Új privát üzeneted érkezett!

Minden rendben van vele, több mint 7 kiló és már forog hátról oldalra majd hasra. Hasrol pedig hátra, de az utóbbit nem mindig csinálja csak az esetek felében kb. A hasra forgast meg este, félálomban is.... Egyfolytában dobja át magát.
 
 


A feje picit balra billen a doki szerint, el kell menni egy általános felmérésére, de azt mondta szerinte semmi nem lesz, de inkább nézzen rá egy gyógytornász.
 
 


@knegm:
Örülök a jó híreknek! :-D

Én majd csontkovácshoz viszem Bálintot nincs semmi baj csak a magam megnyugtatására nézetem meg

Knegm itt van egy hapi a Szálloda úton a babákat ingyen néző meg küldök telószámát is ha gondolod.
 
 

 
 

Nyuszmusz, Igen, azt nagyon szépen megköszönném!
 
 


Knegm priviben elküldöm a számot.

Van vki akinek refluxos a babája?

Ki kezdte el a hozzátáplálást?
Ezzel kapcsolatban tudtok tanácsot adni hogy kell elkezdeni (mivel, mennyit stb)?
Mindent írjatok le...
Köszi
 
 


Knegm!
Olvastad az üzit?
Mi hétfő délután megyünk.
 
 


Nekünk úgy tűnik hogy le van maradva a mozgasfejlodesben. Azt mondta a védőnő h gyenge a karja. Nem szeret hason lenni, nem támaszt a karjára. Viszont állandóan állni akar...
 


@annacska15:
Hátha később megerősödik. Nem minden baba egyforma.
 
 


Sziasztok!
Voltunk csontkovácsnál, mindent rendben talált Bálintnál.
 
 


@nyuszmusz82:
Reméljük így lesz. Amúgy semmi gondom vele
 


Az a lényeg...
Jól vagytok?
 
 


Oda vannak a bokáim, nem tudom miért de nagyon fájnak hónapok óta. Amúgy köszönöm mindeki jól van.
Anna most kezdte az ovit. Hát nem annyira szereti...
 


Korán kell kelni?
Nem a terhesség miatt fáj?

Nekem a hajam hullik de nagyon.
 
 


Vagy hogy talpon vagy...
 
 


Addigra már úgyis felkel a kicsi mire kelni kel. 7 kor kelünk, 8:45 től jár
 


Igen megkaptam nyuszmusz, köszönöm szépen :-)
Velünk minden rendben, igyekszünk elkerülni az influenzat... Szerdán megyünk 4 hós statuszra, Adél hátról hasra forog mind2 irányba, húzza a térdeit maga alá. Még mindig cicis de elkezdtem vele almát kóstoltatni. Étkezést nem t tervezek még kiváltani, de ismertetem az ízekkel minden nap. Eddig fogékony, sőt túl fogékony rá. Utána sír vagy 30 percig mert kellene még neki, szóval lehet hogy mégis kap majd nagyobb adagokat szépen lassan. :-) a hajam nem hullik jobban mint azelőtt, utalom amúgy. A fenekemig ér de mindig fel van kontyolva, feleslegesen ilyen hosszú de nincs szívem levágatni. Diéta megy azóta is keményen, így mar 10 kilóval vagyok kevesebb, mint ahogy kezdtem a terhességet. Amúgy nem éri meg, csak azért eszem mert ennem kell. Nincs élvezet benne olyan szigorú. Minden ízetlen :)
 
 


@knegm:
De jó hogy írtál :-D
Nagyon ügyes Adél!
Örülök hogy jól vagytok.

Bálint még nem forog, de már kközel jár hozzá. :-)
Már eszi az almát sütőtököt barackot.
Babakeksszel imádja.
Ma a krumplit kóstolta, hát elsőre nem ízlett neki, fancsali arccal ki is tolta a szájából :lol:
 
 


Sziasztok!
A fogzás elindult már valaki babájánál?
 
 


Szia nyuszmusz!
Igen, nálunk elindult. Nyáladzik, de brutál. Vannak álomból felsírások, duzzadt íny. Dologellel kenem néha neki, ha biztos vagyok benne, hogy az okozza a sírást. Valami enyhe kis karcot már érzek, de laikus vagyok és nem vagyok benne biztos. Nálatok mi a helyzet?
 
 


Bálint is nyáladzik, mindent rág, piros az arca álla...
Hírtelen felsikolt aztán sír...
De még nem látok, érzek semmit.
Én Dentinox kenőcsöt vettem rá.

Nektek ki a védőnőtök?
Nekünk Fodor-Palla Mónika lett a körzetis.
 
 


Nekünk Biáth Péterné, imádom!!!!!!
Adél is szintén, piros kiütéses. Ráadásul valamelyik nap ráfolyt a kezemre és a lh is kiütéses lett, olyan savas a nyála. P is felsír, álmában is..
 
 


Sziasztok. Milike is fogzik, harap mindent. Nyáladzik, meg nyűgös. Tegnap mértem és nem hiztott egy dkg-t se a múlt hónap óta. 6.200g
 


@annacska15:
Szia!
De ha jól van, akkor nincs baj...

Jó hogy írtál, nagyon nem ér rá senki sem...
 
 


Sziasztok!
Itt szép tavaszi idő van :)

Nemsokára fél évesek lesznek a babáink, repül az idő!
 
 


Knegm voltál csontkovácsnál Adéllal?
 
 


Annácska hogy vagytok?
 
 


Milike fogzik, picit köhög, de jól van. Annának szünet volt a suliba. De ő szinte folyamatosan beteg. Kb 1 hónapja megütöttem a cicim, lett egy csomó ami nagyon fájt, kb 2 hete kezdett jobb lenni, a csomó kisebb lett. Ma reggel arra keltem h iszonyatos fáj. Kedden megyek orvoshoz, de az időpont kb 3 hete kértem. :( És ami nem mulik egy hónap alatt se az már nem okés. Remélem h nem lesz rákos vagy vmi ijesmi. Ti hogy vagytok?
Nekem Milike nem nagyon hizik... Megragadt ezen a 6 kilon. Majd megkérdezem az orvost h mit kell csinálni... Nagyon nem eszi meg a pépet.
 


@annacska15:
Szia! :-)
Jól vagyunk, köszi. :-)
Bálint szépen fejlődik gyarapszik.
Ő is fogzik, de még nem látok/érzek semmit.
Elég szívesen eszi a kanalas pürét, egyedül a krumpli nem ízlik annyira.
Csak mostanában a fejét vakarja állandóan, van úgy h vérzik is neki...
Akkor csinálja ha álmos.
A körmét is emiatt nagyon gyakran vágom, már amikor sikerül.
 
 


Írj h mit mondtak a melledre.
Remélem nem lesz semmi baj.
 
 


Milike lehet a fogzás miatt étvágytalan.?
 
 


Cicizni cicizik. Kb meghalok úgy fáj ha abból szivja. Én is kíváncsi vagyok h mit mondanak rá. Nagyon megütöttem magam... És nem múlik el.
 


Mit csináltál h megütötted?
 
 


Szaladtam fel az emeletre és a kanyart nem úgy vettem be ahogy kellett volna. Mili nagyon sírt, mintha fájna neki vmi, úgyhogy olyan lendülettel mentem mint egy állat, és a lépcső korláttal ütöttem meg. Hirtelen. Azt hittem h ott helyben meghalok a fajdalomtòl.
 


De ennek már lassan egy hónapja. Kb egy hétig piros volt a helye... Aztán a pirosság elmúlt, rá még egy hétre más betegség miatt antibiotikumot szedtem, akkor már nem is fájt, még egy hétre rá az a nagy csomó már csak dió nagyságú volt. És nem is fájt. Ma reggel úgy keltem mint akkor mikor megütöttem. Szó szerint arra ébredtem h fáj iszonyatos módon. Ha szoptatok belőle az is nagyon "kellemes" tud lenni... De ha nem szoptatok akkor megjobban be fog durrani. A tejet elfogadja belőle.
 


Hátha "csak" a tejmirigy gyulladt be, és nem komolyabb gond...
Ne értsd félre, elhiszem h ez is nagyon fájdalmas, csak ne a legrosszabbra gondolj.

Hát jól megütötted...

Sima tejcsi jön belőle, nem véres v ilyesmi?
 
 


Sziasztok lányok!

Minap megírtam egy regényt, telefonról de elszállt....úgy felbosszantott, hogy inkább kiléptem.

Rég jelentkeztem, tudom. Jelenleg betegek vagyunk, köhögés, orrfolyás van. Mióta a kislányom elkezdte az ovit hazahoz minden betegséget. Tudtuk hogy ez lesz ha bekerül hiszen hozzá kell szoknia a kis immunrendszerének.
Nagyon ügyes ovis egyébként, nem sír, ráadásul rászokott a délutáni alvásra, így alszik ha itthon van.

Hunor fél éves elmúlt és kb.7 kilón felül lehet valamennyivel (védőnőnk beteg így nem volt státuszvizsgálat), forog hasáról hátára és vissza is, teljesen kitámaszt és próbálja magát előre tolni na meg hátra is.

Nyuszmusz, nálunk sem igazán jön be a krumpli, viszont az üveges bébiételben meg van hogy megeszi. Ami idegesít az az, hogy mióta hozzátáplálok nehezebben kakil. A szilva bébiétel szokott segíteni, viszont olvastam hogy a kamilla tea is jó. Mi erről a véleményetek? Valaki van esetleg hasonló helyzetben? Mi az ami adható és be is válik?

Fogzás van ezerrel, nyálazás meg nyűgösség de fog még sehol....van hogy minden újja a szájában.

Knegm, nagyon ügyes vagy hogy így tartod a diétát. Adél pedig szépen fejlődik. Természetesen irigy vagyok (pozitív értelemben) a hajadra.
Nekem is hullik bár már mintha kevesebb.
Van már azóta fogacska kezdemény? Én mindig várom hogy hátha most megérzem hogy szúr, hogy kibújt, de semmi. A Dologél hatásos Adélnál?

Nyuszmusz, hogy álltok azóta a fogzással és a krumplival? Én Dologéllel kenem de mintha semmit sem érne. Anno a kislányomnál használtam a Dentinoxot de nem volt az sem valami meggyőző. Nektek bevált? Hajhullás javult valamennyit? Nekem kb. a 3.hónaptól kezdett hullani, már mintha jobb lenne a helyzet.

Annácska, simán lehet hogy Milike a fogzás miatt étvágytalan vagy az is lehet hogy inkább most nyúlott, mint hízott. Milike jól van, étvágya van amúgy? Nem kapjátok el a betegséget nagy tesótól? Jól kijönnek egymással a csajok?
Nekem mikor hazajön a csajszi az oviból az az első (még le sem öltözik), hogy megy kistesóhoz és megpuszilja meg mondja neki, hogy: "Megjöttem". Olyan édesek együtt. De gondolom ez nálatok sincs másképp.
Jobban vagy? Próbálj meg megnyugodni (tudom könnyű mondani), minden rendben lesz. Vigyázz nagyon magadra és majd jelentkezz.
 


@napsugar22:
Szia de jó hogy írtál! :-)

Bálintnak nincs gond a kakilással, sőt fordítva van h mióta hozzátáplálást elkezdtük minden nap kakil.
Ő is nyűgös sírós bújós de fogacska még sehol...
Éjszaka gyakran felébred, de vissza tudom hamar altatni.
Neki egyenlőre a hátról hasra fordulás megy, meg a támasztás. Próbál már kúszni.
Imádom mikor hatalmas mosollyal ébred
:-)

Örülök h a nagylány szereti az ovit. Édes lehet ahogy megy a kistesóhoz :-D
 
 


Nekem is dologél és dentinox van otthon, egyenlőre használ.
A hideg rágóka ill hideg répa alma nem jön be.
Nem szereti.
De a hideg kaját sem, legalább langyos kell h legyen..
 
 


A kamillát én is olvastam h jó lehet székrekedésre.
Bár mikor a tápszertől volt én Laevolac lactulózt vettem neki.
Az segített.

Tegnap nagy "bírkózásban" voltak az apjával :-)

Ami zavar h Bálint nagyon vakarja a fejét, állítólag baba szokás de néha véresre kikaparja. Pedig mindig nézem a körmét.
Koszmója nincs, kicsit száraz a fejbőre de azon a paraffin olaj szokott segíteni.
 
 


A hajam még hullik vettem rá vitamint remélem segít (legalább egy kicsit)
 
 


Bálint épp két ruhaméret között van amit utálok.
Az egyik már kicsi a másik még nagy....
A nagyokba akad bele összevissza vagy csúszkál rajta...
 
 


Sziasztok! Pár napja voltunk 6 hònapos státuszon. Milikével minden rendben van. Nagyon ügyes azt mondta a drnéni. Megvizsgálta a cicim. Azt mondta h összetört a tejmirigy, és nem termel tejet azon a részen. Kitapintható a csomó, ami be van gyulladva. Adott rá penicilint. Most szedem 3 napja.. egyenlőre semmit nem csinált vele. Amíg dokinál voltunk, elkaptam vmi vírust... Orr folyás meg ilyenek, szokás szerint, mert miért ne... Szépen begyulladt az arcüregem... De úgy h már a szemem is szar volt, duplán láttam... még soha nem volt ilyen pedig már párszor volt arcüreggyulladásom.
Antibiotikumot egy hétig kell szednem 4*1et.
Egyik ismerősöm azt mondta h ez a gyógyszer nem szedhető szoptatás alatt, és h öntsem ki a tejet, blabla. De a doki nem mondta h ki kéne önteni. Nem véres a tej, legalábbis most nem. Akkor mikor megütöttem, nem tudom... Ugyanúgy szoptattam végig vele. Ma amúgy megint fáj... Olyan érzés mintha lehorzsolod a bőröd és csíp... Nyomásérzékeny nagyon. Amúgy március 7 kell vissza menni kontrollra vele. Gondolom ha addig nem múlik el, kitalálnak mást.
 


Amúgy lebaszott jól a doki... Mert nem mentem rögtön, mert ha betokosodik akkor ki kell vágni. :/
 


@annacska15:
Szia!
Jobbulást!
Kitartás majd elmúlik ez is... Le van gyengülve az immunrendszerünk hogy otthon vagyunk a picurokkal.

Örülök h Milike jól van.
Te mentél volna hamarább a dokihoz, nem mondtad h csak most kaptál időpontot?

Mi is voltunk orvosnál, Bálint nagyon vakarta a fejét már kezdett kisebesedni.
Kiderült vmi bőrfertőzése volt...
Kaptunk rá oldatot, már szépen helyre hozta.

Mi jövő héten megyünk a hat hónapos kontrollra.
 
 


Igen, a 6 hònapos státuszon nézett meg a dokinő. Amúgy 7.- re kaptam időpontot. De azt mondta hogy tartsam meg az időpont kontrollnak.
 


Nem álltam le vitatkozni a szar rendszerről. Ha vmi gáz van akkor a kórházba adnak időpontot. De mire ott sorra kerülsz megmurdalsz .
 


Ez itt is így van..
Ha nincs ismerősöd v pénzed magándokira heteket v hónapokat kell várni időpontra.
 
 


Itt azért nem annyira durva....

Egyre rosszabb... :(
 


Valakinek van ötlete.. Milike éjjel 10 percente kel és sír, de nem nyitja ki a szemét...foga lehet?
 


Sziasztok!

Annácska igen, lehetséges, hogy a foga. Ha nincs egyéb "baja" akkor én arra gondolok.
Nálunk Hunor van hogy alvás közben felsír vagy felébred. Aztán megnyugtatom, bekenem az ínyét és alszik tovább. Fog még sehol de egy ideje már ez megy.
Vagy az időváltozás miatt is lehet nyugtalababb. Most itt rettenetesen fúj a szél.
Kitartást kívánok! Te jobban vagy? Voltál végül orvosnál?
Majd írd meg hogy vagytok!

Nyuszmusz, nagyon örülök hogy helyrejött Bálint fejecskéje. Jó hogy elvittétek az orvoshoz. Majd jelentkezz Te is, hogy mi volt a 6 hónapos sztátuszon.
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: