Új privát üzeneted érkezett!

@knegm:
Köszönöm szépen!
 
 


Szia! Hogy vagytok? Gondolom már beköltöztetek az új házatokba. Mesélj, milyen és higy reagált Bálint? Hány hetes vagy? :-)
 
 


@knegm:
Szia! :-)

Még nem vagyunk ott, jövő héten költözünk.
Volt egy kis átalakítás a konyhában, most lesz kész.

Én a 34 hét második felében vagyok.
Hát mit mondjak, jól vagyok, csak elmenni max egy helyre bírok egy nap, hazafelé nagyon elfáradok.

De a védőnőnél minden rendben.

A, múltkor levittem Bálintot a házhoz, tetszett neki az udvar, meg maradt ott kis kupac homok tudott játszani.

A szomszéd néni kiskutyájával is összehaverkodott.
 
 

 
 

És ti hogy vagytok?

Szerettünk volna hamarabb kiköltözni de sajnos nem sikerült....

De remélem így is lesz rá elég idő hogy kicsit megszokjuk, főleg Bálint mire jön a picur.
 
 


Szia Knegm!

Ma túl lettünk a költözésen.

Elfáradtunk de sikerült kicuccolni egy nap alatt.
 
 


Nagyon szuper, örülök neki! Érezzétek nagyon jól magatokat és sok boldog egészséges évet toltsetek ott. Hogy tetszik Bálintnak?
Volt segítséged? Rozs maradt a dokid?

Köszönjük, nálunk is minden rendben van. Az udvar nagyon hiányzik, építkezesbe fogtunk ugyhigy csak jövőre lesz... De remélem megéri.
Én most 25 hetes vagyok, szerencsére komoly panaszom nincs. Szokásos gyomorégés vagy fáradtság csak.
Programozott császár lesz vagy spontánra készülsz?
 
 


@knegm:
Végül nem fogadtam orvost.
Rozst még egy párszor próbáltam elérni de inkább hagyjuk...

Szó sincs császárról, szerintem összetévesztesz valakivel.

Bálint ma már nyugodtabban elaludt, tegnap az első éjszakán sírdogált.
Az udvar nagyon tetszik neki!

Köszönjük a jókívánságokat, nektek is sok sikert és kitartást az építkezéshez.

Merre laktok majd?
 
 


Igen, jött anyósom és az unokahugom, plusz még négyen voltak a férfiak.

Meg is tudtuk osztani a munkát hogy a ki és bepakolással is haladjunk.

Egyszerre is ki tudott menni minden holmi.
 
 


Nem tudom miért emlékszem úgy, hogy császárral született Bálint, bocsi :-)
 
 


@knegm:
Semmi baj :-)

Rendesen szültem.

Hát haladgatok apránként a pakolással bár Bálintnak annyira tetszik az udvar hogy egész nap kint lenne.
Van is hiszti mikor behozom, de meg kell tanulnia hogy ugyanúgy kell enni és aludni délután.

De nagyon friss még minden, majd visszaáll a napirend is valahogy, igaz nemsoká érkezik Balázska is.
 
 


Mikor érkezik Balázs várhatóan?
Mi Novajon ha minden igaz, csak már haladnánk... Azóta sikerült elpakolászni? Elhiszem, hogy tetszik neki, legalább a nyarat még ki is tudjátok élvezni.
 
 


@knegm:
Augusztus 18ra vagyok kiírva, hát nem tudom...
Én már azt álmodtam hogy jövő hét végén megszületett.
Lehet tudat alatt, mert Bálint 9-én született, meg legelőször augusztus 9et mondtak.

Igen lassan de biztosan haladunk a pakolással is.
Még pár doboz konyhai cucc van, és a nagyobb babaruhák.
A rácsos kiságy is össze van szerelve, a legkisebb ruhácskák rendben.
A kórházi motyó is készenlétben.

Itt Recsken van mentőállomás, ne adj isten ha kell szólni pikkpakk itt lesz a segítség.
Ha ketten lennénk itthon a kisfiammal, tesóm itt lakik egy falura tőlünk neki tudok szólni hogy jöjjön amíg a férjem haza nem ér.
De remélem itthon lesz mikor beindul a szülés.
 
 


Nem tudom szereted e az alkohol mentes gyümis sört?
Én elkezdtem inni a citromos barna sört, csak amiatt mert jólesett, de észrevettem hogy jót tett a tejtermelésnek, egy hete van előtejem, az első terhességnél nem volt.
Nem tudom mennyire terhességfüggő, betudom a sörnek. :-D
 
 


Szia Knegm!

Ma hajnalban megszületett Balázs.
2000g és 51cm.
Kicsit korábban jött a 38.héten.
De jó kis front volt az éjjel...
 
 


Természetes úton úton szültem, két nyomással kint is volt a fiatalúr.

Varga Zsolt volt bent az ügyeletes doki, meg egy fiatal drnő, őt nem ismerem.
 
 


Waow! Szívből gratulálok! Nagyon jó egészséget! Köszi, hogy írtál, borzasztóan örülök nektek és annak is, hogy könnyű szülésed volt! Hogy vagytok azóta? Mennyire könnyű vagy nehéz egy nap?
 
 


@knegm:
Szia :-)

Jól vagyunk köszi, picur szépen szopik gyarapszik.

Bálintka is ügyes, simogatja puszilgatja a kisöccsét.
Nagyon változó a napunk még, van mikor Balázs eszik alszik akkor tudok Bálinttal is foglalkozni.
De pl tegnap egész délután cicin volt a kicsi, elfáradtam én is, Bálint is kis rendetlen volt...

De szerintem jól mennek a dolgok.
A férjem is sokat segít.

Jó hogy van udvar, ki tudom vinni levegőzni a fiúkat.

A fájás beindulással, mentő beérkezéssel plusz a szüléssel minden lezajlott kb négy óra hossza alatt.

Tényleg szépen fel lett újítva a szülőszoba!

Kitartás a szüléshez majd neked, részemről igaz hogy a második jobban fáj de gyorsabb is volt!
Jó szobatársaim voltak, a kaja olyan amilyen...
Nem tudom milyen lesz a helyzet mire mész szülni maszk legyen majd nálad a csecsemősökhöz csak úgy lehet bemenni.

Egyedül szültem, most tesóm kísért el, de nem jöhetett be.
A férjem otthon maradt Bálinttal.

Remélem kiigazodsz soraimon, és nem írtam össze vissza! :)

Te mikorra vagy kiírva?
 
 


Miért nem mehetett be? Csak apa lehet bent? Jó gyors volt tényleg! Én Adéllal kaptam oxit, 12 óra volt az első fájástol, remélem rövidebb lesz. Az oxis fájás kegyetlen volt, ha attól is erősebb lett lehet kigubbad a szemem :-)

Annyira jó olvasni, hogy szépen telnek a napok, biztos lesznek jobbak és rosszabbak de ez most sincs másképp, nagyon ügyesek vagytok!

Most kezdi újra felutni a fejét a vírus... Maszkot majd viszek, remélem bejohet majd a férjem. Anya lesz addig Adéllal, ez a terv, aztán majd kiderul.
 
 


Én október 29 re vagyok kiírva, a kórház szerint 23 de én tudom, higy nem annyi mert Adél aktívan cicizett ezért néztük ovulációs teszttel, napra pontosan tudom mikor fogant Ábel. Úgyhogy a 29 a valós :-)
 
 


Nem akarom siettetni, viszont nem bánnám ha 1-2 héttel korábban jönne, nekem egyre nehezebb már. Adél kis pajkos csaj, nem könnyű tartani az iramot. Egy udvar megváltás lenne, igazán örülök, hogy nektek adott!
 
 


@knegm:
Tudom hogy pocakosan nem könnyű egy totyogó után menni (szaladgálni).

Elvileg apa bent lehet, de ki tudja mit mondanak addig...
 
 


Szia Knegm!

Ho
 
 


Hogy vagy/vagytok?
 
 


Szia! Köszönjük, nem panaszkodom. Bár amit már írtam is, nem egyszerű a dolog a végén. Voltunk bankban, megigenyeltuk a hitelt az építkezéshez,most már csak várunk és bízunk.

Adél nagyon rosszul aludt 2 hétig, volt hogy 2 óránként kelt sírva. Nem tudjuk miért de úgy látszik vége. 1-2 napja rendeződni látszik.

Ma vagyok kórház szerint 36 hetes, amigy csak 35, ami a valós és a genetikain is ezt mutatta de a kórház nem módosít... 1 valamiben bízok, persze azon kívül,hogy egészséges legyen a baba, hogy nem 40/40+ héten szülök... Adél 39 hétre született,amivel most is kibékülnék a nehézségek mellett azért mert a kórház szerint akkor már 40 hetes lennék és hívkalnanak be.... Pedig nem is lenne indokolt, pedig tudom, hogy mikor fogant, mégsem veszik számba...

Ti Hogy vagytok? Balázs szopizik vsgy tápszert eszik? Bálint hogy viszonyul hozzá? Milyen az élet 2 gyerekkel? Avass be őszintén, én már várom, de biztos vagyok benne hogy nehéz lesz, főleg eleinte.
 
 


@knegm:
Mi is jól vagyunk, köszi.

Szoptatok, de reggel és este pótlásként adok tápszert is neki. Akkor általában éhes még.

Hát az első egy hónap mikor hazajöttünk a kórházból elég nehéz volt...
Most nem volt segítségem, és a férjem sem tudott itthon lenni.
Másrészt Bálinton úgy jött ki hogy négy napra eltűntem plusz nem tudok annyit foglalkozni vele hogy másfél hónapig minden nap többször volt hiszti, alig evett és mindenhez apa kellett.
Engem tök levegőnek nézett nem adott puszit ölelést...
Nagyon rosszul esett persze tudom hogy hülyeség ezt írni de sírtam is miatta.

És most jöttem rá hogy már Bálint lenyugodott megint jókedvű jön hozzám hogy Aja:)
Mindig elmondtam neki hova megyek mit csinálunk stb
Késő éjjel vitt el a mentő mikor már aludt és nem tudtam elköszönni tőle.

De szereti a kis öccsét puszilgatja simogatja. Kéri az ölébe :)

Igyekszem bevonni hogy segítsen pl hozzon pelust stb
 
 


@knegm:
Mi is jól vagyunk, köszi.

Szoptatok, de reggel és este pótlásként adok tápszert is neki. Akkor általában éhes még.

Hát az első egy hónap mikor hazajöttünk a kórházból elég nehéz volt...
Most nem volt segítségem, és a férjem sem tudott itthon lenni.
Másrészt Bálinton úgy jött ki hogy négy napra eltűntem plusz nem tudok annyit foglalkozni vele hogy másfél hónapig minden nap többször volt hiszti, alig evett és mindenhez apa kellett.
Engem tök levegőnek nézett nem adott puszit ölelést...
Nagyon rosszul esett persze tudom hogy hülyeség ezt írni de sírtam is miatta.

És most jöttem rá hogy már Bálint lenyugodott megint jókedvű jön hozzám hogy Aja:)
Mindig elmondtam neki hova megyek mit csinálunk stb
Késő éjjel vitt el a mentő mikor már aludt és nem tudtam elköszönni tőle.

De szereti a kis öccsét puszilgatja simogatja. Kéri az ölébe :)

Igyekszem bevonni hogy segítsen pl hozzon pelust stb
 
 


Bálintnak visszababásodott a viselkedése néhány dologban de azt mondta a védőnő hogy ilyenkor természetes majd abbahagyja
Pl őt is a pelenkázón kell pelusozni vagy alvás előtt kéri vegyem fel és ringassam.
 
 


Mikor fáradtabb és nincsen türelme megvárni amig Balázs szopik akkor volt olyan is hogy dobálta a játékait.
Vagy rám volt miatta mérges és megharapott.
Vagy ha féltékenyebb felkölti sikít vagy direkt hangosan játszik.

Szóval sok sok türelem kell hozzá és ahogy telik az idő jobb lesz a helyzet.
Remélhetőleg.

Balázs szerencsére jó baba eszik alszik.
Alvás közben tudok Bálinttal foglalkozni.

Tényleg ügyes Bálint de csak kicsi még...
 
 


Remélem nem ijesztettelek el :))

Szorítok hogy minnél hamarabb megkapjátok a hitelt és túl legyetek az építkezésen minden gond nélkül.

Szakembert nagyon időben keressetek és foglaljatok le ha lecseng a járvány mert nem fogtok kapni!
Mi is itt küszködtünk hetekig mire sikerült.
 
 


Adél otthon van? Vagy bölcsis?
Beszél már?
Bilivel hogy álltok?


Bálint a napokban kezdett el nagyon potyorászni bár legtöbbször babanyelven magyaráz.
De tud már jó pár szót de mondatokban még nem beszél.
Ügyesen jelzi ha pisi kaki van a pelusban, most foglalkoztatja a wc ill a kakilás az állatkáival is ezt játssza.
Nyáron sokat volt kisgatyában de ennyi.
 
 


Volt olyan is hogy mind a ketten sírtak egyszerre aztán én is majdnem hozzá fogtam...

Tesóm tanácsa (lányai közt másfél év van) hogy a nagyobbra kell jobban figyelni mert értelmesebb és dacos hisztis lesz ha nem foglalkozunk vele vagy nem figyelünk rá.
A picurt etesd és tarsd tisztán.
 
 


Knegm!

Azt elfelejtettem írni hogy ha bent leszel a nővérektől tudsz k3rni bimbóvédő kr3met.
Sokkal jobb mint akármilyen bolti!
Ha megmarad haza is hozhatod.
Én itthon is használtam és egyszer sem sebesedett ki a mellem!
 
 


Szia Knegm!
Hogy vagy?

Megszületett már a picur?
 
 


Minden rendben?
 
 


Szia! Igen, 10.30-án megszületett indítással 41. hétre 4200 grammal és 54 centivel. :shock: minden rendben van, Ábel jó baba. Adél picit változott, a távollétem elsőre mintha nem viselte volna meg de aztán kibukott és nálunk is jelen van a játékok dobálása pl. Szeretgeti az öccsét, de 10-ből 1x szándékosan odakap és nézi mit szólok. Sok türelem kell, ahogy írtad de főként Adélhoz, a dac is megy. Néha nehéz az anyai szívemnek úgy látni, sajnálom nagyon. A házunk építése kezdődött, alig várom hogy kész legyen, de az még hosszú hónapok kérdése. Ti hogy vagytok azóta?
 
 


Kértem amúgy olyan krémet és nekem is nagyon bevált!!!! Köszönöm, hogy tanácsoltad!
 
 


A bilivel nem állunk sehogy. Raul, mondja hogy pisil és kakál bele de nincs produktum.
 
 


@knegm:
Jaj de jó, gratulálok!
 
 


Köszönjük szépen!
 
 


Mi jól vagyunk, köszönöm.
A férjem dolgozik szerencsére még nem zártak be.
Bálint kétéves kópé, gondolom nem kell bemutatni :))
De ügyesedik, szépen eszik egyedül, szeret pakolászni, "segíteni".
Igazi kisfiú szerel állandóan.
A wczéssel is ismerkedünk, néha már ráül a wcszűkítőre és pisil.
Kezet is mos, mosakszik, fogat mos...
Egyedül kicsit a beszéde nem akar haladni.
Illetve sok szót tud csak lusta beszélni.
Inkább elmutogatja, de olyan jól és találóan hogy kérdezik nem jár babajelbeszédre?
Nem, ezeket egyedül találja ki.
Most épp mindent úgy mondd hogy "Ka".
Változó hosszúsággal és, hangsúllyal.

Bazsit vígasztalja ha sír, fürdéskor a vizet "ellenőrzi" nem meleg?
Kibontja a pelust, és viszi kidobni.
Igazi gondoskodó tesó :)
A múltkor Bazsi elaludt a pihenő székben vitte rá a takarót és betakarta :)

Bazsika is örül neki, ha meglátja vigyorog rá és gőgicsél neki.

Lassan kezdenek összeszokni.
Most épp egyszerre ébrednek reggel
És együtt alszanak délután.
 
 


Balázs szépen szopizik aminek nagyon örülök!
Gyarapszik is, kezdd már hurkás lenni a kis combja, kis husi az arca is.

Neked kitartás, főleg Adélhoz, remélem idővel helyre jönnek a dolgok,
Nálunk kb két hónap kellett.

Örülök hogy halad az építkezés!
Csak a járvány miatt ne csússzon el nagyon!
 
 


És te jól vagy?
Nehezen szültél?
 
 


Ha jól esne valakivel beszélgetned vagy esetleg lenne kérdésed írj :)
Igyekszem segíteni vagy talán tudok tanácsot adni.

Ha kicsit lenyugszik Adél próbáld meg bevonni Áron gondozásába.
Beszélgess vele sokat.
Kitartás!
 
 


A papírokat az államkincstárba be tudja vinni valaki?
Vagy van ügyfélkapud?

Ha beviszi helyetted más, kell meghatalmazás is.
Két hónapra visszamenőleg lehet igényelni ha esetleg nem sikerül hamarabb lerendezni.
 
 


Szia! Ügyfélkapunk igényeltünk mindent, szerencsére van mindkettőnknek.

Adél azóta teljesen lenyugodott, simogatja, öleli, puszilja. Inkább már túl gyakran is és fel is kelti mert ő szereti, azt mondja én nagyon örülök neki, nem is tiltom neki. Ábel később kel mint Adél, úgyhogy addig el tudom rendezni, délután pedig együtt alszanak mióta hazajottunk, úgyhogy van szabad 2-3 óránk mindig. Ez biztos fog változni, de átmenetnek tökéletesen jól esik :-) Adél folyékonyan beszél, mindent szó szerint. Egyedül eszik fogat mos, mosakszik, nálunk is szépen megy az önállósodas. Egyedül veszi fel a cipőjét is de nálunk a szobatiszta dolog megy nehezen. Próbáljuk, hetente kB 2x felvetjuk de nem hajlik rá, teljesen érdektelen. Ha valamiért rá is ül a wcre vagy bilire, 2 másodperc múlva mondja, hogy kész vagy mondja, hogy nem jön semmi és leugrik róla kB. Aztán 2 perc múlva bepisil. Vettük már le róla a pelust is, szólt is, mikor már csurom pisi volt a gatyoja mert elengedte. Szóval szerintem ő meg nem érett erre meg. :roll:
 
 


Örülök hogy jól vagytok!
Adél nagyon ügyes!

Naálunk meg Bálint beszélni nem akar...
Én már nem erőltetem, egyszer majdcsak elered a nyelve.
Hátha Balázsnak kezdd el beszélni.
Egyedül neki mondja hogy "tente baba".
 
 


Szia Knegm!

Hogy mennek a dolgok?
Tudnál segíteni hogy megy a hozzátáplálás anyatejes babánál?
 
 


Szia! Bocsi, hogy csak most.. :-)
Rendben alakulnak a dolgok, jól nehezebb hol könnyebb egy nap de ez 1 gyerekkel is így volt. Mostanában épp rosszul alszik Ábel este és nappal is, mióta megkapta a 2 hós oltást mintha álmatlan lenne, de közben alig bírja kinyitni a szemét.

Én 4 hósan kezdtem egyébként, hiába volt elég tejem, most is így tervezem de ez lényegtelen vegulis. Almát reszeltem, annak a levét adtam első nap 1 kanállal, második nap 2 kanállal, harmadik nap 3 kanállal. Negyedik nap már kapott pépet is hozzá. Aztán jött a répa, krumpli, barack és társai. Szerintem semmiben nem különbözik, ugyanúgy a 3 napot érdemes tartani. Azt, hogy mikor, nagyjából a tízórai tájt, bár nem tudoom, hogy hogy cicizik, de Ábel random összevissza. Ilyenkor még mennyiséget úgysem eszik, de mivel a tízórait ajánlják elsőnek kiváltani, érdemes akkorra tenni már a kóstolást is. Elkezdted azóta? A fiúk higy vannak? Jól teltek az ünnepek?
 
 


@knegm:
Szia!

Köszönöm :)
Csendesen teltek, szilveszterkor is.

Bálint karira tűzoltó autót és sisakot kapott azóta is tüzet olt :))
Most ez a kedvence.
Mi meg azt kaptuk ajándékba tőle újévre hogy elkwzdte a hiszti és dackorszakot.
Egyre több szavakat mondd.

Balázs is öt hónapos már.
Elkezdtem az almát adni neki a héten de eddig nem jártam sikerrel, nem ízlik neki.
 
 


Balázs hihetetlen jó kedvű kis legényke.
Képzeld annyira csiklandós hogy a pelusozásokat végigkacagja.

Bálint meg most épp mindent számol, hogy "ety".
Enni össze-vissza eszik hol van étvágya hol egész nap a kakaót hajlandó inni.

Szóval néha nem sok kell hogy a hajam elhulljon....

De imádják egymást, a kicsi mindig teli szájjal vigyorog ha meglátja a bátyját.
Bálint meg az ügyes bajos dolgai közt oda oda megy Bazsihoz és ad neki puszit és megsimogatja.

Valamelyik nap mikor Balázs az ölemben volt odajött Bálint, átölelte, és elkezdte ringatni közben énekelte hogy tente tente baba.

Hát azt hittem elolvadok :)

Adél hogy van?
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: