Új privát üzeneted érkezett!

Csajok,
megvan a megoldas!!! Szulni kell egy pottomot es mindjart oriasinak talalod a nagyobbik gyermeket, de komolyanKép
Rekam, az elsoszulottem 1 het alatt /miota itthon vagyunk Mateval, az ujszulottel/ annyit nott a szememben, hogy ihaj...
Es maris nem az o sulyan aggodom, hisz o mar eszik, ha akar, hanem a kicsienKép

-Afonya
 
 


Afonya,
csodalom a hidegvéredet - főképpen annak fényében, ahogy emlékszem az én hasonlóan sárga és aluszékony kis Cicóm első heteire...egy merő idegcsomó voltam... Kép Neked csak így tovább, még egy hét, és a kölök kevesebbet foga aludni, mint te szeretnél (Cicó legalábbis ezt tette és teszi máig is).

Üdv
Kriszi
 
 


Áfonya!

Gratulálok Mátéhoz!Kép Én most "látlak" azóta először. Kérhetek egy kis offot: mikor, hogyan...?

Kriszi,

Nekünk nem ugyanaz a gyerekünk van???Kép Mesi szóról szóra ugyanezt csinálta, a nagyi tyúkjait is beleértve. Még a szomszéd kutyájának is dobott tyúkhúrt a kerítésen át!
Különben Imi is tereget, még nekem is segít benne, meg általában nem az a szófukar macsó hálistennek, csak mindig belekeveredik valamibe. Remélem, ezt majd kinövi. És ahogy elnézem az ismerősöket, a legtöbb másodszülött elég vásott, ha fiú, ha lány. Engem legalábbis ez vigasztal, ha arra gondolok, mi lesz, ha EZ is fiú lesz...Kép

Vica
 
 

 
 

Hahó!

Most voltunk mázsáláson, és az én 11 hós kiscsajom 7,62kg.Kép 23 dekát hízott az elmúlt hónapban, és három hete végre eszik szilárd kaját is, ugyan nem sokat, egyszerre úgy 50-70g-ot max, de hát ez is fejlődés a pár kanálhoz képest. Ja, azt be kell vallanom, hogy mielőtt elindultunk mázsálni, a kedvenc bébiételét (szilvás) adtam neki, és benyomott kb. harmad üveggel, szóval egy kis csalás is van a végeredményben.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nem sok topikban írtam még, de annyira szívemből szóltatok ropi-lyányok, hogy most muszály. Szerintem ha én megyek valahol a "jézusom de sovány" és a "hű, hogy csinálja" sóhajtás hangzik el a nők szájából. Attól függ, hogy 40 felett, vagy 25 alatt. Hát a titkom nekem is hasonló: sehogy. Eszek, amennyit kívánok és bírok és nem hízok. Ez van. 168 cm 45 kiló. Kb, mert nem szívesen állok mérlegre.
Lányom 4 éves, 15,5 kiló 106 cm. Mindig normál súlyban volt. Egy év alatt a tápszer hízlalta (sajnos nem sokáig szopott) 1,5 év felett a bölcsi. A férjem is extra sovány. Legalább összeillünk. De a rokonok és ismerősök kétségbeesett, sajnálkozó megjegyzéseitől én is a falra mászom. Egészségesek vagyunk és ez a fő.
Lassan készülök a második terhességre, bár addig picit tényleg hízni kéne. Az elsőnek jobb paraméterekkel indultam neki.
Enikő
 
 


Hahó,

Zsizsa,
gratula!!! Nincs ebben semmi csalás - harmad üveg, az max. 7 deka, de inkább csak hat. Annyi meg tutkóra le is jött, amikor mázsálás előtt levetted róla a pelust Kép

Vica,
nemmondod, Mesi klónozta volna magát? Kép Na jó, Imit illetően akkor melléfogtam - nem akartam megbántani anyai érzéseidet azzal, hogy "lemacsózom" Kép
Amúgy ne mondd, hogy a másodszülöttek vásottak, én már Cicótól is bedilizek néha, olyan eleven, és olyan tipikus vásottgyerek tempói vannak sokszor - nem létezik, hogy a második ennél huncutabb legyen, akkor be fogok golyózni. Én másodjára egy zabás, hipernyugi alvóbabát kérnék, ha lehet Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Jaj Kriszi,
én se úgy értettem! Az én másodszülöttem kombinált gyerek. Nem olyan komoly, mint Mesi (nem mintha a nővére nem rohangálna visítva), valahogy dédelgetősebb meg babásabb. És zabál, és éjjel még soha nem ébredt fel az 5 hónapos korban abbahagyott szopiktól eltekintve, viszont az ébrenlét óráit törpe korában végigüvöltötte, azóta meg végigpörgi, szóval a hipernyugi csak éjjel érvényes!Kép Persze az is nagy szó!

Na bocs többiek, abbahagytam az offot.

Zsizsa,
már csak egy hónap, és vége a méregetéseknek!Kép

Vica
 
 


Sziasztok!
Tudja valaki mennyit "kell" híznia 1 év felett a babáknak? Ugyanis ma voltunk mérekezni és 2 hónap alatt 85dkg-ot hízott és 5,5cm-t nőtt a lányom. Ez most jó, vagy nem? Nekem kicsit kevésnek tűnik.
Sziasztok!
Andi
 


Andi! Kép

Szerintem egyáltalán nem kevés, sőt centire jó nagyot nőtt a lánykád. Kép

Az én fiam 1 és 2 éves kora között nőtt 12 cm-t és hízott 1,75 kg-ot.

Szerintem minden rendben a kiscsajjal, ne aggódj! Kép

Üdv: Beatrix
 


Andi,
szerintem ez nagyon jó hízás! 6-12 hó között havi 18-34 dekát írnak, és ugye egy éves kor után még ez is lelassul, szóval a 85 deka szuper! A magasságról meg azt olvastam pont tegnap, hogy 1-2 éves kor között 1 év alatt átlag 10cm-t nőnek csak a gyerekek, szóval az 5,5cm is nagyszerű, sőt!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Andi, ez rengeteg. Egyéves kor után évente átlag két-három kilót írnak, a centihez is csatlakozom Kép
Gratulálok nektek!!!!

Cicó továbbra is hozza a formáját, azaz klasszul néz ki, egész nap szökdécsel, és apró léptekkel halad a növekedésben Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Hahó!

Jöttem jelenteni (Andi, neked külön figyelmedbe ajánlom), hogy az utóbbi egy hónapban (11-12 hó között) leányomnak sikerült kemény 7 dekát híznia, azt is úgy, hogy a mázsálás előtt jól beetettem szőlővel, hogy minél többet nyomjon az egy éves státuszvizsgálaton.KépKép Jelenleg egy éves, 73cm és 7690g. A dokinéni nem aggódik, sőt!Kép Mondtam már, hogy rajongok érte?Kép Akartam neki tortát sütni köszönetképpen az egy évi kedvességért, de kismanó nem hagyott, sőt a vizsgálatot is végigüvöltötte. Azért még bepótolom valamelyik nap, sütök valamit, és beviszem.Kép Ja, és kisdrágám már majdnem jár, a rekordja 12 lépés, és most már viszonylag bátran nekiindul két lábon is, viszont mivel négy lábon még gyorsabb, általában azt részesíti előnyben, ha siet valahová, márpedig ő majdnem mindig siet.Kép Holnap megyünk hízásmán neurológusnénihez, kíváncsi leszek, mit mond?

Kriszi,
az a fontos, hogy klasszul néz ki, és szökdécsel, nem igaz?Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a megnyugtatást! Aranyosak vagytok. Én meg azt hittem keveset hízik és kiderül, hogy sokat.
Köszi mégegyszer!
Andi
 


Sziasztok!

Immaron ket fovel jelentkezunk ebbe a topicbaKép
Mate fiam, a masodszulott 3750-nel latta meg a napvilagot es most 3 honaposan 5600 g. De: ellentetbe a lanyommal, Mate magatol abbahagyja a szopit, ha jollakott; nem sir napkozben szinte egyaltalan; az ejszakat mar egy jo honapja atalussza, reggel 1/2 6-6 kozott ebred csak... hat igy csak nem ehezik, ugye? Na meg edzett is vagyok, Reka mar kitaposta az osvenyt /meg az idegeimetKép/

-Afonya
 
 


Afonya,
csak nem?! Az átaludt éjszakákhoz meg a nyugis szopihoz gratulálok, nagy kincs ez egy ilyen zsenge korú fiatalúrnál Kép Amúgy meg folyamatosan hízik, hát nem? Kép
Csak így tovább,
üdv
Kriszi
 
 


Kriszi!

Most olvasom a nagy hirt: gratulalokKép

Amugy tegnap voltunk a 3 honapos statuszon,1 honap alatt 40 dekat hizott Mate, o sem viszi tulzasba. Reka pedig kapott Beres cseppeket, dokibacsi szerint ettol még a vasszoget is megeszi majd. Mondtam neki: fogadunk?Kép

-Afonya
 
 


Sziasztok Ropitopiklakók!

Látom, hogy már egy ideje nem járt erre senki, mégis írnék másodszülött kislányunkról. Szerintem sokak számára megnyugtató lesz Kép Jelentem, aki azt hiszi, hogy az ő gyereke a legsoványabb a világon, az téved, mivel az enyém az Kép
A paraméterek a következők:
Három kilóval és 50 cm-rel született. Fél évesen 6400 g volt, egy évesen 7800 g, másfél évesen 9 kg, most kétévesen pedig 10 kg. Azt hiszem ezt csak 1-2 ropibébinek sikerült itt elérni Kép Ami még ront az összképen:
Kislányuk magassága fél éves korától a babaszobás kalkulátor szerint a felső kék sávban van, tehát az átlagnál magasabb, sőt 9-18 hóig még az abnormális magas kategóriában is volt Kép
A másik pedig az, hogy az eddig magára szedett 7 kilóból kislányunk 1-et a kórházból való hazajövetelünk utáni két hétben hízott (az első héten 65, a másodikon 35 dekát), utána folyamatosan csökkent a hízás üteme.
A következő tapasztalatom talán hasznos lehet valakinek:
Kb. négy hónapos volt a mi kis ropink, amikor nagyon leállt a hízással. Dokinéni pedig vérvétellel fenyegetett meg. Én kikönyörögtem 2 hét haladékot és még aznap kikölcsönöztem egy mérleget, hogy mérjem, hogy mennyit eszik. Valahol olvastam, hogy kilónként mennyi tejcsire van szüksége (már nem emlékszem rá), és a méréskor vettem észre, hogy ő ennél jóval kevesebbet eszik. Hogy miért, azt nem tudtam, tejem volt elég, szoptatási hajlandóságom is, mégis keveset evett. Elkezdtem gyakrabban szoptatni, és így sikerült a minimumot meghíznia, amivel elkerültük a vérvételt. Lehet, hogy ő lenne a (topic elején emlegetett) csendben éhező baba prototípusa Kép

Amint látjátok, azóta sem hízik, de ő is levegőből élő fajta. Ha már nem tudom a nemevést se a melegre, se betegségre fogni, akkor bevetek egy pár hetes Peritol kúrát, az általában lendít egy időre az étvágyán.

Remélem, sokan megnyugodtak, hogy nem is olyan sovány a gyerkőckéjük Kép

Gabi
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezem en is, immaron a masodik gyerkoccel isKép
Mate most lesz 5 honapos, az elmult 3 hetben osszesen 10 dekat birt hizni, igy mar kemeny 6,2 kg. 3750-rol indult, nem epp kis sullyal.
Doki szerint nem kell meregetni, latszik rajta, hogy elegedett, vidam baba. O legalabb napkozben nem sir, ejszakat atalussza, ellentetben az elsoszulott Rekammal, ki ennyi idosen még ezzel is frusztralta anyjatKép

Viszont a 2 es fel eves Reka a Beres cseppektol megtaltosodott, korabbi enjehez kepest rengeteget eszik. Igy fogyasztasa mar majdnem eleri a masfel evesek szintjetKép

Zulu-sorstars,
ha még jarsz erre: utolag is boldog szulinapot az ex-ropitarsnakKép

-Afonya
 
 


sziasztok!
Hát már nincs egyetlen ropitopikoló? Mostanság minden baba hízik, mint ahogy a nagykönyvben megvagyon írva? Csak az én leányom fittnesbaby? ' hónap alatt kemény 36 dekát hízott. 3 hónapos, LucaZsófi, most 5100, s 3900 grammal született...Holnap elvisszük ultrahangra a babát, főleg azért, hogy én megnyugodjak. Remélem, hogy nem találnak nála semmit, s tényleg nincs más baja, csak egy kis fittnesshölgy Én úgy gondolom, hogy nem kellene odaadni a lefejt tejet, csak olyan rossz, hogy a férjemet nem tudom megyőzni erről. Neki az a fixa ideája, hogy napi 60 mili lefejt tejcit nyuodtan odaadhatnék a babónak, s akkor ettől hízna, mert így tutira megkapja a hátsó tejet is. Nem tudom jól megfogalmazni, de olyan rossz érzés, hogy nem fejlődik jobban és ugye ez csak rajtam múlik, hiszen csak anyatejet kap. Vhogy ki kéne rángatnom magam ebből a gödörből mert folyton pityergek és állandóan attól félek, hogy van vmi súlyos baja a Picúrnak. Az azért tényleg igaz, hogy az ember igazán akkor tudja meg, hogy mit jelent aggódni, amikor gyermeke születik. Sokszor úgy haragszom magamra, hogy ahelyett, hogy élvezném a babázást, mindig csak rágódom... Pedig tényleg annyira tündér kislány, igazi kisangyal szülei lehetünk. Remélem nem bánja meg, hogy engem választott mamájának...
Jó lenne, ha jönne máé pár aggódós anyuka, akinek nem nagyon hízok a babája, talán sikerülne megnyugtatnunk egymást, ahogy azok a babók is rendben lehetnek akik korán kezdik a fittnessprogramot...
sziasztok,
Eszter
 


Hááá,
Eszter, éppen most küldtelek ide - ha jól látom, ezzel elkéstem Kép
Remélem, írnak vmi megnyugtatót Kép
Cicó egyébként hol hízik, hol nem, aszerint, hogy hol eszik, hol nem. Most vaskúrán van, már a vége felé, de evésetileg semmi hatással nem látszik rá lenni.
Üdv
Kriszi
 
 


Szia Eszter!
Akkor gyorsan néhány megnyugtató sor! Meg néhány adat!
Fiam januárban volt 4 hónapos:
jan. 05.: 6230 g, 61 cm
jan. 31.: 6235 g, 66 cm
márc. 23.: 6500 g, 66 cm.
Ez kb. 2,5 hónap. Természetesem mi is agyon aggódtuk magunkat, jelentem: fölösleges volt. Ráadásul kinn lakunk Kanadába és nem éppen fitnessbébik rohangálnak erre Kép. Szóval nem tudtuk, hogy most csak az itteni normák szerint sovány a kölök, meg amúgy is, most mi van ilyenkor?? (Egyébként itt nem ugyanahhoz a védőnőhöz kell hordani a gyereket, és most visszagondolva a picit testesebb védőnő intett minket arra, hogy azért kezdjünk el aggódni és gondolkodni a tápszeren, a vékony kínai meg a vékony dokibácsi az mondta, hogy semmi baj.Kép) Ezen időszak alatt alatt azonban Máté megtanult kúszni, aztán felállt és utána elkezdett mászni. Rendesen evett és jókedvű volt. Nem hiszem, hogy ennyi minden mellett maradt ideje hízni is. Szerintem amíg jókedvű és fejlődik, addig nem kell aggódni, de ezt már nagyon sok helyen láttam.
Remélem sikerült megnyugtatni!
Üdv
Kori
 
 


Szia Eszter!

Mi volt az UH-on? Írtam neked a szopitopicba. Az én kicsi lányom havi gyarapodása így alakult:
59 dkg, 55 dkg, 35 dkg. Ez utóbbi volt a legalacsonyabb, de később se igazán múlta felül, közelebb volt mindig a 40-hez, mint az 50-hez. Születési súlya 3400 gr volt, félévesen 6580 gr, egyévesen 8340 gr, 17 hónaposan 9130 gr volt. Õ ilyen.
Remélem a vizsgálat megnyugtatóan végződött Nálatok!

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Szia Betti és Többiek!
Bár írtam a szopis topicba, azért jön ide is: UH-on minden rendben voltKép Próbálom elfogadni a helyzetet és nem rémeket látni.
Köszi, hogy írtad, mi a helyzet nálatokKép
sziasztok,
Eszter
 


Sziasztok! Helló Kriszi!

Újra él a Ropitopik!Kép

Régiek figyelmébe. Imi-Ropim utolérte súlyban Mesit (igaz, utóbbi még mindig gyakorlatilag átlátszó), tiszta kis vasgyúró lett, és senki meg nem mondaná, hogy valaha ropi volt. Jó, nem duci, de egész kis "sűrű" gyerek. Mesi továbbra is cérnácska, pedig eszik.

Továbbá. Január 30-án megszületett Zsuzsika, aki új ízeket hozott a család és a védőnő életébe. Az első 3 hónapban hízott 3 kilót. A védőnő mindenkinek mutogatja ("nézd csak, Méhéknek született egy duci babája!"Kép), és mikor kiderült, hogy a 4. hónapban csak 200grammot hízott (mert azért a mi gyerekünk), azt mondta, hogy Zsuzsinak ez belefér!!! Nem hittem a fülemnek!
Az 5. hónapról még nem tudok sokat, mert még nem voltunk oltáson, de szerintem most se lesz több. Zsu ugyanis csak négyszer hajlandó szopni naponta. Nagy ritkán ötször. Nyilván nem akarja megtagadni a családját. De most valahogy nem is parázok rajta. Most már láttam egy kövér babát. És az az igazság, hogy jobban tetszenek a fittnessbabyk. Minek legyen kövér? Anyukám (dokinéni) úgy hívja a kövér, petyhüdt gyerekeket, hogy "pasztózus csecsemő". Hát...Kép

Bocs, ha hosszú voltam, mentségemre szóljon, hogy jó egy év restanciám voltKép

Puszi,
Vica
 
 


Szia Vica!
Gratula a lánykádhoz! Remélem a harmadiknál már én sem fogok annyit parázni.. "Ropi"gyermekeid milyen ütembe gyarapodtak? Én már félek a 4hós vizsgálattól, rágondolok a mérlegre és kiver a hideg veríték.. Ez kinőhető?
szió,
Eszter
 


Jaj Eszter, attól félek, nem!

Mesi (5 lesz) teljesen egyenletesen gyarapodott mindig - 400g-ot. Fél évig mindig hallgattam, hogy háááát, 600 lenne a minimum, de legalább 500. Viszont egészségesnek látszott, és nem is volt kevés tejem, mert még adtam is más babának. Szóval megúsztuk a szurka-piszkát. Végül is nagyon mozgékony lett, és 8-9 hónapos korára duplázta meg a születési súlyát.

Imi (3 lesz) először jól startolt, 4 kg-val született, egyhónaposan 5 kiló volt, aztán egyre kevesebbet hízott. A negyedik hónapban csak 200-at (pont mint most Zsuzsi), aztán az 5., 6. és 7. hónapban SEMMIT. Volt egyszer 6800g azt hiszem, aztán 6820, aztán megint 6800. Aztán a 8. hónapban végre hízott 200-at, aztán legközelebb csak 10 hónaposan vittem, addigra újra belehúzott. Tény, hogy nagyon cingár lett 8 hónaposan, de nagyon kis aktív is volt és jókedvű. Betegnek nem látszott, úgyhogy ő is megúszta a vizsgálatokat.

Zsu most 5 hónapos, róla már írtam. A napi 4 szopija ellenére szerintem elég kövér, de most tájára se megyek mérlegnek, ha nem muszáj. Most szoptatok először teljesen igény szerint, és nagyon bejött!

Úgy látom, Luca kábé úgy "hízik", mint Mesi. Lehet, hogy csak vékony csajszi lesz, annál jobb. Most már főleg megnyugodhatsz, meg is nézetted. De szerintem főleg arra figyelj, hogy jó színben van-e, és ne sajnáld tőle a szopit, úgyis többször kér, ha éhes. (Gondolom, Kriszi is kábé ezeket mondtaKép) És tojd le a mérleget!

Raktam a profilomba új képet, ezen látszik is belőlük valami, ha nem is sok. Mesinek egyébként még mindig be kell venni a nadrágok derekát. Viszont jó oldala a dolognak, hogy 2 éves kora óta hordja ugyanazokat a ruhákat, előbb maxiként, most már mininek. Mert széltére nem változik, csak hosszára.KépKépKép

Puszi
Vica
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó, hogy Rátok találtam, mert napok óta azon rágom magam, h. elég-e a tejem.
A kisfiam novemberben lesz 3 éves, szépen gyarapodott, amíg ki nem derült, h. kevés a tejem, most is jókötésű kisfiú.

A lányom adatai viszont a következők:
szül.: 2840g 49cm
1. hó: 4070g -
2. hó: 4970g -
3. hó: 5260g 65cm.

Nagyon félek a köv. mérlegeléstől. Eddig csak szopizott. A fiamat az 5. hónaptól kellett hozzátáplálni, mert 3 hósan 6350g, 5 hósan 6450g volt.

Kérdeztem én a fiamnál, hogy miből látom, hogy elég-e a tej... S nekem elégedett, fejlődő, vidám babának tűnt, volt kakis-pisis pelus is rendesen, nem sírt szopi után.
A lánykám is uilyen most, de vajon elég neki a tejem?

A segítséget köszönöm, üdv:
Adri
Vendég
 


Szia Adri!

Ez most tok komoly, h a fiut ilyen sulyokkal hozza kellett taplalni?! No meg, h elegedett is volt, meg a tobbi.

A lanykat ezek utan, foleg ezekkel az adatokkal en biztos nem taplalnam hozza. Megneztem, az en lanyomnak is ilyen adatai voltak. Es nagyon jo husban van. Nem taplaltam hozza. Inkabb kicsit tobbszor szoptattam, amikor azt mondta az orvos, h kene neki adni egy kis tapszert. Azota is teljesen elegedett az adataival. Ja es az idegbaj is megszunt, mikor elkerult itthonrol a merleg. Tudja a gyerek, h mi kell neki. Nem statisztikai adatok vagyunk. Ha nem lenne neki eleg a tej, van eszkoze, h tudassa. Akkor meg meg lehet probalni, h tobb ideig hagyni, h szopizzon. Szoptatas kozben is termelodik a tej.

(Az enyem adatai:
2480g 52 cm
2. ho: 3940g 54cm
3. ho: 4830g 59cm
2 evesen: 12,5 kg 83cm)

Ha elkezded hozzataplalni, biztos, h keves lesz a tejcsi egy ido utan.

Biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Köszi a válaszod. Nem szeretném hozzátáplálni, csak az a fajta vagyok, aki nehezen bírálja felül az orvost, mondván ő ért hozzá.
Amúgy egyik gyereket sem mértem, nem vágásra hízlalom őket.KépKépKép Ezek a xsecsemőgondozás során szerzett adatok.
A fiam 2 hónap alatt 10 dekát hízott, azért gondolták, h. kevés a tej. De 16 hónapos koráig desszertnekKép még volt.

Üdv:
Adri
Vendég
 


Sziasztok,
újra itt Kép Pedig már azt hittem, Zeze végre nem lesz ropi... de most éppen mindent elkövet, hogy leropisítsa magát Kép

Vica,
gratula a kiscsajhoz!!! És Zsuzsika mit csinál, amikor éppen nem eszik? Olyan hosszú a nap... Mert Zezém alig alszik, folyton hulla fáradt, úgyhogy gőzöm sincs, mi az igénye, mert a cicin sem igen alszik el, sőt fel van háborodva, hogy minek akarom folyton etetni.
Egyáltalán, hogy tudod ellátni a három apróságot? Pl. Imi hogy nem veri föl folyton Zsuzsit? És hogy tudod ellátni Imit Zsuzsi mellett? És Imi hogy alszik nappal (már ha alszik)?
Én már bedilizek, pedig van segítségem. Persze ha Zeze enne meg aludna, mint az első hónapban tette, akkor jóval könnyebb lenne. De tegnap pl. sikerált összesen kettő és fél órát aludnia, hulla is volt rendesen. Ma még csak fél óránál járunk, de reggel fél kilencig bírta.

Üdv
Kriszi
Jó kis ON, mi? Kép
 
 


Hali!

Az agyamat eldobom!... Adri, ki mondja azt, hogy nem elég egy három hónaposnak az 5260 gramm? Hiszen kis híjján megduplázta a születési súlyát, amit bőven elég lenne fél éves korára elérni. Amikor ilyeneket hallok, mindig feltámad bennem a gondolat, hogy nagyon kellene egy felvilágosító kampányt csinálni a gyerekeorvosoknak és védőnőknek, hogy ne kergessék már őrületbe az anyukákat ezzel a grammozó pánikkeltéssel...

Kriszi, ne stresszeld magad, majd eszik. Vagy ha nem, akkor két izgő-mozgó dinamó gyereked lesz. Kép

Yoan
 
 


Ugye! Bennem is felmegy a pumpa, ha ilyeneket hallok. Tudom, h mi az a stresszeles, engem is stresszeltek rendesen annak idejen. Bar epp a gyerekorvos a legkevesbe, mert o belenyugodott, h szoptatni akarok.Kép Igazabol egyedul a ferjem allt mellem. De a leglenyegesebbKép

De ki tartana felvilagositast? Elvileg tudjak, meg ezt tanuljak. Nem tudom, h erne-e bmit bmilyen felvilagositas. Ez a szoptatas tema mindig voros poszto.

Biobaba
 
 


Sziasztok!
Köszi lányok! De az 1., ill. a 2. hós súlyához képest ez visszaesés, nem? A súlykalkulátorok szerint legalábbis az...

Most meg úgy érzem, kevesebb a tejem. Az okot nem tudom: vagy a meleg, és elizzadomKép, vagy az, h. megjött megintKép.
Valszeg az utóbbi, holnaptól tartok itthon vésztariként tápot. Még soha nem láttam, ill. csak porontykoromban. Még egy hónapig olyan jó lenne, ha elég lenne csak tejcsi!

Üdv
Adri
Vendég
 


Adri, most komolyan...
ha folyamatosan tartaná a havonta közel egy kiló hízást, akkor egy éves korára 15 kiló lenne a gyerek, két éves korára meg 27!!! Pedig az egy évesnek az átlag súlya 9-10 kiló körül szokott lenni, a két éveseké meg mindössze 12. TELJESEN TERMÉSZETES, hogy egy idő után lassul a hízási ütem!! Szerintem ne kezdd el tápszerezni, mert akkor viszont TUTIRA el fog menni a tejecske. Három hónapos kor körül van egy növekedési ugrás, de ez nem azt jelenti, hogy itt az idő a tápszerre, hanem azt, hogy pár napig, esetleg egy-két hétig sűrűbben szoptatsz, ami megnöveli a tejtermelést, és akkor vígan ellesz még a ded sokáig csak az anyatejjel. Fél éves kor körül várható a következő ilyen igénynövekedés, de akkor már lehet hamikat is adni neki a szopi mellé. Viszont még akkor is növelhető tovább a tejmennyiség, ha az ember netán sokáig szeretne szoptatni, vagy ha az a kis ártatlan nem akarja elfogadni a pempőkéket. (Mint az enyém. Az istennek se lehetett belediktálni semmit, és még egy évesen is jobbára csak szopizott, noha egyáltalán nem volt sok tejem, egy szopival max 60-110 grammot szívott ki. Igaz azt naponta soxor.)
Ha meg csak a menstruáció miatt csökken a tej, az sem tragédia, mert ha elmúlik, akkor sűrűbb szopival újra meglesz a korábbi mennyiség. Ja és még valami, az is teljesen normális, hogy úgy ne mondjam szükségszerű, hogy egy idő után a mellek már nem feszülnek annyira, de ez nem jelenti azt, hogy kevesebb a tejci, hanem csak azt, hogy alkalmazkodtak a szoptatáshoz.
De, hogy ne csak egy akárki legyek, aki itt hirdeti az igét, Kép ha nagyon aggódsz, akkor kérdezz meg egy szoptatási tanácsadót, a http://www.lll.hu/telefon címen találod őket. Õk is ugyanezt fogják mondani.

Biobaba, azért gondolom, hogy nem igazán tudják, mert a mai gyerekorvosok, védőnők nagy része 10-20-30 évvel ezelőtt tanulta amit tanult. Akkoriban pedig egyészt Spock volt a témában az Isten, aki a 3-4 óránkénti szoptatást javasolta, ami teljesen ellentétben van a mai álláspontokkal, valamint a korábbi súlytáblázatok egy kalap alá vonták a tápis és szoptatott babákat. Ami teljesen megváltoztatta az átlagokat, mivel a tápis babák súlynövekedése egyenletesebb, és ráadásul kövérebbek is, azaz már egy éves korukra kb. egy kiló túlsúlyuk van a szoptatottakéhoz képest. A szoptatottak súlygyarapodása egyenetlenebb, gyorsabb kezdés után nagyobb lassulás következik. Az én védőnőm kb. 40 éves, és szinte az összes közkeletű tévhitet elmondta nekem. Ha hallgatok rá, akkor hamar vége lett volna a szopinak.

Yoan
 
 


Sziasztok!

Köszönöm.
Vésztarinak írattam egy tápit (20dekás), de inkább gyakrabban teszem cicire az esti órákban. Ma eddig elég volt neki egy evésre egy cici. Talán valóban csak átmeneti problémáról volt szó.
Igen, az számomra is nyilvánvaló, h. nem lehet havi egy kilót hízni, csak azért vagyok megijedve, mert a kisfiammal anno 3. hó után már nem emlékszem, miért csak az 5. hóban mérték ( bizti vmi. miatt csúsztunk az oltással, csak úgy meg nem vittem be), és csak 10 dekát hízott. Azért az nagyon kevés... És nagyon megszidtak, h. kevés a tejem, ez a gyerek nem nő stb. Első gyerekes anyukaként ez mélyen bennemmaradt.
Nem lehetett túl nagy gond, hisz kakis-pisis pelus uannyi volt, jókedvű volt, az éjjelt meg uúgy nem aludta végig, ahogy előtte meg később se.
Nem szeretném, ha nem venném észre, h. nem elég az étel a gyerekemnek...

De a szopin dolgozom/-unk, a lánykám is mindent megteszKép.

Köszi:
Adri
Vendég
 


Ma bevittem megméretni. 5,61 kg (3,5 hónapos). 2,84-gyel született. Befogtam a számat...Kép

Üdv:
Adri
Vendég
 


Ma bevittem megméretni. 5,61 kg (3,5 hónapos). 2,84-gyel született. Befogtam a számat...Kép

Üdv:
Adri
Vendég
 


Szia Adri!

Ugy dugd el azt a tapszert, h ne is emlekezz ra, h hol van. Nem fog ehenhalni a gyereked!

OFF
Yoan, de meg a Spock is sokkal szoptataspartibb, mint sokan a mai "szakemberek" kozul. Nekem pl batoritas volt az is, amit ott olvasgattam a szoptatasrol. Persze nalunk is igeny szerint ment, nem ahogy ott irva vagyon. De eleg nonszensz, h vki azert ne tdjon szoptatni, mert nem hallott soha az LLL-rol. Akkor minek vannak a hivatalbol kirendelt vedonok? Vhogy a neten en talaltam a szoptatasrol dolgokat, meg LLL-t is megleltem, de akinek nincsenek ilyen lehetosegei? Gyerekorvosnal, szuleszeten, nogyogyaszatokon soha nem lattam semmit. Persze voltak plakatok, h milyen jo a szoptatas, de ha bemegy sok helyen mar nyomjak a kezedbe a tapszert, a biztonsag kedveert. A koraszulott gyerekemhez ugy mehettem be 3 orankent, es 20 perc "szoptatas" utan kikuldtek, h lejart az ido. Meg csak meg se mutattak, h kene mellre tenni a gyereket. Na nem fokozom. De mit lehet itt csinalni? Ha leirod a "sikertorteneted", akkor mindenfelenek lehordanak mas anyukak, nem anyukak. LLL-t emlited, Kismama ujsagot... Es akkor meg szakemberekrol nem is beszeltunk.

Biobaba
 
 


Hali,

OFF
Biobaba, teljesen igazad van. És még hozzátenném, hogy, akiknek van otthon internetjük, soxor még azok sem jutnak hozzá az információkhoz. Vagy ha hozzájutnak is, ilyen-olyan-amolyan okból nem élnek vele. Konkrétan: az elmúlt három évben 4 olyan ismerősömnek is voltak problémái a szoptatással, akiknek volt netjük, és találhattak volna segítséget, megoldást. A 4-ből egy volt csak sikeres.

ON
Adri, hajrá! Kép

Yoan
 
 


OFF
Yoan, szerintem ez a szoptatas dolog ilyen urbanizaltsagi problema lehet. Ahova be tudnak ferkozni tapszergyarto cegek, csak ott jelentkezik. Mert mashol pl megoldjak/-ottak szoptatos dajkaval. De manapsag nem azt ajanljak, h tejgyujto kozpontbol ingyen ki tudjak utalni az anyatejet, hanem felirjak a tapszert. Szoval erdekes, h ez a vacakolas a szoptatassal evszazadokon at nem letezett, az emberiseg fennmaradt, es hirtelen, ahogy a Nestle alapitoja feltalalta a tapszert, megnott azoknak a szama, akik nem tudnak szoptatni.

Biobaba
ON
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztatást! A tápszert nem váltottam ki, csak felírattam vésztarinak.

Szép napot, boldog hétvégét kívánok:
Adri
Vendég
 


Sziasztok,
mindenki hízik, mint a kismalac??? Kép

Zeze az elmúlt két hétben 17 dekát bírt hízni... A hosszát nem mérték, csak én itthon a collstokkal, ettől meg is nyugodtam, mert viszont nőtt három centit Kép Jelenleg 6.13kg, 64 cm, 3,5 hónapos. Kíváncsi vagyok, eztán mit művel, mint aki jól végezte dolgát, ugyanis 3 hósan volt 5.96, születését tekintve 2.96. és 48 cm. Lehet számolni Kép Úgy saccolom, hogy egyéves korára max. 9 kila lesz (senki nem nagy a családban).
Csak a dokibácsi értse meg...

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi,

Nati így gyarapszik...

szül: 2840g 49cm
1. hó: 4070
2. hó: 4970
3. hó: 5260
3,5. hó: 5600
4,5 hó: 5930
5. hó: 6100 kb. 70cm

Két napja felébred hajnalban szopizni. Igaz mára kibújt a második fogacskája. A tejem mennyiségre elég, viszont olyan ficánka lett a csajszi, h. arra gondoltam, h. esetleg tápanyagra nem...

Most hetente beviszem, méretem, aztán esetleg elkezdem a hozzátáplálást.

Üdv:
Adri
Vendég
 


Sziasztok!
Hátha jár erre valaki! Jó, hogy mindenkinek jól hízik a gyermeke. Nálam az elsőnél is gond volt, akkor még andianyuként nyavalyogtam itt sokat. Most a fiam übereli ezt is. 3250g-mal született, 50cm-vel. Az első három hónapban nagyon szépen hízott, majd elakadt. Hat hónaposan fogyott, most hét hónaposan lemérték 6530g, 70cm. Hát nem egy hurka-gyurka. Sajnos. Kajálgat már mellette, de még csak délelőtt, szopi után. Éjszaka és nappal is még három óránként eszik. Nagyon fársztó, főleg éjszaka. Már egy jó hónapja kel éjszaka óránként, másfél óránként, én meg tiszta zizi vagyok tőle.
Nem tudom miért nem hízik, és főleg miért nem alszik? A lányomnál csak 9 hósan vezettem be a második evést, pedig ő sem hízott sokat, de legalább egyenletesen, mindig egy kicsit. És végigaludta az éjszakát. Viszont lehet, hogy a fiam éhes? Elkezdjem délután is kajáltatni? Szoptatás jól megy, fejek is utánna, mert múlt héten még mellgyulladást is kaptam! Nem tudom mitévő legyek!
Jó lenne már egy kicsit aludni!
Nos, igazából nem tudom olvassa-e valaki, de jól kipanaszkodtam magam, bár lehet, hogy csak magamnak.
Sziasztok!
Andi

Kép[/url]

Kép[/
 
 


Szia Andi!

Erre tévedtem :lol: Na, hogy nagy segítség leszek-e, azt nem tudom, de ha vígasztal a tudat, hogy más is átment ezen, akkor talán könnyebb lesz.

Szóval az én fiam 1 évesen 8 kiló 10 deka volt. Mondtam is a dokinéninek, hogy nem lehetne-e legalább 9 kilót beírni? :wink:

És teljesen hasonló helyzet volt nálunk is a nemalvásokkal :( Nem most kezdett Norbi mászni, mozogni? Mert nálunk a fiam, Csongi ekkor kezdte és egy hónapig semmit nem változott a súlya, mert lemozogta. Ha úgy gondolod, hogy éhes, akkor próbáld meg késő délután megkínálni gyümivel, vagy egy fél főzelékkel, utána szopi. Aztán ha változik az éjszaka, akkor éhes volt. Ha nem, akkor gondolkodhatunk tovább.

Évi és
Kép
 


Szia Andi!

Én már írtam ide pár évvel ezelőtt a lányom miatt, és most is írok, hogy lásd, nem vagy egyedül.

Az én két idősebbikem is úgy hízott, hogy három hónapig rengeteget, utána jóval kevesebbet, és hat hós koruk körül szinte stagnált a súlyuk. Mondjuk utána sem híztak sokat, a lányom egy évesen volt 7,69kg és 73cm, a fiam 8,5kg és 74cm. A mi dokinénink tök jó fej volt, mondta, hogy azért ilyenek, mert valószínűleg az én alkatomat örökölték (én egy évesen 7,2kg voltam). Ja, és ugyanúgy nem aludtak, kb. fél éves koruktól 5-15 alkalommal keltek éjszaka (én a fogzásra fogtam :wink: ).

Szerintem megpróbálhatod még délután is etetni, de én úgy gondolom, hogy az anyatej táplálóbb, mint a gyümölcs... Amúgy az enyéim hozzátáplálódni is nagyon későn voltak hajlandók, 10 ill. 14 hósan...

Nekem meg olyan problémám van (ha már ide írok :wink: ), hogy egyik idősebbik gyerekem (a két hós igen) sem gyarapszik már kb. fél éve. Nőni nőnek valamicskét, de pl. a fiam nyár végén lesz két éves, és már fél éve 9,5kg. Most végre nőtt egy kicsit, de még mindig csak 83cm, tiszta miniropigyerek. Enni rapszodikusan eszik (sosem csináltam nagy ügyet az evésből, ha nem kért, nem kért), van, hogy annyit megeszik, mint én, máskor meg csak pár falatot. Meg fogom kérdezni a dokinéninket is, hogy mit gondol (új dokinéni, de jó fej). Már az is megfordult a fejemben, hogy férgesek... De nem látok erre utaló jelet, bár lehet, hogy csak nem veszem észre...

A harmadikunk meg olyan hurkás, hogy elképesztő, a férjemnek már nem is tetszik. :D Kíváncsi vagyok, hogy hogyan folytatja a hízást. :)

Zsizsa
 
 


Sziasztok!
Csongianyu, Zsizsa! Köszi a biztatást. Tegnap nagyon jó volt az éjszakánk, ugyanis adtam neki Chamomillat este. És érdekes módon nem volt éhes 3 óránként, hajnali 3kor kelt először. Döbbenet! Ettől függetlenül a jövő héten úgyis elkezdjük a főziket, majd délutánra teszek egy fél adagos gyümit neki, és meglátjuk.

A nagyobbak hízásához annyit, hogy a lányom már kapott mindenféle étvágygerjesztőt, de attól is csak centire nő. 16 kiló most és 110cm. igaz, ő már 4 éves múlt, de ő is, amit szeret abból sokat eszik, másból meg semmit.
Sziasztok!
Andi

Kép[/url]

Kép[/
 
 


Szia!

Akkor lehet, hogy a foga jön, ha a Chamomillától ilyen jót aludt! :) Nálunk is bevált olykor. :)

Az én lányom nyár végén lesz négy éves, 101 cm (az utóbbi hónapokban elég sokat nőtt), és 14 kiló körül van már fél éve... Étvágygerjesztőt nem szed, de ha fogára való az étel, akkor többet eszik, mint én. :shock: Ezért is gondoltam férgességre, mert nem értem, hová tűnik benne az étel. Oké, én is ilyen vagyok, hízókúráztam is ifjúkoromban, ráadásul eredmény nélkül, de hát ők mégis csak gyerekek, csak kéne valamennyit gyarapodniuk... :roll:

Zsizsa
 
 


Sziasztok!

Andi, az én fiam 6 éves, 17 kiló és 112 cm! Na, jó én sem vagyok egy átlagos magasságú a 154 cm-mel :lol:

Szerintem nagyon ne aggódjatok. Ha jókedű, kiegyensúlyozott, nem beteges a gyerek, akkor nagy baj nem lehet. Én mindig azt mondtam, hogy tele hűtő mellett éhen halni nem fog!

Egyébként a vashiány is okozhat étvágytalanságot. Én is próbálkoztam már sok mindennel, vitaminnal, Béres-cseppel, homeopátiás készítménnyel. Ha sokat van levegőn, kirohangálja magát, azért sokkal jobb étvágya van!

Zsizsa, hát ha örökölte, akkor mégis mit vársz tőle :lol: :lol: :lol:

Évi és
Kép
 


Sziasztok!

Hát a homeopátiás bogyó nem vált be, legalábbis eddig. Az az egy éjszaka jól telt, aztán soha többet nem alszomot játszott. 3 éjszakával ezelőtt odáig jutottunk, hogy fél éjszaka nem aludt, csak nyüszizett. Se szopizni, se aludni nem akart. Ekkor döntöttem el, hogy most már tényleg bevezetem az uszonnát. Hát alig hittem a szememnek, mikor elsőre benyomott 2 és fél deci gyümis tejberizst. Olyan sűrű volt, hogy megállt benne a kanál. Ez ugye két napja volt és nem akarom elkiabálni, de mintha nyugisabb lenne az éjszakánk. Sokszor fenn van, de már nem fél óránként meg húsz percenként, hanem csak másfél óránként. De már ez is valami. Lehet, hogy éheztettem a gyerekemet? :shock: :shock: Óóóóóóóó!!!! :shock:

Sziasztok!

Andi

Kép[/url]

Kép[/
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: