Új privát üzeneted érkezett!

Hahó,
Edit,
szerintem jó döntés Kép És miért ne lenne? Amúgy az ember többnyire nagyon megnyugszik, amikor a kölök elmúlik féléves, és elvileg már ehet mást is, azaz nincs annyira rád utalva evésileg - ettől még a tejmennyiség is megugorhat Kép

GyeZsu,
Kép Te nem szereted véletlenül a hagymát? Mert én nagyon Kép , és gyanítom, hogy Cicó már kapott ízelítőt belőle az anyatejen keresztül is, így szokhatott hozzá Kép
Hmmm, ez a sajt jól hangzik, és Cicó sem veti meg. Nálunk gyakran sajtos kenyér vagy sajtos melegszendvics a vacsora, főleg ha nincs energiám igazi meleget csinálni. Persze többnyire azért csak trappista... Kata ehet már tojást? Mert van egy szerintem tök ízletes és egyszerű sajtkrém-receptem, csak van benne tojássárgája. Ha érdekel...
Fogok írni, csak az egy hosszabb levél lesz, és mióta a pocaklakó ilyen hatalmas Kép, már alig tudok ülni, ill. nem sokáig...úgyhogy időbe telik.

Üdv
Kriszi
 
 


Szia Kriszi!

Ma a pörköltet vágta be a kisasszony (főtt krumplival),apukája nagy büszkeségére Kép, aki karcagi, és a hagyományos magyar kajákat ő készíti (nagyon finoman, persze). Kata egy éves kora körül (ami egy hónapja volt Kép) rekordgyorsasággal vezettem be a lisztet, a tejet, és tojást (először a sárgáját, de azóta már olvastam olyat is, hogy csak 15 hósan szabadna - most már mindegy). Azért a nyers tojássárgájától még félek, túrókrémet sem csináltam még ezért. De küldheted a receptet - legfeljebb Kata nem kap belőle Kép A sajt onnan származott, hogy kiruccantunk Párkányba. De nem tartott egy esténél tovább - én is nagy sajtimádó vagyok...

GyeZsu
 
 


GyeZsu,
ebbe forrón kell belekeverni a sárgáját, tehát mire kihűl, már rég megfőtt Kép Mindjárt nézem, amúgy nem egy nagy ügy Kép
tej és liszt, ebből főzöl egy sűrű pépet ("fehérmártás"?), ha kész vedd le a tűzről, még forrón bele a tojássárgája, és választhatsz, hogy egyből bele a reszelt sajt (akkor beleolvad), vagy csak hűlés után. Eredetileg ennyi, de én még meg szoktam tuningolni ezzel-azzal. Ez egy alapkrém. Amúgy benne van a hagyományos Horváth Ilona-szakácskönyvben is Kép
Nálam volt már benne snidling Kép ill. sonkakockák, tejföl, maradék főtt husi, sőt egyszer (még baba előtt) csináltam egy olyat, hogy frissen sült füstölt szalonna és kolbász kockákat kevertem bele, és melegen ráöntöttem héjában főtt krumplira, gyors vacsora gyanánt.
Jó étvágyat,
üdv
Kriszi
 
 

 
 

GyeZsu,
Hát igen, igy utólag tényleg elröpült a fél év Kép
Amikor elöször jöttem a szopis kérdéseimmel, nem hittem volna, hogy valaha is eljön ez az idő Kép

Nálunk annyi újság van, hogy szépen haladtunk az első gyümölcsök, sütötök eszegetésével, már 100gr-t is benyomott a lány. Aztán pénteken benáthásodott, azóta nem volt hajlandó semmit, csak tejet... Azért kinálgatom, remélem, ha meggyógyul, akkor újra belendül.
Közben kap C vitamint (kanálból tejjel), de nagyon nem tetszik neki. Ma már összeszoritott szájjal, félreforditott fejjel fogadta. Hogy tudnám elkerülni, hogy megutálja a kanalat?
 
 


Szia Schmo!

Örülj neki, hogy ilyenkor, amikor náthás vagy beteg, legalább a szopi van Kép Nem hiszem, hogy megutálja a kanalat. Legfeljebb amikor már finomat adsz neki belőle, az első kanálnál kicsit erőszakoskodni kell, de aztán rájön, hogy most finom dolog van benne Kép Adhatsz egy kanalat a kezébe is, had ismerkedjen vele Kép És jobbulást!

Kriszi, ez a sajtkrém jól hangzik - a sült krumplira öntött változat különösen Kép Az én következő projektem a tzatziki - az uborka már megvan hozzá...

GyeZsu
 
 


GyeZsu,
Nohát örülök én, hogy szopizik Kép Közben meg is gyógyult, csak ezalatt az 5 nap alatt elfelejtette, hogy nem kapkodunk a kanál után, nem ütjük ki anya kezéből, nem markolunk bele, szépen tátogunk... ellenben rájött, hogy tud berregni, és ha sikerül belevarázsolnom a szájába egy kis hamit, azonmód berregni és dumálni kezd (persze a "pöpöpö" és egyéb köpködös mássalhangzókat)... ja, és persze amit eddig szeretett, azért most nincs oda... nem eccerü Kép

(kanalat adtam már a kezébe, hadd ismerkedjen, de kaja közben nem lehet, mert kardozik vele Kép )
 
 


Schmo, helyes lehet Kép

GyeZsu
 
 


Ildi, te hogy készíted a gyerekeknek a túrókrémet? Simán összeturmixolod a túrót meg a gyümölcsöt?

GyeZsu
 
 


Gyümölcsöt külön pépelem (van ilyenem fagyasztva nyárról) és simán belekeverem túróba (sztem a túrót nem tanácsos mixelgetni). Meg édesszájú lelkeimnek teszek bele pici cukrot is. Ugyanez mehet joghurttal is, abba lehet gabonapelyhet vagy puffasztott rizst is tenni.

Ildi

Ildi
 
 


Szia Ildi!

Köszi a gyors választ! Kép Hétvégén túrós csusza volt, a maradék túróból csináltam kőrözöttet (tettem bele kapribogyót, ajánlom mindenkinek Kép), de még mindig van egy kis túró, abból gondoltam a túrókrémet. Egyébként épp a múlt héten vettem árpa- és zabpelyhet Kép

Kicsit talán off, de ti milyen salátaönteteket használtok? Tehát amikor ott van egy tál összevágott zöldség, akkor mit lehet hozzákeverni vagy kínálni hozzá? Én vagy görögsalátát csinálok, amihez olivaolajat vagy almaecetet lehet tölteni, vagy készítek Vignaret (?) mártás-szerűséget, ami hagymás-fokhagymás-mustáros-citromlés-sós-borsos-joghurtos. De vágynék valami változatosságra Kép

GyeZsu
 
 


Én egy időben a bolti üveges salátaönteteket ettem, most egy ideje a bolti por bele egy adag joghurtba verziónál tartok. Vagy a sima ecetes. De jön az igazi szezon, jó lenne rákészülni valóban!

Ildi

Ildi
 
 


Ildi, te mit nevezel sima ecetesnek? Kép

GyeZsu

Jaj, ma nagyon finomat csináltam! Kép Töltött cukkini, a maradék töltelékből kis fasírtok, a meg nem töltött cukkini meg kockákra vágva paradicsommal, kapribogyóval Kép és fűszerekkel párolva + rízs.
 
 


ecet, cukor, só, káposztafélénél még kömény (őrölt) és perzse víz.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Lányok, meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi a helyzet a kókusszal? A kisfiam 1,5 éves, és én a kókuszt valamiért besoroltam magamban a dió és a mák, meg az aprómagvas gyümik közé, magyarul még tiltólistán van. De nem emlékszem, hogy tényleg olvastam-e róla, vagy ez csak az én lükeségem. Mostanában többször is összeszaladtunk kókuszos sütivel, és úgy ette volna Miksa. Szerintetek? Köszi!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Jó kérdés, fogalmam sincs. Mi biztos ettünk már valahol olyan másfél év körül, egy év alatt biztos nem, de két évet sem vártam ki. Nem hallottam róla, hogy veszélyes lenne, de persze ez nem jelent semmit.

Ildi

Ildi
 
 


Szirom ,ha nem felejtem el, akkor holnap megkérdezem a gastro-s dokinőtől ,aztán utána meg úgyis talizunk, és elmondomKép
Oke????Kép

Ildikó
vas
 
 


Köszi Ildikók!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Hé, írjátok is le, mert engem is érdekel Kép

GyeZsu
 
 


Gyezsu!

Azt mondta Ildinek a doktornő, hogy lehet kókuszt adni. De részleteket nem tudok, majd ő jön és elmondja.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Szia Szirom!

Köszi! Kép Igazából mit nem szabad még adni 1 éves kor után sem? Kata (14 hó) nem kapott még kakaót-csokit, olajos magvakat (dió, mogyoró - szotyit már evettKép) - meg "egzotikus gyülömcsöket", pl. ananász. Tejes dolgokat már eszik, de tejet önmagában még nem ivott. (Csak anyatejet Kép)

GyeZsu
 
 


Gyezsu!

Nem lehet még adni aprómagvas gyümiket, epret, málnát, kiwit, ilyesmit. Én vigyázok a nagyon tartósítószeres kajákkal is, mert előfordul, hogy mi valami előregyártottat eszünk. Mákot se adtam még. Ananászos bébikaját viszont már elég rég kapott Miksa, még tavalyKép. Valami gesztenyés-ananászos tyutyu volt, én nem olvastam, hogy nem lehetne. Szerencsére nem volt semmi baj.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Ó, és akkor még ezen a nyáron sem ehet epret meg málnát? Kép (Februárban múlt 1 éves.) Hát, ezt nem biztos, hogy betartom... Ezek szerint gesztenyét is ehet már? Mákot még én sem adtam, nem tudom, mikortól lehet.

GyeZsu
 
 


Gesztenyét lehet, azt úgy emlékszem, a nagynak már első év előtt is adtam, lelkesen, még anyatejjel.Kép

Ildi

Ildi
 
 


Az én lánykám is februárban múlt egy!Kép
Az epren én is leakadtam.Bár nem tudom,ha vhogy lenyesnénk a felszínét a gyüminek magostól,akkor nem mehetne-e mégis?
Állítólag a magok kis gödröcskéiben megbújhat egy kis kosz,egy kis vegyszer,és nem is a magok allergizálnak.?Ezt mondták nekem...Kép
Bár,ha jobban meggondolom a kiwinél belül vannak a magok,nem...?Akkor hogy is van ez?Mi lehet a magokban a közös?
Cseresznye mehet,ugye?Héjastól?
A kókuszról azt hittem csonthéjas?Az ötlettár a cshj-okról asszem 2 évet ír.
A gesztenyét fagyasztott masszából adjátok?Édesen v.natúr?
Több kérdésem most nincs is...KépKép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Gesztenyés bébiétel volt, talán kecskeméti.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Szia Edit!

Kata ette télen a meggy- meg a cseresznyebefőttet - héjastul. Kb. ahogy bement, úgy ki is jött Kép

Valaki mesélt egy olyan babaszakácskönyvről, amiben általánosan tiltott dolgokból készült ételek is voltak - többször át kellett passzírozni.

GyeZsu
 
 


Gyezsu!
Akkor talán nem árt a héj,csak feleslegesen megdolgoztatja a pocakot..Éljen a cseresznyeszezon!
Ezt a paszírozós dolgot most nem értem..KépKép
Jaa!Vagy arra gondolsz,hogy akkor valószínűleg fennakadtak a rostán a káros dolgok:mag,héj..stb
és úgy nem is ártanak?Ha így van,akkor azért a
jánlják bátran a bébiétel gyártó cégek x-hónapos kortól (előbb) a tiltott étkeket.pl:málna
Nem tudom igazuk van-e...
(De tejport azért mégse kellene tenniük a barackos bébiételbe,Abból ugyanis nincs mit kiszűrni...Kép)

Lehet,hogy inkább óvatos leszek.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok,
gyesztenye: Kismama szerint nagyon hamar, ha jól rémlik, olyan nyolc hónapos kortól már adható, Cicó nagyon csípte az almás-gyesztenyés kecskeméti trutyit csirkével. De a Kismama azt írja, fagyasztott hámozott gesztenyét (ilyen kis negyedkilós dobozban lehet venni hipermarketben) megfőzve prímán lehet anyatejjel turmixolni. Ezt én nem próbáltam, mert mire ezt olvastam, Cicó már egy volt, és apró darabokban rágcsálta.

Eper: nagyon óvatosan én megpróbáltam az egy éves kor utáni nyáron, mondjuk nem pusztította, de baja sem lett tőle. Nyilván ugrásra készen vártam, mikor kell pöttyösödés stb. miatt azonnal beszüntetni. Egyébként ez már magostól ment neki.

Cseresznye: egy éves kor fölött általában nem tiltják, nekünk még a héjat is sikerált megemészteni, persze fog az sok kell hozzá Kép

Meggy az első gyümik között van, és ennek a héja is lájtosabb, mint a cseresznyéé (egyévesnek már oké szerintem héjastul is), csak sokan nem csípik, mert savanyú. Én meggyes rizst csináltam mixelve anno, egy éves kor után meg már meggylevest.

Üdv
Kriszi
 
 


Meggy: meggyes krumplinak isteni, lányom kedvence volt!

Gesztenye: anno én rendes, héjas gesztenyét vettem, főztem, hámoztam, anyatejjel pépeltem. Én natúrt vennék max, mert az édesítettbe egyéb kitudja mit is tesznek. (jelenleg épp arra tippelek, hogy én magam abból valamit nem bírok, egyszerűen nem bírok megenni egy kicsi gesztenyepürénél többet, pedig eleinte ízlik. Ugyanakkor sima gesztenyével nincs ilyen effektem. BÁr lehet, hogy a mű tejszinhabot nem birom)

Cseresznye: enyém lány is tavaly (áprilisban volt előtte 1 éves) ette mindenestül, ki is jött rajta is, de attól még falta. Ha sokat eszik valaki, az csinálhat felnőttnél is puffadást meg nem tudom mit.

Eper: én sehogy sem adnék! Mint ahogy tavaly nem is adtam. Nem ér annyit! Itt a bneten volt valaki, aki mesélte, hogy párja allergiás, nem a magjára, hanem magára az eperre, mag nélkül is. Egyszerűen erős allergén, teljesen felesleges erőltetni.
Ott van pl a ribizli, az mehet már korán, és az is elég hamar megjelenik friss gyümiként. Meg a már emlegett cseri, meggy.

Ildi

Ildi
 
 


Köszi a hozzászólásokat.Kép
Sajna apukáméknál érik az eper,a cseri meg még nem.Ribizli is van nekik,de az nemtom mikortól érik.Talán nyáron.Mostanában mennénk hozzájuk,és reméltem,hogy adhatok a picúrnak friss gyümölcsöt.
Az egres majd mehet neki-juteszembe?Abban is sok az apró mag.?
Jó hamizást a babáknak,jó pacsakodást az anyukáknak!Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szerintem egres a ribizlivel rokon ezesetben mehet. (szőlő is ilyen, ezek olyan hasonlók,nem?)

Ildi

Ildi
 
 


RemélemKép
Köszi.E

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok Lányok !
Látom, itt aktivak vagytok. Benéznétek a szopis topikba? Lécciiiii Kép
 
 



Hahó Lányok! Kép

Tudja vki, hogy a borsót meddig kell passzírozgatni (héj nélkül adni) a babáknak? Most vagyunk 8,5 hónaposak, ettünk már passzírozott borsó főzeléket, de elég macerás az elkészítése ....
Ebben a bazi nagy melegben, milyen gyakran kell vízzel megkínálni a gyerkőcöt? Milyen vizet adtok a babáknak? Én most az óbudai gyémántot adom pohárból, de nem forralom fel.
Szerintetek?

Edit

Kép



Kép
[/url]
 
 


Úgy látszik nem jár erre senki sem Kép!!!!
Most akkor meddig kell passzírozni?????
Valaki válaszoljon!!!!! Naaaaaaaaaaa

Köszi

Edit

Kép



Kép
[/url]
 
 


Ha 8 és fél hónapos, akkor szerintem untig elég, ha botmixerrel összekutyulod, mi már régóta így csináljuk. Ha így nem eszi meg, akkor továbbra is passzírozni kell. A gyerektől függ, minden baba máshogyan szokik rá a darabos ételre, van aki előbb van aki utóbb. Ki kell próbálni.
 


Én lényegében sose passzíroztam, csak elmixeltem. Már csak azt nem tudom, hány hós kortól adtam a gyerkeimnekKép.
Szerintem egyszer próbáld ki, közben ne legyen semmi más új. Ha bántja a pociját, akkor még korai.

Ildi

Ildi
 
 


Kedves Alíz és Ildi!!! Kép

Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat. Kép Kép
Na akkor botmixerrel trutymixolom, kipróbálom mit szól hozzá a jövő héten már 9 hónapos nagyfiú!!

Edit

Kép



Kép
[/url]
 
 


Szivesen, és látom még a vizet is kérdezted:
csapvizet forralva-lehűtve egy éves koráig szokás adni, ásványvizet NEM kell forralni, mert éppen az értékes ásványok vesznek ki belőle.
Ha meleg van annyit ihat amennyit kíván, a mi 10 hónaposunk van úgy, hogy egy nap megivott 3 tele cumisüveggel (bár ő gyerekteát iszik).
 


Sziasztok !
Tésztát (pl spagetti) mikortól lehet adni?
 
 


Szia Schmo!

Megoszlanak a vélemények ugyebár. Én tejet, lisztet, tojást nem adtam 1 éves korig - vagyis addig nem volt se kenyér, se tészta.

GyeZsu
 
 


Köszi GyeZsu, volt egy ilyen sejtésem Kép
Csak ez nem szerepel a táblázatokban, meg a cikkekben. Biztos mindenki másnak egyértelmü , csak én vagyok helikopter Kép
 
 


Unokám nagyjából 8 hónapos kora óta kap rágicsálni pirítós kenyeret kis vajjal megkenve. Eleinte az egész kenyér a járóka alján landolt részletekben , hétről hétre többet eszik meg belőle. Mindenesetre jobb rágóka mint a műanyag akármik, ráadásul közben érzi az ízeket. Van úgy, hogy kis fokhagymával bekenjük, van úgy, hogy a bunás kenyér egy darabkáját kapja, egyáltalán mra (most egy éves) már mindent megkóstol, amire rányílik a szája aztán vagy kiköpi vagy szereti. Mára már úgy tapasztalom, hogy milliószor nagyobb étvággyal eszi azt, amit mi főzünk itthon és valóban van íze, mint a bébiételeket, bébiétel már csak minimális mennyiség raktározódik itthon vésztartalékként.
Aztán van úgy, hogy napokig nem eszik semmit a tápszeren kívül, de ilyenkor utólag mindig kiderül, hogy jön egy foga...

A lányom fél a tehéntejtől direktben, de sajtot, joghurtot, csokimáztól megfosztott túrórudit, falatka rántottát, tükörtojás sárgájába belemártott kenyeret élvezettel rágicsál. Egyáltalán - amit mi eszünk, azt megkósolhatja, aztán vagy kiköpi vagy nem. Nagyjából így mérjük fel mit is szeret... nem olyan bonyolult a hozzátáplálás ha nem misztifikálják túl.
 


Szia Alice,
Én óvatosabb vagyok. Sokmindenre vagyok allergiás, úgyhogy ha a későbbi bevezetéssel pici esélye is van annak, hogy a kislány nem lesz az, akkor később kapja. Mit számit ez a pár hónap? Annyi tojást, tejet, stb-t ehet majd még, amennyi csak beléfér.
 
 


"Allergiás? Vásároljon kisállatot!



Allergiás? Vásároljon kisállatot! Azok a gyerekek, akik kutyákkal és macskákkal nőnek fel, kevésbé vannak kitéve az allergia veszélyének.





A georgiai Medical College kutatói szerint a felfedezés megkérdőjelezi azt a széles körben elterjedt nézetet, miszerint a háziállatok asztmát idézhetnek elő. Az amerikai dr. Dennis Ownby és csapata
474 egészséges gyermeket vizsgált születésétől hétéves koráig. Azok a gyerekek, akik két vagy több háziállattal együtt cseperedtek fel, 50 százalékkal kisebb eséllyel allergiások macskákra, kutyákra, poratkákra, füvekre vagy a levegőben található gombákra. Kiderült, hogy a háziállatot tartó gyerekek közül kevesebben panaszkodnak érzékeny légutakra, márpedig az érzékeny légút gyakran oka az asztma kialakulásának. Dr. Ownby szerint valószínűleg azért van annyi allergiás gyerek, mert „túl tiszta” életet élünk. Amikor a srácok macskákkal vagy kutyákkal játszanak, az állatok gyakran megnyalják őket. A nyál baktériumokat tartalmaz, és ezek a baktériumok megerősítik a gyerek immunrendszerét, amely így nagyobb védelmet nyújt a különböző allergiák ellen. A vizsgálat még olyan gyerekeknél is hasonló eredményt hozott, akiknek a szülei asztmások vagy láncdohányosok voltak."
Forrás:
http://holgyvilag.hu/index.php?apps=cikk&cikk=12561

Csak szólok... Kép Kép Kép
 


(Mondjuk speciel ételalergiáról nem szól a fáma kutya-macska vonatkozásában, de azt magam is tapasztalom, hogy valóban egészségesebbek azok a gyerekek akik valami állattal a közvetlen környezetükben együtt nőnek fel..)
 


Alice,
Én vagyok akkor a kivétel, aki erősiti a szabályt Kép Voltak lakótelepi lakásban tartható állataim, és a vidéki nagyiknál is sokat voltam, aztán mégis minden szir-sz.rra allergiás vagyok (pl macska,kutya,és aztán a többi... pont ahogy a cikk sorolja Kép )
 
 


Sziasztok,
kíváncsiságból kérdezem: mikortól kaphat egy kölkec gabonatejet (konkrétan rizstejet)? Semmi aktualitása a dolognak, csak kíváncsi vagyok.

Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi, nekem ugyan fogalmam sincs, mi az a rízstej Kép, de feltételezem, hogy rízsből származik, azt meg 10 hónapos kortól lehet. Hm?

OFF dokinéni mit mondott?

GyeZsu
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: