Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szilvia vagyok Tatabányáról, 29 éves. Van egy 3,5 éves kislányom, aki spontán, 3 havi diane35 szedése után jött. Teljesen egészséges, mindán simán ment. Akkor is molett voltam, de úgy érzem, megállíthatatlanul hízom, 110 kg körül vagyok vagyok. (akkor 91 voltam).
Nagyon szereténk még egy kis babát, de teljesen kész vagyok.

Túl vagyok egy HSG vizsgálaton (tavaly), jó eredménnyel, gynevac kúrán, inszemre mentem volna de az első hónapban feladtam, mikor 30 ezer forintos injekciók után nem volt peteérésem (van olyan hónap, amikor minden gyógyszer nélkül van).

Most ismét dianet szedek, nagyon szeretnék fogyni és újra babát várni. Az önbizalomhiány és a mechanikus peteéréskori szex miatt kevés orgazmusom van, pedig most olvastam, hogy anélkül szinte nem sok esély van a teherbeesésre.

Ja, ittam cickafarkfű-zsálya-palást teakeveréket is, és szedtem 1-2 hónapig adimetet.

Nem tudom, még mit tehetnék.

Tudtok segíteni hasonló problémákkal küzdők? (olyanokat szeretnék, akinek vannak sikerei).

Szilvia

 


szia,

nekem vannak sikereim csak nem tudom hogy ez a PCO az e ami nekem vanKép fel tudsz világosítani hogy ez mit is jelent ponosan?nekem a tesztoszteron szintem a normális 3 és félszerese=nem mensizek=nincs pé-m
de nekem erre a closy bevált,rögtön első hónapban volt pé-m és terhes is maradtamKép
szóval ez PCO?bocsi ha baromségot kérdezek de a leletemen valami r betűs szó van a diagnózisnál és nem tom mi azKép

cupp,gigi
Vendég
 


Szia Gigi!

Szerintem nem pco-d van, bár igazán nem tudom. Azt tudom, hogy a pco*nál lehetnek rosz hormoneredmények, de az enyém rendben van, viszont ha nincs mensi és pé, az arra utal. Lehet tünete még az erősebb szőrzet, túlsúly.

Nagyon gratula a babához! Ez gyorsan ment. Mi két éve próbálkozunk a második babával.

Kaptál gyógyszert (mit?), hogy megjöjjön aztán closty és kész? Vagy kaptál mást is a tesztroszteron szintre?

Puszi

Szilvia

 

 
 

szia,

hát nem tudom mim vanKép
írt a dokim norculut-ot,attól megjött meg a closty,utána UH,az kimutatta hogy van egy érett tüszőm és utána actionKépmást nem kaptam.
ez volt az elsőnél!most abbahagytam a gyógyszer,megjön ugyan,de 60 és 35 nap között mozog!szóval valami nem oké,de nem tom mi lehet!mert ugy tudomásom szerint úgy is lehet mensim hogy nincs pé-mKép
ja és annó híztam is vagy 6 kilót meg kipattogtam,szőrösödés nem volt,de most ezeket sem produkálom!
és neked mit mod a dokid?figyu,és ez az inszem mit takar?és ezt honnan tudod hogy mikor van pé-d és mikor nincs?mindem hónapban UH?

cupp,
gigi
Vendég
 


Szia Emeseanyu!
Én is PCO-s vagyok. Adimetet szedek. Szerintem nem kellett volna abbahagynod, mert éppen két hónap után kezd hatni. Engem az Adimet miatti kezdeti rosszullétek leszoktattak az édességről, most már nincs rosszullét, de fogytam tőle. Betartom a diétát is. Két hónapja szedem, és már volt egy rendes menszeszem is. Tavaly nyáron három hónapig nem jött meg pl.
Az előző orvosom nekem is Clostyt, majd Puregont írt fel, de nem tetszett az örökös drága hormonkúra, ezért váltottam, most a Kaáliba járok.
Sikersztorival szolgálhatok, ha az efölött 10. topikba bemész, egyik PCO-s kolegina éppen 6 hetes babás.
Ki állapította meg, hogy PCO-d van? EGyébként a fenti topikban sokkal hozzáértőbb lányokkal beszélgethetsz PCO ügyben, mint én.
Vera

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Gigi: az inszemináció mesterséges megtermékenyítés. Spermát helyeznek fel mesterségesen "csinált" peteéréskor (megrepesztés után) a méhbe.

Vera: köszi a hozzászólást, majd megnézem azt a topikot is.
Végül is minden tbányai doki ezt mondta, hogy pco van, az uh alapján (sok kis tüsző mindkét petefészekben), viszont látatlanban leírt tünetek alapján három pesti doki is (az egyik Elek Csaba házipatikás doki, a másik Török professzor, tapolcai doki, a harmadik a sote dokija, aki volt a tévében is), hogy nincs pco-m. Hát akkor? Tényleg nincs hónapokig mensim, viszont a hormoneredményem rendben van és egy spontán terhességem is volt és lezajlott rendesen. Szóval tanácstalan vagyok. Most megint elkezdtem a diane-t szedni, hogy legalább minden hónapban legyen mensim, és elkezdeném újra szedni az adimetet mellette szedni, ha ennek van értelme. A fog. gátlót nem szívesen hagyom most abba, mert nem akarok borulást sem.

Viszont aggaszt, hogy 100 kg. felett járok és tényleg az elmúlt 3 évben vagy 15-20 kilót híztam. Szóval....

Szilvia

 


szia,

nem értem hogy az hogy lehet hogy volt egy spontán terhességed és most nem jön összeKépcsak mert egy terhesség mindenre JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ hatással van,nem éretem hogy lehet rosszabb a helyzet!!!!
és semmi de semmi nem magas vagy alacsony hormonvizsgálat alapján?nem értem de egy jó tanács,ha bízol az orvosodban akkor mindent beszélj meg vele,mond el neki mi aggaszt és kérd meg hogy magyrázzon el mindent részletesen!!!!!!
ha pedig nem bízol benne sűrgősen keress egy másikat,mert onnantól kezdve nem a SAJÁT orvosod,ha nincs bizalom!

másik:homeopátiás orvosra gondoltál már?
csak mert tudok adni nevet meg számot,itt fenn pesten!ártani nem árthat szerintem de mégis egy reménysugár!
gondold meg!

harmadik:endokrilonológus szakember is segíthet szerintem....de ezt csak én gondolom!
Vendég
 


Sziasztok!
Nekem is PCO- t állapított meg az orvosom kb: fél éve. Akkor azt mondta, hogyha babát szeretnénk meg kell egy műtétet csinálni. Egy hete estem túl rajta, és most majd próbálkozunk. Laparoszkópiás műtét volt, melyben lézerrel megluggatták a petefészek kéregállományát, ami el volt vastagodva. Elméletileg mostmár lesz tüszőrepedésem, és peteérésem is. Hát majd meglátjuk! Nekem nem írt fel egyelőre semmilyen gyógyszert.
 


Szia,

akkor várjuk a tapasztalatokat pé ügybenKép

gigi
Vendég
 


Sziasztok!

Gigi: hát igen, elvileg a terhesség rendezhet dolgokat, sajna, nálam nem így történt. Sőt... most már tudom, hogy a terhességem is véletlen lehetett. Ügyes, csodás véletlen....

Katinka: nekem is ajánlották a lapart, de a védőnő, sőt maga a doki is azt mondta, hogy kockázatos és ha nem muszály, ne vállaljam. Mesélj a dologról légyszí!

Köszi

Szilvia

 


Sziasztok!

A műtét nem volt vészes, pár nap és túl vagy rajta. Tényleg!
Hétfőn kellett befeküdnöm, bár aznap még semmit nem csináltak. Vagyis de, este kaptam beöntést.Hétfőn délután már semmi darabosat nem ehettem, csak folyékonyat, de azt is csak éjfélig. Kedden 10 óra körül vittek a műtőbe. Mielött elvittek kaptam a fenekembe valamilyen szurit, és bekötötték a hólyagkatétert. Na ez volt egyébként az egész műtétben a legkellemetlenebb! Altattak vénásan, és szerintem félóra múlva már az ágyamban voltam, bár tiszta kómásan. Aznap nem igazán voltam magamnál az altató miatt. A katétert fél 7 körül vették ki, hála Istennek!
A hasamon három pici vágást csináltak. Egyet a köldökömnél, egyet a bal petefészek tájékán, és egyet a hasam alján középen.
Szerdán délelött már itthon voltam. Fájdalmat nem igazán éreztem, inkább csak, hogy nagyon feszül a hasam. Szombaton kellet visszamennem varratszedésre.Azóta már nrm is érzem. Most várom, hogy megjöjjön, kiváncsi vagyok, hogy lesz ezután. Nekem a műtét elött nagyon rendszertelen volt a menstruációm. Állítólag most majd helyreál. Nekem egyébként a dokim azt mondta, hogyha babát szeretnénk, nincsen más megoldás, mert azáltal, hogy megvastagodott a petefészek kéregállománya és a tüszűk nem tudtak megnőni, ezáltal felrepedni sem, így nem volt peteérés sem. Csak gyógyszerrel nekem csak még nagyobb ciszták alakulhattak volna ki.
 


Köszi az infót. Hát nem tudom. Így leírva nem vészes, de hát nem is tudom... csak egy műtét. Biztos azért van más megoldás is, mert valahogy a kislányom is összejött, spontán. Nem? Kép

Szilvia

 


Sziasztok
Nálam a doki tegnap állapítottam meg,hogy PCOs vagyok.Én azonban kételkedem.
Tulajdonképpen egyik tünetét sem produkálom,mert nem szőrösödtem be, nem híztam rengeteget, és főleg napra pontos a mensim.
Tegnap pont 15. napos voltam és az UHn cisztákat látott.Nem lehet, hogy éppen tüszőérésem volt és azt látta.
A vérvizsgálatomon kijött hogy a férfihormon szintem magasabb, mint kellene, de nem vészesen. Na ebből gondolta,hogy valami gáz van és a tegnap UH után laparoszkópiát javasolt.
Szerintetek?
 
 


Emeseanyu (Szilvi),
A párodat vizsgálták ebben a két évben? Tudom, hogy már egyszer minden okés volt nála, de az ő eredményei is változhatnak.
Nálam is PCO gyanú merült fel (nem volt bizonyított, a hormon-eredményeim rosszak voltak, de mensiztem rendszeresen), viszont a páromnak olyan rosszak voltak az eredményei, hogy az én PCO-m teljesen feledésbe merült, és most épp úgy néz ki, hogy az első lombikunk sikerült Kép viszont kicsit félek, hogy a PCO-mat nem vizsgálták ki rendesen, hiszen a teherbeesési problémák mellett más tünetei is vannak, ahogy írtad a túlsúly, szőrösödés (ezek nálam még nincsenek), illetve nagyobb a vetélésnek is az esélye.
Amit még szerettem volna mondani, hogy inszem esetén nem olyan erős a stimu, több olyan lánnyal beszéltem, akik nem reagáltak az inszemes stimura, viszont a lombikosra igen. meddőségi központba jársz vagy "normál" nőgyógyászhoz?
 


Vikica: természetesen előfordulhat, hogy pco, ez szerintem egyedül a terheléses inzulin vizsgálatból derülhet ki. De egy ultrahang alapján semmiképp se engedd meg a műtétet. Előtte 2-3 hónapot csináljatok együtt végig, kellene egy csomó vérvizsgálat is stb. Szóval inkább válts orvost!

Tralllala: hát lehet, hogy a lombiknál nekem is sikerülne. Te hova jártál? Ki csinálta? Mennyibe került? Én nagyon félek belevágni. És ráadásul a kaáliban azt mondták, hogy fogynom kéne hozzá. De hát az nem olyan könnyű...
Most nem járok dokihoz, fog. gátlót szedek, idén végig, hogy kicsi rendbe hozzon, ráadásul vesekővel küzdök, ami mellett nem lenne jó a terhesség. Majd jövőre nekiállunk a dolognak.

Szerintem nekem nincsenek annyira súlyos tüneteim, jók a hormoneredmények, petevezékek átjárhatók, férjemet is nézték, rendben van, ami aggaszt engem a túlsúly. Szóval...

A vetélés: én elég későn tudtam meg, hogy babát várok, mindent csináltam az első három hónapban, cipeltem, fürödtem a Balatonban, tekéztem stb. És mégsem történt semmi (hál istennek).

Sziasztok
Szilvia

 


Szilvia,
A Forgács intézetbe jártam, itt két orvos van dr. Forgács Vince és dr. Sipos Miklós, együtt csinálják a beavatkozásokat, mindeketten mindenben képben vannak az egész stimuláció alatt, és transzfer után is, én nagyon elégedett voltam mindennel. Nagyon kedvesek, nem futószalagszerű, szerintem nagyon profik! Az első 2 kozultációért kell fizetni (az elsőnél megbeszélitek az előkészítő vizsgálatokat, a másodiknál az eredmények alapján a stimu kezdését, módját), ez 11ezer Ft alkalmanként. A lombikért nem kell fizetni, "csak" a szurikért, gyógyszerekért, ez nekem kb. 70ezer Ft volt. az, hogy milyen gyógyszerből mennyi kell teljesen eltérő lehet egyénenként.
Pontosan mitől félsz? hátha meg tudlak nyugtatni Kép
 


vikica,

nekem is magas a férfi hormonszintem,méghozzá eléggé és a dokim szerint nem pco-m vanKéppedig ha nem szedek gyógyszert abszolút nem jön meg!(és a dokim egy lángész,tehát nem ő a hülye mert félrediagnosztizál!)szóval én nem, vetném magam alá ennyi után egy műtétnek!!!!!!!!!!sőt másik dokihoz is elmennék!!!
több szem többet látKép

gigi
Vendég
 


Tralllala: félek? Olyan körülményesnek tűnik. Nekem itt a kislányom, épp most keresek munkát (gyes után), hogy emellett hogy lehet feljárni két naponta, nem tudom. Félek, hogy ott is azt mondják, a túlsúly miatt ne vágjak bele, de ha nem mondják, akkor meg félnék, hogy emiatt nem sikerül.

A petesejt levételtől is tartok kicsit. Úgy mindentől. Ha itt helyben, Tbányán meg lehetne oldani, akkor lehet, hogy merésszebb lennék.

Szilvia

 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok akkor én is írogatnék ide, rólam azt kell tudni hogy pcom van, igaz nem vagyok túlsúlyos, nem szőrősődőm a mensim is rendszeresen megjönn csak hát nincs érett peteérésem. 3-dik inszeminációm sikerült amit sajnos a 8 héten meg kellett szakítani laparoszkopiával mert méhen kívűli volt ennek most vasárnap lesz 2 hónapja. Akkor a doki észre vett valamit a méhemnél ami gátolhatja a petérést újabb műtétet javasol.Most várakozo állás pontba vagyok mert az egyik doki szükségesnek látja a másik nem aki az inszeminációt csinálta BMC-be. Ti mit csinálnátok a helyembe, mind a két dokimba megbízok és jónak tartom őket.Köszönöm a segítségeteket.

Barbi

Képbabafalva.hu vonalzó
 
 


Szia Szilvia,
Hát igen, megértem, tényleg nagy macera, sokszor kell menni... nekem minden nap kellett mennem vérvételre, mert én meg túl jól reagáltam a szurikra, a hormonszintem 3 nappal előttem járt.
Mondanám a jó hírt, hogy módosították a munka törvénykönyvét, nem lehet kirúgni a meddőségi kezelésben résztvevőket, és fizu nélküli szabit is kötelesek adni, de tudom a világ nem így működik, főleg ha az ember új valahol Kép
A túlsúllyal kapcsolatban nem tudok sok okosat mondani, gondolj arra, hogy a talán könnyebb lenne majd a terhességed is, ha kicsit kisebb súlyról indulnál, hátha ez erőt ad a fogyókúrához, mozgáshoz.

A punkciótól viszont nem kell tartani, az altatás nagyon enyhe, "műtét" után egy kicsit fáj az ember pocija, de nekem 2 nap alatt elmúlt.
 


Barbi

A helyedben a mutet elott mindenképpen megprobalnám az inszemet. Es talán megkérdeznék egy 3. orvost hogy az mit mond.
 
 


Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat.

Barbi: én is megkérdeznék egy harmadikat és vannak tök jó levelezős fórumok is, márcsak "brahiból" is írnék pár dokinak, hogy ők mit mondanak.

Nekem például 3 ilyen doki mondta interneten, hogy nincs pco-m, itt Tbányán a nem annyira szakértők, mindenki azt mondta, igen. Most kinek higgyjek? Mert teherbe azért tényleg nem esem majdnem három éve (előtte pikk-pakk). És a mensim sem rendszeres.

Szilvia

 


Sziasztok

Köszönöm a válaszokat,én is azon gondolkodom hogy megcsináljuk a 4 inszemet és menet közbe még beszélek egy pár dokival.

Barbi

Képbabafalva.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!
Ha nem bánjátok,Én is csatlakozok Hozzátok!
Én 93-óta vagyok PCO-s!Volt 4 vetélésem,majd inszemináció elsőre sikerült!Fiam 7 éves lesz novemberben!Azóta töbször belevágtam a hormonkezelésekbe,de nem volt semmi eredménye,igy tesó nem lett még!!!...csak kidobtam sok-sok pénzt!Hiszteroszkópiám-laparoszkopiám is volt,még soha sem jött meg időre,gyogyi kell,hogy menstruáljak.Most ismét műtétre kéne mennem,de egy lányzó felhívta a figyelmemet egy gyógyszerre(metformin) és orvosom minden szó nélkül felírta.Tegnap óta szedem!Ha gondoljátok bemásolom ide a gyogyiról az okosságokat!Teherbe is lehet vele esni!Maradt sok szurim,ha érdekel valakit szóljon!persze olcsobban!Kép
Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
EGyszer már írtam ide.
Andi! A fentebb említett Adimet nevű gyógyszer azonos a metforminnal, én is szedem. Nagyjából helyrehozta a mensimet, de éppen most hülyéskedik velem újra, nem akar megjönni, közben meg negatívat teszteltem. NÉgy hónapja szedem, négy kilót fogytam, jobban érzem magam, szerintem érdemes szedni. Jobb, mintha hormonnal tömnének. A hormon csak egy időre oldja meg a problémád, a metformin viszont a probléma gyökerét kezeli.
Nekem vannak cisztáim, elhíztam, nem volt mensim, szőrösödtem, pattanásaim voltak, szóval minden együtt volt. Azóta változtattam az étkezési szokásaimon, és szedem az Adimetet. Még mozogni kellene, de arra olyan nehéz rávenni magam. Ha beásod magad az Inszem utáni göcsölés topikba, sok hasznosat találsz az Adimetről. Van ott két szakértő leányzó.
Mielőbbi babásodást mindenkinek!
Vera

Kép
Kép
 
 


Szia Vera!
Metformin...de nem Adimet,mert dokim szerint Én bonyolultabb vagyok!?!?-és ez a gyogyi a Meckformin 850-es Napi 3x!Nállam is az összes tünet szerepel...bajuszom még nincs!kb.:30 db cisztám van!Étkezési szokásokról írnál?Van babád?
üdv.:Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia Andi!
Nincs még babánk, de nagyon szeretnénk, 29 vagyok. Tudom, hogy nem azonos a két gyógyszer, de a hatóanyag úgy tudom, igen. Én 3x500-at szedek.
Kajában annyit változtattam, hogy kinyomtattam néhány kalóriatáblázatot, ahogy a lányok tanácsolták néhány topikkal feljebb, és annak megfelelően táplálkoztam, táplálkozom. Semmi édesség, semmi tészta, krumpli, zsíros kaja, sok zöldség, gyümölcs, fehér húsok, teljes kiőrlésű, alacsony kalóriájú ételek, édesített cuccok, túrós kaják, ha nagyon kívánom az édességet.
Már egy hete szeded a gyógyszert. Most biztos nem kívánod a kajákat. Én nagyon rosszul voltam, mikor elkezdtem szedni, de örültem is, mert nagyon bízom ebben a gyógyszerben.
Miért vagy bonyolultabb? 93 óta a PCO kezelésében sok minden változott, de biztos te is sokat olvastál erről a neten. Én is szúrtam magam egy ideig Puregonnal, akkor azt mondták, az a legmodernebb kezelési módja a PCO-nak. NO comment.
De: Új hónap, új remények.
Szóval, hogy érzed magad az első hét után?
Vera

Kép
Kép
 
 


Szia Vera!
Köszi,hogy válaszoltál!
Valóban az étvágyam csökkent,de olyan lufi a hasam-létezik,hogy ettől van szerinted?Este nem vacsizok....2 hete az volt szinte a fő kajálásom!Kép
Én PCO-val sokat szenvedtem eddig is!4x vetéltem.Nem jön meg,van olyan,hogy csak évente 2x-akkor is gyógyszer hatására!Laparoszkópia-hystero-fenestrálás stb.Szedtem Diane35-öt is 5 hónapig megjött tőle,majd 3 hónapig úgy szedtem,hogy nem volt vérzésem,majd doki tanácsára abba hagytam azt is.Puregon-Fostimon szuri kúrák!Fiam 83vérzés nélküli nap/duphaston/majd Metrodin inj. kúrára sikerült(első stimu-első insem!)Azóta semmi hatása a szuriknak!....és ezt a gyógyszert egy lány ajánlotta,vagyis az Adimet-et,de dokim szerint ,nekem ez jobb,nem mondta miért....ezt írta fel!Meddőségi központba járok 97-óta és 8év múlva leszek csak célírányossan kezelve !?Na mindegy,ahogy írtad:Új hónap,új remények!
Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia Andi!
Csak így hetente írogatok, igyekszem megfeledkezni a projektről, mert néha az az érzésem, már beleőrülök, és a saját agyam gátolom, hogy jó hormonokat termeljek.
Én is puffadtam az elején a gyógyszertől, de idővel elmúlt.
97 óta ugyanahhoz a dokihoz jársz?
Nekem most valaki a laporoszkópiát ajánlotta, írtad, hogy neked volt. Milyen eredménye lett?
Én a pesti Kaáliba járok négy hónapja, és nagyon reménykedem, hogy lesz végre valami változás, de közben félek, hogy nagy pofáraesések is jöhetnek még.
Fokozatosan kezdted szedni a gyógyszert, vagy rögtön napi 3x? Kb. 6-8 hét után hat, és szerintem helyre fogja állítani a mensidet!!! Kitartás!
Vera

Kép
Kép
 
 


Szia Vera
Húúú Én lufinak érzem a hasam-közben meg fele annyit eszek mint 3héttel ezelött,szóval nem lenne mitől...
Margit-István-János-Bajcsi kórházakban jártam!Majd Dévai kivizsgált és fél évre rá, csinálta az inszememet,első nagy hormonkezelés-inszem sikerült!Majd a tesót,már 2001-ben nem vállalta el,csak ha mindent fizetek,mivel már volt egy sikeres inszemes gyerekem.Igy kerültem a S.M.Á.(Söfibe)Kósa főorvoshoz!Ott ingyenes minden csak a gyógyszereket kell fizetni!Konkrétan a PCO-mat senki sem kezelte!Hysterom-Laparom is volt....szinte semmi eredménye....mert attól nem születnek jó hormonok...csak üres lesz a petefészked,és lesz helye a petesejteknek,na és nézik az átjárhatóságot/az fontos viszont!
A Merckformint 3x1/2-el kezdtem el szedni/doki ezt mondta!Szerinted nem jó?
Lh-Fsh nállad mennyi?
Szóval 6-8 hét....sz még messze van!Volt Pé-d is azután?
üdv:Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia Vera
Húúú Én lufinak érzem a hasam-közben meg fele annyit eszek mint 3héttel ezelött,szóval nem lenne mitől...
Margit-István-János-Bajcsi kórházakban jártam!Majd Dévai kivizsgált és fél évre rá, csinálta az inszememet,első nagy hormonkezelés-inszem sikerült!Majd a tesót,már 2001-ben nem vállalta el,csak ha mindent fizetek,mivel már volt egy sikeres inszemes gyerekem.Igy kerültem a S.M.Á.(Söfibe)Kósa főorvoshoz!Ott ingyenes minden csak a gyógyszereket kell fizetni!Konkrétan a PCO-mat senki sem kezelte!Hysterom-Laparom is volt....szinte semmi eredménye....mert attól nem születnek jó hormonok...csak üres lesz a petefészked,és lesz helye a petesejteknek,na és nézik az átjárhatóságot/az fontos viszont!
A Merckformint 3x1/2-el kezdtem el szedni/doki ezt mondta!Szerinted nem jó?
Lh-Fsh nállad mennyi?
Szóval 6-8 hét....sz még messze van!Volt Pé-d is azután?
üdv:Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Nem emlékszem pontosan, talán 7:4 vagy ilyesmi az LH-FSH arányom, a doki szerint nem vészes. Nekem az első ciklus 42 napra sikeredett Adimettel, de úgy, hogy barnáztam szinte végig, de az azt követő ciklusok már 35-38 naposak lettek, barna nélkül, szerintem ez jó. Én jártam kb. fél évig a Családtervezőbe, de nem jött be. Sok volt a hormon. Itt a Kaáliban kicsit másképp működnek a dolgok.
Te nem akarsz újra próbálkozni az inszeminációval, már ha helyreállt a ciklusod a gyógyszertől?
Én is folyamatosan emeltem az adagot, mert olyan ez a gyógyszer, mint a lórúgás. Hidd el, érdemes szedni!!!
Vera

Kép
Kép
 
 


Nekem meg Lh-Fsh 38,7 : 5,6 !!!Szinte mindig van 30 köztük!
Én is jártam a Családsegítőbe(Bolgárkerék u)95-körül,Gasztonyi volt a nőgyogyim akkor.
Most volt 3 hónapos stimum.Closty-Puregon stb. nem jött össze.-azért kezdtem ezt el ,hátha segít!Hogy kezdted szedni és ,mikor emelted?Most,hogy szeded??
Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Egy hétig szedtem napi egyet, egy hétig napi kettőt, utána kezdtem napi hármat, és négy hónapja napi három, 500-as.
A Puregonra nem reagálsz? Pedig az elég erős. Igaz, nekem is 600 egység kellett, hogy megnövesszen két tüszőt. Szerintem nekem kicsit belökte a ciklusomat, mert utána azért menstruálgattam, igaz rendszertelenül.
Szerintem az is fontos, hogy tudjunk pihenni, kikapcsolni a témából. Ezt könnyű mondani, de nincs olyan óra, hogy ne jusson eszembe. Azért igyekszem elfelejteni időnként.
Vera

Kép
Kép
 
 


Vera
Reagáltam a puregonra,de csak kicsit,volt ugyan 3 jó tüszöm...két + tesztem,de 39.napon ömlött a vérem....utána még 2 hónap eredményes tüsző nélkül...és a 4.hónapra 30 ciszta mellé!stb.és ez a 4.hónapom amit ezzel a gyogyival töltök!
Nekem 3x1/2 írt ki!Szerinted sok?Ja és ez 850-es!
Na szia,2 napig nem leszek itthon!Szombaton jövök csak!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Hahóóóó

Van itt valaki? HELP MEEE!

Nekem ma reggel mondta az UH-n a doki, hogy PCO-s a bal oldalim. Hormonjaim tök rendben vannak, menzim is rendszeres, nem vagyok túlsúlyos (hacsak a +5 kiló nem gáz Kép), csak szőrös, de az amióta az eszemet tudom, valszeg örököltem. Na mindegy, most be vagyok tojva hoyg mi lesz így. Szerintetek? Rám is vár egy lapar? Bár 1 UH-ból én sem vállalnám, de bízok a dokimban, egyébként délután megyek hozzá megbeszélni a dolgokat. Clostytól is félnék, attól nekem is csak bazi nagy cisztáim lennének, múlt hónapban alapból volt egy 31 mm-es bevérzett, folyadékkal teli, ami aztán valszeg felszívódott.
Hát ez van, tudtok nekem segíteni? Kicsit aggódom most már...

Tündi
Vendég
 


Sziasztok!
Jelentem 9.hét után megjött...magától ill.nem szedtem hormont ,csak a Merckformint 9.hete és 2 napja!-ez jó jel ugye?Remélem rövidülnek a ciklusaim,de már az is öröm Nekem,hogy nem kell hormont bevennem!Remélem fogyni is tudok majd tőle!Volt már másnak tapasztalata...első és a többi ciklusok változásáról?Írnátok róla?Köszike!
sziasztok:Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok!

Javaslom, nézzetek be a www.lombikbaba.com PCOS menüpontjába, máris rengeteg info van fent!
 
 



Andi
Köszi szépen, aranyos vagy, de kiderült hogy a doki aki azt mondta hoyg PCO-s a bal oldalim, csak ilyesztgetett. A meddőségis doki meg elmondta hogy az nem PCO volt, hanem indult a peteérésem, aminek során több petesejt indul növekedésnek és ezekből lesz a domináns. AZ UH-n ezt látta az ember. Hozzáértő főorvos, mi? Frászt hozta rám.

Tündi
Vendég
 


Tündi!
Ez jó hír...ennek örülni kell....inkább jó írányba tévedjenek...mint komolyan PCO-s legyél KépKépKép
Sok szerencsét:Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


S_Norka!!!!!!!!!
Nagyon gratulálok Neked!Ügyik voltatok!Tegnap letargiás voltam(ma megint megjött-ben) és Noémi22 hívta fel a figyelmemet Rád, ma!Hogy vannak csodák még....
Sok egészséget!
Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi, tényleg vannak csodák... láttad, az inszemes topikban Kisegérnek is nekem is pár nap különbséggel jött össze, pedig mindketten PCOS-osak vagyunk, és már régóta küzdöttünk. És segítség nélkül, végül spontán, akkor, amikor nem akartuk annyira. Hinni kell benne! Kép
 
 



sziasztok!

kiderült PCO s vagyok . Segítene valaki mi is van ezzel, ha babát szeretnék? Pontosabban mennyire nehézkes ez? Nagy hátrány igaz?

köszi
 
 


Szia Bangi!
http://www.infertility.hu/noib4.htm
http://www.babanet.hu/faq/noegyeb04.php
http://www.oviklub.hu/betegeknek/meddo_polic.htm
Ezeket tanulmányozd!Nekem van már egy fiam,igaz inszeminációs...de lényeg,hogy van Õ.Tesó sajna még nem jött össze...
Sok sikert!
Én Merckformint szedek,3x1 tbl (850mg-os) és ettől már volt egy olyan ciklusom,ahol nem kaptam hormont és megjött!(62.napra!)15.hete szedem és a 39.napnál járok...jó lenne,ha most baba miatt késne...
szia Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok lányok!

Szóval a merckforminról: nekem úgy felírta a nődoki, hogy semmilyen terheléses vizsgálatot nem csinált, hormon és cukor szint és inzulin szint rendben volt. Aztán megmutattam a körzeti dokinak, aki teljesen kikészült ettől. Azt mondta, hogy ezt csak kezdődő cukorbetegek szedhetik és ha nem akarok valahol a nyílt utcán bekomálni, akkor ne szedjem. Szóval nem tudom mi legyen...

Viszont: van itt a környékünkön egy belgyógyász doki, akinek a leírása alapján úgy látom, nagyon sokrérű a terápiája (akupunktúra). A lombikbaba oldalon olvastam, hogy pco-ra is jó hatással van és az ő leírásában is szerepel. Mit gondoltok? Végül is alkalmanként 4.000 forint és nem kell állítólag sokat menni. És előtte egy gép pontosan beméri (valami kütyűvel együtt), hogy milyen betegségeid vannak.

Nem tudom. Olyan jól hangzik...

Szilvia

 


Szia Szilvia!

Ha nem csináltak neked terheléses vizsgálatot, honnan tudod, hogy jó a cukor és az inzulin?! sajnos nagyon kevés háziorvos ért a PCOS metforminos kezeléséhez, sokszor még a nőgyógyászok sem hallanak erről, már a tájékozatlanabb fajtája. Mindenesetre jó lenne kiharcolni egy 4 pontos terheléses cukor vizsgálatot, abból sok minden kiderül.

Én jártam akupunktúrára a nyáron, igaz, én a Yamamoto intézetbe (www.yamamoto.hu) ami egy kicsit brutálisabb, mert itt beültetik a cérnát a stimulálandó pontokra. Talán ez is beletartozik a terhességem előzményeibe. Az akupunktúra hatását azonban nem tudom egyértelműen megítélni, én azért fontosnak tartottam, hogy be legyen téve a lombikbaba-PCOS-ba (mivel én írom Kép ), ártani végülis nem árthat. De önmagában nem hiszem, hogy megoldja a problémát.
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: