Új privát üzeneted érkezett!

@napsugar22:
Szia! :-)

Minden rendben volt :-)
Képességei korának megfelelőek, még kicsit előrébb is van :)
68cm és 7130g Bálint.

A kanalas pürét szívesen kóstolgatja fogyasztja.

Nagyon kínlódik a fogával ő is egyre többet felsír, és már fehéredik az ínye nagyon de még nem tört át.

Kis hernyó olyan édi ahogy próbál kúszni bár inkább hátrafelé halad mint előre.

Én vagyok gyenge meg kedvetlen, lehet vitamin hiány is, meg visszatért a mensim is az is eléggé megvisel.
Szülés óta nyolc kilót fogytam.
 
 


Lenne itt a közelben Maminbaba torna, hordozós latin fittness, gondolkozok rajta hogy kipróbálom.
 
 


Szia Nyuszmusz!
Örülök, hogy jelentkeztél! De szuper hogy ilyen ügyes Bálint baba, szépen fejlődik!
Kezdetben hátrafelé közlekednek majd ahogy rájönnek elkezdenek előre is kúszni.

Lehet egy kis mozgás kellene csak és energikusabb lennél. Bár egy anyának megvan az otthoni fittnesse is kimozdulás nélkül.
Mikor lesz az 1.óra? Jó ötlet szerintem, ha mész majd írd meg milyen.
A fáradtság, kimerültség miatt vagy gyenge....tudsz rendszeresen enni, pihenni Bálint mellett?
Ezt azért kérdezem így mert anno a kislányommal elhanyagoltam az evést mert minden más fontosabb volt és persze mindent meg kellett csinálnom 1 nap alatt. Most lazább vagyok, figyelek az étkezésekre bár nem híztam szerintem semennyit, annyi lehetek mint a várandósság előtt. Mondjuk ez nálunk genetika. A fittnessről meg már 2 gyerek gondoskodik.

Vigyázz magadra és majd jelentkezz ha tudsz!
 

 
 

@napsugar22:
Sziamia!

Hát ráhibáztál...
Inkább a kaja hogy egyszer max kétszer eszek egy nap...

Tudom h nem helyes így...
De ha ébren van Bálint akkor vagy foglalkozok vele vagy a házimunkát csinálom stb
Ha alszik akkor meg pihenek vagy olvasok egy kicsit (persze evés helyett)

Az első óra ingyenes lesz, lehet most a héten el is megyek.

Ti is vigyázzatok egymásra!
 
 


A fogaim mennek nagyon tönkre szülés óta a harmadik tört le :-(
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?
 
 


Sziasztok. ( Mindenkinek szól )

Mikor jött meg nektek szülés után a mensi?

Babátoknak van már foga? Nekünk 2 bújik alul. A hegye már kint van :-)
 


@annacska15:
Szia!
Mivel én nem tudtam szoptatni sajnos nekem már november óta rendszeres a menses.


Bálintnak még nincs fogacskája.
 
 


Sziasztok!

Nekem is elég hamar megjött szülés után a menzi - Októberben. Kezdetben anyatejes majd tápszeres lett a kisfiam.

Még nincs fogacska, egyelőre csak küzdünk vele.
 


Nekem még nem jött meg... Hát ennek is van árny oldala... mielőtt gondoljátok h miért nyafogok... :(
 


Sziasztok.
Jó régen jártam erre.
Levi tegnap előtt volt 7 hónapos. Neki már február 8-án kibújt az első foga, majd febr.28-án a második. Így 2 alsó metszőfog boldog tulajdonosa. Azóta viszont semmi. De sokszor felsír, biztosan jönnek.
Nekem januárban jött meg először.
Levi 5 ónapig szopott, egyre több lett a táp, meg jött a hozzátáplálás. Szépen eszik kanalasat.


Szia Mutymurutty!

De jó hogy írtál :-)

Úgy repül az idő még most szültünk és már hét hónaposak a picúrok :-)
 
 


Nektek forog a babátok álmában?
Bálint már nagyon úgyhogy hálózsákban alszik.
Nagyon forog és vándorol a kiságyban.
Eddig nem szerette a hálózsákot de most nem tiltakozik ellene.

Kúszni már egész jól tud.

Mi már kicseréltük a mózes részt a sport részre a kocsin.
Nagyon élvezi hogy tud nézelődni.
Ülni még nem tud de dönthető az ülés.
 
 


Mili is forog álmában, támasztás nélkül ül. Hason nyújtott kézzel támasztja magát. Szeret állni, de még azt nem tud. Hirtelen fejlődött tök sokat.
 


De jó :-)
Ügyes :-)
 
 


Boldog anyák napját mindenkinek :-)
 
 


Sziasztok!

Köszi Nyuszmusz, Neked is boldog Anyák napját!

Örülök, hogy mindenki jól van és hogy ilyen ügyesek a babák!

Hunornak alul már látszik a 2 fogacska, bár még nem törtek teljesen át. Elég nyűgös is mostanában emiatt.
Roham tempóban kúszik, a szobából a folyosóra vagy a másik szobába is elkúszik. Ülni még stabilan nem tud, de nem is erőltetjük, majd megtanul magától ha megérett rá.
Hason fekve emelgeti a hasát, szerintem mászásra készül. Az ágy karjánál képes magát kúszából álló helyzetbe felhúzni.
Szóval, mi is felgyorsultunk a fejlődésben. Igaz már 8 hónapos múlt.

Az ágyban is nagyon sokat forgolódik alváskor, de a hálózsákot nem igazán szereti. Tiszta tesója ebben is!

Vigyázzatok magatokra! Puszi mindenkinek!
 


@napsugar22:

Szia Napsugár
:-)

Bálint is kilóg a szobából de a kúszás meg a mászás közt mozog valahogy nem tudom leírni :lol:
De halad előre :-D


Hát mi a napokban estünk át egy hányás hasmenés víruson mind a hárman :-(
De már jól vagyunk.

Fogacska még mindig nincs de már érzem a dudort az ínyén picurnak.
Sokat sírdogál miatta.

Puszi mindenkinek!
 
 


Akkor mindenkinek ügyes a babája, szépen fejlődik?
Istenem most szültünk és nemsoká egy évesek lesznek... :shock:
 
 


Sziasztok!
Bálintnak ma bújt ki az első fogacskája.
 
 


Sziasztok!

Hunornak kedden jött ki az első. Az ujja még mindig nagyon a szájában, szerintem hamarosan jön majd a mellette lévő.

Nyuszmusz, akkor a kisfiaink egyszerre növesztették.
Megviselte nagyon Bálintot?
Örülök, hogy meggyógyultatok!
 


@napsugar22:
Sajnos igen...
Sokat sírdogál(t) miatta.
Lázas nem volt, de mikor már nagyon sírt adtam Nurofen baby szirupot neki.
 
 


Sziasztok! Végre enged írni....
 
 


KB. 20x írtam már le egy kisregényt és sosem engedte elküldeni, bocsi, így részletben fogok írni most.
 
 


Adélnak 6 foga van, 2 alul, 4 felül. Először a felső 4 közül az oldalsók jöttek ki, így egy kis vámpír volt egy darabig
 
 


10 kilo körül van és 76 centi. Egyedül ül, de nem mászásból, hanem annyi, hogy támaszték nélkül.
 
 


Kúszik, most kezdte kb. 1 hete, de még nagyon szabálytalan, néha olyanokat vetődik, hogy csak lesek. :-D
 
 


Minden rendben van szerencsére, tünemény egy csaj. Nagyon jó természete van, bár elképesztő módon akaratos. Később jól jöhet neki, engem meg ki tud borítani vele :lol:
 
 


Hihetetlen, hogy már 8 hónapos lesz és hihetetlen hogy hamarosan 1 évesek lesznek a gyerekek. Annyira vegyes érzés. Boldogság, hogy cseperednek szépen, egészségesen, de közben ott van egy kis rossz is, hogy mennyire repül az idő és nem olyan rég kis maszatok voltak...
 
 


@knegm:
Szia :-)

Jó hogy írtál!
Örülök hogy Adél jól van!
Igen nagyon megy az idő...


Kis vámpír? Édes lehetett :lol:
 
 


Már ennyi fogacskája van? :shock:
Nem semmi! Nagylány!
Hogy viselte a fogzást?
Te is jól vagy?
 
 


Az alsó kettő szörnyű volt. Kb 1-1,5 órán keresztül csak sírt és sírt, semmi nem volt jó neki. Dologel, hűtött rágóka, játék, ének, kedvenc játék semmi... Másnapra láttam is 1, hogy 1 fog kibújt. Rá 1 hétre a második alsó, szintén sírás, annyira durván nem vészes de lehet csak azért mert már sejtettem, hogy szintén fog van a dologban. Az első alkalommal vele sírtam mert nem tudtam mi a baja.
 
 


A védőnő mondta azon a héten, hogy fog még a kanyarban sincs.... Ezért nem gondoltam, csak próbáltam hátha mégis az okozta de mivel semmi nem volt jó rá, ezért aggódtam. De végülis ugye a fog volt a bűnös. A felső 2 vámpír fog szintén 1 hét különbséggel jött, ott 37,2 hőemelkedés, ennyi! Se nyűgösség, semmi más jel.
 
 


A középső kettő pedig vérhólyag kíséretében, ott étvágy nem volt jó és hígabb széklet, szintén nem volt nyűgös. Annyi, hogy az összes fognál 3-4 napig semmit nem aludtunk és mivel 1 hetes különbséggel jöttek, kB 1,5 heteket nem aludtam. Adél igen, csak 30 percenként kérte a cicit... De nem ébredt meg. Folyamatosan kapdosott a fejéhez és mintha a hideg rázná, így csinált mikor valami hozzáért (pl kanál) a fogához. Velem minden rendben köszönöm, képzeld el, hogy magától elmentek az epeköveim. Volt egy beavatkozás amikor Adél 5 hetes volt, azon a vágáson kifért a többi is. Így április 25. óta, lassan vezetem vissza magamnak a zsírosabb, fuszeresebb, cukrosabb ételeket is.
 
 


Úgy néz ki, most enged írni. Mi szokott lenni a baj ugyan???
 
 


Ti hogy vagytok? Mi újság? A ht-Vál hogy haladtok?
 
 


@knegm:
Nálunk is ez a helyzet...
Egy hete bújt ki az első foga alul, két napja hőemelkedése van, nagyon sírdogál, laza széklete van sokszor.
De az étvágya ahhoz képest jó.

Gondolom a hozzátáplálást kérdezed.
Szívesen fogadja Bálint az új ízeket, élvezi a kanállal való etetést és az etető székben való nézelődést.

Kicsit nehezen barátkozik a darabosabb ételekkel, próbálom fokozatosan hozzá szoktatni hogy ne menjen el az étvágya.
Mivel eddig még nem volt foga pépeseket kapott csak.
A gyümölcsöket és a tejpépet imádja, a főzelékeket is megeszi de nem olyan lelkesen :-D
Kedvence a sárgabarack keksszel.
Napi kétszer kap üvegeset, reggel délben este tápszert.

De van mikor én csinálom neki a kaját.
Mindkettőt adom neki.

Barátkozunk a csőrös pohárral is.
 
 


A vizet szívesen issza, kóstoltattam vele teát is gyümölcslevet is de az nem nagyon ízlett neki.

Kúszni már szépen kúszik jön utánam minden hová :-D

A babakocsiban is szeret nézelődni.

Amúgy jó baba, csak ez a fogzás viseli meg nagyon...
Én is úgy sajnálom mikor fájdalmasan sír hogy nem tudok segíteni neki...
 
 


Örülök hogy jól vagy!

Nálunk is minden rendben, alig várom hogy jó idő legyen és mehessünk sokat sétálni.
Remélem a népkertet is befejezik már nem lehetett normálisan sétálni ott sem.
 
 


Aludtatok már valahol együtt szülőknél?

Mi anyósoméknál voltunk, jól sikerült az ottalvás, meg a fürdés is.
Jól kifárasztották Bálintot, mindenki beszélt neki, meg az új környezet, állatok is vannak stb.

De ügyes volt nagyon :-)
 
 


Napsugár!
Az éjjel kibújt a második fogacska!
Nálatok?
 
 


Aludtunk igen, de csak 1x. Adél nagyon fáradt volt mire odakerültünk, így óriási üvöltésbe torkollott, alig tudtuk megvigasztalni. Amúgy jól aludt, utána nem volt gond de ez még karácsonykor volt. Azóta nem próbáltuk de tervbe van véve :-)
 
 


Ja, és mi az én szüleimnél voltunk
 
 


@nyuszmusz82:

Sziasztok!

Jajj, de jó Nyuszmusz! Örülök neki, legalább nem szenved vele tovább.
Nálunk még semmi, de nagyon nagyon fehér az ínye, szerintem hamarosan ott lesz a 2. is. Enni sem úgy eszik és az alvás sem az igazi most Hunornál.

Mi még nem aludtunk "idegen helyen". Családjainknál szoktunk menni és úgy szépen el van a drágám. Nem félős, nem bújós még az ismeretlenektől sem.

Kitartást kívánok mindenkinek, babáknak és anyukáknak az 1. vagy a következő fogacskákhoz!
 


Sziasztok. Milinek is multhéten jött ki az első kettő alsó foge egyszerre. Lázas volt tőle. 5 percente felsirt, nyugtalan volt, hányt is egyszer. Felül nagyon bevan neki duzzadva. Várom a folytatást. Már 1 hónapja dolgozok, de csak részmunkaidőben.
Virágos kertet csináltunk, udvart helyre hoztuk, tök csinos lett. Ültettem paradicsom, borsó, eper. Nyáron festeni akarom a lépcső feljárót ujra...
 


Megjött a mensim hónap elején, hál istennek. :) Minden plusz kilót ledobtam. 45 kiló vagyok mint terhesség előtt, még szoptatok, úgyhogy ezért csak részmunkaidőben tudok dolgozni, mert 4-6 óránál tovább nem birom.
 


Látom mindenki megvan, elvan. :) Nagyon helyes. :) Nagyon gyorsan elrepült ez a 8 hónap... Hihetetlenül gyorsan. Kettőt pislogunk és azon kell gondolni hogy milyen ízű legyen a torta :) Puszilok mindenkit
 


@annacska15:
Szia!
De jó hogy írtál!

Akkor Milike is megszenvedte a fogzást...
Majdcsak eltelik ez az időszak és túl leszünk rajta.

Ügyes vagy hogy dolgozol!
 
 


Ki vigyáz addig Millire?
 
 


Az apja vigyáz rá. ;)
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: