, első betegség, eddig nem volt semmi...persze most kezdi elhagyni a cicizést is, biztos emiatt is gyengébb az immunrendszere...meg mi is végig betegeskedünk az Apjával...sóhaj...
Nagyon kevés időnk van nekünk is mostanság egymásra Férjemmel, nekünk az örökmozgó lassan 2 éves mellett, az a baj hogy sok a munkája a Férjemnek, messzire jár be dolgozni, és hétvégére maradnak a nagyobb kötelességek és a rokonok is...minden hétvégén jön vki vagy megyünk...éppen csak utolérjük magunkat és már hétfő, pihenni már nem tudunk...beszéltük is pár napja pont, hogy mázli hogy még nyáron összehoztuk a pocaklakót :D  nekem az is sok hogy hetente kell találkozni a nagyszülőkkel, nagynénikkel...skypolni...persze a gyerek nagyon vonza őket...
Szülés kapcsán, én anno végig jártam több budapesti kórházat, nyíltnapokat és végül kórház helyett orvost találtam, akihez ragaszkodom. Ő (dr. Dékány Ágnes) korábban Szent Imrés volt, de most már a Róbert Kórházban vállal csak szülést, így én itt tervezek megint szülni. Remélem nem lesz szükség B-tervre, de ha igen akkor a Honvéd lesz, ha addig lesz PIC, ha nem akkor SOTE II.... de remélem minden hasonlóan nyugisan alakul mint Flórával és május közepéig bent marad a pociban a Babóca! :) Te hol tervezel szülni?

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


@prudence7:

Én a Szent Imrében szültem. Most is ott szeretnék. Nekem volt orvosom, Dr. Halmos Amrita, ő volt bent a szülésnél és ő ajánlott szülésznőt is. Most úgy voltam vele hogy ujra nála szülök, de nem tudott májusra vállalni, így átkerültem egy másik orvoshoz, Dr Pohl Ákoshoz. Igazából sajnáltam, hogy nem tud velem lenni, mert nagyon jó a szakmában. A szülésznőm marad, aki szintén nagy kincs volt nekem.
Jó tapasztalatom van az Imréről, és csak ajánlani tudom. Ami gáz hogy nincs PIC... De bízom benne hogy 37hetet megvárja, és a szülésnél se lesz gubanc.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Én nem budapesti vagyok, így a helyi kórházban szülök, annál az orvosnál, akinél a fiamat is szültem.

Voltunk hétfőn a 18 hetes uh-on, továbbra is fiú és minden rendben van vele.
 
 


@zsany27:
De jóóó
Már mi is várjuk az uh-ot.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet mindenkinek!

Voltunk uh-on 28.-án és tegnap is. Jól van a baba, és 1000% hogy kislány 

Remélem mindenkki jól van, nem beteg, és már érzi, tudja, hogy vannak a pociban 


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok! Mi 21 hetesek vagyunk, majus 18-ra kiirva. Elso baba lesz es a legutobbi uh szerint kislany :) Veletek minden oke?
 


Sziasztok! Mi 21 hetesek vagyunk, majus 18-ra kiirva. Elso baba lesz es a legutobbi uh szerint kislany :) Veletek minden oke?
 


Sziasztok! Boldog új évet! Mi is most voltunk a 2. genetikai uh-n, minden rendben szerencsére és Hugica érkezik hozzánk is! :) Nekem most hamarabb jelentkezett a kismedencei fájdalom, pocaktámaszt javasolt az orvosom, az első terhességnél csak a végén volt, akkor nem használtam ilyesmit. Van esetleg tapasztalatotok a pocaktámasszal kapcsolatban, segíthet, érdemes beruházni rá?

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


Hello.

Szfannika: Üdv!

Prudence7:
Nekem nem jött be a fiamnál. Kölcsönkaptam, de vhogy nem éreztem hogy jó lenne. Inkább kényelmetlen volt. Akitől kaptam neki viszont jó volt és használt. Abszolut egyénfüggő ez (is). Ha van lehetőséged kipróbálni, érdemes.

Mi most már kezdünk a neveken filózni.
Ja, és szeptemberi nyaralásokat nézegetjük ezerrel, illetve egy belföldi utat terveztünk amíg pocakban van a lányzó.
Itthon Gyulára megyünk egy hosszú hétvégére.
Nektek van vmi terv még pocakosan van babával kikapcsolódás terén?
És a nevekkel kapcsolatosan?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


Szia! Rendeltem egy pocaktámaszt, remélem jó lesz. Mikor Flórát vártam volt egy toplistánk a nevekről, de azóta annyi minden változott, úgy gondoltam még egyszer átmazsolázzuk az anyakönyvezhető neveket és úgy szűkítjük le a legszimpibb 10-re. Utána még egyezkedünk Férjemmel, próbálgatjuk a vezetéknévvel a hangzást, megnézem a névnapot mikorra esik, ízlelgetjük hetekig mire döntünk...az utolsó 3-at anno post-itre kiírva kitettük a hűtőre és nézegettük napokig mire sikerült dönteni...:D Sok szép lánynév van, még így is hogy sokat a családban már stoppoltak :) a 30. hétig azért szeretném eldönteni. Ti hogy álltok a névválasztással?
Nyaralásra még nem is gondoltam, de ránk férne! :) Flóra nekem átlag 20-30 percet alszik nappal, néha heti-kétheti rendszerességgel egy másfél órát...picit kevés időm van tervezni, szervezni. Éjjel viszont 10 órát egybe, néha kér még cicit. Most szeretném a lakást átszanálni, nem csak a gyerek dolgokat, mert tudom valszeg sokáig nem lesz rá erőm, időm. 


Mellette szeretnék szétnézni, milyen családi napközik vannak a környékünkön. Nem vagyok bölcsi párti, de lehet hogy jó lenne ha heti két délelőttre el tudnám vinni Flót egy ilyen kiscsoportos napközibe, hogy érjék új ingerek, találkozzon többet gyerekekkel. Most kezdett el 3-4 szavas szép mondatokban beszélni, és még pocakosan jó lenne a beszoktatáson átesni. Ha tetszene nekem is a hely, és Ő is jól érezné magát arra a 3-4 órára akkor könnyebb lenne talán később, valahogy úgy érzem kell már Flórának a nyüzsi, Huginak is jár majd vmennyi nyugisabb idő amikor csak rá figyelek, és végső soron lehet nekem is jó lenne...(Flóra valószínűleg csak majdnem 4 évesen mehet oviba) Nálunk minden nagyszülő dolgozik, távol van, segítségem eddig sem volt. Te gondolkoztál már ilyesmin hogy hogy lavírozol majd a két gyerkőc igényei között?


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


@prudence7:


A nevekkel hasonlóan mi is összeírjuk a toplistás neveket, aztán szépen lassan szűkítjük a listát. Mondjuk tavaly már írtunk lányneveket amikor még nem tudtuk a nemét. Azok nem igazán változtak mostanra... Lehet elővesszük a listát aztán átgondoljuk... Az Anna név egyelőre ami mindkettőnknek tetszik, de még van papíron 19 hetünk dönteni. 

A bölcsin mi is gondolkodunk erősen. Valószínű hogy magán bölcsi vagy hasonló intézmény lesz. Nekem is jó lesz egy pár óra a picivel, és valóban nem lesz rossz egy kis szocializáció a fiamnak... mondjuk járunk közösségbe (ringató, babatorna, babauszi) de nem biztos hogy nagy hassal egyszerűen elcipelem majd és futok utána ha elkolbászol... szóval jó lesz egy kis bölcsis közeg (és közösségi bacik/vírusok

Nálunk Boti még az esetek nagy részében 2x alszik, de azt látom, tapasztalom, hogy ha van megfelelő inger akkor kihúzza ebédig aztán kidől, vagy ebéd előtt dől ki 11felé, alszik 1 órát ebédel és estig pörög.
Eddig egyébként másfél 2 órákat aludt délelőtt és délután is. Az éjjelünk szerencsére 10-11 óra egyhuzamban reggelig. Csak okkal ébred éjjel pl. betegség, vagy ha vacsorára nem eszik sokat és a tápszeren bealszik úgy 120ml után...
Szóval elég jól lehet vele utazni, jól viseli az idegen környezetet, gyorsan aklimatizálódik, és barátkozó az emberekkel. Így nem félünk kimozdulni.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok.
Hogy vagytok?
Nekem durván fáj a fejem már tegnap óta.
És a hasam is néha görcsöl. Mérem a vérnyomásom, de szerencsére az ok.
Jobban aggódom most mint az első terhességkor...
Még jó hogy a férjem most itthon van és tud segíteni...

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok. Első pocaklakónk május végén bújik elő. :)
 
 


@sunfi: Szia! :) Ha van kedves mesélj Magadról és a Pocaklakóról, tudjátok már lány / fiú lesz-e?



 


 


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


@kicsititi:


Hogy vagy, javult  a helyzet?


Én nem rég voltam terheléses cukormérésen és sajnos rosszabb lett az eredmény, mint anno Flórával. Most 120perces 7,08 lett, kisebb diétára fogtak ne hogy baj legyen...:( ettől megzakkanok, eddig sem nasiztam, de most a szénhidrátot is vissza kell venni, még szoptatok és hááát eléggé feszült vagyok a sok megvonástól...én laktózmentesen eszek és igyekszem a glutént is kerülni, most aztán se cukor se semmi...még a gyümölcsök java is tiltólistára került...kávé is hiányzik....:(
30. héten ismételnem kell a cukorterhelést, addig össze kell kapni magam.

Nekem is fáj a derekam és az ülőidegem, vettem pocaktámaszt, de csak félig meddig segít rajta, több pihenés kellene, de Flóra mellett elég mozgalmasak a napjaink.


Választottunk nevet a Hugicának, Róza lesz. :)


Még sok időnk van hátra mégis nap mint nap rám tör az érzés, hogy gyors mindent el kellene intézni amit szeretnék (ház nagy takarítás, szanálás, rendezkedés, stb) meg beszerezni mindent ami kelhet, átnézni és kimosni a meglévőket...sóhaj...nyugtalan vagyok.


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


@szfannika:


Szia, hogy vagytok? Hogy sikerült a cukorterhelés? Választottatok már nevet?


Hol fogsz szülni?


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


@zsany27:


Hogy vagytok?

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


@ipinterke:


Hogy vagytok?

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 




@prudence7
:


Szia

Szerencsére nem volt azóta fejfájásom. A vérnyomásomat ellenőrzöm rendszeresen, az jónak mondható. 

A Róza szép név.

Mi maradtunk az Anna névnél. Most már így is beszélgetünk hozzá, róla 

Cukorterhelésem 1 hete volt. Ma délután megyek a házidokihoz az eredményért. Remélem jó lett, mert a fiamnál éppen a határérték alatt voltam egy picivel. Szerencsére nem fogtak diétára, de én azért odafigyeltem az étkezésre. 
Nem is tudom mi lene ha most diétáznom kellene, mert folyton csokit zabálnék...... én aki nem édesszájú, inkább és a chipset tömtem mindig is... néha rosszul vagyok magamtól, amennyi csokit megeszek. De vmit a szervezetem jól csinál mert eddig csak 6kg-ot híztam...

Csajszim olyan szinten virgonc mostanában, hogy nem is tudom mi lesz boxoló vagy capoerás 

Holnap megyünk terhesgondozásra, már alig várjuk hogy láthassuk mekkorát nőtt <3

Többiek, ti is írjatok, nagyon light-osan pörög ez a topic  pedig biztos lenne miről csevegni, főleg az első babásokkal 

Ruhaösszeállítással, babaszobával ki hogy áll?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


Szia!


Az Anna nekem is nagy kedvenc, csak a vezetékneve 2 magánhangzóra végződik majd, így a Hannában gondolkodtam sokáig, de a családban már megelőztek, unokatesó ugyanazzal a vezetéknévvel :)


Én is pont 6kg-nál tartok most, első gyerkőccel rengeteg ment fel 13kg, de ott 53-mal indítottam, most 61-ről indultam, szopik miatt nem sikerült visszanyerni megközelítőleg sem a régi állapotokat. Most ezt szeretném elkerülni, bár annyi minden van hogy csak álmodozom hogy lesz időm magamra...talán majd Hugica után, ha vége a szopiknak ott is kigyúrom magam MILF-re :D vagy sem...


Gyerekszoba nálunk később lesz esedékes, Flórával mi együtt alszunk, tudom ez megosztó téma, de nekünk ez vált be. Elsőre babaöböllel kezdtünk végül faltól falig ágy van vagy 4,5 méteres így kényelmes mindenkinek. Mostanában szünt meg az éjszakai szopi, így látom ha nem érkezte a Kistesó lehetne külön szobába tenni nyugodtan, viszont úgy érzem féltékenységet szülne ha Őt kitennénk, Rózi meg velünk alhatna, így elhalasztjuk ezt, majd a 2 gyereket teszem együtt külön, ha Rózi megérett rá.  Nagyon vágyok már rá hogy egy csajos szobát dekorálhassak, berendezhessek nekik, de praktikusság miatt ez most kimarad. Nálunk szinte az egész ház a gyerek kedvére van elrendezve, szabadon játszhat pakolhat mindenhol.


Mi pénteken megyünk nőgyógyászhoz, jó lesz látni megint a Picurt.


Most autó kapcsán gondolkozom, nekünk Anyósék 2,5 órás autózásra laknak, még ha autópályán megyünk is...és elvárják hogy minimum havi 2 hétvégét ott töltsünk, ebből persze nagyon kezd elegem lenni, mert nem is olyan jó a viszony...de ez más téma...szóval agyalok hogy a 2 gyerekülés közé hátra tudok-e ülni ilyen hosszú uton. Flóránál elég sokáig szükség volt rá, hogy kivegyem ha büfizik, megálljunk szopira, vagy csak vígasztaljam, szórakoztassam. Flórát nem szívesen ültetném előre, hiába engedné a kressz, sztem túl sok ez az idegrendszerének...szóval lehet hogy kocsit kell cserélnünk...:S  Babatükröt néztem még boltokba, ha egyedül viszem a Két gyereket, de szerintem ezt is csak rövidebb útakra merném bevállalni amíg pici Rózi, de mi vidékiesebb részen lakunk itt mindent kocsival lehet csak elérni.

Rucikat átnéztem 56-62-ig, összeírtam mi hiányzik, mert Flóra január elején született, Rózi május közepére van előrejelezve, de még nem szereztem be mindent. A boltokban most még nem láttam napozókat, lengébb rugikat, napsapikat. Persze 1-2 új dolgot is vettem és tervezek is neki :)


Rezgős pihenőszéket vettünk neki, Flónak ez nem volt, de ott mindig mellette voltam, kézben volt...arra gondoltam ez jó lehet amíg konyházunk, eszünk, kertbe kivinni, stb.


Új rugalmas hordozót és csíptetős légzésfigyelőt szeretnék még nézni neki, de csak ápr. elején venném meg, hogy minél tovább garis legyen. Flóra után ezeket eladtam, mert szerintem csak romlik a minőségük ahogy telik az idő.


Ti babakocsizni terveztek 2 gyerkőccel?


 


 


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


Hali,

Megvolt a cukorterhelés, és szerencsére okés lett.
Láttuk Annát is uh-on. Nagyot nőtt, és befordult fejvégű fekvésbe. Remélem ott marad májusig

Anna velük alszik majd, már vettünk is egy bölcsőt (Brevi Nanna Oh babaöböl) használtan. Amit tervezünk az egy valamilyen hordozó. Kinéztem egy baby tai hordozót amit ujszülött kortól lehet használni a gremse szerint. Az talán nem olyan meleg mint a rugalmas kendő vagy a szövött kendő. Meg hát ennél a kettőnél nekem nem sikerült elsajátítani a kötést, mindig lassú voltam és a fiam egy idő után csak üvöltött....

Babakocsi az lesz, azaz van. Majd egy testvérfellépőt szeretnénk venni, és akkor talán lehet menni játszizni a naggyal a kicsi meg babakocsizhat.
A kisfiam nagyon szerette a b.kocsit,hatalmasakat aludt benne

Ami még tervben van az a falmatrica.

Rucikat én is majd március körül szeretnék beszerezni többet, mert valóban nincsenek még lenge nyárias darabok. Bát anyukám beszerzett egy cuki darabot, amibe azonnal beleszerettem

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


Szia!


Gremese hordozóit nem ismerem, én olyanokat szerettem volna venni már az első gyereknél is ahol külön vannak a szakaszok, tudom anyagilag jobban megéri egy születéstől másfél éves korig használható hordozó, de ha rendszeresen használod sztem kompromisszum. Az elején fontos hogy a gerince pontról ponra meg legyen támasztva és ezt csak olyan hordozóval lehet amit jó alaposan, szorosra húzhatsz. Mi kaptunk egy mybabyhug csatos újszülött kortól használható hordozót és én csak 3 hónapos kortól éreztem hogy igen már szívesen teszem bele, de akkor kiscsillagtakaró is volt rajta, jobban kitömte a hordozót :) Addig amíg ebbe belenőtt egy bio pamutos caboot használtunk, de mi nagyon sokat hordoztuk a lakásban is az első hónapokban. 5kg felett éreztem hogy a rugalmas caboo már nem úgy tart, kezd Flórának is kényelmetlen lenni, akkor váltottunk. Majd később ment hátra a csatosban 8kg körül, lett egy váltó mei tai mindenhol kötözősünk is, végül most két év felett már extrém használatra egy 20kg-ig jó nagy csatos. :)

Babakocsink csak futó volt, ezt 6 hónaptól lehet használni,de sajnos nem aratott nagy sikert a gyereknél.


Most caboo NTC Lite-ot néztem ki, mert ez is 3 réteg, de nem olyan meleg mint a korábbi bio pamut és előre formázott, de magam húzhatom jó szorosra hogy rendben legyen a tartása.


Flónak kellett terpesz pelus az elején akkor többször voltunk ortopédián és mindig a cabooban vittem, akkor megdicsérte a hordozót az orvos, hogy ideális a tartása, ezért most is kezdésnek ebben gondolkodom.


A nagy kendők kötözésével én sem mertem bajlódni, első gyereknél bátortalan voltam, bár biztos ügyesen meg lehet ezt is tanulni. Most meg úgy gondolom számít az idő is, hogy pikk-pakk feltegyem majd a babát, mert tuti nem fog türelmesen várni a nagyobbik...plusz ha nem itthon vagyunk nem tudom hogy lehet megoldani hogy a kötözés során ne nyalja fel a plusz anyag a földet...:S


Ne vedd kérlek okoskodásnak, csak szerettem volna elmesélni mik a tapasztalataink a hordozás kapcsán így 2 év távlatában, lehet Neked a Gremese vagy egyéb hordozó válik be, főleg ha csak alternatív eszköz lesz a babakocsi mellett! ;)


 


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers
 


@prudence7:
Szia,

Dehogy vezttem okoskodásnak, inkább szuper hogy leírtad, így hallok tapasztalatokat
Igen, alternatív megoldásnak szánjuk a hurcizást, az elsődleges a b.kocsi lesz valószínüleg elsősorban a kicsi szállítására
Igen, a gyorsaság, praktikum elsődleges. Játszótérig, boltig, védőnőig, gy.orvosig meg vissza tervezem hordozóba vinni mikor gyorsabb a fiamat beültetni a sportrészbe. És ezek 15-20 perces séták oda. A játszótéren pl úgy is kiveszem és átrakom vagy plédre, vagy a b.kocsi vizszintesig leengedett sportrészébe. Szerencsére van közelben olyan játszótér ahova simán plédre a fák alá ki lehet csapni a pöttömöt, és szerencsére nem túl nagy, és nem szoktak sokan lenni...

Nekünk egy mikrus cruiser típusu kocsink van, mózes, autós hordozó és sportrésszel, szunyoghálóval, esővédővel, pelenkázó táskával és télre kézvédővel. Masszív, azért nem a legkönnyebb, egy idő után nyikorog (na de menyik nem...), viszont jól irányítható, tágas a babának pl a mózese. Egyedül a fék ami nem igazán jó konstrukció, de már megszoktuk, ja és lapra csukható.
Meg van egy Hauck sportbabakocsink.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok.

2napja hazajöttünk egy kis wellness családi pihenésből. Annyira jó volt még így hármasban Anna baba születése előtt kimozdulni. Ajánlom nektek, ha van rá lehetőségetek vagy még most vagy majd ha már megszületett a manó és nem túl kicsi, menjetek el Alsópáhokra a Kolping Hotelba.
Igaz a férjem a 2.napon gyomorrontást kapott
Neki nem volt felhőtlen a pihenés...
Jó volt mert a Maminbabások ott voltak és hordozási tanácsadáson így részt tudtunk venni
Meg cukin személyesen, egyénileg is megmutogattak sokmindent.
Kedden anyuékhoz megyünk a fiammal közel 2 hétre. Tudnak segíteni, meg így a férjem is tudja a gyerekszobát alakítgatni, pakolni, fúrni, stb.

Veletek miujság?
Írjatok, írjatok!

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron