Új privát üzeneted érkezett!

@anna08:
Köszönöm szépen :-) Az aktuális menzesz 4.napján,ami ugye nem jött meg. Nagyon erős pozitív lett, azonnal kúszott fel a csík :-)
 


Csajok! Nem köszönöm meg egyesével, így egyszerre, mindenkinek nagyon szépen köszönöm. A pocisoknak jó babavárást a továbbiakban a még nem pocisoknak hamar pozi tesztet! ;-)

12.héten lehet teljes genetikai vizsgálatot csináltatni aminek itt rendesen meg van az ára, de nem baj, megcsináltatjuk, így már akkor a nemét is fogjuk tudni! :-D Nagyon izgi, nagyon boldogok vagyunk, mert bevallom őszintén, úgy voltunk vele, lesz lesz, ha nem nem. Igazából szerintem ez segített a higgadt hozzáállás. :-D
 


@zsuzsu84:
Na én ezért kezdtem elkeskenyedni, nekem ma van az 5.nap reggeli vizeletből negatív, menzesznek jele sincsen.. és az a furcsa hogy nekem nem volt még példa 1 napos késésnél többre, de a tesztek nem igaolják hogy baba lenne. Nagyon szeretnénk kezd megőríteni ez a kételkedés.. emellett tartja bennem a lelket a múlthét szerdai pozi, de ha lenne baba ki kéne azóta mégerősebben mutatnia :(
 
 

 
 

@anna08:
Én azt mondom, ha azóta sem jött meg, és késni sem szokott és még pozi teszted is volt akkor ne aggódj. Nekem a kisfiammal az aktuális menzesz után egy héttel csak nagyon halványan mutatta a teszt. Szerintem ezt csak doki tudná leginkább igazolni. Próbálj meg minél hamarabb elmenni egy uhra. Én aug. 1én megyek délután! Az is lehet, hogy nem jó helyen tapadt meg a baba, ezt nem ijesztésből mondom, de bármi lehet. Normál esetben én is csak azért megyek most, hogy meg tudja mondani jó helyen van e a baby. Amúgy a 7.hétig nem is mennék mert úgysem tud sokat mondani. A megnyugtatás ikyenkor csak az, higy jó helyen van, minden rendben van ;-) Kitartás nagyon szorítok!
Amúgy ugyanúgy vagy mint én, én is ma lennék az 5. napon :-D
 


@anna08:


Nekem is így volt a pozitív hónap előtti hónapban. 6 napot késett, majd a 7.ik nap megjött, de én nem poziztam pozitívat. Úgyhogy szerintem még ne keseregj, még várj egy picit, az emberi szervezet kiismerhetetlen és kitudja...  Viszont, ha ez a hónap nem is lenne nyerő, akkor a következő az lesz, legalábbis nálam egymást követték ezek, úgyhoy fel a fejjel, mindenképpen. 

Én a reggeli vérvételen túl vagyok, de kicsit se sikerült olyan jól, mint ahogyan azt elterveztük.  Nade sebaj, ez is kipipálva  Jövőhét hétfőn uh, annyira nagyon izgatott vagyok mááááár  Kisfiú vagy kislány.. kislány vagy kisfiú? Márha persze megmutatja magát...  A környezetemben az erős rosszullétek miatt mindenki lányt tippel, párom teljesen beleélte már magát, pedig kértem hogy ne. Én továbbra se tudom mit gondoljak... egy ember mondta eddig hogy fiú lesz, én is inkább effelé hajlok, de már magam sem tudom.  Nah, fiú vagy lány? 
 
 


@vivi93:
Hány hetes vagy? Én az elejèn fiut éreztem a 12 hetes genetikán is annak tippelték, de mondták hogy csak nagyon tipp. Aztán 17 hetes kora óta már lány Most már az is marad remélem mert gyülnek a rózsaszín cuccok. Ma voltunk terhesgondozáson már 1000gramm, 27+2nél tartunk számolva.
 
 


@vivi93:
Én a csajokkal nem voltam rosszul, a fiammal igen :-D.... És most is kezdődnek a hányingeres napok. Úgyhogy nálam a fiú kínzott meg inkább :-D
 


Nálam hányás eddig sak 3x volt. Viszont sokszor voltam étvágytalan, meg szédelgek. 1x el is ájultam, azóta nagyon figyelek a szédülésre. Ja meg a fáradékonyság az nagyon vicces
 
 


@csipke5:
Jajj, vigyázz magadra az ájulás miatt. Ma már szédelgek, émelygek, hasmenés van kicsit. Az étvágyam nekem is kb a 0-val egyenlő. Semmit nem kívánok!
Igen ez az álmosság ez haláli, nekem volt a lányaimmal, mikor a nagyobbat etettem a kicsivel terhes voltam, hogy bealudtam a kiskanállal a kezemben az asztalon. A gyerek lökdösött fel :-D
 


@zsuzsu84:
Az nem rossz én ma éjjel is vagy 9 órát aludtam 7kor keltem most 9 múlt kicsivel de már eltudnék aludni... de majd inkább ebéd után. Holnap úgy se lesz időm sokat aludni mert anyukámmal nyakunkba vesszük a várost és megkeressük az állmaim babakocsiját
 
 


@csipke5:


11+6-nál járok, úgyhogy igen, ahogyan te is írtad, itt még nem lesz feltételnül egyértelmű hogy fiú vagy lány, de én már úgy szeretném tudni. Pedig lehet meglepő leszek, de mikor még nem voltam terhes, úgy voltam vele, hogy legyen meglepetés, nem akarom tudni, hiszen ha fiú, ha lány én ugyan olyan boldog leszek... de 9 hónapot így megélni nem lehet, legalábbis erre hamar rádöbbentem.  Most pedig totál az ellenkezője, hogy vajon kislányom vagy kisfiam lesz, és fura érzés, hogy itt van bennem, de "semmit" nem tudok róla... 
Tényleg mennyire megváltoztatja a nőket a terhesség, elképesztő. 

@zsuzsu84:


Na hát ezaz, hogy ki éppen mikor van rosszul... ezért nem is hiszek senkinek  Majd a doki megmondja... addig nem engedem hogy vége legyen a vizsgálatnak, amíg nem fordul és teszi szét a lábát 
 
 


@csipke5:
:-D :-D az jó progi, ajj ne is mondd én nagyon az elején vagyok de én is aludnék minden percben. De sajnos ez kivitelezhetetlen egy 3 éves bomba mellett :-D Nem könnyű, de pihenj amennyit csak lehet! ;-)
 


@vivi93:
Persze a szakkönyvek írják hogy eddig meg eddig ez az, de embere válogatja. Én konkrétan egy hisztigép lettem a napokban és ezt vállalom is, persze sűrű elnézések közepette a családom felé. Majd beáll a hormonháztartás, megszokja a szervezet mi a szitu és túlleszünk rajta. A 2.trimtől már könny3bb Kitartás, nagyin izgi mi lesz a baby. Én is tűkön ülök, pedig hol van az még :-D
 


@zsuzsu84:


Tudod, ez pl nagyon fura. Én nem voltam hisztis egyáltalán. Párom csak annyit mondott, hogy néha nem értette egyes cselekdeteim, de nem voltam elviselhetelen pi*sa  Bár én menstruáció idején se voltam hisztis, nyűgös, szóval rólam nem lehetett megmondani, hogy na, ennek is megjött...  Legalábbis nem ebből, hanem rosszulléteim miatt tudták, hogy helyzet van. 
Most leszek majd arra kíváncsi, hogy lesznek-e megmagyarázhatatlan dolgaim, sírásaim vagy sem? 

 
 


Csajok, nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem kikészít ez a névválasztás. Párom ugye német, én magyar, a magyar nevek neki nem tetszenek nekem meg a német nevek az undorítóak. :-D Egyszerűen nem találunk normális fiú nevet. A lány szerencsére megvan. De Jürgenkét nem akarok a fiamnak :-D :-D
Külföldi név kell az biztos. Annyi oldalt átböngésztem, őszinte leszek, egy név sem fog meg. Pl lánynál a Zoé nagyon tetszett de le kellett mondani róla, mert a barom német ugye a (Z) - t c-nek ejti így csúfolásnak sem tenném ki a gyerekem, hogy "Coé" :-D Annyira gáz. Nekem nagyon tetszett a Bendegúz vagy Zétény. A papa egyiket sem képes kimondani, csak elég érdekesen ugye Zétényből Cétény lett... Ahh ne legyen fiam :-D :-D
 


@vivi93:
Én sem azt mondom, hogy elviselhetetlen vagyok, meg annyira hisztis p.. csa, inkább indulatos vagyok vagy nem is tudom. Érzem hogy valami más. Én egy nappal a menzeszem előtt voltam mindig ilyen ingerkékeny, persze van az a bizonyos önkontroll. :-D Az előző 3mal is így voltam. Páromnak azért is lwtt gyanús, hogy baba van, mert közölte hogy valami nem ok, olyan furcsán viselkedek, nem úgy mint menzesz idején ez most másabb. Igaza volt. Ma reggel pl az volt a bajom, hogy elkezdtem neki mesélni és visszakérdez hogy mi van, micsoda? Mondtam ha ennyire nem érdekel mi van velem akkor mehetsz is kifelé az ajtón dolgozni. Higgadt voktam csak érezte hogy uppsz valami van. :-D Igazából aztán jöttek a szivecskék a szeretlek meg a ne haragudj, én is visszaírtam neki. Csak az az érdekes hogy nálunk ikyen tényleg nem szokott lenni, most valahogy még saját magamat is irritálom. :-D :-D
 


@zsuzsu84:


A névválasztást inkább hagyjuk...  Páromnak mondtam, hogy szeretném, ha írna egy listát, milyen nevek tetszenek neki... egyből lemorgott, hogy most úgy csinálok, mint aki már holnap szülni fog. Mondtam neki, hogy nem erről van szó, csak szeretném, ha részese lenne ennek is és igenis igénylem, hogy beszélgessünk erről is. Nagy nehezen írt 3 lánynevet, fiún nyilván nem is gondolkozott, mert tuti lány lesz elgondoláson van ugye. Nekünk a Zoé tetszik nagyon, illetve a Natasa, Szofi, Viktória és Meláni, utóbbi nekem annyira nem, de szép név amúgy. Illetve mi két keresztnevet szeretnénk adni, úgyhogy így is gondolkozunk. Gál a vezetéknév, emiatt én pl a Gál Zoé-t önmagában rövidnek érzem, de pl a Gál Zoé Natasa vagy fordítva már igencsak bejön ^^ 
A fiú nevekkel meg bajban vagyok, mert biztos hogy nagyon nehezen fogunk kompromisszumot kötni. 
Egyébként nem irigyellek Zsuzsu, ha német nevet kéne adnom a gyerekemnek én is nagyon bajban lennék.... Párom Osztrákban dolgozik, úgyhogy találkoztam olyan nevekkel, hogy a szemöldököm a homlokom közepéig ért... 

 
 


Na akkor nekem mázlim volt. Ha fiú lenne( vagy mostmár azthiszem mondhatom hogy lett volna) Odin lenne. De mivel kiscsaj így Asztrid lesz. Mivel sokan fiúnévnek hiszi így kap mellé egy tipikusabb lány nevett. Így Asztrid Anna lesz :)
Hisztit ne is mondjatok. Huh nagyon tudnak depis napjaim lenni pedig már a 2. Trimeszter végén vagyok. Vagy ez már a harmadik? Szóval ez nem múlt el. A 17.héten múltak el az igazi rosszul léték.
 
 


@zsuzsu84:
Nagy gratula!!:)


@vivi93:
Na igen, hasonlóképp van itt is. Néha a hajam is égnek mered a neveken.
Ezek amiket írtál nagyon jók. Nekem is a Zoé volt a befutó. Nekem bajom nincs a rövid nevekkel meg az egy kersztnévvel sem, nekem mind 3nak egy neve van elég azt megtanulni leírni :-D
Pedig nekem fiú név mindenképp kell, nem lesz elég ez a 8hónap hogy kitaláljuk. Semmisem tetszik igazán, Finnel, meg Bennel van tele az ország meg Konstantin meg Paul, waaaaa egyik sem gyerebe :-D
Kisfiam Timo, amit imádok :-D de ha még egy lesz nem lehet ugyanaz
 


@csipke5:
Na igen, van akit végig kísérnek ezek a jófajta hormonok. :-D Remélem engem hamar el fognak hagyni, mert nem bírom néha saját magamat sem.
Huhha akkor ti már lassan fordultok a célegyenesbe. Irigykedem, bár tudom hogy el fig repülni az idő, mint a babakor... Pikk pakk már járnak beszélnek. A kicsi fiam is szinte tegnap született és már ovis.
Az Odin név tetszik nagyon. Hmmm nem is rossz :-)
 


@csipke5:
Na igen, van akit végig kísérnek ezek a jófajta hormonok. :-D Remélem engem hamar el fognak hagyni, mert nem bírom néha saját magamat sem.
Huhha akkor ti már lassan fordultok a célegyenesbe. Irigykedem, bár tudom hogy el fig repülni az idő, mint a babakor... Pikk pakk már járnak beszélnek. A kicsi fiam is szinte tegnap született és már ovis.
Az Odin név tetszik nagyon. Hmmm nem is rossz :-)
 


@szanimanika:
Köszönöm szépen :-)
 


anna08:
Nálad mizujs? Van valami fejlemény azóta? Személyszerint én nagyon kíváncsi vagyok végül lett e pozitív teszt vagy sem. Vagy doki látott e? Ha igen mit mondott?
Remélem jó híreid lesznek! ;-)
 


@vivi93:
Ja és még annyit a nevekhez, hogy nem kell német név, legyen bármi csak ne német :-D
 


@zsuzsu84:


 Keress valami extravagáns nevet ami nem is magyar nem is német, de lehet anyakönyveztetni.. arra mondjon nemet 


Nem tudom mi van velem, de brutális mennyiségű zöldség és gyümölcs megy le a torkomon. Simán megettem reggel egy sárgadinnyét, aztán paradicsomleves  -muszáááááj-, aztán krumplifőzelék, ezután fél órára rá megettem egy nagy tál gyümölcsöt -ribizli, szeder, málna, ringló- és most értem a végére egy nagy tál zöldségnek - 2 kígyóuborka és 3 nagy paradicsom-... és még azt érzem simán megtudnék enni valamit, ami zöldség/gyümölcs.  És még csak 15:40  Hool van az este

 
 


@vivi93:
Az lesz, majd valamit kitalálok :-) :-D :-D
Azigen, nagyon ügyi vagy! Az nagyon egészséges! Egyél amennyi jól esik, az mind jó a babónak is! :-)
 


@vivi93:
Én jelen pillanatban nem bírok sokat enni. Amúgy sem eszek sokat, bár a súlyomon ez nem látszik :-D Nem tudom mi az a kívánósság sosem éreztem egy terhesség alatt sem :-D Ugyanúgy ettem mint terhesség előtt. Úgy néz ki ez most is így lesz. Ha belegondolok hogy min 10 kilo még felugrik, pfff, én meg fogok pusztulni :-D :-D
 


@zsuzsu84:

Egyenlőre semmi fejlemény, a 7.napon tartok, mensinek semmi jele, de a tesztek továbbra is negatívak, úgyhogy még a hetet megvárom és ha nem jön meg elmegyek dokihoz, remélem nincs semmi gond! De a babóról kezdek sajna lemondani, nem trtom valószínűnek, hogy ennyi negatív után pozitív eredményt kapunk. Nincs elkeskenyedés újra próbálkozunk remélhetőleg nagyobb sikerrel :)
 
 


@anna08:
Nem tudom az előzőekben mikor a hormonos cuccokról beszélgettünk, esetleg azon a téren minden ok. Én azt éreztem a tesztnél, ha mondom ez negatív és mégsincs menzi, akkor egy dologra gondoltam volna, a pajzsmirigy. Az okozhat menzesz kimaradást, bár hála nálam ez nem fordult elő. Lehet a hormonok között keresendő a dolog.
Hasad alja nincs kicsit kidudorodva? Esetleg valami, azért kérdezem mert ugye úgymond egyidősek lehetünk baba téren. Vagy esetleg melleid? Megduzzadva vagy fájdalom, esetlg hasfeszülés néha hányinger, fáradtság? Ezek a koraterhességnek jó jelei lehetnek!
Apropó, ma zuhanyzásnál jött ki egy csepp tejem. Hihetetlen, ezek a hormonok
Mihamarabb menj dokihoz, aztán meglátjuk. Hallottam olyat is, akinek semmilyen teszt nem mutatta ki a babát, csak az UH. Sokmindenre lehet gondolni, de így van, elkeseredni semmiképp sem szabad! Fel a fejjel új hónap új esélyek.Nem is olyan rég még én is így voltam Azért bizakodjunk hátha mégis ott van az a csöppség! A remény hal meg utoljára
 


@zsuzsu84:
Hát reménykedek még legbelül :) amúgy pajzsmirigyalulműködésem van de most voltam vérvételen 1.67 lett napi 1x50mg Letroxot szedek :) hát a melleim nöttek meg hányinger ezek jellemeznek egy pár napja :) más még nem, még várok pár napot és ha nem jön meg doki :)
 
 


@zsuzsu84:
Kimaradt a TSH- m lett 1.67 :)
 
 


@anna08:
Akkor jól emlékeztem hogy volt valami a pajzsmirigy terén. Sajna ez egy nagyon vacak valami, én is ezzel élek 25 éve. Én is szedtem a letroxot ismerem. Most L-thyroxint kellene, de sajna nem jó a gyogyi. Mióta nem szedem tök jól vagyok. Nekem volt ilyen, hogy 2 hónapig hányinger de durván álmosság, minden nyavaja. Simán kiderült hogy a gyógyszermennyiség nem jó. Most úgy szedema 100ast hogy amikor épp eszembe jut. Hála azóta jobban is érzem magam. Szóval simán benne van a dologban hogy az játszik veled. Nekem sosem volt mindezeknellenére kimaradt menszim. De okozhatja tök lazán ez a szenya pajzsmirigy. ;-) Azzal is riogattak hogy soha nem lehet gyerekem. Ahha a 4. Babát várjuk :-D Sajnos ez elég bolond betegség a terhességet tekintve, mert nyilván bizonyára tényleg van okyan aki nem tud teherbe esni. De szerintem az esélye kicsi. Meg nem is szabad erre gondolni.
Mindenképp menj el dokihoz azért! ;-)
 


@zsuzsu84:
Egyszer emgem isnriogattak, hogy nem lehet baba de aztán az endokrinologusom megnyugtatott, hogy ilyenről szó simcs.. hát remelem ilyet nem kell megtapasztalnunk, hogy nem lehet baba, abba belebetegednék :(
 
 


@anna08:
Dehogy! Látod itt vagyok jelen! Nem szabad ezekre odafigyelni, én is belebetegedtem volna anno. Lehet ott van az a baba, még nem szabad feladni a reményt! Ha nem, akkor a következőre sikerül! Nagyon drukkolok! ;-)
 


Én is beállok a sorba pajzsmirigy téren. Egy betegség a sok közül, de a helyén és megfelelően kezelik, elváltozás nincs a pajzsmirigyen, göböt és ilyeneket nem találnak/tak, akkor gyógyszeres kezeléssel szerintem jól karban tartható. Valamint, minden, ami egy nő szervezetében változást idéz elő arra rámutatnak, hogy "vigyázz, nem biztos, hogy lehet gyereked"... pedig szerintem az lenne az ideális, ha normális felvilágosítást kapna mindenki és akár egy "kötelező" vizsgálat lenne már tinédzser korban.
Hidd el, lesz ott babóca  Inzulinrezisztencia, PCOS, Pajzsmirigy-alulműködés... Megvontam a vállam, tettem amit tennem kellett és az volt előttem, hogy gyereket szeretném.. nem 10 év múlva, nem 2 év múlva, hanem idén. Tessék  

 
 


@vivi93:
Így van, ott a pont.
 


Feldobok egy témát, mert a nevek után ez a másik, amivel hadilábon állunk 


Akinek már van gyermeke, milyen színű szobát álmodott meg és mi lett a valóság? Akinek pedig még nincs vagy épp úton van, gondolkozott-e már a szoba falszínén? Uniszex? Fiús, Lányos? 
Itt nálunk ammi biztos, hogy a fehér ki van zárva. Tudom, a letisztult fehér szín sokszor több, mint egy színes fal, de a ház minden más pontján is valamilyen szín dominál, a gyerekszobát nem szeretném ebből kihagyni, plusz igen sötét a járólap, emiatt a fehér borzalmasan elütne tőle.
A tipikus markáns kék és rózsaszín/piros árnyalatok nem a kedvenceink.


 
 


@vivi93:
Ugye nekem van már 3, hát mi ezt úgy oldottuk meg, hogy egyik falon van egy hatalmas verdák tapéta ez a foto tapéta, rá merőlegesen egy kisebben ahol a pelenkázó van meg mikiegeres, az összes többi fal fehér tapéta. Így baromi jó a kontraszt. A plafon kék és ezekkel a foszforeszkáló csillagokkal bolygókkal van tele. A lámpánk a repcsik meséből egy repülő. A padlószőnyeg meg ez a terep szőnyeg amin kis házak utak vannak. Szerintem baromi jó gyerek szoba
 


A csajokat nem írtam mert ugye ők már önállóan választanak falszínt, bútort stb, plusz felújítás alatt állunk. A felső szintünk jelenleg szét van bombázva
 


@zsuzsu84:
Köszi én is reménykedek :)
 
 


@vivi93:
Gratulalok!! És jó ilyet olvasni :)
 
 


@anna08:
Na, valami változás, esemény?
 


Anna írj valami jó hírt... 


@zsuzsu84:Woooow. Olvasni is király volt, nemhogy benne lakni.  Tényleg vagány gyerekszobát sikerült kialakítani  Tegnap egész nap a színek között úszkáltak képzeletben, de sokkal közelebb nem lettünk a megoldáshoz. 

 
 


Sziasztok! Ma ért véget a "kálváriám" 8nap késés után ma megjött, pokilian görcsölök, úgyhogy ez rendes mensi :( úgyhogy nem tudok sajnos jó híreket, talán majd a kövi hónapban! :)
 
 


@anna08:


Sajnálom, DE ha Zsuzsut és engem nézünk, akkor a következő hónap lesz számotokra a gyönyör. 
 
 


@zsuzsu84:
Sziasztok Gratulálok mindenkinek!!! Úgy gondoltam tanácsot kérek azért írtam ide. Bocsánat a tudatlanságomért. Ma 16 napja késik 2 nappal ez előtt teszteltem.n
 
 


@anna08:
Sziasztok én ugyan ebben a cipőben Jákók 17 nap késés 2 nappal ez előtt teszt negatív.. 14en barna folyas de épp hogy látszott a wc papíron pisi után. Orvossal még kicsit vàrnèk. Gond lehet velem ?? :(
 
 


@titi20:


Máskor is késett már? A tesztet reggel vagy napközben csináltad? Barnás folyás előfordult-e már nálad vagy ez új? Azóta egyáltalán nem jelentkezik? 
14 nap késéssel én azért meglátogatnám a helyedben az orvost és nem várnék vele, hiszen csak Ő fogja tudni megmondani, hogy mi áll ennek a hátterében.

 
 


@titi20:
Szia! Szeintem mi hamarabb menj el dokihoz, akàr ciszta i sokozhat ilyet sajnos.
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron